Keresés

Részletes keresés

bacus Creative Commons License 2013.11.12 0 0 2639

Nem, de én nem vagyok mérték adó router ügyben. Nekem az nem router amit (csak) webes felületen és csak előre meghatározott dolgokra tudsz használni. Ha van benne vpn, akkor igen, ha nincs, akkor garivesztés terhe mellett custom firmware, stb.

 

A tp-link routerek nagyon low end. Az áruk is az. Van belőle használható tipus, főleg otthonra. Árban verhetetlenek, amig 5 év gari járt hozzájuk, abban is.

 

Az én bajom, hogy inkább fizetek 20e forintot egy minden funkcióra használható, általam teljesen testreszabható routerért, mint vegyek egy majdnem jót, 10e forintért.

 

Hogy mit ajánlok? Hát ez szinte csak a rászánt pénztől függ, pont úgy, ahogy sokszor a tv tipusa is ettől függ, meg a mérete is. Ha pénz nem kérdés, akkor miért venne valaki 6xxx tipust, béna PIP-el, ami nem is pip, amikor a 8xxx sorozatban két tuner van, stb? Ha valakinek egy 8x8 m szobába kell, miért venne 32est, ha még az 56 os is elveszik benne?

Az én szememben egy routernél nem számit, hogy 10e forint, vagy 25e forint az ára. 5, de lehet 10 évenként kell megvenni a jót, ha kell bele egy AN-es wifi, hát veszek egy miniPCI-os kártyát és beleteszem. Ha majd kell az AC szabványos, akkor olyat rakok bele. A 4-5 év használati időre visszaszámolva ezek nem árkülönbségek. Egyébként is mindenkitől azt hallom, hogy ugyan már, minek kell neki "vendég" WIFI? Minek neki vpn szerver? Mikor akar ő proxyt? Minek akarna több webservert üzemeltetni? (pedig szinte mindig ez a második lépés router csere után, hogy rendben van, de akkor távolról hogy érem el a fiam gépét mobiltelefonról? Hogy tudom tiltani a torrentezését Gipsz Jakabnak?) Ja, hát ezek már bizony különleges kérések az átlag router kategóriában.

 

Na akinek elég az átlagos tudás, pl 2,4es wifi, nem konfigurálható lan portok, egy a wifi - egy a jelszó, a tűzfal beállitásoknál egy pipa jelenti, hogy van, vagy nincs, az vegye meg a tp-linket. Nem rosszabb az, mint a D-link, vagy netgear, vagy asus, stb. Persze vannak márkán belül is jobbak és kevésbé nagy tudásuak.

Előzmény: nicko (2638)
nicko Creative Commons License 2013.11.12 0 0 2638

ár/érték arányban tudsz jobbat? mond.

Előzmény: bacus (2636)
GPS Creative Commons License 2013.11.12 0 0 2637

 

Milyen príma, hogy itt kell dumázunk. Írtam az otthonidra pár napja, hogy voltam a bódédnál - arra viszont te nem haraptál :-))

 

Na, szóval mindkét állításban van sok igazság - lehet én értelmezem radikálisabban a dolgokat a kelleténél. Szóval:

 

- Pendrive ügyben valóban az van, hogy a meglévő 6 (hatos) darab pendrive-omból (vegyesen van mindenféle) - kizárólag csak egyetlen darab működik a Samun, mégpedig a régi, 4 Gigás Kingston.

A többi 5 egy szálat sem megy a TV-n... pedig van újabb is a Kingstonnál.

 

Erre felszívtam magam és vettem egy 16 Gigás Kingstont szinte ingyenpénzért - ez durván 160 perc (cca 2,5 óra)  felvétel-idő - legyen elég.

 

- WiFi ügyben is azt tapasztaltam, hogy akár még filmet is tudok nézni wifin... csak nem HD-t. Illetve azt is, csak leáll bufferolni néha.

 

Most 20 Mbit-et lát a TV wifin (a speedtest szerint legalábbis) - de most fenekedek új routert venni - ezen majd még konzultálnunk is kéne egy sort.

 

Ott kezdődött, hogy nagyon barátságos árban vannak TPLinkek itt a helyi fickóknál (valami területi képviselők, azért - meg különben is nagyon "barátságosak" egy ideje) - csak majd ki kell válasszam a típust.

.

Előzmény: drBubo69 (2623)
bacus Creative Commons License 2013.11.12 0 0 2636

En meg nem ezt vennem :-) 

Előzmény: nicko (2635)
nicko Creative Commons License 2013.11.12 0 0 2635

ha most kellene vennem akkor ezt venném, de most csak emiatt nem fogom lecserélni a meglévőt.

Előzmény: bacus (2634)
bacus Creative Commons License 2013.11.12 0 0 2634

Bar ez mar ac szabvanyt is ismeri, a baj, hogy ez is a 2,4Ghz-es savon tevekenykedik, ami eleg zavart.

 

Nyilvan nalam is azert mukodik minden, mert 5Ghzes ado egyedul van a hazban.

Előzmény: nicko (2633)
nicko Creative Commons License 2013.11.12 0 0 2633

nekem TL 1043ND van az csak N-es.

bár már piacon van a 1043ND V2 is csak még nálunk nem kapható ebayen van már.

Előzmény: bacus (2632)
bacus Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2632

Nem kell ellenőrizni, tuti, hogy tudja :) Szerintem sem csináltak több d6500as tipust.

 

Lehet ez a sticknek megfelelő van benne, én is vmelyik oldalon olvastam, nem kerestem rá, bocsi.

 

Amig nincs olyan routered ami tudná az A és N-es szabványt, sosem tudod meg, hogy tud e ekkora sebességen kapcsolódni. A tv csak az SSID nevét irja ki, az édes kevés. Ezért kérdeztem le a routeren, hiszen az pontosan látja a rá akaszkodott kliensek adatait. Ráadásnak a tv, nem csak a sima N lite (150 Mbit) ismeri, hanem a teljes N szabványt.

Azért ez ritka, igy azt hiszem ideje visszavonni, hogy a D6500-as tipusban gyenge a wifi, mert még a Samsung Galaxy Note 2 telefon (ami azért jóval fiatalabb és drágább is volt mint a tv), is csak az N lite szabványt ismeri.

 

Én azt állitom, hogy legalábbis ebben a tipusban, az egyik legjobb wifi modul van, konkrétan csak a notebookomban van jobb, de ott is csak azért mert külön vettem bele egy másik kártyát..

Előzmény: nicko (2631)
nicko Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2631

Nem értelek. Nekem nincs külső stick, beépitett wifi.

 

mert amit írtál tipust ezt dodta ki a gugli:

Wireless USB Adaptor

 

viszont találtam most egy ilyet is:

Külön meglepetés volt, hogy a D6500-asba gyárilag olyan WiFi-modult szerelnek, ami képes N-es wifit 5GHz-en vinni.

 

Nekem nincs NAS így hogyan tudnám ellenőrizni ezt a dolgot?

Előzmény: bacus (2630)
bacus Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2630

Nem értelek. Nekem nincs külső stick, beépitett wifi. D6500, 32-es. Ott a képernyőmentés, látszik rajta, hogy 5 gigán és mekkora kapcsolati sebességen megy a tv, meg alatta a telefonom is.

 

A beépitett lejátszója nem játssza le rendesen a fullHD-t, de itt a hiba általában az, hogy samba-t használ, vagy egyszerüen a hálózati nas nem elég gyors. Nem a low end kategóriával kell nasból probálkozni, az ice box, meg zyxel, stb elég csalódás átviteli sebességben. Hiába a gigabites port rajtuk, gyenge a hardver.

 

A laptop viszont rendesen lejátsza a tvnek (win 7 ultimate beépitett media player), még a 3D filmet is, wifin. (a tv van wifin) Egyébként ez lustaságból van igy, májusban átrendeztük a nappalit egy új ügőgarnitura miatt, és még nem vittem oda a kábelt. De azt hiszem felesleges is odavinnem.

Előzmény: nicko (2629)
nicko Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2629

mert emlékeztem rá, hogy valamiben eltér a D6500 és ebben.

 

A beépített wifi nem azonos azzal amit külön lehet megvenni adapterként hozzá. Mezei G-st raktak bele, azóta már valszeg N-es van az F szériában, de ezt nem tudom csak tipp.

Nekem mindegy, hogy wifin vagy lankábelen akartam... egyformán nem játszotta le a BD filmeket a beépített lejátszója a szűk keresztmetszett miatt. Csak a homokóra ment.

.mkv az megy simán.

Előzmény: bacus (2628)
bacus Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2628

Mit nyernék vele?  (bocsi, csak ez a normál nickem, a másikat csak "teszt"-ből nyitottam..)

Előzmény: nicko (2627)
nicko Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2627

Ezt találtam D6500-al kapcsolatban.

 

A D6500-as modellnél van két típus ami butított illetve van ami normál.Na most a két panel csak egy ALTEA nevű chipben tér el.Az egyiken rajta van a másikon nincs.Amelyiken rajta van abba a verzióba benne van a böngésző teljes verziója csak szoftveresen el van butítva.Na most a fentebb említett módon állítgatva át tudod állítani a tv-det D7 vagy D8-ra.

 

A gond csak annyi, hogy ezt a tv szétszedése nélkül nem lehet megtudni.

drBubo69 Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2626

Samsung WIS09ABGN  ha jól tudom, akkor a 6500-asokban mindben ez van.

 

De ha nem hiszel nekem, ott a képernyőmentés a routerről.

Előzmény: drBubo69 (2625)
drBubo69 Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2625

Előzmény: nicko (2624)
nicko Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2624

gondolod, hogy az én D6500-as tévémbe mást raktak,

szlovák gyártás.

Előzmény: drBubo69 (2623)
drBubo69 Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2623

Nicko: A tiedben lehet, de az én D6500-as tvmben biztos, hogy AN-es, azaz 5 Ghz és N-es a wifi.

 

Most ellenőriztem a jurassic park 3d lejátszása a notebookon (az kábelen van), a tv 5Ghz-es wifin, teljesen akadásmentes. Majd kipróbálom, ha a notit is átrakom erre a wifire, akkor is akadásmentes e a lejátszás.

A telefonommal teljesen jól megy, nincs akadozás, pedig az csak a felét látja, azaz a max kapcsolati sebesség 150Mbit.

 

-------------------------

 

Egyébként Roni bácsi, soha az életben nem mondtam olyat, hogy az én tv-m NEM kezeli az usb kulcsokat, szeptember óta (még mielőtt megvetted a tvd), meséltem neked, hogy egy 64gigás usb kulcsot kapott a tv a seggébe, mert valamelyik kölköm leverte a 2,5 colos ősrégi 60gigás wd mybookot.

 

Olyat sem mondtam, hogy wifin (legalábbis az N-es 5 gigás wifin) akadna a fullHD lejátszás, azt igen, hogy a normál G-s hálózaton akad minden. Egyébként igen kevés fullHD filmet nézek, mert nagyok, nem szeretem tárolni őket, nekem elég jó a sima DivXben letölthető filmek minősége. Egyébként, ha nem cseréltél routert, akkor neked NINCS jó wifid, egy régi D-Link routert használtál, ami lassan saját csavarjain mászik el a kukáig. Csak G-s kapcsolatot tud, és ha jól emlékszem elég sok wifi van körülöttetek, azaz rendesen zavart az AP.

 

Viszont örülök, hogy jól vagy, lassan 1 hónapja nem válaszolsz a skypen feltett kérdésre.

 

 

Előzmény: nicko (2620)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2622

Általános tapasztalat, az "N"-es wifi se jó, akadozik.

 

Mint írtam alant, némi szerencsével a HD anyagokat még éppen át lehet nyomni rajta, de a full HD akad.

 

Mindig ez van egyébként, és nem csupán a TV-k kapcsán. Bármiféle eszköz esetében megy a magyarázás, hogy az "n"-es wifi elméleti határa elvileg elég. Utána meg jön a sírás-rívás, hogy a full HD valamiért akad.

 

A javaslat pedig mindig az: át kell térni madzagos hálóra. Ha az nem megoldható, akkor legyen powerline adapter.

 

 

Előzmény: drBubo69 (2617)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2621

Az én nézőpontomból e kettő ugyanaz.

Ha egy szerver progi úgy fut, hogy nincs dolga, akkor nem üti meg a procit. Ha meg éppen csinál is valamit, mondjuk egy DLNA szerver éppen szolgáltat, egy stream-et küld ki a hálóra, akkor kell neki a prociidő. Ha még az átkonvertálás is be van állítva, akkor meg pláne.

 

Amúgy a BD tartalmak nem igényelnek olyan jaj de nagy sávszélt, 60 Mbit már okay. Csúcsban ennyit igényelnek, nem többet.

Ha csapnivaló a NAS hálókaresze, akkor mindent a központi CPU-nak kell csinálnia, persze ez viszi a prociidőt. Ha  röptében át kell konvertálnia (mert a DLNA kliens nem ismeri az eredeti formátumot), akkor meg pláne megüti a procit. Ha a diszk kezelő alrendszer is csapnivaló akkor az IO-val is a központi egységnek kell foglalkoznia.

Vagyis a sok kicsi sokra megy alapon össze lehet hozni egy folyamatosan akadozó rendszert.

Előzmény: Gsx-rr (2615)
nicko Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2620

lásd az írásom...szar a beépített wifi a tévébe még a mobilomba is jobb van.

Előzmény: GPS (2618)
nicko Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2619

Persze attól is függ, hogy milyen wifi, mert az én D sorozatú tvm is tudja az 5GHz-es N-es kapcsolatot, ami ugye azért 300 Mbit kapcsolati sebességet tud maximum, a 100Mbitet mint amit a vezeték tud, ez is átviszi.

 

D szériában 54MBit/s wifit építettek..nem tudom az F szériában is ez van még vagy sem..

Előzmény: drBubo69 (2617)
GPS Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2618

 

A barátomnak is D-je van (D6500) - igen kemény wifi-ruotere és maximális sávszélje a digitől - de a HD-filmek neki is akadoznak wifin. Kábelen nem, wifin igen.

 

Ez a gyakorlat, legalábbis.

 

Egyébként nekem F-em van, jó wifim is van... de a HD nálam is meg-megáll bufferolni egy kicsit - ha nem kábelen megyek.

.

Előzmény: drBubo69 (2617)
drBubo69 Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2617

"Amúgy a wifit felejtsd el, az nem elég jó ehhez, a notebooknak is adjál vezetékes csatlakozást. Azért, mert full HD anyagokat nem tudsz átnyomni, akadni fognak. Kis szerencsével a HD anyagok (720p) még átkúsznak a wifin, de itt a vége."

 

Persze attól is függ, hogy milyen wifi, mert az én D sorozatú tvm is tudja az 5GHz-es N-es kapcsolatot, ami ugye azért 300 Mbit kapcsolati sebességet tud maximum, a 100Mbitet mint amit a vezeték tud, ez is átviszi.

 

Ha mindkét eszköz wifin van, és ugyanazon a csatornán, ugyanahhoz az AP-hoz csatlakoztatva, akkor valóban lehet probléma az átvitelnél, de ez is megoldható, egy másik AP vagy másik wifi kártya használatával. A kábeles kapcsolat viszont lényegesen olcsóbb ennél.

 

 

Előzmény: Törölt nick (2611)
GPS Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2616

 

Nézd csak meg ugyanezt a TV-t itt is:

 

http://muszakishop.hu/kereses.html?searchText=UE+46+F6500

 

Azért 60+ ezer Ft (nekem legalábbis) igencsak számítana.

 

Én ugyanezektől vettem a 32F6400-at ezelőtt 2 hónappal - 60 ezerrel olcsóbban, mint a szalonban.

124.000+2.500 kiszállítás -ért vettem - amikor a bolti ára 185 ezer volt.

 

Egyébként elsőosztályú a kiszolgálásuk és a garijuk is.

.

Előzmény: Törölt nick (2614)
Gsx-rr Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2615

Nem a szervert futtatni kevés ,hanem a komolyabb BD25-50-es filmek stream-eléséhez ,állítóag.

Előzmény: Törölt nick (2613)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2613

NAS-ban nem vagyok otthon, de kipróbáltam a miniDLNA-at (ez csak linuxos), elképesztően kevéssel beéri.

Mondjuk cifrázni nem tudja (mint pl. a Serviio -aminek szintén van linuxos változata-, ami yukebox funkciókkal is felszerelt), cserébe viszont igen kis terhelést okoz.

Előzmény: Gsx-rr (2612)
Gsx-rr Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2612

Közben utánanéztem ,Pc mint szerver nálam kilőve ,inkább a Nas flé hajlok ,vsizont ott azt hallom ,hogy annak a hardvere nem elég erős ,hogy teljesen kiszolgáljon egy Plex szervert.

Előzmény: Törölt nick (2609)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2611

Az a baj, hogy nem tudunk miből kiindulni, a franc se tudja mi a gond.

 

Első nekifutásra talán tiltsd le a tűzfalat, akkor mit csinál (vagy mit nem)?

 

Amúgy a wifit felejtsd el, az nem elég jó ehhez, a notebooknak is adjál vezetékes csatlakozást. Azért, mert full HD anyagokat nem tudsz átnyomni, akadni fognak. Kis szerencsével a HD anyagok (720p) még átkúsznak a wifin, de itt a vége.

 

A Samu TV playere egy igazi gyöngyszem, összehasonlítva más gyártmányú TV-k lejátszóival egyértelműen ez a legjobb.

Azonban -ha akár itt is- visszaolvasol, olyat nem igen találsz, akinek tetszett a Samu saját DLNA szervere.

Lassú, erőforrászabáló, sokáig indexel, teleszemeteli a megosztott mappákat stb.

 

Inkább egy másik DLNA szervert használj. Alább linkeltem a plexet, de nagyon jó pl. a Serviio is.

http://serviio.org/

Előzmény: tibiimi111 (2607)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2610
Előzmény: Törölt nick (2609)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2609

Gondolom a DLNA-n keresztül nem tudja akkor kezelni??!!

 

Igen, ha nem helyi forrásról van szó, akkor nem tudja kezelni. Ezért írtam, hogy ezeket az igényeket egy különálló médialejátszó tudja kezelni, a Samu beépített playere nem.

Nálam például szintén nem tudnak beletekerni a Samuk a DLNA-n keresztül lejátszott anyagba, a médialejátszóm viszont igen.

A Samu playere nem jegyzi meg hol tartottam egy filmben, a médialejátszó viszont igen.

 

 

A plex server az miről fut?

PC-ről (Windows, Linux), vagy NAS-ról, illetve Mac OSX 10.6 felett is telepíthető almára.

Előzmény: Gsx-rr (2605)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!