Keresés

Részletes keresés

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.09.13 -1 0 91035

Ismételem a teljes DVB-C csomag EGYIRÁNYÚ közvetítése folyik

TV szolgáltató központja -> optikai szálban pl. piros lézer -> Huawei dobozban egyszerű optikai -> elektromos átalakítás -> koax kábel -> TV

Nincs sehol visszirány.

A kétirányú adatkapcsolat (internet) szolgáltatást az optikai kábelben pl a kék színű lézer intézi, ebben a kombinációban semmi köze a TV szolgáltatáshoz azon kívül, hogy egy darabig ugyanabban az üvegszálban közlekedtek egymás mellett a két szín.

Ez nem lett túl tudományos, de a lényeg remélhetőleg kivehető belőle :)

Előzmény: Jahno (91032)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.09.13 0 0 91034

Ott a pont, így volt.

Előzmény: Törölt nick (91025)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.09.13 0 0 91033

Azért probléma, mert 3x20A-em van. 12 éve 3x16 is elég volt.

 

Most találtam egy másik embört, neki is elég 16 A.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (91021)
Jahno Creative Commons License 2018.09.13 -1 0 91032

"A DVB-C egyirányú rendszer, " Ja, egészen a GPONtól a TVig, azon a rövid, házon belüli szakaszon.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (91015)
Jahno Creative Commons License 2018.09.13 0 0 91031

Lehet az "olcsó és fájdalommentes" opciókról más elképzeléseink vannak?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (91023)
Jahno Creative Commons License 2018.09.13 0 0 91030

"Ha viszont sylvanus67 egy épülő társasház műszaki vezetője, akkor miért probléma 3x25A előteremtése?"

 

Kérdezzük meg. Bár engem néha a miért nem érdekel, majd lesz valami. Ha megtehetem, akkor öreg vagyok a hülyeséghez és ha nincs áram és nem tudok leülni a júzernél dolgozni, akkor felállok és elmegyek. Aztán hisztizzen, nem leszünk előbbre.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (91021)
Gamgoa Creative Commons License 2018.09.13 0 0 91029

Hát ez úgy volt hogy vágtunk a fűrésszel...és indulni akart a szivattyú,és mindig rögtön leverte! Két körfűrésszel vágtunk,az egyiket kihúztuk,a másikat azt hiszem nem,de most ebben nem vagyok biztos (mivel az egyik direktből ment a másikon volt kapcsoló). Ekkor visszanyomtam a Fi relét,ami kicsit nehezen ment,de aztán indult is a szivattyú rögtön,de ugye ekkor a körfűrész nem ment.
Egyébként a körfűrész egy dugaljtábláról ment amiben van külön Fi relé,míg a szivattyú a dugaljtábla elől van lekötve! De a lakáselosztóban is van egy Fi relé,és ezen leverésnél mindkettő Fi relét leverte a szivattyú,a dugaljtábláét is és a lakáselosztóét is! Remélem érthető voltam!? :) 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (91024)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.13 0 0 91028

Megvette a gépet (használtan egymillió alatt is van), ha csak olyan építkezésen dolgozik ahol van hozzá ipari áram akkor is nyakig vagy mukával, akkor minek venne aggregátort?

Azért hogy álljon benne a pénze?
Majd a megrendelő megoldja, ha nem akkor majd dolgozik máshol.

 

Másrészt, ha a gépet kölcsönvette, akkor is a megrendelő problémája hogy ha nincs áram, nem készül a ház, a vakoló mehet 1000 másik helyre dolgozni.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (91026)
C20NE Creative Commons License 2018.09.13 0 2 91027

Menj ki egy építkezésre és beszélgess valódi emberekkel, akkor talán megérted majd a nem virtuális valóságot!

Előzmény: Mekk Elek ezermester (91021)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.09.13 -1 0 91026

Aki ilyen több milliós gépet megvesz, az gondoskodik az áramáról is.

Az a "vállalkozó" aki viszont csak "kölcsönveszi" a főnöke/cége gépét, na annak lehetnek áramellátási problémái. Mert a nagy építkezésről a vakológépet le tudja nyúlni pár napra, de az aggregátor folyamatosan kell :)

 

Olyan ez, mint amikor viccben a migráns kannibálok titokban elkezdik megenni a cég dolgozóit.  Amíg a vezetőség tagjai fogynak, addig nem történik fennakadás, sőt egyre jobban megy a cég. Akkor buknak le, de azonnal, amikor véletlenül egy takarítót esznek meg :)

 

Na a kölcsönvett aggregátorral is ezért könnyű lebukni: sokkal gyakrabban van szükség rá, mint a vakológépre.

Előzmény: Törölt nick (91025)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.13 0 0 91025

A konkrét személyek / körülmények ismerete nélkül, az építőipar jelen helyzetét alapul véve:

A vakolóember megvette a gépet, aminek az üzemeltetéséhez bizonyos feltételeknek teljesülnie kell.

Nyilván nagyobb építkezéseken jobb vele dolgozni, de ez nem zárja ki, hogy ha megkeresik egy munkával akkor elmenjen felmérni.

Vagyis kimegy a leendő ügyfélhez, elmondja mire van szüksége, ha megoldják megy vakolni, ha nem akkor megy máshova, hónapokra előre tele van a naptára, megteheti hogy válogat a megrendelők közt.

Szóval nincs itt alkudozás, meg vita, csak és kizárólag a megrendelő feje fáj most emiatt, mert az ő háza nem készül, a vakolóembert ez nem zavarja.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (91021)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.09.13 -1 0 91024

"A két fogyasztó külön-külön gond nélkül megy!"

 

Csak akkor veri le, ha egy időben működik mind a kettő, vagy a szivattyú akkor is leveri, ha a fűrész be van dugva, de ki van kapcsolva?

A szivattyú a bekapcsolás pillanatában, mindig, azonnal leveri, vagy véletlenszerű?

És ha kihúzod a fűrészt, akkor a szivattyú soha nem veri le?

 

"a Fi relé nem is véd túlterhelés ellen"

 

Ez így van.

Előzmény: Gamgoa (91022)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.09.13 -2 0 91023

"milyen interfészen húzza ezt le occsón"

 

Ha az interface az üvegszálon át "készen, előregyártva" kapja a teljes nagyfrekvenciás analóg DVB-C spektrumot (pl egy, a digitális kommunikációtól teljesen független lézer frekvencián, analóg módon), akkor az interface ezen részének nincs semmi számítástechnikai feladata, csupán egyszerű lézer->RF analóg konvertálást végez és az eredményt kiteszi a koax kimenetre. Ezt olcsón  és fájdalommentesen meg lehet oldani.

Előzmény: Jahno (91011)
Gamgoa Creative Commons License 2018.09.13 0 0 91022

Kérdésem lenne....van egy háromfázisú dugaljam amiről egy körfűrész üzemeltetek,majd ugyanezen áramkörön van egy 1 fázisú vízmű is,és ha a vízmű elindul akkor leveri a Fi relét. Mitől van ez? A két fogyasztó külön-külön gond nélkül megy! És nem a túlterhelés miatt van ez,mivel ugye a Fi relé nem is véd túlterhelés ellen és csak az megy le,a kismegszakító nem.
Felborul az egyensúly az oda-visszafolyó áramok közt?

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.09.13 -1 0 91021

"Ha társasházakat, lakóparkokat vállal"

 

Ha annyira menő vállalkozó, hogy KIZÁRÓLAG társasházakat, lakóparkokat vállal, akkor miért kezd amperekről alkudozni sylvanus67-tel?

Ha viszont sylvanus67 egy épülő társasház műszaki vezetője, akkor miért probléma 3x25A előteremtése?

:)

Előzmény: C20NE (91019)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.09.13 -1 0 91020

"Aztán milyen interfészen húzza ezt le occsón, nehh?"

 

PONT ugyanezt a kérdést tettem fel annak idején, csak másképpen megfogalmazva. Nem olvastad?

Most nincs időm visszakeresgélni, hogy hányas bejegyzésnél kezdődött ez a téma.

Előzmény: Jahno (91011)
C20NE Creative Commons License 2018.09.13 0 0 91019

Ha társasházakat, lakóparkokat vállal ott az építkezés idejére felrakott mérő és a hozzá tartozó teljesítmény tudni szokta az ilyen igényeket. Magán ház 2 szobájára felvonulni meg tényleg nem éri meg és nem a teljesítmény okán.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (91018)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.09.13 -1 0 91018

Nincs olyan vállalkozó (70-es IQ felett), aki megvásárol egy drága gépet, majd csakis olyan házakban vállal vakolást, ahol rendelkezésére áll legalább 3x25 amper :) Ráadásul előfordulhat olyan építkezés is, ahol még egyáltalán nincs villany.

Előzmény: sylvanus67 (91013)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.09.13 -1 0 91017

"Nálam amikor ilyen gépet üzemeltetett hozott hozzá egy generátort, olyan utánfutós kivitelt."

 

Itt a válasz a kérdésre.

Előzmény: C20NE (91014)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.09.13 -1 0 91016

Persze az akkori bejegyzéseim lényegét a kedves olvasók nagy része nem fogta fel, de belekötni abba is megpróbálnak, amit valójában nem is értenek :)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (91015)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.09.13 -2 0 91015

"Baromira nem. Mindig csak annyi csatorna adatforgalma aktív ahány STB aktív a lakásban."

 

Kevered az IPTV-vel. A DVB-C egyirányú rendszer,  a rajta lógó TV-k vagy STB-k nem kommunikálnak a központ felé, mivel az összes TV adó összes információja folyamatosan ott helyben rendelkezésre áll.

 

Az eredeti felvetésem annak idején ez volt:

- Valaki azt írta, hogy létezik olyan házi ketyere (modem/router/akármi), amelybe  az utcáról üvegszál jön be, de van egy koax kimenete is, a lakáson belül a TV-k kábelezése megmaradhat a régi koaxos-splitteres, mert a ketyere erre a régi koax hálózatra hagyományos DVB-C szolgáltatást tud kitenni.

- Erre én ideírtam, hogy mutasson valaki nekem egy olyan megfizethető ketyerét, ami családi ház szinten üvegszálból koax kábelre létrehoz 120 db  DVB-C adást **.

- És erre valaki mutatott egy Huawei cuccot, ami a leírása alapján ezt is tudja, ennyi a történet lényege részemről.

 

** Nem a technikai megoldás lehetőségét vitattam, mert tudom, hogy hogyan lehet ilyesmit műszakilag megoldni, hanem azt nem hittem el, hogy egyszerű lakossági üvegszálon kifizetődő ilyen iszonyatos mennyiségű információt átvinni, amikor  az IPTV százszor kisebb sávszélességgel is beéri (ere céloztál most te is). De a jelek szerint már ott tart az  technológia, hogy kevesebbe kerül duplázni a házhoz menő üvegszálak adatátviteli kapacitását, mit újrakábelezni a lakást koaxról UTP-re, ennyi az én tanulságom ebből.

Előzmény: peppino (91012)
C20NE Creative Commons License 2018.09.13 0 0 91014

Nálam amikor ilyen gépet üzemeltetett hozott hozzá egy generátort, olyan utánfutós kivitelt.

Előzmény: sylvanus67 (91013)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.09.13 0 0 91013

Ez legyen annak a gondja, akinek egy fázisa van csak.

 

A vállalkozói válasz meg az, hogy igen, mert megtehetem, annyi itt a munka.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (90974)
peppino Creative Commons License 2018.09.13 -1 0 91012

Baromira nem. Mindig csak annyi csatorna adatforgalma aktív ahány STB aktív a lakásban. Ha kikapcsolod, lekapcsolódik a multicast streamről.

Ha kiszámolod, hogy 2-3 Mb-es SD csatornából 100 és 6-8 Mb-os HD mennyi helyet igényelne, és ezt a szolgáltató mindenkihez egyszerre kellene letolja, akkor kijőn a Mission Impossible.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (91000)
Jahno Creative Commons License 2018.09.13 -1 0 91011

Aztán milyen interfészen húzza ezt le occsón, nehh?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (91000)
Jahno Creative Commons License 2018.09.13 0 0 91010

"Akkor az volt a jó, ma már a monomódus a jó, 10 év múlva mi lesz a jó?"

 

Mindegyik jó ma is, nem kell azt basztatni, működik még jó darabig.

Előzmény: Alpári Gnác (91005)
Jahno Creative Commons License 2018.09.13 -1 1 91009

Kivéve amelyik torony mikrós. Akad belőle pár.

Előzmény: Mutual Friend (91007)
pajaci Creative Commons License 2018.09.12 -1 1 91008

A mobiltornyok alapja beton! És három fázissal kapja a delejt!

Előzmény: Mutual Friend (91007)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.09.12 -1 0 91007

Egyébként is a vezeték nélküli technológiát építi most mindenki, sorban épülnek az IoT-hálózatok, nem kell semmit bedugni sehova, se UTP-t, se üveget.

 

Minden gyors hálózat alapja az üveg, még a jelenlegi mobiltornyoké is ...

Előzmény: Alpári Gnác (91005)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.09.12 0 1 91006

Már napok óta eltértünk a tárgytól, hisz ennek csak annyi köze van a villanyhoz hogy oszlopon akár közös oszlopon megy. 

 

Nem itt kell "okosnak és sikeresnek" lenni hanem az IRL világban ...

Előzmény: kiggyo (91004)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!