Keresés

Részletes keresés

In Lak'ech Creative Commons License 2016.12.16 0 2 132639

Lehet igazad. Gyanítom, hogy attól is függ, hogy mennyire van hullára kénezve a nedű. Amit szívességből elvállaltam lefőzni, az agyon volt. Már az első percben abba kellett volna hagyni a főzést.

Jó borból biztosan lehet jó pálinkát főzni. Ahogy a te példád is bizonyítja Csak én már nem kísérletezem.

Előzmény: Tucso69 (132631)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.16 0 2 132638

Nem nagyon értem én ezt a dolgot...

 

 

Amikor a pálinkát 50 fokosra beállítottam, akkor tudom megmondani, mennyi párlatjegyet kell arra a párlatra rendeljek.

Előre mit mondjon az ember? Pontosan senki nem tudja, mennyi párlata lesz...

 

Vagy:

 

Tételezzük fel, hogy gondatlanságból tönkrement a cefre és a belőle készült párlatról úgy dönt az illető,

hogy menthetetlen és kidobja.

Nyilván nem kell fizessen utána, mert megsemmisítette.

 

Mi más lehetne, mint hiánypótlás?

 

Amit előre megveszek az OK de minden más csak hiánypótlás lehet és még rosszhiszemű se vagyok ha befizetem.

Nekem ez logikusnak tűnik, azt érezném nonszensznek ha - miként a termelőknek - meg kéne mondanom előre,

mennyi gyümölcsöm fog teremni az adott évben.

 

Honnan kéne ezt tudja az ember?

Előzmény: mili70 (132635)
snapszmester Creative Commons License 2016.12.16 0 2 132637

A navos azt bünteti akit elér, vagy el akar érni. Milliárdos adócsalók szabadon elmehetnek.

Előzmény: Törölt nick (132632)
Fo Goj Creative Commons License 2016.12.16 0 0 132636

Sziasztok!

 

Kaptam egy kis 5 literes hordót a képeken látható állapotban:

 

 

Kb. 7 éve semmi nem volt benne, előtte rövid ideig bor és pálinka is. Tudtok ajánlani (tapasztalat alapján) valakit Debrecen környékén, aki használható állapotba tudná hozni?

mili70 Creative Commons License 2016.12.16 0 0 132635

" A NAV nem is feltételezi azt, hogy te becsületesen előre megkéred a jegyet. Ha kérsz akkor csak hiánypótlásként lehet meg kérni."

 

Ezt ugye, Te sem gondolod komolyan? :)  Tök mindegy, hogy mit hisz, vagy mit nem hisz a NAV. van egy törvény, azt kell neki is betartani.

 

Szóval alapesetben nem is kell kitölteni ezt a nyomorult "C" részt, mert a jogalkalmazónak azt kell vélelmezni, hogy jogkövető állampolgár módjára Te előre, becsületesen megigényled a párlatjegyeket.

 

( Az igaz, hogy a kinyomtatott formátumot nem láttam, de az biztos, hogy elektronikusan nincs jelölve, illetve ugyanez igaz a NAV honlapjáról letölthető PDF-re is. )

 

Előzmény: Törölt nick (132634)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.16 0 0 132634

A főlap ,C) részében más lehetőséged nincs, csak, hiánypótlás. A NAV nem is feltételezi azt, hogy te becsületesen előre megkéred a jegyet. Ha kérsz akkor csak hiánypótlásként lehet meg kérni. Emlékeim szerint mikor csináltam a kitöltést nem jelöltem be, de a kinyomtatott formátumban be volt jelöve a hiánypótlás.  

Előzmény: mili70 (132633)
mili70 Creative Commons License 2016.12.16 0 1 132633

Akkor valamelyikünk ANYK-ja nem működik jól, mert nekem nem jelölte ki alapból a hiánypótlást

 

Mentés

Előzmény: Törölt nick (132632)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.16 0 0 132632

Igazad van.

 

„Magánfőző párlat
adójegy megrendelése” című NAV_J27

 

Ez a nyomtatvány párlat adójegy megrendelésére, illetve a vámhatósághoz benyújtott párlat
adójegy megrendeléssel összefüggő hiánypótlás teljesítésére szolgál.

 

Főlap C) része:
Hiánypótlás rovat: X jellel kell jelölni, ha az adózó a vámhatóság felszólítására párlat
adójegy megrendelésével összefüggésben hiánypótlási kötelezettségének tesz eleget ezen a
nyomtatványon

 

 

Ami érdekes, hogy a kitöltőprogram hiánypótlást jelöli ki, automatice.  Ez érdekes számomra mivel a jegyet a párlat előállítás előtt kellene igényelni.

Tehát a jogszabály lehetőséget ad arra, (utal arra),hogy ha valakit ne agy isten( nyakon csípnek), a vámhatóság felszólítására pótolja a hiányosságot, akkor minden oké. 

 

Szerintem a jogalkotó, azokat bünteti aki pofátlanul nagy disznóságot csinál. 

Előzmény: snapszmester (132626)
Tucso69 Creative Commons License 2016.12.16 0 2 132631

Én Egerből egy hobbiborásztól vettem 7-8 éves bort. 

Nem bántam meg.

Előzmény: In Lak'ech (132553)
Tucso69 Creative Commons License 2016.12.16 0 0 132630

Nagy tévedés!

A csertölgynek a legalacsonyabb a csersavtartalma a tölgyek között.

Előzmény: kopasz szuzukis (132618)
Pit63 Creative Commons License 2016.12.16 0 0 132629

Köszönöm a kiegészítést/pontosítást/helyretételt. (Nyilván még lehetne folytatni hosszan a kiegészítést.)
Az eredeti kérdéssel kapcsolatban mi a meglátásod?

Előzmény: Kaqkk10.1 (132584)
sogi01 Creative Commons License 2016.12.16 0 1 132628

                   vf1 linkgyüjteménye  

                            

 

                                               linkás jóreggelt!   

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok,videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

 

                                                    A tudás forrása

                                              http://snapszmester.hu/

                                                             Benne

                                       Snapszmester és Nabiti összefoglalója

                                            Miklós1 féle pálinkafőzési 1x1

                                               

                                                Magánfőzés jogszabályai

          

      Szárított fajélesztők hatása                                  Hagyományos kisüsti eljárás

Miklós1 összegzései a ph beállításról                Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről 

 Kationcserélő műgyanta használata                          Firekiller tűzvédelmi tanácsai

 

Előzmény: sogi01 (132569)
mili70 Creative Commons License 2016.12.16 0 0 132627

Jogos. :)

Előzmény: snapszmester (132626)
snapszmester Creative Commons License 2016.12.16 0 0 132626

Ide is kellene egy mosolygas.

Előzmény: Törölt nick (132625)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.16 0 0 132625

Így.

 

(5d)546 A vámhatóság a párlat adójegyek magánfőzőnek történő átadásáról a kedvezményes adózási

szabályok betartásának ellenőrzésére alkalmas nyilvántartást vezet, valamint az átadott adójegymennyiség megadásával haladéktalanul értesíti a desztillálóberendezés tárolási, használati helye szerinti önkormányzatot.

 

 

(5) Ha az önkormányzati adóhatóság a magánfőzés szabályainak ellenőrzése során az évente előállítható mennyiségi korlát túllépését észleli, erről haladéktalanul értesíti a vámhatóságot.

 

Előzmény: snapszmester (132608)
In Lak'ech Creative Commons License 2016.12.16 -2 2 132624

Leveled hosszából (mely a türelmedet tükrözi) gyanítom, érdekelt vagy az üzletben.

Arról meg, hogy én milyen ember vagyok, halvány lila gőzöd sem lehet.

Remélem nem veszed a fáradságot, hogy válaszolj. Mindkettőnknek jobb volna.

Előzmény: Kisbvb (132617)
foxrudi Creative Commons License 2016.12.15 0 2 132623

10,20-nál a hordónak való.  

     

 

endrepp Creative Commons License 2016.12.15 0 1 132622

Bementem a minap, polcról éppen semmit nem tudtak levenni. Egy zacskó erősen égetett volt, de az nem győzött meg.

Előzmény: foxrudi (132621)
foxrudi Creative Commons License 2016.12.15 0 0 132621

Kocsány nélküli tölgyből,csak az a jó.Aztán hogy forgácsot milyet árulnak,hát...?

Előzmény: kopasz szuzukis (132618)
endrepp Creative Commons License 2016.12.15 -1 0 132620

Jelezhetted volna, hogy nem fokolásra, hanem baráti bohóckodásra kell egy aranyos valami. Akkor persze rendbe van, ajándéknak is jó, van aki értékeli az ilyesmit, nekem fájni szokott tőle.

Előzmény: Kisbvb (132617)
foxrudi Creative Commons License 2016.12.15 0 0 132619

Alma,és krumpli.

  Viszont még előtörő kések nélkül.

 Az is lesz,mint a turmix gépekben.Kell bele,főleg majd birsnél.

Előzmény: endrepp (132615)
kopasz szuzukis Creative Commons License 2016.12.15 0 1 132618

A Cserfa egyáltalán jó lehet a pálinkához? "

 

Nem jó! Sőt, nagyon nem jó. Igen magas a csersavtartalma, amitől a pálesz keserű-húzós lesz. 

A jó pálinkás hordók fehér tölgyből, vagy amerikai tölgyből készülnek.

Tölgyfa csipszet, vagy tölgyfa kockát lehet kapni 10 dekás kiszerelésben is.

Nem reklám célból: http://olaszsped.com/index.php?main_page=index&cPath=2_80_82

Előzmény: Niko 77 (132602)
Kisbvb Creative Commons License 2016.12.15 -1 2 132617

Szemléletes volt a példa, sajnos mentes a való élet ismeretétől. Te vagy az az ember, aki a lángososnál is azt számolgatja, hogy a liszt 5 Ft, az olaj 6 Ft, úgyhogy ez a lángos 450Ft-ért átverés. :D Az, hogy azt valaki elkészíti, az alapanyagot beszerzi, szállítja, az elkészítéshez energiát használ fel, engedélyekre van szüksége, fenn kell tartania magát, adózik nem is keveset és esetleg még az elvégzett munkájáért egy kis nyereséget is akar, nem számít. Te a lángosért csak 11Ft-ot vagy hajlandó kiadni. :D

 

A készlet egyébként jópofa, az üveg mérőedény hígításnál hasznos, kis mennyiséget ki lehet vele mérni. A hőmérőt hígításnál és kóstolásnál is lehet használni, mindössze 11 cm hosszú, de jól leolvasható, az éppen fogyasztott ital hőfokát pár másodperc alatt mutatja.

A fokoló baromi aranyosan néz ki, 65 mm hosszú, 35-60° között mér. Nyilván nem olyan pontos, mint egy labor, de egy baráti italozásnál poén elővenni és a haver pálinkáját ellenőrizni.

A füzet is elég hasznos és tanulságos. Egyebek mellett van benne szeszátszámítási táblázat 5°C-30°C hőmérséklet között és 35°-60° alkoholfok között egész fokonként.  A szakszerű hígításhoz ismertet 2 módszert és ad egy táblázatot, ami számol a kontrakcióval: a hígítandó és az elérni kívánt szeszfok alapján megadja a hozzáadandó víz mennyiségét.

Van egy rövid, de tömör leírás a hígításhoz használt vízről, illetve a pálinka helyes fogyasztásáról, kóstolásáról, értékeléséről.

Mindez olyan egyedileg tervezett csomagolásban, ami védi az üveg részeket a töréstől.

Előzmény: In Lak'ech (132310)
mili70 Creative Commons License 2016.12.15 0 1 132616

Egy pillanatra megijedtem, hogy valamit benéztem, aztán észrevettem a mosolygó arcot a mondatod végén.

Előzmény: snapszmester (132608)
endrepp Creative Commons License 2016.12.15 0 0 132615

Jól néz ki! Mivel történt a próbaüzem?

Előzmény: foxrudi (132614)
foxrudi Creative Commons License 2016.12.15 0 2 132614

Na lassan a daráló is elkészül.Próbaüzem....

  Lassan bevetésre készen.

kupeci Creative Commons License 2016.12.15 0 0 132613

Elismerésem!:)

Előzmény: Green Corner (132612)
Green Corner Creative Commons License 2016.12.15 0 1 132612

Nem nézed ki a gépből, de ezzel az idén több mint 200q vadőszi lett kimagozva!(az előző években is) Mondjuk előtte át lett engedve gumihengeres zúzón a barack.A motoron még hűtőventilátor sem volt, szobaventilátor volt ami fújta rá a levegőt!:(( Én kb. 5éve ismerem a gépet, azóta nem volt hozzányúlva a gumilapok cseréjén kívül!

Előzmény: kupeci (132611)
kupeci Creative Commons License 2016.12.15 0 0 132611

Na ez az, amikor az ember nincs minden információnak a birtokában, gondol mindenfélére!:)

Előzmény: Green Corner (132598)
endrepp Creative Commons License 2016.12.15 0 0 132610

Kérdés mi a cél, ha egy ötlet végigvitele, akkor ok. De ha gazdaságosság, akkor a megspórolt hővel soha nem fogod kitermelni még egy üst, még egy páracső, még egy hűtő, még egy rezsó árát, ha pénzbe került és nem a készletből kaptad elő.

Nekem nem ez a gondom ezzel, forr pont alatt elindul némi gőzképződés a 2. üstben ok, a gyenge fűtés miatt az óriási deflegmáció ami kialakul kevés és nagyon tömény kihozatalt eredményez, ez engem nagyon zavarna és pont az elején, ahol a jó ízek jönnek, ahol nem érdemes erőltetni a deflegmációt, a végén alágyújtasz és pont akkor csökken le a deflegmáció, amikor növelni kéne. Nekem az a gondom ezzel, hogy a pálinkafőzés, az tulajdonképpen a fűtés megfelelő beállítása, semmilyen más tekerentyű nincs a készüléken, ezt kell optimálisan tekergetni, hogy kicsald a lényeget, neked a 2. üstön "csak" maradék hőd lesz, nem főzni fogsz, csak úgy magától csöpög esetleg túl lassan, alágyújtasz akkor, ha ezen változtatni akarsz?

 

Előzmény: Pálinkás Alex (132609)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!