Keresés

Részletes keresés

jazz560 Creative Commons License 2004.11.24 0 0 44
Én sajna nem tudom sem az előadó nevét, sem a számok címét - valami lengyel jam-session, live.
Előzmény: Sheme (43)
Sheme Creative Commons License 2004.11.24 0 0 43

Tudod mit találtam otthon még szalagon? (Igaz jópár évvel ezelőtt!!!)

 

Cusco - Alcatraz

 

valamint:

 

Sailor - Jacaranda

 

 

És az egészben a legszebb, hogy beszereztem ezeket empéháromban.

Előzmény: jazz560 (42)
jazz560 Creative Commons License 2004.11.22 0 0 42
AKAI DS4000 - és még szalagjaim is vannak hozzá! :-)
Sheme Creative Commons License 2004.11.22 0 0 41

ZK-246? Mintha ilyenem lett volna..., de lehet, hogy csak  146-os, melyen a kivezérlésmérő zöld volt és ide-oda ugrált. Tök arianyos volt.

 

Még egy orosz gyártmányúm van Khastan, vagy mi a neve. Dögnehéz, van vagy 15 kiló, de mint tudjátok: az orosz cuccok mindent kibírnak!

Előzmény: Markoh (38)
Breakbeat Creative Commons License 2004.11.21 0 0 40
Sziasztok!Szerintetek az gond, hogy az én Philips micro hifim kazettás deckjének hangtengelye ritmikusan 1mm-t ki-be mozog?Hangminőségileg nem minden kazit szeret, és a saját felvételek is képesek picikét mélyülgetni, és ezért gyanakodok arra, hogy a tengely miatt csinálja ezeket.Ha egy szűz új kazit teszek be, azzal nem csinál ilyeket.Előre is kösz a válaszokat!
gabocza1 Creative Commons License 2004.11.16 0 0 39
Pedig annál kevés szörnyűbb szerkezetet láttam eddig!:))
Előzmény: Markoh (38)
Markoh Creative Commons License 2004.11.16 0 0 38
Sziasztok! Ezt láttam idén nyáron a Balcsiparton: markoh.uw.hu/zk246.jpg Az öreg ZK 246-os még most is nyomja!:)
quad Creative Commons License 2004.10.14 0 0 37

Nekem van két felesleges Olimp 005-öm.

 

Egyébként volt  még az Elektronika 003 és 004 is ami még közelebbi klónja a Revoxnak.

 

Az Olimp 004 egyébkén nem oda-vissza játszó, a többi mind az.

cameraobscura Creative Commons License 2004.10.14 0 0 36

Nagyon szupi az orosz klón, Olimp-004 és Olimp-005 néven futott.

 

Hol lehet kapni!!?

 

Valaki tud róla?Vennék egyet.

ed@mavgep.com

quad Creative Commons License 2004.09.29 0 0 35

Gabócza!

 

(De lehet hogy mást is érdekel)

 

Itt található néhány fotó a Revox A-700-as egyik orosz koppintásáról, az Olimp 005-ről 

 

http://olmag.narod.ru/index.html

 

 

gabocza1 Creative Commons License 2004.06.07 0 0 34
Szvsz, add el mind a hármat, és vegyél valami jobb gépet! A kis akaiknak, - bár üzembiztos-, de szörnyű a mechanikájuk, nem kíméli a szalagot. A nagyokban meg ott van az a "csodás" üvegfej...
Előzmény: froton (33)
froton Creative Commons License 2004.06.07 0 0 33
sZIASZTOK!

Új vagyok még, most fórumozok el?ször az indexen. Jó hogy erre az topicra rábukkantam. Van nekem otthon 3db akai 4000ds. Sajna mindháromnak fej gondja van, az egyikben nincs, a másikba a tönkrement helyére egy Grundig magnó fejét sikerült beleoperálni, de nem az igazi, a harmadik magnóba még benne van az eredeti, de már er?sen kopott. Honnan tudnék szerezni utánpótlást? El?re is kösz, ha valaki ki tudna segíteni ilyen információval. Ha valakit szaklagok érdekelnek, Bécsben a bolhapiacon lehet kapni olcsón,1-2 euróért vesztegetik darabját változó min?ségben. Nekem már sikerült kifognom vadizsír (grafitos) 3M-et illetve gyári fóliába csomagolt BASF-et illetve Agfát is, persze volt köztük használt, de ennyi pénzért....Bolti ára egy bécsi kereskedésbe amúgy 37 euró (közel a Westbahn-hofhoz), igaz, hogy az EMTEC és naggggyon király!

f.domino Creative Commons License 2004.05.26 0 0 32
Nem tudom, aktuális-e még a kérdés: hol vegyek Revox B77-et? Nos azt is láttam nemrég a stop.hu/apronet -en, vagy itt: http://www.absolute.hu/apro/
De szerintem akkor már inkább STM-610 -est érdemes venni: újonnan kb. 250ezer, eredeti alkatrészekkel felújítva, vadi új fejekkel kb. 60-80ezer. Kapaszkodjatok meg: a cég még működik, a főnök elmondása szerint rajtuk kívül még öten gyártanak a világon szalagos megnót.
Keressétek meg: www.stm.hu

Csak az asszonynak ne szóljatok előre: ha egyszer csak ott talál egy ilyet a nappaliban, akkor már úgysem tudja kidobni (legfeljebb elköltözik):-)

Én egyébként abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy munkámból kifolyólag egész nap össze vagyok zárva 2db STM-mel, meg egy A77-es és egy B77-es Revox-szal

rukh Creative Commons License 2004.05.04 0 0 31
Csab_1HD1!

Az AKAI-nál a SOS=Sound On Sound, ezzel lehet egy meglévő felvételre még egy felvétel készíteni.

Üdv, Rukh

toloba Creative Commons License 2004.05.02 0 0 30
Egy ismerősöm a TEAC-ra van rákattanva. Az E-bay-en vett apránként több darabot, mostanság hozza haza őket.
The Rambler Creative Commons License 2004.05.02 0 0 29
csab ilyen akai-d van? http://www.bn.com.br/~enac/img/4000ds.jpg

nagyon szép darab.És milyen erősitővel szólaltatod meg?

Én kedvelem az efféle magnókat.Apámnak először egy Tesla b70-e volt, majd a még mindig működő Kasthan stereo.Ezeknek a gépeknek igazi hangulatuk van, és egy jól beállitott darab nyomába sem ér egy kazettás deck-hez :)

robikA Creative Commons License 2004.03.16 0 0 28
Sziasztok!

Érdekelne, hogy mostanában mennyiért lehetne venni REVOX B77 MK2 félsávos szalagos magnót.Ha tud valaki segíteni ebben azt nagyon megköszönném.

Üdv.:
robikA

csab_1HD1 Creative Commons License 2004.03.03 0 0 27
Így van, és DS-ben SOHA.
Előzmény: gabocza1 (26)
gabocza1 Creative Commons License 2004.03.02 0 0 26
"Üvegfej" az összes GX jelű magnóban van.....
Előzmény: csab_1HD1 (25)
csab_1HD1 Creative Commons License 2004.03.02 0 0 25
Üvegfej csakis a GX 4000-ben van, ez egy picit egyszerűbb készülék, bár a belseje gondolom nagyrészt megegyezik a GXes változatéval. Azon kívülrôl csak a finomított, modernizált formatervezés tűnik fel.
Simán rákereshettek, Altavista, kép keresés, és beírod hogy AKAI GX 4000 és további tetszôleges kombinációk.
antiskating Creative Commons License 2004.03.02 0 0 24
a 4000 DS nem üvegfejes volt és talán ezért is, egyesek szerint emberibb volt a hangja.
Előzmény: big-dewil (23)
big-dewil Creative Commons License 2004.03.01 0 0 23
Nekem wolt 4000DS Akaim. Ha jol emléxem,akko abban üwegfej wolt. Ha a tiedben kopott,akkor az nem belewalo, wmi buher lehet.
gabocza1 Creative Commons License 2004.02.29 0 0 22
Nem tudom, nekem 75mm a legkisebb, de láttam már kisebbet is, tán 55-60mm lehetett....
Előzmény: quad (9)
csab_1HD1 Creative Commons License 2004.02.28 0 0 21
Köszi, igyekszem! Nagon büszkék vagyunk rá a kedvesemmel, minden vendégnek megmutatjuk, és bizony nincs, akit ne bűvölne el. Igaz, hogy a minidiszkeket is érdeklôdve nézegetik, de a magnót ismerik, és kiderül hogy mindenkinek a papájának ilyen meg olyan volt:-)
Amúgy én mindent megbütykölök, felújítok, amit csak birok. Bártan vettem régen használt Walkmaneket, deckeket. Most is épp egy AIWA F770-est hallgatok, hát ez is már igencsak 20 éves. Micsoda magnókat nem restelltek építeni akkoriban! És működik, eredeti fejjel! Igaz minden gumi alkatrészt ki kellet cserélni, de hálisten lehet is kapni.
Ma indítottam be az összes wlkmant, hogy a szíj ugye ne egyhelyben álljon. Van itt 1986-os WM-101 kifogástalan állapotban. Akkor úgy vágytam rá hogy megôrültem, ma itt van, asszem 2 éve vettem a Király utcában.
Szeretem ezeket a régi jókis kütyüket, olyan szépek és igényesek, bonyolultak és hűségesek.
trumpf Creative Commons License 2004.02.28 0 0 20
Ha volt 4 db, akkor bizonyára nagyon vigyáztak rá. :( Persze a fene se tudja, embere válogatja. Most már jó kezekben vannak, úgy tűnik.
Teljék sok örömöd benne.
csab_1HD1 Creative Commons License 2004.02.28 0 0 19
Á, ezek mindig kopnak, szerintem már összevissza buherálták meg cserélgették ezeket a fejeket. A magnó egy színházból való, miskolcról, és volt legalább 4. Képzelheted.

Hát igen, a fej csak jól átsütve jó, csak vigyázni kell, nehogy odaégjen az alja, jól ki kell vajazni a tepsit! :-)

trumpf Creative Commons License 2004.02.28 0 0 18
Gondolom a lejátszófej kicsit többet kapott. Ezenkívül a fejek edzése se sikerült egyformára. Azt mesélték, hogy náluk pl. a kemencében az aljától 40 cm-re lévő fejek tök jók lettek, a többi meg nem.
Ilyen gondolom máshol is előfordult. Volt egy tűréshatár azon belül jó. Ha nincs szerencséd neked olyan jutott, ami a tűrésmező szélén volt. Egyébiránt nem panszkodhatsz, hogy másnap bedöglött ;).
Használni meg gondolom azért használták, mert még szólt és nem voltak elég "barkácskedvűek", hogy megnézzék mint Te.
Na, kedvet kaptam én is, körülnézek van-e a kollégák közül valakinek eladó.
csab_1HD1 Creative Commons License 2004.02.28 0 0 17
Hát itt a maradékban ugye vannak a másik magnóból a fejek, a lejátszó fej kb 0.2mm mélyen van bekopva, és a rés fél milliméterre szétnyílott. Eszméletlen.. ne is értem, ezt hogy lehetett eddig használni??? A felvevô viszont príma, nem látszik a rés.
trumpf Creative Commons License 2004.02.28 0 0 16
:))
Hát azt is lehet.
Amirről én beszéltem az "ipari" méretekben töténő gyártás volt, már ha egy közel 2500 embert foglalkoztató cégről (a valamikori Mechlabor) ezt elmondhatjuk.
Előzmény: csab_1HD1 (15)
csab_1HD1 Creative Commons License 2004.02.28 0 0 15
Ó értem, szóval egyszerűbb itthon csinálni egy pár fejet, mint szaladgálni fűhöz-fához? :-)
Na lássuk hol a lombfűrészem?
Talán a régi kopottat is fel lehet hegeszteni, vágok rá uj rést, aztán a többit felöntöm cinnel... asszem ez jó lesz!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!