Keresés

Részletes keresés

gorogcs Creative Commons License 2001.05.07 0 0 2123
Szia Niburu!

Tényleg nagy a szaporulat és kell a hely az újabb kishalaknak. Biztos vagyok én is benne, hogy egy kis utánajárással találnék olyan kereskedőt aki ennyiért átvenné csak sajnos időhiányban szenvedek.:((
Szerintem én is nemsokára beteszem a lombardokat és ahlikat amiket tőled kaptam a nagy akváriumomba.
Üdv!

Nibiru Creative Commons License 2001.05.07 0 0 2122
Szia Csaba!

Mi van, nagy a szaporulat? :)
Figyuzz! Ez az ár annyira alacsony, hogy ennyiért bármelyik halasbolt is átveszi tőled az egészet!
Mondjuk ha 4cm körüliek már a halak, még többet is kaphatsz értük, érdemes utánajárni.
Ennyiből nem is jön ki még a költsége sem a dolognak, akkor inkább ha nem tudod eladni a szaporulatot, hagyd bent az akváriumban. Kissé drasztikus megoldás, de számolj utána.
Fűtés, világítás, szivattyú, kaja, stb.

Nibiru

Ui: Az afrák, amit tőled hoztam, a mai napon bekerültek a nagy akváriumba!

Előzmény: gorogcs (2121)
gorogcs Creative Commons License 2001.05.07 0 0 2121
Sziasztok!
Tudom, hogy ez nem egy apróhírdetési rovat de kevés már a hely az akváriumomban és meg szeretnék válni a sügér ivadékaimtól.
Cynotilaphia Afra, Pseudotropheus Elongatus"Mpanga", Pseudotropheus Kingsizei, Labidochromis spec.Yellow ivadékaim vannak 2-5cm közöttiek.150Ft-ért adnám darabját.
Mégegyszer elnézéseteket kérem!
Telefon: 06302025470
psztacia Creative Commons License 2001.05.07 0 0 2120
Ok, de nem tudom, mit csináljak, hogy meggyógyuljon. Külön helyen van, fertőtlenítős vízben, és antibiotikumos kaját kap. Egyébként az úszói is nagyon furcsák, a végük olyan lesz, mint az avar, megbarnul, és letöredezik. Lehet, hogy valami baktériumos fertőzés, nem? Mindenesetre tettem a vizébe parakillt meg olyan sárga tablettát. Csak azt nem tudom, hogy mikor rakhatom vissza a többiekhez. Milyen káros anyagokra gondolsz?
Előzmény: birogabor (2119)
birogabor Creative Commons License 2001.05.06 0 0 2119
Hello psztacia!

A betta szemén levő folt ezer dologtól lehet. Például köztudott (:-)) hogy az alga irritálja a halak bőrét is! Pláne érzékenyebb helyen, mint pédául a szem!
Ezen kívül lehet még attól is, hogy sok a káros anyag a vízben!
És igaz, lehet klórtól is...

ennyi,
birogaborx

Előzmény: psztacia (2109)
birogabor Creative Commons License 2001.05.06 0 0 2118
Hello!

Tudok neked budapesti boltot, ahol befogadják! (80% esély)

Aqua stúdió
1078 Murányi u. 24.

Guppival etetik a "tűzhalat"! (Meg még sokat) Épp most álltak rá a fagyasztott halra, mert elfogyott a guppi!
Próbálkozz velük!
Meg ne említsd, hogy én mondtam... :-))

ciao,
birogaborx

Előzmény: Sequoia (2114)
Nibiru Creative Commons License 2001.05.06 0 0 2117
Sziasztok!

Régen írtam ide, de azért olvasni szoktam... :)
Egy kérdés:
Ha a sügerekhez olyan mészkő kerül be az akváriumba, amely limonitos (vasérc, azaz vas oxid tartalmú) de más egyéb érc természetesen nincsen benne, árt az a halaknak?
Magyarán szólva árt a vas oxidja is, vagy csak ha a fém oldódik bele a vízbe?
Szedtem pár gyönyörű követ a Bükkben, azok tökéletesek, de van egy másik, amelyik az aggteleki karsztból származik, és limonitos erek vannak benne.
OFF
Képzeljétek, a Tar-kő közeléből lehoztam a túristaúton (kb 3 km) majdnem 50 kiló követ, felét a hátizsákomban, és egy nagy darabot a kezemben.
Utána 3 napig kissé nehezemre esett a járás, mit ne mondjak szar lehet kövérnek lenni... :)
Minden esetre így van ez, ha a akvarista a túrista! :)))
ON

L.Gyula Creative Commons License 2001.05.06 0 0 2116
Ő akkor rötön áttette a halakat a még éppen nem kiöntött régi vízbe, de két halának a szemén így is megmaradt a marásfolt, ami olyasmi, mintha valami hályogféle lenne. Ettől még elvannak a halai, habár nehezebben látnak. Üdv L.Gyula
Előzmény: psztacia (2112)
Monthy Creative Commons License 2001.05.06 0 0 2115
Az alga ellen a megfelelő fényviszonyokkal is védekezhetsz, se túl sokat se túl keveset.
Előzmény: psztacia (2109)
Sequoia Creative Commons License 2001.05.06 0 0 2114
Már megint itt vagyok a guppijaimmal!
Nagyon kérlek benneteket, ha tudtok valakit, aki átvenne ajándékba egy halomnyit, szóljatok! Vagy ha legalább egy akvarista boltot tudtok Budapesten, aki befogadja őket - akár élőeledelnek, az még mindig sokkal jobb, mint kinyírni őket csak azért, hogy ne legyenek.
Pillanatnyilag 4 felnőtt mellé kb. 30 db 1-2 centis ivadék a készlet és kezdek ideges lenni, mert ez már messze túl sok.
KÖSZ!
Lampyris Creative Commons License 2001.05.04 0 0 2113
P_Zsola!

Ez a CO2 bejuttatási módszer jónak tűnik. Az élesztős reaktor-nál jobbnak tartom.
De vajon hány literhez mennyi széndioxidot kell benyomni és milyen gyakran, hogy a növényeknek jó legyen, és a halak ne legyenek rosszul?
Láttam már elszíneződős szén-dioxidszint mérőt, de úgy emlékszem, elég drága volt. Neked nincs ilyen?

Előzmény: P_Zsola (2106)
psztacia Creative Commons License 2001.05.04 0 0 2112
És ha az, mit tegyek?
Előzmény: L.Gyula (2110)
CáPeti Creative Commons License 2001.05.04 0 0 2111
Sziasztok!
Egy tanganyikás aksit állítanék össze, de igazából nem ismerem az összes halat még annyira. Kérdésem, hogy egy 200-as medencébe, milyen illetve mennyi hal rakható. Inkább a kisebb méretű békés halak érdekelnek, és ha lehet, akkor növényt is tennék bele.
Köszönöm előre is !
L.Gyula Creative Commons License 2001.05.03 0 0 2110
Nem cseréltél vizet véletlenül? Mondjuk elég sokat? Akár klórmarás is lehet! Nem tudom, hogy felétek mennyi a klór a csapvízben. Ilyet láttam az egyik barátomnál, aki kb 50%-os cserét csinált, de akkor éppen fertőtlenítették a vizvezetékeket és magas volt a klór tartalom a vízben. Gyula
Előzmény: psztacia (2109)
psztacia Creative Commons License 2001.05.03 0 0 2109
Bárki!
Beteg a fiú bettám. Leht, hogy csak öreg (karácsonykor kaptam kifejlett állapotban), de az biztos, hogy nincs jól, mert szürke folt van a szemén, mintha vak lenne, és nem üldözi a nőstényeket, mint szokta. Külön tettem fertőtlenítős vízbe, de nem tudom, mi mást tehetnék. A növényeim meg algásodnak, egyre terjednek rajtuk a gusztustalan, hosszú, fekete szálak, lehet vele valamit csinálni? Esetleg érdemes kipróbálni az algagátló tablettát?
Egyébként holnap lesznek egyhetesek a nálam született kis betták, nagyon érdekesek :)
alap Creative Commons License 2001.05.03 0 0 2108
Sziasztok!

Tegnap vettem egy Marathon 100-as külső szüröt ilyenem még nem volt igy elsőre kénytelen voltam az eladó tanácsaira hagyatkozni. Adtak hozzá kerámia gyürüket aktiv szenet és szürö vattát.
Kb 1/3 magasságig kerámiát raktam bele kicsivel kevesebb aktiv szén és a maradék a vatta, jó ez igy vagy ha nem hogyan lehet jobbá hatékonyabbá tenni. Az eladó azt mondta hogy kb 1/2 évig nem kell tisztitani nekem ez kicsit soknak tünik plane mivel olvastam Biró Gábor cikkét az aktiv szénről és Ö 3 hónapot irt a max élettartamáról.

P_Zsola Creative Commons License 2001.05.02 0 0 2107
A rajz nem lett jo, de remelem erthetoen irtam le. Bocs!
Zsola
Előzmény: P_Zsola (2106)
P_Zsola Creative Commons License 2001.05.02 0 0 2106
Sziasztok!

A CO2 vizben valo oldasarol a kovetkezoket olvastam, illetve a peldat meg is csinaltam. Kettevagtam egy 2literes kolasuveget. A viz ala meritettem ugy, hogy ne legyen benne levego. Mivel en az aki alatt levo csepegteto szuro edenyeben csinalok mindent, igy ott rogzitettem az uveget ugy, hogy az uveg elvagott szaja lefele nezzen es minden a viz alatt legyen. Ekkor elovettem egy toltheto szodasszifont, amiben csak CO2 volt. Egy csovet huztam a szifon szajara es a cso veget aladugtam a viz alatt levo elvagott kolasuvegbe. Ahogy belengedem az uvegbe a CO2-t, ugy szoritotta ki a vizet. Ahogy kezd oldodni a CO2, ugy megy viszza a viz. Ezt naponta egyszer megcsinalo. Egy CO2 patronnal sokszor tudom feltolteni az uveget. Azt, hogy az akiban elol hogyan lehet ezt a megoldast szepen kivitelezni? Nem tudom. A cikk iroja ugy valositotta meg, hogy mivel neki volt az aki tetejen egy keresztmerevites, az uveget ez ala szoritotta.

--------------------------------viz szint ||
|-----------------| ||
| | ||
| | ||
| CO2 |Kolasuveg ||
| | ||
| | ||
| || | ||
| || | ||
||___________________________________||
|___________csovezetek________________|

ui: a cso csak a toltes ideje alatt van a vizben.

Zsola

L.Gyula Creative Commons License 2001.05.01 0 0 2105
Az FBS egy jobb minőségű ragasztó, bár nem kimondottan akváriumhoz készült. Ha nem reklamál, hogy válni akar azüvegtől, akkor aggodalomra semmi ok. Nekem egy tizenkét éves 100-asom megy, de semmi baj vele, pedig sima sziloplaszttal lett ragasztva. Fontos, hogy ragasztásnál ne maradjon buboré alatta és rendesen le legyen tisztítva a ragasztandó felület. Üdv L.Gyula
Előzmény: Nagy-Gaboca (2104)
Nagy-Gaboca Creative Commons License 2001.04.30 0 0 2104
Sziasztok!

120 lityis aksim 6 mm-es üvegből van, és azért kaptam+ 1 ismerőstől ajándékba, mert még nála a frontüveg alsó széle középen elvált a fenéküvegtől(a nagy nyomás következtében), és szivárogni kezdett a víz. Igaz, a medence magassága több min 50 cm, és nem fekete ragasztóval készült. Én nem szedtem szét darabokra az aksit, mert a többi részen erősnek ítéltem, hanem belülről megerősítettem egy vastag üvegcsík beragasztásával. Úgy számolom, hogy ez '94 őszén lehetett, és azóta gond nélkül üzemel.

Tényleg!

Ki tudja, hogy a hagyományos (pl: FBS márkanevű) szilikonkaucsukkal ragasztott akváriumoknak mennyi a várható élettartama???

A medencéim zöme a kilencvenes évek legelején készült, de nemigen algásodott még alá a ragasztó.
Mire számítsak?

Előzmény: Koczeka (2101)
pagát uhu Creative Commons License 2001.04.28 0 0 2103
WANTED!
keresek sürgősen tenyésztési céllal ananász xipho
himet. Kérlek, aki látott valahol segitsen.
Kössz
Uhu
Degec Creative Commons License 2001.04.27 0 0 2102
OK +nyugodtam
nálam se porlasztó van hanem nekem is a szüröre van rácsatlakoztatva

Köszi!

Koczeka Creative Commons License 2001.04.27 0 0 2101
bmw001

Az üveg ragasztása nem lehet probléma, a ragasztás erősebb az üvegnél. Az én 400 literesem eleje (dupla panorámás) így van ragasztva __><__ (a két 1 cm-es üveglap csak az élével érintkezik, szilikonos a ragasztó) !!!
Ha az éleket csiszolják, akkor az üveg nagyon sokat veszít a terhelhetőségéből és amúgy szerintem a fekete szilikon ragasztó még jól is néz ki.

üdv,
Koczeka

Sequoia Creative Commons License 2001.04.27 0 0 2100
Továbbra is várom bárkinek a jelentkezését, aki átvenne tőlem ajándékba egy guppi klánt. Részletek korábban a fórumban, vagy emailben tőlem. Köszi!
Sequoia Creative Commons License 2001.04.27 0 0 2099
Degec!
CO2 ügyekben persze lehet, hogy én szúrom el a dolgokat, de szerintem ne aggódj, ha letisztul a víz. Én reggelenként, mielőtt rákötném az akváriumra, felrázom a dolgot. Mint mondtam, nálam nem porlasztóra van rákötve, hanem belső szűrő légbeszívó csövére. Ha a kupakot teljesen rászorítom, akkor is megy minimális mennyiségű gáz az akváriumba. Szerintem a tömítések jók, tehát csak azt tudom gondolni, hogy ami zárt kupaknál megy, az az élesztő terméke - jobbára vagy tisztán CO2. Azt viszont el tudom képzelni, hogy ennek a nyomása nem elég nagy ahhoz, hogy egy víz alatt elhelyezett finomlyukú porlasztókövön átmenjen - lehet, hogy mondjuk félóránként egy kis buborék buggyan belőle, amit észre sem veszel. De nekem ez így OK; ha erősebben jönne, akkor félnék, hogy felborítja a vizem PH-ját. Így meg lehet, hogy nem növeli jelentősen az oldott CO2 tartalmat, de egy hajszállal biztosan. És az is biztos, hogy a növényeimet mintha húznák. Persze összehasonlítási alapom csak a gyerekkori 40 literes akvááriumom, amiben egy 25 wattos izzólámpa alatt csak senyvedett minden, ami zöld. De eszelősen butjánzik nálam minden. Kivéve az azonosítatlan páfrányomat, ami meg se moccan.
Előzmény: Degec (2097)
Nibiru Creative Commons License 2001.04.26 0 0 2098
Bocs nem vettem észre a hozzászólásod.
Hiányos kémiai imeretem szerint ilyen "lappangó" ph-t bizonyos nehézfém-szennyezések okozhatnak.
Általában FÉM szennyeződések, csak a nehézfémek viszonylag kis koncentrációban is elérik ezt a hatást.
Javítson ki valami kémikus, ha hülyeséget beszélnék. Azért nem akartam leírni, mert nem vagyok 100%-osan biztos benne, csak így emlékszem.
Régen volt...
Előzmény: PECSKEKE (2063)
Degec Creative Commons License 2001.04.26 0 0 2097
na nekem leált ez a co2 reaktor
letisztult a löty azt felráztam akkor termelt egy kicsit de megint gyorsan letisztult
mit kellene tennem?
csináljak egy újat?
Degec Creative Commons License 2001.04.26 0 0 2096
bmw001!

nekem semmien károm nem származott a háttér miatt se hal se nővény és mondtam még egy akváriumot se hoztak vissza mert valami gubanc volt

bmw001 Creative Commons License 2001.04.26 0 0 2095
Kedves Robee!

Érthető a takarékoskodásod oka, de főleg kisebb akváriumoknál <=300 l, az aksi maga a legkisebb tétel, de a legnagyobb gázt okozhatja a takarékoskodás. Általában a szűrő és a korrekt megvilágítás 200 l -es aksihoz legalább 10-10000 pénz emészt fel. A 6-os üvegnél elsősorban nem magával az üveggel van probléma, hanem a kis ragasztási felülettel, hiszen a vékonyabb üveg éleit kevesebb ragasztóval lehet megkenni.

Előzmény: robee (2090)
bmw001 Creative Commons License 2001.04.26 0 0 2094
Kedves Degec!

A halaim nekem sem bánták, de kb. 5000Ft-nyi növény langolt a kukában. Légyszi, körültekintőbben olvasni, ki mit ír;)

Előzmény: Degec (2089)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!