Keresés

Részletes keresés

bacus Creative Commons License 2013.11.12 0 0 2636

En meg nem ezt vennem :-) 

Előzmény: nicko (2635)
nicko Creative Commons License 2013.11.12 0 0 2635

ha most kellene vennem akkor ezt venném, de most csak emiatt nem fogom lecserélni a meglévőt.

Előzmény: bacus (2634)
bacus Creative Commons License 2013.11.12 0 0 2634

Bar ez mar ac szabvanyt is ismeri, a baj, hogy ez is a 2,4Ghz-es savon tevekenykedik, ami eleg zavart.

 

Nyilvan nalam is azert mukodik minden, mert 5Ghzes ado egyedul van a hazban.

Előzmény: nicko (2633)
nicko Creative Commons License 2013.11.12 0 0 2633

nekem TL 1043ND van az csak N-es.

bár már piacon van a 1043ND V2 is csak még nálunk nem kapható ebayen van már.

Előzmény: bacus (2632)
bacus Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2632

Nem kell ellenőrizni, tuti, hogy tudja :) Szerintem sem csináltak több d6500as tipust.

 

Lehet ez a sticknek megfelelő van benne, én is vmelyik oldalon olvastam, nem kerestem rá, bocsi.

 

Amig nincs olyan routered ami tudná az A és N-es szabványt, sosem tudod meg, hogy tud e ekkora sebességen kapcsolódni. A tv csak az SSID nevét irja ki, az édes kevés. Ezért kérdeztem le a routeren, hiszen az pontosan látja a rá akaszkodott kliensek adatait. Ráadásnak a tv, nem csak a sima N lite (150 Mbit) ismeri, hanem a teljes N szabványt.

Azért ez ritka, igy azt hiszem ideje visszavonni, hogy a D6500-as tipusban gyenge a wifi, mert még a Samsung Galaxy Note 2 telefon (ami azért jóval fiatalabb és drágább is volt mint a tv), is csak az N lite szabványt ismeri.

 

Én azt állitom, hogy legalábbis ebben a tipusban, az egyik legjobb wifi modul van, konkrétan csak a notebookomban van jobb, de ott is csak azért mert külön vettem bele egy másik kártyát..

Előzmény: nicko (2631)
nicko Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2631

Nem értelek. Nekem nincs külső stick, beépitett wifi.

 

mert amit írtál tipust ezt dodta ki a gugli:

Wireless USB Adaptor

 

viszont találtam most egy ilyet is:

Külön meglepetés volt, hogy a D6500-asba gyárilag olyan WiFi-modult szerelnek, ami képes N-es wifit 5GHz-en vinni.

 

Nekem nincs NAS így hogyan tudnám ellenőrizni ezt a dolgot?

Előzmény: bacus (2630)
bacus Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2630

Nem értelek. Nekem nincs külső stick, beépitett wifi. D6500, 32-es. Ott a képernyőmentés, látszik rajta, hogy 5 gigán és mekkora kapcsolati sebességen megy a tv, meg alatta a telefonom is.

 

A beépitett lejátszója nem játssza le rendesen a fullHD-t, de itt a hiba általában az, hogy samba-t használ, vagy egyszerüen a hálózati nas nem elég gyors. Nem a low end kategóriával kell nasból probálkozni, az ice box, meg zyxel, stb elég csalódás átviteli sebességben. Hiába a gigabites port rajtuk, gyenge a hardver.

 

A laptop viszont rendesen lejátsza a tvnek (win 7 ultimate beépitett media player), még a 3D filmet is, wifin. (a tv van wifin) Egyébként ez lustaságból van igy, májusban átrendeztük a nappalit egy új ügőgarnitura miatt, és még nem vittem oda a kábelt. De azt hiszem felesleges is odavinnem.

Előzmény: nicko (2629)
nicko Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2629

mert emlékeztem rá, hogy valamiben eltér a D6500 és ebben.

 

A beépített wifi nem azonos azzal amit külön lehet megvenni adapterként hozzá. Mezei G-st raktak bele, azóta már valszeg N-es van az F szériában, de ezt nem tudom csak tipp.

Nekem mindegy, hogy wifin vagy lankábelen akartam... egyformán nem játszotta le a BD filmeket a beépített lejátszója a szűk keresztmetszett miatt. Csak a homokóra ment.

.mkv az megy simán.

Előzmény: bacus (2628)
bacus Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2628

Mit nyernék vele?  (bocsi, csak ez a normál nickem, a másikat csak "teszt"-ből nyitottam..)

Előzmény: nicko (2627)
nicko Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2627

Ezt találtam D6500-al kapcsolatban.

 

A D6500-as modellnél van két típus ami butított illetve van ami normál.Na most a két panel csak egy ALTEA nevű chipben tér el.Az egyiken rajta van a másikon nincs.Amelyiken rajta van abba a verzióba benne van a böngésző teljes verziója csak szoftveresen el van butítva.Na most a fentebb említett módon állítgatva át tudod állítani a tv-det D7 vagy D8-ra.

 

A gond csak annyi, hogy ezt a tv szétszedése nélkül nem lehet megtudni.

drBubo69 Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2626

Samsung WIS09ABGN  ha jól tudom, akkor a 6500-asokban mindben ez van.

 

De ha nem hiszel nekem, ott a képernyőmentés a routerről.

Előzmény: drBubo69 (2625)
drBubo69 Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2625

Előzmény: nicko (2624)
nicko Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2624

gondolod, hogy az én D6500-as tévémbe mást raktak,

szlovák gyártás.

Előzmény: drBubo69 (2623)
drBubo69 Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2623

Nicko: A tiedben lehet, de az én D6500-as tvmben biztos, hogy AN-es, azaz 5 Ghz és N-es a wifi.

 

Most ellenőriztem a jurassic park 3d lejátszása a notebookon (az kábelen van), a tv 5Ghz-es wifin, teljesen akadásmentes. Majd kipróbálom, ha a notit is átrakom erre a wifire, akkor is akadásmentes e a lejátszás.

A telefonommal teljesen jól megy, nincs akadozás, pedig az csak a felét látja, azaz a max kapcsolati sebesség 150Mbit.

 

-------------------------

 

Egyébként Roni bácsi, soha az életben nem mondtam olyat, hogy az én tv-m NEM kezeli az usb kulcsokat, szeptember óta (még mielőtt megvetted a tvd), meséltem neked, hogy egy 64gigás usb kulcsot kapott a tv a seggébe, mert valamelyik kölköm leverte a 2,5 colos ősrégi 60gigás wd mybookot.

 

Olyat sem mondtam, hogy wifin (legalábbis az N-es 5 gigás wifin) akadna a fullHD lejátszás, azt igen, hogy a normál G-s hálózaton akad minden. Egyébként igen kevés fullHD filmet nézek, mert nagyok, nem szeretem tárolni őket, nekem elég jó a sima DivXben letölthető filmek minősége. Egyébként, ha nem cseréltél routert, akkor neked NINCS jó wifid, egy régi D-Link routert használtál, ami lassan saját csavarjain mászik el a kukáig. Csak G-s kapcsolatot tud, és ha jól emlékszem elég sok wifi van körülöttetek, azaz rendesen zavart az AP.

 

Viszont örülök, hogy jól vagy, lassan 1 hónapja nem válaszolsz a skypen feltett kérdésre.

 

 

Előzmény: nicko (2620)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2622

Általános tapasztalat, az "N"-es wifi se jó, akadozik.

 

Mint írtam alant, némi szerencsével a HD anyagokat még éppen át lehet nyomni rajta, de a full HD akad.

 

Mindig ez van egyébként, és nem csupán a TV-k kapcsán. Bármiféle eszköz esetében megy a magyarázás, hogy az "n"-es wifi elméleti határa elvileg elég. Utána meg jön a sírás-rívás, hogy a full HD valamiért akad.

 

A javaslat pedig mindig az: át kell térni madzagos hálóra. Ha az nem megoldható, akkor legyen powerline adapter.

 

 

Előzmény: drBubo69 (2617)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2621

Az én nézőpontomból e kettő ugyanaz.

Ha egy szerver progi úgy fut, hogy nincs dolga, akkor nem üti meg a procit. Ha meg éppen csinál is valamit, mondjuk egy DLNA szerver éppen szolgáltat, egy stream-et küld ki a hálóra, akkor kell neki a prociidő. Ha még az átkonvertálás is be van állítva, akkor meg pláne.

 

Amúgy a BD tartalmak nem igényelnek olyan jaj de nagy sávszélt, 60 Mbit már okay. Csúcsban ennyit igényelnek, nem többet.

Ha csapnivaló a NAS hálókaresze, akkor mindent a központi CPU-nak kell csinálnia, persze ez viszi a prociidőt. Ha  röptében át kell konvertálnia (mert a DLNA kliens nem ismeri az eredeti formátumot), akkor meg pláne megüti a procit. Ha a diszk kezelő alrendszer is csapnivaló akkor az IO-val is a központi egységnek kell foglalkoznia.

Vagyis a sok kicsi sokra megy alapon össze lehet hozni egy folyamatosan akadozó rendszert.

Előzmény: Gsx-rr (2615)
nicko Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2620

lásd az írásom...szar a beépített wifi a tévébe még a mobilomba is jobb van.

Előzmény: GPS (2618)
nicko Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2619

Persze attól is függ, hogy milyen wifi, mert az én D sorozatú tvm is tudja az 5GHz-es N-es kapcsolatot, ami ugye azért 300 Mbit kapcsolati sebességet tud maximum, a 100Mbitet mint amit a vezeték tud, ez is átviszi.

 

D szériában 54MBit/s wifit építettek..nem tudom az F szériában is ez van még vagy sem..

Előzmény: drBubo69 (2617)
GPS Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2618

 

A barátomnak is D-je van (D6500) - igen kemény wifi-ruotere és maximális sávszélje a digitől - de a HD-filmek neki is akadoznak wifin. Kábelen nem, wifin igen.

 

Ez a gyakorlat, legalábbis.

 

Egyébként nekem F-em van, jó wifim is van... de a HD nálam is meg-megáll bufferolni egy kicsit - ha nem kábelen megyek.

.

Előzmény: drBubo69 (2617)
drBubo69 Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2617

"Amúgy a wifit felejtsd el, az nem elég jó ehhez, a notebooknak is adjál vezetékes csatlakozást. Azért, mert full HD anyagokat nem tudsz átnyomni, akadni fognak. Kis szerencsével a HD anyagok (720p) még átkúsznak a wifin, de itt a vége."

 

Persze attól is függ, hogy milyen wifi, mert az én D sorozatú tvm is tudja az 5GHz-es N-es kapcsolatot, ami ugye azért 300 Mbit kapcsolati sebességet tud maximum, a 100Mbitet mint amit a vezeték tud, ez is átviszi.

 

Ha mindkét eszköz wifin van, és ugyanazon a csatornán, ugyanahhoz az AP-hoz csatlakoztatva, akkor valóban lehet probléma az átvitelnél, de ez is megoldható, egy másik AP vagy másik wifi kártya használatával. A kábeles kapcsolat viszont lényegesen olcsóbb ennél.

 

 

Előzmény: Törölt nick (2611)
GPS Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2616

 

Nézd csak meg ugyanezt a TV-t itt is:

 

http://muszakishop.hu/kereses.html?searchText=UE+46+F6500

 

Azért 60+ ezer Ft (nekem legalábbis) igencsak számítana.

 

Én ugyanezektől vettem a 32F6400-at ezelőtt 2 hónappal - 60 ezerrel olcsóbban, mint a szalonban.

124.000+2.500 kiszállítás -ért vettem - amikor a bolti ára 185 ezer volt.

 

Egyébként elsőosztályú a kiszolgálásuk és a garijuk is.

.

Előzmény: Törölt nick (2614)
Gsx-rr Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2615

Nem a szervert futtatni kevés ,hanem a komolyabb BD25-50-es filmek stream-eléséhez ,állítóag.

Előzmény: Törölt nick (2613)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2613

NAS-ban nem vagyok otthon, de kipróbáltam a miniDLNA-at (ez csak linuxos), elképesztően kevéssel beéri.

Mondjuk cifrázni nem tudja (mint pl. a Serviio -aminek szintén van linuxos változata-, ami yukebox funkciókkal is felszerelt), cserébe viszont igen kis terhelést okoz.

Előzmény: Gsx-rr (2612)
Gsx-rr Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2612

Közben utánanéztem ,Pc mint szerver nálam kilőve ,inkább a Nas flé hajlok ,vsizont ott azt hallom ,hogy annak a hardvere nem elég erős ,hogy teljesen kiszolgáljon egy Plex szervert.

Előzmény: Törölt nick (2609)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2611

Az a baj, hogy nem tudunk miből kiindulni, a franc se tudja mi a gond.

 

Első nekifutásra talán tiltsd le a tűzfalat, akkor mit csinál (vagy mit nem)?

 

Amúgy a wifit felejtsd el, az nem elég jó ehhez, a notebooknak is adjál vezetékes csatlakozást. Azért, mert full HD anyagokat nem tudsz átnyomni, akadni fognak. Kis szerencsével a HD anyagok (720p) még átkúsznak a wifin, de itt a vége.

 

A Samu TV playere egy igazi gyöngyszem, összehasonlítva más gyártmányú TV-k lejátszóival egyértelműen ez a legjobb.

Azonban -ha akár itt is- visszaolvasol, olyat nem igen találsz, akinek tetszett a Samu saját DLNA szervere.

Lassú, erőforrászabáló, sokáig indexel, teleszemeteli a megosztott mappákat stb.

 

Inkább egy másik DLNA szervert használj. Alább linkeltem a plexet, de nagyon jó pl. a Serviio is.

http://serviio.org/

Előzmény: tibiimi111 (2607)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2610
Előzmény: Törölt nick (2609)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2609

Gondolom a DLNA-n keresztül nem tudja akkor kezelni??!!

 

Igen, ha nem helyi forrásról van szó, akkor nem tudja kezelni. Ezért írtam, hogy ezeket az igényeket egy különálló médialejátszó tudja kezelni, a Samu beépített playere nem.

Nálam például szintén nem tudnak beletekerni a Samuk a DLNA-n keresztül lejátszott anyagba, a médialejátszóm viszont igen.

A Samu playere nem jegyzi meg hol tartottam egy filmben, a médialejátszó viszont igen.

 

 

A plex server az miről fut?

PC-ről (Windows, Linux), vagy NAS-ról, illetve Mac OSX 10.6 felett is telepíthető almára.

Előzmény: Gsx-rr (2605)
Doky586 Creative Commons License 2013.11.10 0 0 2608

Nem

Előzmény: Gsx-rr (2606)
tibiimi111 Creative Commons License 2013.11.10 0 0 2607

Sziasztok! El kellene egy kis segítség DLNA témában. 4 év után a DLNA funkciót szerettem volna kipróbálni a tv-n, de vmi bibi van. PC-ről akarok filmet megosztani és a TV-n nézni. A TV Samsung LE32B651, UTP kábelen csatlakozik a wifi routerhez, a PC laptop wifin csatlakozik a routerhez, a Samsung PC Share Manager telepítve, a kívánt mappa megosztva. Az internet@tv funkció működik a tv-n, néztem youtube-ot is, tehát van net kapcsolata tv-nek is. A tv Media player funkció menüben a pc, mint csatlakoztatott eszköz felismerve, és kiválasztva. De amikor a Film, Képek, Zene stb. mappákba be akarok lépni, hibát jelez, és nem csinál semmit. A kezelési útmutató ír ködösen vmi „hozzáférési engedély beállításról” hogy láthatóvá váljon a pc, Megosztás menü-Eszközházirend alatt, de képtelen voltam megtalálni ezt a menüt, de egyébként nálam látja a tv a pc-t). Tud valaki segíteni mi lehet a megoldás? Előre is köszi.

Gsx-rr Creative Commons License 2013.11.10 0 0 2606

A tv mediaplayerével?

Előzmény: Doky586 (2604)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!