Keresés

Részletes keresés

Procti Creative Commons License 2009.01.21 0 0 2546

Sipoly ügyben van valakinek megosztható tapasztalata?

 

Egyáltalán túlélte valaki épségben a műtétet?

Előzmény: tristen (2520)
tami11 Creative Commons License 2009.01.21 0 0 2545

Sziasztok !

 

Tarsulnék én is hozzátok. Sajnos szülés óta aranyerem van. Az utóbbi időben sokat szenvedek miatta. Mindent kipróbáltam, kivéve a dex..., helyette endotelont javasoltak azt szedtem hónapokig. Tegnap voltam szakorvosnál és a gyűrűzés nem segít már. Van külső és belső az egyik már cseresznye nagyságú. Műtétet javasolt. Ettől nagyon félek és nem tudom mekkora esélyem van, hogy azáltal helyre jön.

 

Szeretném ha valaki akit műtöttek elmondaná tapasztalatait, illetve minden ötlet érdekel....

 

Köszönöm előre is

 

Tami11

Tóth Szabolcs87 Creative Commons License 2009.01.20 0 0 2544

Nagyon szépen köszönöm a választ. Ez bíztatóan hangzik. Elmegyek orvoshoz holnap, aztán majd megállapítja, hogy mi a stájsz.

Legjobbakat mindenkinek!

tristen Creative Commons License 2009.01.20 0 0 2543
Szia!

Írtad, hogy fáj, Szóval úgy értettem az előző hozzászólásomban, hogy fizikai kímélés mellett pár nap múlva nem fáj......

hali
Előzmény: Tóth Szabolcs87 (2540)
tristen Creative Commons License 2009.01.20 0 0 2542
Szia!

Az esetedben ez egy "már" külső aranyér. Azt gondolom, ha visszahúzódik, és nem fáj, székelésnél NINCS vérzés, akkor fizikai kímélés egy darabig (NO konditerem) eleinte a kenőcsök, majd per orálisan kezelt (szájon át) napi háromszor 1 Detralex filmtabletta... javasolt. Hogy meddig, azt a szakorvos fogja megállapítani, ha elmész, persze.....

Más teendőt nincs, ebben az esetben!

Sok sikert!

hali
Előzmény: Tóth Szabolcs87 (2540)
tristen Creative Commons License 2009.01.20 0 0 2541
Sziasztok!

Hölgyek esetében egy havi "akut" vérzés többet is jelent, mint aranyeres panaszok előjelei......

Mint például egy meggondolatlan szerelmi hancúr utólagos megítélése, kinek -kinek milyen tartalommal, ezt már rátok bízom! :))))

hali :)
Előzmény: tristen (2538)
Tóth Szabolcs87 Creative Commons License 2009.01.20 0 0 2540

Sziasztok!

 

Nos, megízlelhettem mostmár én is, hogy milyen dolog, ha az embernek aranyere van. Biztosan akad itt egy két ember, aki jótanáccsal, esetleg válaszokkal el tud látni.

Vasárnap éreztem eleinte, csak nem tudtam, hogy ez az. Hétfőn elmentem konditerembe (itt rontottam el szerintem), és délután már sikeresen fájt is. Hátul kidúgta a fejét a pici. És eléggé fáj. Utánaolvastam az interneten, hogy hogyan kell kezelni, meg vettem Reparont és Mastu kenőcsöt. Direkt nem ülök a fenekemre, hanem döntött székben kishijján a hátamon, nehogy fájjon. Egy dolog érdekes, hogy nálam semmilyen vérzés nem történt. Egyszerűen csak fáj.

 

Annyit szeretnék tudni, hogyha szimplán csak a fájdalom van, meg a kis púp, akkor elegendő, ha ezeket a krémeket használom?

 

Másik kérdés, hogy általában mennyi ideig tart, míg az aranyér meg nem gyógyul?

 

Válaszotokat előre is köszönöm!

 

Gombócartúrné Creative Commons License 2009.01.20 0 0 2539

Kedves Péter!

 

Elolvastam, nem lettem okosabb, bár néha kétségkívül jót derültem.

Igen, én vagyok az az ember, aki addig nem megy orvoshoz, amíg vészhelyzet nincs.

Mondjuk azt, hogy kezd nőni egy "farkincám" :D már lassan kezdem vészhelyzetesnek érezni, s szerintem én vagyok az ország legnagyobb betadine oldat felhasználója.

 

Nem is tudom... azzal az orvossal, aki a tályogomat műtötte, megbeszéltem, hogy ha hasonló gondom adódik, felkereshetem, de mivan, ha ő meg azt mondja, ez véletlen sem hasonló, s inkább a cirkuszba menjek, mert ezzel vagyonokat kereshetek? :D

 

Egy pozitív tulajdonságom biztos van, remekül tudok röhögni magamon :D

Előzmény: Bánfalvi Péter (2529)
tristen Creative Commons License 2009.01.20 0 0 2538
Szia!

A stressz kiválthat ilyen jellegű panaszokat! Az állandó magas vérnyomás pedig eleve rizikó faktor, több betegség szempontjából is.

Amikor lemennek a vizsgáid, menj el egy orvoshoz.

A pszichés tényezők legalább annyira befolyásolják a hétköznapokat, ha nem jobban, mint a szervi eredetű megbetegedések. Sokszor a pszichés tényezők, mint például a stressz okozhatnak (okoznak is...) pszicho- szomatikus tüneteket, pl. vizsgaidőszakban az állandó fejfájás, hányinger, alvászavar és mint például egy akut vérzés...... és így tovább.

KITARTÁS!

hali :)
Előzmény: Törölt nick (2532)
Gombócartúrné Creative Commons License 2009.01.20 0 0 2537

Szia :)

 

Köszi, ezen a kis bigyón kívül jól vagyok, a régi dolgaim szerencsére nem okoznak gondot (kopp-kopp-kopp).

Házidoki Bp-en tevékenykedik... azért nem húznám le a kerület háziorvosi ellátását, mert biztos vannak kiváló orvosok, de hát az enyém pont nem az.

Ülni tudok, most éppen tünetmentes a dolog, amikor előjön a probléma, akkor kicsit kellemetlen, de a tályog után nekem ezek a kis kellemetlenségek meg se kottyannak (najó, kis túlzással:).

 

Nálad mi a helyzet?

Előzmény: bkata27 (2534)
Gombócartúrné Creative Commons License 2009.01.20 0 0 2536

Kedves Péter!

 

Köszönöm, ezt otthon elolvasom (jelenleg mh-en vagyok), de én igazán nem is tanácsot kértem itt, csak megkérdeztem, volt/van-e valakinek hasonló bigyója. Nem is tudom, hogy lehetne nevezni.

 

Előzmény: Bánfalvi Péter (2529)
bkata27 Creative Commons License 2009.01.19 0 0 2535
helyesen: ülni
bkata27 Creative Commons License 2009.01.19 0 0 2534
Szia Gombócartúrné


Hogy vagy? Remélem jobban.....melyik kerületben ilyen rossz a háziorvosi ellátás vagy vidéki vagy?...bocsi erre nem kell válaszolj ha nem akarsz....
Hogy bírsz űlni bennt a munkahelyeden?
Jobbulást szia
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.19 0 0 2532
sziasztok!

segítségre van szükségem.
Kis-Thez hasonlóan szerintem nekem is "csak" repedésem van.
Az egész 10 éve kezdődött, egy vérzéssel, akkor kaptam kúpot és mondta doki, hogy változtassak az étrendemen.
Azóta kvázi tünetmentes voltam, legfeljebb évi egy-két vérzéses nap volt. Akkor egy hashajtó mindig segített-széklet megkönnyítésére- és a panaszaim elmúltak.
December 20 óta azonban nem múlik semmit.
Hiába hashajtó, kenőcs(mastu), kúp(mastu s forte), aszalt gyümölcs, gyümölcs(rostok miatt), cerbona szelet...

semmilyen fájdalmam nincs, legfeljebb viszketés, de a vérzés az, ami nagyon zavar.

Mivel a mostani tünetek vizsgaidőszak első napján jelentkeztek és egyébként is magas a vérnyomásom, lehet az az oka?
elmúlhat a vizsgaidőszak végével?

sajnos most nem tudok orvoshoz sem fordulni

segítségeket és biztató szavakat örömmel fogadok
Jugabi1 Creative Commons License 2009.01.19 0 0 2531
Sziasztok!

Hosszú ideje olvasgatom írásaitokat.
Engem 2 éve kínzott az aranyér folyamatos jelenléte, hol fájdalmas volt, hol teljesen tünetmentes. Egy biztos: soha nem húzódott vissza.
Múlt hét csütörtökön megműtöttek, helyi érzéstelenítéssel.
A 4 belső aranyér csomómat gyűrűzték, viszont a külsőt felnyitották és kivágták. Kb. fél óráig tartott a beavatkozás.
Azon az éjjelen semmit nem aludtam szinte, viszont másnap és szombaton szuperul éreztem magam.
Azonban vasárnap már szúró, kissé fájó érzést éreztem, ami mára fokozódott. Aggódom. Pozitív jel, hogy nem vérzik, viszont kellemetlen az érzés, a kúp felhelyezésekor szinte ordítani tudnék.
Valakinek nincs valami tapasztalata, amivel segítségemre tudna lenni? Természetes ez a folyamat, vagy forduljak azonnal az orvosomhoz?
Segítségeteket előre is köszönöm, és ha bárkinek bármiféle kérdése van, nyugodtan írjatok, segítek!
Bánfalvi Péter Creative Commons License 2009.01.19 0 0 2530

Kedves Prikprak!

 

A rengeteg betegen végzett tanulmányok szerint a fotokoaguláció önmagában kevéssé fájdalmas, de kevésbé hatékony módszere az aranyér gyógyításának (gyakori a kiújulás), csak ritkán, kezdődő aranyér esetén használható önmagában, mikor a gyűrűzés még nem jön szóba, de panaszokat okoz. Tapasztalataim szerint gyűrűzéssel kombinálva hatékonyabb, mint mindkét módszer külön-külön.

Javaslom, ne módszert keressen, hanem szakembert, aki sok közül az Ön állapotának (betegség, életvitel) legmegfelelőbb módszert ki tudja választani.

Üdv,

 

Bánfalvi Péter

Előzmény: prikprak (2523)
Bánfalvi Péter Creative Commons License 2009.01.19 0 0 2529

A gyakori tapasztalat ezen a linken megtalálható:

 

„Itt jön a jó Biri néne”, avagy a legtöbb tanács annyit ér, amennyibe kerül (vagy annyit sem)  

A dolog sokszor csak az alapos vizsgálat alapján derül ki, a panaszok gyakran félrevezetőek.

Keressen fel szakembert! (Ezt másnak is ajánlom.)

Üdv,

Bánfalvi Péter

Előzmény: Gombócartúrné (2526)
Kris-T Creative Commons License 2009.01.19 0 0 2528
javasoltál = javasolták
Előzmény: Kris-T (2527)
Kris-T Creative Commons License 2009.01.19 0 0 2527

Sziasztok!

 

Úgy néz ki, nálam nagyobb volt az ijedtség.

 

Beszéltem a szüleimmel, és mint kiderült, a családban mindenkinek volt már hasonló panasza, aranyér _gyanúja_.

 

Javasoltál, hogy egyek búzakorpát (emellett persze sok rostot és igyak rendesen), valamint használjak (pl. a mhelyemen) nedves törlőkendőd, reggel este pedig kenegetem a területet egy aranyér kenőccsel (a nevét most nem tudom, de egy sárga tubusban van és kellemetlen a szaga :P).

 

Szerencsére javuló tendenciát mutat az állapotom, se fájdalom, se vérzés :)

 

Mielőbbi jobbulást mindenkinek!

 

Szép napot: K

Előzmény: tristen (2508)
Gombócartúrné Creative Commons License 2009.01.18 0 0 2526

Én meg már itt írtam 2007-ben, hogy az én háziorvosom az aranyeres, nagyon fáj, nagyon szúr, nagyon ég, nagyon csíp, s mindemellett vérzik problémáimra adta a detralexet meg ajánlotta a doxiproctot (utóbbit kidobtam néhány nap után), de azt már nem mondta, hogy a területet, mint felszínt hogy kezeljem (magyarán hogy fertőtlenítsem, s hogy kenegessem), s ennek köszönhetően műtöttek tályoggal, mivel remekül elfertőződött.

Neked "csak" aranyeres problémád van (idézőjelben csak, mert tudom, hogy épp elég egy ilyen probléma), nekem amellett van ez a rohadék kis bigyó is.

Előzmény: prikprak (2525)
prikprak Creative Commons License 2009.01.18 0 0 2525

Az én háziorvosommal nincs gond - egyben sebész is és már beszéltem vele erről a problémáról, de ő maga sem javasolja a műtétet. Mivel nem túl nagy a baj, inkább a kúpot, de nem mastu meg ehhez hasonlók, hanem ő maga felír egy speciálisan kikeverendőt - némely gyógyszertár nem is vállalja. Szedjek még detralexet és egyek igyak sok rostot.
Én lenneék az aki inkább átesne valamilyen - normális, de végleges - kezelésen, mert csak irritálja az embert napi szinten ez a probléma.
És érzésem szerint a Detralex sem olcsó, ehhez jön még hébe-hóba a kúp, korpatabletta, élőflórás kefír.

Nem szaporítom a szót, van aki úgy gondolja, hogy az egészség megér évi 60-70ezret. Ezzel én is így vagyok. Az egészség megér ennyit sőt sokkal többet, de a BETEGSÉG? A betegség viszont nem, ezért keresem a megfelelő kezelés lehetőségét.
Gombócartúrné Creative Commons License 2009.01.18 0 0 2524

Az a baj, hogy a háziorvosomnál még ti, hozzá nem értők is többet értek. Nem lefikázásként írtam azt, hogy hozzá nem értők, hanem azt próbáltam volt jelezni, hogy a háziorvosom egy pohár vizet nem ér, erről itt már szóltam is néhány szót.

:)

Előzmény: prikprak (2523)
prikprak Creative Commons License 2009.01.18 0 0 2523
Sziasztok!

Goldenmac, majd számolj be kérlek, hogy milyen volt a longo kezelés. Hatásos vagy sem stb.
Zoltan0000 köszi az információt - az arshoz nem megyek, ha rászánnám magamat.

Gombócartútné nem tudnék tippet adni, találgatni nem akarok - irány a háziorvos.

A foto koagulációról ezek szerint nem tudtok infót? Pedig a sok sok leírás szeint még ez is az egyike lehetne azoknak az eljárásoknak, amelyek elvégezhetőek lennánek egyszerűen.


Gombócartúrné Creative Commons License 2009.01.18 0 0 2522

Sziasztok!

 

Oly rég nem jártam erre és oly lusta vagyok visszaolvasni az elmúlt csillió hozzászólást, hogy inkább csak írok.

Volt nekem közel 2 éve tályogműtétem, itt meg is osztottam az "élményeimet".

Kikezelték, kukába a történettel... remélem örökre.

 

Viszont, ami a legújabban kínoz, attól lassan kezdek falra mászni.

OTT van és kicsi és nyúlványszerű és mostmár 3-4 hetente okoz problémát... fáj, csíp, szúr, vérzik a nagydolog során, meg persze utána... ilyenkor jön a szokásos rutin, betadine-os ülőfürdő, neogranormon kenőcs, esténként paraffinolaj, hogy reggel ne sikoltozzak nagyon hangosan.

 

Kerestem a neten, hogy mi lehet, de arra, amit találtam, azt mondtam, nem, az nem lehet.

 

Volt valakinek ilyen bigyója? Vagy van valakinek tippje?

 

Figyelem: nem ér rákeresni a guglin és az alapján válaszolni :)

bkata27 Creative Commons License 2009.01.18 0 0 2521
Monyesz

Szedd a detralexet úgy ahogy elő van írva ha aranyered van. Az aranyeres roham erős fájdalommal kitüremkedéssel vérzéssel jár. Ha aranyered van sztem nem jó a meleg fürdő egyáltalán az a repedésnél szokott beválni. Az orvosok éppen hogy jegelést szoktak ajánlani de sztem nem kell. A reparon kúpot és kenőcsöt viszont tedd hűtőbe mert jól fog esni a hűs kúp. A detralex semmi káros hatóanyagot nem tartalmat még terhesek is szedhetik.
tristen Creative Commons License 2009.01.18 0 0 2520
Szia Procti!

Sajnálom.

hali
Előzmény: Procti (2509)
tristen Creative Commons License 2009.01.18 0 0 2519
Szia!

Fő a nyugalom! Én sajnos csak ennyit tudok írni!

hali
Előzmény: Törölt nick (2518)
goldenmac Creative Commons License 2009.01.17 0 0 2516
Sokat olvastam,és itt is sokat hallottam,mint a lézeres műtétről mint az ars medicaról.
Én is most műtétre készülök,elhatároztam,h tovább nem bírom.Viszont én kifizetem azt a 300.000Ftot érte (longo műtét +magánklinikai csomag),mert embertelen amit ma Magyarországon tb kártyára akarsz elintézni.Mindenki felejtse el végre hogy Magyarországon normális ellátást kap az állam pénzén.Nincs ilyen,hiába lenne ez a normális nincs!!!A másik,h a lézeres műtétnek több a szövődménye mint bárminek,beszéltem orvosokkal is mindenki nagyon ellenzi.Vagy a kés vagy a longo.
Az ars medica aránya itt a fórumon kb 10:1 a szövődménnyel végződő műtéteknek.




mo_nyesz:

úgy szedd ahogy le van írva a tájékoztatóba!4napig 2x3 aztán megint 4napig 2x2 utána esténként 1,amíg el nem fogy!És használj mellé kúpot,mert az önmagában nem elég,sőt nem is jó!
Előzmény: zoltan0000 (2514)
tristen Creative Commons License 2009.01.16 0 0 2515
Sziasztok!

Én úgy gondolom az aranyér betegség mindenkinél más és más.

Ez nagyon sok mindentől függ. Testalkat, pszichés tényezők, napi megterhelés, vagy éppen a fizikai terhelés hiánya is okozhat aranyeres panaszokat! Ülő munka! Ez a betegség nagyon komisz minden szempontból.

De ha már egyszer kialakult, szerintem már nem lehet helyrehozni.

Éppen ezért, mint nagyon sok helyen, a prevencióra, a megelőzésre kellene iszonyatosan sokat figyelni. Azonban ez az, ami Magyarországon egyáltalán nem megy, csak a tűzoltás.

De ha már kialakult, akkor is tehetünk sok- sok mindent, hogy könnyebbé tegyük a mindennapjainkat.

Ha túlsúlyosak vagyunk, le kell adni pár kilót, ha ülő munkát végzünk, menjünk legalább heti háromszor sétálni, esetleg edzeni, könnyű sport senkinek sem árt, aki alapvetően egészséges.

Az orvos a tűzoltás eszköze ma Magyarországon. Erről a társadalom tehet, mivel éretlenek vagyunk arra, hogy jobban odafigyeljünk az egészségesebb életvitelre.

Most csak ennyit írok!

KITARTÁS!!!!!!!!!!!!

hali :)
zoltan0000 Creative Commons License 2009.01.16 0 0 2514
Hello
Még új vagyok a forumon, azért jöttem , hogy elmeséljem az én esetem!Műtétől kezdve a mai napig!
November 10-én volt a műtétem a budapesti ars medical klinikán, gondolom többen hallotatok is róla!
Azzal kezdődőtt h az orvos nem vállalta csak altatásba. Aztán a műtét 8 órára volt kiirva helyette 11-kor kerültem sorra és 1-kor már dobtak is ki:S
Haza jöttem egész éjszaka szenvedés, persze még ezt ilyenkor normálisnak gondoltam!teltek a napok, hetek, tünetek ugyan azok! Székletem hol folyékony volt hol túl kemény szedtem én mindent amit csak lehetett:S meg amit az orvos felirt .kiprobáltam mindent :S
Kontorlra mentem vissza az orvoshoz, ami a következő volt : felfeküdtem egy ágyra növér mellettem bejött az orvos félszemmel ránézett majd a következőt mondta : " nagyon szép" Persze szép és azért vagyok én még mindig rosszul:S
Következő kontrolra már nem mentem! Másik orvost kerestem Nyiregyházán találtam egy ismerősőn keresztül aki fogadott. Megvizsgált és a vizsgálat sokkal fájdalommentesebb volt szinte alig éreztem valamit, még az ars medicalnál orditottam! Az új orvos megállapitotta h a műtét után egy seb nem tudott begyógyulni, kupokat és és gyógyszereket irt fel.Szedtem rendesen!Egy darabig jobban éreztem magam, aztán mindennap rosszabb lett... véreztem is nem csepekbe hanem ömlött:S Már gyomor idegem volt h mi lehet velem !Kontrolra mentem ismét a nyiregyházi orvoshoz ! A vizsgálat után mondta h összeszükült a végbelem:S remek újabb műtét de három hétig kupok minden........ ééésss kb itt járok:S
Vissza gondolva azon töröm a fejem vajon tényleg olyan súlyos volt az én aranyerem h megkellett volan műtetni?? hát nem hiszem különböző képeket néztem az interneten aranyerekről... egyiket se találtam még ahhoz hasonolonak se mint ami nekem volt ! A pénzt kihuzzák az ember zsebéből aztán mehet arra amerre lát :S GRT az orvosoknak és az ars medicalnak!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!