Keresés

Részletes keresés

krizsi_l Creative Commons License 2004.02.26 0 0 7
Királyság!
Előzmény: arzachel (3)
csab_1HD1 Creative Commons License 2004.02.26 0 0 6
Na azaz, Maxellem van 1 darab, én asszem 6ezerért vettem 2-3 éve.
Ugye, ez egy gyönyörű tárgy, mint egy mobil szobor, az ember csak nézi, ül elôtte, élvezi a finom meleg magnó-illatot, nézi a lusta kis mutatókat, és élvezi, hogy minden analóg.
A nagy orsó 45 perc, hát a mai világban ez semmire nem elég, kapásból 10 szalag kellene hogy ne kelljen állandóan ugyanarra venni ezt-azt.
Van egy agylövésem is, hogy a törlô és a felvevôfej miért kopik, mikor lejátszom egy szalagot? Hát lehet hogy akkor minden sarki boltban árultak fejeket, de manapság ez egy kicsit körülményes!
Szeretném használni is, de megôrizni is egyszerre... Ez jó kis dilemma, mi?
quad Creative Commons License 2004.02.26 0 0 5
Szerintem nézd végig a HiFi City topikjait, ott többször is volt szó a szallagos magnókról meg a magnó múzeumról is.

Szallagot időnként lehet kapni a különböző hifi bizományikban, de még a Verseny utcai piacon is láttam párszor aránylag jó állapotban lévőt.(Használhatatlan az majdnem mindig van)

Az ár az nagyon változó, pár száz forinttól a csillagos égig: Tegnap pl. 9000 Ft-ért láttam Maxellt 18 cm-es orsón. Gondolom nam vagy kiváncsi a címre.

Egyébként igazad van abban, hogy a szallagos magnónak van valami varázsa. Az az igazság, hogy én is inkább nézni szeretem őket, mint komolyan használni.

Ki tudja egyébként, hogy mekkora a legkisebb orsó átmérő amivel készítettek szallagos magnót?
Én azt hittem, hogy 6o mm (2,5") de nemrég szereztem egy magnót amin kb 40 mm-es orsók vannak.

csab_1HD1 Creative Commons License 2004.02.26 0 0 4
Köszi mindenkinek a hozzászólását, de ugye ide csak reggel 9 elôtt lehet beírni...

Tegnap megint jót magnóztam! :-) Vettem fel Blues Brotherst, megigézve ültem a padlón és néztem az orsókat... Valami fantasztikus dolog ez az ôsi technológia! Nagyon jó, hogy a mai lélektelen világban létezik még egy játékszer!

Használható szalag nincs eladó ott abban a stúdióban ahol leselejtezik a magnókat? Lehet méterben is, csak ne 50ezerbe kerüljön...

arzachel Creative Commons License 2004.02.25 0 0 3
Surf The Web

Nyomjad Gabócza!:))

Előzmény: gabocza1 (0)
tiborb Creative Commons License 2004.02.24 0 0 2
Magyar Mechlabor stúdiómagnók eladók:310-es(viszonylag hordozható változat, kicsit nagyobb mint a Revoxok), vagy nagyméretű 210b, ill.egy montirozásra is alkalmas, legutolsó gyártott szériás 631.Mindegyik sztereo 38/19cm/s,új, vagy alig használt fejekkel.Áruk 50 és 130eFt között tipustól, állapottól függően.Részletekre mail-ban válaszolok.
gabocza1 Creative Commons License 2004.02.23 0 0 1
Ha akarsz látni valami szépet, látogass el Terénybe, van ott egy Orsósmagnó Múzeum!!
Előzmény: csab_1HD1 (-)
gabocza1 Creative Commons License 2004.02.23 0 0 0
Én nagyon szeretem őket, van belőle pár.....
Szalagot boltban venni, anyagi csőd, figyelni kell a hirdetéseket, piacokra járni, esetleg az Ebay-n. Alkatrész itthon, csak szerencsével, azt is inkább az ebay-n...
Előzmény: csab_1HD1 (-)
csab_1HD1 Creative Commons License 2004.02.23 0 0 topiknyitó
Üdv mindenki!

Kaptam két AKAI DS4000 szalagos magnót, a kettôbôl három nap alatt építettem egyet, és nagyon megtetszett a dolog.
Érdekel még valakit ez a szép régi technikai csemege? Van még jó minôségű magnótok? Hol lehet szalagot venni hozzá? Szerviz, alkatrész, börze, csere-bere?
Akit érdekel, szívesen várom a hozzászólását!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!