Keresés

Részletes keresés

eladó Creative Commons License 2006.02.07 0 0 11680

Hello,

 

Nem osztanád meg velünk a történeted részleteit ? Mit hazudott ? Hogy akart becsapni ? Hátha többen is okulnának az esetböl, ill. lehet, hogy tudunk megoldást is. Az azért elárulhatnád, hogy nem enged licitálni ? Egyszerüen be se tudsz jelentkezni, vagy akkor törtérnik valami ha licitálni akarsz ?

Előzmény: joco0 (11679)
joco0 Creative Commons License 2006.02.07 0 0 11679

Te milyen válaszról beszélsz kifizetni mindednki ki tud mindent még a hülye is.

Nekem más megoldás kell. Én nem hagyom magamat átverni mint más.

Előzmény: morbiczer (11676)
eladó Creative Commons License 2006.02.07 0 0 11678

Hello,

 

a 14.-EUR os ajánlat az jól hangzik, de eltudom képzelni, hogy az eladó csak saccolt, és lehet pöszén nézett volna ha kiderül, hogy Magyarországra többe kerül. A nem profi eladókkal az a baj, hogy nem várhatod el töle, hogy más csomagküldöszolgálattal küldje mint a posta, mert lehet, hogy ahol lakik nincs más. A profikkal meg az a baj, hogy a rendszere arra az egy bizonyos partner szállítóra van beállítva, és külön egy csomag miatt nem fog elsétálni egy másik céghez csak azért hogy a vevönek jobb legyen. Ha ezt végig gondoljuk nem is várható el. Amitöl én személyszerint rosszul vagyok az az amikor a vevö "jobban" tudja hogy mennyit kéne számolnom a csomagküldésért, és majd ö megmondja. :( Ezt azért nem értem, mert a csomagküldés ára fel van tüntetve ! Illetve ha külfödi az illetö akkor kérdezze meg mielött licitál. Ha valaki nem ért vele egyet akkor haggya ott a cuccot és vásároljon ott ahol olcsóbb. Legutobb vásárolt nállam egy indiai, és sokallja a 30.-EUR költséget. Irtam neki, hogy rendben felölem ehozhatja a csomagját személyesen is.

Előzmény: dzsoki_jóing (11677)
dzsoki_jóing Creative Commons License 2006.02.07 0 0 11677
Kösz a választ Eladó!

Volt olyan eladó, aki 14 Euróról adott szállítási árajánlatot, biztosítva!
Most már késő utánaérdeklődni, mivelhogy nem én nyertem azt az aukciót.
Gondolom a németeknek a DHL legeszerűbb, mert az gyakorlatilag ott a posta. A DPD-t, GLS-t lehet, hogy nem minden eladó vállalja be,mert az külön macera. Hacsak nem boltja van, és külön futárcéggel szállít.
Előzmény: eladó (11658)
morbiczer Creative Commons License 2006.02.07 0 0 11676
Ha csak részinformációkat írsz, akkor ne csodálkozz, hogy annak megfelelő választ kpasz tőlünk.
Előzmény: joco0 (11675)
joco0 Creative Commons License 2006.02.07 0 0 11675
Azt gondolod hogy valaki hazudik valamit és én egyből kifizetem gondolkozzál már!
Előzmény: morbiczer (11668)
joco0 Creative Commons License 2006.02.07 0 0 11674
Ja és hogy megnyugodjál már csomó dolgot vettem ebay ról nagy értékü cuccokat is és csak ezzel a hárommal szivattak meg de rendesen.
Előzmény: 504LACI (11671)
504LACI Creative Commons License 2006.02.07 0 0 11673
Rendben.
Előzmény: joco0 (11672)
joco0 Creative Commons License 2006.02.07 0 0 11672

Az nem tőlem függ hogy hazudik a csávó és szar cuccot akar rásózni és az utána derül ki a másik meg eszméletlenül sok összeget kér az elküldésért és ez nem tőlem függ mert előtte megkérdeztem tőle és hazudodtt.

Úgyhogy ne magyarázzál nekem könnyű kivülről dumálni és ne mondjál nekem hasonlatokat sem azt mindenki tud.

Előzmény: 504LACI (11671)
504LACI Creative Commons License 2006.02.07 0 0 11671
Remélem nem fogsz tudni újra három dolgot venni és nem kifizetni. Az ilyen licitálók végett nem akarnak foglalkozni a balkáni Magyarokkal. Ha bemész egy boltba és beteszel valamit a kosárba azt ki kell fizetni a pénztárnál. Ha meggondolod magad akkor a pénztár előtt még visszateheted. Utána már megnyerted akár tetszik akár nem. Itt is meggondolhattad volna mielőtt licitálsz. Van rá elég idő, nem gyakoriak az egyperces aukciók.
Előzmény: joco0 (11667)
HartaiGyuri Creative Commons License 2006.02.07 0 0 11670
Hasonlo a gondom én telefont vettem megrendelésre sajna a vevöm visszaált,, rokon persze :( nem drága 11 font,, de megnyertem a licitet de a seller nem hajlando se levelet küldeni se semmit hogy mennyit kérne a szállitásért angliábol,,, hogyan cancelezhetem a dolgot? tehát nem ir semmit,,vagy mit csináljak?a komunikácio vele egyenlö a nagy nullával
504LACI Creative Commons License 2006.02.07 0 0 11669
Köszi, megpróbálom.
Előzmény: t.lantos (11663)
morbiczer Creative Commons License 2006.02.07 0 0 11668
Ki kell fizetni, amit megvettél.
Előzmény: joco0 (11667)
joco0 Creative Commons License 2006.02.07 0 0 11667

Helló mindednkinek!

 

Tudna valaki segíteni abban, hogy a Német Ebay-on vettem 3 dolgot és külömböző okok miatt nem akartam őket kifizetni és ezért a rendszer nem enged licitálni és ezt hogy lehet feloldani? Aki igen azt kérem írjon Emailt. Előre is köszönöm a segítséget!

ÜDV: Nagy József

timartom Creative Commons License 2006.02.07 0 0 11666

Na itt kezdem el 'nevetni':

 

"A problémát a postákat tömörítő Egyetemes Postaegyesület, illetve a Magyar Posta is ellenőrzésekkel próbálja orvosolni. Előbbi szerint Európában a legtöbb probléma a frankfurti repülőtéren működő átrakópontokra vezethető vissza."

Előzmény: Törölt nick (11664)
timartom Creative Commons License 2006.02.07 0 0 11665
Nagyon köszönöm. Úgy csináltam mindent ahogy írtad, zöld ikon lent a tálcán, a program meg futott végig. A licitet ennek ellenére nem nyertem meg. Na jó, rám is ígértek vagy 1000$-t :)))))
Előzmény: eladó (11659)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.07 0 0 11664
Ma olvastam:

Több nemzetközi internetes áruház is tiltólistára tett magyarországi címeket, miután többször nem érkeztek meg az ide küldött csomagok. A Magyar Posta szerint az esetek többségében nem ők a felelősek, bár azt elismerik: a rendelt áruk zömének útját nem is tudják nyomon követni.

Az elmúlt fél-egy évben olyan gyakran tűntek el a Magyar Postára bízott csomagok, hogy több külföldi internetes áruház egyszerűen tiltólistára tette az egész országot. Így döntött például a brit Cd-wow.com, amely a Kajmán-szigetektől Kubán át Kenyáig szállít, ám Magyarországra – és Szlovákiába – nem. A Cd-wow.com azzal magyarázta lépését: „A múltban rendszeres szállítási problémákkal találkoztunk, és sok megrendelés veszett el. Sok töprengés után úgy határoztunk: az országot le kell vennünk a listánkról”. Így járt el a Threadless.com pólóbolt is.

A Magyar Postától tavaly összesen hatszáz, elveszett külföldi csomag után kértek a címzettek kártérítést, körülbelül a felük kapott is. Igaz, nem feltétlenül az összesen kétszázezer nemzetközi csomagot kezelő zrt.-től: a Magyar Hírlap információi szerint a hibát az esetek kétharmadában külföldi posták vállalták magukra, s a maradék száz jogosnak ítélt kártérítési igénynél is sok esetben megosztották a felelősséget a külföldi postákkal.

Valójában azonban a fentinél sokkal súlyosabb lehet a helyzet, mivel a könnyű CD-k, DVD-k zömét az internetes áruházak egyszerű levélként adják fel. A postaigazgatások felelőssége csak könyvelt küldeményekre terjed ki.

A problémát a postákat tömörítő Egyetemes Postaegyesület, illetve a Magyar Posta is ellenőrzésekkel próbálja orvosolni. Előbbi szerint Európában a legtöbb probléma a frankfurti repülőtéren működő átrakópontokra vezethető vissza.
t.lantos Creative Commons License 2006.02.07 0 0 11663
Szerintem DPD. Eleve biztositva van, es 5e alatt kijonne.
Előzmény: 504LACI (11662)
504LACI Creative Commons License 2006.02.07 0 0 11662
Kivel lenne érdemes kifelé szállíttatni Hollandiába két első autófényszórót szerintetek? Kb. nagyságrendileg mennyibe kerülhet egy ilyen törékeny áru szállítása? Egyáltalán van ilyen opció valahol?
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.07 0 0 11661
Felhívtam a Nemzetközi Posta Kicserélőt, azt mondták nincs ilyen számú küldeményük, még nem érkezett meg. Ez hogy lehet?
Előzmény: morbiczer (11655)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.07 0 0 11660

Nem tudjátok, ha angol kisvárosból akarok hazahozatni fedex-el, vagy ups-sel, vagy valami megbízható futárszolgálattal csomagot kikerülve a magyar postát, hogyan lehetséges??

Ha pl. UPS-t akarok használni, és csak londonban van irodájuk, akkor az eladómnak fel kell utazni londonba, vagy a upc elmegy érte házhoz és onnan hozza magyarországra?

Előzmény: morbiczer (11655)
eladó Creative Commons License 2006.02.06 0 0 11659

Helló, timartom

 

Szerintem mindent jól csináltál, én még szoktam szinkronizálni az idöt, mert ugye az ebay idö számít. Erre ott van a felsö sorban az órát ábrázoló ikon én kétszer szoktam, és utánna klikk a menésre, hogy ha még a licit elött véletlenül valami történne akkor se felejtse el amit utóljára beállítottam. A lényeg, de gondolom azt te is tudod, hogy a programnak futni kell a licitáláskor, tehát legyökni a tálcára, és ha a B-O-M logóban egy zöld háromszög van akkor elvileg nyugodt lehetsz.

 

Üdv.

Előzmény: timartom (11649)
eladó Creative Commons License 2006.02.06 0 0 11658

Helló dzsoki_jóing

 

Sajnos németböl MO-ra drága a csomag. Postával ( DHL ) Tekintettel arra, hogy Magyarország DHL besorolás szerint a 2 es zonában van, így 30.-EUR ba kerül egy csomag 5 kg-ig. Az amit te találtál, nevezetesen 2kg - ig 8,60.-EUR az az un. csomagocska és az nem biztosított csomag, tehát úgy kezelik mint egy sima levelet. Kapsz ugyan nyugtát hogy kifizetted, de nincs hozzá azonosító. Tehát azért nem szeretik az eladók, mert nem tudja bebizonyítani, hogy elküldte. A DPD 2kg-ig 16,17.-EUR. 5kg-ig 19,19.-EUR. Ez persze shponként változó, itt lehet pár cent eltérés.

 

Üdv.

Előzmény: dzsoki_jóing (11644)
morbiczer Creative Commons License 2006.02.06 0 0 11657
Nem ez lenne az első alkalom, hogy nem dobta be az értesítőt. (Legalábbis a neten olvasott sztorik alapján.)
Előzmény: Törölt nick (11656)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.06 0 0 11656
De nekem semmilyen levelet nem hozott a postás, hogy itt lenne a csomag.
Előzmény: morbiczer (11655)
morbiczer Creative Commons License 2006.02.06 0 0 11655

Szerintem a Nemzetközi Posta Kicserélőnél próbálkozz. Tel: 477-6534 vagy 477-6535

 

Illetve megkérdezheted a saját postahivatalodnál is, hátha még ott van.

 

Az ebay ilyen ügyekben nem illetékes, hozzájuk feleslegesen fordulsz. Ha pehed van, akkor a cucc visszamegy (ill. már visszament) az eladódhoz.

 

 

Előzmény: Törölt nick (11654)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.06 0 0 11654

Hello!

 

Még mindig nem kaptam meg a packot, amit rendeltem. Már réges rég ide kellett volna érkeznie. Külföldön voltam 10 napig, most értem haza.

Ha írok az e-baynek, tudnak valamit tenni, segíteni, reménykedhetek még hogy visszakapom a pénzt??

Egyébként meg megnéztem a royalmail honlapján a tracking number alapján, hogy merre van a cucc és ezt írja:

 

A delivery was attempted for your item with reference ************* in NATIONAL RETURN CENTRE before 14:00 on 31/01/06.

A card may have been left, depending on the country's postal service.

If undelivered, it will be returned to the UK.

 

Tudja valaki, hol tudnék érdeklődni a csomag után??

Előzmény: Törölt nick (11376)
t.lantos Creative Commons License 2006.02.06 0 0 11653
A hetvegeket ne szamold bele, ha minden jol ment, illik megerkezni amugy ennyi ido alatt. Viszont az otp-t nem ismerem. Nekem a k&h ebankjaban mar latsik, ha jott penz akkor is, ha meg nincs a felhasznalhato egyenlegen (+2 nap) A legyorsabb tranzakcioimim egyike most volt. A licit vege szerda este 7 utan volt. Penteken mar lattam az utalast. Igaz, a + 2 munkanap itt is el, tehat csak holnap kolthetem el. Viszont mar feladhattam, ezzel is gyorsult az ugymenet.
Előzmény: jita (11651)
timartom Creative Commons License 2006.02.06 0 0 11652

Tapasztalatom szerint ennyi idő (1 hét) a minimum, még várj egy-két napot, aztán érdeklődj.

Előzmény: jita (11651)
jita Creative Commons License 2006.02.06 0 0 11651
Sziasztok Ebayerek, kinek van tapasztalata az eladásban? Két cuccot eladtam, elküldtem a bankkontodaten-t a vevőknek, (kétszer is). Az egyik figura írta hogy már feladta a lét már vagy 1 7e, de az ótépénél semmi nyoma. Mennyi idő kell egy nyomorult átutaláshoz? Mit lehet tenni ha így leállnak a dolgok?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!