Keresés

Részletes keresés

csumpika Creative Commons License 2001.05.16 0 0 2186
ennyi segítség azért nem kell :))
Nagy-Gaboca Creative Commons License 2001.05.15 0 0 2185
Három botia jöve, de csak kettő érte + a felnőttkort...
120 literes társasakváriumban élnek mióta megvannak.
Most hogy odanézek jut eszembe, hogy a karmosbékáimat viszont rendszeresen molesztálják, de nem bántják őket, csak "fociznak" velük, hisz' akkor a kretyák nem lennének meg már több mint 8 hónapja, kövéren és jó egészségben..
Nemtudom miért, de a béka játékra ingerli őket..
De megvan keze-lába mindnek, úgyhogy pl: szemharapdálásról szó sincs!
Előzmény: szillac (2184)
szillac Creative Commons License 2001.05.15 0 0 2184
Nagy Gabóca
Hány Botiád van és mekkora az aki?

szillac

Előzmény: Nagy-Gaboca (2182)
Nagy-Gaboca Creative Commons License 2001.05.15 0 0 2183
A bolti ill. benzinkúti desztvíz ( inkább ioncserélt víz ) nekem bevált szaporitáshoz az ikrázó fogaspontyoknál, de nálam is pusztult már el tenyészpár, amikor rossz minőségű vizet sikerült kifognom.
1 liter tartómedence vizhez töltök 3 lityi desztvizet, majd beleteszek próba képpen egy ivadék platty-t vagy molly-t, ami úgyis pocsékul érzi magát a lágyvízben, és szemmeltartom, hogy mitcsinál. Ha két nap múlva sincs baja az állatnak akkor kezdem el ikráztatásra használni, viszont volt már olyan eset, amikor
két óra alatt(!) a molly elpusztult( illetve akkor vettem észre, hogy már nem él ), és a következő is amit kipróbáltam megsínylette, így hát a vizet ki kellett boritani.
Vigyázz hát a kannás vízzel, de használd bátran, ha nincs jobb.
Az erzsébeti INTERSPAR-ban 180 forint körül van 5 liter, ami nem olyan drága, bár volt idő, hogy 275 forintért vesztegették valami más gyártó hasonló termékét...

Előzmény: Silhouette (2179)
Nagy-Gaboca Creative Commons License 2001.05.15 0 0 2182
Szillac!

Másfél-két éve van tigrisbotia a medencémben, nálam nőtt föl 6 centis korától ( bár akkor még nemtudtam mi is őkelme, mert úgy kaptam ajándékba..).
Most 12-13 centisek, és a csigákon kívül nem jelentenek veszélyt senkire...
Viszont fájlalom, hogy kifejlett korukra a szép "tigrismintájuk" szinte teljesen eltünt, illetve a minta megvan, csak az alapszín már nem ezüstös, hanem sokkal sötétebb mélyszürke, amin a minta már nemigen mutat...
Viszont fürgék és jópofák! :-))))

( van két-három kósza fekete neonhalam is, amit szintén velük kaptam ugyanattól az ismerőstől, és velük is jól kijönnek a botiák, pedig a neonok elég picikék a számukra rossz körülmények miatt.. )

Előzmény: szillac (2168)
bmw001 Creative Commons License 2001.05.15 0 0 2181
Mostanában kb. 12 órát.
Előzmény: Nibiru (2178)
Nibiru Creative Commons License 2001.05.15 0 0 2180
A pesti levegő szennyezett, de ez attól függ hol.
A tetőről lecsurgó vizet össze lehet gyűjteni, csak várni kell amíg az első vízroham lemossa a koszt.
Nehogy azt hidd, hogy a csapvíz az kevésbé ártalmas, az ioncserélt vizet pedig abból csinálják, gondolom én. Attól, hogy a calciumot kiszedik belőle, még tartalmazhat egy csomó mérget, biztos kevesebet, mint az esővíz.
De te tudod.
Előzmény: Silhouette (2179)
Silhouette Creative Commons License 2001.05.15 0 0 2179
Köszi a válaszokat!

- NO3: Rendben, megtettem a s*gg földhöz verését. :) Érdekes módon a 20 mg/l a skála utolsó előtti értéke (az első fázisban), ezért gondoltam, hogy
esetleg mégsem olyan jó érték. De akkor örülök. :-)
- Frontosa: Utánanéztem picit, igen, valóban ezt a halat láttam. :-) Tényleg nagyon tetszik.
- Lágyvíz: Gőzöm nincs, honnan gyűjtsek én esővizet. Különösen nem vagy 50 litert. :) Ha tudnék is valahogy felfogni ennyi vizet, nem hiszem, hogy bele merném tenni
, mivel a pesti levegő hót szennyezett. Ami a savasságot illeti, nem lenne probléma, mert amazonasi halakhoz menne.

Amúgy feladtam a tőzeggel való víz besavanyítás ötletét, mert ezt a pufferhatást én nem bírom kiölni vele, ozmóvizet meg nem tudok hol beszerezni, csak a VII. kerületben,
az meg nekem elég távoli. Eldöntöttem, hogy veszek egy pH-minus-t, és a tőzeget szintentartáshoz fogom felhasználni.

Nibiru Creative Commons License 2001.05.15 0 0 2178
Egyet elfelejtettem, mennyit világítasz naponta?
Előzmény: bmw001 (2174)
Nibiru Creative Commons License 2001.05.15 0 0 2177
Hát akkor a te összeállításod nekem is jó lenne, mert 70 centi lesz az akvárium magassága, azaz 65 cm-nél én sem fogok bele több vizet tenni az biztos.
Előzmény: bmw001 (2174)
csumpika Creative Commons License 2001.05.15 0 0 2176
Sziasztok 1 kis segítség kellene halbetegséggel kapcsolatban
van 3 db yelow sügerem és mindegyiknek a testén véraláfutásos hej van dörzsölődnek a talajhozez mitől lehet (baci)??? raktam bele sót azota jobban vannak de átment sárgás fehéres foltá???
szillac Creative Commons License 2001.05.15 0 0 2175
Nibiru
2026osom van, EHFIMECH ill. EHFISUBSTRAT szűrőanyagot használok. Egyébként nem csak a betétek tisztítására gondoltam, hanem egy csomó másra, csőkefélés, motortengely kenés stb. is.
Előzmény: Nibiru (2170)
bmw001 Creative Commons License 2001.05.15 0 0 2174
65 a vízoszlop magassága (-kavics)
Előzmény: Nibiru (2173)
Nibiru Creative Commons License 2001.05.15 0 0 2173
bmw001!

Milyen magas a medencéd? Csak mert az enyém nagyon magas lesz, és attól félek, hogy ha gyenge lesz a lux, akkor akkor alul már bealgásodik az üveg, egynél több napfény csövet azonban én sem akarok , arról már lebeszéltem magam.
Legszíveseben fémhalogént raknék be, de az iszonyú pénzbe kerül, és ráadásul nem lehet vele úgy színezni, mint a neonokkal, ami nem természetes ugyan, de tényleg jól tud kinézni... :)

Előzmény: bmw001 (2172)
bmw001 Creative Commons License 2001.05.15 0 0 2172
Niburu:

A világításról. Annak idején én faggattam mindenkit de nem kaptam kielégítő választ. Két havi kísérletezés után jelentem megvan a számomra tetszetős megoldás 4 csőre.

1 darab kék, (Philips nemtommicsoda, de csak egyféle van) Ez a cső kerül legbelülre. Ha máshová teszed megkékíti a hátteret, viszont ha hátul van, akkor a víz felszíne gyönyörű kék lesz, ha alulról nézed. Ha egyedül ez világít, akkor amolyan "holdtöltés" éjszakát tudsz varázsolni. A halak úszóit egy kicsit megkékíti, nagyon kísérteties a hatás!

2 db 18000K-es (nem 10K!) AQUA-GLO cső az 1-es és 3-as helyre. Kiemeli a halak színét - nálam az egyébként narancs színű papagájsügérek tűzvörösben pompáznak -; a ezért elosztva kell elhelyezni, hogy az egész aksiban érvényesüljön a hatás.

1 db N/A K-es ( :), de tényleg ), FLORA GLO cső, hogy nőjelenek a növényeim is; Te itt kísérletezhetsz, ha gondolod.

A fenti csövek az optimális lux érték felét-harmadát produkálják. 890 ill. 1050 lux, mint a SUN-GLO (4200K) 2000 lux. A fényerő nálam így is több, mint elég. Ha "napfényes" csöveket szerelsz be, akkor bűn unalmas lesz az aksid, ahhoz képest, amilyen lehetne. Készülj fel arra, hogy esetleg kevés lesz a fényerő (nem lesz az;) és úgy szereld fel a 4 csövet, hogy 6-nak is legyen hely.

Lampyris Creative Commons License 2001.05.15 0 0 2171
Hi!

A desztillált vizzel kapcsolatban:
Én a Tescoban veszem az Ioncserélt vizet, semmi baj nem volt vele. 70 literes aksiban hetente 10 liter vizet cserélek ezzel, de egyszer már 20 litert is cseréltem egyszerre. Ára: 169 Ft 5 liternek, ennél olcsóbban nem láttam még.
Nincs ráírva hogy akvarisztikai célokra is alkalmas, én először óvatosan töltögettem be. Már majdnem két hónapja használom, és semmi gond: halak, növények teljesen jól vannak.
25 nk° keménységről indultam, most 7 nk° körül jár az aksim vize.

Előzmény: Silhouette (2162)
Nibiru Creative Commons License 2001.05.15 0 0 2170
Az EHEIM külső szűrőt akkor kell takarítani, amikor látod, hogy gyengén jön belőle a víz, ilyen egyszerű.
Milyen szűrőd van, és milyen töltelékkel használod? Mert attól is függ ám hogy mennyi ideig bírja...
Előzmény: szillac (2168)
Nibiru Creative Commons License 2001.05.15 0 0 2169
Leszbi hal... :7

"Mit csinalsz, ha a 6-bol 1 par lesz, es abbol 1 ev mulva meghal az egyik???"

EZ a megközelítés nem jó, mert ilyen alapon, ha van 4 hímed, az is megdögölhet egy év múlva, ha valami gixer van...
Másrészt a sügerek hímjei nem nagyon viselik el egymást ha felnőttek, eltekintve néhány fajtától, amelyik nem reviertartó, vagy a kevésbé agresszív fajtáknál, ha együtt nőnek föl.
Most így a Venustussal kapcsolatban nem tudom, hogy az mennyire toleráns a másik hímmel, de annak semmi értelme, hogy ugyanabból a fajtából van két vagy három hímed, aztán az egyik állandóan zargatja a többit, nincs a többieknek már farka, és enni sem mernek előjönni.
Nekem két ilyen halam is van az aksiban, amelyek így kerültek hozzám.
Van egy nagyon szép Auratus hímem, amit valami butus akvarista bevitt egy boltba, hogy "bántja a másik hímet"...
Ahelyett, hogy a gyengébbet adta volna el a marhája, a humanizmus áldozata az ilyen haltartó (mert akvaristának igazából nem mondanám)de ez az ő gondja.
Van egy másik halam is, egy Rot-rot hím, amit gorogcs-nál láttam meg az akváriumában lefogyva, farokuszony nélkül, kimerülten, és megsajnáltam.
Nálam már másnap eszegetett, de örökre belevésődött, hogy ő csak egy másodrendű hal, ezért még a többi fajt is előreengedi az evésnél, és bár az úszólya helyrejött, nem nőtt meg a hímek méretére, pedig már régen nálam van.
Szóval több mint egy hímet tartani a reviertartó fajták esetében véleményem szerint - állatkínzás.
Most nevelek 4 db Elongatust, amiből három hím van, de amint elkezdik egymást kóstolgatni, az uralkodó hímet leszámítva elcserélem őket, hadd érezzék "férfinak" magukat egy másik akváriumban. :)
A Venustusokra akkor számítok, a legerősebb hímet kivéve valami erős példányra ha lehet, mint első jelentkező... ;-)

Előzmény: PECSKEKE (2167)
szillac Creative Commons License 2001.05.14 0 0 2168
Sziasztok

Vettem a 235 literesbe 2 db Tigris botiát hogy felzabálják az egyre szaporodó csigákat. Ma véletlenül megtudtam(?) egy boltban hogy ezek a halak megtámadják a kisebbeket, szemet harapnak, stb. Igaz ez? Mit tehetek hogy békésen éljenek a társasban?

Más. EHEIM külső szűrőt hogyan ill. milyen időközönként kell karbantartani?
Kösz
szillac

PECSKEKE Creative Commons License 2001.05.14 0 0 2167
Nibiru!

Nem ugy ertettem, hogy kussolj. :)
Csak a tobbiek valahogy elultek. De latom ma megint beindult a topic, halistennek.
Mit csinalsz, ha a 6-bol 1 par lesz, es abbol 1 ev mulva meghal az egyik???
Egyebkent ha lesz felesleges him venustus a kesobbiek soran, szivesen adok. Majd jelzem.

Egyebkent lehet, hogy az aranylag sok hal miatt nem forgatnak rendesen, de majd ugyis kialakul a fauna, de megsem vehetek 2 venustust :)
Lehet, hogy mindketto nosteny lenne es akkor mit kezdenek ket leszbi venustussal????

Pecskeke

Előzmény: Nibiru (2156)
bmw001 Creative Commons License 2001.05.14 0 0 2166
Silhouette :

Olvasd el a H-ZS-t is. Relative hideg viz és világitás lekapcs, sőt érdemes az egyébként általában fedetlen tenyésztőaksit félig lefedni egy kartonnal, mert az ikrák fényérzékenyek.

A neonok nem tartoznak a könnyen tenyészthető halak közé!

A desztillált vizzel vigyázz, már volt akinek fejreálltak a halai tőle. Először nyald meg, nem lehet semmi ize!

Előzmény: Silhouette (2162)
Nibiru Creative Commons License 2001.05.14 0 0 2165
Szia!

1. Nem értek a neonokhoz,
2. 20 Mg ?! Hátradőlhetsz! Sőt verd a segged a földhöz örömödben! Én biztos azt tenném.
3. A búbos fejű sügér a Frontosa. Hacsak nem egy öregebb delfint láttál. Ha csíkos volt, akkor Frontosa. Nem csoda hogy tetszett, én nem is tudok olyan akvaristáról, akinek ne tetszene...
4. Hát hiába a kapilláris-elv :)
5. Ne bízz meg! Jobb ha esővizet gyűjtesz, csak annak meg mérd a Ph-ját mert néha savas szokott lenni, azt meg nem minden hal szereti.
6. Elhiheted. Csak nem mindegy honnan van az a szúnyoglárva. És ez a fagyasztottra is érvényes, én már vittem be egyszer valami a sügerekhez fagyi lárvával.

Előzmény: Silhouette (2162)
psztacia Creative Commons License 2001.05.14 0 0 2164
Bárki, aki tudja!
Az úszórothadást (már ha az) mivel kell kezelni? A H-Zs szerint antibiotikumkúra kell, meg a stresszhatások kiküszöbölése, de fogalmam sincs, hogy milyen stresszhatások érhetik a halaimat, meg hogy milyen antibiotikum kell. Az antib.-os kaját nem nagyon eszik.
Ja, és a bettám még mindig beteg :(. Ott van a szemén az az izé. Ráadásul egyre rosszabbul néznek ki az úszói, már alig van neki :(((.
Mur Creative Commons License 2001.05.14 0 0 2163
Intervallumszűrőről

egy rendes külső szűrőben a víz folyamatosan folyik át a szűrőn, ellenben az intervallumszűrőben van egy száraz és nedves szakasz. Leengedi a vizet a szűrőből aztán fetölti egy "szelep" segítségével.
Előnye: állítólag sokkal? hatékonyabb mint a hagyományos vödrös szűrők. Szerintem ebben is aerob baktériumok tenyésznek mint a csepegtetős szűrökben. Aquadnak volt ezzel kapcsolatban egy jó kis hozzászólása: 1889.
Hátránya:
-drága
-szűrőanyag is drága bele, elvileg csak EHFISUBSTRAT-ot szabad bele rakni.
-érzékeny a szívóágban az eltömődésekre.
Sokat lehet vele szívni - szerintem túl bonyolult!


Előzmény: Nibiru (2161)
Silhouette Creative Commons License 2001.05.14 0 0 2162
No, ha pangunk, akkor kérdezek / hozzászólok amik úgy az elmúlt időszakban foglalkoztatnak / történtek. :)

Csak úgy össze-vissza.

1.) Neonhalak szaporítása: lehet, hogy én értelmezek vmit félre, de a waterfall azt írja, hogy kiveszek egy felnőtt párt egy akár 5 l-es akváriumba, melybe 6.5 pH-s és kb. 5 dKH-s vizet teszek, meg tartom az amúgy ideális körülményeket (hőfok, szellőztetés). Beleteszek vizimohát, erre általában leívnak. Ez tényleg ilyen egyszerűen menne? Vagy én nem láttam valamit? Tényleg, meg kell-e várni, hogy valamiképp kialakuljanak a párok (bár látja a halál, ki a pár abból a fürge izgő-mozgó csapatból :)), vagy nekem kell őket forszíroznom az ikrázásra?

2.) Sok minden elhangzott ezen az oldalakon belül a nitrit-nitrát alacsony szinten tartásáról, méricskéléséről, én viszont sehol sem láttam konkrét adatokat. Ez annak az apropóján jutott eszembe, hogy a múltkor mértem az NO3-at, kijött egy 20 mg/l érték, és nem igazán tudtam, mit szóljak hozzá. Az OK, hogy lehetőleg 0-án kéne tartani az értéket, de ez nyilván nem mindig sikerülhet. Mennyi a küszöbérték, aminél én még hátradőlhetek???

3.) Jártam Debrecenben egy nagyon igényes és nagy akvarisztikai üzletben (Piac utca), kissé ámulatba ejtett. :) Volt egy afrikai sügeres akvárium, azt megnéztem vagy háromszor, olyan nagyon tetszett! Hogy hívják azt a búbos fejű sügeret? Már több helyen láttam itt Pesten is, nagyon jópofa. Azért is jó volt ide betérnem, mert rádöbbentem, mennyire keveset tudok a sügerekről! :-( Ezt be kell pótolnom. :)

4.) A minap a fél akváriumot kiszívta a külső szűrőm, mert -- megfogadva a tanácsokat -- egy zokniba helyezve pakoltam be a tőzeget a szűrő szivacsa alá, a zokni kilógó végéről meg tök jól kicsorgott a víz. Még szerencse, hogy 50 l az aksi. 500 l-nél már az alsó szomszéd is élvezte volna :)

5.) Most megbízzak a benzinkutas desztilláltvízben vagy sem? Lágy vízre van szükségem!

6.) Az egyik halas szerint a fagyasztott szúnyoglárva tápértéke szinte azonos az eredetivel. Elhihető? Könnyebb a fagyasztott cuccost kezelni, csak azért kédezem...

Hirtelen ennyi!

Silu

Nibiru Creative Commons License 2001.05.14 0 0 2161
Tud valaki olyan vödrös szűrőt, ami legalább 30 literes, és minimum 3000 l /h-t nyom?
Más:
Szó volt itt a topicban az intervallumszűrőkről.
Ezekről alig tudok valamit, ilyenem sohasem volt. Mi ezeknek az előnye és a hátránya?
Nibiru Creative Commons License 2001.05.14 0 0 2160
Oké, tiéd a hangszóró!
A 6 db halacskát azért írtam, hogy az mindig elég, ha legalább egy párat szeretnél egy fajtából.
A többi adat arra vonatkozott, hogy ha többet vesz valaki. Régebben mindig 10 db-ot vettem a pici halacskákból biztonság kedvéért, és onnan ezek a számok, csak ez tényleg félreérthető volt. :)
Előzmény: bmw001 (2157)
Nibiru Creative Commons License 2001.05.14 0 0 2159
Hali!

Lehet, hogy mindenkinek ez a baja? Mármint, hogy "beszűkült a hozzáférése"?
Na majd meglátjuk, ellenben mostanában tényleg észrevehetően pang a topic.

Én 4 db 120 cm-es csövet fogok betenni a tetőbe, de még gondolkodom. Egyelőre nem találtam olyan csövet, aminek erősebb lenne a lux/cm értéke.
Legszívesebben halogént használnék, de annak nem jó a kelvinje, és a kemény "zöld és szőrös" alga nő tőle mint a franc. Szóval még nem tudom...

Most éppen nem tudom a 2217 árát, legutóbb én ha jól emlékszem 26 körül vettem, de talán Pecsekeke jobban tudja, ugyanott vette az övét.
Ha mostani árra van szükséged, majd megkérdem, de éppen most jártam egy boltban, és már nem is láttam a régi szériát árulni, helyette a 2231, 2233, 2235 vannak, de állítólag ezek nem olyan strapabírók, nem tudom.

Előzmény: Szeretematokajiaszút (2155)
bmw001 Creative Commons License 2001.05.14 0 0 2158
2.1 helyett 1.8:), de a lényeg változatlan.
Előzmény: bmw001 (2157)
bmw001 Creative Commons License 2001.05.14 0 0 2157
Csak azért, hogy mozogjon a topic:

hogy ha 6 db halat veszel kicsinek, akkor 99.99% hogy lesz benne legalább egy másik nemű, mint a többi.
Az 50-50 % ritkán jön össze, általában 60-40, vagy 70-30 szokott lenni.

Vagyis, vagy 3.6 és 2.4 vagy 4.2 és 2.1. A kerekítési szabályt alkalmazva:

vagy 4 és 2, vagy 4 és 2.

Bocs, Niburu, tényleg nem kekeckedésből írtam;)

Előzmény: Nibiru (2156)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!