Keresés

Részletes keresés

amaszat Creative Commons License 2011.02.06 0 0 3044

Lovina környékén van egy mini állatpark ott lehet úszni delfinekkel. Borzalmas hely: kis medencében, ingerszegény környezetben úszkálnak körbe-körbe szegény állatok :-(

A másik hely amit előttem említettek azért kultúráltabb...

Előzmény: regcusbaba (3043)
regcusbaba Creative Commons License 2011.02.06 0 0 3043

Szuper Köszi. Megnéztem az oldalukat nagyon jó. Be kell elörre jelentkezni vagy ha Balin leszünk akkor is ráérek?

szabotamas2 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 3042

Móni:

Delfinekkel Sanurban tudsz lenni, de úszni nem lehet velük, csak simogatni és játszani.

http://www.balidolphins.com/

 

Tamás

Előzmény: regcusbaba (3040)
szabotamas2 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 3041

Ivett:

A tengerpart miatt ne menjetek Balira. Hacsak nem szörfözni szeretnél a méteres hullámokban a nyugati oldalon, vagy egész nap kagylókat gyűjteni az apályban a keleti oldalon. Ne érts félre, nem lebeszélni akarlak, mert Bali egy fantasztikusan szép hely, de nem a tengerpartja miatt! Nagyon szép a sziget belseje, érdemes rengeteget túrázni és a kultúrát, az embereket megismerni.

Eső pedig álltalában esik, de nem vészes, bár a februári időjárást nem ismerem.

Ha tengerpart és ezen a környéken, akkor már inkább Malaysia.

 

Tamás

 

Előzmény: pillerti (3039)
regcusbaba Creative Commons License 2011.02.05 0 0 3040

Sziasztok. Köszi Boss az infót. Esetleg Delfin ügyben is tudsz segíteni? Szeretnék Delfinnel úszni és simogatni. Mi magunk szervezzük az utunkat nem irodával megyünk.

pillerti Creative Commons License 2011.02.04 0 0 3039

Sziasztok!

 

Nem jártam még erre, de

szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek.

 

Jövőhéten utazunk Ázsiába (Szingapúr) és szertnénk egy hetet tengerparton tölteni. Több helyszín is fölmerült, többek között bali is!

Lenne pár kérdésem.

- Melyik partra érdemesebb menni, melyik szép?

- Illetve milyen időjárásra lehet számítani február utolsó hetében?

Most néztünk egy előrejelzést és minden napra esőt, vihart ír.

Ez azt jelenti hogy reggeltől estig esik, vagy van egy nap egy fél rás zuhé?

 

Nagyon vonz a táj szretnénk egyszer mindenkéépen megnézni, de most csak egy hetet tudunk ot tőlteni és jó lenne ha csodaszép időnk lenne és nagyon meleg! :-)

 

Előre is köszi a válaszokat!

 

Szép  napot!

 

Üdv Ivett

uhu 1976 Creative Commons License 2011.02.04 0 0 3038

Szia!

 

Nem kell átalakító simán jó a csatlakozás. Bárhol találsz olyat aki körbevisz a szigeten. Reptéren az érkezéskor a prospektusokban találsz irodákat akikkel mehetsz fix programokra, hotelek előtt várakozó TRANSPORT vállalkozókból sincs hiány, de mi kakas 11 Gyurival mentünk és nem bántuk meg. Most  leírhatnám, hogy pontos, GYORS /aki ült mellette tudja/ segítőkész, jó fej....... De tényleg ismeri a szigetet, el tud vinni olyan helyekre ahová az irodákkal nem jutsz el és a mi szemszögünkből közelíti meg a dolgokat, így jobban megismerheted az ott élők életét. Tényleg megkedveltük a két nap alatt amit vele töltöttünk.  

Választék van, a választás a tiéd.

 

Gyurinak csak ennyit: Hello Boss.

Előzmény: regcusbaba (3037)
regcusbaba Creative Commons License 2011.02.04 0 0 3037

Sziasztok. Remélem tud valaki segíteni nekünk. Érdekelne mien átalakító kell az ottani áramhoz? Valamint ajánlottatok itt a forumon egy bizonyos sofőrt aki pár napig meg tud mutatni több dolgot. Sajnos hiába írtunk neki nem veszi fel a kapcsolatot velünk. Van esetleg valaki aki a szigeten elvisz minket ide oda?Elöri is köszi. Móni.

zitatol Creative Commons License 2011.02.04 0 0 3036

Hello Mindenkinek,

jarnak a gepek, nincs leallas mostansag...(most nyugi van pont)

 

a sziget deli reszen, nincs mit buvarkodni.

(ugy ertem, hogy ott laksz es onnan merulsz)

(mert a deli reszen ugyan Nusa lembongannal merulnek, de az hajos, es az sem delrol indul)

 

a sziget keleti oldala es az eszak-nyugati csucske.

(ami a Zita nagy kedvence, menjangan, lasd ONGO irasaimat)

 

udv

zitakozari@yahoo.com

 

ui: helyesek vagytok, mert mindig elnezest kertek hogy irtok, mert a forumon lattatok,

de azert vant fent az email cim, hogy irhattok,

tehat nem kell elnezest kerni az elso mondatokban! :-))))))))))))

kakas11 Creative Commons License 2011.02.02 0 0 3035

Nincs gond a repülőtéren.

Jönnek mennek a gépek :-)

 

 

A honlapom .

Magyar étterem honlapja .

 

 

Üdv Kakas11 !


 

 

 

 

Előzmény: ertege (3034)
ertege Creative Commons License 2011.02.01 0 0 3034

Kedves Bali-lakók!

Mi  a helyzet a repülőjáratok fogadásával, van-e változás?

Engem különösen a Qatar járatok  Denpasari landolása fog rövidesen érinteni.

Egy esetleges hamu veszély esetén mi szokott lenni a gyakorlat?

 

Bocsi,csak nem hallok semmit a hazai médiában erről!

 

Üdv:ertege

molly.ka Creative Commons License 2011.01.31 0 0 3033

és még annyi lemaradt h melyik partszakaszt(a sziget melyik részét déli-keleti?) javasoljátok inkább búvárkodásra,sznorizásra ?

még egyszer köszönöm :)

molly.ka Creative Commons License 2011.01.31 0 0 3032

sziasztok!szeretnék érdeklődni hogy Balira mikor ideális menni nyaralni?a meleget azt nagyon bírjuk szóval avval nincs gond,elsődleges szempont nálunk a búvárkodás,de persze a szigeten is szeretnénk kirándulgatni,szóval ne legyen sok eső.

(olvastam h dec-től márc-ig esősebb,de melegebb és júni-szept hüvősebb de kevesebb az eső)

akkor mit ajánlotok?

köszönöm :)

zitatol Creative Commons License 2011.01.29 0 0 3031

hello mindenkinek,

 

a javai Bromo vulkantol par jarat leallitotta a legiforgalmat, de nem vilagos szamomra hogy mi tortenik... :-)))

inkabb "kulfoldi" jaratok azok akik nem repulnek, es az azsiai es "lokal" tarsasagok meg igen....

de meg mindig nem vagom pl.h a qatar igen vagy nem.

vagy a KLM,(ami aszem KLM jarat, de singaporetol garuda gep, az elvileg meg repul...)

 

rengeteg turista van pont Balin, vagy 100-200magyar tuti, de nem nagyon aggodnak ugy latom ha esetleg tovabb kell majd maradni... :-)))

 

idojaras szep,kellemes meleg, nincs hamu:-)))

 

udv

Zita

zitakozari@yahoo.com

 

ui:Ferike, siman megkereshetsz barkit, amennyiben az ember felteszi a nevet, elerhetoseget a forumra, akkor bekalkulalta hogy megkeresik:-))) azert megiscsak a kovetsegen/konzulatuson jelentkezz be eloszor.

 

Doradofec Creative Commons License 2011.01.25 0 0 3030

Kedves mindenki!

 

Március végén április elején szertnék egy barátommal kiutazni Balira, és várhatóan huzamosabb ideig kint is maradnánk. Németországban barátságot kötöttünk egy helyi lakossal aki meghívott minket már többször, de csak most szántuk rá magunkat hogy tényleg szerencsét próbáljunk Balin. A kérdésem csak annyi lenne, a jelenleg is kint élőkhöz, hogy a későbbiekben felmerülő esetleges kérdéseinkkel fordulhatunk-e hozzátok bizalommal nem szeretnék ismeretlenül tolakodó lenni.

Köszönettel:

Ferike

reni1973 Creative Commons License 2011.01.24 0 0 3029

Sziasztok!

 

Ma érkeztünk haza Baliról -Aston Bali Hotelból- és nagyon jól éreztük magunkat. Remek idő és remek hangulat volt. Ebben óriási szerpe volt a Kakas11 fórumozónak. Mi itthonról egyeztettünk vele minden programot és nem bántuk meg. Nagyon szines, vidám és érdekes programokat szervezett nekünk. Teljesen elfogadható áron dolgozik. Pontos és megbizható, teljesen szem elött tartja a  turista igényeit. Bármilyen időpontban a rendelkezésünkre állt és mindenben segitett. Remélem még találkozunk vele. Köszönjük Neked Kakas11  :-))

Bárkinek kérdése van, nyugodtan irjon.

 

 

Reni

zitatol Creative Commons License 2011.01.22 0 0 3028

Hello Mindenkinek,

 

az Aston Bali teljesen jo hotel,

en azert talalkozom a problemakkal, mert en gyakran jarok oda :-))

ti meg egyszer voltatok.

(5ev alatt Azsia 15evet valtozott!!!!!)

(de mondjuk 30%ban problemas nekem, mig a Grand Mirage 2%, Club Mrage 0%, Villa Bintang 20%stb...)

 

azok sosem irnak ide, akiknek problemajuk volt vele:-))))

 

ettol fuggetlenul,

a tengerpartja szep, mint latvany,

de sokat furdeni a vizeben nem fogsz,

akkor Sanur vagy Jimbaran jon szoba,

amiveljobban is jarsz, mert turazas szempontjabol kozelebb van mindket varos(Sanur kulonosen!)

a latnivalokhoz(Nusa Duahoz, vagy Tanjung Benoahoz kepest)

 

Kuta ugyan szinten kozelebb van,

de ott olyan csucsforgalom van allandoan, hogy azzalmegy el az ido, rem maceras ki-be maszkalni Kutarol/ra autoval.

ees, megintcsak nem uszikalos a partszakasz, mert az a szorfos oldal,(tehat nagy hullamok, szeles)

az Indiai ocean ereje sokkal vadabb mint az adria...

az elso 2-10meteren atmenni a nehez mert nagy a huzo-szivo ereje a hullamnak...

 

ugyanakkor minden varosrol lasd leirasom az ONGO oldalan.

 

amennyiben elore tudod, hogy min.60%ot uton lennel,

akkor meg hatarozottan ne lakj egy helyen!

 

akkor erdemes mashol kezdeni(izles szerint, kinek, hol)

s csak az ucso par napot nyugiban egy tengerparti szallason tolteni.

 

az en sajat teljesen privat velemenyem,

hogy tengerparton lehetsz europaban barmikor,sokkal kozelebb Mo.hoz,

(ez nem azt jelenti hogy Balin ne legyel egyaltalan)

de dzsungeles szallason, rizsfoldteraszos szallason,mangrove erdovel ovezett szallason csak a tropusokon.

ezert erdemes ezekben az elmenyekben reszesulni itt.

 

hogy hogyan hozhatod ossze logikusan tervezett utvonalakkal, a leheto legtobbre torekedni, plusz meg pihenni is,

megintcsak az ONGO oldalan javasolt leirasokat tudom ajanlani :-)))

 

udv

zitakozari@yahoo.com

 

lila75 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 3027

Bár nem engem kérdeztél,de én a saját szervezés mellett szavazok,repjegy és szállás egyénileg könnyen foglalható,a kint élő magyarok pedig szívesen segítenek szerintem a kalauzolásban.

Mi most a Qatar-tól vettük a jegyeket,pesti irodájukon keresztül,telefonon és e-mail-en,szállást a booking.com-on foglaltunk,persze,volt elképzelésünk,Bali melyik részein laknánk és mit várunk a szállásoktól:)Elolvastam rengeteg infot,véleményt (pl.tripadvisor.com),megnéztem sok képet,remélem,jól választottunk:)

Előzmény: csillagvirag69 (3026)
csillagvirag69 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 3026

Köszönöm!

És arrol mi a véleményed:Hogy privátban utazni,vagy inkább itthon mindent lefoglalni?

Mert erröl csak az tud mondani okosat,aki már többször járt kinn és kitapasztalt dolgokat és én Bali téren zöldfülü vagyok és ezért érdeklödöm.

 

 

 

 

 

?

 

Előzmény: amaszat (3025)
amaszat Creative Commons License 2011.01.21 0 0 3025

Sanur inkább, Legian/Kuta esetében jól nézd meg hogy a szálloda nehogy a zajos főutcán legyen!

Érdemes minimum 2 helyen foglalni és néhány napot Ubud-ban is eltölteni. Fantasztikus hely és rengeteg szállás van ott is -pl.kilátással a rizsteraszokra- egyszerűbbtől a luxusszállodáig, medencés vagy nem medencés, igazán nagy a választék.

Előzmény: csillagvirag69 (3022)
amaszat Creative Commons License 2011.01.21 0 0 3024

Nem az a gond hogy kérdezel, mert a fórum valóban ezért van. 

Az annál inkább hogy egyáltalán nem veszed a fáradtságot arra, hogy visszaolvassál...és a te esetedben nem is kellett volna túl nagy erőfeszítést tenni, merthogy az előtted hozzászólók pont arról a szállodáról beszéltek.

De nyilván egyszerűbb újra meg újra feltenni ugyanazt a kérdést, mint rendeltetésszerűen használni egy fórumot, azaz: információszerzésre, olvasásra, értelmes kérdések feltevésére... 

/És csak így zárójelben kérdezem, Te talán írtál valami érdemlegeset? :-)/

Előzmény: Törölt nick (3019)
lila75 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 3023

Szia!

 

3 éve márciusban Mi is az Astonban voltunk,teljesen meg voltunk elégedve vele,kertre néző szobánk volt a földszinten,a teraszunk előtt kis tavacska,teli vízinövénnyel,rajta kis átjáró az udvarra és az étteremhez.A reggeli bőséges és nagy a választék,a medencéje is rendben volt,a pool bár különösen:)

Óceánban nem fürödtünk,nem az az igazi "beach",nem a fehér homokos,pálmafás,Balin nem ezt  kell keresni...de maga a sziget és az ott élők,a kultúrális látnivalók lenyűgözőek,nézzetek meg minél több mindent!

Márciusban újra megyünk,Sanurban és Tanjung Benoán lesz a szállásunk,már nagyon nagyon várom!

Ha segíthetek még,kérdezz nyugodtan!

 

Üdv.

Lina

 

Előzmény: Törölt nick (3016)
csillagvirag69 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 3022

Igen,ilyen infokat várok!

ha nem a szállodában akarunk punnyadni, szinte csak alvásra tökéletesn megteszi 1 olcsobb szálloda.

Mert ha már oda is kijutok, akkor természetesen szivesen fedezném fel Bali látnivaloit-szépségeit.

Ami azzal jár együtt,hogy a szállodában nemsokat tartozkodnánk.

Akkor azt mondjátok,hogy Kutában érdemes szállodát foglalni?

Előzmény: szabotamas2 (3015)
kb. Creative Commons License 2011.01.21 0 0 3021

LOL

Előzmény: Törölt nick (3020)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.21 0 0 3019

Drága amaszat!

Először is igaz, hogy nem nyuszifül, de mindegy!

Másodszor, hozzuk a jó magyar formát....minek írsz, ha semmi érdemlegeset nem tudsz mondani?

Harmadszor, azért van a fórum, hogy kérdezzünk. De lehet én tudom rosszul.

amaszat Creative Commons License 2011.01.21 0 0 3018

...hozzászólók melyik szállodáról társalognak éppen? 

Az előbb lemaradt a vége, bocsi :-)))

Előzmény: amaszat (3017)
amaszat Creative Commons License 2011.01.21 0 0 3017

Drága nyuszifül, szerinted az előtted hozzászólók melyik szállásról társalognak éppen? :-)

Előzmény: Törölt nick (3016)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.20 0 0 3016

Sziasztok!

 

Aki járt már Balin, biztosan tud segíteni.

Nusa Dua-án mennyire szép, tiszta a tengerpart? Aston Bali jó választás?

Köszi!

szabotamas2 Creative Commons License 2011.01.20 0 0 3015

Mi az Astonban voltunk augusztus végén, semmi problémánk nem volt. De ha jól tudom, akkor ott ugye nem is az augusztus a tömeg szezon, lehet ezért volt szerencsénk. De tényleg megvoltam elégedve mindennel. Bár mi szinte csak aludni jártunk oda :) A nap legnagyobb résében házon kívül voltunk. Tudtam, hogy Balin nagon sok látnivaló van és sokat lehet túrázni, de arra nem gondoltam, hogy 90%ban nem a hotelben leszünk. Ha ezt tudom előre, akkor egy jóval egyszerűbb és olcsóbb helyet választok, ami alvásra elegendő. Többre nincs szükség egyszerűen. Csak ahhoz, hogy erre rágyere, látni kell mi van kint. 

Következőre okosabb leszek :)

 

Tamás

 

Eclisse Creative Commons License 2011.01.20 0 0 3014

Zita köszi a wifi infót, szóval akkor ne alapozzak arra, hogy skypon keresztűl ingyen beszélek az itthoniakkal! :) 

 

Az Aston Balival meg elkeserítesz előre, sajna oda foglaltunk szálást még szeptemberben, kellő információ hiányában. Persze lehetőség meg lett volna a tájékozódásra, csak felületesek voltunk és régi motorosok 4-5 évvel ezelőtti élményeire alapozva hoztuk a döntést.

 

Most már mind 1, 31. én indulunk, támadunk, biztos jó lesz :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!