Keresés

Részletes keresés

Lampyris Creative Commons License 2001.04.26 0 0 2093
Má' linkelni is tudok:

FishBase

"ONLINE KATALÓGUSBAN A VILÁG ÖSSZES HALFAJA
(MTI) Ezentúl a németorszagi Kiel Tengertani Intézete fogja gondozni a
világ legnagyobb internetes halnyilvántartó katalógusát. Az egyedülálló
adatbázis a világon ismert mind a 25 270 halfajt leírja, es fényképekkel,
térképekkel, grafikonokkal, valamint kutatási eredményekkel kiegészítve
mutatja be azokat. A Tengertani Intézet csütörtökön számolt be arról, hogy
a Föld minden halfajáról átfogó információkat tartalmazó FishBase
"karbantartásának" felelőssége az ugyancsak erre pályázó versenytárs
Stockholmot és Párizst megelőző Kielhez került. A nagyszabásu internetes
vállalkozás költségeit Kanada, Svédország, Franciaország, Belgium,
Németország, az Európai Unió és a Halászok Világszövetsége közösen viseli."

P_Zsola Creative Commons License 2001.04.26 0 0 2092
Sziasztok!
robee: en mar csinaltam egy 112 liters (70h*40sz*40m) akit 6-os uvegbol merevites nelkul, es kibirta a viz nyomasat. Az egyik ismerosomnek van egy 150 literes (100h*30sz*50m) akija 6-os uvegbol, amiben van harom merevites. Egy kozepen es egy-egy a ket szelen, ami a rovidebb oldallal parhuzamosan van beleragasztva. Gond nelkul uzemel.
Zsola
Előzmény: robee (2090)
Lampyris Creative Commons License 2001.04.26 0 0 2091
Halkatalógus!

http://www.fishbase.org/

És egy kérdés: a hungarocellből oldódik ki valami a vízben, vagy nyugodtan lehet használni?(dekorációs alkatrészként).

robee Creative Commons License 2001.04.25 0 0 2090
Hello !

Koczeka ,Nokiafan : köszi ,hogy válaszóltatok :) Az igazi oka annak ,hogy a 6-os(35ft/l) üveg majd fele annyiba kerül mint a 8-as(65ft/l) ,a 10-est nem tom mennyibe kerül ... Sajnos nem áll rendelkezésemre ennyivel több pénz mert ezt a kicsit is a kajapénzből spóroltam (mi ez ha nem elszántság ? :) ).
Módosítottam elképzeléseimet és a következő kérdésem az lenne ,hogy 90cm hosszú 40 cm magas és 35 cm mély akvárium vízének nyomását elbírja-e a 6-os üveg ,mert ez már nem 200l hanem 126l

Előre is köszi : Vic

Degec Creative Commons License 2001.04.24 0 0 2089
Kedves bmw001!

Nekem is cement + perlit háttér van és nekem nincs vele semmi bajom vele 1 éve van meg
meg amugy mi ezzel foglalkozunk és még egy aksit se hoztak vissza mert oldodott volna vagy megdöglöttek volna a halak

szucsr Creative Commons License 2001.04.24 0 0 2088
Jelentem, hetekig úszkált a trutyi az aksiban utána. A szűrő ugyan szűrte, de az összes növényem gajra ment, mert mm vastagon állt rajta a "por".

Es ez meg nem is a kemiai mellekhatas. En csinaltam egy utolagos perlitbeton hatterreszt az aksimba (az oldalfalra, 30x45cm). Ezt aztattam a kiskadban. Egy het aztatas utan a pht egy nap alatt 9 fole vitte. Es az mar eleg sok. Persze az aksiban tobb viz van. Amikor vegul betettem az aksiba, meg mindig valtoztatott a kemhatason, de mar elviselheto volt, 8,5-9 koze ment fel. Ez meg a sugereknek elmegy. Most (tobb honap elteltevel) mar elegge beallt.

Robi

Előzmény: bmw001 (2087)
bmw001 Creative Commons License 2001.04.24 0 0 2087
>Hát a cement hátteret nem kell hetekig áztatni!

>hagyni kell mig megszárad(3nap)

>és utána feltölteni

>nem kell a vízet cserélgetni

>Probaltad? Es elnek a halaid?

>Robi

Saját tapasztalatomból állíthatom, hogy ez így nem működik. Nekem azt mondták, hogy forró vízzel háromszor feltölteni, majd leereszteni. Majd rendes feltöltés. Jelentem, hetekig úszkált a trutyi az aksiban utána. A szűrő ugyan szűrte, de az összes növényem gajra ment, mert mm vastagon állt rajta a "por".

Előzmény: szucsr (2086)
szucsr Creative Commons License 2001.04.24 0 0 2086
Degec

Hát a cement hátteret nem kell hetekig áztatni!
hagyni kell mig megszárad(3nap)
és utána feltölteni
nem kell a vízet cserélgetni

Probaltad? Es elnek a halaid?

Robi

Előzmény: Degec (2082)
Nokiafan Creative Commons License 2001.04.24 0 0 2085
BiroGábor, nem lehet véletlenül, hogy a SERA morena-tól lesz szőralgás a növényvilágom?? Ja amúgy van egy másik akvárium is, ami a te útmutatásaid alapján készült!! Az is elég szépen néz, ki!! majd azt is felveszem, és digizve küldjük. mpg- v. miként legyen majd digizve? ill. te ki tudsz vágni videóból képet vagy csináljuk mi??

robee, miért akarods mindenárom 6mm-ből??csináld 10 ből és abba annyit nyomsz amennyit akarsz, és soha nem kell izzadnod, hogy otthon tocsog e a padló az aksitól!

Koczeka Creative Commons License 2001.04.24 0 0 2084
robee

Nem csak a magassg és a térfogat, hanem a forma is sokat számít!
pl. ha 45 cm magas, 45 cm mély, hosszúsága 100 cm (200 l) és 6mm az üveg, akkor tutira széttörik az első feltöltéskor.
Szakemberrel csináltasd meg az aksit és az majd megmondja, hogy milyen és mekkora aksit milyen üvegből kell megcsinálni ! Ha visszaolvasol akkor találsz nevet és telefonszámot is. (Martikán Imre)

üdv

Degec Creative Commons License 2001.04.23 0 0 2083
Na én csak kérdezném ,hogy most kell-e cserélni ezt a vizet a co2 reaktoron valamikor

ja és láttam már néhány képet amin diszkosz pár van és az egyik mindig(néha)kisebb ez vajon melyik lehet a nöstény?

Degec Creative Commons License 2001.04.23 0 0 2082
Hát a cement hátteret nem kell hetekig áztatni!
hagyni kell mig megszárad(3nap)
és utána feltölteni
nem kell a vízet cserélgetni

ez a megoldás is jó de szerintem a cementes jobb
igaz izlések és....

Előzmény: szucsr (2079)
Józsi bácsi Creative Commons License 2001.04.23 0 0 2081
Sziasztok!

Látott valaki mostanában Panaque-t megbízható üzletben? Szeretnék venni egy suttoni-t esetleg egy nigrolineatus-t, de sehol nem találok.
Egy nigrolineatus már van, lehet ebből gond? (Területvédés, stb.).

Előre is köszönöm

robee Creative Commons License 2001.04.23 0 0 2080
Hello mindenkinek !

Egy gyakorlati kérdésem lenne :) Akváriumot szeretnék csináltatni és egyik ismerősöm elmondása alpján akár 200 literes akváriumot is lehet készíteni 6 mm-es üvegből csak azzal a feltétellel ,hogy a magasság nem haladhatja meg a 45 cm-t .
Kérdésem az lenne ,hogy igaz-e ez ?

Előre is köszi , Vic

szucsr Creative Commons License 2001.04.23 0 0 2079
eqoist

Szerintem nem, muszály perlit-cement hátteret készíteni.Én egy sokkal jobbat szoktam csinálni.Ezt egyszerűen Poliuretánhabból készítem,bevonom epoxi gyantával,megyszórom kvarchomokkal és nem kell áztatni hetekig,vizet csereberélni rajta,már másnap feltölthető és garantáltan nem oldódik ki semilyen anyag belőlle.

Tetszik ez az otlet, kiprobalom, majd beszamolok. De elobb kerdezek. Poliuretanhabot hol lehet venni? Milyen allagu? Ugy ertem, lehet belole barlangokat csinalni?

Robi

Előzmény: egoist (1755)
Koczeka Creative Commons License 2001.04.23 0 0 2078
Mur:

Nagyon kösszönöm az infót !

Üdv

Mur Creative Commons License 2001.04.23 0 0 2077
Hali!

Ha tiszta oxigént nyomnak a víz felé, akkor igen (nagykerekben pl. azt nyomnak bele).
Vigyázni kell még a hőszigetelésre, nehogy megfázzanak a halak (hungarocell doboz).

Mur

Előzmény: Koczeka (2076)
Koczeka Creative Commons License 2001.04.23 0 0 2076
Sziasztok,

Szerintetek 6 db kb. 6-7 cm-es diszkosz kibír 1 óra 15 percet egy kellően nagy zacskó vízben, kocsiban szállítva ???

Köszi, üdv !

Nokiafan Creative Commons License 2001.04.22 0 0 2075
BiroGabor:

Hi, kezdeti időszakban kb levélszárakon 5-10 cm/este :)) Most már az összes fent volt, tegnap kiütöttem őket, a fele kuka lett :( most tesztelem, hogy mi marad meg, meg mi nem. A lukacsos eddig nagyon el volt árnyékolva -most megint átültettem mert már lerohadt az összes level, tegnap óta új hajtás (van ott még táp)- KÉSZ A VIDEO 13 perc. Ja eltűnt 2 leopárd dánióm!! volt egy növény, talajszinten csonkoltam, remélem nem megint 70cm-es levéllel kezd mert akkor gyökérkezelnem kell. múltkor volt egy kis fogyókúra :( nem ajánlom senkinek, úgy megtépték, a sziámim, hogy csak na. Gábor, -felnőtt fiú/lány- sziámi, a fátyolból letéptek a többiek tövig egy csíknyit, az visszanő??

május 15 tapolca utána Bp. Áhoy!

WebM Creative Commons License 2001.04.22 0 0 2074
Hello!

Birogabor: de, az akvariumba ontottem, viszont elotte jol felhigitottam, 5%-os sem volt az oldat, es persze nincs hal az aksiban. Egy konyvben olvastam, hogy lehet sosavval is. Nem kellett volna?

WebM

birogabor Creative Commons License 2001.04.22 0 0 2073
Jó nagy hello mindenkinek!

Zsola akváriuma mostantól megtekinthető a honlapomon! Mármint a technikai része. Tudjátok, lecsepegtetős szűrőrendszer...
FIGYELEM: új cím: semi.fw.hu
Ott az édesvízi akváriumok p_Zsola.....

ciao,
Biró Gábor
Semi

Degec Creative Commons License 2001.04.21 0 0 2072
na nekem van egy olyangondom ,hogy a növények nem felfele hanem oldalra nőnek
szoval van 20cm-es levele de igy elterül a aljazat felett s nem felfele nö
mit kellene tennem?
birogabor Creative Commons License 2001.04.21 0 0 2071
Hello mindenkinek!

Sok kihagyás után egy kicsit újra itt vagyok…

Mindenkinek1
Láttam, hogy foglalkoztatok egy kicsit a pH változtatásával is! Csak látom, hogy ilyen bátrak vagytok és nem tudom megállni, hogy ne ijesztgessek egy kicsit. Nos, ha lecsökkentitek a GH-t (*KH), akkor a szűrőbaktériumok kapacitása ugrásszerűen lecsökken! És ennek mi a következménye? Kapizsgáljátok már amit kapizsgálok?

Mindenkinek2
Látom megtetszett nektek a kólásüveges CO2 reaktor is… Én is láttam már ilyet, de több problémája is van, amiért több bajt okozhat, mint örömöt! Az első a nyomás állandósága. Folyamatosan változik sajnos… És honnan tudjátok, hogy a porlasztó mindig ugyanúgy porlaszt, és ugyanakkorákat? Szóval amit ki akartam ebből hozni az az, hogy kerámia porlasztó fog kelleni! A másik, hogy jobb lenne egy u.n. Bubble-counter! A nyomásváltozással meg nem tudtok mit csinálni! A probléma nem a CO2 előállításával van, hanem azzal, hogy mindig pontosan, szakszerűen adagolódjon be… A hatékonyság növelhető, ha a buborék útjába tesztek kis terelőlemezeket.

Mindenkinek3
Már készítem a csepegtetős szűrés lapocskát... Remélem érdekel is valakit! Hétfőn már lehet olvasni! (ha minden jól megy)
Ja még valami: semi.fw.hu lesz az új cím! A régi nem szűnik meg, de nem lesz frissítve...

Bmw001
Az aktívszenet azért nem szabad tőzeggel együtt használni, mert az aktív szén magától is pH ingadozást válthat ki, nemhogy még tőzeggel együtt!
Az aktív szén alkalmazása pH változást idéz elő! Ezt tartsd szem előtt!
Ha van pénzed, akkor veheted a drágább aktív szenet is, ugyanis csak annyiban különböznek, hogy jobb! Legalább is ezt mondták! Én nem ezt használom…
Miért akarod a casfát szétfőzni? Mi a baj vele?Egyébként ált. 2X kell megfőzni, és utána jó lesz! Nem olyat vettél, ami víz alatt volt a kereskedőnél?

W_e_b_M
Te hová öntötted a sósavat? Ugye nem az akváriumba?? Nyugtass meg!

Nokiafan
Csákó! Régen hallottam rólad. Ha elvágod a növényeket akkor ki fognak gyökerezni.
Mennyire nőnek a növényeid? Lentebb hagyott a kezdeti lelkesedésük? Hány centit is nőttek régebben?
Hol leszel katona?

ciao,
Biró Gábor (birogaborx)
semi.fw.hu

Degec Creative Commons License 2001.04.21 0 0 2070
Hát nálunk is 20°c körül van de nekem az akvárium tetején van és ott ugy 24°c körül van a löty
1000-rel megy nekem
Lampyris Creative Commons License 2001.04.21 0 0 2069
Hi Degec!

Nálad hány fok van a lakásban?
Mer nálam még mindig nem nagyon müxik. Központi fűtéses lakásban lakok, és már nem fűtenek. kb 19 C fok van.

Előzmény: Degec (2064)
Degec Creative Commons License 2001.04.21 0 0 2068
esetleg tenyészt valaki diszkoszt?
ja és tudtok valami jó akvarista lapot?
Degec Creative Commons License 2001.04.21 0 0 2067
ti tudtok valamit egy diszkosos CD-ről?
nemtom én láttam valahol csak valami baromi drága volt
nemtudjátok honnan lehetne megszerezni??
P_Zsola Creative Commons License 2001.04.21 0 0 2066
Sziasztok!

Elnezest kell kernem azoktol, akik mar kerestek birogaborx lapjan a csepegteto szurorolrol keszult kepeket es leirast, de csak hetfotol lesz elerheto, mert en nem tudtam Gabornak idoben eljuttatni az anyagot. Bocs mindenkitol!

Zsola

Előzmény: P_Zsola (2042)
WebM Creative Commons License 2001.04.21 0 0 2065
Hello!

A PH meronek jonak kell lennie, Sera termek, es az elvileg jo.. Nomeg ha magasabbat merne, akkor a csapviznek mar alapban 8-asnak kellene lennie, tehat akarmennyit mer felre, az akkor is magatol felment 1-el rovid ido alatt.

WebM

Előzmény: PECSKEKE (2063)
Degec Creative Commons License 2001.04.21 0 0 2064
Én is csináltam ilyen co2 telepet
ugylátszik muxik a dolog kiváncsi vagyok lesz-e valami:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!