Keresés

Részletes keresés

rizsa31 Creative Commons License 2011.04.16 0 0 1739

Megcsináltam,érdekes volt.

Előzmény: Törölt nick (1738)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2011.04.16 0 0 1735

Hát, képzeld, nem ábrándítottál ki, egyáltalán nem baj, hogy nem Te vagy, naná, hogy sajnállak, sőt, egyenesen kedvellek, csak mert sorstársam vagy. 

Így is nagyon fiatal vagy, és még rengeteg tök jó dolog van előtted az életben!  Az önértékelésedet, önbizalmadat kéne erősíteni, miért ne lennél képes olyasmire (irodai munka), amire egy csomó más, nálad jóval butább ember képes?

 

 "semmi bajom nem lesz attól, ha így vagy úgy eltérek a szabályoktól" 

Ez az!! Látod? Így kell ezt csinálni! Hát mi a fene bajod lenne, ha nem így csinálod, hanem amúgy? Lehet, hogy még jobb is! A változatosság gyönyörködtet. Azonkívül mi a fenének kell egy 27 évesnek masztizni, és azon görcsölni, hogy JÓL !! csinálja-e? Hát lehet azt rosszul ? :) Na jó,ez csak vicc volt. Miért nem csajozol inkább? He? Az még jobb lenne, nem kell egyedül magaddal vacakolni, csajozzál, udvarolj, elmúlnak a görcsös kényszereid, megnő az önbizalmad. És sokkal szórakoztatóbb! :)

Na, fel a fejjel, majd még írok, a s.ggtörlésről is olvastam egy könyvben, holnap bemásolom, de csak este érek rá, meg van egy másik tippem is a kényszerelterelésre!

Most mennem kell, szia!  :DDD

Előzmény: Törölt nick (1732)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2011.04.16 0 0 1734

Bocsi, hogy belekotyogok, elvégre tyúkanyó vagyok, de tisztára kiütöd magad azzal a sok hülye gyógyszerrel. Én már rég nem szedek semmit, kalap sz...rt nem ér. Miért, meggyógyultál tőle? Jobban vagy? Nem inkább rosszabbul??

Tudod mi a legjobb gyógyszer az OCD ellen?  A LES(Z)AROM  tabletta. Fogsz egy doboz C vitamint, ráírod, hogy Lesarom, és azt szeded OCD-re . Tutira használ annyit, mint az anafranil, sőt, nem lesz székrekedésed tőle.  :))  Na?

Aztán majd még lesz pár tippem, ha elfogadod.

Előzmény: Törölt nick (1730)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 1733

Ez tetszik, jó mondat, melyik az az ALS topik, nem találom.

Előzmény: rizsa31 (1725)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 1731

Az jó megoldás (a pasis, ha van éppen kéznél egy jó :). Bár ez ritka példány, meg kell becsülni.

Igazad van, jobb, ha kibírod a hétvégét, máris sarokba zavartad a szörnyet.

Jó, majd írok akkor a Macskának (egyelőre még azt se tudom, ki ő :)

Csak most kezdtem el a könyvet, egyáltalán nem furi, mert már olvastam ilyesmit sokat a neten, meg a Németh Attila könyvet úgy 10 éve, tehát ismerősek a technikák, csak már kéne valamit magamra is alkalmazni ezerrel. De így összefoglalva nagyon jó!

Amúgy csak a napi rutin, a munkák,meg a család, semmi különös, de ez épp elveszi az egész napot.:(  De most már aktívabb leszek.

Jó, ha sok dolga van az embernek, eltereli a figyelmét a hülyeségekről :)

 

Előzmény: rizsa31 (1729)
rizsa31 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 1729

Próbálok terelni!(jó pasival:)

A hétvégét muszáj kibírnom,aztán hátha elmúlik!

A hoxán most privibe nyomjuk a Macskával,elég ha majd rámész az adatlapjára,és írsz neki üzit.Örülök,hogy sok a dolgod,gondoltam,hogy olvasol ezerrel vagy ilyesmi.Elsőre biztos furi a könyv,de van benne hasznos,tuti!

Előzmény: tyúkanyó48 (1727)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 1728

Szia!

 

 

Figyu, végigolvastam a Székletürítési topikot, meg a rázkódós DVD-t, valami rettenetes, amit te művelsz magaddal.Iszonyatosan megsajnáltalak!

Megkerestelek a Bura.hu lapon vagy mi az, Te vagy az a helyes kölök ott a képen? Hát ez nem igaz!! Tudod, milyen helyes gyerek vagy!?  Elfogadnálak fiamnak, bár van nekem kettő.  Mi lenne, ha megpróbálnád magad szeretni, egy ilyen helyes gyerek! és azt mondanád, hogy nem leszek bolond tovább így elcseszni az életem, teszek rá, hogy milyen hülye szabályok vannak a s....törlésben, meg a masztizásban, kit érdekel, hagy legyen, azért is nem érdekel, azért is boldog leszek, végül is a testem van értem, nem én vagyok a testemért, nem fogom azért se kiszolgálni a hülye kényszereimet, többet ér az én életem annál, minthogy így éljem le, stb.stb. Na, jó? Megpróbálod??

És ne beszéld be magadnak, hogy a törlés meg ez a másik, azért van, hogy ne tudj elmenni dolgozni. Azért van, mert szorongsz és kiszolgálod a kényszereidet.

Persze nehogy azt gondold, hogy nekem nincs bajom, és itt osztom az észt, én se vagyok 100-as, de hátha tudok egy kicsit segíteni, lehet, hogy  Te, Ti  meg nekem.

Na, szép jóccakát!

Előzmény: Törölt nick (1722)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 1727

Elmúlt már? Nem sikerül valami jó vicces filmmel elterelni a figyelmed? Ha nem, próbáld ki. mondd azt, hogy most  kemény 5 percet szánok rá, erősen megpróbálok visszaemlékezni, mi volt az, ha nem sikerül, nem fogok az életemből elpazarolni egy éjszakát, hogy ezen parázzak, mi volt az. Ha reggelre se múlik el, mi lenne, ha visszamennél megnézni a boltba? Vagy akkor már engednél az OCD-nek?

Előzmény: rizsa31 (1724)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 1726

Szia!

 

Végre itt vagyok. Nekünk nagyon rendes a házidoki, odamegyek, mondom, mit írjon fel, írja, mint a gép, úgyhogy még felírnom se kell magamnak, megcsinálja helyettem :)

 

Képzeld, megvan mind a két könyv, a Padmal Silva, meg a Perczel Forintos is, a fiam meg tudta szerezni nagy könyvtárból, most belevetem magam, mint az őrült.

Nagyon meg akarok gyógyulni.

Már olvasom is. Ne haragudj, hogy eddig nem írtam, nagyon kevés az időm. Ma jött meg a könyvekkel, azért vártam eddig, hogy vajon megkapja-e. De most itt leszek. A hoxára azért nem mentem, mert leállt a beszélgetés, és kevés időm van.

Előzmény: rizsa31 (1716)
rizsa31 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 1725

"Az elet nem arrol szol, hogy varjuk, hogy elmuljon a rossz hanem, hogy megtanuljunk elni a jelen helyzetben."

(ALS topik)

 

 

Előzmény: rizsa31 (1724)
rizsa31 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 1724

Szia,Lonely.Nekem ma volt egy ellenőrzős kényszergondolatom.Azt hittem/hiszem,hogy megpusztulok...:o

A boltban nem néztem meg vmit,és most parázok,hogy biztos fontos volt...:(

Most pár napig a sertralint kihagytam,mert elfogyott.Tartsunk ki!!!!!!!!

Előzmény: Törölt nick (1722)
blaster1889 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 1723

Az anafranil helyett ki kéne próbálni mondjuk a prozac+zyprexa kombót.(már beszéltünk róla) Nyomottabb lennél, de talán hatékonyabb is lenne. Plusz egy jó terapeuta.

Előzmény: Törölt nick (1722)
rizsa31 Creative Commons License 2011.04.10 0 0 1716

Ja,még a végén műteni is tudunk már.Mindig mondom a férjemnek is,te most már lassan a beteg írja magának a receptet is.

Előzmény: tyúkanyó48 (1715)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2011.04.09 0 0 1715

Hát akkor a Padmal de Silvát meg kell keresnem, valami nagy könyvtárban, az tuti jó lesz.

Van még egy de nem tudom belinkelni, túl hosszú:

Perczel Forintos Dóra-Mórotz Kenéz:  Kognitív viselkedésterápia 

és egy másik:

Linehan, Marsha M. : A borderline személyiségzavar kognitív vis. terápiája.

Keress rájuk.

Csak mind a kettő nagyon drága. Meg nem tudom, végig tudnám-e rágni magam rajta, és lehet, hogy inkább szakembereknek való, nagyon tömény.

A Németh Attila könyvet egyszer kölcsönadta valami pszichomókus, régen, de most hogy mondod, az is jó lenne. Jó könyv, ahogy emlékszem, valami 10 éve láttam.

Ollllyan okosak leszünk má', csak aztán gyógyuljunk is meg. :)

 

Előzmény: rizsa31 (1714)
rizsa31 Creative Commons License 2011.04.09 0 0 1714

Én is sokat olvasom.:)

Csak a bulimiás lánynak írják le.Ez a kognitív viselkedésterápia,amit a Padmal de Silva könyvből tanultam meg én.Abban nagyon részletesen le van írva.Az direkt betegeknek készült,önterápiás könyv,ha valami miatt nem jutnak el orvoshoz.

A 90-es évek elején adták ki,pedig most is ki kéne!Beszéltem a fordítóval,és aszongya,hogy ahhoz képest,hogy 2 könyv van összesen OCD-ről Magyaro.-n,az orvosok nem ismerik.

Most már 3 van,de a Németh Attila:Kényszerbetegséget nem láttam még saját szememmel,mert eltűnt az itteni könyvtárból,keresd azt is hátha megtalálod!

Előzmény: tyúkanyó48 (1713)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2011.04.09 0 0 1713

Szia! Köszi. Az OCklubos honlapodat már agyon olvastam, annyira jó. Most nagyon hajtom a könyveket, könyvtárakban, boltban, szerzek mindenképp.

A Higgyünk a szemünknek c. ben az orvosok az esetleíráson azt is megírják, milyen feladatokat, utasításokat, tippeket adnak a betegeknek, tehát a módszereket, hogyan másszanak ki ebből?

 

Előzmény: rizsa31 (1712)
rizsa31 Creative Commons License 2011.04.08 0 0 1712

Szia,tyúkanyó.Jól esett a biztatásod,nagyon.

 

A Padmal de Silva könyv lényege a Házi feladat menüpontban van OCklubban.

 

A Higgyünk a szemünkben orvosok írják le az eseteiket.Van egy bulimiás lány,meg 3 kényszerbeteg.Az egyik kislány attól fél,hogyha leül vki. után,terhes lesz,és sokszor vesznek neki inkább új széket.

Előzmény: tyúkanyó48 (1711)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2011.04.07 0 0 1711

Sziasztok!

 

Én anorexiás voltam lánykoromban, abból lett később evéssel kapcsolatos kényszerbetegség. Majd később írok róla, most csak azt szeretném megkérdezni, melyik ez az oldal, hol találtad ? Ha be tudnád linkelni. Köszi.

Előzmény: strong_00 (1509)
rizsa31 Creative Commons License 2011.04.06 0 0 1710

rizsa31 Creative Commons License 2011.03.29 0 0 1707

rossz hír

F.tanárnőt,aki meghívott a Nagykőrösi Főiskolára,hogy beszéljek OCD-ről,elütötte egy autó,miközben biciklizett.Jelenleg súlyos az állapota,de nem életveszélyes.

Ó,istenkém,miért mindig a jók csesznek rá?:(((

rizsa31 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 1706

Ma voltam orvosnál.Most is kómás vagyok.

rizsa31 Creative Commons License 2011.03.27 0 0 1705

Ma átaludtam a délutánt,tök kómás vagyok.

rizsa31 Creative Commons License 2011.03.26 0 0 1704

Igen,nekem is ezért ajánlotta a családsegítős hölgy,mert az mellett dolgozhatnék 4 órában.Én vagyok még teljesen jól,úgyhogy vmi. ilyesmiben gondolkozom.Segélyre nem vagyok jogosult,mert több az egyfőre jutónk,mint 28 000 FT.

 

Most még az 5000 TB-t is muszáj fizetni+ a magándokit.:/

Előzmény: Törölt nick (1703)
rizsa31 Creative Commons License 2011.03.26 0 0 1702

Köszi.Én is kíváncsi vagyok rá.

Előzmény: nemérekrá (1701)
nemérekrá Creative Commons License 2011.03.26 0 0 1701

Volt a tvben, DOQ csatornán múlt héten vagy előtte valamikor egy film a kényszerbetegségekről. Felvettem, megpróbálom majd valahogy átvarázsolni a settopboxról a számítógépre, ha érdekel valakit.

Néztem a csatorna műsorát, hogy az elkövetkezendő időben adják-e még, de egy héten belül nem lesz.

 

 

rizsa31 Creative Commons License 2011.03.25 0 0 1700

Ma azon aggódtam,hogy ott hagytam egy jegesmacit a boltban.

rizsa31 Creative Commons License 2011.03.24 0 0 1699

Nyitottam a klubban 1 szegénység oldalt,mert minket érint.:(

Előzmény: Törölt nick (1698)
rizsa31 Creative Commons License 2011.03.24 0 0 1697

1.finom kaja

2.nem tom

3.digitv,internet

 

Lonely,te próbáltad már a leszázalékolást?

Előzmény: rizsa31 (1696)
rizsa31 Creative Commons License 2011.03.22 0 0 1696

"Az új világrend...megvalósítása szükségszerűen Európa gazdasági hanyatlásához fog vezetni. Az angolszász... pénzügyi és gazdasági szektorban kifejtett tevékenység.., valamint a spekulatív befektetési alapok (hegde funds) és magán befektetési alapok (private equity funds) ... valamennyi törekvés lényegi célja, hogy .. megteremtse a 20% gazdag és 80% szegény alkotta társadalmat:

 

ha ugyanis a népesség 80%-a naphosszat mással sincs elfoglalva, mint hogy előteremtse a legalapvetőbb létszükségleteinek fedezetét, akkor nem marad ideje arra, hogy részt vegyen a jogi életben, nem is beszélve a szellemi és kulturális életről."

 

1.legalapvetőbb létszükségleteim

2.jogi élet

3.szellemi és kulturális élet

Előzmény: rizsa31 (1694)
rizsa31 Creative Commons License 2011.03.22 0 0 1695

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!