Keresés

Részletes keresés

timartom Creative Commons License 2006.02.07 0 0 11666

Na itt kezdem el 'nevetni':

 

"A problémát a postákat tömörítő Egyetemes Postaegyesület, illetve a Magyar Posta is ellenőrzésekkel próbálja orvosolni. Előbbi szerint Európában a legtöbb probléma a frankfurti repülőtéren működő átrakópontokra vezethető vissza."

Előzmény: Törölt nick (11664)
timartom Creative Commons License 2006.02.07 0 0 11665
Nagyon köszönöm. Úgy csináltam mindent ahogy írtad, zöld ikon lent a tálcán, a program meg futott végig. A licitet ennek ellenére nem nyertem meg. Na jó, rám is ígértek vagy 1000$-t :)))))
Előzmény: eladó (11659)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.07 0 0 11664
Ma olvastam:

Több nemzetközi internetes áruház is tiltólistára tett magyarországi címeket, miután többször nem érkeztek meg az ide küldött csomagok. A Magyar Posta szerint az esetek többségében nem ők a felelősek, bár azt elismerik: a rendelt áruk zömének útját nem is tudják nyomon követni.

Az elmúlt fél-egy évben olyan gyakran tűntek el a Magyar Postára bízott csomagok, hogy több külföldi internetes áruház egyszerűen tiltólistára tette az egész országot. Így döntött például a brit Cd-wow.com, amely a Kajmán-szigetektől Kubán át Kenyáig szállít, ám Magyarországra – és Szlovákiába – nem. A Cd-wow.com azzal magyarázta lépését: „A múltban rendszeres szállítási problémákkal találkoztunk, és sok megrendelés veszett el. Sok töprengés után úgy határoztunk: az országot le kell vennünk a listánkról”. Így járt el a Threadless.com pólóbolt is.

A Magyar Postától tavaly összesen hatszáz, elveszett külföldi csomag után kértek a címzettek kártérítést, körülbelül a felük kapott is. Igaz, nem feltétlenül az összesen kétszázezer nemzetközi csomagot kezelő zrt.-től: a Magyar Hírlap információi szerint a hibát az esetek kétharmadában külföldi posták vállalták magukra, s a maradék száz jogosnak ítélt kártérítési igénynél is sok esetben megosztották a felelősséget a külföldi postákkal.

Valójában azonban a fentinél sokkal súlyosabb lehet a helyzet, mivel a könnyű CD-k, DVD-k zömét az internetes áruházak egyszerű levélként adják fel. A postaigazgatások felelőssége csak könyvelt küldeményekre terjed ki.

A problémát a postákat tömörítő Egyetemes Postaegyesület, illetve a Magyar Posta is ellenőrzésekkel próbálja orvosolni. Előbbi szerint Európában a legtöbb probléma a frankfurti repülőtéren működő átrakópontokra vezethető vissza.
t.lantos Creative Commons License 2006.02.07 0 0 11663
Szerintem DPD. Eleve biztositva van, es 5e alatt kijonne.
Előzmény: 504LACI (11662)
504LACI Creative Commons License 2006.02.07 0 0 11662
Kivel lenne érdemes kifelé szállíttatni Hollandiába két első autófényszórót szerintetek? Kb. nagyságrendileg mennyibe kerülhet egy ilyen törékeny áru szállítása? Egyáltalán van ilyen opció valahol?
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.07 0 0 11661
Felhívtam a Nemzetközi Posta Kicserélőt, azt mondták nincs ilyen számú küldeményük, még nem érkezett meg. Ez hogy lehet?
Előzmény: morbiczer (11655)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.07 0 0 11660

Nem tudjátok, ha angol kisvárosból akarok hazahozatni fedex-el, vagy ups-sel, vagy valami megbízható futárszolgálattal csomagot kikerülve a magyar postát, hogyan lehetséges??

Ha pl. UPS-t akarok használni, és csak londonban van irodájuk, akkor az eladómnak fel kell utazni londonba, vagy a upc elmegy érte házhoz és onnan hozza magyarországra?

Előzmény: morbiczer (11655)
eladó Creative Commons License 2006.02.06 0 0 11659

Helló, timartom

 

Szerintem mindent jól csináltál, én még szoktam szinkronizálni az idöt, mert ugye az ebay idö számít. Erre ott van a felsö sorban az órát ábrázoló ikon én kétszer szoktam, és utánna klikk a menésre, hogy ha még a licit elött véletlenül valami történne akkor se felejtse el amit utóljára beállítottam. A lényeg, de gondolom azt te is tudod, hogy a programnak futni kell a licitáláskor, tehát legyökni a tálcára, és ha a B-O-M logóban egy zöld háromszög van akkor elvileg nyugodt lehetsz.

 

Üdv.

Előzmény: timartom (11649)
eladó Creative Commons License 2006.02.06 0 0 11658

Helló dzsoki_jóing

 

Sajnos németböl MO-ra drága a csomag. Postával ( DHL ) Tekintettel arra, hogy Magyarország DHL besorolás szerint a 2 es zonában van, így 30.-EUR ba kerül egy csomag 5 kg-ig. Az amit te találtál, nevezetesen 2kg - ig 8,60.-EUR az az un. csomagocska és az nem biztosított csomag, tehát úgy kezelik mint egy sima levelet. Kapsz ugyan nyugtát hogy kifizetted, de nincs hozzá azonosító. Tehát azért nem szeretik az eladók, mert nem tudja bebizonyítani, hogy elküldte. A DPD 2kg-ig 16,17.-EUR. 5kg-ig 19,19.-EUR. Ez persze shponként változó, itt lehet pár cent eltérés.

 

Üdv.

Előzmény: dzsoki_jóing (11644)
morbiczer Creative Commons License 2006.02.06 0 0 11657
Nem ez lenne az első alkalom, hogy nem dobta be az értesítőt. (Legalábbis a neten olvasott sztorik alapján.)
Előzmény: Törölt nick (11656)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.06 0 0 11656
De nekem semmilyen levelet nem hozott a postás, hogy itt lenne a csomag.
Előzmény: morbiczer (11655)
morbiczer Creative Commons License 2006.02.06 0 0 11655

Szerintem a Nemzetközi Posta Kicserélőnél próbálkozz. Tel: 477-6534 vagy 477-6535

 

Illetve megkérdezheted a saját postahivatalodnál is, hátha még ott van.

 

Az ebay ilyen ügyekben nem illetékes, hozzájuk feleslegesen fordulsz. Ha pehed van, akkor a cucc visszamegy (ill. már visszament) az eladódhoz.

 

 

Előzmény: Törölt nick (11654)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.06 0 0 11654

Hello!

 

Még mindig nem kaptam meg a packot, amit rendeltem. Már réges rég ide kellett volna érkeznie. Külföldön voltam 10 napig, most értem haza.

Ha írok az e-baynek, tudnak valamit tenni, segíteni, reménykedhetek még hogy visszakapom a pénzt??

Egyébként meg megnéztem a royalmail honlapján a tracking number alapján, hogy merre van a cucc és ezt írja:

 

A delivery was attempted for your item with reference ************* in NATIONAL RETURN CENTRE before 14:00 on 31/01/06.

A card may have been left, depending on the country's postal service.

If undelivered, it will be returned to the UK.

 

Tudja valaki, hol tudnék érdeklődni a csomag után??

Előzmény: Törölt nick (11376)
t.lantos Creative Commons License 2006.02.06 0 0 11653
A hetvegeket ne szamold bele, ha minden jol ment, illik megerkezni amugy ennyi ido alatt. Viszont az otp-t nem ismerem. Nekem a k&h ebankjaban mar latsik, ha jott penz akkor is, ha meg nincs a felhasznalhato egyenlegen (+2 nap) A legyorsabb tranzakcioimim egyike most volt. A licit vege szerda este 7 utan volt. Penteken mar lattam az utalast. Igaz, a + 2 munkanap itt is el, tehat csak holnap kolthetem el. Viszont mar feladhattam, ezzel is gyorsult az ugymenet.
Előzmény: jita (11651)
timartom Creative Commons License 2006.02.06 0 0 11652

Tapasztalatom szerint ennyi idő (1 hét) a minimum, még várj egy-két napot, aztán érdeklődj.

Előzmény: jita (11651)
jita Creative Commons License 2006.02.06 0 0 11651
Sziasztok Ebayerek, kinek van tapasztalata az eladásban? Két cuccot eladtam, elküldtem a bankkontodaten-t a vevőknek, (kétszer is). Az egyik figura írta hogy már feladta a lét már vagy 1 7e, de az ótépénél semmi nyoma. Mennyi idő kell egy nyomorult átutaláshoz? Mit lehet tenni ha így leállnak a dolgok?
indi50 Creative Commons License 2006.02.06 0 0 11650

Én kétszer próbálkoztam, hogy a saját postai szolgáltatásukat megismertessem velük.Nem sikerült, pedig elküldtem nekik a német posta honlapján található árlistát is.Nem hiszem, hogy át akarnak verni, csak Ők ilyen tipusú emberek(úgy mondanám, hogy kretének), mert végül mind a kétszer ismerősömhöz küldettem a csomagot Németországon belül és szinte hallottam, hogy egy nagy kő esett le a szívükről, hogy nem kell Magyarországra küldeni.

Szerintem azért próbálkozzál, de még a licit előtt, mert lehet, hogy lesz olyan, aki felfogja, hogy lehet olcsóbban is küldeni.

 

 

Előzmény: dzsoki_jóing (11644)
timartom Creative Commons License 2006.02.06 0 0 11649
Sziasztok!

Valaki használja közületek a Biet-O-Matic programot? Ha igen segítsen.

Egy amatőr kérdésem lenne. Ha a licitálni kívánt cikk fenn van a listában, megadom a maximális összeget és az automata mód be van kapcsolva (a beállításokban megadtam a licit idejét, teszteltem a sebességet stb.) kell még valami mást is tennem? Valahol megerősítenem a dolgot? Mert az összeg beírása után semmi különöset nem kért már.

Köszi

timartom
ZedIzDead Creative Commons License 2006.02.05 0 0 11648
Ez elég soknak tűnik, én 10 kg feletti küldeményeket kaptam eddig, és 30 euró körüli volt a szállítási költség, igaz, nem DHL-lel, hanem pl. DPD-vel, de így is biztos, hogy olcsóbbnak kéne lennie 1-2 kiló esetén.

[ZedIzDead]
Előzmény: dzsoki_jóing (11644)
bati67 Creative Commons License 2006.02.05 0 0 11647

Úgy látszik, hogy Gyönyörű Kis Országunk nem csak Európán van kívül...

 

Lehet, hogy mi csak a MÁTRIX-ban létezünk?

 

:-)))

 

Előzmény: HartaiGyuri (11646)
HartaiGyuri Creative Commons License 2006.02.05 0 0 11646
eszem megáll,, angol zeller kiirva worldwide szállit , mikor megkérdezem mennyi a szállitás azt irja ide nem szállit.. :(
morbiczer Creative Commons License 2006.02.04 0 0 11645

Ahogy én látom, nincs baj. (Legalábbis a help alapján, tapasztalatom nekem sincs ezen a téren.)

 

Az eladó országát határozzák meg. Ott tényleg nem szerepel Magyarország, viszont Németország igen. És mivel az ügylet az ebay.de-n köttetett (ha jól gondolom), azzal sincs baj.

 

Úgy olvasom, hogy az ebay.de-n indított paypales aukciók automatikusan a PayPal Buyer Protection Program alá esnek. Meg kellene nézned, hogy van-e a termék leírásánál az ennek megfelelő logó.

 

Más kérdés, hogy most így találomra megnéztem 3 paypales terméket a német ebayen, és egyiknél sem láttam ilyet.

 

Előzmény: StingeR (11641)
dzsoki_jóing Creative Commons License 2006.02.04 0 0 11644
A sokat bevásárlóktól szeretném megkérdezni, hogy mennyiért kapnak 1-2 kg -os kiscsomagokat németországból. Nekem rendszeresen 20 - 30 -Eurót ajánlanak, holott a DHL német honlapja szerint a kiscsomag kb. 8Eur -ba kerül. Ez valami olyan ritka szolgáltatás, hogy nem ismerik? A DHL tudomásom szerint a német posta leányvállalata. A német posta honlapján megjelenő ajánlat tökéletesen egyezik a DHL -ével. Rávehetők a németek arra, hogy ezzel szállítsanak? Esetleg tudtok jobbat? Inkább a licitre költeném a pénzem, mintsem fuvarra.
ZedIzDead Creative Commons License 2006.02.04 0 0 11643
Nagy vonalakban: visszaigazolják, hogy te nyerted a licitet, és már ki is fizetted. Arra kérnek, hogy állapodj meg a logisztikai cégükkel az elszállításról. A lényeg, hogy nem szállíthatod el akármikor, mivel a raktár nincs mindig nyitva, úgyhogy feltétlenül egyeztess velük időpontot előzőleg telefonon, máskülönben nem adják át. És ellenőrzés céljából feltétlenül vidd magaddal kinyomtatva ezt a mailt. Kérdésekre örömmel válaszolnak.

[ZedIzDead]
Előzmény: atiTDI (11622)
StingeR Creative Commons License 2006.02.04 0 0 11642
Hm, nem ment át a link, szóval a paypal helpjének Buyer Protection topicja alatti Which countries and eBay sites are eligible for PayPal Buyer Protection? - kérdésre írt válaszból gondolom mindezt.
StingeR Creative Commons License 2006.02.04 0 0 11641
Mindig az ebay levelezőrendszerét használom az üzenetekhez. Reméljük, hogy rendben megjön a csomag, de a biztonság kedvéért megnéztem az ebay buyer protectiont, de mintha ezen a linken

https://www.paypal.com/hu/cgi-bin/webscr?cmd=_help&eloc=1547&loc=1526&unique_id=61967&source_page=_history-details&flow=

mi valahogy nem lennénk benne a jogosult országokban. Vagy tévedek?
Előzmény: morbiczer (11640)
morbiczer Creative Commons License 2006.02.04 0 0 11640

Szerintem még nagyon távol vagy attól, hogy a negatívon kelljen gondolkodnod.

 

Sokan nem szólnak vissza, ha feladták a csomagot. Mondjuk ha kedden megkapta a pénzt, és csütörökön vagy pénteken feladta a csomagot, akkor még igazi késésben sincs, ha eddig nem ért ide.

 

Javaslom, hogy ha kommunikálsz vele, akkor az ebayen keresztül tedd, mert akkor van nyoma. Plusz tudtommal a PaPal Buyer Protectionon keresztül van lehetőséged visszakapni a pénzedet, ha végül mégse kapsz meg semmit. Nézd meg a PayPal helpjét ez ügyben.

Előzmény: StingeR (11637)
digicat Creative Commons License 2006.02.04 0 0 11639
Előzmény: digicat (11638)
digicat Creative Commons License 2006.02.04 0 0 11638
Profi csomagolóanyagok:
StingeR Creative Commons License 2006.02.04 0 0 11637
Sziasztok,

mit lehet akkor tenni, ha a fizetés lebonyolítása után harmadszori emailra sem reagál az eladó, és nem tudom, hogy mi a helyzet a csomaggal? (Kértem, hogy biztosítva küldje, de csak anélküli árat adott meg, én meg kifizettem....)

Németországból vettem valamit, elvileg múlt hét kedden megkapta a srác paypalon keresztül a pénzt.

HA esetleg nem jön meg és pórul járok, fordulhatok ez esetben az ebayhez vagy a paypalhoz? (ja, 17 pozitivom van eddig, szóval ha benyomom neki a negativot, tudod hogy nekem is megadja és akkor nézegethetek.)

handras Creative Commons License 2006.02.04 0 0 11636
Köszönöm a segítséget, sikerült. :)
Előzmény: vsiivz (11635)
vsiivz Creative Commons License 2006.02.04 0 0 11635
fuuu
mar nem emlekszem pontosan, mit kellett csinalni, hogy verified legyek
de szerintem ezt
a lenyeg viszont az, hogy ha nem adod meg ezt a 4 jegyu szamot, akkor mindossze 100 euro vagy dolcsi a limited
tobb penzt nem kuldhetsz
(nem egyszerre, hanem osszesen)
tehat ez feltetlenul szukseges
de nem bonyolult
a paypal levon 200 ft koruli osszeget
a tranzakcio utan megkapod az elszamolast
(sms-en, neten, vagy postan attol fuggoen, hogy milyen a kapcsolatod a bankoddal)
xxxxpaypal vagy paypalxxxx
na neked azt a 4 szamot kell beirni
(a kovetkezo tranzakciod alkalmaval egyebkent jovairjak ezt az osszeget)
Előzmény: handras (11634)
handras Creative Commons License 2006.02.04 0 0 11634
Igazad lesz, de e nélkül is "Verified"-é válok?
Előzmény: vsiivz (11633)
vsiivz Creative Commons License 2006.02.04 0 0 11633
a kartya kodja 3 jegyu...
expanded-hez kell?
mert akkor nem a kartyan talalod meg
hanem az elso paypalos tranzakciod elszamolasaban
Előzmény: handras (11630)
handras Creative Commons License 2006.02.04 0 0 11632
Ott Összesen 4 + 3 karakter van, az első négy kisértetiesen hasonlít a kártyaszám utsó 4 jegyére, bár lehet, hogy az 1-es helyén i, vagy L betű van, az lenne az?
Előzmény: Elemér_ (11631)
Elemér_ Creative Commons License 2006.02.04 0 0 11631
A dombornyomott kártya hátoldalán, abban a sávban, amelyben alá is kell írnod.
Előzmény: handras (11630)
handras Creative Commons License 2006.02.04 0 0 11630
Hol a túróban van az EC/MC kártyán a 4 jegyű ellenörző kód a mit a paypal kér?
matchbox Creative Commons License 2006.02.04 0 0 11629
Köszi!
Előzmény: Bagor1 (11619)
mariska_xx Creative Commons License 2006.02.03 0 0 11628
Nocsak, DPD fejlődésképes (mondjuk a régebbi tapasztalatokhoz képest csak felfele vezethet nekik az út) mert ma felvették Angliában azt a csomagomat, amire tegnap adtam le a megrendelést. (a régi csúcs: 1,5 hónap)
morbiczer Creative Commons License 2006.02.03 0 0 11627
Akkor már valószínűleg tudod, de a lényeg az, hogy telefonon kell velük előre időpontot egyeztetni.
Előzmény: atiTDI (11622)
atiTDI Creative Commons License 2006.02.03 0 0 11626
Köszi, vki elküldte mélbe a fordítást, de jól tippeltél.:)
Előzmény: t.lantos (11624)
t.lantos Creative Commons License 2006.02.03 0 0 11625

En tegnap este eladni nem tudtam (nana, amikor 1 cent volt a galerai, a keret, meg a mittudomenmi, akkor szart bele a levesbe a rendszer) page not responding miatt.

Most persze megy.

 

Előzmény: mariska_xx (11623)
t.lantos Creative Commons License 2006.02.03 0 0 11624
Ugy tipelem, hogy idopontot kell egyeztetni, az emailt meg kinyomtatni az atvetelhez.
Előzmény: atiTDI (11622)
mariska_xx Creative Commons License 2006.02.03 0 0 11623
Miért van az, hogy reggel óta hiába próbálok kifizetni vmit, mert ezt a hibaüzenetet kapom??
This function is temporarily unavailable. Please try your payment again later by returning to eBay and clicking the My eBay button.
Egyik ismerős tegnap éppen ilyenről panaszkodott, ő sem tudott fizetni ebay rendszerén keresztül
atiTDI Creative Commons License 2006.02.03 0 0 11622
Sziasztok!
Kis segítségre lenne szükségem, ugyanis a német tudásom elég foghíjas:)
Ebayen nyertem 2 dolgot, és személyesen kell érte mennem ausztriába.
Valaki le tudná Nekem fordítani nagy vonalakban a szöveget?
Előre is köszi!

Sehr geehrte Herr Attila !

Hiermit bestätigen wir Ihnen die Abholung der ersteigerten Artikeln. bereits Bezahlt!
und bitten Sie die Abholung mit unserer Logistikfirma zu vereinbaren.

Wichtig!! Abholzeiten:
Wir bitten dringend um tel. Terminvereinbarung, da das Außenlager nicht immer besetzt ist.

Für die Abholung bitten wir Sie dieses E-Mail zur Kontrolle mitzunehmen!

(ACHTUNG OHNE TERMINVEREINBARUNG KEINE ABHOLUNG MÖGLICH)!!!!!

Für weitere Fragen stehen wir Ihnen gerne zur Verfügung!
vsiivz Creative Commons License 2006.02.03 0 0 11621
de
nekem :o)
Előzmény: Törölt nick (11620)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.03 0 0 11620
Sziasztok.
Kínából vásároltam. A csomag 5 nap alatt itt volt. A postán simán átadták. Nem volt felbontva. Kérdésem, hogy vámot nem kell fizetni ?
Bagor1 Creative Commons License 2006.02.03 0 0 11619
Tehát ITT találtok néhány Sniper progit...
Előzmény: matchbox (11603)
vsiivz Creative Commons License 2006.02.03 0 0 11618
na irtam ebay-en keresztul
csekkold :o)
Előzmény: Törölt nick (11617)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.03 0 0 11617
nem, pedig többször is vártam :))))
Előzmény: vsiivz (11616)
vsiivz Creative Commons License 2006.02.03 0 0 11616
automatikus levelrol nem tudok, de szep nagy betukkel beirhatod a description-be, hogy ettol-eddig nem leszel elerheto, szives turelmuket kered
ezt tobbszor lattam mar
esetleg felkialtojelekkel es csillagokkal meg eszrevehetobbe teheted
revise item
raadasul a description-be akkor is bele lehet nyulni, ha mar esetleg van licit a cuccodon

te mondd, nem kapod meg tolem az emileket?
mar ket postafiokrol is irtam neked

Előzmény: Törölt nick (11615)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.03 0 0 11615

jóregggelit :)

 

egy darabig kórházban leszek a kislányommal, van ötletetek, hogy hogyan oldjam meg az ebajt? az addig lejáró aukciókat? van valami automatikus levél, amit kaphat a vevő? be tudom ezt állitani valahol? mert én nemtalálom.

Előzmény: vsiivz (11614)
vsiivz Creative Commons License 2006.02.03 0 0 11614
szerintem nyugodtan fizethetsz paypal-al
ha a cimed, amit a paypal accountodon feltuntettel, megegyezik a postacimeddel
oda kuldik
en is vasaroltam mar ilyen eladotol
siman letrejott a biznisz
Előzmény: zsero (11607)
morbiczer Creative Commons License 2006.02.03 0 0 11612

"Ki állította, hogy WU = wire transfer?"

 

Zsero beírásaiból nekem az jön le, hogy szerinte ez így van. Szerintem ez nem ugyanaz, bár lehet, hogy csak én tudom rosszul. WU-t sose használtam még, banki átutalást se Amerika irányába.

Előzmény: digicat (11610)
zsero Creative Commons License 2006.02.02 0 0 11611
Igaz, a legjobb lenne local pickup és COD, majd megkérdezem.

Most a wire transfer annyit jelent, hogy átutalás, nem? A western union meg egy ilyen postai átutalást végző cég, egyben a leghíresebb is, nem?

Mondjuk beírod google-ba, hogy wire transfer és kijön hogy western union.

digicat Creative Commons License 2006.02.02 0 0 11610
Ki állította, hogy WU = wire transfer?
Előzmény: morbiczer (11609)
morbiczer Creative Commons License 2006.02.02 0 0 11609

Most lehet, hogy én vagyok hülye, vagy csak teljesen félreértek valamit, de a Western Union az nem valami teljesen más, mint a wire transfer?

 

Különben meg elég érdekes üzletpolitikájuk van ezeknek, az biztos.

 

 

digicat Creative Commons License 2006.02.02 0 0 11608
A wire transfer banki átutalás.
Ha kiutazol Amerikába, akkor szerintem meg lehet beszélni a személyes átvételt (local pickup).
Ha van amerikai ismerősöd, akkor regisztráljon a PayPal-nél, és lesz confirmed cim.
A Western Union és többi money order (pl. USPS) nincs állampolgársághoz kötve. De mint irod van ott ismerősöd, igy ez sem lenne gond.
Előzmény: zsero (11607)
zsero Creative Commons License 2006.02.02 0 0 11607
Na, egész konkrétan az lenne a problémám, hogy van egy ebay shop, elég komoly (6000+ feedback), és mindenképp tőlük akarok cuccot venni, de ezt írja:

Attention Paypal Users
For Payments with Paypal your shipping address must be the same as your Confirmed Address with Paypal. We will only ship to a Paypal Confirmed Address. If you do not have or do not want to ship to a Paypal Confirmed Address, please pay by an alternate payment method i.e. Major Credit Card, Money Order, Check, Bank Wire Transfer etc.

Attention Credit Card Users
For Payments with Credit card your shipping address must be the same as your Credit card Billing Address. We will only ship to a Verified Credit Card Billing Address. If you do not want to ship to your Credit card Billing Address, please contact your bank and add your alternate shipping address to the account. Most banks will do this some may not. American Express and Discover will definitely accommodate this request.

Click here to pay with a Credit Card without PayPal
International Customers except Canada
Please note Before Bidding, we will only accept payment by Wire Transfer (please note you may be required to pay a Bank Fee) or some other type of Certified Funds. No Credit Card or Paypal payments accepted. Please email us to request the shipping and handling charges for your item before bidding. You will be responsible for all Import Duties and Taxes.

---
Szóval, ahogy kiveszem, ha Magyarországra akarom szállíttatni a cuccot, akkor marad a western union ami kegyetlenül drága! De lenne még ismerős is amerikában, viszont nem tudok az ő nevére rendelni, szintén csak western unionnal.
Ezért gondoltam, hogy ha helyileg amerikából adok fel pénzt, akkor a western union már biztos nem olyan drága! Meg persze akkor haza is hozom a csomagot. A kérdésem csak az, hogy lehet-e ilyet?
Előzmény: vsiivz (11606)
vsiivz Creative Commons License 2006.02.02 0 0 11606
nem fogalmaztal teljesen tisztan
en mar sokszor vasaroltam ilyen feltetellel
de mivel a paypal accountomban a rendes postacimem szerepelt, ez nem okozott gondot
mit ertesz problema alatt?
mashova kuldetned a csomagot?
nem kuld magyarorszagra, es neked van olyan helyen ismerosod, ahova viszont igen?
ha ezek valamelyike, akkor inkabb keress mas eladot
legtobbszor olyan elado irja be ezt, akinel checkout-on keresztul fizethetsz
(vagy lusta) :o)
Előzmény: zsero (11600)
t.lantos Creative Commons License 2006.02.02 0 0 11605

Nem, de mivel nem egyedi termekrol van szo, es kelloen magasra vertek fel az arat, a masodik (sot, neha a harmadik) helyezettnek is szoktam kuldeni ajanlatot. Sok esetben elnek vele.

 

Előzmény: Pavel (11602)
mariska_xx Creative Commons License 2006.02.02 0 0 11604
Előzmény: Bagor1 (11601)
matchbox Creative Commons License 2006.02.02 0 0 11603
Lehetne kérni URL-t? Akár mailben is... Elöre is köszi.
Előzmény: Bagor1 (11601)
Pavel Creative Commons License 2006.02.02 0 0 11602
Ilyen sokan elállnak a vételtől, hogy mindig SCO-t kell küldened?
Előzmény: t.lantos (11599)
Bagor1 Creative Commons License 2006.02.02 0 0 11601
Köszi, megnézném. Én most letöltöttem 3-4 félét, 1-2 héten belül letesztelem őket, és ha lesz időm beírom a tapasztalataimat.
Előzmény: mariska_xx (11598)
zsero Creative Commons License 2006.02.02 0 0 11600
Valaki megoldotta már a "csak a PayPal címre küldünk csomagot" problémát?

Lehet USA-n belül Wire Transfert használni bárkinek (úgyértem nem állampolgárnak is)? Mert megoldás lehetne, hogy kimegyek USA-ba és fizikailag befizetek pénzt egy Western Union üzletben, hogy megvegyem és hazahozzam azt az aukciót, amit itthon megnyertem. Vagy van egyszerűbb megoldás is?

t.lantos Creative Commons License 2006.02.02 0 0 11599

Visszaterve az allando vesztes licitalomra, a feedbackje jo, 150 folotti.

Most is vesztett. Most is ment a SCO :)

mariska_xx Creative Commons License 2006.02.02 0 0 11598
Én használok egyet, nagyon jó, könnyen használható és megbízható. Ha kérsz, küldök egy meghívót. 3 ingyenes és a többiért is vmi egészen kis %-ot kérnek, de csak a megnyertből.
Előzmény: Bagor1 (11597)
Bagor1 Creative Commons License 2006.02.02 0 0 11597

Sniper (időzített licit) programokkal kapcsolatban kinek van tapasztalata? Melyiket érdemes / buktatók stb.

Ja és persze lehetőleg ingyenesen letölthetőt...

mariska_xx Creative Commons License 2006.02.02 0 0 11596
Lehet, hogy bunkó vagyok, de én biza indítottam eljárást a k. angolom ellen, aki péntek óta hellyel-közzel válaszolgat és 1 netán kétnaponta lazán "try" visszafizetni. Mikor felajánlottam egy paypalos visszafizetést egy fogadni tudó accountra, válaszra sem méltatott. Még egyszer rákérdeztem, hogy most akkor ez így jó-e neki. Nem válaszolt, pedig visszaigazolta olvasottként a mailemet. Grrrrrrrrr.. az ilyennek tudnám megharapni a torkát.
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.02 0 0 11595

köszönöm :)))

 

dejó,dejó :)))))

Előzmény: digicat (11594)
digicat Creative Commons License 2006.02.02 0 0 11594
kivülállo:
Írtam neked emailt, válaszolj, hogy Accept vagy Deny.
Előzmény: Törölt nick (11584)
sz Creative Commons License 2006.02.02 0 0 11593
amazon.com -ról rendeltem egy könyvet dec. 30-án, azt írják, hogy február 7-ig kell megkapnom. ha nem jön, nincs is értelme tracking number nélkül érdeklődni a postánál, ugye?

ebay-ről (anglia) szintén könyvet vettem, pénteken adta fel, de a fickó már kedden küldte az emailt, hogy írjak feedbacket -- szerintem nincs még magyarországi tapasztalata, errefelé kicsit lassabban mennek a dolgok :)
vsiivz Creative Commons License 2006.02.02 0 0 11592
pedig nem jott
kuldok egy masik amilcimet
Előzmény: mariska_xx (11591)
mariska_xx Creative Commons License 2006.02.01 0 0 11591
Írtam mailt :)
Előzmény: vsiivz (11590)
vsiivz Creative Commons License 2006.02.01 0 0 11590
ezt tanulmanyozd at

a second chance offer igazabol nem ujralistazas
egy specialis buy-it-now lehetoseg az eladott termeked masodik legmagasabb licitalojanak
ezt akkor szoktak alkalmazni, ha:
-van meg egy ugyanolyan eladando cuccod
-valamilyen okbol nem jon letre az uzlet a nyertessel
valoban ingyenes, es ha elfogadja a kinalt lehetoseget, csak end-fee-t ker az ebay
Előzmény: aigle (11588)
szazezer Creative Commons License 2006.02.01 0 0 11589
Sziasztok ! Van valaki, aki Felvidékről postázza a csomagokat vagy valaki, aki tudja a szlovák posta dijszabásait ? Köszi.
aigle Creative Commons License 2006.02.01 0 0 11588
sziasztok!! próbáltam rákeresni a megfejtésre a topicban, de nem leltem, így tapasztaltabb eladók segítségét szeretném kérni. régóta filózom azon, hogy egy pár euros terméket, ami nem megy el esetleg hónapokig, miért éri meg akár 10szer is újralistazni, hiszen az eladó többet fizet a végén elvileg az ebay-nek, mint amennyit a végén esetleg kaphat a termékéért. azt tudom, hogy van egy un. second chance offer, aminél nem kerül semmibe az újralistázás abban az esetben, ha eladod a termékedet. de mint mondtam, van egy csomó cucc, ami már hónapok óta fent van, és az eladó folyamatosan újralistázza. hetekkel ezelőtt egy angol oldalon olvastam valami okosságról, hogy ha nem volt licit az aukciódon, akkor valahogy meg tudod oldani, hogy újralistázódjon, meghosszabodjon az aukció időtartama. (valami ilyesmire emlékszem, de természetesen azóta nem találom ezt a cikket) a kérdésem tehát ez lenne, hogy ez hogyan működik? hogyan tudom megoldani az újralistázást, újabb költségek nélkül? köszi!
t.lantos Creative Commons License 2006.02.01 0 0 11587
Na, bement a joember a bankba, es sikerult neki.
Előzmény: t.lantos (11586)
t.lantos Creative Commons License 2006.02.01 0 0 11586

Kifejezetten az IBAN a baja. Szerintem papiron utal, es 27 kocka van neki (a nemet IBAN max 22 karakter, gondolom ekkora volt a papir, ennyi fert ra).

Javasoltam neki, hogy hivja fel a bankot, vagy nyomassa moneybookers segitsegevel. Vegulis nekem az is jo, amugyis erdemesebb nagyobb osszeget levenni rola.

 

Előzmény: Törölt nick (11584)
jita Creative Commons License 2006.02.01 0 0 11585
http://www.ecbs.org/iban.htm nézd meg itt. Letölthetsz 1 pdft, azon van magyar elérhetőség. A többi tagállam cuccait is le tudod csekkolni.
Előzmény: t.lantos (11582)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.01 0 0 11584

nemlehet, hogy csak a német hülye? :)

online utaljon, a rendszer biztos hagyni fogja, az nem szól bele.

 

ha a magyar bic rövid neki, tegyen utána space nélkül x-eket, hgoy 11 legyen.

Előzmény: t.lantos (11582)
mariska_xx Creative Commons License 2006.02.01 0 0 11583
Természetesen mindketten egyről beszéltünk, csak én a hsz megírása után jóval küldtem azt el, mert közben telefon, meg hasonló földi dolgok vonták el a figyelmemet az indexeléstől :))
Előzmény: Törölt nick (11580)
t.lantos Creative Commons License 2006.02.01 0 0 11582

A tokom kivan a nemetek bankrendszeretol is.

 

"Ihre IBAN - Nr. ist nicht richtig. Bitte nochmals prüfen. Die Nummer muss 27 Stellen haben. Ihre hat 28 Stellen. "

mariska_xx Creative Commons License 2006.02.01 0 0 11581
Advanced search (jobb felső sarok, belépni), a sor alatt pipa, completed listings only
Előzmény: klep (11579)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.01 0 0 11580

kibővitett keresés, jobb felül.

befejezett aukciókat ikszeld be, esetleg lejjebb, hogy meilyen heylekről, vagy kitől, név szerint

Előzmény: klep (11579)
klep Creative Commons License 2006.02.01 0 0 11579
Lejárt licitű termékek után hol lehet keresni?
Köszi.
t.lantos Creative Commons License 2006.02.01 0 0 11578
Azt mar latom, hogy utanvet eseten csunya rabaszas van, mert eddig 5e 10e 20e 30e 40e 50e savok voltak, most meg lett 10e 50e. Persze a dij a 10e-50e intervallumban most ugyanannyi, mint eddig a 40e-50e intervallumban volt.
Előzmény: t.lantos (11577)
t.lantos Creative Commons License 2006.02.01 0 0 11577
Lefogadom, hogy ha csomagot akarsz feladni, akkor az nem standard lesz minden esetben (mint ahogy nekem sose jon ossze a szabvany level :)
Előzmény: t.lantos (11576)
t.lantos Creative Commons License 2006.02.01 0 0 11576
Előzmény: garfieldka (11575)
garfieldka Creative Commons License 2006.02.01 0 0 11575

Halló, halló!!!

 

Mától új csomagdíjszabás és szállítási feltételek vannak a K und K Postánál. Most mondta a postáskisasszony. De részleteket nem tudott még.

 

Tehát aki mától kezdve csomagot ad fel, számíthat az újdonságra!

digicat Creative Commons License 2006.02.01 0 0 11574
A Magyar Posta újabb rekordja.

Angliában január 4-én postázták levélként (kb. fél kiló, A5 méret).
Január 9-én Magyarországra érkezett - ezt utólag tudtam meg, mikor átvettem.
A tegnap (január 31-én) kaptam második(!) értesítőt január 30-i dátummal (az elsőt lehet a postás kutyája megette).
Ami még vicces, hogy Angliában adták fel, és mégis VLP-ként érkezett, ami a posta szerint VámLevél Posta, mert külföldről érkezett és ezért vámolni kellett :-o
Még szerencse, hogy nem akartak vámot fizettetni velem (egyébként kis értékű, 10 GBP-re volt biztosítva).

Egy másik, Angliában január 2-án, szintén levélként feladott küldemény 9-én már a kezemben volt.
bupé Creative Commons License 2006.02.01 0 0 11573
Maradjunk annyiban, hogy ez egy nyomdai kötészeti gépsor. Kint vettük bő egy éve, de nem jött be a számítás. Az hogy negveszik-e, mi is kiváncsian várjuk. Amikor ilyesmikre licitálunk, megnézem a konkurenciát. Elvétve német, magyar, annál több román, szlovák, szlovén, lengyel, orosz, ukrán ebayező. Tehát ebben benne van, hogy el kell menni érte egy teherautóval. És akkor már igyexik az ember megtölteni azt a teherautót.
Ha ritka az UAZ akkor lehet, hogy vállalja valaki, hogy eljön érte.
Előzmény: jita (11566)
bupé Creative Commons License 2006.02.01 0 0 11572
Ja és nem a MKB-nál dolgozom.
(egyesek már úgyis tudják itt, hogy hol)
Előzmény: bupé (11571)
bupé Creative Commons License 2006.02.01 0 0 11571
Létező MKB számlához adják. (persze kérni kell). Csak neten lehet vele fizetni (mivel a neve Internetkártya). A limitet magam állítom a neten keresztül, ha netán véletlenül szeretné valami hekker megcsapolni. A paypal fizetés elött nagy limitet engedek, rögtön utána visszaállítom kis limitre.
Bővebb infó itt
Nekem bevált.
Előzmény: pandemonium (11553)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.01 0 0 11570

jóreggelt :)

 

érdekes mariska én rögötn sejtettem, hogy nőci vagy......

de jó dolgunk van itt nekünk a fiúk közt :)))

 

a traking numberrel esetleg a postaelcserélő üzemet is fel lehet hivni.

Előzmény: digicat (11543)
TGery Creative Commons License 2006.02.01 0 0 11569

Ezis érdekes:

http://index.hu/homar/index.php?p=1503&more=1&c=1&tb=1&pb=1

 

Ilyenkor nem tudom, hogy sírjak, vagy nevessek... (inkább sírok)

TGery Creative Commons License 2006.02.01 0 0 11568

Ez a kemény:

 

Egy zellertől kaptam ezt a levelet:

 

"hope you will receive the package. i tried to send it with dpd but the guy in the office told me that they wont ship to Hungary and there's no other sender in my town."

 

Tudom, hogy sok helyen Magyarisztánnak számítunk, ahol barbár hodák nyíllal lődözik az idegent, de azért tré így szembesülni a dologgal, főleg hogy ezt egy fricc írta....

 

Más: bizos hatalmas lámpa vagyok, meg minden, de egyszerűen valami nem stimmel ezzel a dhl.de-s tracking-gel.

(DHL.DE, standard tracking)

Van egy irányítószámom: 59269

Van egy tracking numberem: 331050736086

és egyszerűen nem tudom megnézni, hogy merre a csomag....

most vagy valamelyik szám nem stimmel, vagy hívnom kell Muldert, meg Scully-t, mert ez már X-akták....

jita Creative Commons License 2006.02.01 0 0 11567
Kérdés. Mennyi idő alatt képes a PayPal megszüntetni a letiltást és a korlátozást az adatok elküldése után? Valamint igényelnek-e bürokratasürgető buzeráló mailt?
jita Creative Commons License 2006.02.01 0 0 11566
Mi ez? Úgy néz ki mint egy fél pékség. (persze nem az-tudom) És ezt hogy szállítják el? Azért is érdekel mert van egy parancsnoki UAZom és azon filózok hogy megpróbáljam-e az íbéjen elpattintani. Kíváncsian várom a választ!
Előzmény: bupé (11549)
vsiivz Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11565
az ismeros jol el tudja kuldeni egy biztositott nagy csomagban a sok kicsi csomagot
a kodjaiddal egyutt mondjuk nem postan, hanem valami mas speditorrel
ha a kodok hozzad keruleset jobban felted, faxoltasd vagy szkenneltesd es e-maileztesd az ismerosoddel
szoval mindenre van megoldas :o)

depersze, ha szeretsz utazni, az mas
viszont akkor mondd azt, es ne keress ilyen gyenge kifogasokat :o)))
Előzmény: bati67 (11564)
bati67 Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11564

Ühüm... értem az eszmefuttatást... csupán két kis aprócska kérdésem van:

 

És a német ismerőshöz elküldött csomagjainkat is PayPal-lal küdjük haza Magyarországra? :-)

 

A papír alapú TAN kódok hogy jutnak el Magyarországra? (postai út kizárva!)

 

Amúgy meg: szeretünk kimenni! Mostanság ismerősnél alszunk (ágyban!), lehet tusolni... Kell egy kis kimozdulás a hétköznapok taposómalmából! Olyan, mint egy pici vakáció... :-)

Előzmény: vsiivz (11563)
vsiivz Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11563
te figyelj csak
ha kaptal a nemet szamlahoz dombornyomott kartyat
akkor miert nem csinalsz hozza paypal accountot?
a nemet account fullos
tud penzt fogadni
innen meg paypal-on elkuldened a penzt a nemet accountodra
es onnan meg a szamlara tenned
a kb 4%-os paypal koltseg lenyegesen kisebb, mint a kiutazasi
nem is beszelve a megsporolt idorol
Előzmény: bati67 (11562)
bati67 Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11562

Szia!

 

A haverom (kinti ismerős segítségével) nyitott magának számlát a Rafi-nál. Kapott kártyát is (dombornyomottat). A havi-éves díjakat nem tudom pontosan (valami elhanyagolható összeg), de az 100%, hogy az utalás INGYENES!!! :-) Mármint Németországon belül.

 

A német számla hátránya, hogy 1-2 havonta ki kell menni valamelyikünknek befizetni a cash-t és elhozni a TAN kódokat...

Előzmény: Törölt nick (11535)
mariska_xx Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11561
Van egy vevő, azokban a körökben vásárolgat, ahol én is. Beteszem ugye a figyelőbe a cuccokat, de minden helyen ott az ember. Tesz pár licitet, néha megnyomja az árakat, de aztán legtöbbször lelép... már arra is gondoltam, hogy hasonló fórumuk van ezeknek valahol, ahol mondják egymásnak, hogy tee, öreg, nyomjámán az enyimre, nehogy ilyen gyér pénzért adjam már el a nyomulós külföldinek.. :))
t.lantos Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11560
Engem jelenleg nem zavar, igy biztositva van a minimalar :)))
Előzmény: vsiivz (11559)
vsiivz Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11559
ez veled szarakodik?
lodd le a licitjet a francba
es tedd ignore-ra
esetleg ir neki egy baratsagos msg-t az ebay-en keresztul :o)

elofordul az ilyen barom
en az eddigi egyetlen negativomat egy hasonlo gyereknek adtam
csak az nyert is kettot (nem is olcson)
es nem fizetett, csak igergetett
majd egy honap mulva, a kovetkezo aukciomon megint nyert
persze kozben a regi 2 cucca sem volt kifizetve
kuldtem egy osszesitett szamlat, fizetesi emlekeztetot, felszolitast, mindent
majd miutan nem fizetett, jott a negativ
persze, hogy visszabaszta
(3 het mulva torolte az ebay a regisztraciojat, de ettol a seller accountom meg saros maradt)
Előzmény: t.lantos (11558)
t.lantos Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11558

Jut eszembe, mi a velemenyetek errol a licitalorol :

Licital a termekre x EUR-t. Veszit. Termek kozben ujra felteve. Kap egy second chance offer-t. Nem kell neki.

Ezt megcsinalja 3x. A termek ismet felpakolva termeszetesen, most is licital ra. Lefogadom, hogy ugyanaz az osszeg lesz a max licitje.

Most akkor kell, vagy nem kell neki. Ha veletlenul nyer, akkor mit lep?

 

vsiivz Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11557
menta mail :o)
Előzmény: mariska_xx (11542)
vsiivz Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11556
te kivulallo!
eleg nehezkez az email-es kommunikacionk
en megkapom a leveleidet, de a valaszomat te nem
nincs mas elerhetoseged, csak ez a szerencsetlenkedo ingyenes?
na megprobalok meg valami megoldast :o)
Előzmény: Törölt nick (11523)
Fletcher77 Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11555
Egy apróságot szeretnék most venni az angol ebayon de elbizonytalanít, hogy az  áru helye Hong Kongban van.
TGery Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11554

Aza baj, hogy a fricc lakhelyénél ennyi áll, hogy NRW, vagyis Nordrhein Westfalen. Ott meg van egy pár települé irányítószámostul....

Mostmilesz?

Jájj

Előzmény: Törölt nick (11552)
pandemonium Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11553
és olyat gondolom az MKB-nél kell igényelni,de mennyibe kerül,meg mennyi jutalékot kap a bank az én pénzemből?
Előzmény: bupé (11548)
TGery Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11551

Hájj!

 

Segítsetek lécci!

 

Az emberem feladta a csomagomat DHL-el, elküldte a "fuvarlevélszámot"  (tracking number), de a DHL.hu nem fogadja el, lévén ők csak az Expressz szolgáltatást csinálják, a többit a német DHL lepasszolja. (postának, EMS-nek stb.)

Itt van a jó kis tracking number: 33.105 073.608 6 ismerős valakinek a formátuma, vagy a számok száma :) esetleg?

Köszi!

 

G.

bupé Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11550
szükszavú=szűkszavú
Az előző egyébként nem is én vagyok, de a haverom nevében én csinálok mindent.
Én más néven licitálgatok.
Előzmény: bupé (11549)
bupé Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11549
Hát elég szükszavú voltál.
:))
Én: 7586262643
Előzmény: jita (11516)
bupé Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11548
Pandemonium!

Az én Paypalom MKB internetkártyával müxik, nem köll hozzá dombornyomott.
Előzmény: pandemonium (11494)
digicat Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11547
Legutóbbi USA posta, csomag:
December 17-én adták fel.
Január 3-án kezdtünk érdeklődni, telefonon azt mondták dec. 29-én érkezett meg Budapestre, de amíg nincs értesítés, nem lehet átvenni (vajon miért?).
5-én kézbesítették az értesítést, majd két személyes látogatás után 9-én sikerült átvenni.
Két személyes látogatás kellett az Orczy térre, mert ami iratokat telefonon kértek nem volt elég (bonyolult eset: magyar cég tulajdonában levő, Magyarországon, magyar cégtől vásárolt használt laptopot küldött vissza egy alkalmazott a cégnek. Az egyik vámos szerint pl. ilyen nem is létezik, ezért ki sem tudják adni. Végül csak sikerült :-).
Előzmény: StingeR (11536)
Caius112 Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11546
Üdv mindenki!
Csomag-érkezési problem, mi más.
Tudom, hogy létezik FAQ, elolvastam, de az, hogy minden közelebbi nélkül leírva találom, hogy "2-3 hét" most nem segít rajtam. Remélem Ti tudtok valamit mondani tapasztalatból.
Biztosítás nélküli, sima "gyalogpostás" csomag Németo, Münsterből (jó messze, az ÉNY-i határon). 14 munkanap telt el. (1)Mekkora az esélye annak, hogy elveszett, (2)várjak még, vagy (3)kerestessem az eladóval? Ha igen, akkor megköszönnék egy német szöveget miszerint "Kérem kerestesse a csomagot blablabla", fogalmam sincs, hogy kérjem meg ilyesmire (szegény nehéz felfogásúnak tűnik).
Kösz előre is!
mariska_xx Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11545
Jobb napjaimon merem állítani magamról :))))
Előzmény: digicat (11543)
bupé Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11544
Bizta?
Én rákérdeznék a helyedben a követségen. A kollégám karácsonykor volt családlátogatáson kint és a fia nem kapott vízumot.
Előzmény: zsero (11462)
digicat Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11543
Miért, te nő vagy? :-)))))
Előzmény: mariska_xx (11532)
mariska_xx Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11542
Lécci, most segíts rajtam :((
Írok mailt
Előzmény: vsiivz (11493)
mariska_xx Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11541
Just tryed to send you a refund by paypal again and it will still will not send to you. Please forward me your uk address and I will send your refund in the post.

Én beverem a fejem a falbaaaaaa!!!!
pandemonium Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11540
Bati!

Írtam neked mailt,kérlek nézd meg a postafiókodat.
Előzmény: bati67 (11507)
vsiivz Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11539
ajanlott level ritkan tunik el
ha megis, akkor 10000 ft-ig elvez biztositast
ha 10 rugo feletti sszeget kuldesz igy, akkor erteklevelkent kuldd
Előzmény: jita (11538)
jita Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11538
Erről jut eszembe ha a póstán küldesz levelet (ami lehet csomag is!) ajánlva, akkor van rá 9 szeres vagy 20 szoros biztosítás a befizetett feladási díj után. Azért van 2 adat mert két póstán kérdeztem meg. (jellemző) Pl. 11505ös ótépés betépés után gondoltam inkább feladok 20,5jurót póstán és nem utalgatok. Buborékos borítékba raktam 1 cd tokot, abba a lét és ajánlva feladtam. Mit gondoltok el fog tűnni? Úgy olvastam hogy ti is használjátok ezt a módszert. Szóval kb 1000HUF volt a feladás és így is a legrosszabb esetben is 9rugó üti a markomat ha eltűnik a 20,5juróm. Szerintem tuti nem?
vsiivz Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11537
sokan semmilyen eletjelet nem adnak magukrol
egyszercsak megjon a csomag

ha surface szallitassal kuldte, akkor az 1 honap sem meglepo
legipostaval is van neha 3 het
attol fugg, hol adta fel, es te hol laksz

kerjed biztositva a csomagodat
akkor nem tunik el (legalabbis ritkabban, es nincs okod az aggodalomra, mert kifizetik a karodat)
ha ennyire nem bizol a postaban, kuldesd a csomagodat ems-el (peldaul)
Előzmény: StingeR (11536)
StingeR Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11536
Mi a francot csináljak akkor, ha nem válaszol a német eladóm? Múlt héten megkapta hétfőn a paypalra a pénzt, azóta már két levelet írtam neki, hogy feladta-e a csomagot és nem jött válasz. Meddig várjak szerintetek, vagy mitévő legyek?

Elképzelhető, hogy egy csomag sima légiposta az USA-ból nem ér ide 2 és fél hét alatt? még jan 12 és 14 között adták fel valamikor...

esküszöm, ha ez is elveszik mint az angol eladómnál (már két hónapja keresik azt a nyüves csomagot), soha többet nem ebayezek... állandóan a posta miatt kell aggódni, nem-e tűnik el időben, vagy az eladó lesz mocsok és hasonlók...
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11535

Nekem is volt egyszer egy ilyenem, hogy nem válaszolt a sváb.

Licit, megnyertem, jön a mél a számlaszámmal, stb., utalás, várakozás, levélke az embernek, se válasz, se csomag. A megnyert licit utáni  mélben ugyebár megvannak az adatai. Név, cím alapján már kerestem is a német telefonkönyvben. Felhívtam, aszongya pont most jött haza egy kis pihiről, másnap reggel feladja. 4 nap után itt volt a cucc.

Azért azt nem értem, hogy miért rakja föl úgy a cuccait, hogy akkor jár le, mikor elutazik.

 

Utalás téma: gondolkodom német bankszámla nyitásán.

Van valakinek kinti számlája ? Vagy valamilyen oldal, ahol lenne egy összehasonlító táblázat.

Kb költségek ? ( havidíj, kártyadíj, stb. )

Előzmény: jita (11505)
t.lantos Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11534
En meg most is :)
Előzmény: mariska_xx (11532)
jita Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11533
Még régebben olvastam a bemutatkozását. Ilyet csak egy nő írhat. Nem emlékszem pontosan, de elég költői volt. Én biztos nem tudnék ilyet írni.
mariska_xx Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11532
Amig nem beszélgettünk priv kivülállóval, én szentül meg voltam győződve róla, hogy pasi. És tök azt hittem, hogy a törzsgárdából (nem nagyképűség, ha ide sorolom magam, ugye?) egyedül vagyok nő :))
Előzmény: jita (11531)
jita Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11531
Nem tűnsz olyan öregnek, de valami miatt azt gondolom hogy van gyereked. (Valamint hogy nő vagy). Jól gondolom?
Előzmény: Törölt nick (11518)
jita Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11530
Nem az az olcsóbb ha alacsonyan indítod a licitet? A sofort kaufen nem drágább? Vagy a minimálár drágább? Igazán ne haragudjatok, amit lehet lefordítok de a német nem az erősségem. Ezért nem böngésztem végig töviről hegyire a helpet.
Előzmény: Törölt nick (11521)
morbiczer Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11529
Én úgy tudom, hoyg az ebay szabályzata tiltja, hogy az eladó a Paypal és ebay költségeket áthárítsa a vevőre. Ezért gyakori, hogy ezeket a postaköltségbe építik be.
Előzmény: janimaci (11526)
digicat Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11528
Ha többet kér érte, akkor írsz az eBay-nek, hogy nem ez volt a leírásban vagy a válaszlevélben (mindig az eBay rendszerét használd levelezésre), és elállsz az üzlettől.
Ha nagyon súlyos, akkor negativ is mehet.

De azt hiszem nem a fentire golndoltál.

A shipping cost nem egyenlő a bélyegek értékével. Az csak egy tétel belőle.

Ha majd te is küldesz valamit, rájössz. Pénzbe kerül a boríték, a csomagolóanyag, a ragasztószalag, benzin a postáramenéshez, parkolási díj, és nem utolsósorban az eladó ideje.

Hogy mi mennyi, azt az eladó szabja meg, és senkinek semmi beleszólása nincs. Ha neki 10 USD lemenni a postára és sorbaállni, akkor ennyit kér érte. Te vagy elfogadod, vagy nem.
Kérni lehet pl. olcsóbb küldési módot, ha tudsz olyanról, de ő nem köteles elfogadni (pl. nincs a közelében olyan iroda, vagy csak nem szereti őket, stb.).
Előzmény: janimaci (11526)
mariska_xx Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11527
Boríték pénzbe kerül, beépítik a paypal költségét is esetleg, meg mondhatja, hogy neki el kell mennie x km-t a postáig.
Előzmény: janimaci (11526)
janimaci Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11526

És mi van, ha mégsem annyiért küldi? Többször kaptam már úgy, hogy lényegesen kevesebb bélyeg volt rajta. Vagy van olyan költsége is, amit én nem látok?

Különben engem nem zavar, ha ezen keres még az eladó, amíg nekem megéri tőle megvenni így is.

 

janimaci

Előzmény: digicat (11483)
vsiivz Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11525
nem gagyi ez
csak tul keves az info, amit adtal hozza
legkozelebb irj be mindent a description-be:
-az arurol esetleg irhatsz reszletesebben
-fizetes modja, hatarideje
-licitalassal kapcsolatos elvarasaid
-a kuldes modjait is feltuntetheted
meg jobban lathato kepet tegyel fel
(valoban nincs ertelme ilyen olcso aru eseteben tobb kepet feltenni, mert csak az elso ingyenes; raadasul a masodik kep igazabol nem szolgal plusz informacioval)
Előzmény: jita (11516)
t.lantos Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11524

Erdekes felfedezest tettem.

Ha felrakok tobb termeket holland aukciora, akkor a vevonek be kell irnia, hogy hany darabra licital. Viszont ez a nemet ebay-en nem latszik. Viszont a .com-on latom, hogy az adott vevo mennyit szeretne (akkor is, ha a nemetenven fenn az aukcio).

Erdekes.

Törölt nick Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11523
még sosevoltam angliában, menjünk négyen kastélytnézni :)))
Előzmény: mariska_xx (11520)
mariska_xx Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11522
Eladóm csütörtök óta próbálkozik a refunddal. Nem túl gyakran, mert azt írja minden alkalommal, hogy idézem
I will try again later to send you a refund by paypal later.
Ez perpill nekem kevés. Most írtam neki, hogy NOW!!!! Grrrrrrrrrrrr
Elolvassa a levelemet, kapk visszaigazolást, hogy olvasta, másnap válaszol, hogy later.. ezt csinálja.. még várok estig és utána indítok vmit a paypalnál
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11521

na, mégvalami,

 

ha 6,99 euróért adod, szerintem ne csinálj galériaképet, /0,78 eur/ és próbáld meg villámáron adni, /sofort kaufen/ akkor a töredéke lesz az iditási dijad.

 

már nem emlékszem, de lehet, hogy a villámárnál be kell vállalnod a törvény szerinti 14 napos visszadási garit, de ne izgasson, senki nem fogja 4 euróért visszapostázni neked.

 

a 4 uerós posta ktg ajánlva annyi?

akkor id be, hogy biztositott küldés: versichert, mert ha elveszik, te kapsz kártéritést 8-10,000 ft.ot

Előzmény: Törölt nick (11519)
mariska_xx Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11520
Á, naon klassz megoldás, ha mobilabb lennék és nem korlátozna eszement ötletekben a lányom, én is vmi hasonlót tennék.. mondjuk tettem is, mert áprilisban ebayes csomagokért kiutaztam bébivel Londonba :)) Ráadásul akkor még csak 8 hónapos volt. De ez még magamhoz képest is lökött ötlet volt :)
Előzmény: bati67 (11507)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11519

a kedvenc viccem: a rendőrők nyelvtanfolyásra járnak, a szünetben kimennek cigizni:

 

- stone fire?

- thanx, sky.

 

kő német nyelvlecke?

 

" viel spass beim Bieten " - jó licitálást.

 

" Artikelstandort ist Ungarn in der EU "

 

csakhogy a hülyébbje is rájjöjjön, hogy az euban vagyunk. :))

 

 

Előzmény: Törölt nick (11518)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11518

na azért olyan vén csont még nem vagyok :))))

 

vagy onnan annyinak látszom?  :)

Előzmény: jita (11516)
vsiivz Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11517
neked kuldtem emilt tegnap hajnalban
megkaptad?
Előzmény: Törölt nick (11515)
jita Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11516
Artikelnummer: 7582546274 Ez az első eladott cuccom (azért ilyen gagyi mert ez egy próbaeladás) Köszi Kívülállő, tiszteletbeli anyámmá fogadlak. Szóval az is lehet hogy elment síelni, ezért egyelőre nem akarok keménykedni, de azért holnap ráklikkelek arra a kimondhatatlan nevű fülre.
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11515

nekemis :)))

 

 

Előzmény: vsiivz (11514)
vsiivz Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11514
tudsz adni egy item numbert az eladott cuccodrol?
Előzmény: jita (11505)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11513
ja, és sokan nem irnak egy sort se, csak bejön a pénz,
Előzmény: Törölt nick (11512)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11512

gratulálok az eladáshoz :))))

jól sikerált?

 

én pár levél erejéig szoktam udvariaskodni.

küldhetsz neki fizetési emlékeztetőt, a termék melletti legördülő sávban van, hogy zahlungserrinnerung,v agy csak erinnerung, azátn elidithatod, a nem fizetett termékes eljárást, erre szoktak fizetni, ezt 45 napig teheted, s ha avevő nem válaszol, vagy nem fizet, akkor visszakapod az ebaj jutalékát

az inditási dijat nem, de ha változtatás nélkül visszateszed,a kkor ha másodjára sikerül eladnod, akkor az inditási dij egy részét visszaszámlázza.

 

Előzmény: jita (11505)
Sparks Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11511
Egy kis tapasztalat:
Eddig 7 alkalommal rendeltem az ebay-en árut. Ebből 1 volt USA (megérkezett 4 nap alatt, kis értékű 10eFt nem volt vám se áfa), 1 volt Hong Kong (megérkezett 10 nap alatt, 22eFt értékű rádió volt, nem volt se vám, se áfa), a többi uniós országokból, általában 4-5 munkanap alatt itt volt minden. Leginkább PayPal-lel fizettem, ez a legegyszerűbb, leggyorsabb, s talán legbiztonságosabb is. 1x elcseréltek egy árumat, visszapostáztam nekik és megkaptam azt, amit rendeltem. Mivel nem tudok PayPal-re pénzt fogadni, így inkább árut kértem a 4500 Ft postaköltség fejében, amit minden további nélkül megkaptam, még örültem is neki, olcsóbban jutottam a cucchoz (power seller volt). Eddig semmi nem veszett el a postán, igaz mindent biztosítva kértem. Egy alkalommal fizettem átutalással, az OTP-nél ennek 2-3eFt (nem emlékszem pontosan) volt a költsége, szóval nem túl kifizetődő ha így fizetek.
Nagyjából ezek a tapasztalataim voltak eddig, az elmúlt pár hónapban, szóval összességében egyelőre pozitív.
jita Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11510
Köszi legközelebb kipróbálom. A másikkal kapcsolatban valami tanácsotok lenne? Meddig érdemes várni a friccre hogy válaszoljon?
garfieldka Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11509

Ha egyetlen közt sem hagy,

 

Ha egyetlen közt sem hagysz,

Előzmény: garfieldka (11508)
garfieldka Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11508
Valószínű, hogy azt a sokszámjegyű IBAN kódot néhány helyen szóközökkel írod. Ha egyetlen közt sem hagy, akkor elfogadja. Ugyanígy írd be a SWIFT/BIC kódot is. És ilyenkor véletlenül se töltsd ki a normál bank- és bankszámla számokat, mert akkor nem ibanosként kezelik. Ebben az esetben pedig jóval több a költség. Persze ezt nem mondja meg a bank, csak idővel szépen rájön az ember. Pl. ilyen beszélgetések során.
Előzmény: jita (11505)
bati67 Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11507

Nagyon klinikai eset vagyok? :-)

 

Szerintem elég speciális eset... De működik!!! :-)

Előzmény: mariska_xx (11501)
Pavel Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11506
Nekem mindig 2 rugót von le az otp, ha valamit elszúrok akkor 4et :)
Előzmény: jita (11505)
jita Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11505
Sziasztok ebayerek, szerintetek mit csináljak ha a licit után egy héttel sem jelentkezik a vevőm? Küldtem neki először egy infomailt, aztán egy kérdést hogy van-e valami gondja amiért nem jelentkezik. Szerintetek mit csináljak? Más: a múltkor egy vásárlás kapcsán véletlenül azt ítram be az ótépénél hogy a fogadó fél fizeti a költséget (átutalásról van szó), mire persze egy nap múlva jött is a válasz hogy 5juró hibádzik és hogy amíg nem pótolom nem küldi az árút. Jogos, én basztam el, egyből küldtem is netbankon a lóvét. Jött 1sms hogy xjuró elficcent, majd egy másik hogy 2000Ft az átutalási ktg. Azért a jó k*"=)(! anyját azótépének. A hócipőm van tele azzal hogy netes átutalásnál rendszeresen nem fogadja el IBAN formátumúnak az IBAN kódot, ezért át kell állítanom egyébre, következésképp automata feldolgozásra alkalmatlanná válik a dokumentum, következésképp 2rugó ugrik. Tegnap bementem azótépébe, ahol megígérték hogy ma délben felhívnak ezügyben és tájékoztatnak. Erre kíváncsi leszek. Van valakinek hasonló tapasztalata? Megosztaná? Csókacsaládnak
Infomaker Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11504
Sziasztok!

Szeretnék az USAból rendelni az ebay-ről egy DVD-t, valami 16 dollár+postaköltségért..Valaki volna olyan kedves, hogy megrendelné nekem? Nincs türelmem, sem időm most paypal+ebayt tanulgatni..

Adok érte valamennyi jutalékot cserébe + előre odaadom a cucc árát, ha megfelel.

Aki benne van, emailben elérhető vagyok, köszi!
son321 Creative Commons License 2006.01.31 0 0 11503
hja, az nem volt semmi:D
Előzmény: digicat (11498)
niko.g Creative Commons License 2006.01.30 0 0 11502
Ezen én is jót mosolyogtam ........
Előzmény: digicat (11498)
mariska_xx Creative Commons License 2006.01.30 0 0 11501
Húhúhúúúdejó neked :)))
Előzmény: bati67 (11500)
bati67 Creative Commons License 2006.01.30 0 0 11500

Szia! :-)

 

Én így eBay-ezek: a haveromnak van kint Németországban bankszámlája (interneten kezeli). Csak németektől vásárolunk (két ok miatt: az utalás német bankból német bankba ingyenes és azért, hogy a kinti ismerős ne bajlódjon a Eu-n kivüli cuccok vámjával) és csak német postacímre kérjük a szállítást.

 

Előnye: nincs utalási ktg, pici a posta ktg, nincs elveszett csomag!!!

 

Hátránya: havonta-kéthavonta ki kell menni Németországba, befizetni a bankba és hazahozni a csomagokat... ezért picit lassú.

 

Ezért mondtam, hogy ha Németországból kell valami, akkor tudok segíteni.

 

Jóéjt! :-)

Előzmény: pandemonium (11468)
arzachel Creative Commons License 2006.01.30 0 0 11499

A webtárhelyedre kell felrakni amit minden szolgáltató biztosít elvben.

 

Előzmény: microdrive (11447)
digicat Creative Commons License 2006.01.30 0 0 11498
OFF
NCIS, a halott uzsonnásdobozokat árult az eBay-en, és 100%-os a feedbackje :-)
mariska_xx Creative Commons License 2006.01.30 0 0 11497
Azért azt szeretném, ha kb 50 hozzászólásonként valaki beírná, hogy FAQ fent a címsor alatt. Pirossal. Köszi :)
mariska_xx Creative Commons License 2006.01.30 0 0 11496
Köszi, most digicat segítsége után írtam neki, remélem, nem lesz akkora balf..ék, hogy ne menne neki, már csak azért is, mert mindenáron csekket akar nekem adni, hiába mondom neki, hogy Mo-n vagyok, drága lenne, meg minek... Felajánlottam neki, hogy fizesse ki egy másik, ugyanolyan 25 fontos vásárlásomat, de sajna fogalma sincsen, hogy ez szabályos-e (??) így és inkább köszi, de nem.. néha olyan baromira körülményesek tudnak lenni..vááááááá
Előzmény: vsiivz (11493)
vsiivz Creative Commons License 2006.01.30 0 0 11495
ha kizarolag paypal-al akarsz fizetni, akkor valoban nem erdemes dombornyomott kartya nelkul regisztralni az ebay-en
de van mas modja is a fizetesnek
Előzmény: pandemonium (11494)
pandemonium Creative Commons License 2006.01.30 0 0 11494
A regisztrációhoz dombornyomott bankkártya nem szükséges, viszont nélküle nem tudunk majd majd pénzt küldeni

ha ez igy van,akkor a paypalemnek lőttek:(
vsiivz Creative Commons License 2006.01.30 0 0 11493
ha nagyon nem talalja a visszakuldesi lehetoseget az eladod, irj nekem egy e-mailt
tudok segiteni rajtad
Előzmény: mariska_xx (11485)
digicat Creative Commons License 2006.01.30 0 0 11492
Én konkrétan USA bankszámlával. Korábban egy ismerősével, most van sajátom.
Tulajdonképpen ide is beirhatom a másik ötletem, hátha valaki kipróbálja.
Lehet igényelni ITIN-t (levélben), ez hasonló az SSN-hez, de külföldiek is megkapják (olyan, mint a magyar adószám).
Ha már van ITIN, akkor lehet kérni bankszámlát. Ha a neten nem fogadják el az ITIN-t, akkor levélben kell felvenni a kapcsolatot a bankkal.
http://www.irs.gov/individuals/article/0,,id=96287,00.html
Megismétlem, nem ismerek senkit, aki ezt kipróbálta, de az amerikai bankban azt mondták ez működik (és törvényes).

Ami a másik kérdésed illeti (refund):
PayPal -> Login -> History -> Details

A "Transaction Details" oldal alján lesz ez:
"Refund Information: To refund a payment for any reason, click Refund Payment. The Refund Payment option is available for 60 days after the payment was sent."

A "Refund Payment" linkre klikkelve megjelenik egy form, ami defaultban ki van töltve a tranzakció összegével, de módositani is lehet.
Az eladó visszakapja tranzakciódijat olyan százalékban, amennyiben visszatérítette az összeget (ha az egészet, akkor a teljes fee-t visszakapja, ha csak az összeg felét, akkor a fee-nek is csak a felét).
Előzmény: mariska_xx (11489)
pandemonium Creative Commons License 2006.01.30 0 0 11491
Hmm,ez felettébb pozitív!

Már csak angolul kellene megtanulnom:(
Előzmény: digicat (11483)
-MISU- Creative Commons License 2006.01.30 0 0 11490

Angliából még nem rendeltem, de tegnap vettem onnan egy cd-t...kíváncsi vagyok, mikorra ér ide.

 

Csütörtökön, 2 nappal a feladás után megérkezett a cd.

Előzmény: -MISU- (11332)
mariska_xx Creative Commons License 2006.01.30 0 0 11489
Ja, igen és egyébként engem is érdekelne nem csak az elméleti, hanem a nagyonis gyakorlati része, hogy ti hogyan tudtok fogadni paypallal.
Előzmény: digicat (11487)
mariska_xx Creative Commons License 2006.01.30 0 0 11488
Annak idején írtam az egyik banknak Angliába, hogy megyek Londonba, milyen feltételekkel nyithatok náluk számlát. Azt mondták, nem probléma személyesen sem, de levélben is megoldható. Mondjuk tovább nem jutottam :)) lusta dög tudok lenni néha :)
Előzmény: digicat (11487)
digicat Creative Commons License 2006.01.30 0 0 11487
Ezt a 11484-ből találtad ki? :-o
Egyébként igen, és nem én vagyok az egyedüli a topikban.

Jut eszembe, van egy elméleti lehetőség amerikai bankszámlát nyitni Magyarországról. Magánban megírom annak, aki kéri, de még senkit nem ismerek, aki megpróbálta volna, így a lehetőség valóban elméleti.
Előzmény: Törölt nick (11486)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.30 0 0 11486

jól értelmezem, hogy paypallal pizt tudsz fogadni ?

most naon kiváncsivá tettél :)))

Előzmény: digicat (11484)
mariska_xx Creative Commons License 2006.01.30 0 0 11485
Mérges vagyok. Van egy eadó, akivel elálltunk a vásárlástól, de már kifizettem neki a pénzt. Azt mondja, nem tudja visszafizetni nekem a pénzt, nem megy neki a refund, küldeni meg ugye nem tud, mert ugye Mo korlátozott tagja a paypalnak. És képtelen vagyok neki instrukciókat adni, mivel én még nem fogadtam pénzt, tehát nem is látom a saját accountomnál ezeket hogyan lehetne megcsinálni.
Nem tudná valaki lépésről lépésre leírni ennek a bénabélának?
digicat Creative Commons License 2006.01.30 0 0 11484
Senkinek semmi tapasztalata, nem is tudjuk miről van szó.
Előzmény: NJani (11482)
digicat Creative Commons License 2006.01.30 0 0 11483
Ha az eladó beírta a description-be, hogy Worldwide, Europe vagy Hungary 20 USD, akkor kötelessége annyiért küldeni.

Ha nem írta be, és licit ELŐTT rákérdezel, akkor annyiért köteles küldeni, amennyit válaszol.

Ha nem írta be, és licit UTÁN kérdezel rá, akkor te vagy köteles annyit fizetni érte, amennyit kér, még akkor is, ha az rettentően sok (mondjuk 1000 USD egy cipőért biztosítás nélkül, hajóval).
Előzmény: pandemonium (11476)
NJani Creative Commons License 2006.01.30 0 0 11482
Na megnéztem őket, meg pár újat is találtam. Valakinek van tapasztalata?
Előzmény: mariska_xx (11481)
mariska_xx Creative Commons License 2006.01.30 0 0 11481
5!!!!!!! nyúlfarknyi hozzászólást olvass már vissza
Előzmény: NJani (11479)
bupé Creative Commons License 2006.01.30 0 0 11480

Vazze. Sikerult.

 

Előzmény: bupé (11478)
NJani Creative Commons License 2006.01.30 0 0 11479

Sziasztok,

 

Egy amerikai pofa nem hajlandó USA-n kívulre küldeni a holmit. Azt hallottam, hogy létezik valamilyen "továbbküldő" cég, amelyik amerikai címmel rendelkezik és szolíd összegért továbbküldi a holmit a rendeltetési helyére. Hallottatok erről valamit?

bupé Creative Commons License 2006.01.30 0 0 11478

Pénz van a számlán.

A regisztrációnál nem fogadja el a kontonummert és a bankleitzahl-t.

Bankszámlám felépitése: 8 szám - 8 szám - 8 szám

 

Előzmény: janimaci (11477)
janimaci Creative Commons License 2006.01.30 0 0 11477

Pénz van a számlán, amihez a kártya tartozik? Ha nincs, akkor elképzelhető, hogy ellenőrzés miatt beterhelne 1 dollárt/eurót, és mivel ezt nem tudja megtenni, ezért nem enged tovább.

 

janimaci

Előzmény: bupé (11472)
pandemonium Creative Commons License 2006.01.30 0 0 11476
nade a paypalhoz kell a kartya,ha joltudom.
legalabbis ezt a konzekvenciat vontam le.
szemezgettem a némettel is az előbb,de az amerikain jóval több árú van,de gondolom onnan meg jóval nagyobb a postaktg.
beállítom a shippingnél a hun-t és mondjuk az 20 dollár,akkor azért a pénzért házhoz is jön a termék?mondjuk ne egy nehéz dologra,ruhára gondoljunk?!
Előzmény: digicat (11474)
mariska_xx Creative Commons License 2006.01.30 0 0 11475
Na, ez az, ami nem semmi :O
Előzmény: Törölt nick (11464)
digicat Creative Commons License 2006.01.30 0 0 11474
ebay.com: eBay USA
ebay.de: eBay Németország
ebay.co.uk: eBay Anglia
stb.

Vásárláshoz az EBAY nem kér semmilyen kártyát (a regisztráció viszont országfüggő, lásd néhány hozzászólással korábban).

Az eladók pedig változatosak, az amerikaiak általában PayPalt kérnek, ahhoz kell interneten használható kártya, a németek szeretik az átutalást is, ahhoz értelemszerűen nem kell semmilyen bankkártya.

Lásd még Topik FAQ -> Fizetés.
Előzmény: pandemonium (11468)
digicat Creative Commons License 2006.01.30 0 0 11473
Nem tudom mennyi türelmi idő van, de havinál nem hiszem, hogy 1-nél több lenne, azután pedig megszüntetik a regisztrációt.

A másik egy eBay szolgáltatás, van egy "edit" link, ott lehet megadni a szállítási címet (Shipping to HUN (edit)), és akkor kiírja, hogy mennyi oda a szállítási díj.
Előzmény: zsero (11465)
bupé Creative Commons License 2006.01.30 0 0 11472

Sziasztok!

Még egy kis segitséget kérnék. Eladóként akarom regisztrálni magam, vevöként már bent vagyok régóta. A kártyaszám megadása után a Kontonummert és a Bankleitzahlt az istennek se akarja elfogadni. A kártya OTP dombornyomott ECMC. Hol lehet a hiba?

digicat Creative Commons License 2006.01.30 0 0 11471
Jaja, nekem sem veszett el, csak átalakult kártérítéssé a "küldemény feltételezett elvesztése miatt". Milyen diplomatikus: feltételezett :-)

Azért viszont mérges vagyok, hogy a 6 havi kamatot és a vevő elvesztett bizalmát nem fizetik meg. Ugyanis az amerikai egyszerűen nem hitte el, hogy 1), a küldemény nem követhető a neten, 2) hogy biztosítva van és mégsem érkezik meg az Államokba (az USPS szerint ők nem kapták meg).
Sajnos a PayPal sem hitte el, ezért szerintük csaló vagyok. Most majd elfaxolom nekik a posta határozatát, és csinálok egy EU-s panaszt.
Előzmény: Törölt nick (11464)
vsiivz Creative Commons License 2006.01.30 0 0 11470
az accountodban megjelolt szallitasi cimet veszk alapul
uj szolgaltatas
jopofa, de egyelore eleg keves seller adja meg igy a szallitasi koltseget
ezert leginkabb az a szoveg olvashato, hogy nezzuk meg a description-ben a pontos osszeget
Előzmény: mariska_xx (11467)
vomit Creative Commons License 2006.01.30 0 0 11469

nem az IP a donto, hanem a megadott szallitasi cim.

olyan is lehetseges, hogy csak az orszagban lakok licitalhatnak.

az alapertelmezett cim atirasaval kikuszobolheto a csorba...

Előzmény: mariska_xx (11467)
pandemonium Creative Commons License 2006.01.30 0 0 11468
Szia!

Bács-kiskun megyei vagyok,nem igazán értem hogy mi a különbség a német ebay és az ebay.com között?!
mindkettő ugyanaz,csak a nyelv más?
Elég egy sima OTP kártya a rendeléshez?
akkor mihez kell dombornyomott kártya?
Előzmény: bati67 (11451)
mariska_xx Creative Commons License 2006.01.30 0 0 11467
Valószínű, hogy IP cím alapján szűrik, ki honnan jelentkezett be, vagy netán az alapértelmezett szállítási cím alapján írja ki?? Nemtom. Én is sok helyen láttam már
Előzmény: zsero (11465)
zsero Creative Commons License 2006.01.30 0 0 11466
Esetleg ezekkel van valakinek tapasztalata?

http://www.mailforwarding.biz/
http://www.usglobalmail.com
Előzmény: digicat (11463)
zsero Creative Commons License 2006.01.30 0 0 11465
Köszi szépen, utánaolvasok majd a hozzászólásaidnak.

Nekem mondjuk a posta csak USA-n belül lenne érdekes.

Setup (one time) $ 35 US
Annual Membership (per year) $132 Or
Monthly Membership (per month) $15

Ez mit jelent? Ha egyszer akarok venni valamit, akkor 35 + 15, de ha legközelebb fél év múlva és addig nem fizetek akkor megint kell 35, vagy csak arra a hónapra 15?

Remélem a másik szolgáltatás százalékosan működik.


MÁS:
Egy haverom kérdezi, hogy mi történt a német ebay-jel, mert minden terméknél kiírja, hogy Magyarországra szállít-e és mennyiért. Szóval azt nem érti, hogy miért lett ott minden terméknél Ungarn, ha eddig nem volt és hogy jelent-e ez bármilyen változást.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!