Keresés

Részletes keresés

lcsili Creative Commons License 2009.07.23 0 0 11391

Igazából szerintem nem lehet túl sokat költeni AI ellátás mellett. Én nem nagyon hozok drága ajándékokat, max valami sör/szeszes ital, édesség a lányoknak. Nem vagyok valami nagy vásárló és a család nem is várja el. A költőpénz a kívánt fakultatív programoktól függ szeintem. Mi most kb 100.000 Ft-t viszünk 2 főre, de ebből lehet még marad is. Tavaly is alig kölktöttünk, na jó a bőrkabátokat leszámítva :) Ennyi kevés?

A bankkártyát úgy gondoltam, h nem veszel fel vele pénzt, mert az dárga, hanem egyből azzal fizetsz, ami ingyenes.

Előzmény: hybe (11377)
kirgizke Creative Commons License 2009.07.23 0 0 11390
Törökországban nagyon fejlett a buszhálózat/közlekedés. Csak hát óriásiak a távolságok...
Előzmény: hybe (11389)
hybe Creative Commons License 2009.07.23 0 0 11389

Én is jobban szeretek mindent egyénileg intézni, de ez Törökországban nem mindig olyan gördülékeny, mint pl. Olaszországban ! Meg több idő kell, ha egyénileg utazok nyaralni, annyi meg idén nincs. Fakultatívokat meg lehet oldani egyénileg is, de a távolabbi célpontokhoz autó kell, busszal ezeket lezavarni sok idő. Így marad a kirándulás a helyi irodákkal. Helyben meg a közelben nyilván mindent egyénileg, úgy a buli !

Mi 3. -án megyünk, és a fő cél, hogy megnézzük Kappadókiát, mert eddig kimaradt. Elmegyünk 2 vagy 3 napra. Aztán ami helyben még adódik, mert a környéken már mindenhol voltunk. Város, erőd, delfin, hajókázás. Na meg a tenger ! :-)

Előzmény: Skov (11388)
Skov Creative Commons License 2009.07.23 0 0 11388

Köszi az infókat.

Nem jártam még Töröko.-ban - mert szívem csücske Italia -, ezért érdeklődöm...

 

Persze, sokan fikáznak néha alaptalanul is

Én inkább szeretem magam megszervezni a faktokat, de azért jó tudni,h kire és mire számíthat az ember, ha netán szüksége lenne segítségre...

 

Ti mikor és merre veszitek az irányt?

Előzmény: hybe (11385)
hybe Creative Commons License 2009.07.23 0 0 11387
Szerencséd volt. Elég sokan próbálkoznak 1:1 -es számolással. Lehet, hogy veled nem merték :-)
Előzmény: sineas (11386)
sineas Creative Commons License 2009.07.23 0 0 11386
Megmondom őszintén, én azt sem tudom, hogy néz ki a török líra. Mindenhol EUR-ban fizettem. Volt ahol rendes árfolyamon számoltak, de a legrosszabb is az 1 EUR = 2 líra volt.
Előzmény: hybe (11385)
hybe Creative Commons License 2009.07.23 0 0 11385

Valutában eurót vigyél, kint váltsd át, ez a legolcsóbb verzió. 1 EUR=2.1 YTL a pénzváltónál. A legtöbb helyen fizethetsz euróval, de 1:2 -ben számolják. Pár helyen csak lírát fogadnak el, de a közelben biztos van pénzváltó, kevésbé jó árfolyammal :-)

 Az átvágósabbja meg 1:1 -ben számolja az eurót a lírával, erre nem árt odafigyelni.

Találkoztam már olyanokkal kint, akik nem "szarakodnak" pénzváltással, mert "itt mindenhol jó az euró". Nyilván nem mindenki árérzékeny.

Én is Best -el utazom most, hallottam már jót-rosszat a török asszisztenciáról, de nem találom vészesnek. Fikázni végülis mindent lehet.

Előzmény: Skov (11379)
simi56 Creative Commons License 2009.07.23 0 0 11384

 

 Szia Rita!

 Gyalog kb. 1órás út. Egyszer mi is kipróbáltuk de a nagy melegben, nem éri meg.A dolmus 5-6 perc alatt bevisz a központba. Egy lirába kerül,jóval olcsóbb mint itthon a bkv jegy.A tengerparti útnál van egy megálló ott lehet felszállni. Csak figyelni kell,hogy olyan dolmusra kell felszállni amelyik a Kleopátra beach felé megy.És a Kemal Atatürk szobornál leszállni.

 -A hotel és a tengerpart között csak egy félkész hotel, és a tengerparti út van.

 -A part jó része homokos, de a vizben már aprókavicsos,köves.Elég gyorsan mélyül.

  Igaz mi csak a hotelhez legközelebb lévő részén voltunk.

 -A költöpénz sok midentől függ. Például, hogy mennyi ajándékot vesztek. Sokat kell innivalóra is költeni, ha az ember sokat sétál, mert nagyon meleg van.Nekünk két főre számolva 570 euró volt, mindennel együtt. Fakultativ programok, ajándékok, buszjegyek, enni-innivaló, vizum.

 -Eurót érdemes vinni, és a központban a főutcán sok pénzváltó van. Ott érdemes váltani. Kb. 2.142 arányban váltják. De egy-két század változás naponta lehet. De mindenhol lehet euróval,vagy dollárral is fizetni.

Előzmény: H. Rita (11368)
tiana. Creative Commons License 2009.07.23 0 0 11383

Ha Sidébe mentek, a Karya szervez Sealanyát, csak nincs fent a honlapon! :)

Előzmény: gyuuri (11382)
gyuuri Creative Commons License 2009.07.23 0 0 11382

Szia Naptejes!

Köszi a választ. Mi a Karya-val megyünk. Egy dunaújvárosi iroda rendezte, úgyhogy tulajdonképpen a számunkra a végén derült ki, ki az utaztató. Néztem a fakultatív programokat, de több is van, ami Side-ből nem indul. Kiváncsi vagyok, más utazási iroda programjára jelentkezhetünk-e, ha van még hely. Egyébként én is szívesebben megyek szervezett programra gyerekekkel, de pont Sealanya-t nem nagyon láttam. Talán majd kint valaki szervez. A lányomnak mindenképp meígértem, úgyhogy elmegyünk. A legrosszabb eset, a taxi, valaki azt írta, hogy oda-vissza 60-70 euro körül kijöhet. Bérelni nem igazán szeretnék autót, hallva az ottani viszonyokat. Bár az sem kizárt. Hát akkor még egyszer köszi, ha megjöttünk megosztom a tapasztalatokat, a Feriéknek még jól jöhet

Előzmény: naptejes (11378)
sineas Creative Commons License 2009.07.23 0 0 11381
Én 2 fakultatív mellett kevesebbet költöttem, mint 200 EUR. Pamukkalen voltam és antalyai városnézésen. A többi ajándékokra (jó sokra :-)) meg borravalóra ment el.
Előzmény: hybe (11377)
hybe Creative Commons License 2009.07.23 0 0 11380
Ebben mennyi volt a fakultatív kirándulás ?
Előzmény: Lizolee (11376)
Skov Creative Commons License 2009.07.23 0 0 11379

Sziasztok,

 

Két dologgal kapcsolatban kérem információtokat.

 

Mi aug 17-27 között leszünk  Sea Sight-ban Alanyaban. A Best-nél fizettük be az utat. Van tapasztalatotok,h milyen a kinti asszisztenciájuk? Eddig csak a Green-ről ill. a Karya-ról olvastam, így nincs infóm a Best-ről.

 

Másik pedig a valutával kapcsolatban. dollárt vagy eurot érdemes inkább vinni magunkkal. A bazáros vásárlásoknál van értelme átváltani a pénzt, vagy jobban járunk, ha euroban ill. dollárban fizetünk?

 

Előre is köszi a válaszokat!

naptejes Creative Commons License 2009.07.23 0 0 11378

Szia Gyuuri!

 

Mire kell figyelni? :) hát csak arra, hogy jól érezzétek magatokat:) tényleg nem jut eszembe semmi, mert még a parton ittunk jégkását is és semi bajunk nem lett, ugye abba elvileg tisztított víz kerül. A szálloda tiszta, rendes, az ételek is elég változaosak és jók.

A dolmusokkal (leintős minibusz taxik) nagyon jól lehet közlekedni, és vannak távolabbra közlekedő buszok is. Melyik irodával mentek?

Ha megengeded azért én azt javasolnám, hogy 30 x fokban ne álljatok neki buszozni a gyerekekkel, vannak ilyen fakultatív programok, ahova visznek hoznak, aquapark delfinshowval összekötve is van (azt hiszem Belekben van ez a program). Vagyis a green travelnek biztos van, mert mi velük voltunk és a fakultatív programok listáján rajta volt, csak mi ilyenre nem mentünk.

 

Jó utat!

 

 

Előzmény: gyuuri (11372)
hybe Creative Commons License 2009.07.23 0 0 11377

Én is ennyit számoltam két főre AI ellátás mellett !

Többiek ? :-)

Előzmény: Lizolee (11376)
Lizolee Creative Commons License 2009.07.23 0 0 11376

Szia!

 

 

 

Mi 1 hét alatt kb. 4-500 Eurót költöttünk. Annyi elég volt.

 

 

Üdv

Előzmény: hybe (11371)
Lizolee Creative Commons License 2009.07.23 0 0 11375

Szia!

 

 

Tavaly még SIDE-ben az ókori színházban volt az előadás, idény nyártól viszont átvitték ASPENDOS-ba, de már ott sem az ókori színházban van, hanem külön felépítettek egy szabadtéri színházat. Ennek egyedüli oka, a műemlékek megóvása.

 

 

Nekem személy szerint annyira nem tetszett, de idén akik látták utitársak el voltak ragadtatva.

 

 

Üdv:

Előzmény: csokifszeva (11369)
hybe Creative Commons License 2009.07.23 0 0 11374

Nem bérelek széfet. De melyik széfből tűnik el ? A szobaiból, ami saját kóddal zárható ? (Tudom, azt is ki lehet nyitni ... ) Vagy a recepción lévőről ? Az tudtommal két kulcsos (legalábbis eddig én csak ilyet láttam), az egyik a személyzetnél, a másik kulcs meg a vendégnél van !

Elrejtem a lóvét meg az útleveleket a szobában, általában ez a gyakorlat. Gondolom nem állnak neki keresni, legfeljebb elől hagyott dolgokat emel el, akinek ilyen a szándéka. Pont Törökországban hallottam olyat, hogy szem előtt hagyott pénztárcából tűnt el pár száz Euró, amit azért egyből nem lehet észrevenni, hacsak az ember nem ellenőrzi folyton...

A bankkártya jó ötlet, de én kicsit félek a másolásától, ez pl. Olaszországban nagy gyakorlat. Törökországról nincs ilyen statisztikám. De arra azért jó, hogyha elfogy a kp., akkor ATM -ből tudok kivenni.

Előzmény: lcsili (11373)
lcsili Creative Commons License 2009.07.23 0 0 11373

Sziasztok!

 

Ez a költőpénz dolgog nagyon érdekes...

Tavaly láttam olyan családot, akinél 500 Eurósok voltak, abból is jó pár darab. Én meg még életemben nem láttam addig olyat. :)

Én úgy szoktam csinálni, hogy viszek magammal párszáz eurót és a bankkártyámat is viszem, ami dombornyomott. A kártyát elfogadják az üzletekben és ha kártyával fizetek, akkor sokkal jobban járok, mert középárfolyamon váltja át a pénzt. Én mindig parázok, hogy ellopják a pénzt tőlünk.

Tavaly úgy járt néhány magyar család, hogy a széfből tünt el pénzük. A SZÉFBŐL! Ráadásul még kamáraval is védig! Szóval ez elég ciki. A poén az volt az egészben, hogy mindig a hazaút előtti este tűnt el, hogy másnap már ne legyen idő intézni semmit. :( Szóval furfangosak. Igazából a pénznek a széfben sincs biztonsága némelyik szállodában. Mivel nem mondhatom azt, hogy 800 eurót raktam be este, reggel meg csak 600 volt. Ezt sajnos nem lehet bizonyítani. :(

Ti hogy szoktátok? 

gyuuri Creative Commons License 2009.07.23 0 0 11372
Sziasztok !

Kedves "naptejes" ! Végre egy ember, aki járt a KIng's Palace-ben. Mi holnapután indulunk oda két gyerekkel (11,12). Nagyon hálás lennék, ha megosztanád a tapasztalataidat, hogy mire kell figyelnünk. Szeretnénk elmenni Alanya-ba is (Sealanya), nem tudom a szállodától ez miként lehetséges. Van ott könnyen igénybe vehető busz, vagy más eszköz ilyen távolságokra? Ja, meg ha netán tudnál a közelben egy jónak mondott aquaparkot, azt is megköszönném. Sajnos kevés az időnk, és nehéz info-t szerezni. Előre is hálásan köszönöm
Előzmény: naptejes (11370)
hybe Creative Commons License 2009.07.23 0 0 11371

A költőpénz engem is érdekelne !

Ha nem titok, eláruljátok, hogy két főre mennyit költöttetek egy hét alatt fakultatívokra + erra-arra euróban ? Nehogy keveset vagy túl sokat vigyek (bár ez utóbbi azért sosem fenyeget :-)) )

naptejes Creative Commons License 2009.07.23 0 0 11370

Szia Feri!

 

Gratulálok az esküvőhöz:)

 

Jó kis szállodát választottatok, voltam már én is ott és egész jó volt. Sőt a törökfürdős része nagyon nagyon szép és jó, azt mindenképp próbáljátok ki. Az udavara elég kicsi, de szép zöld és gondozott. Ami nekem nagyon tetszett, hogy a parton egy nagyon jó beach bár van, ahol van minden (étel, italok), nem kell visszamászkálni a szállodába.

 

Biztos tetszeni fog nektek, nászútra kivűló szálloda.

Ja és van egy kisebb bazársor kb. 5 perc sétára a szállodától, érdemes megnézni.

 

Ha még kíváncsi vagy valamire, kérdezz nyugodtan:)

 

Üdv: Naptejes

Előzmény: feca1983 (11325)
csokifszeva Creative Commons License 2009.07.23 0 0 11369

Sziasztok!

Mi tegnap fizettünk be a Greennél a Palm Can Hotelbe, szept. elejére. Június óta figyelgetem és összehasonlítgatom az irodák ajánlatait. Ide a 2 hetes út került annyiba, mint máshol az 1 hetes. A kérdésem az lenne, hogy ismeri-e valamelyikőtök a Palm Can-t. Idén utazom 3x Alanyába, de nem ismerem ezt a szállodát. Valamint, hogy látta-e valamelyikőtök az Anatóliau tűz c. előadást? Ezt hol tartják? Alanyában vagy Sidében?

A hamarosan utazóknak jó nyaralást kívánok!:)

H. Rita Creative Commons License 2009.07.23 0 0 11368
Szia!

Köszönöm a beszámolót, már nagyon vártam! Lenne még pár kérdésem:
- gyalog is be lehet sétálni a városba, vagy azért az nagyon sok lenne?
- milyen messze van a part a hoteltől?
- milyen a strand? Gyorsan mélyül a víz? Homokos vagy kavicsos a part?

Szerinted mennyi pénzt vigyünk költőpénznek, a fakultatív programokon kívül? Milyen pénzt érdemes vinni és hol érdemes török lírát váltani?

Előre is köszi!
Előzmény: simi56 (11357)
barackleves Creative Commons License 2009.07.23 0 0 11367
Csak a Pamukkalés árat tudom, mert ezen voltunk, az 30 euro volt. Ebben benne voltak a transzfer, belépők, ebéd, vacsora, biztosítás, és nekünk külön az angol idegenvezető, Betty, merthogy csak mi voltunk magyarok négyen a csoportban. Az orosz és a lengyel vezető is beszélt angolul, tőlük is tudtunk kérdezni. A Green-nél ez 65 euro volt. Láttam egyébként 20 euroért is Pamukkalét, de nem tudom, abban minden benne volt- e. Az utcák teli vannak ajánlatokkal.:)
Előzmény: hybe (11366)
hybe Creative Commons License 2009.07.23 0 0 11366

Köszönöm a Kappadókiás tippeket !

Közben megtaláltam az Antalya -i régió összes helyi utazási irodáját : http://www.travelguide.gen.tr/en/datacenter~mc~Acente~kent~ANTALYA.htm

Meg kell nézni, hogy az adott településen ott vannak -e és van -e web-oldaluk vagy csak e-mail címük. Tájékozódásból kérek is rögtön árajánlatokat. Kíváncsi vagyok, mennyivel olcsóbb a két napos Kappadókia 100 EUR -nál, amennyiért a magyarok kínálják ...

Sealanya delfinshow -ban most már minden világos, csak a megközelítés nem. Hogy is lehet eljutni a helyszínre ? :-)

HVZ Creative Commons License 2009.07.23 0 0 11365
Igazad van.Megkérdeztem,de már jártunk úgy,hogy össze-vissza mondanak mindent,de most az iroda megerősítette a korábbi indulást.Nem mindegy két kisgyerekkel,hogy még két órát vársz,vagy nem.
feri500 Creative Commons License 2009.07.23 0 0 11364
Miért nem hívod fel az irodát, ahonnan kaptad a levelet?????
vagy jobban hiszel a tv-nek?
Előzmény: HVZ (11363)
HVZ Creative Commons License 2009.07.23 0 0 11363
Valaki tudja a holnapi hajnali indulást?a tv-ben 5.10-re van írví,de a találkozás a reptéren 1.25.-re kérik,és indulásnak 3.25-re írják
lcsili Creative Commons License 2009.07.22 0 0 11362

Szia!

 

A delfinparkba a belépő 18 Euró, melyben csak delfinshow van. Hétfőn 10.30-tól, a hét további napján 10.30-kor és 15.00-tól. A delfinekkel 12-16.30ig lehet úszni.

 

Seapark: 50 Euró a belépő, ebben benne van az ebéd, megnézheted még a cápákat, akár merülhetsz is velük (+ pénzért), rája akvárumot, trópusi akváriumot, trópusi folyót, kapsz napernyőt, ingyen parolohatsz, zuhanyozhatsz.

 

Mindkét helyen lehet úszni a delfinekkel kb 30 percet 100 euróért.

 

Szerintem ha csak fotót akarsz, akkor a delfinparkba menj, végülis 18 eurót megér. :) Én is így tervezem.

Remélem tudtam segíteni, ha valami nem világos nyugodtan szólj!

 

Előzmény: hybe (11356)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!