Keresés

Részletes keresés

eukariota Creative Commons License 2013.09.25 0 0 15351

Sem a Kartalin kenőcsöt, sem a Kartalin krémet nem találtam a neten.. be tudnád linkelni az URL-jét?

Előzmény: tisha2 (15347)
Sfakutya Creative Commons License 2013.09.25 0 0 15350

Azt áruld el, hogy az olajos pakolást hogy tudod kimosni a hajadból????

Előzmény: Verus89 (15349)
Verus89 Creative Commons License 2013.09.25 0 0 15349

Nekem is volt a fejbőrömön, szinte minden területen. Heti 3x oliva olaj pakolást használtam, azt rajta hagytam kb. 1 óráig. Majd a bőrgyógyászom ajánlotta a Bioderma Node K sampont, azzal mostam utána hajat. Teljesen elmúlt a fejemről! Azóta csak heti egyszer használom ezt a sampont, amúgy a Head&Shoulders vált be. Remélem segít, egy próbát talán megér! :)

Előzmény: Poo92 (15272)
babboo Creative Commons License 2013.09.24 0 0 15348

Na, a szokásos menet. Szeptember, jönnek vissza a pöttyök.:-( A sulfurt december óta szedem, de semmi hatása rám ezek szerint. Megint a régi szöveg, semmi bajom a sömört kivéve.:-(

 

tisha2 Creative Commons License 2013.09.23 0 0 15347

Sziasztok!

Egy kenőcsöt szeretnék ajánlani nektek, ami számomra az eddig kipróbáltak közül a leghatásosabb volt a bőrömre. A neve Kartalin, neten rá tudtok keresni. Magyarországon nem kapható. Én Csehországból rendeltem, 2-3 nap alatt kézhez kaptam a csomagot. De egyéb országokból is rendelhető.

A kenőcs előnyei: szépen meggyógyulnak a „sömörök” és a tünetmentes állapot a krém használatának abbahagyása után is sokáig fennmarad. Elvileg természetes összetevőkből áll, ámbár a szolidol (valami gépzsír vagy mi), ami a fő hatóanyaga a kenőcsnek, nem tudom, mennyire nevezhető természetesnek. Mindenesetre a kenőcs nem tartalmaz szteroidokat.

Hátrányai: A krém illata nem túl kellemes, továbbá, a gyógyult bőr helyén vagy fehér, vagy barnás foltok maradnak, ezek egy idő után eltűnnek. Mindeme hátrányok ellenére én tökéletesen elégedett vagyok vele. Ja, és még egy dolog, a hatás nem egyik napról a másikra következik be, hanem általában kb. 2 hét mindennapos alkalmazás után kezdődik csak el a javulás (persze ez egyénenként változik). Szóval türelem is kell hozzá, de megéri.

Nem javasolt a kenőcs használata szteroidos kenőcsök alkalmazása mellett.

Jó egészséget mindenkinek!

babboo Creative Commons License 2013.09.21 0 0 15346

Jaj, drágám! Mit akarsz tőlem? Honnan tudjam? Én csak a saját családom tapasztalatait írtam le. Ne szekálj légyszi, ez nem jellemző rád!:-))) Én elfogadom a paleot, te nem. És akkor mi van? Semmi. Tudod: "Mi mind egyéniségek vagyunk!":-)))

Előzmény: ötfelezős (15345)
ötfelezős Creative Commons License 2013.09.21 0 0 15345

Lehet, hogy igazad van, de nem biztos, hogy egy 160cm-es nőnek 85kg-nak kell lennie.

Én értem, de te is. Biológiai program.

 

Azért nem fogytál, mert a paleo önmagában nem fogyókúra. Csak akkor fogysz, ha naponta 20-30g szénhidrátot eszel meg és nem többet. Viszont, még, ha paleo módon is eszel, akkor is figyelni kell a szénhidrát mennyiségére, ha fogyni akarsz.

Tehát tudod, hogy amikor a paleot kiróbáltam, melléje ettem szénhidrátot? :) Nem. :)

Egyébként én, amikor a 90-esekben rengeteget fogytam (leolvadtam 80 fölöttről 67-re), akkor rengeteg szénhidrátot ettem. Délig gyümölcs, délben a 70 dkg-s Graham kenyérnek legalább a felét megettem a reszelt zöldséges mixtúrához, és valami csokinak sem nevezett táblás izé (szegény voltam) állt a szekrényben ötösével, abból délután legalább egyet benyomtam. :D Hiába, a nyers zöldségektől rohadt éhes voltam.

 

Lehet, hogy igazad van, de nem biztos, hogy egy 160cm-es nőnek 85kg-nak kell lennie.

Azt hiszem, jelentősen félreértettél. :) Én biztosan nem istenítem a túlsúlyt, és hiába nézem, nem látom, hol hoztam volna össze a fogyás kárhoztatását a paleo (fogalmazzunk tehát pontosabban, ha nem vadhús, akkor paleonak hitt, vagy ál-paleo) étrenddel. Én egyébként a 2000-es években érdekes módon meg attól tudtam fogyni, ha csak gyümölcsöt ettem, de esténként hajigáltam magamba az aszaltat, mert alig láttam az éhségtől. Aztán kiderült, hogy magas a cukrom, sőt, egy ideje már. Akkor ez a fogyás az egészség jele volt?

Előzmény: babboo (15343)
Pacsker12 Creative Commons License 2013.09.20 0 0 15344

Nekem is egyre rosszabbak a lábaim, pedig még csak 24 éves vagyok és néha már kezd idegesíteni, amikor az öregek panaszkodnak, hogy fáj a lábuk, közben meg bele sem gondolnak, hogy nekem ugyanúgy fáj.

Örülök, hogy Neked már megszüntek a panaszaid. :)

Előzmény: Sfakutya (15339)
babboo Creative Commons License 2013.09.20 0 0 15343

Lehet, hogy igazad van, de nem biztos, hogy egy 160cm-es nőnek 85kg-nak kell lennie. Most sokkal jobban van, könnyebben mozog, nem szúrja magát inzulinnal, jobb a kedve. Ha ez halrend, akkor legyen az. Tovább nem fogyott, tehát nem vont el a szervezetétől semmi fontosat. Az cukordokija nagyon elégedett vele. De ez nem újkeletű, már 4 éve paleoznak. Egyébként kifogásokat mindig lehet találni, hogy miért ne. Ezt könnyebb, mint csinálni. Nem is értem, miért jó szénhidráttal tömni magát az embernek. Ettől van elhízva mindenki. Azért nem fogytál, mert a paleo önmagában nem fogyókúra. Csak akkor fogysz, ha naponta 20-30g szénhidrátot eszel meg és nem többet. Viszont, még, ha paleo módon is eszel, akkor is figyelni kell a szénhidrát mennyiségére, ha fogyni akarsz.

Előzmény: ötfelezős (15342)
ötfelezős Creative Commons License 2013.09.20 0 0 15342

Engem nem fogyasztott, a vérnyomásomat se vitte le.

 

Mondjuk én két dolgot e témánál mindig megjegyzek:

1. Az elméletnek csak a vadhúsok felelnek meg - pontosabban, amit régen ettek, és a tenyésztett állatok húsa között alapvető különbségvan zsírsav összetételben.

2. Szerintem ha 16 kg-t lefogy valaki egy étrendtől (nekem is van egy ilyen ismerősöm), akkor az az étrend nem étrend, hanem halrend. :)

Bocs. :)

Előzmény: babboo (15334)
babboo Creative Commons License 2013.09.20 0 0 15341

Teljesen mindegy, hogy tünet, vagy tünetegyüttes. Az a lényeg, hogy egy más betegségnek a tünete (tünetegyüttese). Nem alapbetegség. Igazából te is erre hozol példákat. A krémek, egyebek csak elnyomják a tüneteket.

Előzmény: eukariota (15340)
eukariota Creative Commons License 2013.09.20 0 0 15340

A PSORIASIS (pikkelysömör) nem szimptóma (tünet), hanem szindróma (tünetegyüttes)..Nem akarom ragozni, de kialakulása is soktényezős, a familiáris okoktól kedve a társult betegségeken át a pszichés okokkal bezárva..van, amikor minden kezelés nélkül elmúlik, pl. egy trauma lezajlását követően, pl. évekke ez egyik szülő halála után..kezelése (tüneti) megkezdése előtt feltétlen szakorvosi kivizsgálás szükséges (pl. góckutatás, élemiszer allergia), de ide vonatkoznak azok az ismeretek is, h egyes gyógyszerek (pl. a béta blokkolók) provokálják a PS tüneteit, más gyógyszerek pedig csökkentik azokat, v tünetmentessé teheik (pl.METFORMIN, D3 VITAMIN)..

Előzmény: babboo (15333)
Sfakutya Creative Commons License 2013.09.19 0 0 15339

Nekem is voltak korábban izületi problémáim. Volt idő, amikor a cipőmet is alig tudtam bekötni. Amióta kimutatták a gluténérzékenységemet és nem eszem lisztet, azóta az izületeim is meggyógyultak. 

 

Előzmény: Pacsker12 (15338)
Pacsker12 Creative Commons License 2013.09.19 0 0 15338

Nem idegesítesz! :) Csak a hangulatingadozások...

Amúgy azt tettem volna, amit írnál, ha nem derül ki, akkor megyek tovább. :) Látod, hogy értelmes vagyok!? :D

A vicces meg az, hogy a tünetek amiket írtam az a tejallergiára is pont ugyanaz. Így mikor teljesen kizártam az életemből (ami nem volt könnyű), azt hittem fellélegezhetek, de még mindig előfordulnak a tünetek, bár a WCpapír már nem fogy olyan gyorsan, de a többi az maradt. :) Ja a másik amit meg akartam említani, hogy a gluténérzékenység okozhat ízületigyulladást, így előfordulhat, hogy azt hiszi a beteg, hogy a sömörtől fájnak az ízületei, de közben meg az allergia válltja ki.

Neked meg nem kell elcsitulnod. :P Pont az a jó ebben az oldalban, hogy itt megtudjuk beszélni a problémáinkat, tapasztalatainkat, még ha az néha negatív is! :)

Előzmény: Sfakutya (15337)
Sfakutya Creative Commons License 2013.09.19 0 0 15337

OK. Nem akarlak idegesíteni. De ha meglesz az allergiavizsgálat és nem derül ki semmi allergia, akkor légyszíves lisztérzékenységre is vizsgáltasd ki magad. A panaszok, amiket írsz, azok nagyon arra utalnak.

Mostantól elcsitulok:)

Előzmény: Pacsker12 (15336)
Pacsker12 Creative Commons License 2013.09.19 0 0 15336

Te meg értsd már meg, hogy nem vagyok hülye! Én azért várom az éteallergia teszt végeredményét, hogy megtudjam mikre vagyok allergiás. Addig, ha cigánygyerekek potyognának az égből se tudnék átállni egy újfajta étrendre, mert nem tudhatom, hogy nem eszem e olyat, amivel szintén csak ártok magamnak. Mivel a rosszulléteim még mindig nem múlnak, így valószínű hogy előbb utóbb vmiről le kellene mondanom (a tejen felül), de ez nem biztos hogy a glutén lesz. Azt meg külön kihangsúlyoznám, hogy most az egészségem végett muszály kiderítenem mire vagyok érzékeny, mert a sömört tudom takargatni, de azt nem, hogy nem tudok leszállni a WC-ről, hányinger gyötör és olyan érzésem van néha, hogy legszívesebben meghalnék. Nem beszélve az alvászavarokról és a hangulatingadozásokról...

Nem szeretnék vitát szítani vagy ilyesmi, csak értelmesnek tartom magam annyira, hogy ne szoruljak kioktatásra egy olyan szituációban, ahol egyik félnek sincs igaza.

Előzmény: Sfakutya (15335)
Sfakutya Creative Commons License 2013.09.19 0 0 15335

Értsd már meg, hogy az ételallergia vizsgálat nem fogja kimutatni, hogy gluténérzékeny vagy-e.

Előzmény: Pacsker12 (15331)
babboo Creative Commons License 2013.09.19 0 0 15334

Pont itt a probléma. Hogy nem vagyunk képesek betartani. Én se, pedig egyáltalán nem nehéz. A szüleim, akik 80 körül vannak, betartják. Anyukám nem ad már inzulint magának, mert helyreállt a cukra. Lefogyott 16kg-ot. Apukám vérnyomása 84 éves korára így 117/75, pedig régebben gyógyszert kapott rá.

Itt egy link, lehet olvasgatni mások gyógyulását ettől az étrendtől.

http://www.tenyek-tevhitek.hu/paleolit-gyogyulas.htm

Előzmény: Pacsker12 (15332)
babboo Creative Commons License 2013.09.19 0 0 15333

Érdemes lenne kicsit gondolkozni azon, hogy a sömör önálló betegség, vagy egy tünet. Ha tünet, akkor az orvosok arra törekszenek, hogy egy másik betegség tünetét elnyomják. Elég hülyeségnek hangzik, de így van. A gluténérzékenységet szteroidos krémekkel, fényterápiával, neotigasonnal "kezelni" elég rosszul hangzik. Aki gluténérzékeny, majdnem biztos, hogy a tejfehérjére és tejcukorra is az!!!! Hiába nem mutatja ki a vizsgálat. Több éve írogatom itt már, hogy diétázni kéne. Még én magam sem tartom be, amit be kéne. Lehet, hogy tömeges gyógyulást érnénk el, ha így kajálnánk. Próba helyett viszont siránkozunk. Semmiféle lemondásra nem vagyunk hajlandók. Inkább bevennénk a sok sz@rt. Siralmas.

Pacsker12 Creative Commons License 2013.09.19 0 0 15332

Én ahogy eddig tapasztaltam, ahány ház, annyi paleo-s étrend...van aki azt vallja, hogy palozik, de közben meg eszik hüvelyest, van, aki tejtermékeket eszik mellette és van aki házilag készít pl vaníliakivonatot vodka és vaníliarúd segítségével, de közben meg a vodka gabonából van, szóval elég érdekes. :) Sokat olvastam már a paleo-ról, de eddig még senkit sem láttam, aki 100%osan betartaná ezt a fajta diétát. Tény, hogy azóta sokkal egészségesebbek, mindegy hogy cukorbetegségről, magasvérnyomásról, pajzsmirigyről vagy bőrproblémáról van e szó, de ennek ellenére még is előfordul, hogy "csalnak" a diétában. Amennyiben rólam kiderülne, hogy nem csak a tejre, de még a gluténre is allergiás lennék, akkor én is átvennék pár dolgot a paleodiétából, de én is amolyan "csalfa" módon. :)

Előzmény: babboo (15328)
Pacsker12 Creative Commons License 2013.09.19 0 0 15331

Én ételallergia vizsgálatra mentem, az intolerancia az teljesen más. Majd 2-3 hét múlva okosabb leszek, hogy ez a vizsgálat pontosan mit mutat ki. :)

Előzmény: Sfakutya (15327)
Sfakutya Creative Commons License 2013.09.19 0 0 15330

Nálam ki is mutatták a gluténérzékenységet. Én hivatalosan is lisztérzékeny vagyok. Amióta betartom a gluténmentes táplálkozást, azóta sokkal jobb állapotban van a sömim. Néha majdnem teljesen elmúlik, de ha csak egy minimális glutén kerül a szervezetembe, akkor nagyon erősen belobban. Mivel csak a teljesen feldolgozatlan élelmiszerről lehet biztosan megállapítani, hogy van-e benne glutén, ezért ha nagy ritkán veszek valamilyen készítményt (lehet akár csoki, gyümölcsjoghurt, felvágott) nagy a valószínűsége, hogy belefutok a gluténba. Vagy ha valahol étteremben, vagy vendégségben eszem, akkor is előfordul a gluténszennyezettség, mert nem csak az a fontos, hogy gluténmentes nyersanyagból főzzenek, hanem az isontos, hogy pl olyan fakanalat sem szabad használni, amivel korábban normális lisztet kevergettek.

Visszatérve az ételintolerancia vizsgálatra, nálam is végeztek, és a búzára nem vagyok allergiás. Csak a gluténre vagyok érzékeny.

Előzmény: babboo (15328)
babboo Creative Commons License 2013.09.19 0 0 15329

Ennek nagyon örülök!:-) Ez is siker. Még a végén megtaláljuk az okokat.

Előzmény: nemez73 (15323)
babboo Creative Commons License 2013.09.19 0 0 15328

Igen, így van. Én is voltam intolerancia vizsgálaton és a glutént nem vizsgálták. Kevesen tudják, hogy a gluténra az emberek legalább 80%-a allergiás anélkül, hogy mutatná a tipikus tüneteket. Más tünetek vannak, amiket nem hoznak összefüggésbe a gluténnal. Mi ezért kezdtünk paleozni. Én se vagyok egy nagy jellem és becsúszik néha ez-az, ami nem kéne. A paleo ugyan nem vallás, csak egy étrend. Mégis, ha ilyen tünetek vannak, mint a sömör, be kéne rendesen tartani. Pl. hüvelyeseket sem szabadna enni, mert áteresztővé teszi a bélfalat, ami a sömör melegágya. Erre a Szt. Margit kórház bőrgyógyásza is felhívta a figyelmünket. Lehet, ha komolyan tartanánk ezt az étrendet, senki nem lenne sömörös. Persze, ez csak egy feltételezés volt.

Előzmény: Sfakutya (15327)
Sfakutya Creative Commons License 2013.09.18 0 0 15327

Ha élelmiszer intolerancia vizsgálatra mentél, akkor a gluténérzékenységet nem vizsgálják. Pont erre akartam felhívni a figyelmedet.

Előzmény: Pacsker12 (15326)
Pacsker12 Creative Commons License 2013.09.18 0 0 15326

Köszönöm a figyelmeztetést, remélem a glutént is kimutatja majd a teszt, mert kb. vagy 8 féle élelmiszer keveréket írtak a beutalómra.

Ha meg nem mutatja ki, akkor meg majd kísérletezgetek. :)

Előzmény: Sfakutya (15324)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2013.09.18 0 0 15325

Igen, megkaptam, nagyon szépen köszönöm!

Előzmény: ötfelezős (15320)
Sfakutya Creative Commons License 2013.09.18 0 0 15324

Remélem, hogy tudod, hogy az ételallergia során esetleg kimutatott búzaallergia és a lisztérzékenység két külön dolog. Ha a búzára nem leszel allergiás, az nem azt jelenti, hogy nem lehetsz lisztérzékeny. Sajnos a két betegséget össze szokták mosni és sokan azt hiszik, hogyha csináltattak élelmiszerallergia vizsgálatot, és nem mutattak ki búzára allergiát, akkor minden OK.

Előzmény: Pacsker12 (15321)
nemez73 Creative Commons License 2013.09.18 0 0 15323

nekem teljesen visszahúzódott a tenyér talpi sömöröm mióta a megfelelő mennyiségű hormont szedem a pajzsmirigy alulműködésre.Lehet visszaolvasni a hozzászólásaimat amikor még nagyon rossz állapotban voltam,alig tudtam menni stb.

Szerintem a pikkelysömör  egy másik valamilyen betegségnek a tünete és sajnos nem mindenkinél ugyanaz a dolog váltja ki...

babboo Creative Commons License 2013.09.18 0 0 15322

:-))) Ezért mondtam, hogy nem lemondás.:-)))

Előzmény: Pacsker12 (15321)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!