Keresés

Részletes keresés

Era0314 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 11751
akkor nézd meg az akciós listát,amiket kapsz,hogy az ár tartalmazza: Magyar nyelvű idegenvezetőt.vagy telepített magyarul beszélő idegenvezető van írva. Ez szinte az összes iroda beleírja. Mivel Én nem utazom a Karyával,így nem is kapom a hírleveleket,(de ha kapnám akkor se érdekelne) és nem is nézegetem a honlapjukat sem,így azt nem tudom,hogy Ők hogyan hirdetik.
Előzmény: kékszemű (11749)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.07 0 0 11750
Akkor ugyanazt gondoljuk :)
Előzmény: Napfény1 (11746)
kékszemű Creative Commons License 2009.08.07 0 0 11749
Ha egyszer úgy hirdeti,az utat,hogy végig magyar idegenvezetővel akkor ne bassza át a fejem,hogy a reptéren már az fogad,hogy nem beszél magyarul.

Nem szőrözni akarok, de melyik utazási iroda hirdeti magáról, hogy végig magyar idegenvezetőt biztosít? A Karya biztosan nem (de a Green sem, nyugodtan nézd meg a a honlapjukat csak annyit írnak, hogy telepített idegenvezető van, nyelvről egy szó sincs :-)))
Előzmény: Era0314 (11740)
Era0314 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 11748
szerintem meg az összes ember elvárásának senki nem tud megfelelni,de amit meg ígérnek azt tartsák be. Szóval lehet,hogy aki nekem szimpi,az nektek nem az. Így hiába is vitázunk,hogy melyik cég idegenvezetője a jobb soha nem fogunk megegyezni. :-) Nekem sokkal fontosabb az,hogy az iroda akinél befizetem a várva várt nyaralásom,ne nyúlja le a pénzem,és azt adja amit megígért!
dönce Creative Commons License 2009.08.07 0 0 11747
:))) Tudjátok mit? Már összeszedtem a cuccost, amit vinnénk. Ha belefér a bőröndbe a hosszú, viszem. Ha nem, akkor marad! És ha fázom, kérek majd takarót. Oké? ;)
Napfény1 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 11746
pont ezt írtam én is:)
Előzmény: Törölt nick (11741)
dönce Creative Commons License 2009.08.07 0 0 11745
Hedef Rose Garden Hotel
Előzmény: zsuzso100 (11723)
Napfény1 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 11744
Milyen volt a Balik?? Mi oda szerettünk volna átmenni, de sajna fullon volt. Egyébként a Green-es id.vez. előtt le a kalappal, mindent megtett, hogy átkerüljük egy jobb helyre, mint a mi szállodánk, de ami lett volna, az kb. ugyanaz a színvonal, elvitt bennünket, megnéztük, stb.
Előzmény: barackleves (11738)
Tökmag01 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 11743
ott adnak neki takarót, ha kér :))) de tényleg ha megnyugtat vigyél magaddal.
Előzmény: Törölt nick (11741)
Tökmag01 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 11742
nálunk is szét voltunk szedve...talán 3-4 szállodában álltunk meg mielőtt a "sajátunkhoz" értünk, ez azért még belefért...Az Antalyaba utazók másik buszra mentek...nem volt gáááz..
Előzmény: kékszemű (11739)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.07 0 0 11741
Dönce, szerintem a kézi poggyászba azért dobjál be egy vékony hosszú ujjú valamit mert a légkondis helyeken (pl. repülő) szükséged lehet rá . (ha fázós vagy) 
Era0314 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 11740
hogy az oroszokkal nincs gond???? Amikor az orosz gyerek az 5*szállodában orrát túrja a kaja felett és utána ugyanazzal a kezével belenyúl az ételbe. Te ott állsz mellette és majd elhányod magad. Mert Én majdnem oda hánytam,és nem is szedtem abból a kajából amibe belenyúlt. Az éjszakákról nem is beszélve amikor holt picsa részegen ordít a szállodába. Mindenkit felébresztve,mert neki kedve támadt ordítani.
Amúgy a Green idegenvezető is bejött bejött velünk a recepcióra,és ott volt addig amíg nem kaptuk meg a szoba kulcsot. Illetve az összes kiránduláson időben ott voltak,és magyar idegenvezető volt velünk a transzfer alatt is! Ha egyszer úgy hirdeti,az utat,hogy végig magyar idegenvezetővel akkor ne bassza át a fejem,hogy a reptéren már az fogad,hogy nem beszél magyarul.
kékszemű Creative Commons License 2009.08.07 0 0 11739

(mi az Alanyai régióban voltunk majdnem az utolsó szálloda ahová a transzfer buszunk ment), így az előttünk leszállókat is láttuk hogy ugyanúgy járt el velük is mint a végén velünk.

Igen, két megoldás lehetséges a transzfernél. Az egyik az, hogy az összes magyart felrakják egy buszra és a magyar idegenvezető védőszárnyai alatt szépen végigbumlizzák az összes szállodát, mindenhová bekíséri a vendégeket. Ez szép és jó, de nyilván azzal jár, hogy akik az utolsó szállóba mennek, azok már lepetéznek a transzfer végére. 2 éve ezzel a módszerrel az akkori iroda 3 óra alatt "pattintott" ki minket a szállóba (és még az Alanyába menők ott voltak a buszon, amikor mi leszálltunk Konakliban).

 

A másik módszer az, hogy max 1-2 szállóba menő vendéget tesznek egy buszba, így ugyan nincs magyar idegenvezető (mert nincs annyi, ahány busz kell ennél a módszernél), viszont a transzfer sokkal gyorsabb, a vendég a repülő út után sokkal gyorsabban a szállójába kerül.

Előzmény: Tökmag01 (11734)
barackleves Creative Commons License 2009.08.07 0 0 11738
Sajnos hasonlót tapasztaltunk tavaly a tabai full 5*-os szállodában. Az Izraelből átjött arab vendégek kulturáltabban viselkedtek. Idén a 3*-os Balik hotel Alanyában teljesen rendben volt, egy orosz vendég sem volt, magyarok, skandinávok voltak.
Előzmény: maxilo (11735)
kékszemű Creative Commons License 2009.08.07 0 0 11737

Hidd el nagyon örülök, ha Te meg voltál elégedve velük, bár azt nem írtad melyik szállodában voltál, de ez így már mindegy is :)

A Simena Sun Club nevű szállóban voltam, az értékelés a szállóról itt található.

 

Annyiból igazad van, hogy ez mindegy, mert az, hogy egy szálló jó, vagy nem jó, az egyáltalán nem függ az utazási irodától...

Előzmény: Tökmag01 (11716)
barackleves Creative Commons License 2009.08.07 0 0 11736
A Green védelmében írhatom, hogy ők is bekísértek a szállodába, minden segítséget felajánlottak, bár nem volt rá szükségünk. Az általuk szervezett programokon magyar idegenvezetők voltak, az infós órán ők is ott voltak időben, sőt ránk is telefonáltak. Mi is kirándultunk orosz csoporttal, nem gond a nyelv, sem az alkalmazkodás, de az török irodával történt, féláron.:)
Előzmény: kékszemű (11724)
maxilo Creative Commons License 2009.08.07 0 0 11735
Szóval az oroszok!! Én még üzleteltem velük, amikor rakétát is el akarták adni 88 ban. Lehet, hogy Szovjet utódállam tagjai nem mind oroszok, de az biztos, hogy a gyereket a 5 csillagos szállodában az asztalon tette tisztába az anyja, hogy a tál epret májusban magukhoz vették és a török személyzet csak nézett, az biztos, hogy a török bazárban miattuk nem lehet már normálisan alkudni, és az is, hogy a strandon a leterített törölközőt, sajátot (amivel a reggeli uszás után foglaltam le a napágyat), ledobták a földre. Én nem szeretnék oroszoktól hemzsegő (lett, ukrán vagy bánom is én) szállodában nyaralni. Idén Waterworldben voltam, ott a Magic Life német manager elmondta, hogy náluk max 3% lehet az orosz vendég, igaz hogy többet is hajlandóak lennének fizetni, de akkor más európai(skandináv, olasz,francia) vendégek elmaradnak!  Tehát ezért! Próbálj ki egyszer egy Magic Life szállodát,a TUI régebben drágán adta, de mostmár a grennél is elérhető sokszor olcsóbban.
Előzmény: kékszemű (11724)
Tökmag01 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 11734

Mi tavaly már a buszon megkaptuk (mindenki a saját hoteljébe szóló) bejelentkezési lapot és a buszon együtt töltöttük, ha valakinek gondja volt segített az idvez, nekünk nem volt okunk panaszra.

Megvárt mindenkit hogy megkapja a szobákat, (mi az Alanyai régióban voltunk majdnem az utolsó szálloda ahová a transzfer buszunk ment), így az előttünk leszállókat is láttuk hogy ugyanúgy járt el velük is mint a végén velünk.

 

 

Szerintem sokat számít, ha annak ellenére hogy azt mondják magyar nyelvű idegenvezető van kint, amikor kiér az ember mégis azzal szembesül hogy nem beszél az idvez magyarul. Mert azért nem elvárható mindenkitől (pl. idős emberek), hogy beszéljen valamilyen nyelvet, hisz ő azzal a tudattal ment hogy ha bármi gondja van kint is megérteti magát...engem ez zavarna ha karyával mentem volna és így járok..(annak ellenére hogy beszélünk nyelveket)

 

 

Előzmény: kékszemű (11724)
kirgizke Creative Commons License 2009.08.07 0 0 11733
Így van, azt azért ne feledjük el, hogy pl. az 50-es generácó fejébe is csak az oroszt verték ezerrel...aztán vagy ment, vagy nem.
Előzmény: COOP (11730)
COOP Creative Commons License 2009.08.07 0 0 11732
nálunk a hölgy a szállodában úgykezdte, hogy megkérdezte a recepcióst, hogy beszél-e angolul, amelyik nem beszélt, Ő váltott át vele török nyelvre.
Előzmény: kirgizke (11731)
kirgizke Creative Commons License 2009.08.07 0 0 11731
Érdekes a vita....hol az egyik utazási irodát temetitek - hol a másikat...

Csak halkan jegyzem meg, hogy többeknél nem az írással van a gond, hanem az idegennyelvű szövegértéssel...
Előzmény: zsuzso100 (11728)
COOP Creative Commons License 2009.08.07 0 0 11730
Voltak velünk idősebbek stb, akik nem beszéltek semmilyen nyelvet stb, igen ez is fontos lehet.
Előzmény: zsuzso100 (11728)
COOP Creative Commons License 2009.08.07 0 0 11729
Sőt, még a nyaralás alatt felhívtak ott kint bennünket és kérdezték, hogy meg vagyunk-e elégedve a helyi képviselővel stb, van-e valamilyen panaszunk, észrevétel stb.
Soha nem volt még egyik iroda sem ilyen figyelmes és pontos!
zsuzso100 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 11728
Ez a legfontosabb egy idegenvezetőnél, hogy kitölti a bejelentkező lapot? Azért nem óvodában vagyunk már, mindenki tud írni!
Előzmény: kékszemű (11724)
Tökmag01 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 11727
állnának
Előzmény: Tökmag01 (11725)
Nandi77 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 11726
Era mi tavaly is velük voltam teljesen rendbe volt minden, az idegenvezetők egyrésze magyar más része az ankarai egyetemen magyar szakon tanulók. Jól beszélik a nyelvet és tök jó fejek voltak. Idén is így van mert barátok nem rég jöttek haza. Idén is velük szeretnénk menni.
Előzmény: Era0314 (11715)
Tökmag01 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 11725
ez mennyire szabályos szerinted? én úgy tudom nincs olyan irodájuk ahol közvetlenül utasokkal állnánk kapcsolatban.
Előzmény: Era0314 (11717)
kékszemű Creative Commons License 2009.08.07 0 0 11724
Idgenvezető milyen volt? Csinos :-)))

Na, komolyra fordítva a szót, a transzfer alatt nem volt magyar idegenvezető, hanem egy ukrán hölgy volt velünk a buszon. Tudom, hogy ez egyeseknek komoly gondot jelenthet, mert a hölgy csak oroszul, németül, angolul és olaszul beszélt, magyarul nem. Nekem azért nem volt gond, mert nem csak magyarul beszélek, így minden információt megkaptunk tőle.

Green Travelt nagyon dícséred, akkor egy kérdés a Green Travel idegenvezetőjéről: bement veletek a szállodába és kitöltötte helyettetek a bejelentkezési lapot??? (csak mert a miénk igen!!!)

A Karya magyar idegenvezetője volt életemben az első kinti idegenvezető, aki percnyi pontossággal érkezett az információs órára. Sok ügyünk nem volt egymással, az általa szervezett fak. programok mindekt nem érdekeltek, amire mi szerettünk volna menni, arra ő nem szervezett magyaroknak utat. DE!!! Felhívott egy másik Karyás idegenvezetőt, megkérdezte, hogy van-e helye az általunk kért útra, amikor kiderült, hogy igen, akkor onnantól leszervezte nekünk az orosz csoporttal az utat, sőt a már megismert ukrán idegenvezető hölgyet is rászervezte a kirándulásra, hogy ne legyünk teljesen egyedül :-)))

Kirándulás egyébként tök jó volt, oroszok egyébként egyáltalán nem olyan rosszak, mint amilyennek lefestik őket (olyanok, akik egyébként képtelenek az oroszokat az ukránoktól, lengyelektől, lettektől, litánoktól stb. megkülönböztetni).
Előzmény: Era0314 (11715)
zsuzso100 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 11723
Végül melyik hotelt választottátok?
Előzmény: dönce (11713)
Napfény1 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 11722

Én a repcsin van, hogy felveszem a kardigánt, meg egyszer a lábam fázott, valahogy alulról is fújta a hideget a légkondi.  

Előzmény: zsuzso100 (11720)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!