Keresés

Részletes keresés

takacsi Creative Commons License 2005.09.13 0 0 175016
Igen.
Egyiktől egyik, másiktól másik minőségben.
Előzmény: Törölt nick (175005)
Springer és a szobor Creative Commons License 2005.09.13 0 0 175014
Hozz egyet, mondom nem Furulyás az egyetlen megoldás a klub elnőki posztjára, de jelenleg nincs jobb.

A komcsik a négy évük eleje óta a Fradi kivéreztetésére játszanak(a Fidesz sem jobb náluk, ebből a szempontból, lásd fülkarikás Tamás). Az a céljuk, hogy olcsón lenyúlják a területet és a jogokat. Ez ellen küzd Furulyás, egy olyan megoldást keresve, ami jó a klubnak. Rohadt kemény küzdelem az őve - sajnos ezt nem kommunikálja le jól.
Előzmény: Törölt nick (175006)
takacsi Creative Commons License 2005.09.13 0 0 175013
Saját szememmel láttam, fülemmel hallottam, amikor gyurcsány populistázott többször.
Máshol tiltakoztam is ellene: a szemantikát fordítják szembe a tenni tudókkal.
Mint te, legjobb tanítványa.
Ha átlátnád, akkor soha nem használnád a szót. Soha.

Ha olvastad, akkor próbáld elolvasni mégegyszer.
Akkor nem követelsz ilyen hülyeséget:

"Másfelöl tisztázni kéne nektek, hogy kikkel, hogyan képzelitek el a jövőt"

Benne van: nem az ő dolguk. Erre a Fradi alapszabálya adja meg a lehetőséget másoknak. Ez is benne van. meg az is mit kellene csinálni az alapszabállyal is...
Mert az nem koherens, hanem szégyenletes tákolmány.

"Esetleg ha már tényleg Furulyás a bünbak, pontokba szedve kihozhatnátok, mi rosszat tett"
Megtörtént.
Ma is itt szerepelt egY "KRONOLÓGIA". Tények sora. Ennél meggyőzőbb nincs. Olvasd el. Bár elfogultságod, előítéletességed nem késztet gondolkodásra.

Én nem vagyok sem önjelölt, sem semilyen képviselője másnak.

"nektek, mint a szurkolók önjelöt képviselőinek a feladata elsősorban az lenne, hogy a saját berkeitekben tegyetek rendet. Az sokat jelentene, mind nézőszámban, mint a csapat, a nézőtér hangulatának"

Az FSZSZ többször, pl. minden TV szereplésben lehatárolta: kiket képvisel.
Ezt soha nem lépte túl. Bár Furulyás kiírtotta a nézőket is, de pont az FSZSZ hozott változást a szurkolói kulturában. Mert sokan vágynak arra, hogy valaki képviselje őket, megfogalmazza létező érdekeiket. Mint minden más, normális külföldi klubban.
Sok szurkolói szervezet létezik ugyanezért. Azok konföderációt alkotnak klubon belül, aztán azok országon belül.
Büszkék lehetünk arra, hogy Magyarországon nálunk alakult meg az első, ilyen.
Én a Baráti Kör tagja vagyok...
Igyekszem majd ott rendet rakni.

A kapu mögöttiekkel (a monoton éneklésen kívül) mi a probléma? Nem adtak vissza egy labdát. 1-2 éve. Ezért viperákkal szétverték őket. Majd 5 db labdát rúgtak ki a szünetben ajándékként nekik.... De az elsőt, azt háborúban visszaszerezték.
Csak ezért takarodnia kellene egy elnöknek. Mert nem juttatta börtönbe a törvénysértő biztonságiakat. Hanem pénz ad nekik. Ha van, akkor ma is.
Előzmény: Springer és a szobor (175001)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.13 0 0 175011
"Én egy ilyen klubra nem tudok büszke lenni." --> Én inkább azokra nem , akik ilyenné tették. Ez egyáltalán nem ojrópai modell, de hát Istenem, honnan is tudná a magamfajta, mit is jelent, hisz csak szereptévesztők vagyunk, akik a Fradi megszűnését akarják... :(
Előzmény: Törölt nick (175004)
KRIPO.67. Creative Commons License 2005.09.13 0 0 175010

Soha nem kiabáltam , még csak ki sem ejtettem a számon a Furulyás takarodj mondatot!

Nálad és a hozzád hasonlókhoz képest százszoros erővel üvöltöttem és üvöltöm a Hajrá Fradit! Ha úgy adódik még a tv előtt is.

 

A viharos szelekkel pedig küzdjön a kormányos meg a kapitány!

Az ő felelőségük, ezért választották őket. Normális esetben.

Nálunk önmagukat választják. Újra és újra!

 

Harcoljon a szurkoló a politikával. Persze. Ha nem megy a csapatnak, akkor focizzon is a szurkoló.

Az elnök Úr majd úgy is ráfog mindent az aktuális kormányra. A slepp pedig bólogat.

Ha kell, ha szorul a hurok, akkor pedig még regisztrálgat is. Hátha sikerül egy részt a csőcselékből otthontartani.

 

Én (maradjunk abban, hogy csak magam nevében beszélek) annyit tehettem és tehetek, hogy a lehető legtöbb pént ellopva a családom elől szeretett klubomra költöm, és ha sikerül kijutnom a meccsre ott üvöltsek, mint egy elmebeteg.Persze kizárólag szurkolva.

Legyen már annyi jogom, hogy kifejezzem nemtetszésemet a kialakult helyzet miatt. És lehessen véleményem az okokról is.

 

Egy kulbvezető feladatait pedig végezze a klubvezető akár a politijkával akár a természeti csapásokkal szemben. Ha nem megy ez neki, akkor vonja le a konzekveciát!

Előzmény: Springer és a szobor (174991)
Springer és a szobor Creative Commons License 2005.09.13 0 0 175007
Ez a marketingjogok, úgylátszik a fradista legendárium része lesz még évekig: ami nincs média(elektronikus vagy írott- ebből még a Manchester Unitednek sincs bevétele) illetve Fradi cimerrel ellátott élelmiszerek (ezekből sincs számottevő bevétel),

Ami van: mezek, sálak, és minden egyéb. A külföldi nagy klubok merchandising bevételeinek ezek teszik ki a 90%-kat.
Előzmény: Törölt nick (175004)
Springer és a szobor Creative Commons License 2005.09.13 0 0 175003
(mit keres a fradisták topikjában a Gyárfás-maffia lapjából másolt szöveg?)."

Második hozzászólásodban már az itt olvashatókat kritizálod.
Index előtti életedben mennyit küzdöttél az ellen, hogy nem várszegi honlapját hívják Fradi "hivatalos" honlapnak?
Szóltál az oda nyilatkozóknak, hogy ne tegyék?
Mert azért az milliószor súlyosabb kérdés, mint egy Fradi topic halmaza.


A különbség az, hogy Gyárfáséknak a célja az, hogy a Fradit kivéresztessék. Az ftc.hu-nál csak arról van szó, hogy megprobálják rentábilissá tenni Várszeginek azokat a minimális üzleti lehetőségeket, amiket sikerült megtartania a Fradi-üzlet végén(sem az FTC.hu, se a 100% Fradi, se a Fradi-sör nem hoz profitot és aligha hozhatna). De ennek ellenére néha odaszóltam, ha valamivel nem voltam elégedett.


Várszegiék egy a Fradira épülő üzleti vállalkozást probálnak sikeressé tenni, igen kevés sikerrel(ehhez szükség lenne egy jól prosperáló klubra ugyanis), míg a Bocsák-Gyárfás-Imre trió megbizásból ássa alá az FFT támogatásával a Fradi jövőjét. Nagy különbség.

"A lehetséges befektető csak Furulyásig jutott el (kivéve az utolsót, amelyik a MEH-be is).
Ő eldöntötte: befektető, vagy nem.
Soha más nem látta, nem beszélt vele, már nem is volt befektetőjelölt...
Vagy beszélt, mesélt róla Furulyás. Akár volt, akár nem."


Ezért mondtam azt, hogy "Tehát tessék előállni egy olyan gazdasági hátterű önmagát jelöltként vállaló emberrel, hogy mondhassátok: Jani, mehetsz már: van jobb helyetted.".

Ugyanis, ha ez az illető felvállalná nyilvánosan, hogy befektetne, vagy hozna befektetőket, és erre valós garanciákat bemutatna, nyilvánosan, sajtótájékoztatón, akkor Furulyás nem bújhatna ki a dolog mögül.

Csakhogy nincs ilyen ember. Találjatok ilyen embert, máris mögötettek vagyok. De az nem elég, hogy lenne ilyen ember, csak ne lenne Furulyás.

Mutasd magad, befektető!
Előzmény: takacsi (175002)
takacsi Creative Commons License 2005.09.13 0 0 175002
"(mit keres a fradisták topikjában a Gyárfás-maffia lapjából másolt szöveg?)."

Második hozzászólásodban már az itt olvashatókat kritizálod.
Index előtti életedben mennyit küzdöttél az ellen, hogy nem várszegi honlapját hívják Fradi "hivatalos" honlapnak?
Szóltál az oda nyilatkozóknak, hogy ne tegyék?
Mert azért az milliószor súlyosabb kérdés, mint egy Fradi topic halmaza.

"Ha egy lehetséges befektető nem azt látná, hogy itt van egy szük kör, akiknek semmi se jó, egész addig, míg ők nem lesznek házon belül"

A lehetséges befektető egy feneketlen zsákot lát, ahol minden pénz eltűnik. És azok, akik ilyenekkel is beszéltek, pont azt kapták vissza: "normális ember nem tesz be pénzt a Fradiba, amig ez a vezetés van"

Tehát nem járható az általad megjelölt út:
"Tehát tessék előállni egy olyan gazdasági hátterű önmagát jelöltként vállaló emberrel, hogy mondhassátok: Jani, mehetsz már: van jobb helyetted."
Pont fordítva: először megy Furulyás, aztán...

A lehetséges befektető csak Furulyásig jutott el (kivéve az utolsót, amelyik a MEH-be is).
Ő eldöntötte: befektető, vagy nem.
Soha más nem látta, nem beszélt vele, már nem is volt befektetőjelölt...
Vagy beszélt, mesélt róla Furulyás. Akár volt, akár nem.

Írhatnál a szűk körről is, akik be akarnak kerülni a korábbi Fradi székházba.
Ők nem tudják, hogy nem lesz "ház"?
Előzmény: Springer és a szobor (174991)
Springer és a szobor Creative Commons License 2005.09.13 0 0 175001

" az ilyen populista és jövővel nem rendelkező indítványok"

Nem, ez nem gyurcsányi szöveg, Gyurcsány a saját populizmusát akarja palástolni vele, sikertelenül...

Olvastam az indítványtokat, na az valóban populista. Ne a felhivásotokban legyen a stratégiai terv, hanem hozzácsatolva. Anélkül csak demagóg porhintés.

Másfelöl tisztázni kéne nektek, hogy kikkel, hogyan képzelitek el a jövőt, a Fradi politikai ellehetetlenülésével szemben mi tennétek. Ki lenne az az arc, aki ezt már most nyilvánosan felvállalná: remélhetőleg nem az FFT lejáratodott emberei: Jakabházy, Takács és más, Ráczhoz kötödő emberek lennének ezek.

Esetleg ha már tényleg Furulyás a bünbak, pontokba szedve kihozhatnátok, mi rosszat tett(esetleg hozzátéve, hogy mit kellett volna tennie és nektek mi volt a döntés utáni reakciótok)

A másik, hogy nektek, mint a szurkolók önjelöt képviselőinek a feladata elsősorban az lenne, hogy a saját berkeitekben tegyetek rendet. Az sokat jelentene, mind nézőszámban, mint a csapat, a nézőtér hangulatának és így a klub eredményességében is.

Szereptévesztésben vagytok, de ez csak az én véleményem.


Előzmény: takacsi (174987)
Kcsita Creative Commons License 2005.09.13 0 0 175000

Nagyon laza kérdésem van: a felnőtteknél miért nincs az a zöld mez, mint a gyerekeknek van? Nekem az jobban bejön, mint a tavalyi zöld mez... Felnőtteknél a német farkasok használják, a Wolfsburg, vagyis használja.

 

 

Kcsita Creative Commons License 2005.09.13 0 0 174999

Szar az utánpótlás, mi?
 
Hat fradista az U16-os válogatottban
[2005-09-13 12:18]Hat ferencvárosi tehetség tagja az egykori játékosunk, Szokolai László vezetette U16-os válogatottnak.
- 100%Fradi -
A korosztályos együttes szrdán 11 órakor Mosonmagyaróváron lép pályára felkészülési mérkőzésen az osztrákok ellen.
A szövetségi edző hat ferencvárosi játékost hívott meg csapatába: Balogh Balázst, Nyilasi Bálintot, Országh Pétert, Sváb Dánielt, Varga Bencét, Vattai Attilát.
A felső sorban Vattai Balázs balról az első, Varga Bence a harmadik, Sváb Dániel az ötödik, Országh Péter hetedik.
Az alsó sorban Nyilsi Bálint balról a harmadik, Balogh Balázs jobbról az első.

 


 

 

Varga Bencéről beszéltünk itt pár hete? Nyilasi Bálintról sok jót hallottam. Azt mondják, hogy sokkal tehetségesebb, mint a kis Tibi.

Kcsita Creative Commons License 2005.09.13 0 0 174997

Öreg!

 

Most normálisan fogok szólni hozzád és elvárom, hogy normálisan válaszoljál a kérdésemre! Ugyanis Te többet tudsz itt, mint bárki más jeleng, hogy mi van a Fradinál!

 

Ma reggel írtam egy ilyen hozászólást, de nem kaptam választ:

 

"De a Fradi sorsa decemberben fog eldőlni.. Ha benne vagyunk a 3 fős pályázati választáson az EB rendezésérét, akkor meg lesz a stadion. Ha nem, akkor nem tudom mi lesz. Egyátalán van B terv? Erre nem gondolnak a Tisztelt Urak?"

 

Tehát van B terv, ha nem sikerül megnyerni az EB pályazért folyó további küzdelemre?

 

Nekem annyi a bajom a Furulyással, hogy nem beszél. Azáltal, hogy beszél, sok bizonytalanságot tart fenn magára a Fradival kapcsolatos helyzetről.

Tompus999 Creative Commons License 2005.09.13 0 0 174996
Mármint a "stílust". Így, idézôjelben.
Előzmény: Törölt nick (174993)
green_d Creative Commons License 2005.09.13 0 0 174995

Öreg!

 

Mindenki tudja, a FRADIT vastagon körülszövik a politikai és gazdasági szálak. Többek között ezért nem demokratikus és független, ahogy lennie kéne. Azzal , hogy a klub politikától nem mentes problémáit jelezzük egyik illetve másik oldalnak (és főleg ha minnél többen tesszük) az ő szemükben befolyásoló tényezővé válunk. Talán nem kapisgálnánk rossz helyen, ha egy nagy táborral rendelkező klubbot mindenki meg akarna menteni a sajtó nyilvánossága előtt. Ha mást nem, legalább színt vallanának kire számíthatunk, kire nem. Mindkét oldalnak megvan erre a fóruma. Mi meg úgyis maradunk akik voltunk és leszünk akik vagyunk. FRADISTÁK!

Előzmény: Furulyás maradj (174858)
takacsi Creative Commons License 2005.09.13 0 0 174994
Az állammal kötött szerződés, az adófizetők pénzén, miért ne lehetne nyilvános?
Furulya írja alá. Miért ne kérhetnénk kettős minőségünkben, mindkét féltől a nyilvánosságot?

Mert először az a szerződés születik meg.
A másikhoz, minden hazugság ellenére nem lesz köze Fradistának, de azt is az állam köti, tehát lehet követelni a nyilvánosságot.
Maga a pályáztatás is nyilvános....
Előzmény: Törölt nick (174984)
Tompus999 Creative Commons License 2005.09.13 0 0 174992
Szerintem nem annak a kurva anyját, aki kapja, hanem annak, aki adja! Szerintem.
Előzmény: Törölt nick (174989)
Springer és a szobor Creative Commons License 2005.09.13 0 0 174991
Például megteheted, hogy a bérleted mellett kiviszed a családodat, a Furulyás takarodj helyett azt kiabálod, hogy Hajrá Fradi!.

Aztán megteheted, hogy a dühödet azok ellen fordítod akik valóban tehetnek a Fradi mai helyzetéért. Politikusok, rendelésre müködő újságok(mit keres a fradisták topikjában a Gyárfás-maffia lapjából másolt szöveg?).

A Fradi valóban nemzeti érték, ezt kell tudasítani a vállalkozókkal, lehetséges befektetőkkel, pártokkal. Ezt pedig úgy lehetne, hogyha akkoris 15ezer ember buzdítaná a csapatot, ha a bennmaradásért küzd. Ha egy lehetséges befektető nem azt látná, hogy itt van egy szük kör, akiknek semmi se jó, egész addig, míg ők nem lesznek házon belül - és mindehhez még támogatóik is vannak olyan szurkolók és azoknak követői szemében, akik úgy vélik, ővék a klub. De nem, szerencsére, nem.

Tehát tessék előállni egy olyan gazdasági hátterű önmagát jelöltként vállaló emberrel, hogy mondhassátok: Jani, mehetsz már: van jobb helyetted.

De ehhez az kell, hogy olyan hangulat legyen a Fradi-pályán, hogy ez az illető szívesen vállálhassa ezt a posztot. Most nincs ilyen és amig nem változik a hangulat, nem is lesz. És ez lenne a mi, a szurkolók dolga.

Előzmény: KRIPO.67. (174982)
Fatboy Slim Creative Commons License 2005.09.13 0 0 174988

Itt a kolléga is azt emlegette az előbb, hogy Furulya kommunikációjával van gond...

 

Előzmény: KRIPO.67. (174982)
takacsi Creative Commons License 2005.09.13 0 0 174987
Olvass csak még!
Nem illik összekeverni dolgokat, meg másokra fogni...

Ráértél volna regisztrálni akkor is, amikor már képben vagy.
Horvátokkal nem fogunk nyerni, az biztos....

" az ilyen populista és jövővel nem rendelkező indítványok"
Tipikus gyurcsányi szöveg. Tegnap mondta. Már át is vetted?
Ez kommunista szöveg.

De akkor nem olvastad az FSZSZ Felhívását sem. Jó, az nem tegnap volt, hanem augusztus 24-én. Olvasd el. Ott találod a megoldási javaslatot.
Azzal kezdődött.
Ki az a hülye, aki egy napi akciófelhívásba stratégiai programmot idéz be?
Imered a műfajokat?
Miért a mi dolgunk megnevezni egy utódot, vagy tízet?
Benne van az FSZSZ programmjában, hogyan lehet csinálni (természetesen máskép is lehet, nyugodtan írd le). Ez így csak kekeckedés. Vagy nincs ismeretanyagod, vagy azzal eteted a többit, mintha nem lenne más, mint amire reflektálsz.

"Aki csak arra képes menjen ki a meccsre és szurkoljon ezeknek a fiatal srácoknak"

Erre biztat mindenkit az FSZSZ akciófelhívása is. Nem illő képükre kenni, azoknak, akik minden meccsen ott vannak és még másokat is hívnak, visznek...

"nem hiheti el, hogyha elmegy Furulyás, azzal minden egycsapásra rendbejön. Olvastam egyesek fél évet viziónálnak és minden rendbejőn"

Ezt Furulyás elvtársad mondta, tőle idézte az FSZSZ, te meg ezt is rájuk lőcsölöd.
Nem rosszindulatból, uszításkép ugye?
Íme:

A Ferencváros Szurkolók Szövetségének felhívása

2005-08-24

"Tisztességes munkával fél év alatt rendbe tehető a klub."

– Furulyás János, 2001. május 3.


Ugye két eset van. vagy hazudott Furulyás, vagy nem tisztességesen dolgozott.
Melyik szerinted?

"Sok mindent tehetnétek így is a klubért kijőhetnétek a meccsekre, szurkolhatnátok a csapatnak, időt adva nekik, vannak űgyes gyerekek bőven a keretben, hozhattok még egy embert. Esetleg javaslatokat(nyilvánosan) terjeszthetétek a klubhoz. Legyetek konstruktívak."

Ezt azoknak javasolod, akik idegenbeli meccseinken is mindig ott vannak?
Ugye nem azért, hogy azt inszinuáld, hogy csak pofáznak, de meccsre nem mennek?
Dejszen javaslatokkal kezdték. Régen. Több indítvánnyal.
Amikre ígéretet is tett Furulyás. Aztán soha többé fel sem hozta. Augusztus 24. óta sem reagált semmit. Elnök az ilyen?

"Mert azzal, amit terveztek csinálni, csak azoknak a halmára hajtjátok a vizet, akik ki akarják véreztetni a Fradit és a klub hagyományait, érdekeit figyelmen kivül hagyva akarnak rendelkezni a klubbal és annak tulajdonával."

Ezt tette négy éven át Furulyás. Minden vagyonától, vagyoni értékű jogától megszabadítja a Fradit. Kivérezteti. Szó szerint, ahogy írtad. Talán jobb a múlt idő.
Most ugyanő átadja másoknak. Consumatum est.
Szép feladat számodra: megakadályozni.
Mert úgy néz ki másoknak nem sikerül.
De ha Furulyás is tudja azt, amit te, hogy "a klub hagyományait, érdekeit figyelmen kivül hagyva akarnak rendelkezni a klubbal és annak tulajdonával."
, akkor miért nem mond le, mielőtt aláírná?
Ha valamit nem tudok megoldani, nem vállalom. Pláne nem, ha tudom, hogy ártok vele.
Nem írom alá, mégha a komcsik börtönbe csuknak akkor sem. De neki elvtársai...
Mutyiznak? (hogy lopjak tőled "stílust")
Előzmény: Springer és a szobor (174973)
Matt Creative Commons License 2005.09.13 0 0 174985
ha tényleg megtörténne amiről itt ma olvastam, ergo hogy pénzt kapunk azért hogy nekünk stadiont építsenek, az egyrészt hatalmas bravúr, mellesleg óriási politikai segítség, harmadrészt utána egy időre a mocskos kommunistázás is hiteltelen lenne részünkről.

nagyon sajnálom hogy ide jutott ez a klub, hogy az állam segítsége nélkül semmire sem jutnánk.
KRIPO.67. Creative Commons License 2005.09.13 0 0 174982

Az, hogy melyik oldal gondolkozik józanabbul már 2 éve kérédses.

Csakhogy közben lecsúsztunk a gödör aljára!

A fél évet F.Janibá hangoztatta anno.

 

Az is érdekes, hogy mi hogyan segíthetjük a klubot.

Én (sok-sok ismeretlen társammalb együtt) megvettük a bérletet, vettük a Fradisört (a fülünkön folyt ki), előfizettük a 100% újságot. Nekem otthon több mezem van már mint az FTC szertáárában. És hová dobáltam a pénzem??

Rá kellett jönnöm, hogy a sok elköltött pénzemből szinte egy fillér sem került a Fradihoz. Ablakon kiszórt lóvé.

 

Senki nem vitatta, hogy évek óta erősödik a szembeszél.És Furulyás elhivatottságát sem kérdőjeleztük meg.

Azonban a sok félrevezető nyilatkozat, nagyon is hazugságnak tűnő igérgetés és a mai helyzetünk között szoros összefüggés van. És ez több mint hozzá nem értés!

Előzmény: Fatboy Slim (174974)
Furulyás maradj Creative Commons License 2005.09.13 0 0 174981

Magyar Hírlap: Drága mentőöv


[2005-09-13 09:40]


Revideálnunk kell tegnapi álláspontunkat: igenis csökkentse a kormány a benzin áfáját, sőt a jövedéki adóját is, de még jobb lenne, ha legalább egyiket el is törölné. Gyurcsány Ferenc pedig ne legyen kishitű, s ne mondjon olyanokat, mint tegnap a parlamentben, hogy a költségvetés recseg-ropog.
Mert az a költségvetés, amelyikből futja egy sportklub megmentésére, nem recseghet és nem is ropoghat, az vagy egy olajválság áldásait élvező sejkség büdzséje, vagy Ész-Koreáé, mindegy, a lényeg az, hogy nagy örömet szerezzenek a népnek, mással pedig nem lehet, mert vagy mindene megvan, vagy úgysem lesz semmi más. Ezektől eltérő esetekben azonban nincs az a helyzet, amikor kormány úgy érezheti, hogy egy klub akkora nemzeti érték, amelyet nem hagyhat rogyadozni, pláne megszűnni, tehát pénzt juttat neki. Pedig a jelek szerint most éppen ez történik Magyarországon: a kormány gyakorlatilag mentőövet nyújt annak a Ferencvárosnak, amelynek a legtöbb szurkolója van az országban, s amelyet mégsem sikerül évek óta eladni senkinek. Ráadásul egy igen gyengécskének tűnő indoklással. Az ugyanis úgy szól, hogy hét év múlva foci EB-t szeretnénk (NB.: szeretnénk) rendezni, ehhez stadionok kellenek, például Budapesten, az Üllői úti pályát tehát át kell építeni, előtte viszont vissza kellett szerezni a pályahasználati jogot, ez pedig, hát igen, pénzbe kerül. Mókás. Ehhez képest az, hogy a Ferencváros olyan érték, amelyet nem hagyhatnak veszendőbe menni, maga a tömény őszinteség, bár a már említett népszerűség miatt erősen kampányszagú, főleg így, választások előtt. Kérdés: lehet-e ilyesminek szavazatokban mérhető hatása? Aligha. Mert kevesen lehetnek ebben az országban, akik életükben nem szurkoltak még olimpián, világbajnokságon FTC-sportolónak, de valószínűleg ugyanígy szorítottak akkor is, ha egy újpesti, kaposvári vagy felsőmocsoládi képviselte Magyarországot.
Ami viszont a klubot illeti, hát... nagy idealistának kell lennie annak, aki a kiemelt támogatástól remél voksokat. Persze lehet megszállott Fradiimádó is - mert azért akadnak ilyenek -, s egyszerűen segíteni akar. Tegye. De ne közpénzből. Vagy akkor adjon mindenkinek. Legyünk ismét sportnemzet - ha másra nem futja. Hajrá, Magyarország, hajrá, magyarok!

Springer és a szobor Creative Commons License 2005.09.13 0 0 174980
Félreértettél, vagy félreértehető voltam: szerintem Furulyásnak elsősorban nem a munkájával van a gond, hanem azzal, ahogy azt lekommunikálja. Mindenesetre én meg egy olyan névvel nem találkoztam, aki nála jobb lenne ezen a poszton. De ha lesz, én készséggel mögé állok. Sőt, szerintem ő is.
Előzmény: Törölt nick (174979)
Nyugdijas_szektor Creative Commons License 2005.09.13 0 0 174977
Gratulálok, nagyon jó kis összefoglaló a jelenlegi helyzetről!
Előzmény: Springer és a szobor (174973)
Springer és a szobor Creative Commons License 2005.09.13 0 0 174976
Mostmár leszek, terveim szerint.
Előzmény: Furulyás maradj (174975)
Furulyás maradj Creative Commons License 2005.09.13 0 0 174975

Szia

 

Jöhettél volna korábban, sok írástól megkíméltél volna.

 

Előzmény: Springer és a szobor (174973)
Fatboy Slim Creative Commons License 2005.09.13 0 0 174974

Nagyjából összefoglaltad egy pár józan fradista véleményét.

 

 

Előzmény: Springer és a szobor (174973)
Springer és a szobor Creative Commons License 2005.09.13 0 0 174973
Minthogy nem tudtam átolvasni, mindent amit írtatok az utóbbi hónapokban és csak most érzem úgy, hogy megérett arra a helyzet, hogy regisztráljak, lenne néhány kérdésem.

Mi a kapcsolat az FSZSZ és az FTT közt, tudva, hogy az FTT célja egy bizonyos építészipari vállalkozó farvízén maguknak visszaszerezni a pozicióikat. Ebben nagy támogatójuk egy bizonyos focival foglalkozó oldal komcsi exfotós tulaja.

Ahogy veszem, ez a zsebkendőreptetés egy bizalmatlansági indítvány valójában, ugye? Namár most komoly helyeken, pont az ilyen populista és jövővel nem rendelkező indítványok kivédésére létezik a konstruktív biz. indítvány, ahol meg kell nevezni az utódot, méghozzá olyat, aki valódi ellenjelölt lehet, a megfelelő háttérrel. Ilyet én nem látok. Furulyásék egy olyan játszma középbe kerülte, ahonnan nehezen lehet veszteségek nélkül kikerülni, a tegnapi hírek szerint azonban mégiscsak találtak egy lehetséges irányt

Szép dolog a forradalmi hevület, de rossz irányba céloztok. Lehetne Gyurcsányékat számon kérni egy tüntetésen, miért késett ennyit a KVI-s szerződés nálunk és miért siettek a Vasasnál. Csak nem megint Benedek Fülöp-Máté László ügyködik a Fradi megszerzésére. Vagy nem egy Fidesz-közeli cég akarja rátenni a kezét a klubra, Deutch hathatós segítségével?

Furulyás alighanem nem a legjobb lehetséges Fradi elnők, de itt sokan - úgy látszik sikeresen- próbálnak belőle bünbakot gyártani. Higyjétek el, minden verbális képességhiányának ellenére ő minden tőle telhetőt megtesz a klubért, amit imád.

Valaki itt forradalmi helyzetről beszélt, majd megjegyezte, hogy ő anno a rendszerváltás idején is jobban örült volna forradalmi változásoknak. Láttunk pár forradalmat, népfelkelést a XX.században, és én nem hinném, hogy bármeyikünk elcserélné Magyarországot, annak minden hibája ellenére egy ilyen országra. Remélem legalábbis.

Nekünk Fradistáknak sok lehetőségünk van a klubot segíteni. Aki csak arra képes menjen ki a meccsre és szurkoljon ezeknek a fiatal srácoknak, akinek esetleg több információja van, ossza meg az emberekkel, ha valakinek vannak ötletei, esetleg tippjei egy valóban jó elnők/tulajdonosra, az mondja és necsak annyit, hogy ha nem lesz Furulyás jönne e a tőke és jönne a valódi fradista elnők. Mert ez porhintés.

Azt ugyanis a józan fradista nem hiszi el, nem hiheti el, hogyha elmegy Furulyás, azzal minden egycsapásra rendbejön. Olvastam egyesek fél évet viziónálnak és minden rendbejőn: szeretném hallani, ha lehet, hogy mint egy üzleti tervben, mit tennének ebben a fél évben a Fradi gazdasági helyzetének rendbehozására.

Szóval, ha majd jőn a Kaposvár és fehérzsebkendőt kezdtek lengetni, akkor ha lehet osztogassatok egy részletes tervet arról, mi lenne azután, ha Furulyás elmegy. Ha ez a terv észszerű, veletek lengetek. De öszintén szólva én ezt nem tartom valószínűnek.

Sok mindent tehetnétek így is a klubért kijőhetnétek a meccsekre, szurkolhatnátok a csapatnak, időt adva nekik, vannak űgyes gyerekek bőven a keretben, hozhattok még egy embert. Esetleg javaslatokat(nyilvánosan) terjeszthetétek a klubhoz. Legyetek konstruktívak.

Mert azzal, amit terveztek csinálni, csak azoknak a halmára hajtjátok a vizet, akik ki akarják véreztetni a Fradit és a klub hagyományait, érdekeit figyelmen kivül hagyva akarnak rendelkezni a klubbal és annak tulajdonával.

Hajrá Fradi!
Furulyás maradj Creative Commons License 2005.09.13 0 0 174972

Bandikám

 

Nem tünt fel, hogy közel hatvan éve az FTC csak bérlő a Fradi-pályán ?

 

Amúgy vettél erre a szezonra bérletet apádnak, anyádnak, asszonynak gyerekeknek, bátyádnak, öcsédnek ?

 

vagy te is csak a tanácsaiddal segítenéd az FTC-t ?

Előzmény: AORBandi (174970)
AORBandi Creative Commons License 2005.09.13 0 0 174971
legött=legtöbb
Előzmény: AORBandi (174970)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!