Keresés

Részletes keresés

PECSKEKE Creative Commons License 2001.05.13 0 0 2153
Degec007!

Nekem csak halbetegsegekrol keszitett videoim vannak. Jok!
Ha esetleg le akarod tolteni, megbeszelhetunk egy idopontot es csinalok egy ftp szervert meg logint neked, aztan este letoltheted.

mail: kgabor@drava.dravanet.hu

Pecskeke

Előzmény: Degec007 (2151)
Nibiru Creative Commons License 2001.05.13 0 0 2152
Nem halt+ mindenki, csak az ide írók zöme kirándul gondolom, meg aztán sokaknak csak a melóhelyen van nethozzáférése.
Előzmény: Degec007 (2151)
Degec007 Creative Commons License 2001.05.13 0 0 2151
Vagy halas videotok vagy tudtok valami címet?

vagy itt mindenki +halt??:

Degec007 Creative Commons License 2001.05.12 0 0 2150
Vagy valami akváriumos progit?
Degec007 Creative Commons License 2001.05.12 0 0 2149
Tudtok valami jó külföldi akvarisztikával foglalkozó oldalt?
mister Creative Commons License 2001.05.12 0 0 2148
Sziasztok,

Van egy barátom, aki szeretne venni Tropheus Bemba vagy Ikola halakat. A neve Szecs Csaba, telefon: 06-25-434 846

Nibiru Creative Commons License 2001.05.11 0 0 2147
Ja, még annyit, hogy nálam mindig is vol tsó a medencében, konkrétan literenként egy teáskanálnyi, erről már egyszer beszélgettünk.
Előzmény: PECSKEKE (2145)
Nibiru Creative Commons License 2001.05.11 0 0 2146
Tudod, ha vannak halak, azoknak természete hogy szaporodnak. :)
A szaporulatot eddig is mindig felneveltem és eladtam vagy elcseréltem. Abból tartom fönt az akváriumokat lényegében. A halak a szaporodásukkal "keresik meg a betevőt".
Igazán "keresni" nem lehet a dolgon, ahhoz különleges fajtákat kellene tényleg tenyészteni, mint pl vadászsügeret, vagy Venustust.
Egyik fajtám sincs, de ha meg lesz a nagy akvárium, és beáll, akkor szerzek, mert nagyon tetszenek! Csak én úgy szoktam halakat vásárolni, hogy pl a hímet veszem mondjuk Sopronban, addig a nőstényt meg Gyulán, ami elég nehézkes! :))
Szóval az a lényeg, hogy én természetelenesnek, és a disznóságnak is tartom a beltenyésztést, ezért igyekszem nagy ívben elkerülni az egy akváriumból vásárlást. Legutóbb ezt nem tehettem meg. Konkrétan a Krúdyban vetem egy pár Othopharynx Lithobates Zimbawe -t mert csak párban adták. Most keresek valakit, aki NEM ott vett, és ki szeretném cserélni a nőstényt, mielőtt még eléri a teljes ivarérettséget, és beikrásodik. Tudsz valakit? :)
Van még egy pár fajta, ami tetszik, de nem akarom túltelepíteni az akváriumot már előre gondolatban.
Előzmény: PECSKEKE (2145)
PECSKEKE Creative Commons License 2001.05.10 0 0 2145
Nibiru!

A horzsolasokrol csak annyit,lehet ,hogy vakarozastol szerzik a halaid, egy kis so segithet.
En 300 literhez 3-3.5 pupozott evokanallal teszek, bar olvastam sokkal tobbrol is.
Az egyik ameriaki oldalon 1 teaskanal/gallon -t(kb. 3.8liter asszem) irnak.
Orulok,hogy tisztabb a vized a 2217-tol.
Viszont, mi a francot csinalsz ennyi aksival, eladasra nevelsz halat??? Azert kerdem, mert nagyon tobbesszamban beszeltel :)

Pecskeke

Előzmény: Nibiru (2142)
Nibiru Creative Commons License 2001.05.10 0 0 2144
Bocsi, az előbb félreérthető volt:
Szóval még egyszer:
Az akvárium 160 széles, 60 mély, és 70 magas.
Nehogy azt higyje valaki, hogy egy 60cm "vízMÉLYségű" lapos aksit csináltatok... :)
Előzmény: Nibiru (2142)
Nibiru Creative Commons License 2001.05.10 0 0 2143
Bocsi, az előbb félreérthető volt:
Szóval még egyszer:
Az akvárium 150 széles, 60 mély, és 70 magas.
Nehogy azt higyje valaki, hogy egy 60cm "vízMÉLYségű" lapos aksit csináltatok... :)
Előzmény: Nibiru (2142)
Nibiru Creative Commons License 2001.05.10 0 0 2142
Szia Pecskeke!

Még mindig a régi akváriumom üzemel, és rákötöttem a 2217-est IS, úgyhogy most több mint 7x-es a szűrésem, azonban a kavicsot még nem cseréltem le homokra, úgyhogy azok közé még be tud szivárogni a trutyi, viszont láthatóan tisztább a víz a medencében, ha hosszában nézek végig rajta. A halak viselkedése semmit sem változott azonban, és az érzékenyebb fajta Nyasszai Kék oldalán továbbra is megjelenik egy fajta horzsolásszerű valami, ami mindig is volt rajta, de nem értem mitől van.
Csak ezen a fajtán van, a többieken szinte soha, vagy nagyon ritkán, és akkor tényleg horzsolás.
Most készül a régi 200-asaimnak új szekrény, ha az megvan, akkor azok lesznek a nevelőakváriumok, a régi szekrényre csináltatok egy új 200-ast, abba még nem tudom mit teszek a gyerekeknek, és rövidesen meglesz az új akváriumom is, csak nem tudom eldönteni, hogy most panorámás legyen, vagy sima. Mennyit ront a panoráma ha elölről nézem az akváriumot?
Mert valamennyit le szeretnék "szedni" a sarkából (nem egyenő arányban, oldalából 10cm elejéből 20 cm-nél lenne lecsapva) hogy oldalról ne legyen olyan böszöm. Ugyanis az alapdimenziók 160*60*70 lesznek. (60 mély) Jó lenne látni egy ilyet panorámásban, mert attól félek, hogy a jobb-bal panoráma összesen 40cm-e nagyon sokat fog az elölnézetből, és nemtudom mennyire töri meg a fényt.
Jut eszembe! Nem tudsz olyan mesterembert, aki jó akváriumtetőket tud csinálni, lehetőleg nem bútorlapból, és van tapasztalata?
Ezt mástól kérdem elsősorban, lévén Bp-i mester érdekelne...

Nibiru

Előzmény: PECSKEKE (2141)
PECSKEKE Creative Commons License 2001.05.09 0 0 2141
Nibiru!

Szerintem 6-8 het kell, mig megtelepszenek a bacik a szuroben. Egyebkent az otleted jo, hogy ehfimech vagy mit jobb lenne alkalmazni. (Hadilabon allok az eheim szuronevekkel) En egyszeru szuroanyagokat hasznalok, nem markasat, durvaszurot,keramia es muanyag korong ill. kockakat, finom szurot... Mindket szuromben ezek vannak es minden oke.

Ja, sikerult az aramlast kontra szarleulepedest megoldanod???

Nalam minimalis :)

Udv
Pecskeke

Előzmény: Nibiru (2139)
Mur Creative Commons License 2001.05.09 0 0 2140
1858...
Előzmény: Nibiru (2139)
Nibiru Creative Commons License 2001.05.09 0 0 2139
Az EHFISUSTRAT felszíne kissé elszíneződik, és a "homály" megszűnik az akváriumban.
Vagy ez rendesen tejszerű homály?

Mur:
Intervallumszűrőt nem használtam még, nincs tapasztalatom. De nem lehet, hogy a EHEIM azért ajánlja ezt, mert hogy ő gyártja, másrészt mert nem akarja, hogy valaki diatomafölddel vágja gallyra a vadiúj szűrőjét?

Előzmény: Koczeka (2136)
Mur Creative Commons License 2001.05.09 0 0 2138
Hali!

Nálam (600l) a 2329 intervallumfilter mellett van még egy 2028 külső és egy lefolytott 2252 belső szűrő. A tapasztalatom szerint az intervallumszűrő nem jeleskedik a lebegő szennyeződés kiszűrésében. A 2252 elvégzi ezt a munkát helyette.

Nibiru:
Próbáltad már az említett hagyományos szűrőanyag összeállítást intervallumszűrőben? Elég kényes a szűrőanyagra és kifelyezetten (a méregdrága...) EHFISUBSTRATOT ajánlják tölteléknek. Persze a tapasztalat mást is mutathat.

Előzmény: Koczeka (2134)
Hermit Creative Commons License 2001.05.09 0 0 2137
Üdv Mindenkinek!

Végre elmondhatom, hogy viszonylag stabil az akváriumom állapota, halak sem pusztulnak.
Viszont van 4 loricáriám ebből következőleg nem sok növényem maradt.
Mit lehetne tenni?
Az az igazság, hogy nem nagyon fejlődnek a növényeim sem, de ennek lehetnek a kedves ki rágcsálók is az okai. Pedig kapnak salátát dogivel, mégis a növényeimet is eszik.
Már tippem sincs, hogy mivel próbálkoznak.
Ráadásul a piszamok mindig a talaj felett vagy egy centivel rágják el az átokhínárok szárát:)

Hermit

Koczeka Creative Commons License 2001.05.09 0 0 2136
Nibiru: PH szoktam mérni és az jó.
Baci kell, hogy legyen benne, mert öntöttem bele már "élő" vizet. Honnan látszik, hogy van-e sok bacim?
Nibiru Creative Commons License 2001.05.09 0 0 2135
Nem lehet, hogy csak nem "bacisodott be" a szűrőd megfelelően?
Egyébként én az EHFISUBSTRATOT nem ajánlom, szerintem jobb egy réteg EHFIMECH, (vagy helyette inkább a Hydornak a kerámiagyűrűi), és egy réteg kék vatta után meg lávakő, de izlések és pofonok...
Az EHFISUBSTRAT-tról hallottam, hogy a készítési módja miatt valami vegyszerrel szokott néha tele lenni, amit NAGYON ki kell mosni. Mértél PH-t mostanában?
Előzmény: Koczeka (2134)
Koczeka Creative Commons License 2001.05.09 0 0 2134
bmw001: Lehet, hogy igazad van, de az EHEIM SUBSTRAT anyaga üveg és az ugye nehezebb a víznél... amúgy jól kimostam én is mielőtt beletettem a szűrőbe és már 2 hónapja megy?!

Lehet, hogy vennem kell egy kissebb belső szűrőt e célból... :(

Köszi

mister Creative Commons License 2001.05.09 0 0 2133
Sziasztok!

Szeretnék venni tropheus spec. Red Chisanse, vagy Chimba sügereket tenyésztőtől! Ha tudtok ilyet vagy nektek van, kérek egy mailt! Csere is lehet.

bmw001 Creative Commons License 2001.05.09 0 0 2132
Nálam az volt a megoldás, hogy a régi szűrőmet, a Fluval 303-at is bennt kellett hagynom a rendszerben. Sajna az a fehét trütyesz, amit írsz, szerintem maga a szűrőanyag, elporladva. A leírás szerint használat előtt jól ki kell mosni. Én meg is tettem, ennek ellenére folyamatosan zavarossá tette a vizet.
Előzmény: Koczeka (2131)
Koczeka Creative Commons License 2001.05.09 0 0 2131
Helló !

A 400 literes aksimhoz van egy EHEIM 2229 (talán ez a száma) 600 litereshez való intervallumos szűrőm, amit EHEIM SUBSTRAT-tal töltöttem fel (a papírja szerint csakis ezzel lehet).
Az a probléma, hogy noha a halak jól érzik magukat, a víz nem kristály tiszta, nagyon apró kosz vagy valami úszik a vízben mindenfelé (nem a szar...). A szűrőt ami 2 hónapja megy folyamataosan, szétszedtem és teljesen tiszta volt.
Mi lehet a problémám oka, megoldása ????

Köszi, Koczeka

Nibiru Creative Commons License 2001.05.08 0 0 2130
Szia aquad!

Örülök, hogy újra itt...
Rögtön ki is használom az alkalmat, és megkérdezném, hogy a 2121-ben amit kérdeztem, mi arról a véleményed? (Limonit)

Nib

Előzmény: aquad (2129)
aquad Creative Commons License 2001.05.08 0 0 2129
Zoorka

A csikóhalak edgy teljesen speciális ága a tengeri akvarisztikának.

Egyébként helló mindenkinek, visszatértem, hátha dülőre tudunk jutni egymással!

Szóval a csikóhalak tartásához ajánlatos némi tapasztalatot szerezni a tengeri akvarisztika területén! Ezért csakis profibb akvaristáknak ajánlanám! Szóval, ha kezdő vagy néhány édesvízi, majd újabb néhány év tengeri tapasztalat után kezdj el gondolkodni a csikóhalak bármelyikéről. Ezzel biztos sokan nem értenek majd egyet, ez kiderült az elmúltakból, de légy Te az első, aki hisz nekem itt a fórumon!!! Kérlek!
A segítőkész és hozááértő boltosokat pedig felejts el!!!! Nálunk ilyenek nincsenek!

Előzmény: zoorka (2124)
Nibiru Creative Commons License 2001.05.08 0 0 2128
"Láttam tegnap egy tengeri akváriumot, tök kiráj sárga-kék csikos hallal, dehát sajna az gondolom sósvizi."
Jól gondolod... :-DDD A tenger biza' sós. ;-D
Ha színesebb halakat szeretnél, akkor nézd meg az afrikai sügereket. Nem véletlen, hogy olyan népszerű a sügerezés.
Egyedül piros színt ne nagyon várjál a sügerektől.
Vannak ugyan olyasmik is, de kevés fajta.
Előzmény: Imhoteph (2127)
Imhoteph Creative Commons License 2001.05.08 0 0 2127
Hi skacok!

Van nagyon frankó aksim, növényekkel, meg 1-2 hal. (7 serpalazac, 3 páncélos harcsa, 3 algaevö)
Persze mindez nem jöhetett volna létre, ha nem vagytok ti itt :) Köszi az eddigi segitségeteket.

Viszont most akkor elértem arra a szintre, hogy érdekelne : milyen halakat vegyek még? Milyenek a legszebbek, legdekorativabbak? Láttam tegnap egy tengeri akváriumot, tök kiráj sárga-kék csikos hallal, dehát sajna az gondolom sósvizi. Valami ehhez hasonló szép halacs fellelhetö édesvizi kivitelben?

thx mégeccer, maradtam 10telötök :
Imhotep

zoorka Creative Commons License 2001.05.08 0 0 2126
Köszi az infókat és a biztatást :)

Csikóhalat állítólag megrendelésre szállítanak, bár a kereskedő szerint "természetesen drágább, mibnt az édesvizi halak", konkrét ár nem hangzott el. Nekem is csak egy kiszárított vázam van, mindenesetre az össze vízi állat közül ez tetszik a legjobban..:)

Előzmény: Nibiru (2125)
Nibiru Creative Commons License 2001.05.08 0 0 2125
Csak néhány dolog, amit ha elfogadsz, megkíméled magad a bosszankodástól:
Ha az az álmod, hogy tengeri akváriumod legyen (később) akkor az akvárium, amit csináltatsz, ne legyen kisebb 500 l-nél, és fúrasd ki az alját a szűréshez. (aki ért hozzá tudja miről beszélek)
Ha kellő alapismerettel rendelkezel (alap jelenthet néhány könyv elolvasása, a barátokkal beszélgetés, levelezés, esetleg pont ennek a fórumnak a végigolvasása) akkor akár rögtön tengerivel is kezdhetsz, nem muszáj guppiznod :)
előtte, csak akkor nagyon oda kell figyelned, és "készenlétben tartani" valakit, akinek már van egy ideje tengeri akváriuma, ebből eredően gyakorlati tapasztalata.
Lényeg hogy legyél magadban teljesen biztos amikor először beüzemeled és betelepíted az akváriumodat, mert minden hibának a halak látják a kárát, szélsőséges esetben akár a HALálukkal is járhat az akvarista tudatlansága.
Ez igaz persze az édesvízi halakra is.
Egyébként én csikóhalat eddig csak élőben a tengerben, és szárított állapotban :( láttam, akváriumban sohasem. Jó ötlet, ha be tudod őket szerezni valahol.
Előzmény: zoorka (2124)
zoorka Creative Commons License 2001.05.08 0 0 2124
Sziasztok!

Én egy teljesen kezdő vagyok az akvarisztika szempontjából, de egy hirtelen jött ötlet (csikóhal-tartás :-) ) okán elkezdett foglalkoztatni a téma. A csikóhalak kapcsán kaptam egy olyan infót, hogy ez meglehetősen komplikált és drága hobbi (tengeri akvarisztika..), kezdjek inkább egyszerűbb édesvizi halakkal.

Tudtok segíteni nekem, hogy milyen fajtát érdemes és milyen akváriumban tartani, hol találok segítőkész boltost (Bp.) , és más praktikus tanácsokat adni?

Előre is köszi mindenkinek,
zoo :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!