Keresés

Részletes keresés

szotoar1978 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 4750
Jav: uncias ezüstérmek


Előzmény: szotoar1978 (4749)
szotoar1978 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 4749
Ez egy ismeretlen sehonnani ezüst Érme.

Nem Lbma Tömb ( lap ).

Szerintem ha valamihez nem ertesz, inkabb ne szolj bele...


Uncias ezusttombok 26-27 eur korul vannak...Tehat 8000 Ft alatt.
Előzmény: Most méne (4748)
Most méne Creative Commons License 2013.02.04 0 0 4748

Noé bárkája 1 uncia 999/1000 9.890 Ft áfával.

http://www.shp.hu/hpc/userfiles/ezustpanda/ezust_panda___erme_arlista.pdf

 

Ez kapásból olyan 10%-al olcsóbb, mint a tiéd. Magyar számlával, magyar áfásan, olcsó postaköltséggel és tutira megkapod.

 

 

Előzmény: szotoar1978 (4717)
naox Creative Commons License 2013.02.04 0 0 4747

Ha magánszemélyként olyan terméket veszel, amin ÁFA van, akkor ha a dolgot később eladod, csak az ÁFÁval csökkentett áron tudod eladni. Tehát, ha a dolog világpiaci ára nem változik az eladásig, az ÁFÁt akkor is elbukod (világpiaci(+árrés)+áfáért veszed, világpiacin(-árrés) adod el). (Persze olyan előfordul, hogy pl. az ezüst ára jobban nő, mint az ÁFA mértéke, ilyenkor lehet pluszos a dolog.)

Az ÁFA logikája az, hogy azt a "fogyasztás" után kell fizetni, tehát pl. kereskedők, cégek nem fizetik, csak a végső fogyasztó. HA egy dolgot, pl. az aranyat nem fogyasztod, hanem azért veszed, hogy később eladd, (és ezt az állam meg is érti), akkor az ÁFA-mentes, hisz nem fogyasztási célból vetted (de az ékszer, amit hordasz, "fogyasztasz" már nem ÁFA-mentes).

Befektetési célra csak ÁFA-mentes dolgokat érdemes venni, egyrészt, mert ezeknél nem bukod el az ÁFÁt, másrészt meg azért, mert ezek birtoklását az a fránya adóhatóság úgy kezeli, mintha pénzed lenne, és pl. nem vádol meg azzal, hogy zugban kereskedsz.

Mivel az ezüst az EUban Észtország kivételével mindenhol ÁFÁs, befektetési célra leginkább magánszemélytől érdemes vásárolni.

A magánszemélyek pedig kétféle módon szoktak árazni:

-kicsit többért adják, mint amenyit nekik fizetne a felvásárló, a gyakorlatban pl. spot-5% (ez a helyzet a 200-asokkal)

-kicsit olcsóbban adják, mint amennyiért a kereskedőnél (ÁFÁsan) megveheted, kb spot+20-25%

Előzmény: leparlo02 (4734)
szotoar1978 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 4746

EU-n kívül én nem vennék semmi ilyesmit, (egyebet se csak ha nagyon-nagyon kell) mert ráteszik ezek a vámot meg áfát...

 

 

Ez nem befektetés jellegű dolog, inkább amolyan játszani, papírnehezéknek, feszültség levezető, vagy vannak akik gyűjtik az ilyen kisebb tömböket/lapokat is...

 

 

 

Előzmény: BlackVoid2 (4744)
BlackVoid2 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 4745

Ok, itt felreertes volt elismerem.

Viszont aki befektet az ezustbol ne mar 100G-s tombot vegyen, mert nagyon nem eri meg. Befektetesi ezust az 1 kilonal kezodik vagy AFA nelkul kell venni. Esetleg a 7%-os nemet AFA-val meg elmegy (felteve, hogy egyebkent nincs elszallva az ar).

Előzmény: szotoar1978 (4743)
BlackVoid2 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 4744

Az EU-s arak tenyleg el vannak szallva ezust ugyben, epp ezert masodkezbol kell venni, vagy akkor, amikor $14 USD egy uncia :)

 

Kulonben van mas lehetoseg is:

http://www.goldmoney.com/

24 EUR most itt egy uncia (spot +4%), Svajcban taroljak neked. Ha akarsz ertemesz es elhozod. Befektetes eseten nem erdemes AFA-t fizetni. Csak szólok.  ;)

 

szotoar1978 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 4743

JAJJ :))

 

figyelj, most tényleg nem akarok vitatkozni veled, felesleges.

Kilós tömb naná hogy olcsóbb, az előállítási költsége magas a kis lapoknak, tömböknek.

250 grammtól kezd az ár szelidülni.

 

Kilós tömböt én 840 EUR-ért azaz 245-ért hirdetnék, annyiért vettem nemrégen.

 

Azt is egyébként magánkézből SPOT +60-80 körül lehet venni és eladni.

 

 

 

 

Előzmény: BlackVoid2 (4741)
BlackVoid2 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 4742

:D

Ez tenyleg vicces.

 

 

 

Előzmény: szotoar1978 (4740)
BlackVoid2 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 4741

En az 1 kilos arat neztem, 811 EUR, azaz AFA-val egyutt 285000 Ft es nem 300000.

 

Szerintem ezustot kisebb tetelben nem nagyon erdemes vasarolni.

szotoar1978 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 4740

A hozzászólásaidból kiderül, hogy te a gép mellett ülve nézegeted a dolgokat árfolyamokat, cikkeket, szerintem egy kezemen meg tudnám számolni hányszor vettél (vehettél) nemesfémet.

Én ezzel szemben magamnak és másnak is vettem már személyesen, neten, ebayen, mindezt nagyon sokszor.

Az ár korrekt, ha tetszik neked ha nem..akkor is.

 

TEGYÉL BE OLCSÓBB FORRÁST EU- belül, és én kérek elnézést!!!!

Előzmény: BlackVoid2 (4738)
szotoar1978 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 4739

Hát látszik, hogy te nem vagy egy nagy vásárló, inkább amolyan papírhuszár.

 

oegussa.at:

 

100 G     93,14   EUR

 

Angaben ohne Gewähr. Alle Preise exkl. 20 % USt. Anlagegoldbarren sind lt. § 6 (1) Z 8 lit. j UStG USt-befreit.

 

111 EUR drága barátom, ha a számológéped rossz lenne.

 

 

Mindezt úgy, hogy 1 kg a minimum megrendelés.

 

Szóval egy Mea Culpát elfogadok, és előbb olvass utána annak amit írsz, mert így nagyon könnyen becsapod magadat....

 


Előzmény: BlackVoid2 (4736)
BlackVoid2 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 4738

Nem, avval hasonlitom amennyiert "megy". Es az "amiert megy" nem annyi, mint amennyiert te arulod, hanem joval olcsobb. 

 

Mar elnezest, de kicsit felidegesitett, hogy idejossz es megprobalod kioktatni a topikot miutan kozzetettel egy egyertelmuen lehuzos hirdetest.

Az ezust az ezust es - ahogy naox is irja, el lehetne adni vilagpiac -10% korul, tokmindegy milyen formaban van.

 

A 200 Ft-os meg nehogy mar numizmatikai legyen, mert leesek a szekrol a rohogestol.

Előzmény: szotoar1978 (4731)
BlackVoid2 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 4737

Nagy nyavajat arulod, annyiert amiert megy. Dragabban arulod mint az oegussa(.at) AFA-s ARA!!!

 

Durva felarral arulod. Ha csak ennyiert tudod megvenni, akkor meg nagyon rossz helyen veszed.

Előzmény: szotoar1978 (4728)
BlackVoid2 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 4736

oegussa.at, AFA-t raszamolva is olcsobb mint a te arad.

Magyarorszagon meg lehet venni masodkezbol 200Ft-ost, az elobb talaltam a hirdetest 1400 Ft / db-os arrol.

 

Semmi papir, ez tenyszeruen mind ezust.

Előzmény: szotoar1978 (4721)
tamas1000 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 4735

attól függ hol veszed.

 

befektetési aranyon sehol nincs.

 

ezüstön itthon a kereskedelemben 27 %.

Máshol meg épp amennyi. :)

Németországban van kedvezményes áfa Érmeken és Érme-tömbökön.  7 %

sima tömbökön meg 20 % asszem.

 

üdv

t

Előzmény: leparlo02 (4734)
leparlo02 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 4734

Szaisztok

 

Bocsi a hozzá nem értő kérdésér, hiszen pont ezért vagyok itt.

Szóval min van és nincs ÁFA

Az aranytömbön?

Ezűstön?

Érmén?

Lapkán?

Melyiken mennyi és melyik éri meg.

 

Köszi

Előzmény: naox (4733)
naox Creative Commons License 2013.02.04 0 0 4733

"Éppúgy mint az aranynál, ott sem törtaranyat vennék befektetésnek."

miért is?

éppen azért, mert a bef-i termékek ÁFA-mentesek, míg az ékszer (törtarany) ÁFÁs.

Nem az arany/ezüsttartalom számít, pl. a Krugerrand tök jó bef-i termék, pedig nem 100%-os arany, de ÁFA-mentes.

Előzmény: szotoar1978 (4731)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.04 0 0 4732

szerintem zárjuk le ezt a felesleges véleménycserét.

 

Ja. Te jöttél ide egy offtopik hirdetéssel. Legközelebb a forrasztó ón jön?

Előzmény: szotoar1978 (4731)
szotoar1978 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 4731

"de én általában az ismert forgalmi ezüstéréméket szoktam javasolni, magán-forrásból. 200-as, Kossuth 5-ös, pengők, koronák, ezüst dollárok, etc."

 

 

Én meg nem. közel 20 éve numizmatikázom, ennek alapján más a véleményem.

 

Nekem a befektetési ezüst az az ami, nem pedig egyéb csökkentett ezüsttartalmú tárgyak.

 

Éppúgy mint az aranynál, ott sem törtaranyat vennék befektetésnek.

 

de ezek szubjektív dolgok, az egész miből is indult ki?

 

abból hogy egy topiktárs 200 Ft-ossal hasonlította össze a befektetési ezüstlapot....

 

szerintem zárjuk le ezt a felesleges véleménycserét.

 

 

Előzmény: naox (4730)
naox Creative Commons License 2013.02.04 0 0 4730

"Azért abban egyet kell értened, hogy sokkal piacképesebb, és jobb a befektetési ezüst, legyen az érme vagy tömb, mint egyéb más ezüsttartalmú tárgy, vagy numizmatika."

Látod, ezt a mondatot tanítani kéne, ugyanis majdnem az összes durva marketinges kommunikációs fogás ("hazugság") benne van. Elemezzük:

...egyet kell értened... Ügyes, tanítóbácsis, lesajnálom-a-kis-hüjét megfogalmazás. De tagadhatatlanul barátságos, szép gesztus. Az okos ember inkább érvel, mint ezzel a fordulattal kioktat.

....sokkal piacképesebb, és jobb.... na ez ugye a párhuzam sejtetése. Mintha a két dolog automatice együtt járna. Ha valami piacképesebb, az mindjárt jobb is. Itt egyrészt nincs párhuzam, hisz az ezüst esetén a döntő az ÁFA-mentesség, a piacképesség másodlagos szempont, másrészt az sem igaz, hogy a tömb piacképesebb, hisz pl. itthon könnyebb 200-ast eladni, mint tömböt.

...mint egyéb más ezüsttartalmú tárgy, vagy numizmatika.... egy újabb ál-párhuzam. Egy ezüst étkészlet értékesítése teljesen más dolog, mint egy tömeges érméjé, ráadásul a 200-as nem is igazán numizmatika, semmiféle érem-értéke nincs, egyszerűen csak az ezüst egy hazánkban praktikusan (és áfa-mentesen) használható formája.

----------

Egy befektetési kérdésben nyilván nincs abszolút igazság, majd a jövő dönti el, hogy ki járt a legjobban, de én általában az ismert forgalmi ezüstéréméket szoktam javasolni, magán-forrásból. 200-as, Kossuth 5-ös, pengők, koronák, ezüst dollárok, etc.

Előzmény: szotoar1978 (4729)
szotoar1978 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 4729

Azért abban egyet kell értened, hogy sokkal piacképesebb, és jobb a befektetési ezüst, legyen az érme vagy tömb, mint egyéb más ezüsttartalmú tárgy, vagy numizmatika.

Előzmény: naox (4727)
szotoar1978 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 4728

logikus amit írsz, én is azt teszem, annyiért kínálom, amennyiért látom hogy "megy" a vilgában.

Ha gyorsan kéne a pénz beszaladnék vele valahová és eladnám világpiaci áron.

Ha nem olyan gyorsan, akkor feldobnám az ebayre, és eladnám 105-110 között, buknám a 9 % jutalékot, és meglenne a 95-100 EUR.

Mivel nekem nem sűrgős, ezért gondoltam felrakom ide :)

Előzmény: naox (4727)
naox Creative Commons License 2013.02.04 0 0 4727

"Az ezüst 200-assal sétálgathat az ember, ott a legtöbb esetben ezüstárat se lehet a 6 grammért megkapni. Ha van aki egyáltalán megvegye."

Pontosabban kb. minden nemesfémkereskedő megveszi.

A vételár ált. úgy alakul, hogy színezüst ár (ez kb. világpiaci ár-5-6%) mínusz a színezüst kinyerésének költsége (ún. szinítés), kb 10 Ft/g, azaz 200-ast világpiaci ár -10%-on bármikor el tudsz adni, néha kicsit jobban is.

A tömböket ezzel szemben színezüst árban fogják megvásárolni, azaz kb -5%-on.

Persze ezek a vételárak. Az eladási árak nyilván magasabbak, és semmi baj azzal, ha megpróbálsz vevőt találni a termékedre egy magasabb áron.

Ha segít az info, akkor (amennyire rálátok a fekete piacra) kilós tétel felett a tömbök vételára már nem haladja meg 5-6%-nál jobban a spot árat. Kisebb tömböknél sok múlik azon, hogy mennyire szép a az adott darab, de ott a szépséget fizeted meg.

Előzmény: szotoar1978 (4724)
szotoar1978 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 4726

Nyilván mindenki olcsón akar vásárolni, sőt kishazánkban leginkább jó lehúzósan, de ez nem mindig működik. én annyiért adom mint amennyibe nekem került, mert nincs rá szükségem.

ha valaki olcsóbban tud ilyen kis lapokat venni, hát tegye! :)

 

Kilósat meg persze lehet olcsóbban venni, azt ebayen is meg máshol meg lehet szerezni 820-840 körül, de a kis méret miatt a picik drágábbak ahogy te is írod, a verdedíj miatt.

 

meg eleve nem sok ember van aki kilóst vesz itt a csóróórszágban.

Előzmény: naox (4725)
naox Creative Commons License 2013.02.04 0 0 4725

Az ögussánál jelenleg áfa nélkül 92.90, a kilós meg 809. (A nemesfémkereskedőknél az árazás eleve úgy van, hogy fém ár+verdeköltség, ez 100-as vert tömbökre 20-30-eur, kilós öntöttekre 40-50.)

Az egy más kérdés, hogy sok magánszemély próbál egy kicsit nyerni az ÁFÁ-ból is, és úgy beállítani, mintha az ezüsttömb piaci ára (jelentősen) meghaladná a spot árat.

Ha ezüstöt vásárolsz, akkor az a lényeg, hogy (lehetőleg legálisan) megúszd az ÁFÁt. Ez mehet úgy, hogy magánszemélytől vásárolsz itthon, vagy EUn kívül, vagy Észtországban.

Előzmény: szotoar1978 (4723)
szotoar1978 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 4724

Jah és még annyit, hogy a 200-as naná hogy nem jó szerintem.

Senkinek nem javaslok "numizmatikai" ezüstöt mint fémbefektetés, arra ott vannak a megfelelő termékek, Wiener Philharmoniker, Maple, esetleg Éremtömbök.

 

Ezekkel be lehet sétálni a Bankba, ezek a világon mindenütt elfogadott dolgok.

 

Az ezüst 200-assal sétálgathat az ember, ott a legtöbb esetben ezüstárat se lehet a 6 grammért megkapni. Ha van aki egyáltalán megvegye.

Nekem sokszor hoztam vásáron oda, kutyának se kellett, csak jóval ezüstár alatt lehetett eladni.

Tudomásom szerint a felvásárlók is összegyűjtik és külföldi olvasztókba, felvásárlókhoz viszik a kis haszonért, aztán ott szépen feldolgozzák.

 

 

 

Előzmény: naox (4722)
szotoar1978 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 4723

én egy szóval se mondtam, hogy a "tömbezüst" a legjobb befektetési termék.

 

Sokkal jobb az érem formára vert termék ott csak 7 % az áfa Németben.

 

De mindennek annyi az ára amennyi, ez nem világpiaci párhuzam.

 

A körtét nem lehet almával összehasonlítani....mégha gyümölcs is mindkettő.

 

A lényeg, hogy mennyiért lehet megvenni a piacon...

Szerintem a legolcsóbb kereskedői ár, és az ebay eléggé pontosítja a jelenlegi piaci árat!

Én amit kínálok az nem drága, hanem pont hogy kedvező ár...

 

Ha valaki tud kedvezőbb helyet akkor azt linkelje be, én is megköszönöm!!

 

 

 

 

 

 

Előzmény: naox (4722)
naox Creative Commons License 2013.02.04 0 0 4722

"Az ezüst 200-as meg lófaksz, Befektetési ezüsttel ne hasonlítsuk már össze.

Ilyen numizmatikai ezüstöt, ami nem befektetési még szép, hogy lehet Sport alatt venni, általában 90-95 %."

Tehát akkor szerinted is igaz, hogy a "lófax numizmatikai ezüst" ára a spot árhoz kötött. Igaz?

Ha egyszer igaz, akkor van egy fizikai termékünk, aminek az ára követi a spot árat. Na, akkor ez miért is nem jó befektetési termék?

Mert a tömbezüst éppen a garantáltan elbukott áfa miatt nem jó.

Előzmény: szotoar1978 (4721)
szotoar1978 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 4721

szia!

 

Hát nem tudom te hol tudsz vásárolni.

 

Kérlek mutass nekem olyan helyet, ahol 100 EUR alatt van LBMA lap!?!

 

Jelen Pillanatban 100,5 EUR a legolcsóbb német kereskedőnél.

Persze oda el kell utalni a pénzt, és postadíj is van, ha egyáltalán küldenek Magyarországra. (általában 5 ből talán 1)

 

Ugyanez igaz 1 Unciásra, 37,5 EUR a legolcsóbb helyen Németországban....

 

De megnézhetjük az ebay-t is, itt pár példa az elmúlt napokból:

 

http://www.ebay.de/itm/Silberbarren-100g-Degussa-999-Feinsilber-/181070304961?pt=M%C3%BCnzen_Medaillen&hash=item2a28a196c1

 

http://www.ebay.de/itm/100g-Heraeus-Silberbarren-999er-Feinsilber-0-1-kg-/150978333659?pt=M%C3%BCnzen_Medaillen&hash=item2327028bdb

 

http://www.ebay.de/itm/100g-Degussa-Silberbarren-Degussa-100g-999-Feinsilber-100g-999-Silber-/300852971259?pt=M%C3%BCnzen_Medaillen&hash=item460c3c06fb

 

 

107-108-100 EUR....

 

Szóval szerintem előbb tájékozódni kéne, azután hadakozni.

Ez nem papírezüst, ez fém a maga valójában...

 

Azt kell megérteni, hogy nem lehet SPOT-on venni fizikai befektetési ezüstöt.

 

Az ezüst 200-as meg lófaksz, Befektetési ezüsttel ne hasonlítsuk már össze.

Ilyen numizmatikai ezüstöt, ami nem befektetési még szép, hogy lehet Sport alatt venni, általában 90-95 %.

 

 

Várom tényszerű válaszod!

 

üdv

szotoar

 

Előzmény: BlackVoid2 (4720)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!