Keresés

Részletes keresés

szillac Creative Commons License 2001.05.14 0 0 2168
Sziasztok

Vettem a 235 literesbe 2 db Tigris botiát hogy felzabálják az egyre szaporodó csigákat. Ma véletlenül megtudtam(?) egy boltban hogy ezek a halak megtámadják a kisebbeket, szemet harapnak, stb. Igaz ez? Mit tehetek hogy békésen éljenek a társasban?

Más. EHEIM külső szűrőt hogyan ill. milyen időközönként kell karbantartani?
Kösz
szillac

PECSKEKE Creative Commons License 2001.05.14 0 0 2167
Nibiru!

Nem ugy ertettem, hogy kussolj. :)
Csak a tobbiek valahogy elultek. De latom ma megint beindult a topic, halistennek.
Mit csinalsz, ha a 6-bol 1 par lesz, es abbol 1 ev mulva meghal az egyik???
Egyebkent ha lesz felesleges him venustus a kesobbiek soran, szivesen adok. Majd jelzem.

Egyebkent lehet, hogy az aranylag sok hal miatt nem forgatnak rendesen, de majd ugyis kialakul a fauna, de megsem vehetek 2 venustust :)
Lehet, hogy mindketto nosteny lenne es akkor mit kezdenek ket leszbi venustussal????

Pecskeke

Előzmény: Nibiru (2156)
bmw001 Creative Commons License 2001.05.14 0 0 2166
Silhouette :

Olvasd el a H-ZS-t is. Relative hideg viz és világitás lekapcs, sőt érdemes az egyébként általában fedetlen tenyésztőaksit félig lefedni egy kartonnal, mert az ikrák fényérzékenyek.

A neonok nem tartoznak a könnyen tenyészthető halak közé!

A desztillált vizzel vigyázz, már volt akinek fejreálltak a halai tőle. Először nyald meg, nem lehet semmi ize!

Előzmény: Silhouette (2162)
Nibiru Creative Commons License 2001.05.14 0 0 2165
Szia!

1. Nem értek a neonokhoz,
2. 20 Mg ?! Hátradőlhetsz! Sőt verd a segged a földhöz örömödben! Én biztos azt tenném.
3. A búbos fejű sügér a Frontosa. Hacsak nem egy öregebb delfint láttál. Ha csíkos volt, akkor Frontosa. Nem csoda hogy tetszett, én nem is tudok olyan akvaristáról, akinek ne tetszene...
4. Hát hiába a kapilláris-elv :)
5. Ne bízz meg! Jobb ha esővizet gyűjtesz, csak annak meg mérd a Ph-ját mert néha savas szokott lenni, azt meg nem minden hal szereti.
6. Elhiheted. Csak nem mindegy honnan van az a szúnyoglárva. És ez a fagyasztottra is érvényes, én már vittem be egyszer valami a sügerekhez fagyi lárvával.

Előzmény: Silhouette (2162)
psztacia Creative Commons License 2001.05.14 0 0 2164
Bárki, aki tudja!
Az úszórothadást (már ha az) mivel kell kezelni? A H-Zs szerint antibiotikumkúra kell, meg a stresszhatások kiküszöbölése, de fogalmam sincs, hogy milyen stresszhatások érhetik a halaimat, meg hogy milyen antibiotikum kell. Az antib.-os kaját nem nagyon eszik.
Ja, és a bettám még mindig beteg :(. Ott van a szemén az az izé. Ráadásul egyre rosszabbul néznek ki az úszói, már alig van neki :(((.
Mur Creative Commons License 2001.05.14 0 0 2163
Intervallumszűrőről

egy rendes külső szűrőben a víz folyamatosan folyik át a szűrőn, ellenben az intervallumszűrőben van egy száraz és nedves szakasz. Leengedi a vizet a szűrőből aztán fetölti egy "szelep" segítségével.
Előnye: állítólag sokkal? hatékonyabb mint a hagyományos vödrös szűrők. Szerintem ebben is aerob baktériumok tenyésznek mint a csepegtetős szűrökben. Aquadnak volt ezzel kapcsolatban egy jó kis hozzászólása: 1889.
Hátránya:
-drága
-szűrőanyag is drága bele, elvileg csak EHFISUBSTRAT-ot szabad bele rakni.
-érzékeny a szívóágban az eltömődésekre.
Sokat lehet vele szívni - szerintem túl bonyolult!


Előzmény: Nibiru (2161)
Silhouette Creative Commons License 2001.05.14 0 0 2162
No, ha pangunk, akkor kérdezek / hozzászólok amik úgy az elmúlt időszakban foglalkoztatnak / történtek. :)

Csak úgy össze-vissza.

1.) Neonhalak szaporítása: lehet, hogy én értelmezek vmit félre, de a waterfall azt írja, hogy kiveszek egy felnőtt párt egy akár 5 l-es akváriumba, melybe 6.5 pH-s és kb. 5 dKH-s vizet teszek, meg tartom az amúgy ideális körülményeket (hőfok, szellőztetés). Beleteszek vizimohát, erre általában leívnak. Ez tényleg ilyen egyszerűen menne? Vagy én nem láttam valamit? Tényleg, meg kell-e várni, hogy valamiképp kialakuljanak a párok (bár látja a halál, ki a pár abból a fürge izgő-mozgó csapatból :)), vagy nekem kell őket forszíroznom az ikrázásra?

2.) Sok minden elhangzott ezen az oldalakon belül a nitrit-nitrát alacsony szinten tartásáról, méricskéléséről, én viszont sehol sem láttam konkrét adatokat. Ez annak az apropóján jutott eszembe, hogy a múltkor mértem az NO3-at, kijött egy 20 mg/l érték, és nem igazán tudtam, mit szóljak hozzá. Az OK, hogy lehetőleg 0-án kéne tartani az értéket, de ez nyilván nem mindig sikerülhet. Mennyi a küszöbérték, aminél én még hátradőlhetek???

3.) Jártam Debrecenben egy nagyon igényes és nagy akvarisztikai üzletben (Piac utca), kissé ámulatba ejtett. :) Volt egy afrikai sügeres akvárium, azt megnéztem vagy háromszor, olyan nagyon tetszett! Hogy hívják azt a búbos fejű sügeret? Már több helyen láttam itt Pesten is, nagyon jópofa. Azért is jó volt ide betérnem, mert rádöbbentem, mennyire keveset tudok a sügerekről! :-( Ezt be kell pótolnom. :)

4.) A minap a fél akváriumot kiszívta a külső szűrőm, mert -- megfogadva a tanácsokat -- egy zokniba helyezve pakoltam be a tőzeget a szűrő szivacsa alá, a zokni kilógó végéről meg tök jól kicsorgott a víz. Még szerencse, hogy 50 l az aksi. 500 l-nél már az alsó szomszéd is élvezte volna :)

5.) Most megbízzak a benzinkutas desztilláltvízben vagy sem? Lágy vízre van szükségem!

6.) Az egyik halas szerint a fagyasztott szúnyoglárva tápértéke szinte azonos az eredetivel. Elhihető? Könnyebb a fagyasztott cuccost kezelni, csak azért kédezem...

Hirtelen ennyi!

Silu

Nibiru Creative Commons License 2001.05.14 0 0 2161
Tud valaki olyan vödrös szűrőt, ami legalább 30 literes, és minimum 3000 l /h-t nyom?
Más:
Szó volt itt a topicban az intervallumszűrőkről.
Ezekről alig tudok valamit, ilyenem sohasem volt. Mi ezeknek az előnye és a hátránya?
Nibiru Creative Commons License 2001.05.14 0 0 2160
Oké, tiéd a hangszóró!
A 6 db halacskát azért írtam, hogy az mindig elég, ha legalább egy párat szeretnél egy fajtából.
A többi adat arra vonatkozott, hogy ha többet vesz valaki. Régebben mindig 10 db-ot vettem a pici halacskákból biztonság kedvéért, és onnan ezek a számok, csak ez tényleg félreérthető volt. :)
Előzmény: bmw001 (2157)
Nibiru Creative Commons License 2001.05.14 0 0 2159
Hali!

Lehet, hogy mindenkinek ez a baja? Mármint, hogy "beszűkült a hozzáférése"?
Na majd meglátjuk, ellenben mostanában tényleg észrevehetően pang a topic.

Én 4 db 120 cm-es csövet fogok betenni a tetőbe, de még gondolkodom. Egyelőre nem találtam olyan csövet, aminek erősebb lenne a lux/cm értéke.
Legszívesebben halogént használnék, de annak nem jó a kelvinje, és a kemény "zöld és szőrös" alga nő tőle mint a franc. Szóval még nem tudom...

Most éppen nem tudom a 2217 árát, legutóbb én ha jól emlékszem 26 körül vettem, de talán Pecsekeke jobban tudja, ugyanott vette az övét.
Ha mostani árra van szükséged, majd megkérdem, de éppen most jártam egy boltban, és már nem is láttam a régi szériát árulni, helyette a 2231, 2233, 2235 vannak, de állítólag ezek nem olyan strapabírók, nem tudom.

Előzmény: Szeretematokajiaszút (2155)
bmw001 Creative Commons License 2001.05.14 0 0 2158
2.1 helyett 1.8:), de a lényeg változatlan.
Előzmény: bmw001 (2157)
bmw001 Creative Commons License 2001.05.14 0 0 2157
Csak azért, hogy mozogjon a topic:

hogy ha 6 db halat veszel kicsinek, akkor 99.99% hogy lesz benne legalább egy másik nemű, mint a többi.
Az 50-50 % ritkán jön össze, általában 60-40, vagy 70-30 szokott lenni.

Vagyis, vagy 3.6 és 2.4 vagy 4.2 és 2.1. A kerekítési szabályt alkalmazva:

vagy 4 és 2, vagy 4 és 2.

Bocs, Niburu, tényleg nem kekeckedésből írtam;)

Előzmény: Nibiru (2156)
Nibiru Creative Commons License 2001.05.14 0 0 2156
"Foleg Te! "

Ez azt akarja jelenteni, hogy inkább kussoljak? :)
Én mióta rátaláltam a rovatra, naponta figyelem, nem tudom, a többiek hogy vannak ezzel.
Az én tapasztalatom az, hogy ha 6 db halat veszel kicsinek, akkor 99.99% hogy lesz benne legalább egy másik nemű, mint a többi.
Az 50-50 % ritkán jön össze, általában 60-40, vagy 70-30 szokott lenni.
Ha felnőnek a Venustusaid, és elkezdik a hímek csépelni egymást, akkor szívesen átvszek tőled egyet. :)
A Zebrák (a Lombardoi is) érzékeny lehet bizonyos körülményekre a tapasztalatom szerint.
Ha minden egyéb stimmel (kaja minősége, víz hőfoka, Kh Ph) akkor a leggyakoribb probléma az akváriumban lévő túl sok hal szokott lenni.
Ha nagy a tömeg, és állandóan idegesítik a nőstényt, akkor gyakran bekövetkezik, hogy a már megtermékenyült ikrákat elfogyasztja a hal.
Ha idő előtt kiköpi, az meg valami olyasmi miatt lehet elgondolásom szerint, hogy irritálja valami a szájüregét a halnak, pl. gomba, vagy egysejtű, esetleg más valami. Ez nem biztos, kérdezz rá más sügereseknél is.
Olyanról is hallottam, hogy a szájon kívűl keltetett és felnevelt halak néhány generáció után nem fogják ismerni a szájköltés "technológiáját" és nem képesek utódokat normálisan felnevelni. Ez esetben marad a "kirázás", ha kell a keltetéshez tanács, szólj, mert nem olyan egyszerű, ha nem vigyázol, könnyen egy kis marék rothadt petével végzed. :(

Nibiru

Előzmény: PECSKEKE (2154)
Szeretematokajiaszút Creative Commons License 2001.05.14 0 0 2155
Szervusztok!
Ötmillió éve nem jártam itt, beszűkült a nethozzáférésem.
Nibiru!
Nekem 65 magas az aksim, és az alján viszonylag sok a barna alga. Mennyi fényt tervezel a tiédbe?

Én is be akarok szerezni egy EHEIM 2217-et. Győri vagyok, nem túl nagy a verseny az akvarisztikák között. Mennyiért dobálnak Bp.-en egy 2217-et? Nem tudtok viszonylag olcsón?

PECSKEKE Creative Commons License 2001.05.13 0 0 2154
Nibiru!

SZerintem is meghalt itt minden, mert csak mi 3-an szolunk hozza. Foleg Te! Na mindegy.

Szepen cseperednek a venustusaim, melyek 1 honapja hoztam Pestrol, Frontosabol. El meg mind a 11 + 1 nagy nosteny. Remelem lesz him a 11 kozott es szaporodni is fognak. Ba nem tudom miert, de a zebraim folyamatosan forganak, viszont ido elott vagy kikopik vagy lenyeli a nosteny. Szerinted miert?

Pecskeke

Előzmény: Nibiru (2152)
PECSKEKE Creative Commons License 2001.05.13 0 0 2153
Degec007!

Nekem csak halbetegsegekrol keszitett videoim vannak. Jok!
Ha esetleg le akarod tolteni, megbeszelhetunk egy idopontot es csinalok egy ftp szervert meg logint neked, aztan este letoltheted.

mail: kgabor@drava.dravanet.hu

Pecskeke

Előzmény: Degec007 (2151)
Nibiru Creative Commons License 2001.05.13 0 0 2152
Nem halt+ mindenki, csak az ide írók zöme kirándul gondolom, meg aztán sokaknak csak a melóhelyen van nethozzáférése.
Előzmény: Degec007 (2151)
Degec007 Creative Commons License 2001.05.13 0 0 2151
Vagy halas videotok vagy tudtok valami címet?

vagy itt mindenki +halt??:

Degec007 Creative Commons License 2001.05.12 0 0 2150
Vagy valami akváriumos progit?
Degec007 Creative Commons License 2001.05.12 0 0 2149
Tudtok valami jó külföldi akvarisztikával foglalkozó oldalt?
mister Creative Commons License 2001.05.12 0 0 2148
Sziasztok,

Van egy barátom, aki szeretne venni Tropheus Bemba vagy Ikola halakat. A neve Szecs Csaba, telefon: 06-25-434 846

Nibiru Creative Commons License 2001.05.11 0 0 2147
Ja, még annyit, hogy nálam mindig is vol tsó a medencében, konkrétan literenként egy teáskanálnyi, erről már egyszer beszélgettünk.
Előzmény: PECSKEKE (2145)
Nibiru Creative Commons License 2001.05.11 0 0 2146
Tudod, ha vannak halak, azoknak természete hogy szaporodnak. :)
A szaporulatot eddig is mindig felneveltem és eladtam vagy elcseréltem. Abból tartom fönt az akváriumokat lényegében. A halak a szaporodásukkal "keresik meg a betevőt".
Igazán "keresni" nem lehet a dolgon, ahhoz különleges fajtákat kellene tényleg tenyészteni, mint pl vadászsügeret, vagy Venustust.
Egyik fajtám sincs, de ha meg lesz a nagy akvárium, és beáll, akkor szerzek, mert nagyon tetszenek! Csak én úgy szoktam halakat vásárolni, hogy pl a hímet veszem mondjuk Sopronban, addig a nőstényt meg Gyulán, ami elég nehézkes! :))
Szóval az a lényeg, hogy én természetelenesnek, és a disznóságnak is tartom a beltenyésztést, ezért igyekszem nagy ívben elkerülni az egy akváriumból vásárlást. Legutóbb ezt nem tehettem meg. Konkrétan a Krúdyban vetem egy pár Othopharynx Lithobates Zimbawe -t mert csak párban adták. Most keresek valakit, aki NEM ott vett, és ki szeretném cserélni a nőstényt, mielőtt még eléri a teljes ivarérettséget, és beikrásodik. Tudsz valakit? :)
Van még egy pár fajta, ami tetszik, de nem akarom túltelepíteni az akváriumot már előre gondolatban.
Előzmény: PECSKEKE (2145)
PECSKEKE Creative Commons License 2001.05.10 0 0 2145
Nibiru!

A horzsolasokrol csak annyit,lehet ,hogy vakarozastol szerzik a halaid, egy kis so segithet.
En 300 literhez 3-3.5 pupozott evokanallal teszek, bar olvastam sokkal tobbrol is.
Az egyik ameriaki oldalon 1 teaskanal/gallon -t(kb. 3.8liter asszem) irnak.
Orulok,hogy tisztabb a vized a 2217-tol.
Viszont, mi a francot csinalsz ennyi aksival, eladasra nevelsz halat??? Azert kerdem, mert nagyon tobbesszamban beszeltel :)

Pecskeke

Előzmény: Nibiru (2142)
Nibiru Creative Commons License 2001.05.10 0 0 2144
Bocsi, az előbb félreérthető volt:
Szóval még egyszer:
Az akvárium 160 széles, 60 mély, és 70 magas.
Nehogy azt higyje valaki, hogy egy 60cm "vízMÉLYségű" lapos aksit csináltatok... :)
Előzmény: Nibiru (2142)
Nibiru Creative Commons License 2001.05.10 0 0 2143
Bocsi, az előbb félreérthető volt:
Szóval még egyszer:
Az akvárium 150 széles, 60 mély, és 70 magas.
Nehogy azt higyje valaki, hogy egy 60cm "vízMÉLYségű" lapos aksit csináltatok... :)
Előzmény: Nibiru (2142)
Nibiru Creative Commons License 2001.05.10 0 0 2142
Szia Pecskeke!

Még mindig a régi akváriumom üzemel, és rákötöttem a 2217-est IS, úgyhogy most több mint 7x-es a szűrésem, azonban a kavicsot még nem cseréltem le homokra, úgyhogy azok közé még be tud szivárogni a trutyi, viszont láthatóan tisztább a víz a medencében, ha hosszában nézek végig rajta. A halak viselkedése semmit sem változott azonban, és az érzékenyebb fajta Nyasszai Kék oldalán továbbra is megjelenik egy fajta horzsolásszerű valami, ami mindig is volt rajta, de nem értem mitől van.
Csak ezen a fajtán van, a többieken szinte soha, vagy nagyon ritkán, és akkor tényleg horzsolás.
Most készül a régi 200-asaimnak új szekrény, ha az megvan, akkor azok lesznek a nevelőakváriumok, a régi szekrényre csináltatok egy új 200-ast, abba még nem tudom mit teszek a gyerekeknek, és rövidesen meglesz az új akváriumom is, csak nem tudom eldönteni, hogy most panorámás legyen, vagy sima. Mennyit ront a panoráma ha elölről nézem az akváriumot?
Mert valamennyit le szeretnék "szedni" a sarkából (nem egyenő arányban, oldalából 10cm elejéből 20 cm-nél lenne lecsapva) hogy oldalról ne legyen olyan böszöm. Ugyanis az alapdimenziók 160*60*70 lesznek. (60 mély) Jó lenne látni egy ilyet panorámásban, mert attól félek, hogy a jobb-bal panoráma összesen 40cm-e nagyon sokat fog az elölnézetből, és nemtudom mennyire töri meg a fényt.
Jut eszembe! Nem tudsz olyan mesterembert, aki jó akváriumtetőket tud csinálni, lehetőleg nem bútorlapból, és van tapasztalata?
Ezt mástól kérdem elsősorban, lévén Bp-i mester érdekelne...

Nibiru

Előzmény: PECSKEKE (2141)
PECSKEKE Creative Commons License 2001.05.09 0 0 2141
Nibiru!

Szerintem 6-8 het kell, mig megtelepszenek a bacik a szuroben. Egyebkent az otleted jo, hogy ehfimech vagy mit jobb lenne alkalmazni. (Hadilabon allok az eheim szuronevekkel) En egyszeru szuroanyagokat hasznalok, nem markasat, durvaszurot,keramia es muanyag korong ill. kockakat, finom szurot... Mindket szuromben ezek vannak es minden oke.

Ja, sikerult az aramlast kontra szarleulepedest megoldanod???

Nalam minimalis :)

Udv
Pecskeke

Előzmény: Nibiru (2139)
Mur Creative Commons License 2001.05.09 0 0 2140
1858...
Előzmény: Nibiru (2139)
Nibiru Creative Commons License 2001.05.09 0 0 2139
Az EHFISUSTRAT felszíne kissé elszíneződik, és a "homály" megszűnik az akváriumban.
Vagy ez rendesen tejszerű homály?

Mur:
Intervallumszűrőt nem használtam még, nincs tapasztalatom. De nem lehet, hogy a EHEIM azért ajánlja ezt, mert hogy ő gyártja, másrészt mert nem akarja, hogy valaki diatomafölddel vágja gallyra a vadiúj szűrőjét?

Előzmény: Koczeka (2136)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!