Keresés

Részletes keresés

Caitlin Creative Commons License 2018.04.16 0 0 98283

:) azt mar probaltam, tenyleg jobb. De attol meg nem uszom meg a libegoket :)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98282)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.04.16 0 0 98282

Hát snowboard-ozzál. Állítólag egyszerubb mint a sielés. Legalabb is a labaid nem akarnak majd X-be fordulni vagy spárgába lemenni :-)

Előzmény: Caitlin (98281)
Caitlin Creative Commons License 2018.04.16 0 0 98281

Kiveseztuk a sieles temat es arra a szomoru kovetkeztetesre jutottunk, hogy amikor a szulo nem siel csak az erosen kiskoru gyermek, akkor az bizony nagy szivas :(

Merthogy egyedul nem engedem fel ugy, hogy nem is latom esetleg, h hol van. En nem megyek fel vele, mert amig en lesetalok a palya mellett o meg 5x megteszi azt az utat es az elso fel ora kivetelevel halal unalmas lehet.... 

NEm birtunk athidalo megoldasra jutni azon kivul, h tanuljak meg sielni. azt meg nem, mert a libego es hasonlo felvonoktol meg mindig rosszul vagyok.... nem akar valaki jonni sielni a majusi half term holidayban aki felmenne a hegyre a kolokkel? :)

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.04.16 0 0 98280

"szinte semmilyen hazugságnak, botlásnak nincs következménye, senki se elszámoltatható"

Ez itt a fo gond. Ugy erzik barmit megtehetnek - mert sajnos igy van. A rosszul teljesito, hazudozo, hutlen kezelo stb politikusokat ki kellene zarni a politikai evben husz evre. Husz ev utan ujra probalkozhat...

Előzmény: zsooo (98279)
zsooo Creative Commons License 2018.04.16 0 0 98279

LMP tudtommal nem akart semmi olyasmit, meg igazából semelyik ellenzéki párt se, annyira azért átérezte mindegyik az aktuális néphangulatot.

 

A Momentumra meg azért pislants oda majd néha, mert még meglephetnek...

 

A többivel majd minddel egyetértek, kivéve, hogy jobb lenne-e Orbán nélkül. A jelenlegi Fidesznél majdnem bármi jobb lenne, de egy kompromisszumokra kényszerített koalíció mindenképp.

 

El se tudom képzelni, meddig tart majd kiheverni azt a rombolást, amit az Orbán maffia a közéletben véghezvisz, szinte semmilyen hazugságnak, botlásnak nincs következménye, senki se elszámoltatható, a kontraszelekció borzalmas méreteket ölt, bizonyos szint felett egy értelmes vita nem volt lassan x éve, csak kinyilatkoztatások, ellenségkeresés és harc van.

 

Én azt nem értem, hogy nem olvasnak ezek történelmi könyveket, nem néznek dokumentumfilmeket? A sok szirszar kavarás és lopás mind-mind ki fog derülni előbb-utóbb, a családneveik szégyenlistán lesznek, az unokáik le fogják tagadni a nagypapit nagymamit... ez komolyan megéri? Sokszor már most olyan szinten bele vannak gabalyodva a párhuzamos valóságukba, hogy totál beteljesítik az örök politikus viccet, miszerint onnan lehet tudni, hogy hazudnak, hogy mozog a szájuk.

 

Mondom ezt mint néhai fidesz szavazó :(

Előzmény: dracoo25 (98190)
cam aro Creative Commons License 2018.04.15 0 0 98278

esetleg oket is megkerdezheted. 

(a fonok sioktato. ) 

 

http://www.szallasausztria.hu/

Előzmény: Caitlin (98252)
Matt Farrell Creative Commons License 2018.04.15 0 0 98277

Volt már olyan, hogy Ausztria határáig huszonnégy óra sem volt elég...  

Előzmény: seci (98275)
Caitlin Creative Commons License 2018.04.15 0 0 98276

Gyerekkel, nem akarok 16 orat a kocsiban tolteni. Egyedul is sok, de megcsinalhato. Ja gyerekkel +2-3 ora a megallasok miatt.... Igy jott ki a ket nap oda, ket nap vissza

Előzmény: seci (98275)
seci Creative Commons License 2018.04.15 0 0 98275

Azert Ausztria hataraig nem 2x2 nap az utazas innen kocsival (saccperkb 16 óra)...

-seci

Előzmény: Caitlin (98273)
Caitlin Creative Commons License 2018.04.15 0 0 98274

most tigne-ben allitolag nagyon jo volt az oktato, illetve Mirko nem nagyon tapasztalt meg mast :)

Előzmény: netszkvid (98272)
Caitlin Creative Commons License 2018.04.15 0 0 98273

falu neveket mondjal lsz., h hol nezzek szallast.

oktatas: mivel en nem sielek igy kotelezo. Egyedul nem mernem felengedni normal palyara.... ezen meg torpogok egy kicsit. Nekunk majus utolso hete lesz half term hol. Repjegy salzburgba elfogadhato es auto berles se draga. Most kivetelesen nem akarok innen autoval menni, mert az 2*2 nap utazas.

Előzmény: netszkvid (98268)
netszkvid Creative Commons License 2018.04.15 0 0 98272

Felvono 22-24 Euro per nap, gyereknek, 48 felnottnek (attol fugg hany napra). 

Az oktatas mar meredekebb, 1 nap (2x2 ora) 70 Eur, 3 nap 190 Eur, az egy het olcsobb- nem emlekszem, ezt nem neztuk. (ez csoportban es 8-10 es csoportot kepzelj el). De nalunk a legutobbi alkalommal ugy megutaltak az oktatast a gyerekek, hogy most konyorogtek hogy ne legyen. Legkozelebb majd nem usszak meg mert nem tul szepen csinaljak. 

Előzmény: Caitlin (98262)
netszkvid Creative Commons License 2018.04.15 0 0 98271

Gleccseren nincs palyaszallas :-) en legalabbis olyan gleccseren nem voltam, ahol szallodak lettek volna fent, csak huttek meg felvonok (de lehet hogy van, nem zarom ki, csak azt mondom, hogy eleg ritka lehet)

 

Előzmény: Caitlin (98262)
netszkvid Creative Commons License 2018.04.15 0 0 98270

Most olvasom :-)

Kaprun meg most is nagyon jo (ez mult heten spec nagyon olcso is volt)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98255)
netszkvid Creative Commons License 2018.04.15 0 0 98269

Persze, igazad van, igyekszem nem kiteljesiteni a Momentumot a magyar fiatalsagra- sajnos csak az ilyen velemenyek jutnak el hozzam, ezert szamomra a fiatalsag lekepezesei. 

 

A tandij nalam azert lotte ki a biztositekot, mert gyakorlatilag csak annyi ervuk volt, hogy nekunk ez "jar"- akkor erdekes modon az egeszssegugy helyzete valahogy nem erdekelte oket- de lehet hogy valoban az egy egeszen mas csoport. 

 

Sajnos a magyar fiatalsag reszerol mas politikai megnyilvanulast az elmult 10 evben nem hallottam, sem egyenek, se szervezett szinten.  

Előzmény: Törölt nick (98228)
netszkvid Creative Commons License 2018.04.15 0 0 98268

Mi tegnap jottunk vissza- Kitzsteinhorn gleccser, 3000 m magasan (Ausztria, Kaprunnal). A szezon julius 22 ig tart, ezen a heten gyonyoru por ho volt, rengeteg palya, 20 felvono uzemelt teljes erobol, viszont felkap[acitassal ment mert Nemetorszagban meg Ausztriaban mar nem volt szunet. Belhiumban visoznt igen- angolok meg belgak voltak sokan. 

Előzmény: Caitlin (98252)
Caitlin Creative Commons License 2018.04.15 0 0 98267

sajna me 3. ettol meg nem utalom az erdelyi magyarokat, csak inkabb kerulom ha tehetem....

Előzmény: KawaBazsy (98266)
KawaBazsy Creative Commons License 2018.04.15 0 0 98266

Me too

Előzmény: seci (98265)
seci Creative Commons License 2018.04.15 0 0 98265

Csatlakozom hozzad...

-seci

Előzmény: Matt Farrell (98256)
IgIzTib_ Creative Commons License 2018.04.15 0 0 98264

Szerintem ezekre gondolsz: https://www.youtube.com/watch?v=muHNcikqMqw

Nagyon sokan vannak sajnos, es az o szavazatuk is ugyanannyit er mint a tied vagy az enyem. Sot, 4 ev mulva meg tobben lesznek es vajon kire fognak szavazni!?

Előzmény: Matt Farrell (98246)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.04.15 0 0 98263

Belepok/felvonok/stb. 25-35 euro korul voltak (2005-os es 2011-es adatok), gyereknek kedvezmennyel.

Előzmény: Caitlin (98262)
Caitlin Creative Commons License 2018.04.15 0 0 98262

"Eisriesenwelt - a vilag(!) legnagyobb jegbarlangja (amihez a vilag legmeredekebb felvonoja visz fel)" na ide nem megyunk. A magassagokkal nem vagyok joban. :) 

Onmagaban a tudat, h vmi palyaszallasra fel kell mennem a kis hegyi utakon elremiszt. Pusztan azert vagyok hajlando bevallalni, mert 1) mar sokszor csinaltam es tudom, h utalom, de siman megy 2)gyerek most nagyon szeretne meg sielni es mivel nem sportos alkat megragadom az alkalmat, h mozogjon barmi aron :)

de a legmeredekebb felvono mar nem fer bele ..... 

Anelkul, h tudnam az arakat es, h realis-e egyaltalan elgondolkodtam, h en mi a bubanatot fogok csinalni, mivel en nem sielek..... gyerek kb 2*5 orat lesz oktatva (legalabbis ilyet keresnek) es addig en meg ott fogok vmi palyaszallason kovalyogni mint golyafos a levegoben. hmmmmm. lehet, h az a masodik pont megse lesz eleg ahhoz, h ezt bevallaljam...

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98260)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.04.15 0 0 98261

Ja, es Kaprunban is gyonyoru a kilatas, a legfelso allomasrol (3051m) valami egeszen elkepeszto panorama van csupa havas hegycsucsokkal (szep idoben persze). A turavezeto anno azt mondta, hogy allitolag nagyon szep idoben ha felmaszol a hegycsucsra (amihez persze mar kell hegymaszo felszereles de legalabb is egy szoges bakancs) akkor allitolag akar az Adriat is latni lehet (tobb mint 200km legvonalban, szoval nem tudom :-))

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98260)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.04.15 0 0 98260

Zell am See kornyeke amugy nagyon sok latnivalot tartogat. Maga a to is nagyon szep, aztan ott van ugye:

Grossglockner High Alpine Road - Europa legmagasabban halado aszfalt utja, van egy parkolo 2575 meteren, csodaszep kilatassal

Az ut vegen a Kaiser-Franz-Josefs-Höhe - egyik legnagyobb europai gleccser (igyekezzetek, gyorsan olvad es fogy)

Krimml vizeses - valami hatalmasat (magasat es bovizut) kepzelj el, egyik legnagyobb vizeses Europaban

Eisriesenwelt - a vilag(!) legnagyobb jegbarlangja (amihez a vilag legmeredekebb felvonoja visz fel)

stb. Mindegyikre erdemes egy napot szanni. Bamulatosan szep kornyes bamulatosan sok termeszeti latnivaloval. Mi ketszer voltunk de barmikor visszamennenk egy harmadik korre.

Keress a fentiekrol kepeket, lenyugozoek!

Előzmény: Caitlin (98259)
Caitlin Creative Commons License 2018.04.15 0 0 98259

koszi! nezem....

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98255)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.04.15 0 0 98258

Nem tudom, erdelyeikkel egy tavoli rokont kiveve nincs tapasztalatom. Viszont, utolso magyaroszagi allasomban 2 kollega is volt aki ki akart furni-turni az allasombol, mindketten magyarok, most akkor utaljam ezert altalanosan a magyarokat? Minden nepben vannak normalis emberek (ok vannak tobbsegben szerencsere) meg megatalkodott/gonosz/arto szandekuak (vagy csak egyszeruen tortetok akiknek senki/semmi nem szamit csak nekik jo legyen).

Előzmény: Matt Farrell (98256)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.04.15 0 0 98257

Persze, ez igy van. Viszont szerintem az Orban kormany egyszeruen csak kihasznalja a magyar nép affinitását az idegengyuloletre meg a negativitasra. Mar amikor a szocik voltak hatalmon is utaltak mindenkit, kiveve a menekulteket, mert azok akkor meg nem voltak olyan szamban hogy utalni lett volna erdemes oket. Nekem szemely szerint is volt jopar roma / zsido / amerikai stb gyulolo kollegam... Negativitassal kapcsolatban meg talan legjobb pelda anno a "Rosszabul élunk mint 4 éve" kampány stb. Nagyon sok osszeahasonlitasi alapom nincs, de az tiszta nekem, hogy - nephulyitessel vagy anelkul - UK peldaul sokkal toleransabb es nyitottabb a mas nepekkel/nepcsoportokkal szemben (Brexit ellenere is) mint Mo. Modnuk ebben benne van szerintem az is, hogy peldaul Mo-n nincs tul sok nem-feher ember, menekult stb., igy aztan lehet toluk felni (mert ugye az ismeretlentol szokas a leginkabb felni). Jellemzo, hogy egyszer kuldtem egy par fenykepet nehany mo-i baratomnak, volt kollegamnak stb., amin volt tobb afrikainak, indiainak, arabnak kinezo ember - es ezen barataim/kollegaim kozul egynel tobb irt vissza olyasmit, hogy szep, szep, de "mennyi n*ger meg c*gany (az indiakat ugye alapbol c*ganynak nezik) van ott nalatok, ki mertek menni sotetben az utcara?"... :-(

Előzmény: KawaBazsy (98254)
Matt Farrell Creative Commons License 2018.04.15 0 0 98256

Épp ez az, WE, hogy nekem szemely szerint nagyon rossz tapasztalataim vannak az erdélyiekkel és szívesebben látok bárkit Magyarországon, mint oket.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98253)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.04.15 0 0 98255

Hat, en ketszer voltam Kaprunban, Ausztraiban, mindketszer augusztusban, es mindketszer felmentem a felvonoval a 3050m-en levo legfelso allomasig (azt hiszem talan Kitzsteinhorn-nak hivjak). Mindketszer joparan sieltek, merthogy osszefuggo horeteg van egesz evben. Szoval ha augusztusban lehetett sielni akkor aprilisban tuti.

Előzmény: Caitlin (98252)
KawaBazsy Creative Commons License 2018.04.15 0 0 98254

Van olyan orszag/nep/nepcsoport/kisebbseg akit nem utalnak ma Magyarorszagon?

 

Fogd már fel, h ez az Orbán kurmány hazug migránspolitikája miatt van így, s csak a képzetlen, elmaradott helyeken élő, vidéki népek hiszik el. Az értelmes többség nyilván tudja, h hazugság.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98253)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!