Keresés

Részletes keresés

nagypapi Creative Commons License 2007.09.18 0 0 21415

Lenne egy kérdésem a T. Topiktársakhoz.

Ez mi a sz*r? "Az" biztos nem, hiszen mozgott, és piszkálásra összetekeredett.

Kb. 8-9 cm hosszú, és hogy biológiai ismereteimet firtassam, kb. egy hernyó és egy meztelencsiga keverékének nézett ki.

Van valakinek tippje?

László67 Creative Commons License 2007.09.17 0 0 21414

Tegnap ismét a "Börzsöny csúcsai" túramozgalom csábított egy börzsönyi túrára.

Útvonal: Kismaros - Z- - Gál-hegy - Törökmezői th. - OKT - Köves-mező - Hegyes-tető - Nagymaros.

Kismarosról indultunk a Z- jelzésen. A falu után, a villanyvezeték nyiladékában erős (helyenként már durva) kaptatón haladtunk felfelé az ösvényen. Ezután Börzsönyliget házait elérve (hogy minek kellett a hegytetőt is felparcellázni...) már széles úton haladtunk a Gál-hegy felé. Az időjárás ideális volt, kimondottan kellemes túraidő. Törökmező előtt rengeteg kirándulóval találkoztunk.

Törökmezőn pihentünk, bélyegeztem a túrajelentésre, "frissítőt" fogyasztottunk (a kávé lehetett volna jobb is...). Sokan voltak, alig találtunk szabad helyet a kerthegyiségben. Innét azután az OKT-n haladtunk, már végig, Nagymarosig.

Köves-mezőn és Hegyes-tetőn, a Julianus barát toronyból (alig fértünk el, annyian voltunk fenn) gyönyörködtünk a kilátásban, ami most kifejezetten szép volt (tiszta idő, a magas Duna...). A Szent Mihály-nyeregben találkoztunk néhány tanácstalan kirándulóval, majd lesétáltunk Nagymarosra.

Összességében szép kis túra volt.

A Börzsönyben sok a lódarázs, ennyivel még sosem találkoztam...

 

Képek:

 

   Boglárkacserje (Kerria japonica 'Pleniflora')

 

   A meredek nyiladék

 

   "Kilátás"a Gál-hegy tetejéről.  :-)

 

   "Lódarazsas" környék...

 

   Kilátás Köves-mezőről

 

   Kilátás a Julianus barát toronyból

 

   Kilátás a J. b. toronyból

 

   Kilátás a J. b. toronyból

 

   Kilátás a J. b. toronyból

 

   Szegény, meg ne fázzon!  :-)))
olahtamas- Creative Commons License 2007.09.17 0 0 21413

Alföldi kéktúra
Baja - Nyári legelő m.h.(Rezéti Duna)
Bár a kiírásban nem szerepel a kenu, azért most ezt a szakaszt így is abszolváltuk :)

 

A pihenőhelyenNode hova lett a kerekem ???víziösvényvízivagonnedves utasaink, a vasútra még várni kell egy csöppet
Morcsi Creative Commons License 2007.09.15 0 0 21412
OK, nem is baj, nekem úgysem sikerült volna most eljutni túrázni. A legközelebbről sincs fogalmam, ha úgy alakul, majd "hirdetek" Majd kérjük a beszámolót a Hamuházról :)
Előzmény: G(Dzsí) (21410)
padler Creative Commons License 2007.09.15 0 0 21411

Kisgyón - Bakonykúti OKT

Kisgyónban a Szondi kulcsosházban bélyegeztem, a Kisgyón Körüli Tekerés tt-t rendezték, amin efemm vett részt, amíg én túráztam. (A kulcsosház az a ház, ami jobbra van, amikor a kéken Csőszpuszta felől bejövünk Kisgyónba és rögtön mennénk tovább is a kéken, az OKT bélyegzőhely tábla diszkréten van kirakva.)

 

Innen a P+-on indultam, mivel a kék ezen szakaszát tavaly megjártam és várhatóan holnap is járok arra a Hamuház tt keretében. Útközben meglepő a rendben tartott "Inota Aluminiumkohó Szabadidőközpont" térvilágítással az erdő közepén. A kék elérésekor tettem egy kis kitérőt a közös K P+ szakaszon, majd elindultam Bakonykúti felé.

 

Eddig szinte folyamatosan emelkedett a változatos minőségű út, innen kicsit unalmasabbá vált a szakasz. Egy rét széléről Dűltfás házait lehet látni, majd az őszi kikericsek dobták fel az utat. A Kn elágazásánál egy kiszuperált traktorgumin kis pihenőt tartottam, majd hamarosan nagy őzlábgombák sorakoztak az út mellett. Egy elég nyílt rész következett, melyet karókra festett jelekkel is megerősítettek.

 

A P elérésekor nem fordultam le a Burok-part felé - jártam már arra - hanem továbbra is a földúton haladtam. Meglepetésre a jelzés is, valaki láthatóan friss, óriási jeleket festett a villanyoszlopokra, a fák nem hozták lázba, így egy részen, ahol nem lehetett az oszlopra festeni, nincs jelzés. Mindenesetre aki továbbfut, vidáman besétál Bakonykútira, hacsak az nem hozza zavarba, hogy a helyes útra visszatéréskor háromfelé mehet (ld. a ttt.tr.hu-n lévő hozzászólást). Közvetlenül a falu előtt van egy talán kicsit bizonytalan Y elágazás, itt balra kell menni és máris bejutunk a faluba, ami nagyon tüchtig. A bélyegző rendben van a buszmegállónál lévő tájékoztató tábla dobozában, amit tényleg nehéz észrevenni.

Kikerics"Pocsolya"Itt jobbra kell fordulniAz álkékRégi piros is vanKopott K+"K elágazás" Bakonykúti felőlA kék a templom mellett érkezik
G(Dzsí) Creative Commons License 2007.09.15 0 0 21410
Szia Morcsi, egyeztettem tegnap este Bubuval, s kiderült van nála egy hely a bubumobilban a Hamuházra, így megyek tt-re és benevezek a Keleti-Bakony túrázója címre. Mikor lenne jó neked legközelebb ez az OKT?
Előzmény: Morcsi (21407)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2007.09.14 0 0 21409
Úgy tudom, Dzsí végülis a Hamuház ttúrára jön velünk.
Előzmény: Morcsi (21407)
László67 Creative Commons License 2007.09.14 0 0 21408

A "Börzsöny Csúcsai" valamelyik, már előre megszerkesztett túráját tervezem, de még nem döntöttem el, hogy melyik lesz az.

Tetszik ez a túramozgalom, mert némi kreativitást is igényel (tervezd meg a túrákat, amelyek érintik a 27 csúcsot, és sokra még út sem vezet fel...).

Előzmény: G(Dzsí) (21404)
Morcsi Creative Commons License 2007.09.14 0 0 21407
Az a 8.21-es, ugye? Talán holnap estére tudok biztosat mondani, hogy megyek-e.
G(Dzsí) Creative Commons License 2007.09.14 0 0 21406
Elméletileg vasárnap reggel Pomázon felugrom a Dobogókői buszjáratra ami jön Árpád-hídtól, s lesétálok szépen. Bár most, hogy olvastam pár hozzászólást, lehet Börzsönyöznöm kellene inkább? Mert ugye, a Börzsöny nem viccel :)
Előzmény: Morcsi (21400)
G(Dzsí) Creative Commons License 2007.09.14 0 0 21405
Ebben van valami :)
Előzmény: (budai-)H.G. (21399)
G(Dzsí) Creative Commons License 2007.09.14 0 0 21404
Merre tervezel menni?
Előzmény: László67 (21402)
G(Dzsí) Creative Commons License 2007.09.14 0 0 21403
Nem hangzik jól...
Előzmény: Morcsi (21400)
László67 Creative Commons License 2007.09.14 0 0 21402
Jó idő lesz vasárnap, a szombatra tervezett börzsönyi túrámat is áttettem erre a napra... :-)
Előzmény: Morcsi (21395)
csoty Creative Commons License 2007.09.14 0 0 21401
:)))))))
Előzmény: Morcsi (21400)
Morcsi Creative Commons License 2007.09.14 0 0 21400
Inkább most hagyjuk a túrát, már megint úgy alakultak a dolgok, hogy azt sem tudom, hogy egy óra múlva mi lesz, nemhogy hétvégén. Tököm kivan :((((
Előzmény: G(Dzsí) (21396)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2007.09.14 0 0 21399
Utóbbihoz múlt szombaton könnyebben találtál volna túratársakat. :o)
Előzmény: G(Dzsí) (21390)
nyomdász Creative Commons License 2007.09.14 0 0 21398

Sziasztok!

 

A HTM egyik bükki írásához szükségem lenne 3-4 képre. Természetesen a kép készítőjének neve bekerül a lapba és mellette szerény honoráriumot is fizetünk.

A következőkről várok képeket: Ilus-kút, Lamboth-ház, Tar-kő, Fekete-Sár, Őserdő, kilátás a Tar-kőről.

 

Ha valaki achív fotókat küld, annak külön örülök.

 

A képeket a htm.magazin@chello.hu címre kérem.

Infó: 20/913-3899; 1/789-7149

 

Előre is köszönöm.

 

nyomdász

csoty Creative Commons License 2007.09.14 0 0 21397
Szombatra szeles időt jósolnak, a vasárnap kellemesebb lesz szerintük.
G(Dzsí) Creative Commons License 2007.09.14 0 0 21396
De akár mehetünk vasárnap is, 7.45-kor startol a busz Dobogókőre Árpád-hídtól. holnap meg csinálok valami lájtos csempeleverő napot a fürdőszobámban.
Előzmény: Morcsi (21395)
Morcsi Creative Commons License 2007.09.14 0 0 21395
Meg sem néztem az időjárást, csak filóztam, hogy kéne kirándulni vasárnap és nincs kivel, ezért "csapódnék" De nem erőltetem, ha rossz lesz az idő...
Előzmény: G(Dzsí) (21394)
G(Dzsí) Creative Commons License 2007.09.14 0 0 21394
A holnapra gondoltam, mert jó időt mondanak. Nem tudom, vasárnap nem lesz újra esős?
Előzmény: Morcsi (21393)
Morcsi Creative Commons License 2007.09.14 0 0 21393
Dobogókő-Rozália engem is érdekelne, de csak holnapután érek rá. Az nem jó?
Előzmény: G(Dzsí) (21390)
neduddgi(én) Creative Commons License 2007.09.14 0 0 21392
Nem panaszkodhatsz! Két változatban is elment a válaszom! :-))) A nemkívánt szövegrész törlendő!
Előzmény: Tavaszi Széll (21386)
neduddgi(én) Creative Commons License 2007.09.14 0 0 21391
Nem panaszkodhatsz! Két változatban is elment a válaszom. :-)))) A nemkívánt szövegrész törlendő!
Előzmény: Tavaszi Széll (21386)
G(Dzsí) Creative Commons License 2007.09.14 0 0 21390
Esetleg valakit nem érdekelne holnapi OKT mondjuk Dobogókőtől lefelé Rozália téglagyárig, vagy Magyarkút-Nógrád-Csóvi? Ezek hiányoznak a környékről
neduddgi(én) Creative Commons License 2007.09.14 0 0 21389

Örülök, hogy örülöl! Vagy mi...

Tegnap estig még tudtam a következő menetrendet, (aztata bizonyos Bükk kontra B900 bejárkálásét), de tegnap este Gergő gyermekem kedvesen bejelentette nekem, hogy a zősziszünetben mégis inkább Erdélybe megy, úgyhogy csúsztassunk. Persze, ősz öreg atyját oda nem cipeli magával. Háládatlan gyermek! Bezzeg az én időmben! Igaz, gimis koromban és sem rajongtam volna felmenőim teljes testi mivoltukban való jelenlétéért egy haveritúrán. De az egészen más. Az én voltam. Emmeg nem.

Vmikor télvíz idejére tervezzük a Dorog - Bécsi út végighógolyózását, de ez még mobil.

Előzmény: Tavaszi Széll (21386)
neduddgi(én) Creative Commons License 2007.09.14 0 0 21388

Örülök, hogy örülöl! Vagy mi...

Tegnap estig tudtam a következő időpontyot, (azt a bizonyos Bükk kontra B900 bejárkálást), de Gergő gyermekem este bejelentette nekem, hogy az őszi szünetben mégis inkább Erdélybe megy, úgyhogy csúsztassunk. Persze őszöreg atyját nem cipeli magával! Igaz, gimis koromban én sem rajongtam volna felmenőim jelenlétéért egy haveritúrán... De az teljesen más. Az én voltam. 

Valamikor télvíz idején a Dorog - Bécsi út szakaszt akarjuk végighógolyózni, de ez még mobili.

Előzmény: Tavaszi Széll (21386)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2007.09.14 0 0 21387

Igazad van, 4 km/órával és 1 perc/10 m szinttel számolva is ez bizony majd 9 óra, így 8-kor már Mátraházán kellene tobzódnunk. A tetejébe a javasolt időpontok már az óra átállítás utáni "téli időszámításra" esnek.

Előzmény: Múzsla (21383)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2007.09.14 0 0 21386

Nagyon tetszett a beszámoló, részemről nem zavart volna, ha nem fogod vissza magad erőteljesen a terjedelem tekintetében.

A következő etap időpontját tudod már?

Előzmény: neduddgi(én) (21378)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!