Keresés

Részletes keresés

juhizs Creative Commons License 2010.12.29 0 0 1573

Sziasztok :-)

Be van ez a fórum linkelve a kedvenceim közé, de sajnos ritkán jutok el ide, időhiány miatt.

Most viszont szeretném, ha megnéznétek egy blogbejegyzésemet - a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeumban van most egy képeslap jellegű kiállítás, ami lehet, hogy érdekelne Benneteket.

 

Ha már valalki felhívta rá a figyelmeteket, akkor elnézést kérek, ha "nyitott ajtókat döngetek" :-)

 

húúú.... fura az előnézet, nem tudom, hogy mi lesz a végeredmény ;-(

 

 

 

Fardagály és kámvás rokolya.... ;-) avagy; az sem árt, ha van otthon MORZSakefénk és MORZSAlapátunk... na, pláne...

Két kiállításra szeretnélek invitálni Benneteket.
Mindkettő érdekes és a maga nemében különleges.

Még én sem láttam őket, de remélem, hogy talán sikerül eljutnom a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipai Múzeumba.
Ha január 31-éig megyünk, akkor mindkettőt megtekinthetjük. 

A Múzeumban keddenként szünnap van.
A kiállítások a többi napon 11-19 óra között látogathatóak.


Forrás:
http://www.mkvm.hu/index.php?p=altinfo&m=latogatas


Fardagály és kámvás rokolya
19. századi divatképek
2010-09-24 - 2011-02-28

Az MKVM divatképgyűjteményének legszebb darabjaiból láthatunk válogatást.
A 19. század közepétől, 60 éven keresztül követhetjük nyomon a divat változását.
Megtudhatjuk mikor viselték a „kámvás rokolyát”, vagyis a krinolint, és a „fardagályt”, azaz a tornűrt.

A reformkor idején jelentek meg Magyarországon azok a folyóiratok, amelyek divatkép-mellékleteikkel a nőolvasók érdeklődését igyekezték felkelteni.
A 19. század közepétől ezekből a többnyire színes képekből tanulmányozhatták a hölgyek a legújabb divatirányzatokat, s azt is, hol lehet megvásárolni a csodálatos ruhakölteményeket és kiegészítőket.
Ugyanis ezek a mellékletek egyben kitűnő reklámok is voltak.
Néha még a fodrász elérhetősége is szerepel rajtuk.
A tárlatot eredeti 19. századi ruhák, és más jellegzetes kiegészítők (pl.: legyezők, táncrendek, kalapok stb.) valamint korabeli divatáru kereskedők számlái, hirdetései, árjegyzékei teszik teljesebbé.
A kiállítás médiatámogatója a Színes RTV.



Morzsakefék és morzsalapátok

2010-12-09 - 2011-01-31
Tordai Hajnal páratlan gyűjteményének jó pár darabjában gyönyörködhet a kedves látogató az előtérbeli vitrinek között.
Visszarepülvén az időben joggal rácsodálkozhat, hogy elődeink még a maradékot is míves, cifránál cifrább eszközzel távolították el az asztalról, mert hajdanán minden értéknek számított.
A helyszínen megvásárolható a Tandem Grafikai Stúdió ehhez kapcsolódó, legújabb kiadványa. Tovább »

forrás: Blogspot.com

kaadam Creative Commons License 2010.12.21 0 0 1572

Na először el akartam magyarázni, de rájöttem, hogy jobb ha bemásolom a nyitvatartást:

 

Ünnepi nyitva tartásunk
december 24-én és 25-én: zárva 
december 26-án: nyitva
december 27-én: csak az időszaki kiállítások látogathatók 10.00-18.00-ig (Botero: 17.30-ig)
december 28-30-ig: nyitva
december 31-én: csak az időszaki kiállítások látogathatók 10.00-16.00-ig (Botero: 15.30-ig)
január 1-jén: 12.00-18.00 (állandó kiállítás és Botero: 17.30-ig)
január 2-án: nyitva
január 3-án: csak az időszaki kiállítások látogathatók 10.00-18.00-ig (Botero: 17.30-ig)

 

Szóval 26-án meg 28-29-30-án meg tudod nézni :) Még jó, hogy rákérdeztél, lehet, hogy én is elmegyek a két ünnep között. Úgy is gondolkoztam, valamilyen kulturális programon.

Előzmény: anciii (1571)
anciii Creative Commons License 2010.12.21 0 0 1571

Na, ezt hol találtad?! :)

De mennyire jó, milyen nagy korszakot felölel. Fogadjunk, hogy a két ünnep között nem lesz nyitva? :/ Most lenne rá időm....

Előzmény: kaadam (1570)
kaadam Creative Commons License 2010.12.21 0 0 1570

Aranyos vagy, hogy gondoltál rám :)

De közben a honlapon megtaláltam az infót.

http://www2.szepmuveszeti.hu/antik_gyujtemeny/antik_gyujtemenyrol.php

 

Na szóval azt hiszem válasz a te és az én kérdésemre is:)

Előzmény: anciii (1569)
anciii Creative Commons License 2010.12.21 0 0 1569

Végülis nem jutottam el a Szépművészetibe, mert dolgom volt, de a honlapot nézd meg talán találsz erre vonatkozó információt :)

Előzmény: kaadam (1568)
kaadam Creative Commons License 2010.12.15 0 0 1568

Voltál bent megkédezni a szépművészetiben?

Előzmény: anciii (1566)
Rasol Creative Commons License 2010.12.10 0 0 1567

Meli, a kis gyufaárus lány ruhájáról van fotód? nekem meg erre lenne szükségem, de nem találtam semmit a neten. esetleg ötlet? régi vállkendőt sehol nem találtam...

Előzmény: Meli :-) (1560)
anciii Creative Commons License 2010.12.10 0 0 1566

Na ezt én sem tudom, lehet, hogy beszaladok ma a Szépművészetibe és megkérdezem :)

Biztosan fent van ahonlapon, csak én nem találom :)

Előzmény: kaadam (1565)
kaadam Creative Commons License 2010.12.09 0 0 1565

Valószínűleg az antik korszakból, vagyis ókori tárgyak lesznek i.sz.476-ig ezárólag...szerintem. Még nem voltam, de éredekelnek az ókorról szóló kiállítások. Ez a tárlatvezetés minden nap van, vagy csak meghatározott időpontokban?

Előzmény: anciii (1564)
anciii Creative Commons License 2010.12.07 0 0 1564

Sziasztok!

A szépművészetiben láttam, hogy lesz a római művészetről kiállítás, az antik gyűjteményben lesz a tárlatvezetés. De ennél több információt nem találtam, nem tudjátok véletlenül, hogy melyik korszakból állították össze a kiállítást? Esetleg, aki már volt rajta, az megoszthaná a véleményét, tapasztalatait.

 

Meli :-) Creative Commons License 2010.12.03 0 0 1563

Ezt a ruhát én is néztem, ilyent szeretnék. Varratva mennyiből jönne ki? Téli kigészítők is kellenének: kesztyű, kalap, ernyő és táska.

Előzmény: Ankith (1561)
Meli :-) Creative Commons License 2010.12.03 0 0 1562

Ezek a ruhák nagyon tetszenek, ilyesmi stílusúra gondolnék.  :) Vajon mennyiből jönne ki?

Előzmény: Törölt nick (1284)
Ankith Creative Commons License 2010.12.01 0 0 1561

gondolom karácsonyi eladás lesz, varratni nem rossz ötlet olykor némi átalakítással, régi textiliák , antik hatású kiegészítőkkel elég fel lehet dobni a  dolgot.Milyen elképzelésed van a ruhát illetően?Érdemes a  google-n keresni pár ruhát( és beszúrni ide), és úgy megkérdezni,hogy ez pl. mennyibe kerülne, mert egyébbként  a  határ   a csillagos ég ;-D

 

 

Lehett ,hogy jobban jársz egy kölcsönzéssel, mert ilyenkor mindenki karácsonyi stesszhajtásban van.

http://www.csillagjelmez.hu/index.php?option=com_g2bridge&view=gallery&Itemid=59&g2_itemId=1384&

 

Karácsony fele a  szabadidő nem lenne olyan drága kincs, még én is bevállalnám.Esetleg érdemes körbenézni a  forumon is vannak páran akik szép ruhákat varrnak és biztos szívesen dolgoznának az ügyön.

 

 

Remélem segíteni tudtam, sok sikert az előadáshoz

Előzmény: Meli :-) (1560)
Meli :-) Creative Commons License 2010.11.27 0 0 1560

Sziasztok!

Most fedeztem fel ezt a topikot. Tudnátok nekem segíteni? XIX. század végi ruhát hol lehet jó áron kölcsönözni? Illetve mennyibe kerülne megvarratni? Egy színjátszótárulattal előadjuk A kis gyufaárus lánykát, téli jelenetébe kellene egy gazdag fiatal feleségnek 36-os méretben. A Mafilmnek van jelmezkölcsönzője, de rajtuk kívül hol találhatok még? Olyan szép képeket láttam itt korabeli ruhákból. :)

gitana19 Creative Commons License 2010.11.09 0 0 1559

Sziasztok!

 

Bocsántat a félig OFF-ért, azért írok, mert vettem nemrég akciósan 4db 10x15ös natur fa képkeretet, amiből kettőt nem tudtam (és a közeljövőben nem is fogok tudni) felhasználni. Szeretném elcserélni ovális, 12x6os körüli fa keretre (nem baj, ha kopott, kicsit sérült), előny, ha szecessziós hatású :D. Vagy esetleg egy 22x18as körüli fa keretre (ugyanolyan kondíciókkal, mint az ovális). Jó, ha van benne üveg, de nem gáz, ha nincs. Ha kell, a 2 10x15ös keretet lefestem ezüst, arany, vagy patinázott arany színre. Tökéletes szecessziós - art decós illúziót adnak. Mintát tudok mutatni, h hogy néznek ki a felhasznált kereteim.

 

Hogy ne legyek teljesen OFF:

bjulee Creative Commons License 2010.11.07 0 0 1558

Wow!!! Ez nagyon szép!!!Szerintem azért van valami köze a ruhákhoz,nagyon olyan ihletésű mint egy szép régi brokát ruha.Hát igen ügyes vagy,finom sütik,függöny....

Előzmény: csapa (1557)
csapa Creative Commons License 2010.11.07 0 0 1557

Én is sok szépet csinálok, csak semmi köze a ruhákhoz:-))

(többek között ez is az én "gyerekem")

 

Előzmény: bjulee (1554)
bjulee Creative Commons License 2010.11.06 0 0 1556

Kíváncsian várom az eredményt:-))

Előzmény: Törölt nick (1555)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.05 0 0 1555

Hát én most állok neki egy újabb ruhácskának, épp a modell keresésben vagyok:-)

Előzmény: bjulee (1554)
bjulee Creative Commons License 2010.11.03 0 0 1554
Mi van itt Lányok,Fiúk??? Kihalt a fórum?Senki nem csinált mostanában semmi szépet???
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.06 0 0 1553
gitana19 Creative Commons License 2010.09.28 0 0 1552

www.fortepan.hu - az elején nagyon jó, használható képek vannak. 1-2 példa:

 

FP

 

 

 

FP2
csapa Creative Commons License 2010.09.28 0 0 1551
Szia, rég jártál erre.
Előzmény: Törölt nick (1550)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.27 0 0 1550
Na hogy divat is legyen ne csak recept:-) Bár a blogomban nekem is van egy két friss finomság:-)
csapa Creative Commons License 2010.09.24 0 0 1549
Igen, csak a "dob"része kissé repedezettre sikerült. Bár volt már rondább is:-) (ja még nem vagyok 66., remélem én is megérem)
Előzmény: bjulee (1548)
bjulee Creative Commons License 2010.09.23 0 0 1548
Oh! Dobostorta! Ezt is Te sütötted?
Előzmény: csapa (1547)
csapa Creative Commons License 2010.09.23 0 0 1547
:-))
Előzmény: bjulee (1546)
bjulee Creative Commons License 2010.09.22 0 0 1546
Köszi! Töltött kalácsot én is szoktam sütni,de Te most rávilágítottál pár dologra vele kapcsolatban.Ezt dióval is meglehet ejteni.Kifogom próbálni,eszméletlen jól néz ki.
Látom Ti is a csokitortát szeretitek.Sütöttem én is,bár finomabb volt mint ahogy kinéz:-))Valahogy a díszítéshez nincs késztetésem.Tudod,ne ítélj elsőre,ronda,de finom:-)))
Előzmény: csapa (1545)
csapa Creative Commons License 2010.09.22 0 0 1545
Estére már csak egy fél tortát ajánlok :-))
Előzmény: bjulee (1543)
csapa Creative Commons License 2010.09.22 0 0 1544
Hát a kalács is művészet, még ha nem is korabeli:-)
Ostoros kalács:
Hozzávalók a tésztához: 60 dkg liszt, 3 tojás sárgája, 5 ek.olaj, 3 ek.cukor, 2 dl langyos tej, 5 dkg élesztő, 1 kk.só
A töltelékhez: 25 dkg vaj/margarin, 20 dkg cukor, 3 ek.cukrozatlan kakaópor
A tészta tetejére: 1 egész tojás

Az élesztőt langyos tejben egy kanál cukorral felfuttatjuk, aztán a többi hozzávalóval egy tálban összedolgozzuk a robotgép dagasztóspiráljával sima-fényesre dagasztjuk. (liszttől függően lehet hogy még kell bele egy kis tej és olaj, nekem keményebb állagú szokott lenni) Letakarjuk, meleg helyen fél óra alatt a duplájára kelesztjük. A töltelékhez a vajat/margarint a cukorral és a kakaóval (én a Holland kakaóporra esküszöm) krémesre keverjük. A megkelt tésztát enyhén lisztezett gyúrólapra borítjuk és hat egyforma részre osztjuk. A részeket téglalap alakúra nyújtjuk (kb. olyan hosszúra mint a normál tepsi és kb. olyan 20 cm szokott kijönni szélességre) és megkenjük kakaós krémmel. Lazán feltekerjük a téglalapokat.(ha túl szorosan tekerem nem sül át)Ezt megcsináljuk 6-szor. Majd hármat összefonunk. Majd a másik hármat is. Hagyományos tepsit kibélelek sütőpapírral és belefektetem a fonatokat. Akkor jó ha kitölti a tészta a tepsit. A sütő aljába egy kis fém edényben vizet teszek, majd a sütőt előmelegítem 200 C-fokra. 15 perc pihentetés után megkenem a tésztát az 1 egész felvert tojással. Nekem villanysütőm van abban alsó-felső sütőbeállításon 200 fokon 20 percet sütöm, majd letakarom sütőpapírral a tetejét és 160 C-fokon még 30 percig tovább sütöm.(különben nagyon meg tud égni a teteje) Az eredményt már láttad.
Előzmény: bjulee (1543)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!