Keresés

Részletes keresés

zulu52 Creative Commons License 2016.06.30 0 0 967

Ott nincs sajnos.

Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.06.30 0 0 966

Varrógépcentrum Bp. VI Teréz krt. 10.

Előzmény: zulu52 (965)
zulu52 Creative Commons License 2016.06.29 0 0 965

Üdv mindenkinek ! Új vagyok itt , kaptam egy Pfaff 2046 Exp varrógépet , aminek hiányzik a bordás hajtószíj a motorról . Szivesen megvenném , ha volna valakinek . Vagy ha esetleg valaki tudná hol keressem , annak is örülnék . Köszönettel.

Andybaba23 Creative Commons License 2016.06.22 0 0 964

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Ma sikerült vennem egy régi union m2 típusú varrógépet. Nagyon szépen varr, de a használati utasítása sajnos nincs meg, így viszont nem nagyon merek vele kísérletezni. Ha esetleg valaki Áttudná küldeni nekem emailban annak nagyon örülnék :)

Címem: kaloandreaa@gmail.com  Előre is köszönöm :)

terka55 Creative Commons License 2016.06.18 0 0 963

Kedves mindenki!

 

A segítségeteket szeretném kérni. Igazán szép pamut textileket keresek, van valakinek ötlete, hogy hol lehet nagy tételben is venni? Nem Magyarországon lakom, és a közelemben sajnos nem találok szép anyagokat, így arra gondoltam, hogy Magyarországon próbálnék szerencsét. Főleg mintás, gyerekszobában jól mutató textilek érdekelnek.

 

Köszönöm.

 

q765 Creative Commons License 2016.05.11 0 0 962

Szia!

 

Köszönöm, hogy válaszoltál. A hiba azvolt, hogy lenntebb kellett állítanom a tűtartó lineárját. Nemnyúlt elég mélyre a tű.

 

A kinézett overlock azóta már elkelt. 18 ezer forintért volt hirdetve. Nagyon szomorú lett barátnőm miatta.

Most túrja a netet, hátha talál valamit helyette. 

 

Zoli

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (961)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.05.08 0 0 961

Azért hagy  ki a cikk-cakknál, (gondolom a jobb oldalon), mert a beállítás nem 100%-os.
Az overlock... Ez sem rosszabb mint a többi, ha tetszik vedd meg. Újonnan mindegy mit veszel, otthoni célra bármelyik megfelel, komolyabb célra egyik sem. Ma már óriási a szakadék a háztartási és az ipari célú gépek között.

Előzmény: q765 (960)
q765 Creative Commons License 2016.05.08 0 0 960

Sziasztok!

 

Örököltünk egy régi Brother VX-1410-es varrógépet. Mindent szépen varr, viszont a cikk-cakknál kihagy. Nem hurkolja össze az alsó és felső szálakat. Próbáltam utánaolvasni itt a fórumon, de nemjártam sikerrel. Ha kézzel tekerem a motort, akkor nagyon szépen ölti a cikk-cakkot, ha viszont a motor hajtaná előjön a hiba. Mi lehet a probléma, mit tanácsoltok, mit nézzek át rajta?

 

Másik kérdésem egy gépről lenne. Szeretnénk egy overlock varrógépet vásárolni.

A típusa singer 14sh754. Megéri az árát, vagy nézelődjünk tovább?

(Egyáltalán nemértek a varráshoz, így lehetséges bután fogalmaztam. Nézzétek el nekem.)

 

Zoli.

Brana Pál Creative Commons License 2016.04.30 0 0 959

http://www.jofogas.hu/baranya/Varrogep_motor_szett_100w_Ujszeru__48565371.htm

 

Bocsánat ez az a hirdetés!!!!

Nem jót másoltam be......

Előzmény: Brana Pál (958)
Brana Pál Creative Commons License 2016.04.30 0 0 958

http://www.jofogas.hu/bekes/Asztali_varrogep__48565178.htm 

 

Sziasztok

 Hátha valakit érdekel egy gyári, újszerű motor szett fillérekért.

A varrógépet ajándékba adom hozzá😀

Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.04.18 0 0 957

Az átállítás alkatrészek cseréjével történik.
Szokásos tűtávok: 2.5   4   6.4   8   10   12mm.
Egy változtatás a következő alkatrészek cseréjét igényli: tűbefogó, talp, tűlap és fog. Ezek általában a gép tartozékai.
Mivel a greifereket is állítani kell, szükség lesz műszerészre is.

Előzmény: swatosi1 (956)
swatosi1 Creative Commons License 2016.04.18 0 0 956

Tiszteletem minden kedves tagnak.

Teljesen új vagyok a fórumon, és remélem senkinek nem okozok negatív benyomást, ha a kérdésemet rossz helyre jegyzem. Szeretném megkérdezni a hozzáértőket, tudnak e nekem segíteni abban, hogy a kéttűs ipari varrógépek tűk közötti távolságának állítására van-e mód? Ha igen, általában hogy? mekkora távokat lehet állítani?

előre is köszönöm

rferi Creative Commons License 2016.04.15 0 0 955

hát igen...

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (954)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.04.15 0 0 954

Egy rosszul összerakott dolog egészen más. Amit egy jól összerakott, de meghibásodott gép tud produkálni azt ki lehet okoskodni, de amit egy hozzá nem értő ember alkotott....

Előzmény: rferi (953)
rferi Creative Commons License 2016.04.15 0 0 953

Ha az ovális nyíláson arra gondolsz, ami a kisebbik fejű csavar azon a karon, nos akkor az nem nyert :(

Próbáltam, de kevés.

A másik kar átugrálása érdekes:a cikcakkar bizonyos állásaiban szó szerint beleütközik a himbaszerkezet oldalába, és az kényszeríti oldalra kitérni.

Ebből először én is szorulásra gondoltam, de akárhogy néztem, minden mozgott.

Szerintem inkább rosszul lett összerakva valahol, csak nem tudom hol.

Mindenesetre köszi a tippet.

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (952)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.04.14 0 0 952

A cikk-cakk állító karon van egy ovális nyílás, tetején egy csavarral. Nullára állítod a kart, fellazítod a csavart és addig állítod oldalra, amíg egyenesen nem varr.
A másik gond: Azért ugrik át a kis kar, mert ennek az egész egységnek még komoly szorulása van. Vagy sikerül addig locsolnod wd-40-el amíg jó nem lesz, vagy irány egy műszerész.

Előzmény: rferi (951)
rferi Creative Commons License 2016.04.14 0 0 951

Üdv a hozzáértőknek!

 

Kellene egy kis segítség.

Egy ismerősöm Predom 466 varrógépével történt valami "érdekesség" :)

A gép nem tud sima egyenes varrást ölteni, akárhová állítom a cikkcakköltés szélességét állító kart, mindig legalább 3mm széles cikcakkot ölt.

A helyzet az, hogy bizonyos okok miatt barátoknál volt elhelyezve évekig, ahol - mint utólag kiderült - van olyan családtag, aki nagyfokú érdeklődést mutat mások tárgyainak belseje iránt. Szóval nem kizárt, hogy megkezelte a gépet belül.

Van némi műszaki gyakorlatom, megpróbáltam a beállt (!) gépet helyrehozni, ami addig sikerült, hogy most legalább elindul. Az alábbi képen látható,

(a képet az elektroda.pl lengyel oldalon találtam)

piros nyillal jelölt himbaszerkezet volt beragadva kis vakrozsda, vagy bekeményedett zsír miatt. Némi WD40 megtette a hatását.

Viszont a kék nyillal jelölt állítókart hiába húzom ki jobbszélre, cikkcakk marad. Ezzel együtt a tőle jobbra levő öltéspoziciót állító kar a cikkcakkolással együtt jobbra-balra átugrik minden egyes öltéskor!!

Akárhogy próbáltam rájönni mi lehet ott elrontva akár visszaszereléskor, akár csak mert elállították, nem jöttem rá.

 

Mielőtt szervizbe kerülne, gondoltam még rugóznék rajta kicsit.

- Okozhat ilyen hibát vajon az, hogy elállították a felső és alsó oldal közötti szinkronitást megvalósító tengelyen alul a rudazat rögzítését?

 

- Esetleg a piros nyillal jelölt himbaszerkezetet mozgató excenterre rosszul ültették rá a himbát? Ahogy néztem azt az excentert, nem sima körkörös....

- Nincs ehhez a géphez valahol egy robbantott ábra?

Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.03.14 0 0 950

Ne vegyél bobbint.
A felső szál szakadásnak sok oka lehet, de a bobbin nincs köztük.
A leggyakoribb okok:

-ezeréves pamutcérna
-nincs jól befűzve
-fordítva van benne a tű (ebben a gépben balra kell lenni a lapolásnak)
-sérült a tű hegye
-túl szoros a felső szál
-túl laza a felső szál (bizony!)
-sérült a tűlap furata
-a tű hozzáér a tűlap furatához
-sérült a greifer (magyarul-hurokfogó) hegye

Ezek csak a leggyakoribb hibák...


Előzmény: tibor200 (949)
tibor200 Creative Commons License 2016.03.14 0 0 949

Van egy Union 40 éves körüli varrógépem mindig elszakítja a tűben levő cérnát . A szálfeszességre gyanakodtam mivel az alsóból elég nehéz a lukon keresztül kihúzni a cérnát, olyan feszesre mint az alsó szálat a felsőt nem is lehet beállítani akármennyire szorítom meg a felsőt.

Az alsó bobinon kis csavarral lehet az alsó szál  feszességét csökkenteni de nem sokat állít rajta, ha teljesen kiengedem még akkor is szorosabb mint  a felső  . Arra gondoltam veszek egy bobint ha még lehet kapni hátha azon az újon könnyebben jönne az alsó szál.

Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.03.07 0 0 948

A Necchi régi, nagynevű gyártó.
Azt a másikat inkább hagyjuk....

Előzmény: XARAI (947)
XARAI Creative Commons License 2016.03.07 0 0 947

Szeretném kérdezni, hogy a két típus közül melyiket érdemesebb megvenni?

 

http://varrogepcentrum.hu/termek/varrogep/varrogepek/necchi-215--kek-varrogep

 

Vagy:

 

http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/30211497/?preferedui=desktop

 

Köszönöm a segítséget előre is!

 

 

 

 

Klaris423 Creative Commons License 2016.03.07 0 0 946

Rendben! Köszönöm a segítséget Neked is! :-) Remélem,  így már boldogulok vele! :-) 

Előzmény: totzoli65 (942)
Imre# Creative Commons License 2016.03.06 0 0 945

Az alsó cérna befűzése, pedig itt nézhető meg>https://www.youtube.com/watch?v=avZRz-dLmdM

Előzmény: Imre# (944)
Imre# Creative Commons License 2016.03.06 0 0 944

Szép estét.

 

Találtam egy videót, igaz hogy nem Privileg 480, de a gép befűzése ugyan az. https://www.youtube.com/watch?v=LFRmQTMssLk

Talán tudtam segíteni.

Előzmény: Márton Gúnár (943)
Márton Gúnár Creative Commons License 2016.03.06 0 0 943

Szép estét mindenkinek!

Tudna valaki segíteni? Kaptam egy használt Privileg 480-as varrógépet egy ismerőstől, ami tökéletesen működik, de a feleségem sajnos nem tudja befűzni. Ha valakinek lenne esetleg róla rajza és megosztaná azt nagyon megköszönném.

Előre is köszi a segítséget!

totzoli65 Creative Commons License 2016.03.05 0 0 942

Még annyival kiegészítve, hogy az egyenes és cikkcakk varráson túli programokon a legnagyobb, 4-es értékre kell állítani, ami alatt egy vastag vonalas kör van. A programok számjegyei is vastagított körben látszanak. 

Előzmény: Klaris423 (941)
Klaris423 Creative Commons License 2016.03.02 0 0 941

Pontosan ilyen gépem van. :-) Nagyon szépen köszönöm ismét a segítséget! :-) 

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (940)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.03.01 0 0 940

Ha ilyen a géped akkor nyíllal jelzett gombot kell tekergetni az öltéshossz állításához.

Az úttörő ahol tud, segít.

Előzmény: Klaris423 (939)
Klaris423 Creative Commons License 2016.02.29 0 0 939

Szia! Igazából már csak az öltéshosszt nem tudom hogyan kell beállítani, mert a használati útmutató azon része csak német és orosz nyelven van meg. A többi már működik, mert a korábban feltöltött magyar leírás alapján rájöttem, hogy a cérna volt rosszul befűzve.

(Évek óta nem használtam a gépet.)

Köszönöm szépen, hogy válaszoltál és, hogy próbálsz segíteni! :-)

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (938)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.02.27 0 0 938

Hát ez így egyszerre egy kicsit sok problem.
Szűkítsd a kérdéskört, vagy máris keress fel egy műszerészt.

Előzmény: Klaris423 (936)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!