Keresés

Részletes keresés

molnaragota1941 Creative Commons License 2015.03.12 0 0 11840

Kedves W_B, és brigi57!

 

Köszönöm a kedves hozzászólásokat, és egyéb vélt észrevételeket. Tudjátok ez is épp olyan mint a vallás. A pogányon nem a hit nem tud segíteni, hanem ő maga zárja ki a hitet a saját életéből, és próbálja másokéból is. Persze mindenki megválaszthatja saját életvitelét, és hogy mikben hisz, és ezt az oldalt is megértem. De pont ebből tudom, hogy az én mondanivalóm nem nektek szólt.

 

Egészségben hosszú életet kívánok!

Ágota

Előzmény: W_B (11836)
Gyuszimók Creative Commons License 2015.03.12 0 0 11839

Szia !

 

Megadnád mégegyszer a doktornő elérhetőségeit, mert valahová elkallódott. Már a nevét sem tudom .

Köszönöm

Előzmény: Neil_ (11819)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.11 0 0 11838
Már szeptemberben is írtál róla.Irjál már légy'szi valami konkrétumot,mert ez így nagyon csiribú-csiribá.
Az illetö semmit nem ír magáról az FB-n.

Te és gotti eva nagyon dicséritek a másik topikban is.
De ki ez az ember és mit csinál konkrétan?

Üdv.
Előzmény: molnaragota1941 (11834)
1323333 Creative Commons License 2015.03.11 0 0 11837

Akkor csak én vagyok ilyen naív hogy elhittem a történetet?!!

Előzmény: W_B (11836)
W_B Creative Commons License 2015.03.11 0 0 11836

Rendes tőle, hogy csak azért beregisztrált, hogy ezt a csontkovácsot dicsérje, és reklámozza.

Még a szófordulatai is ugyanazok, mint amiket az ajánlott csontkovács használ a saját lapján.

Más nickjei is vannak (pl. "gotti eva").

Előzmény: MBman (11835)
MBman Creative Commons License 2015.03.10 0 0 11835

Nagyjából le tudnád írni, hogy egy-egy kezelés pontosan miből állt, illetve mindezt milyen időközönként csináltátok?

Előzmény: molnaragota1941 (11834)
molnaragota1941 Creative Commons License 2015.03.10 0 0 11834

Szép estét mindenkinek!

 

Ágota vagyok, 74 éves, és szeretném megosztani mindenkivel a saját utam a gerinc sérvről. A hite mindenkinek másban van, mindenkinek mások a tapasztalatai, és mindenki másban bízik. Én is így voltam ezzel. De mikor eljön egy kritikus pillanat, akkor bármire képes az ember, csakhogy megmeneküljön a kés elől. szintén orvostól-orvosig jártam még másfél éve, manuál terapeutákon át, a csontkovácsokig, gyógytornászoktól a kvantum gyógyászokig...  És egyszer találtam egy fiatal embert egy fórumon keresztül, akinek se honlapja, se külön hirdetései, csupán szóbeszéd útján hallani róla, és a levélcímét osztogatják csak egymás között sokan. Igazából csontkovácsként száll a híre, és távolkeletális gyógyászati masszőrként is tevékenykedik, és legfőképpen gerinc problémákkal, és sérvekkel foglalkozik. Amiben egyedi talán ez a fiatalember: bár csontkovács, messzemenőkig ellenjavallja a csontkovács módszereket a gerinc sérveknél, és komolyabb gerinc problémáknál. Magánkézben, kórházakon kívül talán egyedülálló, hogy komoly dekompressziós paddal dolgozik, amivel a távolkeleti, és amerikai módszereken alapulva foglalkozik a gerinc problémákkal. Nagyon magas követelményeket támaszt azokkal szemben, akikkel foglalkozik, de aki követi az utasításait, az elkerülheti a műtéteket. Azt vallja, amíg nincs kiszakadva a porckorong, addig helyrehozható. Én 2013 decemberében kezdtem el vele a gerincemet helyreállítani, és azt kell hogy mondjam, nemcsak hogy jól vagyok, rengeteget fejlődött a mozgásom, az életminőségem. Csak jókat mondhatok a kezeléseiről, torna módszereiről, bár nem könnyű az elején teljesíteni mindazt, amit előír. De úgy gondolom, ha egy 74 éves emberrel képes volt elérni ezt a szintet, amit velem elért, akkor bárkivel el tudja érni, aki komolyan elszánja magát arra, hogy gyógyuljon, és tenni is hajlandó érte. Ezért is gondoltam úgy, hogy megosztom az esetemet mindenkivel, hisz ahogy elnéztem, itt szinte mindenki fiatalabb nálam, és higgyék el nekem, az egészségnél, és az egészséges mozgásnál semmi sem fontosabb az életben. Senkinek nem mondom, hogy változtasson a hitén, viszont aki szeretné megpróbálni, úgy gondoltam azok számára én is megosztom a nevét, hisz én is ilyen megosztásoknak köszönhetem a mostani életvitelem.    - jozsefcsordas71@freemail.hu -  ezen a levélcímen bárki elérheti, aki szeretné megpróbálni az ő módszereit.  de már van egy facebook oldala is, amin el lehet érni, és néha megoszt dolgokat:  - csontokkovácsa,ízületek kezelése - néven lehet rákeresni.

  //  https://www.facebook.com/profile.php?id=100008197812209 //

További egészséges életet kívánok mindenkinek!

 

Ágota

MBman Creative Commons License 2015.03.08 0 0 11833

Meglátjuk mi lesz, egyelőre nem agyalok rajta. A doki elég leszarom forma volt, valahol máshol jártak a gondolatai mikor nézte a röntgen leletet az mr-re küldés előtt, meg a telefonját is nyomkodta közben, viszont a jószándék benne volt, és egyből beutalt mr-re, amikor kértem. Remélem így lesz ez majd legközelebb is.

Előzmény: Törölt nick (11832)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.07 0 0 11832
Sajnos eléggé hozzászoktak, hogy fizetünk:(
Előzmény: MBman (11831)
MBman Creative Commons License 2015.03.07 0 0 11831

Még sehogy, csak tervben van. Vagy visszamegyek  majd az ortopédiára, és megmondom, hogy nagyon-nagyon szarul vagyok, zsibbad mindenem, nem bírok se ülni se állni se feküdni, vagy elmegyek fizetősbe. Még nemtudom melyik lesz. 

Előzmény: Törölt nick (11830)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.07 0 0 11830
MBman!

Korábban írtad,hogy fél év múlva kontroll mr-ed lesz.
Ezt,hogy sikerült elérned? Nagyon jó reumatológusod lehet:)
Üdv.
Előzmény: MBman (11823)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.07 0 0 11829
Engem pl.a reumatolológus évente küld laborvizsgálatra,vér,vizelet, d-vitamin színt, csont markerek (utóbbi 2 évente). Kérés nélkül teszi.
Ami nehézkes az az mr.
Előzmény: armisz72 (11825)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.07 0 0 11828
Nekem nincs gondom a házziorvossal, nem kívánom lecserélni.
Neilnek van ilyen problémája.
Előzmény: armisz72 (11825)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.07 0 0 11827
Azt jelenti, hogy nem jobb-,nem baloldali túlsúlyú. Minden irányban kicsit kijebb van a csigolyánál.Ellapult! Az ágyéki szakaszon már nincs velö,gyöki fonat van. A hátraboltosulás szűkítheti a csatornát is, túl azon,hogy gyököt nyomhat. Ezen akarunk javítani a nyújtással,homorítással. Mi van elöl? Az elülsö szalag. Üdv.
Előzmény: ex-petike23 (11821)
1323333 Creative Commons License 2015.03.07 0 0 11826

erdekes amit írsz túlfeszűlő izom nyom ideget..nekem ez lehet mert mr nem mutatott semmot viszont a talpam hangyaszukk.

Előzmény: armisz72 (11824)
armisz72 Creative Commons License 2015.03.07 0 0 11825

Ha normális a háziorvos, és okkal kéred, akkor ad beutalót, de van olyan aki nem ad, Ő kijelenti, hogy nem kell beutaló. Őt le kell cserélni. Lehet h azért is büntetik őket, ha túl sok beteget küldenek szakvizsgálatra? Ha jól tudom a laborvizsgálatot sem lehet, csak félévente csináltatni. Most volt a tv-ben hogy a háziorvosokból kb 200 hiányzik, és kb 800 nyugdíjas vagy ahhoz közeli. Ha ők befejezik a munkát, óriási baj lesz. A fiatal orvosok nem akarnak itt maradni, nyugat-európában 3000 euro az induló fizetésük.

 

Előzmény: Törölt nick (11820)
armisz72 Creative Commons License 2015.03.07 0 0 11824

A körkörös kiboltosulás azt jelenti, hogy hatrafele körben kiboltosul, nem csak egy oldalon. Ha belegondolsz a rossz testtartás miatt, amikor görnyedsz, hátrafele tolod ki a porckorongot, előre felé nem nagyon tudod.  Nekem széles alapon kiboltosul az L5, és az L4 baloldali ideggyököt nyomja. A bal lábam zsibong, bizsereg, zsibbad. Van egy térkép, hogy melyik ideg mint idegez be a lábon és kb azokban a sávokban zsibbad, amelyik ideget nyomja. Nekem a fenék comb hátsó oldalsó része,  a vádli külső fele, és a lábfej vmint a nagylábujj a legjellemzőbb. de sokszor a vádlimig megy csak le és az feszül bizsereg. De a gyógytornász szerint akkor is lehet lábzsibbadás, ha a túl feszülő izom nyomja az ideget. Nekem tipikusan akkor jön a zsibbadás amikor lefekszem, vagy félig ülő-fekvő helyzetben vagyok, érdekes, hogy ha mozgok járkálok akkor jobb.

Előzmény: ex-petike23 (11821)
MBman Creative Commons License 2015.03.06 0 0 11823

Hátrafelé a gerincvelőt, illetve annak burkát tudja nyomni. Kissé oldalt pedig a kilépő ideggyököt tudja nyomni, mint pl a te leleted szerint bal oldalt.

A nyújtásnál 1000x hatékonyabb a denevérpad. Gondolj bele, függőlegesen fejjel lefelé lógsz 15-20 percig, ellazult hátizomzattal. Ezt semmiféle nyújtással nem tudod előidézni. Ha pl lefekvés előtt csinálod, kinyújt a pad, lefekszel, és egész éjjel nem terhelődik a rossz porckorong(ok), tud regenerálódni.

Előzmény: ex-petike23 (11821)
Neil_ Creative Commons License 2015.03.06 0 0 11822

Szia,

 

Már nem tudom,de lecserélem,mert ez nem hozzáállás.

Kapok injekciókat és kicsit jobb.

Előzmény: Törölt nick (11820)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.03.06 0 0 11821

Szervusztok !

 

Ez a "körkörös előboltosulás" azt jelenti, hogy a csigolyák közül körben "kilóg" a porckorong ?

Tehát nem csak hátra, hanem 360 fokos szögben körbe ?

A kiboltosulás hátrafelé nyomja az ideget, előrefelé nem nyomhat valamit ?

Illetve érdemes ilyenkor (nyújtás után) homorítani ?

Azt gondolnám, hogy a homorítás csak a "hátrafelé" kiboltosulást nyomja vissza.

Köszi!

Előzmény: ex-petike23 (11537)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.06 0 0 11820
Szia Neil! Valahogy nem értem az egész történetet. Ha bemész a háziorvoshoz és kérsz egy beutalót mondjuk az ortopéd klinikára , nem ad? Vagy pl. az OGYK-ba? Sajnos s.o.s nem nagyon működik semmi, csak magán alapon:( Ne engedd, hogy kizökkensenek a nyugalmadból, fokozza a fájdalmad. Aműgy sem könnyű fájdalommal nyugodtnak maradni. De muszáj !!! Üdv.
Előzmény: Neil_ (11818)
Neil_ Creative Commons License 2015.03.06 0 0 11819

Kedves Gyuszimók,

 

 

Átérzem a kétségbeesésed,hisz én is ott tartok ahol te.

Harcolj magadért egy próbát megér!

A gyerek klinikán is dolgozik,hívd fel ott,pillanatnyilag ez az 5letem,de még gondolkozom a megoldásodon.

Kitartást! 

Szia

Előzmény: Gyuszimók (11815)
Neil_ Creative Commons License 2015.03.06 0 0 11818

Szia,

 

 

A beutaló,háát majd ha leváltom

 

Egy érdekes story

 

Háát,hogy függőt csináljanak belőlem és efelé haladok mintsem igazolja-e remek történet.

 

Ahogy itt is írtam,hogy komoly fájdalmaim vannak és közben orvos fóbiával küzdök,nagy nehezen rászántam magam,hogy elmegyek az orvoshoz 2 hét után.

Mondtam neki fáj már a kezem is,ha telefont tartok az is gondot okoz,lábaimba kisugárzik a fájdalom,,derék,gerinc- is fáj-azt mondta akkor mindenem fáj?- mondtam akkor igen.

 

Elküldhetne vér és vizelet vizsgálatra,hogy hátha van gyulladás a szervezetemben-erre közölte,hogy minek- ki derül,hogy ott van a gyulladás és akkor mi van?-,ott van és kész.

 

Erre jött a nem várt reakciója,hogy ír fel nem a antidepresszánsok körébe tartozó fájdalom küszöb növelő szert-kiakadtam.

Mondanom sem kell,meg sem vizsgált.

-

Felháborodva közöltem,hogy nem a fejemben van a baj-és azt is elmondtam neki,hogy azért tartok itt ,mert elfelejtkeztek az orvosok,hogy mire is esküdtek fel.

Mindenki folyton arrébb passzol és nem meggyógyít.Kikérte magának,hogy ne mondjak ilyet a kollégáiról,de közöltem vele akkor is igaz.

Magyarázkodott,hogy nem is azt mondta,de akinek ilyen fájdalmai vannak annak ezt kell szednie.

 

Harmadik próbálkozásom meg az volt,hogy küldjön el reumatológiára é s írja rá,hogy sos,hogy fogadjanak,ezt már egyszer megtette.

Közölte,hogy nem írja rá,mert nem mentő visz és hiába írná rá akkor sem fogadnak.

 

Kijöttem megalázottan,zokogó görcsöt kaptam és csak sírtam,sírtam.

 

Utána jött az álmok futásom,nem csodálom,ha valaki megkattan-eljön az a pont az ember életében.

A mentőket szerettem volna felhívni,de a rendőrséget hívtam-azt sem tudtam megmondani hol vagyok.

Rájöttem nem is őket akartam-megkérdeztem a mentőket,hogy akkor ki lát el?

 

Elmeséltem mi a gyógymód és a bent történteket-azt mondta igazam van-küld rám mentőt 1 órán belül elvisz.

Gondoltam csak megnézem a reumatológiát-de már semmit tudtam háborgó,felzaklatott lélekkel ko-san mentem.

 

 

 

Egy újabb idióta következett,odairányítottak ahol kevés a beteg-nem csodálom hisz ez az orvos örült.

 

A bal lábamra helyezem a teljes testsúlyom a bal váll teljesen lelóg így álltam amikor megvizsgálta a hátam.

S alakú thoracolumbalis,nyaki gerinc crepitál,functiofelére kor.nyaki és trapesius mk.o. spasticus,nyomás érzékeny.

Thoracolumbalis szakasz kötött.Háti kyphosis fokozott.

Térdeken arthrosis,patellofemoralis izület nyomás érzékeny.

 

Megoldás Segédeszközök térdekre ( ráíva betanítva )-jó hogy én nem tudok róla.,derékra füző és bot az nincs felírva,de kiválthatom felírás nélkül is pár száz forint-azt mondta" ő jövőért dolgozik."

Hááát ha ez a jövő az több mint szánalmas és tragikus is egyben-ez a jövő köszönöm nem kérek belőle.

Ütős nem? Kiakadtam,teljes letargia.

 

Felírva morfin származék, fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő injekció ennek értelme is van illetve ennek az egynek-amit adjak majd vissza-1 db-ot,mydeton,diclofenac duo,de hát van kiváltva cataflam,de nem is érdekli.

Jövőért dolgozik nemde bár!!!-orvoslátogatóval karöltve-:D

 

Teljes tanácstalanság,kimerültség

Érdekessége a storynak a térdeim,izmok etc...még sem a fejem produkálja a betegségeket.

 

Előzmény: Törölt nick (11812)
Neil_ Creative Commons License 2015.03.06 0 0 11817

Akkor jó,hogy a prolóterápia azt mondod jó és használt neked.

A tapasz is segít-végül is így eltudsz jutni az élhető élethez nem?

 

Előzmény: similis (11810)
kheiron Creative Commons License 2015.03.05 0 0 11816

Pedig az telefon hasznos, én magam is hetes nagyságrendben nem tudtam megnézni a mailjeimet.... :-(

Előzmény: Gyuszimók (11815)
Gyuszimók Creative Commons License 2015.03.04 0 0 11815

Szia !

 

Valóban az e-mail visszapattant , illetve hibaüzenet érkezett, hogy nem lehet kézbesíteni.

Telefonon felhívni ismeretlenül....háááát, nem szoktam.

Előzmény: Neil_ (11794)
1323333 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 11814

semmi gond...így is sokat segítesz..

Előzmény: Törölt nick (11806)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.03 0 0 11813
Bocs Similis!

Látom, úgy írtad,nagyjából vagy tünetmentes.
Előzmény: Törölt nick (11811)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.03 0 0 11812
Én a háziorvostól kértem beutalót az ortopéd klinikára
A klinikán meg úgy kértem idöpontot, hogy megneveztem a dokit, akihez szeretnék menni.Azt nem tudom, hogy emailre válaszol-e.


A bokám azonnal rendbejött, a térdem szűrogat. A xiloxot semmire sem tartom.

Üdv.
Előzmény: Neil_ (11807)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.03 0 0 11811
Milyen fájdalom? Azt írtad korábban,két éve tünetmentes vagy:(

Én probáltam ezt a tapaszt, de nem ismerem a felragasztás technikáját, akárhogy meg nem sokat ér.

Felmerült bennem további kérdés a proloval kapcsolatosan, amiben nyilvám még nincs saját tapasztalatod.
Említette a dr.nö, hogy meddig tarthat az injekció hatása? Ha "véges" ismételhetö-e?

Üdv.
Előzmény: similis (11810)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!