Keresés

Részletes keresés

jadrolinija Creative Commons License 2011.07.13 0 0 3910

Hú, köszönöm szépen a sok buzditó hsz-t! Nem is gondoltam , hogy ennyi  kisgyerekes idetaläl :)

 

Hät jo, akkor sztem belefogunk. Ha bedobok ide nektek pär linket miket neztem ki az ebay-en, mondanätok hozzä egy-ket velemenyt? UGyanis sztem komplett kempingfelszereles-väsär következik most :).

 

Egy kb 1,5 eves gyereknek vegyek smi speckó hälózsäkot? Gondolom a 4eves elalszik egy rendes felnöttben, pizsinek meg vmi melegitöszerelés tän elég.Szerintem sem lesz känikula reggel a hegyek közt...

 

Bocs a bugyuta kérdésért, sätorban ti mivel fütötök???? Mi anyuekkal a szocko idökben sosem rendelkeztünk ien infrastrukturäval.

 

Köszi-köszi a meggyözest megegyszer! Kb pakolnék es indulnek :)

fekvőrendőr Creative Commons License 2011.07.13 0 0 3909

Az ACSI kártya elő- és utószezonban ad kedvezményt, főszezonban nem.

A CCI egész évben, de nem túl sok kedvezményt ad. A nagyobb haszna, hogy egy felelősségbiztosítást is ad, a másoknak okozott kárra. pl. a sátrat elfújja a szél és a rudazat felkarcolja a szomszéd kocsijának fényezését stb.

A klf. kempingklubok és az Autóklub adja ki a kártyát a tagjainak.

Előzmény: Bogyó 2 (3908)
Bogyó 2 Creative Commons License 2011.07.13 0 0 3908

Sziasztok!

 

Görögországba tervezzük a nyaralásunkat, kempingben. Milyen kedvezményekre jogosító kártyákat ajánlanátok az idei évben, s ezeket hol lehet kiváltani, s milyen feltételekkel?

Elég kevés  infó van a CCI-ről, de érdekelne az Acsi kártya is, miként működik.

Köszönöm előre is.

 

fekvőrendőr Creative Commons License 2011.07.13 0 0 3907

Nehezen!

Egyébként van a hatsó falán a zsanérok alatt egy alumínium sín, és oda kell beilleszteni a hozzávaló alumínium, műanyag elválasztós jégkockatartót.

Ha a napon áll a hűtő, akkor szinte teljesen reménytelen. sokat segített az idén, hogy rátettem az autó napellenzőjét, mert a nagy hőségben még az ajtó is deformálódott rajta, és nem záródott pontosan, de ahogy lehűlt kiegyenesedett szerencsére.

Szóval a következő barkács, az "hőtökör" burkolat a hűtőre.

 

Még egy jótanács nagyon. nagyon érzékeny a vízszintes működésre, mindenképp használj vízmértéket a beállításhoz, és utánna stabilan álljon!

 

Előzmény: dr agunov (3905)
Szötyke Creative Commons License 2011.07.13 0 0 3906

Szia,

szerintem emiatt ne aggódj, úgy fognak aludni, mint a bunda. Nálunk még a közvetlenül mellettünk levő sátorból átszűrődő gumimatracon való forgolódásra sem ébredt fel a gyerek, engem mondjuk eléggé zavart:). Egyszer volt viharos (nagyon viharos) éjszakánk, mintha mi sem történt volna, úgy aludtak.

 

2 éve Klagenfurtban aludtunk egy helyes kis kempingben, de reggel 9 fokban ébredtünk egy felhő közepén, ez nekem nem igen jött be, de a gyerekeket ez sem zavarta:), és egy-két óra múlva már legalább 15 fokkal volt több:). Csodaszép volt a felhő közepén lenni!!

 

Szerintem bátran vágjatok bele a sátrazásba:)!

 

Előzmény: jadrolinija (3897)
dr agunov Creative Commons License 2011.07.13 0 0 3905

Sziasztok!

Szert tettem egy Lehel c35k kemping hűtőre, ami nagyon jól muzsikál, de segítenétek, hogy tudok jégkockát készíteni vele?

Üdv Dragunov

sfi Creative Commons License 2011.07.13 0 0 3904

Én is remélem, főleg, hogy azért ez valamennyire gyerek függő is.

Előzmény: kmrmtms (3903)
kmrmtms Creative Commons License 2011.07.13 0 0 3903

Ennyi megerősítés után, remélem nem ők lesznek a kivételek :)

Előzmény: sfi (3902)
sfi Creative Commons License 2011.07.13 0 0 3902

3 éve a Garda-tónál kempingeztünk a gyerekekkel, akkor 3 és 14 évesek voltak. 2 éjszaka volt akkora vihar, eső, felhőszakadás, dörgés, villámlás, hogy sokszor szabályosan rengett a föld. Egészen a közelbe csaphatott be a villám többször is. Reggel a gyerekek felkeltek, kinéztek a sátorból és ezt kérdezték: esett az eső??? Miközben itthon a kicsi a legkisebb dörgésnél szalad át a mi szobánkba. Azóta sem értem, hogy ebben a "csatazajban" hogy aludtak ilyen békésen. Úgyhogy szerintem menni fog nálatok is az alvás.

Előzmény: jadrolinija (3897)
xewyor Creative Commons License 2011.07.12 0 0 3901

Szia!

 

Nekem is az a tapasztalatom, hogy a gyerkőcök nagyon lefáradnak az egész napos szabadban léttől, ha ágyukat sütögetnének éjjel ők akkor is aludnának, mint a bunda.

 

Előzmény: jadrolinija (3897)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.12 0 0 3900

én is úgy vettem észre, a zajok engem jobban zavarnak, mint a gyerekeket. 

Előzmény: kmrmtms (3898)
kmrmtms Creative Commons License 2011.07.12 0 0 3898

Szia!

 

Mi tavaly egy 1,5 és egy 4 évessel voltunk, első napokban a kisebbik nem akart a sátorban aludni valamiért, de aztán megszokta. Igazából a sok mozgás és a friss levegő megtette a hatását, jobban aludtak mint itthon szoktak.

Idén 0,5, 2,5 és 5 évessel megyünk szintén sátrazni.

 

A zajokról annyit, hogy őket egyáltalán nem zavarta - még a diszkó vagy a vihar sem, bár az is igaz, hogy itthon se voltak a síri csendhez hozzászoktatva.

 

Mi még csak Mo-tól délebbre kempingeztünk, ott nem gond a hűvös éjszaka, így erről nem tudok nyilatkozni, de szerintem valami kis fűtéssel és jó hálózsákkal ez nyilván nem probléma.

 

Tamás

Előzmény: jadrolinija (3897)
jadrolinija Creative Commons License 2011.07.12 0 0 3897

Sziasztok!

Tän nem ide illö a kerdes, de nem talältam sehol "sátorozás kisgyermekekkel" c. topikot.

Azon agyalok eppen, hogy augusztus vegen elmenjünk a sräcainkkal egy bö hetre az alpokba sätrazni. Igazabol mi appartmanhoz szokott nepseg vagyunk, de mivel oda mindig elöre foglalni kell, ez a nem kiszämithato idöjäräs es az idönkent betegeskedö gyerköcök miatt nem järhato ut. Szüleimmel regen kempingeztem eleget, azonban most eleg nehezen merem bevällalni.

 

Van-e valaki akinek van tapasztalata kisgyerekekkel? Az aggälyaim föleg az ejszakai nyugalom kérdése köre csoportosulnak, leven, hogy fognak-e aludni majd a satyiban, ahol az ember minidg hall valaki eppen elmenni vagy csörögni zörögni, a madarak hangosabbak stb. Mert annak nem sok ertelme van, hoyg elmenjünk virrasztani. A fiuk 4 es 1,5 evesek.

köszi elöre is!

Manac :-) Creative Commons License 2011.07.12 0 0 3896

Kempingvilág, Falle katalógus, 25Euro az ára.

 

Budapesti cég, katalógus áron meghozzák Neked.

 

http://kempingvilag.hu/katalogus/index.html

 

http://kempingvilag.hu/1.html

 

 

A Lángőr jó cég, Vonalzooo által belinkelt cucc is jó lehet, de ennél a rezsód is mindíg nyomás alatt lesz.

Előzmény: ro1123 (3894)
vonalzoo Creative Commons License 2011.07.11 0 0 3895

Szerintem biztos szabályos, de pár száz forintért vehetsz ilyeneket:

(440,-)

vagy ilyet:

(Mondjuk ez 14 ezer, de máshol biztos olcsóbb)

 

Előzmény: ro1123 (3894)
ro1123 Creative Commons License 2011.07.11 0 0 3894

Sziasztok,

 

 

Valaki találkozott Magyarországon ilyennel? /egy palackon két vagy három fogyasztó/

"szabályos" ez?

Be lehet valahol szerezni?

A hűtőm menne róla és a gázrezsó.

 

Köszi

fekvőrendőr Creative Commons License 2011.07.11 0 0 3893

van játszóhely a medence mellett: 

Előzmény: fekvőrendőr (3892)
fekvőrendőr Creative Commons License 2011.07.11 0 0 3892

Nagyon jó benyomásom van. Csendes, van egy édesvizes medencéje, mellette van valami játszóhely, de ebben nem vagyok biztos, de a kölykök ott bandáztak, velünk meg nem volt az érintett korosztály.

A part horvát viszonyokhoz képest lassabban mélyülő kavicsos, köves. A távolságok nem nagyok, de mivel teraszos kiépítésű, aki legfelül van, az bizony mászhat fölfelé. Én a tengerhez legközelebbi sorban voltam. Éjszaka teljes a csend.

Szerintem gyerekkel vállalható a hely, én jövőre is visszamegyek, ha a jósorsom lehetővé teszi.

Van egy vendéglő a kempingben (nem próbáltam),bolt nincs, de egy kis sétával elérhetó a legközelebbi bolt, a mi a városka legnagyobb szupermarketje. A városban öt perces autózással elérhető egy piacocska, ahol van hentes, pék, halas(!) és pár zöldséges.

Egyszóval: ajánlom!

Előzmény: K.Carlo (3891)
K.Carlo Creative Commons License 2011.07.11 0 0 3891

A kempingről milyen benyomásotok volt?

Kisgyermekkel bevállaható? (part, távolságok, hangulat, játszótér, éjszakai nyugalom)

Előzmény: fekvőrendőr (3876)
K.Carlo Creative Commons License 2011.07.11 0 0 3890

Örülök neki, hogy bevállt.

A miénk idén a Balatonon lesz bevetve.

Előzmény: fekvőrendőr (3868)
kmrmtms Creative Commons License 2011.07.11 0 0 3889

Köszi a linket, ismerem és sokat írogattam is már bele, csak most már annyira megnőtt a forgalma, hogy nem tudom napi szinten követni, bele-beleolvasva meg csak az jön le amiről éppen szó van. A gyík látom fejlődött szépen, azt majd átolvasom.

Előzmény: fekvőrendőr (3888)
fekvőrendőr Creative Commons License 2011.07.11 0 0 3888

Látogass el renszeresen erre a fórumra, itt minden Horvátországgal kapcsolatos témában vannak szakemberek.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9004047&la=101066094

A GYIK-ban rengeteg a hasznos információ!

Előzmény: kmrmtms (3887)
kmrmtms Creative Commons License 2011.07.11 0 0 3887

Na ez új nekem, jövőre akkor újra Dalmáciaba megyünk, a legkisebb is lesz már végre 1,5 éves :)

Előzmény: fekvőrendőr (3885)
zsuta Creative Commons License 2011.07.11 0 0 3886

Uraim és Hölgyeim!

 

kínálok egy friss vizsgás quek-aero 2+1!

 

Előzmény: fekvőrendőr (3885)
fekvőrendőr Creative Commons License 2011.07.11 0 0 3885

Nem, jó a szig. is.

Előzmény: kmrmtms (3884)
kmrmtms Creative Commons License 2011.07.11 0 0 3884

Köszi. Mi Isztriára megyünk, szóval Bosznia most nem esik útba.

Oda ugye kell útlevél?

Előzmény: fekvőrendőr (3883)
fekvőrendőr Creative Commons License 2011.07.11 0 0 3883

Valóban szombaton indultunk, de Bosznián keresztül, így nem volt érzékelhetó a csúcsforgalom.

Zágráb felé nem indultam volna el semmi pénzért szombaton.

Én a lakókocsi miatt úgysem tudom kihasználni az autópálya sebességét, így rövidebb volt az út, nem kellet autópálya díjat fizetnem csak egy kis szakaszon Eszék (Osijek) és Zupanja között.

Hazafelé Orebic - Siófok 770 kilométer volt, reggel 08:30-kor indultunk, és 23:00-ra érkeztünk. Egy nagy ebéddel és több kávézós, szendvicsezős, és bámészkodó megállással. Bosznia csodaszép!

A forgalom normális egysávos magyar utaknak megfelelő, csak nagy hegyekkel, meg egy-egy teherautóval.

Előzmény: kmrmtms (3881)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.11 0 0 3882

sziasztok, esetleges tapasztalatok érdekelnének:

 

1. Hel-félsziget

 

2. Magas-Tátra lengyelo-i része

 

 

e két hely valamelyikére tervezünk menni sátorral. A volna vmi jó kempingötletetek megköszönném.

 

üdv

kmrmtms Creative Commons License 2011.07.11 0 0 3881

Off:

Szóval akkor szombaton utaztatok - a csúcsforgalomban. Mikor indultatok illetve hol és mikor milyen volt a forgalom?

Előzmény: fekvőrendőr (3880)
fekvőrendőr Creative Commons License 2011.07.11 0 0 3880

Nagyon jót nyaraltunk, terveink szerint pénteken jöttünk volna haza, de egyszerűen nem volt kedvünk elindulni, így még egy napot ráhúztunk a nyaralásra. :-)

Előzmény: Törölt nick (3877)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!