Keresés

Részletes keresés

háromnevűl Creative Commons License 2014.03.21 0 0 1772

Két gyógytornán vagyok túl, rögzítőben. Még mindig fáj, elég dagadt: 5 hete műtöttek... A gyógytornász szerint bőven belefér. Patella- inas pótlásom volt. A hamstringosaknak mintha könnyebb lenne...

Előzmény: benssz (1771)
benssz Creative Commons License 2014.03.21 0 0 1771

még mindig eléggé fáj a térdem,amikor felemelem a lábam.normális ez ? mikor múlik már el? :(

Kirstin111 Creative Commons License 2014.03.20 0 0 1770

Sziasztok!

 

Denks műtét érdekelne, illetve a felépülési idő. Abkarovits Géza fog műteni denks-el a jövő héten.

 

Üdvözlettel:

Axióma Creative Commons License 2014.03.17 0 0 1769

Roviden. Programozokent dolgozom. Nem a mutetig tappenz, hanem a mutet kovetkezmenyeben igertek 2 het korhaz 3 het onellatasra alkalmatlansag (szfvari emlegetett doki). Tatan (es neked nem ott mondtak horror arakat) eleve ugy kezdtek, hogy 2 nap korhaz, es ossz 6 het tavol a melotol, de a sors egyebek miatt ugy hozta, hogy bejartam kozben is ha az autoval szallitasomat megoldottak. TA-hoz bejutni beutaloval lehet, mondtam hogy ha nem megy akkor az en dokimnal (hazi) nem, nem naluk. Dinnerre rogton mondtam, hogy van is, persze te nem igy emlekszel.

Meselj, amit akarsz, csak ne utasits, mintha ez valami _neki_is_tuti_jo_ szakmai velemeny lenne, ezt kertem. Szerintem nem indokolatlanul.

 

Előzmény: pom-pom77 (1768)
pom-pom77 Creative Commons License 2014.03.17 0 0 1768

Azt írtad matematikus vagy. Ezért gondoltam,hogy esetleg pedagógus vagy. Emlékszem rá,hogy neked az állami kórházban mit csináltak. Sajnálom,hogy rossz helyre kerültél. Nekem is volt sok rossz élményem az állami  kórházakban. Ezért is osztom meg itt a jó és rossz tapasztalataim. Szerencsére megtaláltam ezt az oldalt. Ezek után erkölcsi kötelességemnek érzem,hogy  én is tovább adjam ezen a fórumon keresztül a tanácsaim ,azoknak akik még műtét előtt állnak ,hezitálva,hogy  kit válasszanak., Sportkórházba T. A-hoz!!! Majdnem beleszaladtam egy nagy hitelbe amit évekig nyöghetnék. A híres doki (akit lemondtam) már többször írtam, mennyit kért. Ki is volt írva az operáció ideje. Ráadásul egy olyan fajta eljárással akart operálni amiből ő sem kért. Neki is volt szalagszakadása,de ő is a hagyományos  műtéti eljárással élt. Itt jegyzem meg,hogy kiválóan távolította el a porcom tavaly. A szórakoztató iparban dolgozom,de már alig van felkérésem. Ebből adódóan  sok a szabadidőm. Nagyon körüljártam a témát,hogy kivel és hol műtessem meg magam. Azoknak a sorstársaknak akik itt érdeklődnek,spórolok egy csomó időt a doki választás szempontjából,ha elfogadják a tapasztalataim. Tudom,hogy 2 gyermekes anya vagy,és nincs sok szabadidőd. Emlékszem  ezért neked is javasoltam,hogy vegyél egy diner párnát,ami kis helyen elfér. Ezért otthon is lehet gyakorlatokat végezni vele ( nem igazán  fogadtad  kitörő örömmel a tanácsom ). Sőt volt olyan sorstársam akinek én vettem meg, elfoglaltsága miatt  ő sem tudott járni gyógytornára. Írtam már azt is,hogy a vizsgálatra 2 hetet,a műtétre egy hónapot vártam. Nem értem,hogy a beavatkozásig miért kellene  bárkinek is betegállományba lenni?? Leírtam én is L Orina  még érhetőbben  pontokba szedte,mi a módja annak,hogyan kerüljön a beteg a Sportkórházba. Igaz vannak olyan kórházak ahová valóban csak területi lakosnak lehet menni. A Sportkórházba viszont bárki bárhonnan jogosult felvételt nyerni az ország  legtávolabbi szegletéből is….mert Országos Intézet. Nem igazán értem,hogy miért estem át a ló túloldalára. Netán azzal,hogy tovább adom a sebészem véleményét? Sokat polemizálok  veled ,nem is baj így lesznek az fórumozok  ( mi is) tájékozottabak.  A keresztszalag pótlás protokollja nem  a beteg állapotának nüansznyi különbségen múlik. 2 féle elv uralkodik a dokik között. Van aki a hajlításos módszert alkalmazza azonnal,van aki meg nem. Nem fekete fehér ez a kérdés. Nyilván szólnak érvek mindkét módszer mellett. Láttam saját szememmel a Sportkórházban,hogy a gyógytornász  a keresztszalag pótlás után miképp vezényli le a hajlítást a mellettem fekvő férfinak. Úgy,hogy a páciensnek ( háton fekvő pozícióban) végig lent volt a sarka az ágyon. Csupán erre hívtam fel benssz figyelmét. Amikor a gyógytornász bejött a műtét másnap reggelén levezényelni az első tornát,csak annyit kérdezett,hogy kit melyik orvos műtött. Fiamnak és nekem tilos volt hajlítani,mert T.A. műtött. A mellettem fekvő sorstársunkat egy másik doki operálta. Nem is kérdezett meg  minket ,hogy milyen eljárással ( Pl. patella vagy hamstring) A szobatársunk csak annyit közölt vele,hogy X.Y  doki.Azért kellett neki hajlítani mert gyógytornász tudta ,hogy az ő kezelő orvosa ezt az eljárást alkalmazza.

Axióma Creative Commons License 2014.03.16 0 0 1767

btw: a sebeszed-gyogytornaszod neked a sajat korulmenyeidhez mond tanacsot... hiaba ugyanolyan valaki masnak a panasza, vagy a mutetjenek 2 szavas megnevezese, lehet nuansznyi kulonbseg ami kezelesben pont valtoztat (korabban a szuleszes forumot olvasva volt egy tanulsagos eset, jott a kismama hogy a dokija mindenaron a szules napjan meginditana neki, mikor masoknal ez nem szokas; es csak fel nappal kesobb nyogte be hogy diabeteses... amikor meg pont ez a protokoll, ki is akadtak ra hogy ezt elsore elhallgatta. Es itt me'g a masik oldalon dokik voltak!)

Előzmény: pom-pom77 (1765)
Axióma Creative Commons License 2014.03.16 0 0 1766

Nem fikaztam az allamit, bar engem eppen felrekezelt ahova engem kuldtek beutaloval. De mutass egyetlen helyet, ahol azt irtam, hogy az allami nem lehet jo. Azt mondtam, en nem ertem volna ra az AKKOR szamomra vazolt (sok honap kieses melobol) valtozatra, es a tappenz miatt olcsobb volt felig TB-sen de rovid ido kiesessel muteni. Kifogasom a dokiddal az volt, hogy elvben tudtommal nem kaphatok oda kozvetlen beutalot, de allitjatok, hogy lehetne, nem szeretnem kiprobalni hogy igazatok van-e.

Nem vagyok pedagogus, honnan veszed? Es nemsokara 41. Es a 8+ ora melo es 2 gyerek melle nem ferne be a te rehab-od az idombe, szerencse hogy nekem nincs is ra szuksegem: a normal (nem sportos) eletre, a 7. honap ota csak normalisan hasznalom a labam.

Addig semmi gond, amig beszamolsz, de kezdtel atesni a tuloldalra...

Előzmény: pom-pom77 (1765)
pom-pom77 Creative Commons License 2014.03.16 0 0 1765

A sebészem és gyógytornászom véleményét adom tovább.És az ő hozzáértésük  bizonyítéka én vagyok.Tudom,hogy te itt milyen álláspontot képviselsz. Fikázod az állami kórházakat,dokikat. Fogalomzavarban vagy."Felsőbbrendűség"? A korom ,kitartásom,eredményeim?Biztatást ,segítséget, tapasztalatot adok át azoknak  akik ebben fórumban kérnek segítséget. Én is itt kaptam! Például  L Oriana-nak köszönhetem,hogy megtaláltam azt az orvost aki megműtött. Szerencsére nem rád hallgattam ,mert akkor szerintem, nem csak a pénztárcám bánta volna. Minősítesz,sértegetsz.Szerintem az apád is lehetnék.Tanítasz  illemórát is az iskolában? Emlékezetem szerint pedagógus vagy. Bár lehet tévedek.Idézek egy részt egy fórumozótól névtelenül. Remélem nem veszi zokon.

 

 

Kedves Pom-pom77! Az index "Térdprobléma" fórumán olvastam több bejegyzésedet és találtam ezt az email címet, amit egy másik felhasználónak adtál meg elérhetőségként kérdéseihez. Remélem nem veszed tolakodásnak, hogy ezen írok Neked. Szeretném megköszönni a bejegyzéseidet, mert szerintem sokaknak ad információt, támpontot és nem utolsó sorban bíztatást a megosztott személyes tapasztalatod. Én is a véleményedet, segítségedet szeretném kérni, mert a bejegyzésekből úgy tűnik, hogy sok tapasztalatot gyűjtöttél már sajnos saját és sorstársak esetei kapcsán és kitartó munkádnak és a szakszerű kezelésnek köszönhetően most kiváló erőnlétnek örvendesz. Az életmód váltásodat örömmel olvastam, mert elhízott fiatalként én is ezen dolgozom már kb. 3 éve, fokozatosan haladva vele, és meggyőződésem, hogy korosztálytól függetlenül ez egy nagyon jó cél, amiért érdemes tenni!

 

benssz Creative Commons License 2014.03.16 0 0 1764

nyugi ! nem veszem kézpénznek azt amit mondd :) 

 

Előzmény: Axióma (1763)
Axióma Creative Commons License 2014.03.16 0 0 1763

Ne haragudj, de szerintem ez mar etikatlan. Van egy paciens, akit kezel egy orvos. O a _felelos_. A paciens azert, hogy betartsa, amit o mond, hiszen a gyogyulas nem a muteten mulik csak, ezt te is elmondtad sokszor, de az o mutetehez az o rehabja tartozik. Ugy alkot egy kerek egeszet.

Erre most jossz te, es beledumalsz az orvos-beteg kapcsolatba. Raadasul ezt probalod a sajat kulonlegesseged felsobbrendusegevel (legidosebb mutott, es hogy milyen eredmenyeid vannak) me'g indokolni is.

Irdd le, hogy nalad mi volt, az egy dolog. De hogy az alapjan tanacsot, sot majdhogynem parancsot osztogass neki (hogyan emelheti a labat es hogyan nem), az nem kisse felhaborito egy nem szakmabeli reszerol.

Elore szolok, reagalhatsz amit akarsz, en nem fogok viszontvalaszolni, a velemenyem nem valtozik. Legfeljebb itthagyom ezt a topikot, nem er nekem annyit, plane hogy ilyen hosszukat irogassak csak azert, mert sajnalom a sracot, es felebred bennem a fogyasztovedo oszton (meg ha ez nem is szo szerint az a szituacio).

 

Előzmény: pom-pom77 (1762)
pom-pom77 Creative Commons License 2014.03.16 0 0 1762

aclrecon!Nem olvastam,hogy neki patellaín pótlás lett volna. Elképzelhetőnek tartom,a nagy súlya miatt. Ennek ellenére nem kizáró ok,hogy ne hajlítsa a térdét 3 hétig.Az én dokim a BTB/patellaín esetében is brace rögzítő viselését írja elő zéró  hajlítással 3 hétig.  

aclrecon Creative Commons License 2014.03.15 0 0 1761

Egyébként neki - mint írta - BTB volt, nem hamstring.. Úgyhogy nem ugyanazzal a technikával műtötték, mint Téged pom-pom :-)

pom-pom77 Creative Commons License 2014.03.15 0 0 1760

hallgass az öregre :-) 

pom-pom77 Creative Commons License 2014.03.15 0 0 1759

az a 3-4 perc nyújtás nem nagyok okés. Legalább  15-20 perc kell egyszerre.Közben lehet rajtad jégzselé,de csakis a fáslira tedd rá. A nyújtáshoz göngyölíts fel egy nagyobb törölközőt úgy,olyan magasan ,hogy amikor a sarkad alá teszed ne érjen le a térdhajlatod.Feszülni fog,de pont ez a lényege, akkor nyúlik az ín. 

benssz Creative Commons License 2014.03.15 0 0 1758

rendben ! óvatosan megyek.rossz láb előre és húzom utána a balt,mint egy zombi :D 

Előzmény: pom-pom77 (1757)
pom-pom77 Creative Commons License 2014.03.15 0 0 1757

Az ín  4 hónapos korától kezd csak erősödni,addig sajnos gyengül. Ezért nem kell addig erőltetni nagyon hajlítást. Szerintem az országban én vagyok a legöregebb keresztszalag pótlással műtött embere. Ráadásul mind a két térdemben az történt. 10 és 7,5  hónapja. Azt azért furcsállom,hogy nem adott  neked pontos instrukciót a gyógytornászod a kórházban. Arra nagyon ügyelj,hogy óvatosan/lassan  menj.Kerüld a hirtelen mozdulatokat.Néha elő fog fordulni,hogy kicsit hátra csuklik majd a térded .Ez miatt ne aggódj. Kb. ez 5-6 hónapos korodig lesz így.

pom-pom77 Creative Commons License 2014.03.15 0 0 1756

Azért az  nem gond,hogy 3-4 szer úgy emelted fel.Szerencsére  még bőven időben szóltam.

benssz Creative Commons License 2014.03.15 0 0 1755

az ébrentöltött időm körülbelül 60 %-ában rajta van a térdemen a jégzselé(csak jégzselét használok).Nyújtok igen,óránként kb. 3-4 percet,meg a gyógytornász azt is mondta hogy feszítgessem a combizmomat,azt is csinálom,meg lábemelés.Gratulálok a teljesítményedhez.Szeretnék ennyi idősen én is ilyen fitt lenni :) 

Valószínű,hogy amit utoljára írtál az volt a probléma azelőtt mielőtt tegnap este írtam,hogy amikor felemelem fáj,mert nem volt teljesen kinyújtva a lábam.én marha ! remélem nem csináltam nagyon rosszat azzal,hogy 3-4szer úgy emeltem fel :( 

megpróbálok mindent betartani amit írtok... nem tudom mi lenne velem nélkületek.köszi mindent ! 

Előzmény: pom-pom77 (1752)
benssz Creative Commons License 2014.03.15 0 0 1754

rendben köszi !!

Előzmény: háromnevűl (1751)
pom-pom77 Creative Commons License 2014.03.15 0 0 1753

Még valami. Nagyon fontos!!!!!!!! 6 hétig nehogy úgy hajlítsd a térded,hogy miközben fekszel háton és felemeled a lábad.Csak nyújtva szabad emelni.Nagyon nagy ilyenkor a nyíróerő ezért nem szabad a hajlítani , fekve a  levegőbe a lábad.Amennyiben mindenképpen hajlítani akarod (én  nem tanácsolom azt sem),akkor maradjon lent a sarkad az ágyon  és úgy húzd a sarkad a feneked  felé.

pom-pom77 Creative Commons License 2014.03.15 0 0 1752

Ént azt javaslom,hogy minél kevesebbet hajlítsd. Ugyanazzal a műtéti technológiával operáltak  téged is mint engem .A implantátumnak nem tesz jót ha erőnek (mozgásra kényszeríted) teszed ki. Annak be kell csontosodni.Természetesen ez az én dokim véleménye.3 hét merev tartás nulla fok hajlítás.Gondolom Béres és sokan mások azért preferálják  a hajlításos módszert azonnal,mert akkor a comb izom nem gyengül úgy el.Ez így van.Ezért van a gyógytorna.Nekem most olyan izmos a  térdem,mint soha életemben.Ma futottam 22 perc 04 mp. 4,2 km.  56,5 évesen.Mennyit jegelsz egy nap? Jégzselét használsz? Nyújtasz ahogy mondtam és mennyit?

háromnevűl Creative Commons License 2014.03.15 0 0 1751

Szia! Az alváspocíziókra kaptál/ találtál választ gondolom... Igazából ahogy jólesik, úgy nyugodtan... A térdmelegedés még sokáig veled lesz, nyugodj meg. Én csúsztam meg kádban, vizes kövön... Voltak furcsa érzéseim ilyen alkalmakkor... Meg amikor először, másodszor, harmadszor roppan a műtött térd, az is elég ijesztő. Szóval ne aggódj!

Előzmény: benssz (1750)
benssz Creative Commons License 2014.03.14 0 0 1750

kérdeznék ! elég meleg a térdem(pedig elég sokat van rajta a jégzselé) ez jelent valami rosszat? valamint néha mikor lábemelést csinálok az első emelésnél valami nagyon fura dolgot érzek.Nem is igazán tudom leírni,mintha elmozdulna valami ott bent vagy nem tudom.4-5  másodpercig fáj utána,aztán elmúlik.Eléggé aggaszt.

pom-pom77 Creative Commons License 2014.03.14 0 0 1749

"Okoson tervezték meg az embert"?Gondolom ez metafora a részedről. Azért lenne egy-két evolúciós baleset amiről tudnék beszélni.Például nyelőcső ami egyben a légcső is.Sokan megfulladtak már..Ez már nagy hiba.Külön kellene lenni. Az ember felegyenesedése is gerinc problémákkal jár.  A váll is kifejezetten a 4 lábon való járáshoz alkalmazkodott.És akkor még nem beszéltem férfiaknál a here elhelyezkedéséről. Kell még egy-két millió év mire a természetes kiválasztódás/szelekció a két lábon járáshoz teljesen  alkalmazkodik.Bár a természetes szelekcióról már nem igen lehet beszélni.Az orvostudomány,civilizáció ,urbanizálodás rendesen beleavatkozik.Satnyulunk.!!!Itt vagyunk mi keresztszalag szakadással.Ennek nagy mértékben oka a genetikailag gyenge öröklődés.  Nos... az őskorban kevesebb esélyünk lett volna a túléléshez a baleset után. Konklúzió:a gyenge ínnal született egyedek szép lassan kihaltak volna.

benssz Creative Commons License 2014.03.14 0 0 1748

nagyon is okosan :D nap,mint nap rácsodálkozok mióta megtörtént a baj 

Előzmény: L0riana (1746)
benssz Creative Commons License 2014.03.14 0 0 1747

a papírra az van írva,hogy BTB. az nem tudom mit jelent sajnos :D nekem szabad,sőt kell is hajlítani.Kedden már megyek gyógytornára... Hétfőn pedig már mankó nélkül kéne mennem.

egyébként az éjszakám jól telt,csak 2-3 x ébredtem fel és aludtam mindenféle pozícióban :D a lábam pedig kevésbé fáj mikor felemelem.Már csak 10/8-as a fájdalom..

Előzmény: pom-pom77 (1745)
L0riana Creative Commons License 2014.03.14 0 0 1746

Én a műtét utáni éjjel már hason aludtam, párnával a lábfejem alatt. Szerintem úgy alszol, ahogy akarsz, úgyis érzed, ha fáj, az azt jelenti, hogy nem tesz jót - okosan tervezték az emberi testet azért :D.

Előzmény: benssz (1744)
pom-pom77 Creative Commons License 2014.03.14 0 0 1745

Az műtéti  eljárás ugyanaz.Gondolom neked is  a hamstring módszert alkalmazták.Már írtam egy párszor,hogy 2 féle rehabot alkalmaznak.Nekem rögzítőben kellett aludni 3 hétig és nulla fok hajlítás.Lehetett akármilyen pozícióban aludni.Gondolom neked is.Úgy volt kényelmes,hogy egy párnát tettem az operált lábam alá,akár oldalt akár háton voltam.Hason nem szoktam aludni.Helyezd úgy a lábad ahogy kényelmes.Amennyiben nem bírsz ki 30 perc nyújtást egyszerre,úgy polcold fel csak 20 percre,de naponta vagy 5-szőr.Mindezt addig kell csinálni amíg érzed,hogy húzódik a térded.Akkor jó amikor már olyan lesz az érzete a lábadnak mint az egészséges.Én kb. 3 hónapig nyújtottam.

benssz Creative Commons License 2014.03.13 0 0 1744

szerintem az sem mindegy,hogy kit milyen eljárással műtenek,de aki jártasabb benne az megcáfolhat.

egy kérdés: háton lehet csak feküdni/aludni vagy lehet hason/oldalon fekve? utálok háton aludni...

Előzmény: Axióma (1743)
Axióma Creative Commons License 2014.03.13 0 0 1743

Ezek szerint eleg sok minden mashogy van, mint 2.5 eve nalam, vagy az ido, vagy az eltero orvos miatt. Sokkal tovabb mankoztam - az elso heten jartam vele, de nem lephettem ra kicsit sem -, es eletemben nem lattam terdgepet.

Előzmény: benssz (1742)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!