Keresés

Részletes keresés

coccy Creative Commons License 2013.03.18 0 0 49930

Szerintem nincs semmi baj a villanyos segédenergiával

Hőcserélő ugysem kering gravitációval,

szivattyú is segédenergiát igényel (villannyal működik)

Előzmény: Geosmaci (49928)
coccy Creative Commons License 2013.03.18 0 0 49929

Javallatom:

a keringető és az esbe közé beraknák egy 1"-os T-t is (tarcsiba, dugóval)

Én oda kötném a bojler visszatérőt, így elsőbséget élvez a puffer és a lakás előtt

 

Mint ahogy a kombi cirkóknál is ez a hejzet, bojler elsőbséget élvez a fűtéssel szemben

Nyáron a retek elégetésével lehet melegvizet kreálni, már a felfűtési szakaszban is!

Előzmény: kingoftailor (49913)
Geosmaci Creative Commons License 2013.03.18 0 0 49928

"Elkészültem a puffer-radiátor kör részletrajzával."

 

Nekem tetszik, de egy dolgot másképp csinálnék: a bojlerhez nem motoros szelepet tennék, hanem egy segédenergia nélkül működő, kapilláriscsöves zónaszelepet, aminek az érzékelője a bojler hőmérsékletét nézné és az alapján zárná a szelepet. Ez ugyanolyan, mint amit a radiátoroknál használnak, csak erre egy 60 foknál záródó termófejet kell tenni. Zónaszelepet többféle méretben is lehet kapni, van DN20-as is, ha az ábrán feltüntetett méretnél akarsz maradni.

 

Előzmény: kingoftailor (49913)
coccy Creative Commons License 2013.03.18 0 0 49927

nekem is van a kazán és a pufi, pufi és a lakás között is 1-1 Y szűrő

Előzmény: WendelkeS (49915)
coccy Creative Commons License 2013.03.18 0 0 49926

Én már szedtem szét keringetőt, mert nem működött, teljesen tele volt retekkel a járókereke és a járatok is

teljesen beszorult a szerkezet

Ezért kell a szűrő

Előzmény: pajaci (49921)
pajaci Creative Commons License 2013.03.18 0 0 49925

Nálam 18-as rézből van az egész rendszer, 3/4-es golyóscsapokkal, szűrőkkel.

2-es fokozaton viszi a keringető.

Előzmény: kingoftailor (49923)
kingoftailor Creative Commons License 2013.03.18 0 0 49924

Hova kell inkább beszerelni őket, az előremenő, vagy a visszatérő ágba?

 

"hasznos dolog de nem árt egy mérettel nagyobbat beépíteni hiszen minden szűrő kis fojtással jár"

Nem hiszem, hogy ez jelentős lenne.

 

Előzmény: 42tibcsi (49922)
kingoftailor Creative Commons License 2013.03.18 0 0 49923

"Ugyancsak a kazán felett a 6/4-es patentív helyett is Hg. ívet."

A patentív az a hegeszthető ív.

 

"Láttál már rugós visszacsapó átfolyási nyílást ?"

Láttam. Mielőtt beszerelték megnéztem, nehogy fordítva kerüljön be. Simán kering a víz rajta keresztül.

 

A keringető szivattyú 1"-os. ha már egyetlen ponton 1"-os, akkor már mindegy, hogy a többi alkatrész mekkora (szerintem). ha nem így van és ezt mások is megerősítik, akkor áttervezem 5/4-esre és a meglévő 1"-os alkatrészeket átrakom a puffer-lakás körre, ahol már 1"-os a rendszer.

 

Ráadásul a 6/4-es cuccok jelentősen drágábbak, az 1"-osnál (pláne, hogy azok már megvannak).

 

Köszi az észrevételeket.

Előzmény: T-omti (49920)
42tibcsi Creative Commons License 2013.03.18 0 0 49922

Ez az nem csak ízlés d. hanem hasznos is. A termo szelepek (meg a keringetők) érzékenyek a szennyeződésre,  sérülékenyek. Vannak típusok amikben beépített szűrő van, csak ezt szétszereléssel lehet takarítani úgy, hogy az Y szűrő hasznos dolog de nem árt egy mérettel nagyobbat beépíteni hiszen minden szűrő kis fojtással jár. Én az 1” os rendszerbe 5/4” szűrőt raktam, mágnes gyűrőkkel, szezon végén kiveszem, kíváncsi vagyok mit szedett össze.

Előzmény: WendelkeS (49915)
pajaci Creative Commons License 2013.03.18 0 0 49921

"A kergető igen nagy lyukkal rendelkezik"

 

Hol?

Előzmény: T-omti (49920)
T-omti Creative Commons License 2013.03.18 0 0 49920

Szia

 

Nagyon szép rajz, de én módosítanék rajta pár dolgot.

 

A kazánvédő körben a Hg.könyök helyett Hg. ívet használnék, a kisebb ellenállás végett.

Ugyancsak a kazán felett a 6/4-es patentív helyett is Hg. ívet.

A kazánvédő kört vastagabbra csinálnám, van egy 5/4-es VTC-d, de leszűkítesz mindent 1"-ra.

Láttál már rugós visszacsapó átfolyási nyílást ?

Nem nagy ,az biztos.

A kergető igen nagy lyukkal rendelkezik, csak a csatlakozása szűkül 1"-ra.

Ha hollandival csatlakoztattod, akkor igen nagy marad au átfolyási keresztmetszeted.

 

Ez az én véleményem, én 6/4"-lal szereltem ott is , és a kergetőnél a legkisebb az átfolyási keresztmetszet.

 

Üdv

Előzmény: kingoftailor (49761)
kingoftailor Creative Commons License 2013.03.18 0 0 49919

Vegyél egy rendes 25KW-os lemezkazánt. Az a régi kazán már egy öreg, rossz technika.

A celsius pv-30-asnak, ami nekem van, 130-as a füstcsöve. 140*140-es, 6m magas kéménnyel is úgy ég, mint a bolond.

Tavalyi szezonban, amikor nedves akáccal fűtöttem egy hónapot, akkor nem bírtam 50 fok fölé vinni a vizet. Idei szezonban április-májusban vett akáccal már folytanom kell. 

Előzmény: Abstrax (49916)
nemkezd Creative Commons License 2013.03.18 0 0 49918

Kedves Abstrax!

A meglátásom a következő:

Az a kazán teljesítmény neked kevés.

A vízhőfok különbségen lehet segíteni a kazán ki és belépő vezetékket összekötő "baypas" vezeték beépítésével. A kazánvédő szelep is ezt a célt szolgálná, csak jóval több pénzbe kerül.

Nem értem miért kell neked már 30 fokon indítani a szivattyút!

------

Nálam 70 fokon indul, a visszatérőm 30 egynéhány fokos az indulást követő felfűtési idő alatt.

Nyitott baypas vezeték esetében ebből 45 fok lessz.

Ha beáll a rendszer, változatlan előre menő esetén (70-60 fok), 55-48 fok körül ketyeg.

Nem kátrányosodik és nem rohad szét a kazán a páralecsapódástól.

Ha becsukott alsó ajtó esetén ha kinyitod a felső tüzelő ajtót és elhúzza a füst 80 %át a kéményhuzat ép elégséges.

Előzmény: Abstrax (49895)
kingoftailor Creative Commons License 2013.03.17 0 0 49917

Az az igazság, hogy erre nem gondoltam. Pont a mellékelt képed (is) volt az egyik alapja a tervezésnek, de másnál nwm láttam még ezt, ezért nem is foglalkoztam vele. Na de majd holnap belerakom. Nem is túl drága. Köszi az észrevételt.

Előzmény: WendelkeS (49915)
Abstrax Creative Commons License 2013.03.17 0 0 49916

Kedves gmkiev, lala1961 és Amperszag!

 

Köszönet az ötleteitekért, és hogy próbáltok segíteni!

Az ESBE-keverőszelepet több helyen is hallottam, tapasztalataim szerint nem kicsi a csőrendszerem hossza, és talán ezért is a hőmérséklet különbség az előremenő és a visszatérő vízhőfok között.

2-szintes a ház, 250m2, és számos radiátor lóg rajta. A visszatérőben lévő szivattyúm Grundfos UPS 25-60, 3-fokozatú. Eddig legmagasabbon járt, de ma kíváncsiságból visszatettem közepes 2-esre, hogy lassabban hajtsa a vizet. Hmmm.

Főleg az elején, már meleg a kimenő cső, de a visszatérő még relatíve hideg. Nálam sajna vissza kellett venni a csőtermosztáton, hohy már olyan 35 fok körül kezdje keringetni, mivel ma (rekord) 50 fokos vizet sikerült stabilan elérnem...

A másik két hozzászólást is jogosnak érzem, sejtem, h a kéményem nem az igazi.

Ha hidegen, begyújtás előtt beteszem a kezem a kazántérbe, érzek ugyan valamennyi huzatot, de nem tudom mi az elég jó, lehet-e ezt mérni valahogy (ill. tapasztalati úton van-e valami próba, pl. gyugát elfújja, mittudomén...)?

A hozzávezetés sajnos adott volt, jó nagy átmérőjű a vascső, de a kéményt meg kell valóban piszkálnom, nem szűkült-e be.

Elvileg volt seperve, de lehet h az alacsony hőfokú tüzelés miatt tiszta kormos.

A kazán füstjáratait végigpucoltam, hát vol benne.

A füstcső-kimenetnél a csppantyúnál ki lehet szedni egy ajtót, onnan is kilapátoltam sok kormot.

Asszem' veszek egy olyan hosszú kéményseprő-kefét, és tavasszal kipucolom az egészet.

A kémény különben elég magas (több, mint 7 méter), csak olyan másfeles(?) csak - talán ha 130-as béléscsövet lehetne csak beletenni azt mondták... a kazán lengyel (!) műszaki leírásában ennél nagyobbat ad meg sajnos....

Érdemes valamivel trükközni (szívó-ventillátor, ilyesmi)?

Ja, és van a kémény tetején egy hülye McDonald's M-betű szerű betonsapka. Leszedjem, jobb lesz a huzata?

Amúgy meg még tavaly be-Dryvitoltam a padlási, meg a külső kéményszakaszt kívülről, hátha az is javít valamit....

A huzat-tárgyban is tovább nyomozok,

addig is köszi mindannyiótoknak!

WendelkeS Creative Commons License 2013.03.17 0 0 49915

A kazán visszatérőből hiányolom az "Y" szűrőt. Illetve én a puffer-radiátor körre is tettem kettőt a biztonság kedvéért. De ez már egyéni izlés dolga.:)

 

 

Előzmény: kingoftailor (49913)
aratóbab Creative Commons License 2013.03.17 0 0 49914

Ahogy jo mondja, éppen így gondoltam.

Előzmény: joevagyok68 (49909)
kingoftailor Creative Commons License 2013.03.17 0 0 49913

Elkészültem a puffer-radiátor kör részletrajzával.

Annyit tennék hozzá a rajzokhoz, hogy a kazán bekötésénél a hollandikat nem raktam rá, mert azok adottak, a menetvégek vagy hegesztett menetvégek lesznek, vagy vágva lesznek a menetek, a gázkazán rákötése a a rendszerre szintén adott.

 

Itt vannak a rajzok:

 

Kazán-puffer kör

 

Puffer-radiátor kör

 

A kazán-puffer rajzot már észrevételezték többen, de, ha van új észrevétel, azt szívesen veszem.

 

joevagyok68 Creative Commons License 2013.03.17 0 0 49911

"Mint látom a kazán és a puffer között gravitációs a keringtetés."

Ugyan azt a rajzot nézzük ?  :-)

Előzmény: Törölt nick (49910)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.17 0 0 49910

Nagyon köszönöm a rajzt. Mint látom a kazán és a puffer között gravitációs a keringtetés. Elég a csővastagság és elég gyors a keringés sebessége?

A pufferben a víz hőmérsékletét az alsó és felső réteg között nem lenne értelme összekeverni egy keringető szivattyúval a víz hőmérséklet egyenletessége végett?

 

Csa kérdeklődöm.

Előzmény: kingoftailor (49762)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.03.17 0 0 49909

Mondjuk úgy válaszoltál, hogy azt nem is írta, hogy mit mire köt !  :-)

 

Mert ha pl . úgy gondolta, hogy a vegyessel fűti a puffer teljes vízmennyiségét ÉS a fűtőkör a hőcserélőn keresztül veszi ki a meleget a pufferból....

Akkor is ez a válasz ?

 

Gondolom azt fogod írni, hogy IGEN !  :-)

Csak abban reménykedek, hogy az elmúlt napok hóhelyzete miatt , az emberi együttérzés hevétől meglágyult szíved engedi, hogy egy (1) szavasnál hosszabb választ írj végre....

Előzmény: gmkiev (49901)
Amperszag Creative Commons License 2013.03.17 0 0 49908

Szerintem harmatgyenge huzatod van. Vagy a kéményed alacsony/szűk vagy a kazán füstjáratai is el vannak tömődve.

Jó huzatú kémény simán elbír 1,5 m-es füstcső bevezetést. Nekem is kb. annyi van 2 kanyarral és még így is küzdök a nagy huzattal.

Előzmény: Abstrax (49895)
lala1961 Creative Commons License 2013.03.17 0 0 49907

A szakik majd megmondják,én csak amit tapasztaltam abból kiindulva ,szerintem a kéménnyel van gondod,eleve az átméröje elégséges-e és szerintem távol is van a kazán a kéménybekötéshez és nem tudja felmelegíteni a kéményt igypedig nem lesz huzat és csak pislákol a láng a kazánban.

Előzmény: Abstrax (49895)
goldline Creative Commons License 2013.03.17 0 0 49906

köszönöm a segítséget! megkeresem

Előzmény: gmkiev (49905)
gmkiev Creative Commons License 2013.03.17 0 0 49905

Szatmári Váci út. Keresd Gergőt.

Előzmény: goldline (49904)
goldline Creative Commons License 2013.03.17 0 0 49904

sziasztok! ma reggelre elrepedt egy öntvénytag a kazánomban. demrad solitec egy éves. tudnátok segíteni hogy pesten hol találok hozzá tagot meg normális szerelőt?  illetve milyen kiadásra számíthatok?     köszönöm

gmkiev Creative Commons License 2013.03.17 0 0 49903

Utálom mikor valaki tíz szóból mondja el az, amit egy szóból is el lehet.

Meg aztán korábban 5,5 órás előadásokat tartottam, igaz nem unta a hallgatóság.

De az egy más történet.

 

Előzmény: aratóbab (49902)
aratóbab Creative Commons License 2013.03.17 0 0 49902

Köszi. Elég rövid de a lényeg benne van.

Előzmény: gmkiev (49901)
gmkiev Creative Commons License 2013.03.17 0 0 49901

Az.

 

Előzmény: aratóbab (49900)
aratóbab Creative Commons License 2013.03.17 0 0 49900

Van egy gondolatom, a zárt tágulási helyett  teszek a pufferba egy csőkigyot és nyitott lesz a rendszer a fűtés marad zárt. Ez nagyon buta gondolat. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!