Keresés

Részletes keresés

..pözsó.. Creative Commons License 2015.01.15 0 0 76744

Normál gázkazánnál miért baj, ha elindul a gravitációs keringés?

 

Normál gázkazánnál mitől lenne kondenzációs kicsapódás alacsony visszatérőnél?

 

 

Termosztát mondja meg a kazánnak, hogy fűtsön és vele egy időben kell kapcsolni a keringetőt. Minden gázkazán ezt csinálja, amelyikben gyárilag benne van a szivattyú.

Előzmény: dedra (76738)
zoleerasyd Creative Commons License 2015.01.15 0 0 76743

Üdv!

 

Szeretném megtudni, hogy az ún. ötrétegű csőnek kb. hány W lehet a hőleadása méterenként 30°C-on és 47°C-on? Padlófűtéshez (kiegészítve a radiátort) szeretném alkalmazni.

 

Köszönöm a válaszokat!

gabrielke Creative Commons License 2015.01.15 0 0 76742

Én eléggé kívülről ugatom ezt a témát (mert hőszivattyúval fűtök) de kíváncsi lennék vajon egy kondenzációs tényleg fogyaszt-e annyival kevesebbet mint amennyivel többe kerül az üzemeltetése? (TCO-ja)

 

Előzmény: Wattocsak (76741)
Wattocsak Creative Commons License 2015.01.15 0 0 76741

Remélem meggondolod magad és kondenzációs kazánt veszel!

Előzmény: ilias (76740)
ilias Creative Commons License 2015.01.15 0 0 76740
Értem, köszi az infót.
Mi kénytelenek leszünk idővel zárt égésterűt (max. turbósat) venni az alaprajzunk megváltozása miatt. Lehet, hogy kénytelenek leszünk ezt idén megtenni.
Előzmény: Wattocsak (76737)
halaloszto Creative Commons License 2015.01.15 0 0 76739

Ha akarnék könyvet írni az országomról, ez tuti belekerülne.

 

Vajk

Előzmény: Wattocsak (76734)
dedra Creative Commons License 2015.01.15 0 0 76738

Sziasztok!

 

Fűtésrendszerrel kapcsolatban lenne egy kérdésem:

 

A pincében lévő gázkazán működése közben a gravitációs hatás miatt elindul a melegvíz áram felfelé, ezt mivel lehetne megakadályozni? Létezik olyan szelep, ami a szivattyú indulása miatti nyomás kinyit, de a gravitációs áramlás nem tudja nyitni?

 

Másik kérdés: Termomax Öv Color nevű készülék működése a következő: a kazán tartja a rajta lévő termosztáton beállított hőmérsékletértéket.  A szobatermosztát a keringetőt kapcsolja csak. Szerelő szerint ez így nem jó, mert a kazánnak egyszerre kéne indulnia a szivattyúval. De így hogy tarthatná a előremenő minimális 45 fokot ami a használati utasításában van? Minden a megadott helyre van bekötve, a leírásban is az van, hogy :

 

"A készülék ég1rendszerének m*ködtetése ún. kétpont

szabályzású vezérléssel történik. Ez azt jelenti, hogy a

vezérlés a készülék ég1rendszerét kikapcsolt állapotban,

vagy egy beállított állandó hőteljesítmény értéken tartja"

 

továbbá:

 

"A gázkészülék üzeme

- A kazán-vezérlés begyújtás után a beállított vízhőmérséklet elérésekor a főégőt kikapcsolja,

lehűléskor pedig újra bekapcsolja."

 

Ha a szivattyúval együtt indulna a kazán, az azt jelentené, hogy gyakorlatilag sokszor hidegebb vízzel indítaná el magát, így nem lenne 45 fok az előremenő, ami állítólag kondenzvíz kicsapódásához vezethet.

Wattocsak Creative Commons License 2015.01.15 0 0 76737

Éves hatásfokot kell figyelembe venni, ami nem ugyan az mint amit a gyártó megad. Egy 93% hatásfokú kazán éves hatásfoka könnyen megeshet, hogy a 70% is alig haladja meg. Erről nagyon kevés adat van közkézen.

Szerintem közel járunk az igazsághoz, ha azt mondjuk, hogy ahol a turbós kazánok éves hatásfoka végződik, ott kezdődik a kondenzációsé.

Előzmény: ilias (76736)
ilias Creative Commons License 2015.01.15 0 0 76736
Én nem értem ezt a kondenzációs kényszert.
Egy sima márkás kazánnak is nagyobb a hatásfoka, mint ez a 86%. Azt megértem, ha csak zárt égésterű lehet majd.
Vagy esetleg rosszul értelmezem az adatot, ami például egy sima turbósnál fel van tűntetve (91%)?
Előzmény: morgen66 (76721)
stevemegane Creative Commons License 2015.01.15 0 0 76735

Így már telejsen tiszta.

 

És akkor ezek szerint minden kondenzációs kazán égéstermék kivezethető oldalfalon.

Természetesen, ha a jogszabályi feltételeknek megfelel az elhelyezkedése.

Előzmény: halaloszto (76732)
Wattocsak Creative Commons License 2015.01.15 0 0 76734

Nem mindegy? Úgy is megkeresik a kiskapukat:-) Lassan megtudjuk, hogy lehet megoldani okosba.

Előzmény: halaloszto (76733)
halaloszto Creative Commons License 2015.01.15 0 0 76733

lehet mar tudni hogy a forgalmazas vagy a beepites van korlatozva? disznool futesere is csak kondenzacios lesz megengedett?

 

Vajk

Előzmény: Wattocsak (76731)
halaloszto Creative Commons License 2015.01.15 0 0 76732

precizen, muszakiul: a turbos az a ventillatoros. minden kondenzacios turbos, de nem minden turbos kondenzacios.

 

hetkoznapiul, koznyelven: turbosnak a nemkondis turbost hivjak. a kondist kondisnak hivjak.

 

egyszeruen ez egy hierarchia. minden szintet a legfejlettebb tulajdonsagarol neveznek el, amivel rendelkezik. hiszen amikor ujdonsag volt, az volt a megkulonbozteto tulajdonsaga, aztan ez az elnevezes rajtaragad, az ujabbat meg annak az ujdonsag tulajdonsagarol nevezik el. mint a kocsin az ablaktorlos. a szuper az az esoerzekelos, a regifajta bena meg az intervallumkapcsolos. pedig az esoerzekelos is intervallumkapcsolos, de ez mar nem lenyeg, nem ez a legfontosabb tulajdonsaga.

 

Vajk

Előzmény: stevemegane (76730)
Wattocsak Creative Commons License 2015.01.15 0 0 76731

Minden kondenzációs kazán turbós, de nem minden turbós kondenzációs.

Szerencsére szeptemberig kell várni és utána már nem lesz ezzel gond, mivel csak kondenzációs kazánt lehet majd kapni. Bár némi szkepticizmus van bennem, lásd szivattyúkat. Ott is volt egy ilyen előremutató elhatározás oszt annyi.

Előzmény: stevemegane (76730)
stevemegane Creative Commons License 2015.01.15 0 0 76730

."...Ha a turbósba gondolkodsz akkor az olyan mintha most vennél egy vadi új Trabantot kétütemű 26 lovas motorral..."

 

Segíts légyszíves abban, hogy ezt a mondatodat, hogy kell érteni?

Múltkor én azt a választ kaptam, hogy minden kondenzációs kazán turbós. Akkor most mi a gond a turbós kazánnal?

Előzmény: Wattocsak (76724)
kingoftailor Creative Commons License 2015.01.14 0 0 76729

A szerelő sülysápi, nem hatvani, viszont a gázkazán paneljét megjavította. :-)

15000-be került ki és beszereléssel meg kiszállással együtt.

Szerencsére csak pár ellenállás meg kondi égett szét.

Ha valakinek esetleg kell a száma, dobjon emilt.

 

Előzmény: kingoftailor (76519)
morgen66 Creative Commons License 2015.01.14 0 0 76728

Lehet,vagy ha nem sikerül veszel egy új szifont.

 

Előzmény: hivatalos_nick (76726)
morgen66 Creative Commons License 2015.01.14 0 0 76727

"Ha ugyan oda megy ahol a régi volt, akkor is végig kell menni az engedélyezésen és újratervezésen megint?"

Igen.

Legyen szerencséd hogy ne egy milka legyen,de hivatalosan.

Majd írd meg mennyiért sikerült.

Előzmény: DobosTamas (76723)
hivatalos_nick Creative Commons License 2015.01.14 0 0 76726

No, járt nálunk a vízvezeték-szerelő.

Egy hibát látott: a fali csonkhoz vezető csőrésznek oda kellett volna lennie ragasztva a csonkhoz. Ezt megcsinálta.

Ezen kívül helyrerakta a tömítéseket. Legalábbis látszólag. Ugyanis sikerült megint egy pontos csöpögésre bírni.

Történt ugyanis, hogy úgy döntöttem, kipucolom az edényszárítóból jövő csőrészt, amit nem tettem meg korábban (fekete-barna kosz volt a fehér csövön, gyanúm szerint penészes is). Rejtély számomra, hogy ez nem tűnt fel a szerelőnek, na de mindegy.

Aztán egy nagyobb eresztésben leengedtem lefolyótisztítót. No, ez kihabzott az említett tömítésnél. Ennyit arról, hogy helyére rakta.

 

Az a tervem, hogy most már kihagyom a szerelőt, mert unom már. A problémás tömítés sima gyűrűs megoldás, az az ötletem támadt, hogy ezt kúpos tömítéssel cserélem le. 40mm-es kell, kapható is ilyen, darabja 90Ft.

Működő megoldás lehet?

pajaci Creative Commons License 2015.01.14 0 0 76725

http://fegkazan.hu/termekek/kondenzacios-keszulek

 

Ezek vajon mennyibe kerülnek majd?

Wattocsak Creative Commons License 2015.01.14 0 0 76724

Ne vegyél a múzeumból kazánt azaz csak kondenzációs szabad venni. Ha a turbósba gondolkodsz akkor az olyan mintha most vennél egy vadi új Trabantot kétütemű 26 lovas motorral. Elég rossz döntés nem:-)

A kémény meglehetősen drága mulatság, de az egy millát kicsit soknak tartom én is, úgy hogy ilyen kicsi a kéményed meg még inkább.

Az oldalfali égéstermék kivezetést nehéz engedélyeztetni előtte 10 m belül nem lehet semmi. ergó bukott a mutatvány nálad.

Engedélyeztetést végig kell csinálni, mert később nagy kellemetlenséged lehet belőle. 

Előzmény: DobosTamas (76723)
DobosTamas Creative Commons License 2015.01.14 0 0 76723

:O Mennnyyyyyiiiiiiii? :O

200 körül van a gázkazán. Feleslegesek tartom egyelőre a kondenzációst, bőven elég egy turbó is a jobb fajtából. Sanier Duval ill. Bosch már 180-200 körül kapható.

A kéménnyel lehet szerencsém lesz, mert a főfalon van a kazán és 1.5 méterrel felette már megy is ki a kémény. Hallottam már olyanról is, hogy nem állítanak kéményt, hanem turbósnál csak kidugják a falon és jó az úgy. :)

Nekem a két ház közé menne, nem tudom, hogy ez engedélyezett-e.

 

Ha ugyan oda megy ahol a régi volt, akkor is végig kell menni az engedélyezésen és újratervezésen megint?

Előzmény: morgen66 (76721)
t.zsolti Creative Commons License 2015.01.14 0 0 76722

ha már túl sok van, átadom-)))))

Előzmény: pajaci (76716)
morgen66 Creative Commons License 2015.01.14 0 0 76721

Kazáncserével siess , mert csak kondenzációs kazánt lehet beépíteni szeptembertől , legalábbis ezt írták.

 

Mennyi a csere? Sok mindentől függ.

 

Terv, gázmeó,kazán, munkadíj, kémény alaphangon egy milka.

De kazánt olyat válassz ami letud modulálni,hogy ne kapcsolgasson mint a mostani.

Előzmény: DobosTamas (76717)
pajaci Creative Commons License 2015.01.14 0 0 76720

Ha veszed a fát, akkor 2500Ft/q fa árnál most egyforma a gáz és egy jó vegyes rendszer fűtésköltsége.

Előzmény: Rendo84 (76710)
morgen66 Creative Commons License 2015.01.14 0 0 76719

Fával a legolcsóbb fűteni,puffer tartállyal ,és ha van pénz  napkollektor .

Nálam második a gáz,de sokan esküsznek a hőszivattyúra is.

Előzmény: Rendo84 (76710)
lala1961 Creative Commons License 2015.01.14 0 0 76718

Én helyedben a kazán termosztátot max.-ra tekerném és a szoba termosztáttal meg a megfelelő hőfokra fűteném  a helységeket.

Előzmény: DobosTamas (76717)
DobosTamas Creative Commons License 2015.01.14 0 0 76717

Sziasztok!

A múltkor kérdeztem, hogy FÉG nyílt égésterű kazánnál mitől lehet az iszonyat hangos hang leálláskor, amit a fal másik oldaláról is hallok... 

Beszéltem egy gázszerelővel és azt mondta, hogy a FÉG típushibája ez és előbb-utóbb előjön, panelcseréről beszélt és 30-40e Ft-os alkatrészárakról. :) A szivattyú okozza, hogy leálláskor még lök rajta egyet.

Vagyis én így fogtam fel. :)

Ez alapján letettem a javíttatásáról, mert nyáron úgyis új kazánt szeretnék helyette.

 

Lenne pár kérdésem:

1. Jelenleg 55 foknál kapcsol ki a kazán belső termosztátja és 45 környékén indul meg a fűtés újra. Mivel jelenleg még régi nyílászáróink vannak ez azt eredményezi, hogy kb 2-3 percenként kapcsolgat ki-be, amíg a szobatermosztát ki nem kapcsol. Ezt akár 1-1.5-2 órán keresztül is játssza. 

Az alsó hőmérséklet fix, vagy azt is lehet állítani? Nem lenne jobb, ha 65-70 fok környékére átállítanám? Így elvileg hamarabb is fűt fel, mert melegebb lesz a radiátor illetve elkerülöm a sűrű ki-bekapcsolgatásból adódó többletfogyasztást. Nektek mennyinél old le a kazán?

2. Ha pont ugyan arra a helyre szeretnék egy új, zárt égésű, turbós kazánt (nyílt égésterű, hagyományos cirkó helyére), akkor kell újraterveztetni és engedélyeztetni a Tigázzal? Ha igen, akkor mennyi a költsége ennek?

 

Köszi előre is a segítséget!

 

Üdv,

Tamás

pajaci Creative Commons License 2015.01.14 0 0 76716

Ez elég nagy kár, mert sz..hatnál nekem is :-))

Előzmény: t.zsolti (76673)
tangerine Creative Commons License 2015.01.14 0 0 76715

Ha így folytatja az esést az üzemanyag, lassan lehozom az olajkályhákat a padlásról. :)

Előzmény: joevagyok68 (76714)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!