Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

wakond83 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 15738

Ez picit tényleg sarkított, szerintem most itt sokan egy tipikus okoskodó f..szfej ügyfélként azonosítanak engem.

Pedig nem erről van szó.

Csupán érdekel, hogy miként készül el a munka.

És számomra fontos, hogy milyen az ember hozzáállása, és hol készül az autóm.

Előzmény: mykeman72 (15737)
mykeman72 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 15737

Kezd olyan érzésem lenni ,mint egy látványpékségben! előtted sülnek a kiflik,és kalácsok és el lehet dönteni,hogy melyik eladó szolgáljon ki. lehet ,hogy sarkított a dolog de a lényege ez. Persze ameddig lehet válogatni a műhelyek között addig nincs baj,de sztem kevesen tolerálják az ügyfél toporgását,arról nem is beszélve,hogy sok műhely eleve nem rendelkezik ügyfélváróval!

wakond83 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 15736

Nem a technikát nézem, hanem, hogy hogyan csinálja.

Sokszor láttam olyan szerelőt pl. aki ledobja a szerszámot, olajos kézzel nyúl a kocsi belsejébe, köpköd

folyamatosan káromkodik, és egy nagy putri rendetlenség van az asztalán..

 

Elsőre a környezetet nézem, hiszen ha a sajátjára nem vigyáz, akkor még is hogyan fog viselkedni az enyémmel?

 

Pont 2 hónapja voltam egy autohifis beszerelő műhelyben.

Bementem köszöntem, majd egy tag anyázva ledobva a forrasztót, jött ki, hogy mit akarok...

Mondtam, hogy már semmit, és elköszöntem.

 

 

Előzmény: Stetten (15733)
Stetten Creative Commons License 2017.01.05 0 0 15735

Azt el tudnád árulni hogy milyen szempontok alapján alakul ki/ nem alakul ki a szakmai bizalmad? Annak tükrében lenne ez érdekes, hogy lila gözöd nincs arról amit meg szeretnél figyelni.

 

Ott állsz a sarokban, a szaki bekapcsolja a csiszológépet, ha vetett keresztet elötte akkor szimpi, ha nem, akkor tré. Vagy mégis mit szeretnél figyelni?

Előzmény: wakond83 (15732)
wakond83 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 15734

Ebben teljesen igazad van!!

 

Jártam én is úgy, hogy pont egy vezérlés cserére vittem a focus-t és alapból 2 féle

létezik hozzá.

 

Na megvettem a cég egyik sofőrjének az ismerősének a kedvezményével a bárdiban az egyik szettet.

Persze, hogy a másik kellett, így azt mondtam a szerelőnek, hogy oké ez szívás rendelje meg a másikat de ugyan azt a minőséget amit vittem (SKF)

 

Amikor elviszem a kocsit szervizbe csuriban van a kezem, hogy ne hívjanak, hogy valami alkatrész nem stimmel :))))

Előzmény: bádogember86 (15729)
Stetten Creative Commons License 2017.01.05 0 0 15733

Minden mühely munkaterületnek számít, ahol az üzembiztonságért az ott dolgozók felelnek. Nem csoda hogy nem szeretik ha a hátuk mögött ott ólálkodik valaki.

Azt nem egészen értem hogy aki nem is konyít a fényezéshez milyen szempontok alapján szeretné "felügyelni" a munkafolyamatokat.

 

 

 

Előzmény: Steven 68 (15720)
wakond83 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 15732

De miért nem szereti?

Nem téblábolok, egy fix helyen tartózkodok, nem dumálok, nem köhögök, vagy jófejkedek.

Nem szólok bele a munkába semmilyen szinten.

Nem kell nekem a műhelyben lenni, a lényeg, hogy valahogy rálássak a munkára.

Tőlem lehet 3 órán keresztül tök kuss is. :))

 

És ez csak az első alkalom, ha szimpatikusan dolgozik tőlem megkapja a bizalmat.

 

Nálunk a szervizben már csak beviszem a kulcsot, elmondom, hogy kb. merre parkolok és csók.

Majd hívnak ha kész, ők is leparkolják valahova, kifizetem köszönöm, azt csók :))))

 

 

Előzmény: Steven 68 (15726)
mykeman72 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 15731

Ott a pont!! És ez csak a jéghegy csúcsa. Ennél vadabb sztorik is vannak de alapjában véve ez az elszomorító helyzet az ügyfelek részéről.

Előzmény: bádogember86 (15729)
Steven 68 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 15730

Igen ebben is van igazság,de mióta rájöttek az emberek,hogy milyen haszon van az alkatrészeken,azóta saját maguk rendelik meg azokat. Hiába mondom,hogy amikor kiszerelem akkor pontosan megnézem milyen kell hozzá,és megrendelem azt mondja a tulaj,hogy majd ő megveszi.

Előzmény: bádogember86 (15729)
bádogember86 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 15729

Amúgy ez a hozott alkatrész dolog is érdekes...  Most nem konkréten a arác sztorijához hozzászólva de én sem engdem. 

Régebben mikor nem volt annyi lakatosmelóm elvállaltam kuplungozásokat, kisebb szereléseket. Volt mikor az ügyfél ragaszkodott hozzá hogy ő hozza az alkatrészt mert volt az ismerősének a keresztapjának a kertészének a fodrászának van kedvezménye. Utánna kérdeztem hogy melyik szett lesz a jó de mondták hogy alvázszám szerint is három fajtát hoz hozzá a gép. :) 

Mondtam neki de erősködött hogy ő hozza... Naná hogy nem jót hozott, mindent lebont, szétszed a kocsi lóg az emelő a tulaj meg dolgozik. :) 

Na ekkor fogadtam meg hogy soha de soha többé így nem csinálok semmit.  Kevesen értik meg hogy ha én intézem a dolgot akkor alapból kirendelem mind a hármat és nincs csúszás, nincs felesleges várakozás. 

A másik a kedvezmény kérdése. Azt a szerelő kapja mert így köszönik meg a hűségét! Bizonyos forgalom után lehet feljebb lépegetni a százalékokkal. Az a javítóé és nem az ügyfélé! Nyílván van olyan szituáció mikor az ember emberi segítségből odaadja a kedvezményét egy kimondottan rászorulónak de alapból az neki jár. A legjobb hasonlat: egyik ügyfél magyarázott (egy nem rászoruló) hogy milyen g..ik vagyunk hogy benyeljük a kedvezményt pedig ő a munkadíjat kifizeti. Láttam a kocsiban mindenféle teszkó meg ósan meg szmárt kártyát és csuklóból mondtam neki hogy jó de akkor azokat meg adja már nekem! Kúrvára nem értette de a lényeg hogy a hüségéért azt ő kapja én az enyémért ezt. Ő sem adja nekem a drága pontjait én meg majd eldöntöm hogy kinek segítek. 

bádogember86 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 15728

Ohh, van felénk is egy-két "szaki" aki élne a lehetőséggel. Minden lenne csak szép nem... :) 

Előzmény: Steven 68 (15727)
Steven 68 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 15727

Ha ilyen feltételekkel bekopog úgy kihajtják a műhelyből ,mint a csordát a legelőre,és szerintem ezt Te is tudod. Próbálni meg lehet,de nem sok esélyt látok rá,bár ne legyen igazam talán sikerül.

Előzmény: bádogember86 (15725)
Steven 68 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 15726

Megértem amit írsz,de azt ,hogy Te ott legyél amíg csinálják, abban már nem vagyok olyan biztos,hogy találni fogsz olyan mestert, egy sem szereti,ha a gazda ott téblábol körülötte. 

Előzmény: wakond83 (15724)
bádogember86 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 15725

Ne vedd magadra, a srácok segítő szándékkal szóltak hozzá a sztoridhoz. Szerintem kopogj be egy-két műhelybe és kérdezz rá.

Szerintem az említett 20e nem elrugaszkodott felénk (Pest m), egyszerűen elemár... 

Előzmény: wakond83 (15724)
wakond83 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 15724

Nálam a bizalom nem alap, azt ki kell érdemelni.

Sajnos vannak rossz tapasztalataim ezért is "viselkedek" így.

Természetesen én is igyekszem azért, hogy kiérdemelhessem.

Nálam a tisztelet-bizalom téma fontos.

Előzmény: mykeman72 (15719)
wakond83 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 15723

Nehéz panelban megoldani, az erkélyre kimennék de 

a festegetéshez most hideg van. amúgy teljesen egyet 

értek veled!

Előzmény: Peti251 (15717)
wakond83 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 15722

Még mindig nem látok összeget....

Hol látsz olyat, hogy 10-ből  jöjjön ki vagy ilyesmi?

 

spec akkor fietnék egy 20-ast a melóért ha fel is szereli a spoilert.

Előzmény: Paco155 (15715)
mykeman72 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 15721

Senki érzékenységét nem megbántva a legnagyobb tisztelet hangján jegyzem meg,hogy a kézműves szakképzés és oktatás mint olyan a 90-es évek elején véget ért!!! Elfogytak a tanárok, nem volt érdeklődő a szakmákra arról nem is beszélve,hogy az akkori gazdaság nem volt képes lépést tartani az aktuális technikai és technológiai rendszerek fejlődésével!! 

Steven 68 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 15720

Igen,itt én is elakadtam,hogy ott akar lenni a javításnál. Ezt szerintem sehol nem nézik jó szemmel,sok helyen még a műhelybe sem engedik be az embert, nem még,hogy nézelődni. Én amikor elmegyek a haveromhoz,és pont javít, addig leáll a munkával amíg ott vagyok,hogy ne lássam mit csinál.

Előzmény: mykeman72 (15719)
mykeman72 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 15719

Nem tudom,de nagyot fordult a világ 🌍 és lehet hogy nem vagyok képes felvenni ezt az iramot, de nekem fenntartásaim lennének,vannak azzal kapcsolatban ha már egy munkával megbízok (és itt a hangsúly a megbízok szavunkon van,) egy műhelyt akkor adassék meg neki a lehetőség, hogy bizonyítson. Szerintem nem kell bábáskodni az elvégzett munka felett. Ha nem szakember a megrendelő úgysem tud érdemben állást foglalni. Maximum szubjektív véleménye lehet A hozott anyagból készült munkák mindig problémásak. Ez nem fogászat, hogy az alapanyagot a számban hozom és ebből kell dolgozni kihozni a legtöbbet és legjobbat! Egy nagyobb javításnál ami több napig is eltart érdekes lehet a megrendelő folyamatos jelenléte. 

B.GY Creative Commons License 2017.01.04 0 0 15718

Én is magamnak fújtam le a lökhárító alatti toldatot.Nem a legszebb de nem is az volt a cél,csak a színazonosság.Szebb mint volt :)

Előzmény: Peti251 (15717)
Peti251 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 15717

Én a helyedben megspórolnám a "szaki" munkadíját. Inkább a hogyan-t kérdezd itt, tuti kapsz segítséget. mivel kezdd, mivel folytasd, mivel fejezd be. Te leszel a legboldogabb, hogy megoldottad magadnak. Tanultál egy csomó mindent. 

Előzmény: wakond83 (15714)
Stetten Creative Commons License 2017.01.04 0 0 15716

Szia!

 

Ha megfelelö anyagokat vettél, meg lehet csinálni jó minöségben amit szeretnél. Egy db spoiler meg egy tankajtó egy 15 éves Swiften pont nem az a kategória amire sokat kell költeni.

 

Annyi a lényeg hogy a szín amit töltettél, hozzá legyen igazítva az autó valós szinéhez.

A lakk pedig legyen 2K-s lakk! Csak ez tudja megvédeni a bevonatot. Lehet sprayban kapni.

És igen, lehet spray-vel is szépen dolgozni.

Előzmény: wakond83 (15712)
Paco155 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 15715

"Ide még visszatérek, amúgy jut eszembe említettem, hogy mennyit szánok rá?->NEM"

 

"És azért ne 20e legyen ez a 2 dolog."

 

 

Idézetek tőled.

Előzmény: wakond83 (15714)
wakond83 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 15714

Ide még visszatérek, amúgy jut eszembe említettem, hogy mennyit szánok rá?->NEM

 

Vagy pontosan mit kérdeztem itt a fórumon?

 

Ezt:

 

"Keresnék fényező szakit aki kisebb munkát is vállalna."

 

Ehhez képest mit kaptam válaszként->nem lesz jó, így meg úgy.

 

 

Okkkkéé, ti vagytok a szakik adok a szavatokra.

De akkor egy olyan árajánlat mondjuk ami emészthető?

Mondjuk írod, hogy Te 15e megcsinálod és nálam maradhat a spray is..Pl...

 

De ha nem ért valaki egyet azzal, hogy spray-t vettem hozzá nyilván nem írja, hogy megcsinálja.

Sőt...valószínű, hogy nem is ír semmit, és ez a kérdés mint oly sok minden az életben, a homály

feledésébe merült volna.

 

 

Előzmény: Paco155 (15708)
wakond83 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 15713

Én magam viszek mindent, és igen ott állok a műhelyben és nézem a munkát.

Nem beszélek, magyarázok semmit, csak ott vagyok.

Eleve kizárt az a helyzet, hogy majd beviszem a kocsimat és majd mennyek ekkor meg akkor.

Ez csak akkor lehet nálam ha már meg van a bizalom.

 

Ha egy műhely nem enged be, akkor ott baj van.

Még a márkaszervizben is van egy jó nagy ablak, hogy lássa a jó nép mit csinálnak éppen.

 

Van nálunk egy szerviz, nem olcsó, de ott meg van a bizalom.

Nem nyúlnak le, nincs utólag kicserélt izzó, nem számolnak fel egy flakon féktisztítót, meg wd40-et minden alkalommal.

 

Van itt fényező is, ugyan úgy ott voltam a műhely ablakánál, és néztem ahogy csinálja.

Szépen megcsinálta, második alkalommal már csak a kocsi kulcsát hagytam ott láttam, hogy szépen dolgozik.

Előzmény: Steven 68 (15710)
wakond83 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 15712

Elbeszélünk egymás mellet, szerintem.

 

A jó munkát meg kell fizetni, tiszta sor!

De azért ne legyen 20e egy ilyen kaliberű meló, vagy akkor mondja azt, hogy

haver kidobhatod a srpay-t amit vettél és azért 20....

 

Lehet szerintem szépen is dolgozni spray-vel bár ebben csak akkor lennék biztos, ha ismerném a szakmát.

De azért nyilván nem várok egy bemutatóra készülő minőséget spray-től.

 

Igazából itt a tehetséget, hozzáértést szeretném "igénybe venni"  erről szolt a kérésem!

Előzmény: Paco155 (15708)
mykeman72 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 15711

Ismét időről időre előkerül ez a kérdés! Hangsúlyozva és kizárólag a szakma védelme érdekében nyomatékosan ki kell jelenteni,hogy a spray festékek és lakkok NEM autófényezésre valók!!!!! Sem a  kívánt színhatást sem pedig a fedőlakkozást nem lehet a szakmai elvárásoknak megfelelően elkészíteni. Mivel a spay-ba töltött lakkok 1komponensűek ezért egy csomó problémát okozhatnak és okoznak is. Az esztétikai szempontokról nem is beszélve! Nem azért "drágább" egy szakműhelyben készült fényezés,mert ebből írtózatosan meggazdagodik a fényező,hanem azért ,mert garanciát tud vállalni a munkájára és a felhasznált anyagokra is.Amúgy ha egyszer valaki veszi a fáradságot és összehasonlítja a spray és rendes fényezőanyagok fajlagos költségét rájön,hogy olcsóbb a rendes fényezőanyag ,mint a spray-ba töltött anyagok!!! 

Steven 68 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 15710

Ez is teljesen így igaz ahogy Paco 155 írja. Az autószerelők is kijelentik,hogy ha nem ő saját maga szerzi be hozzá az alkatrészt,akkor nem csinálja.

Előzmény: wakond83 (15707)
Steven 68 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 15709

Hidd el,ha közelebb lennénk egymáshoz én szívesen megcsinálnám. Sajnos a "piti" munkákkal nem akarnak foglalkozni sehol,mert nincs benne pénz,ennek már többször is szem, és fültanúja voltam.

Előzmény: wakond83 (15707)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!