Keresés

Részletes keresés

Degec007 Creative Commons License 2001.05.21 0 0 2216
Bő válasz volt nem?
Degec007 Creative Commons License 2001.05.21 0 0 2215
...
Silhouette Creative Commons License 2001.05.21 0 0 2214
Tök jó anyagok tölthetők le .pdf formátumban a Korallszirt honlapjáról

Silu

Silhouette Creative Commons License 2001.05.21 0 0 2213
Hali!

Péntekre meguntam a lágyvíz kérdést. Úgy döntöttem, hallgatok birogabor-ra, így elmentem az Aqua Stúdióba ozmóvizet beszerezni. Kicsit döcögősen sikerült a részemről, ugyanis semmiféle tartállyal nem rendelkeztem, így hazavágtattam hat db 2 literes kólásflakonért (jobb nem lévén), s beszereztem 60 Ft/l áron ozmóvizet. Kicsit megvizsgáltam kémiailag a vizet, teljesen el voltam ájulva, valahogy olyan szépen bír mutatni pl. a 0 mg/l NO3 vagy a 6.0 pH. A keménységről nem is beszélve. :))) Ja, flakont azóta beszereztem, a Bajcsy-Zs-n a MŰÁRT-ban árulják bagóért. (2*10l = 550 Ft).
Most aztán örülhettek neonok és vitorlások! :)
Az Aqua Stúdió amúgy nagyon tetszett, igazi profi szaküzlet, készséges munkatársakkal.

Amúgy tényleg hatalmas a különbség a desztvíz és az ozmó között, olvasnivalónak teszem is közzé, mi ez utóbbi (Waterfall):
A fordított ozmózis a sótalanítás legegyszerűbb és legelterjedtebb megoldása.
Az eljárás alapja egy féligáteresztő membránon lezajló egyoldalú diffúzió.
A berendezésben a minimum egy bár nyomással haladó oldatból a membrántekercs
falán csak az oldószer
– esetünkben a víz – képes átpréselődni.
Figyelem, mint azt a következő táblázat is szemlélteti az eljárás sohasem
100%-os hatékonyságú:

Nátrium 92-98%
Kalcium 93-98%
Magnézium 93-98%
Vas 96-98%
Mangán 96-98%
Alumínium 80-90%
Ammónia 96-98%
Nikkel 96-98%
Cink 96-98%
Stroncium 95-97%
Kadmium 93-97%
Szulfát 96-98%
Bór 30-50%
Arzén 90-98%
Szilícium 80-90%
Foszfát 96-98%
Szilikát 92-95%
Króm 94-96%
Ólom 95-98%
Klór 90-95%
Bikarbonát 85-95%
Nitrát 90-95%
Radioaktivitás 93-97%
Baktériumok 99-100%

Az akvarisztikai vízlágyításhoz forgalmazott RO (Reverse Osmoser) berendezések
általában három kategóriába
sorolhatók:

Megnevezés Minőség Teljesítmény
„Standard” típus Maximum 50 µS/cm 30 – 70 liter/nap
„Profi” típus Maximum 30 µS/cm 70 – 300 liter/nap
„Ipari” típus Maximum 20 µS/cm 300 – 700 liter/nap

A RO berendezéseken átáramló víznek a működési elvből adódóan csak az egyötöde
sótalanítódik, a másik négyötödnyi
részben a sókoncentráció erősen megnő.

A berendezések hatékonysága az áthaladó víz nyomásával van összefüggésben.
Az ideális víznyomás 7 és 10 bar között mozog, ám ezt a nyomást csak speciális
un. booster szivattyúkkal lehet fenntartani,
hiszen hazánkban a vezetékes víz nyomása 2 és 5 bár között mozog.

A berendezésekben elhelyezett membránok, ha ügyelünk a víz megfelelő
üledéktelenítésére, több évig is kitartanak.

Kereskedelmi forgalomban sok cég – Aqua Medic, Tunze, hW, Aquatic-Naturew –
komplett RO berendezései kaphatók, de ma már magyar vállalkozások is
foglalkoznak vízkezeléssel, ahol a szükséges berendezések beszerezhetőek.

Silu

Faxni Creative Commons License 2001.05.21 0 0 2212
Sziasztok, csak nemrég fedeztelek fel titeket és bevallom nem nagyon van időm végigolvasni a tiszteletreméltó mennyiségű hozzászólást. Azt azért látom, hogy valódi akvaristák vagytok, hátha tudtok segíteni egy mezei haltartónak is.

Szóval nekünk kicsi, 40 l-es akváriumunk van (tudom, ez nagyon kicsi, de ez van) és lakik benne egy algaevő harcsa, egy karmos brekusz, 4 kolibri, 1 neon és egy botia macracantha aki az én imádott kedvencem, egy gyönyörűség.
Amiket kérdezni szeretnék:
- sokan vannak 40 l-esbe?
- Botia - ha nincsenek sokan, szerezzek mellé másik botiát? Úgy tudom, csapatos hal inkább, 5-6-osával szeret úszkálni.
- Létezik az, hogy a botiám lelkibeteg? A karmos, a kolibrik és a neon csak az utóbbi hetekben került be, lányom és az apja jóvoltából, nem örültem nekik igazán, mert nem értek annyira az akváriumhoz, hogy biztos legyek a boldogulásunkban. Na most, amióta az újak megjöttek, volt egy enyhe (talán darakór) betegségünk, ezt úgy tűnik kikezeltem de a botiám, akit megtámadott a nyavalya, nem eszik, ideges és kerüli a fényt. Darakóros vagy más tünetei már nincsenek, valamicskét eszik ugyan, de nem úgy, mint azelőtt és sokkal idegesebb. Rengeteget "üldögél" a barlangjában is. Azt mondja a férfiember, hogy kell mellé még 1 botia, de nem vagyok biztos benne, én inkább a karmosbrekuszt utálnám ki, szvsz attól ideges szegény kis drágám.

Bármilyen kommentárnak, ötletnek nagyon örülnék, előre is köszönöm.

Faxni

Nibiru Creative Commons License 2001.05.20 0 0 2211
SÜGERESEK HELP!

Már megint a szokásos "betegségek" vannak az aksimban, és eddig senki sem tudta megmondani hogy mi az!
Nem hiszem, hogy egyedül én küszködnék ezzel a problémával.
Van két fajta valami, ami időről időre visszatér az akváriumba. Az egyik amolyan pöttyök, vagy ahogy lejjeb írtam: fura pattanások amik szépen sorban a pikkelyek mentén helyezkednek el, egy delfinemtől már meg kellett válnom, mert nem tudtam kikúrálni. Most a lombardoi nőstényem kezdi... NEM DARAKÓR.
A másik meg egy kb egy mm átmérőjű és hosszú kiálló csövecske, vagy "pöcök" a halból.
Mik ezek? Eddig sehol sem találtam rá választ, és sajnos már megint aktuális. :(
Valahol hallottam a nevét annak az élősdinek (nem horogféreg), ami csúnya sebeket hagy a halon, miután távozik. Lehet hogy az csinálja a "csövecskét" ?

Nibiru Creative Commons License 2001.05.20 0 0 2210
Egyetértek bmw001-gyel, szerintem jót és rosszat ugyanúgy le lehet írni. Istynél is van pár boltismertető egyébként, de nagyon kevés, az egyik meg enyhén "reklámízű".
Addig reális egy kép, amíg nem az ír róla, aki ott dolgozik...
Jut eszembe, van megint egy csomó növendék sügerem eladó. Mostanában nem nagyon hirdettem, és kissé megszaporodtak...:)
Ha tudtok valakit, akit érdekel, dobjatok már meg egy emillel. (Nyasszai kék, Yellow, és Ahli[Friery)
Előzmény: aquad (2208)
bmw001 Creative Commons License 2001.05.20 0 0 2209
Aquad:

Szerintem (és valószínűleg szerintünk:) nyugodtan felírhatod az ajánlott boltokat. Ha egy tesztújságnak szabad, akkor Neked is;)

Hasonlóképp, az ajánlott könyvek, folyóiratok (és nem utolsósorban elérhetőségük) listája mindenki számára érdekes info lehet.

Előzmény: aquad (2208)
aquad Creative Commons License 2001.05.20 0 0 2208
Nibiru!

A boltokkal kapcsolatban csak annyi a véleményem, hogy ha a rossz boltokat el akarod kerülni, akkor szinte egyik boltba sem tudsz, vagy érdemes bemenni! Ez alól igazán csak néhány kivétel lnne, ha ott meg nem állandóan a semmihez sem értő alkalmazottak lennének. Sajna a hozzáértő „nagyöregek” már nem csinálják. A mostaniak, pedig nem értenek hozzá. Nem számít a vevő, az élőlény, semmi.
Én egyszerűen nem engedném, hogy valaki díszállatokkal kereskedjen, boltja legyen anélkül, hogy valamiféle szakvizsgát nem tenne le. Már mindenhez bizonyítvány kell, miért nem kell ehhez, ahol élő, érző lényekkel kell dolgozni. Nem értem.
A vidéki boltokat nemigen ismerem, csak olyan szinten, ahogy be-benézek útjaim során, de azt látom, hogy ugyanolyan siralmasak, mint a Bp-iek. Szakértés szintjükről azonban nincsenek tapasztalataim.
Szóval sok jót nem tudtam mondani, igaz!
Az általam jónak tartott boltokat nem tudom, hogy le lehet-e itt írni. Mi a véleményetek. Szabad itt ilyent tenni, ez reklám lenne, vagy sem!?

Egyébként üdv mindenkinek Itt vagyok, és kérdezném, hogy a többekkel megbeszélt spec yellow-ok felcseperedtek-e már!?

Előzmény: Nibiru (2207)
Nibiru Creative Commons License 2001.05.19 0 0 2207
Úgy látszik, most ez egy ilyen problémás időszak... :( Valami mérgezés, vagy hasvízkór, vagy bakteriális fertőzés, továbbá az elégtelen szűrés következménye is lehet.
Magyarul bármi lehet. Valami minden esetre nem ok, az biztos, érdemes lenne felülvizsgálni az akvárium kémiáját is, de csak akkor ha tényleg furdal a kíváncsiság.

OKULÁSUL MINDENKINEK:

Az egyik aksiban teljesen lecsökkent egy EHEIM 2213 külső szűrő teljesítménye. 440L/h helyett nyomott kb 100-at. Csak akkor vettem észre, amikor egy-két halon fura pattanások kezdtek el nőni. Most visszavittem gariba, ahol azzal fogadtak, hogy mostanában ilyen meg olyan szigorúak a gariknál, és hogy nem cserélnek ám akármit ki, meg különben sincs most ideje elmenni abba a nagykerbe, meg hát a benzinköltség! Majd valamikor talán arra megy... érdeklődjek egy hét múlva. Jó fejek nem? Ugyan nem tettem szóvá, de marhára berágtam, az biztos, hogy hatalmasat csalódtam ebben a boltban. Már máskor is voltak problémák, de igyekeztem elkerülni őket. Az biztos hogy műszaki eszközt többet ott nem veszek. Legfeljebb szárazkaját, ha egyáltalán.

Pecskeke! Képzeld ez az a bolt, amit anno javasoltam neked. :(

Mellesleg arra gondoltam, hogy talán segíthetnénk egymásnak, hogy elkerüljük a rossz boltokat, ahonnan hal helyett betegséget, öröm helyett bosszúságot, okosság helyett butaságot viszünk haza...
Ezzel együtt az igazán megbízható boltoknak a címei is felkerülhetnének ide...

Előzmény: Nokiafan (2206)
Nokiafan Creative Commons License 2001.05.18 0 0 2206
vesön: a haveromnak döglenek a halai :((

a tünet: no kaja, egyre kevesbb mozgás, világosodó és feldagadó has, először földközeli, majd földre ülés, és ha már közel a vég akkor lassan bedől oldalra, amikor eldől vizszintbe már halott, mindez 3-4 nap alatt. ha thetik sötét sarokba nyugodt helyre vonulnak. nem vszinű, hogy a kor miatt, mert még növésben vannak.

járt már igy kolibrihal, 2 féle gurámi,f/l sziámi harcos

KI TUDJA, MI EZ???

köszönjük,

Nibiru Creative Commons License 2001.05.18 0 0 2205
A fenébe! Ez az én problémám, hogy mindig abból indulok ki, hogy az ember családi házban lakik...
Szóval mea culpa, és egy kiegészítés:
Kérem mindazokat, akiknek nincsen kertje:
NE törjétek fel az aszfaltot! :)

Az Aqua Medic azonban meglehetősen borsos árú, ha jól emléxem.

Előzmény: birogabor3 (2203)
birogabor3 Creative Commons License 2001.05.18 0 0 2204
Hi!

A lényeg majdnem kimaradt!

A SZAT termékei immár kaphatóak nálam! Aki be kiván fektetni dobjon nekem mailt, vagy pedig várja meg a hétfőt és akkor fenn lesznek az árak a honlapon!

Tényleg megéri! A töltetek regenerálhatóak, szóval tuti befektetés!

ciao,
birogaborx
semi.fw.hu
biro@uze.net

birogabor3 Creative Commons License 2001.05.18 0 0 2203
Hello Mindenkinek!
Már megint zavarok itt egy kicsit... Pedig ilyen sűrűn nem szoktam.

Sequoia
Nem a nevem emlitése lett volna a baj, hanem hogy a nevemet összekötik a guppijaiddal, és majd beszólnak, hogy mindenkit odaküldök hozzájuk! Na ezt akartam elkerülni... Jól ismernek ott, és mindenki haverom, csak szólnom kellett volna előre, hogy megy valaki halakkal megpakolva... :-)

Nibiru
A leirt hűtési módszered tényleg elég ötletes és egyszerű, de! Sajnos akkor vagy a ház betonalapját bontom fel, vagy pedig a körülvevő sétányt... De el is vezethetem a Népligetig a csövet! Ezzel gondolom nem csak én lennék igy (Nekem egyébként Aqua Medices hűtőm van, tehát csak miattatok strapálom magam...)
Szóval előfordulhat, hogy valaki a 10-en lakik és az elég hosszú cső!
Egyébként a termosztátok milyen differenciával tudnak be-ill kikapcsolni? Én úgy emléxem, hogy az elektromosak tudnak 3 fokot, a többi meg többet! Nekem már ez is prob. lenne!
Én tudok egyébként egyszerűbbet, és nem is kell festenem magam!!! (ötlet kell hozzá)
Szóval veszel egy jó hosszú üvegspirált, és belevezeted a csapvizet... innen már csak a képzeleteden múlik!

ciao,
birogaborx
semi.fw.hu
biro@uze.net

Nibiru Creative Commons License 2001.05.18 0 0 2202
Gábor!
Igen, közben rájöttem, hogy oda kellett vona írnom, hogy iparosított környezetben gyűjteni nem szabad. Igazad van.
Én mondjuk abból indultam ki, hogy nem mindenki lakik ilyen helyen...
Egyébként már gondoltam olyasmire, hogy lehetne csinálni egy napenergiával működő lepárló berendezést, már ki is találtam hogyan, de ez csak annak éri meg, akinek folyamatosan kell jó minőségű desztvíz. Én meg már annyira "besügeresedtem", hogy nekem nem kell.

AKVÁRIUM HŰTÉSE

Nekem is eszembe jutott már, mert volt néhány halam (nem sügerek) akik hőgutában pusztultak el, miután a helyiségben a hőmérséklet a szabadságom alatt felment 30-33 C°-ra.
A másik ok, amiért gondolkaoztam a témán az volt, hogy egyrészt nagyon szép halna tartom a naphalat, és gondoltam, hogy csinálok egy medencét ennek a halfajtának külön, az meg nem bírja ha túlságosan felmelegszik a víz nyáron, és zavarhatja, hogy télen túl meleg a szoba.
A téli hűtés nem probléma, mert csak egy csőrendszer kell, ami kivezet a szabadba, és egy thermoelem egy csőtermosztáttal ami vagy engedi a vizet (fagyállót) áramolni, vagy nem. Na azért ennél egy kicsit bonyolultabb, de most hadd ne menjek bele a részletekbe, annál is inkábbmert hogy ugyebár nyári hűtésre van most szüksége annak akinek.
A nyári hűtés viszont sokkal bonyolultabb!
Legegyszerűbb, ha légkondi van a helyiségben, de ha valaki meg akarja takarítani a légkondit, de mégis hűteni akarja a halait, annak az egy másik témában alkalmazott ötletemet írom ide le:
Kell egy hossszú tekercs padlófűtéscső, (akváriumtól függő hosszúságú, ezt ki kell számolni, de ha hosszabb, az sohasem baj)
és egy csőpumpa, vagy bármilyen kis teljesítményű zárt rendszerű szivattyú, és hát kell egy termosztát is ugye.
A csőkígyó egyik részét be kell ásni az akvárium talajába, vagy betenni a háttér mögé, (ebben az esetben azonban biztosítani kell a vízáramlást is persze) a másik részét pedig beásni a kertben a földbe, legalább 50 cm mélyre, de ha mélyebbre, az még jobb.
A csőkígyót fel kell tölteni fagyálló folyadékkal (hogy télen ne kelljen szétszedni) és már készen is vagyunk. Ha túlmelegszik az akvárium, beindul a szivattyú, vagy az áramoltatás és a hűtés.
A föld egész nyáron megfelelő hűtőközeg.
Ennél egyszerűbb és energiatakarékosabb megoldást ha kitalál valaki, az festi magát! :)

Előzmény: birogabor (2200)
Sequoia Creative Commons License 2001.05.18 0 0 2201
Birogabor, természetesen nem említettem a nevedet, igazából lótuszt keresni mentem, csak futólag megemlítettem a guppikat, akivel beszéltem azt mondta, nem, nem kell, valaki a háttérben viszont felkapta a fejét, hogy dehogynem kell, a múltkor hoztak százat és pár nap alatt megette a tűzhal. Csak azt nem értem, hogy ha neked gond a neved említése, akkor biztos vagy benne, hogy ők nem olvassák ezt a fórumot??

Nibiru, azt hittem, írtam korábban is, hogy én nem bánom azt sem, ha valaki megeszi őket - ezt természetes dolognak érzem; azt viszont nem, hogy én megölöm őket csak azért, hogy ne legyenek.

birogabor Creative Commons License 2001.05.17 0 0 2200
Hello mindenkinek!

Nibiru és a többiek
Légy szíves ne nagyon hangoztasd az esővíz gyűjtését, mert sajnos az esővíz enyhén szólva kétes összetételű! Nálam például ha gyűjtenéd az esővizet, akkor sikerülne a Sörgyár, Coca-Cola gyár, Gyógyszergyár, Csokigyár összes kifüstölt szemetét összegyűjteni! Ez gondolod jót tesz az akvárium élővilágának? Az ioncserélés, desztillálás, visszafordított ozmózis nem azt jelenti, hogy kiszedik a kalciumot, hanem sokkal összetettebb! Hidd el, hogy tiszta lesz a vízŕ Steril!

Miért gondolod, hogy a fémhalogén kevésbé hozza ki a halak színét, mint a neon? Nem csak egyféle fémhalogén izzó létezik! 65 cm-hez már kell a halogén bőven!

Megveszitek a gané minőségű desztvizet, mikor jó helyről 20-30-40Ft/l-ért kaptok ozmóvizet! Azért írom, hogy gané, mert az ozmóhoz képest csapvíz…

Silhoutte
Mennyi vízre lenne szükséged? Kb. 30-40 Ft/l áron tudok neked kiszállíttatni, csak a kannák azonnal kellenek vissza! Na? biro@uze.net

Bmw001
A gömbmoha nekem is megvolt próbálkozásnak. Az eredmény, hogy lett százezer „gömb”-mohám! Úgy széttépték, hogy nem győztem összeszedni!

Sequoia
Örülök, hogy segíthettem! A nevemet megemlítetted? Csak azért érdekel, hogy le fognak-e b…., hogy …….

Mindenkinek
Feldobjak egy témát nektek?
AKVÁRIUM HŰTÉSE
Na ki mit tud erről az aktuális témáról! Mert ha semmit, akkor ne nagyon vegyetek új halakat…

Most csak ennyi,

birogaborx
semi.fw.hu
biro@uze.net

Nibiru Creative Commons License 2001.05.17 0 0 2199
Nálam 7.2-7.5 a ph, de még nem használtam ilyen Ph adalékokat, végül is megszokták már a halaim, kivéve egy fajtát, az rendetlenkedik csak bőrileg, de az szinte soha nem egészséges teljesen, ha a bőrét nézem, egyébként viszont forgat meg minden rendesen.
Te mennyire viszed föl vegyszerekkel, és ez milyen tartós?
Előzmény: szucsr (2198)
szucsr Creative Commons License 2001.05.17 0 0 2198
van 3 db yelow sügerem és mindegyiknek a testén véraláfutásos hej van dörzsölődnek a talajhozez mitől lehet (baci)??? raktam bele sót azota jobban vannak de átment sárgás fehéres foltá???

Nekem volt ilyesmi. El szokott tunni, meg ujra elojott.

:) Kimaradtál a szórásból...
Ez sokminden lehet, éles kövek az akváriumban, elégtelen Ph érték, bakteriális fertőzés, ha részletesebben leírod, talán tudok segíteni.
A só mindenesetre sose hiányozzon az akváriumból, ha sügereket tartasz!

Valami lehet a pH-val: [Ez itt a reklam helye :-)] Amiota a Tetra pH/KH (vagy KH/pH) Plus-t hasznalom, nem lattam a tunetet. De gondolom, mas hasonlo keszitmenyek is jok lehetnek.

Robi

Előzmény: Nibiru (2189)
Degec007 Creative Commons License 2001.05.17 0 0 2197
Az nem cápaharcsa 3000Ft-ért hanem valami aszem indiai hal ami tök hasonlit a cápára(a természete is)ez is nagyra nő(akár 1m is a természetben) s van több változata is és ragadozó
A kisebb ezüstöst ezüstcápaként szokték nevezni (ez kissebre is nő és drágább)
Ja és ezeket étkezési célokra is használják de csak a nagyokat
Nibiru Creative Commons License 2001.05.17 0 0 2196
A piciket meg átvettem volna én sügérkajának,
A sügerek nem olyan finnyásak. :)
De nem gondoltam, hogy neked a kajaként való hasznosítás is megfelelő elhelyezést jelent...
Előzmény: Sequoia (2195)
Sequoia Creative Commons License 2001.05.17 0 0 2195
Birogabor!

Köszi az AquaStudio tippet guppiügyben - elsóztam őket. Ugyan nem nagyon örültek, amikor megtudták, hogy a többségük még nagyon pici, de megdumáltuk, hogy viszem őket. Egy hét múlva beállítottam a zacskókkal, más srác volt ott, hümmögött, telefonált, nem, nekik csak nagyok kellenek. Hogy a kicsit a tűzhal észre sem veszi. Végül ingyen hajlandó volt elfogadni. Nem is keresni akartam rajtuk, csak megszebadulni a farmtól. Másnak ingyen sem kellettek.

Előzmény: birogabor (2118)
bmw001 Creative Commons License 2001.05.16 0 0 2194
Sügéresek:

Próbálkozatok már gömbmohával?
Végülis növény, ergo egy kis oxigént termel, másrészt a nitrátot is fogyasztja.

A lényeg: azok a "büdös dögök:)" nem tudják kitépni tövestől. Nálam csak a békatutaj, meg ez a gömbmoha marad talpon. Az átokhínár fele mindig a víz színén űszik, de hétvégén azért visszadugdosom őket.

bmw001 Creative Commons License 2001.05.16 0 0 2193
Máshol 800:)

A neve cápaharcsa.

Két probléma van vele:
1. nem egy különleges hal
2. baromi nagyra nő

Előzmény: alba (2188)
bmw001 Creative Commons License 2001.05.16 0 0 2192
Akartam írni, csak elfelejtettem. Nálam mind a négy cső külön kapcsolható. Amikor nem vagyok otthon, akkor csak 1 világít.
Előzmény: Nibiru (2187)
Nibiru Creative Commons License 2001.05.16 0 0 2191
Eddig úgy tudtam, hogy akváriumot "csak üvegből" szoktak csinálni... :-D
Ha házilag akarod csinálni, lehet, de nem érdemes.
Azok a méretű akváriumok, amiket házilag is meg lehet csinálni olcsók, és ráadásul nincs meg a kockázat, hogy elcseszed a vágást, vagy a ragasztást. Némi gyakorlattal egyébként egy 250-300 l aksit lehet összerakni szívbaj nélkül. De még azt sem igazán éri meg.
Valamikor (vagy 5 éve) még megérte otthon fabrikálni, ma már nagyobb a kockázatod a nyerhető esetleges árkülönbség mellett.
Bízd ezt a profikra szerintem, de te tudod!
Előzmény: kacsacsor (2190)
kacsacsor Creative Commons License 2001.05.16 0 0 2190
Hi!
Eléggé új vagyok itt, bocs ha volt már erről szó. Szerintetek mekkora az az akvárium amit még könnyen beszerezhető eszközökkel (pl. ragasztó) csak üvegből össze lehet rakni?
Nibiru Creative Commons License 2001.05.16 0 0 2189
:) Kimaradtál a szórásból...
Ez sokminden lehet, éles kövek az akváriumban, elégtelen Ph érték, bakteriális fertőzés, ha részletesebben leírod, talán tudok segíteni.
A só mindenesetre sose hiányozzon az akváriumból, ha sügereket tartasz!
Előzmény: csumpika (2186)
alba Creative Commons License 2001.05.16 0 0 2188
Sziasztok!

Talán érdekel valakit, a Pammut alagsorában lévő boltocskában láttam egy édesvízi ...(nemtommi a középső neve)..... cápát.
Kb 10-12 cm volt, 3000 pénz az ára.
HI alba

Nibiru Creative Commons License 2001.05.16 0 0 2187
12 óra az elég sok, én napközben nem szoktam világítani, csak délelőtt, és késő délután meg este, öszesen úgy 6-7 órát, most nem tudom.
És nincsenek szőrös zöld algáid?
Előzmény: bmw001 (2181)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!