Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

fargo Creative Commons License 2002.07.19 0 0 547
A Pronto az szerintem is jó cucc, bár bôrre még nem próbáltam, szerintem kissé túl sűrű hozzá. Az illata viszont szuper, és fabetétre tuti jó. Az alapanyagai közül sok stimmel a bôrápolóval, de nem vagyok biztos benne, hogy jó-e a bôrnek.

A minap én is kérdeztem profiktól, de ôk valami profi cuccot vesznek, nagy kiszerelésben. Tegnap ecsettel kenték egy S40-es gumijait, tök szép matt fekete lett tôle a gumi. Esetleg érdemes lehet profiktól magáncélra vásárolni ebbôl is, abból is egy keveset...

Előzmény: Törölt nick (545)
fargo Creative Commons License 2002.07.19 0 0 546
Turle Wax Leather Care -- megasakál, érdemes kipróbálni. Nem t'om mennyibe kerül, tavaly vettem...
Előzmény: Törölt nick (545)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.19 0 0 545
helló

Megkérdeztem profikat, hogy mit használnak a bőrre, és azt mondták, hogy pronto classic (a kisebb flakonon rá is van írva, hogy bőrre is jó, a nagyon nincs). Ebben nincs oldószer, először idegenkedtem tőle, de nagyon szép lett, kinézetre, és tapintásra is szuper lett. Puha ronggyal kell letörölni.
A kifejezetten bőrápolásra árult cuccok a bőrrel foglalkozó mókusok szerint több ezer forinttól indulnak, a párszáz forintos autósoknak árult cuccok szerintük gagyi.

Ja nekem is szürke (Renault).

Előzmény: picur7 (508)
Szkátó Creative Commons License 2002.07.19 0 0 544
Hali!

A Tescoba a Turtle Wax 149xFt helyett 999Ft...

stevie wonder Creative Commons License 2002.07.19 0 0 543
Ne ma` ciffel, emberek! Az kabe szazszor durvabb, mint a polirozoszerek! Auto fenyezesere nem valo.
Előzmény: Fabrik (541)
ketajtosszekreny Creative Commons License 2002.07.18 0 0 542
Koszi, megprobalom.
Előzmény: Fabrik (541)
Fabrik Creative Commons License 2002.07.18 0 0 541
CIF-fel. Akár a rozsdás felületre is. Csodát tesz, de tényleg. Fehér autónál nagyon jó.

Ha nincs bizalmag, egy pici részen próbáld ki.

Előzmény: ketajtosszekreny (540)
ketajtosszekreny Creative Commons License 2002.07.18 0 0 540
Sziasztok,

bocs, ha mar felmerult a tema, nincs idom atbongeszni a topikot.

A problemam az, hogy az ablaknal levo acelbetetes tomitesek rozsdasodnak, es a rozsdas le megfogja a fenyezest (feher, normal). Egyszeru dorzsolessel (autosamponnal) nem jon le. Mivel erdemes probalkozni?

Udv,

ketajtosszekreny

Detonátor Creative Commons License 2002.07.18 0 0 539
"Detonátor topictárs szerint a Campo=IFA. Én nem fogalmaznák ilyen szűklátókörűen, inkább kinézetre a régi Mistu L200-hoz, MAZDA B2500-hoz hasonló. 5 ajtós, platós, 4WD."

:)))
dízel? Igen. Platója van? Igen. Ráadásul nagyfülkés és összkerekes IFA! :PPP

Előzmény: Törölt nick (536)
Fabrik Creative Commons License 2002.07.18 0 0 538
:-)

Jaja, akkor értem. Az én kocsim sem egy kimondott Matiz.

Előzmény: Törölt nick (536)
kivi Creative Commons License 2002.07.18 0 0 537
A kézzel történő dörzsölést teljes mértékben ki tudtam vele váltani. A polír/wax tartóssága nyilván nem a géptől hanem a használt szertől függ.
Egyébként a rezgőcsiszoló is elliptikus mozgást végez.
Előzmény: Clarvoyant (527)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.17 0 0 536
Detonátor topictárs szerint a Campo=IFA. Én nem fogalmaznák ilyen szűklátókörűen, inkább kinézetre a régi Mistu L200-hoz, MAZDA B2500-hoz hasonló. 5 ajtós, platós, 4WD. A lényegre visszatérve, elég nagy autó, magas is, ezért volt ennyi az ára. Egy Matizt olcsóbban megcsinálnak biztosan :) De itt a tetőtől a platóig mindent políroztak. Majd holnap fotózok, és felrakom a képeket róla (http://kep.tar.hu/matiz).
Apám nem kimondott autószakértő, de nagyon tetszett neki is, azt mondta, feltűnő a különbség. (Tudni kell ehhez, hogy amikor lelopták a dísztárcsáit, a következő szervízen pótolták. Amikor hazaért, megjegyeztem, hogy milyen jól néz ki az új dísztárcsa. Válasz: tudtam, hogy valami nem stimmel az autón, nem olyan mint szervíz előtt :-)) )
Előzmény: Fabrik (535)
Fabrik Creative Commons License 2002.07.17 0 0 535
na, igy a Campoval megfogtál. Az árat köszi!
Előzmény: Törölt nick (534)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.17 0 0 534
Campo, 35 pénz mindennel együtt.
Előzmény: Fabrik (532)
normanrls Creative Commons License 2002.07.17 0 0 533
Apam munkatarsa fujta le 10000 penzert. Szep lett meg csillog is, de egy picit erdes es ha ezt poliroznam sima lenne es tukroseb/meg szebb. A fordulatszam nem allithato, 3000ford/perc. Azt irtak, hogy ra kell kenni a polir cuccot aztan ra a kocsira a gepet es kis nyomassal lehet a geppel polirozni.

Mas.
Elvittem kezi mosoba a kocsit es kertem kulso muanyag apolast is. Ra sem ismertem utana a kocsimra. Az a kerdesem, hogy milyen szert hasznalhattak a muanyagokra es a gumikra es mennyi ideig marad meg a hatasa? A belso muanyag cuccokat is kiszivta egy kicsit mar a nap es van ahol mar feheresedik a muanyag. Ide milyen eredemenyt erhetek el es milyen szerrel?

Előzmény: MrZoleeka (524)
Fabrik Creative Commons License 2002.07.17 0 0 532
Milyen kocsi és mennyiért, ha nem vagyok vindisgréc (csak így fonetikusan)
Előzmény: Törölt nick (531)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.17 0 0 531
elhoztam a kicsikémet a totalcar-os műhelyből reggel. nem vártam csodát, de nagyon-nagyon szép lett! Az ülések tiszták, a padló is nagyon szép lett, a polír is jó. A tetőt is polírozták! Amit sajnálok, hogy csillogós lett a műszerfal a műanyagápolótól. Nem szilikonos, annak más a tapintása, de mégis csillog. A "beavatkozás" ára elég súlyos volt, de úgy érzem megérte, szép lett nagyon.
ABTGolf4 Creative Commons License 2002.07.17 0 0 530
Én is estem már ebbe a hibába, többször is. A garázs tele van mindenféle mutatós csomagolású, überfasza polirszerekkel. Amiket natürlich nem kevés pénzért vettem. Aztán fáradtságos izzasztó munkálatok után, eredmény elég karcsú rádöbbentem, hogy profi műhelyben géppel, több munkafázison át olyat művelnek a verdával, hogy 2 évig hozzá sem kell nyúlni.
Szkátó Creative Commons License 2002.07.17 0 0 529
Sziasztok!

Szeretném felpolírozni a vasat. Sokan dícsérik a Turtle Wax szereket, de ahogy nézegetem elég bőséges a kínálat.
Akinek van ezekkel a szerekkel kapcsolatba tapasztalata az elmondhatná a véleményét, hogy melyiket vegyem a metál verdámhoz?
(Valami lájtos szert vennék, ami nem felezi meg a festék vastagságát...)

Thx

Löncshús Creative Commons License 2002.07.17 0 0 528
Sőt, nekem is, de az egyik festő ismerősöm azt mondta, hogy polírozni csak körkörös mozgással lehet. Nem tudom. Ha jó, akkor kipróbálom. Hmm?
Előzmény: kivi (525)
Clarvoyant Creative Commons License 2002.07.17 0 0 527
Ez a rezgocsiszolos dolog mar nekem is eszembejutott.Mennyire volt ez hatekony?
Előzmény: kivi (525)
MrZoleeka Creative Commons License 2002.07.16 0 0 526
Nem csodálkozom én már semmin!
:o))

Nem, most komolyan, semmi gond azzal ha valaki önmegvalósít.
Gondolom Esztike jól tűri :o))
Csak 1x nehogy véletlenül ne rongyot rakjál bele!

Ja, igen amit múltkor írtam a teknőcös teflonos polírról, azt némiképp módosítom:
Most kicsit vastagabban vittem fel és így tényleg teljesen maszat/foltmentes tükörsima és csillogó felületet kaptam!

Előzmény: kivi (525)
kivi Creative Commons License 2002.07.16 0 0 525
Akkor most tessék szörnyülködni! :-) Én a következő módszert alkalmaztam a waxoláshoz/polírozáshoz: fogtam a rezgőcsiszolót (barkács minőség, 4000HUF), smirgli helyett olyan rongyot tettem rá amivel kézzel is políroztam volna, és hajrá! :-)
Előzmény: MrZoleeka (524)
MrZoleeka Creative Commons License 2002.07.16 0 0 524
" van rajta festek rendesen. Kicsit narancsos/erdes "

Összeködölték a már lefújt, kész elemeket? Akkor elég kontár munkát végeztek.

Amit akarsz venni fordulatszám szabályzós? Tulajdonképpen a polírozó gép csak azért veszélyes, mert tényleg nagyon haza lehet vágni vele a fényezést. A profibb gépek nem szabályos körmozgást végeznek mint pl: egy fúrógép, hanem ellipszist írnak le és így kerülhető el a szép kis karikák belepolírozása a fényezésbe!

De szvsz meg lehet venni, nem sok köze van az ilyen házi polírozásnak a rendes műhelyihez képest ezt aláírom, de nagyon szép eredményt lehet elérni.
Az illesztésekre meg a gumicsíkokra esetlegeesen jutó pasztát természetesen továbbra is csak ronggyal tudod majd leszedni, de a karod nem fog annyira bedurrani (azért befog)
:o))

Előzmény: normanrls (523)
normanrls Creative Commons License 2002.07.16 0 0 523
Nekem most festettek masfel honapja a kocsit es van rajta festek rendesen. Kicsit narancsos/erdes most. Es ezt szeretnem eltuntetni+ hogy fenyesebb legyen a cucc. A masik kocsimat most poliroztam kezzel, de igy egy teljes nap alatt vegeztem a kocsi 30%-aval es kozben majd meg haltam a nap vegere. Ezert gondoltam erre a gepre. Nem tudom mennyit kernenek el most egy polirozasert, de tavaly elott amikor kerdeztem akkor 15000-20000 korul volt.
Előzmény: SzaboZE (522)
SzaboZE Creative Commons License 2002.07.16 0 0 522
Nekem egy polírozásban jártasabb mondta, hogy el is lehet cseszni, ráadásul úgy, hogy azt már nem polírozod ki... + ismerjük a bevásárlóközpontos minőséget....

SzaboZE

Előzmény: normanrls (511)
picur7 Creative Commons License 2002.07.16 0 0 521
Peggy
pl. fóti cora autóápolás szakaszon keresd a kárpittisztítók között múlt pénteken jártam ott és volt kb. 20 flakon (ennyi mindíg van)
picur
Előzmény: Peggy (519)
raider Creative Commons License 2002.07.15 0 0 520
Koszi en is.

Cserebe egy kis bőrápolásos info, angolul.

by David W. Bynon
Copyright (c), 2000, Autopia Car Care -- All Rights Reserved

There are two important parts to caring for your leather interior: cleaning and conditioning. Since your leather interior is the most delicate surface of your car, it is necessary to clean and condition regularly in order to preserve it, protect it, and keep it smelling new.

Whether you’re cleaning or conditioning, we recommend that you take one section at a time. This means, when you have applied your cleaner or conditioner to one area, fully wipe down that area then proceed to the next, and so on. This process ensures that you cover all areas thoroughly. Work on an area no larger than 2-3 square feet at a time.

HOW DO I CLEAN MY LEATHER?

Apply the leather cleaner of your choice one section at a time and work the solution into a nice lather. If your leather is heavily soiled, use an upholstery (interior detailing) brush. When finished be sure to remove all soap from the surface with a damp towel. Rinse and wipe several times, then dry the leather with a fresh, dry towel. By the way, water will not hurt your leather. Most leather is actually made (tanned) in water.

HOW OFTEN SHOULD I CLEAN MY LEATHER?

If you have a dark colored leather interior, we recommend 2-3 times a year. Light colored leather will need cleaning more often, even as much as every other month, depending on how easily the dirt is revealed. In between cleaning your leather (every other time you wash your car), use a clean damp towel to wipe down the surface completely. This removes the dust and light dirt so it won’t have a chance to work into your leather.

There are two cleaning factors that cause leather to wear. The first is dirt and the second is oil from your skin. The oil from your skin is actually the most damaging to your leather. This is particularly true if you wear shorts or a tank top, and have recently applied lotion or sun screen to your skin. Take this into consideration, also, in determining your cleaning schedule.

HOW DO I CONDITION MY LEATHER?

Apply the leather conditioner of your choice on one section at a time using a soft a foam wax applicator. Work the conditioner in thoroughly. Allow the conditioner to sit (soak in) for a few minutes, then buff off the excess with a dry terry cloth towel. It’s important to buff off the excess. If you allow the excess to stay, your seats will be slippery. After a few minutes of soak time, your leather has taken in all the moisture it can. The remainder will simply evaporate, leaving that milky cloud on the inside of your windows.

WHY IS CONDITIONING MY LEATHER SO IMPORTANT?

Leather requires replacement of natural oils or it will dry out and crack. Conditioning helps to restore these natural oils and keeps the leather soft and supple. You will also find, particularly with the Zymol and Pinnacle leather conditioners, that the smell of the leather will be enhanced. Remember how your car smelled when it was new?

HOW OFTEN SHOULD I CONDITION MY LEATHER?

We recommend once every 30-45 days depending on the climate condition in which you live. If you live in a climate that is humid, you won't have to condition as often as someone who lives in a dryer climate. A cold, dry winter in the East can deplete your leather of it's moisture causing it to dry and crack just like a hot dry summer in the West.

WHAT PRODUCTS SHOULD I USE TO CLEAN MY LEATHER?

I recommend Lexol Spray Leather Cleaner and Pinnacle Leather & Vinyl Cleaner. Both work very well. Both are easy to use, and easy to rinse.

WHAT PRODUCTS SHOULD I USE TO CONDITION MY LEATHER?

I recommend 303 Aerospace Protectant, Lexol Spray Leather Conditioner, and Hyde Food.


Előzmény: picur7 (518)
Peggy Creative Commons License 2002.07.15 0 0 519
Danke.
De melyikben, en foti Coraba jarok neha, es ott meg nem volt alkalom ilyet latnom. Azert kerdem mert mennek venni hetvegen.

Előzmény: picur7 (518)
picur7 Creative Commons License 2002.07.15 0 0 518
Raider!

motip vinyl (fehér vagy fekete színben) pl cora auchan

Előzmény: raider (516)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!