Keresés

Részletes keresés

Sándor111 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 119

Rákérdezek: Pollmix1-ed nincs véletlenül? Egy db gyökeres sarj elég lenne.

zoli1122 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 118

Az Orange Energy szerintem a nemet fajtak kozul az egyik legjobb, igaz hogy nekem ez nincs ultetve. A Leikorabol hoztak letre keresztezessel. A neveket (tobbek kozott az orosz fajtakat is) "Amerikaiasitottak", valahol lattam errol reszletes leirast. Az Orange Energy=Habego. Szlovakiaban par eve meg Habego neven volt a cimkeken is.

A Sirola egy nemet+altaji+pollmix keresztezesebol jott letre, az altaji keresztezes miatt jobb izu a kimondottan nemet fajtajuaknal.

Előzmény: Sándor111 (117)
Sándor111 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 117

A Sirolát egyébként azért választottam, mivel az édesség/korai érés szempontoknak leginkább megfelelőnek tűnik, az Orange Energy pedig később terem és sokat. Kíváncsi vagyok egyébként, mit jelent majd valójában az hogy "édes" a Sirolánál.

A másik favorizált bogyósom a Goji, ott a Sweetgarden felhozatalából vettem Goji No1-t és Amber Sweet-et. Mondanom sem kell, az egyik fő szempont itt is az volt mennyire édesek a bogyók, bár a No1-nál külföldi fórumon azt olvastam, hogy az édesség némi fanyar mellékízzel párosul.

Előzmény: zoli1122 (114)
Sándor111 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 116

Csak Sirola és Orange Energy van nálam, kb. két éve vettem őket, mindössze néhány darab egyébként, nem vagyok nagytermesztő. Egyébként nem az ismerősöm az illető, a gazdabolt.hu mini homoktövis fórumán volt régebben ez a hozzászólás, emlékeztem rá és visszakerestem. Jó egyébként, hogy említetted, a Pollmixek közti különbséget, a Profi Faiskolától vettem mindkét fajtát, és ott a porzó hozzájuk csak sima Pollmix volt. Most próbálom meg kideríteni, melyik, mivel a dmkertnél mindkettőhöz a Pollmix1-et adja Miklós.

Előzmény: zoli1122 (114)
zoli1122 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 115

itt vannak realis kepek a fajtakrol:

http://www.rakytnik.com/index.php/galerie/rakytnik

zoli1122 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 114

Te melyik nyugati fajtat termeszted es kb miota?

A cseh forumokat olvasva az a velemenyem-enszerintem,hogy az ismerosodnel az lehet a hiba, amennyiben az orosz fajtakon ennyire keveske (0,5-1 kg) a termes, hogy a porzo viragzasa nem esik egybe a termos viragzassal. Pl. a Pollmix-nek van 4 valtozata (Pollmix1,Pollmix2,....),mind mas idoben poroznak, tovabba szlovakiaban aruljak meg a K+ -t is, de ezeken kivul letezik meg tobb fajta porzo is.

Előzmény: Sándor111 (111)
zoli1122 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 113

A cseh forumozoknal igy teremnek az orosz fajtak

Sándor111 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 112

Ez sajnos bevett szokás. Kismillió példát lehetne felhozni a kevésbé óvatosan kivitelezett illusztrációs csalásokból. Az egyik gyakori mód, amikor Photoshopban megfordítják a képet (tükörkép) és annak valamelyik részletét kiemelik némi nagyítással kombinálva.

Előzmény: zoli1122 (110)
Sándor111 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 111

Semmilyen. Sokáig próbáltam beszerezni őket (szerencsére nem sikerült) azután később jött ez az infó - emiatt szerencsére.

Előzmény: zoli1122 (108)
zoli1122 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 110

Nem kotekedni akarok, de feltunt hogy a linkelt oldalon a fotok nem mindegyiknel realisak.....a Hergo ugyanaz a foto mint az Orange Energy. A csucs az volt amikor az egyik cseh kerteszetben kinalt kb 15-20 fajtabol 10 fajtan ugyanaz a bokor volt lefotozva mas szogbol, kozelebbi,tavolabbi fotok. Elso ranezesre nem tunik fel az azonossag, persze attol fuggetlenul az a kerteszet meg lehet korrekt.

Előzmény: Sándor111 (102)
zoli1122 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 109

Tavaly tavasszal ultettem a kertbe 2 nemet fajtat, Ascola es Leikora - ezek akkor 2 eves novenyek voltak, iden 3. evesek, de nem latom hogy mutatkozna rajtuk termes. Tavaly osszel ultettem 2 orosz fajtat, Altajska es Pantelejevska-t, 2 eves novenyeket....a Pantelejevska-n mar latni a viragzas utani apro bogyokat. Iden tavasszal ultettem 3 eves-orosz novenyeket (magastorzsu-kb 70cm), ezek: 2 db Botanika (БОТАНИЧЕСКАЯ ЛЮБИТЕЛЬСКАЯ), Krasavica es Podruga. Ezeken mar most tavasszal volt kb. 200-200 virag. A Botanikarol irjak hogy extrem hamar fordul termore a tobbihez viszonyitva.

zoli1122 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 108

Neked konkretan melyik orosz fajtak vannak ultetve?

Előzmény: Sándor111 (107)
Sándor111 Creative Commons License 2017.04.10 0 1 107

Én is sokáig nyomoztam utánuk, de szerencsére egyiket sem szereztem be. Emiatt szerencsére:

 

Nem tudom, hogy ki ez a Papp Edina, de nagyon ért a homoktövishez. Biztos látta már képen...
Ha nem, akkor csatolok képet.

Tehát!
Ha valaki mégis elfogadja a Hölgy tanácsát, És frankó tövis nélküli fajtákat telepít, akkor készüljön föl a bő terméshozamra. Nekem több ezer fa esetén- tehát reprezentatív számot mondok- 0,5 - 1 kg gyümölcs termett a fent preferált orosz fajtákon.

Viszont !
A nyugati fajták, amiket jobban szeretek, 12 kg- nál még nem hoztak kevesebbet az évek során. Az aszályos évek előtt éveken keresztül 20 kg termést adtak nagyátlagban. A csúcs termésem 42, 38, 37 kg fánként. ( ez nem átlag)

 

Forrás: innen

Előzmény: Chilio (82)
Sándor111 Creative Commons License 2017.04.10 0 0 106

Saját tapasztalatomat igazolja vissza a kép: legalább 4-5mm vastagnak kell lennie a dugványozandó ágnak, az alatt reménytelen.

Előzmény: Ali-bá (93)
Sándor111 Creative Commons License 2017.04.10 0 0 105

Semmi gond a szabadgyökeres ültetésével, ha locsolod rendesen - 2000m2-nél kissé komplikált.:)

 

Mivelhogy homokban érzi magát a legjobban, az meg villámgyorsan kiszárad, locsolás nélkül reménytelen most már. Én ültettem szabadgyökereset nyári kánikulában is, nem lett semmi gond locsolás mellett. Viszont nagy szárazságban a konténeresnek is kell némi locsolás "évközben" - legalábbis ajánlott.

Előzmény: repasi.adam (103)
szucsl57 Creative Commons License 2017.04.09 0 0 104

Ha konténerest tudsz vásárolni, akkor bármikor ültetheted, egyébként már késő a szabad gyökerű ültetésére.

 

Előzmény: repasi.adam (103)
repasi.adam Creative Commons License 2017.04.09 0 0 103

Sziasztok,

 

április vége felé (ápr. 19-20) szeretnék homoktövis csemetéket elültetni közel 2000 m2-en. Bár különböző fórumokon azt olvastam, hogy tavasszal csak rügyfakadás előtt érdemes, gondoltam itt talán pontosan megtudakolhatam mennyire késtem el a projektemmel. El tudom még tenni a csemetéket ebben az időszakban, vagy inkább halasszam az őszi időszakra?

Előre is köszönöm a segítséget

Sándor111 Creative Commons License 2017.04.09 -1 1 102

Messze, messze a legjobb összefoglaló a homoktövis fajtákról:

LINK1

LINK2

 

Az egyes fajtákat az itt levő táblázatokban is nagyon jól összehasonlítják:

http://seaberry-hippophaerhamnoides.blogspot.hu/2013_03_17_archive.html

 

Nálam még nem teremtek, de két éve ültettem Sirolát: ez a fellelhető adatok alapján nagyon édes, nyáron terem és alacsony a savtartalma valamint Orange Energy-t: ez pedig nagyon bőtermő, őszi érésű fajta, a savtartalma neki is alacsony.

 

szucsl57 Creative Commons License 2016.11.13 0 0 100

Kedves Gabriella! Kitöltöttem a kérdőívet, de nem tudtam minden kérdésre megfelelő választ adni, mert saját termésű homoktövisem van, tavaly termett először, idén pedig lefagyott (sok más gyümölccsel együtt).

Előzmény: gabriellasara (98)
zsorsz Creative Commons License 2016.11.06 0 0 99

Igazán sajnálom Gabriella,mivel saját termést fogyasztunk,a kérdőívet a legnagyobb jóindulattal se tudtuk kitölteni.

Előzmény: gabriellasara (98)
gabriellasara Creative Commons License 2016.10.03 0 2 98

Sára Gabriella vagyok, a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság,- Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karának, környezetgazdálkodási agrármérnök szakos hallgatója. Szakdolgozatom témája a homoktövis fogyasztási szokások. Arra szeretném kérni, Önöket, hogy akik fogyasztanak, homoktövist töltsék ki a kérdőívemet, hatalmas segítség lenne nekem.

 

Kérdőív link: https://docs.google.com/forms/d/1SBf7kM9NRGVNPNlS35TN6_ZIDqp7-CIEmD755QSpJu8/edit

Előre is nagyon köszönöm a válaszadásukat.

Üdvözlettel: Sára Gabriella

Nagyterc Creative Commons License 2016.04.05 0 0 97

Szia!

 

Köszi a választ.

 

Megcsináltam.

Leszedtem a termést és kivágtam a száraz sérült ágakat, már jobban néz ki.

A többi marad őszre.

 

Köszönöm!

 

Üdv,

Előzmény: zsorsz (96)
zsorsz Creative Commons License 2016.04.04 0 0 96

Szia!

A termést szedd le és dobd ki,most ne metszd,a kisebb töveket nov-febr-ig átültetni!

 

Metszés:a homoktövis az 1éves vesszőn terem, idén szüretkor a bokor egyik felén a gyümölcssel sűrűn berakódott ágakat levágni,a többit a bokorról leszedni.Így kapsz egy váltómetszést,jövőre a másik felét vágod le és ezt fokozatosan le lehet vinni egy létra nélküli könnyen zedhető szintre.

 

Arra figyelj,csak úgy terem,ha porzós-termős együt van.A porzós nem terem.

 

Sok szerencsét!

Előzmény: Nagyterc (95)
Nagyterc Creative Commons License 2016.03.31 0 0 95

Sziasztok!

Vettünk egy telket ahol homoktövis is található.

Elég ramatyul néz ki. Rajta van a termés is nem foglalkoztak vele. Kb 3.m magas 4.m szélesen elbokrosodva.

Szedjem le a termést? Felhasználhatom e még?

Metszem meg? Nincs már késő hozzá?

Az elbokrosodás miatt kiáshatom e a közte lévő kisebb töveket? Vagy azt is jövőre?

Köszi a válaszokat.

Üdv,

zsorsz Creative Commons License 2015.12.31 0 0 94

Szépek.Jól látom,több mint a fele megerdt?.....fiút meg majd szerzel valahol.:)

BUÉK!

Előzmény: Ali-bá (93)
Ali-bá Creative Commons License 2015.12.31 0 1 93

Három hete dugványoztam idebent, remélem tavasszal már a végleges helyére ültethetem.

 

A szépséghiba az, hogy csak lánybokor vesszőihez jutottam hozzá.

zsorsz Creative Commons License 2015.12.26 0 0 92

Köszönöm! Sokat segítettél.

Előzmény: Venk Károly (91)
Venk Károly Creative Commons License 2015.12.20 0 0 91

Gasztroangyal 46.adás, amirol beszélsz, de az a szerkezet nem gymolcs szedo, hanem levél szuretelo :-P

Előzmény: zsorsz (87)
zsorsz Creative Commons License 2015.12.04 0 0 90

,Nem tudom,azért lenne jó látni ezt a szerszámot,az alapján tudnék egyet csinálni,mert a homoktövis bokraim kezdenek sokat teremni.

Előzmény: Ali-bá (89)
Ali-bá Creative Commons License 2015.12.04 0 1 89

A fél tölcsérekből hova kerül a bogyó?

Előzmény: zsorsz (87)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!