Keresés

Részletes keresés

nicko Creative Commons License 2013.11.14 0 0 2661

egy PC-re telepített progival aminek serviio a neve.

Előzmény: massa2 (2660)
massa2 Creative Commons License 2013.11.14 0 0 2660

Szeretnék egy ilyen okos tévét vásárolni,nem nagyon vagyok otthon a dolgokban ezért meg szeretném érdeklödni,hogy pl. stream-ok mennek-e a smarton. Elöre is köszi a választ.

bacus Creative Commons License 2013.11.14 0 0 2659

Erre szoktam mondani azt a hasonlatot, hogy egy iskolában kimegy a tanár és 5 perc múlva mindenki ordibál.

Az ok, hogy elkezdenek beszélgetni, mindenki normál hangerővel. Amikor vki nem hallja a társát, emel a hangerőn, erre mindenki emeli a hangerőt..

 

A jó megoldás az lenne, ha mindenki elcsendesitené magát, azaz az adó teljesitményt csökkentené a minimális szintre! A 2,4es sáv igy is van kitalálva, csak 13 csatorna van, amik átlógnak (két csatornába), igy az 1-es belelóg a 2,3-asba, a 6os belelóg lefele a 4,5, felfele a 7,8 csatiba, 11es csatin lévő hasonló módon a 9,10,12,13 csatiba. Ez ugye azt jelenti, hogy egymás mellett zavarás nélkül 3 wifi adó mehet.

 

Ezt az N-es wifi annyival fejeli meg, hogy 2 csatornát használ átvitelre, igy egymás mellett/közelében teljesen függetlenül csak két adó tud üzemelni, mert ha az 1,2-tett adó belelóg a 3,4 csatiba,  a 7,8-asra tett adó belelóg a 4,5,9,10 be, akkor 13,14 re kellene tenni a következő független adót, de ez nem lehet, mivel szabvány szerint nincs 14 csatorna.

Az 5 Ghzes wifin minden csatorna független, ott lehet egymás mellett két adó is, ehhez jön, hogy ritka mint a holló. Hátránya is van, sokkal érzékenyebb a rálátásra, amilyen jól megy tiszta rálátásnál, olyan szarul tud menni a másik szobában, pláne két szobával arrébb :(

Előzmény: GPS (2652)
nicko Creative Commons License 2013.11.14 0 0 2658

Akkor legalább ezt is tudom már az F széria kapcsán.

Előzmény: Inhouse (2655)
GPS Creative Commons License 2013.11.14 0 0 2657

 

Mindent visszavonok !!!!

 

Picit elbizonytalanodtam a kolléga írása nyomán (mármint hogy nála bekajálta az egeret) - és bedugtam egy másikat, amit a múlt héten vettem az asszony laptopjához. Kemény 1500 Ft-ért.

 

És döbbenet!

 

Ezt az egeret veszi - a másikat, amiről korábban értekeztem - azt továbbra sem.

 

Tehát egér és egér közt is van még különbség - ez még nem az egér-kommunizmus, ahol minden egér egyenlő lenne :-))))

.

Előzmény: GPS (2656)
GPS Creative Commons License 2013.11.14 0 0 2656

 

Hát nekem meg baxik menni a HID egerentyű - igaz, madzagosan kínáltam meg az USB portot vele.

.

Előzmény: Inhouse (2655)
Inhouse Creative Commons License 2013.11.14 0 0 2655

gutiaki írta:

"Samsung smart tv-n belüli intrenethez létezik olyan usb-s egér amit lehet is használni?"

Nicko írta:

"nincs ilyen csak billt tudsz."

Nem így van, lehet hozzá egeret is, mindegy neki. HID eszköz, egér, bill, vagy kombó mindegy. Apósom vezeték nélküli egerével neteztem az elején, az volt kéznél.

 

Üdv

Inhouse

Előzmény: gutiaki (2647)
Doky586 Creative Commons License 2013.11.14 0 0 2654

"szóval egy erősebb adóteljesítményű nem segít a dolgon?"

 

Neked egy kicsit segítene, a szomszédoknak pedig sokat rontana; szóval ez kitolás lenne a környezeteddel szemben.

De ha a szomszédod is emel akkor ott vagytok ahol kezdődött az egész, csak feleslegesen költöttetek nagyobb teljesítményű eszközre.

 

Erre valók a szabályok amik az optimális helyzetet adják, és nem az egyéni rövidtávú érdekedet helyezni sokak érdeke elé..

Előzmény: GPS (2652)
nicko Creative Commons License 2013.11.14 0 0 2653

Gondolod amit engedtek samuék az ES szériánál majd azt már nem az F-nél? :)

Látatlanba fogadok amellett, hogy működik az F szérián is a Logitech K400-as.

vélhetően azért nem olvastál, mert vagy már ES tulajdonos és azon működik vagy F tulaj csak még nem próbálta ki.

Menj be egy MM vagy Euronicsbe és próbáltasd ki az eladóval :)

Előzmény: GPS (2650)
GPS Creative Commons License 2013.11.14 0 0 2652

 

Én a város szélén lakok, szinte kint a prérin - és én is vagy 10-12 wifit látok állandó jelleggel.

 

Egy több mW-os router (tudom, jogilag limitálva van, de ezt már ismerjük) szóval egy erősebb adóteljesítményű nem segít a dolgon?

 

 

Konkrétan hogy jobban elnyomja a zajt és hatékonyabban kiemelje a sajátot?

.

Előzmény: bacus (2651)
bacus Creative Commons License 2013.11.14 0 0 2651

Sajnos a megszaporodott wifik ellen nem megoldás a továbbra os 2,4gjzen müködő Nes wifi.

 

Én itthon min. 30 wifit látok egész jó.térerövel 2,4 en, többségében ugyanazon a csatornán, mert a thome minden lakásba berak egyet, ahol ő van..

 

Viszont csak egy 5ghzes wifi van, az enyém. Ezért is hasit, mert nincszavaró adó.

 

A baj, hogy a régi eszközök (és sok új eszköz sem) nem támogatja az 5ghzest, igy kell legyen 2,4es wifid is.  

Előzmény: nicko (2646)
GPS Creative Commons License 2013.11.14 0 0 2650

 

Ha már szóbajött: vajon megy-e a Logitech touchpados a TV-mel?

 

Itt senki nem tudta megmondani, a "szakértők" meg azt mondták, hogy Samsungot kell venni hozzá és punktum.

14-15 rugóért - és lehetőleg tőlük.

 

A neten olvastam ám ilyen-olyan ködös bejegyzéseket a témáról, de olyat, hogy "Igen, megy", vagy hogy "Nem megy" - ilyet nem.

.

Előzmény: nicko (2649)
nicko Creative Commons License 2013.11.14 0 0 2649

nincs ilyen csak billt tudsz.

Logitech K400-at ezért vették hozzá az ES szériánál. Ti az F-el már megkaptátok a + távkapcsolóval.

Előzmény: gutiaki (2647)
GPS Creative Commons License 2013.11.14 0 0 2648

 

Nálam (F6400) a mezei billentyűzetet veszi USB-ről, de az egeret nem.

 

Előzmény: gutiaki (2647)
gutiaki Creative Commons License 2013.11.14 0 0 2647

Üdv!

Samsung smart tv-n belüli intrenethez létezik olyan usb-s egér amit lehet is használni? Mert ez a görgetős távkapcsolós megoldás nem kóser. 

nicko Creative Commons License 2013.11.14 0 0 2646

TP-Link kapcsán itt én most csak az otthoni felhasználásra gondolok nem vállalati környezetre. Sőt még a digi is TP-Link hardvereket telepített 2007-ben a lépcsőházakba mikor a lant építették ki.

Ebben a kategóriában szerintem verhetetlen.

cisco koppintás, atheros chipset, fele annyiért mint egy linksys ez volt a szlogen a hwsw fórumán anno mikor vettem a 460R vezetékest 2007-ben, amivel soha semmi gond nem volt csak eljárt felette az idő a megszaporodott wifis berendezések miatt itthon.

Így lecseréltem 4,5 év után a 1043ND-re.

Előzmény: bacus (2640)
bacus Creative Commons License 2013.11.14 0 0 2645

a routerboard gyártója egy litván cég aminek a neve Mikrotik. Nekem meg nagy tapasztalatom van vele. :)

 

A baráti árat azért nem lehet vele egy lapon emlegetni, ha otthoni felhasználásról van szó, belépőszint (ami sztem az, nem a legolcsóbb amit megvehetsz), azért az 20e körül van. És sok sok tanulás, ami megfizethetetlen, időben és pénzben is, ha tényleg ki akarod ismerni.

 

Egy jobb routerboard, mondjuk két wifi kártyával, antennával, dobozzal, nos az nem biztos, hogy belefér 60e forintba. Ez az ár nem baráti sokszor még egy kis/közép vállalkozásnak sem, nem otthonra. Két ilyenért egy 32es fullHD tvt kapsz..

 

Ha viszont megismered, megtanulod, utána soha többet nem nevezi az ember ezketek a kész SOHO eszközöket routernek :)

Van több olyan magyarországi internet szolgáltató, aki tisztán mikrotik eszközökkel szolgáltat egy megyényi területen internetet.

Előzmény: Törölt nick (2644)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.13 0 0 2644

ár/érték arányban tudsz jobbat? mond.

 

Még nekem is csak ajánlották, de talán egy misét megér: routerboard.

 

Tényleg nagyon baráti az ára, bár tapasztalatom még nekem sincs vele.

 

Előzmény: nicko (2638)
nicko Creative Commons License 2013.11.13 0 0 2643

tudom.

Előzmény: Qkorica (2641)
Qkorica Creative Commons License 2013.11.13 0 0 2642
Előzmény: Qkorica (2641)
Qkorica Creative Commons License 2013.11.13 0 0 2641

Csaxólok, hogy az is 2,4 Ghz-en megy.

http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=TL-WR1043ND#spec

 

Sokkal egyszerübb a csatornák használatát figyelni, és annak megfelelően, hogy ne legyen olyan csatorna a közelben, átállítani.

Előzmény: nicko (2633)
bacus Creative Commons License 2013.11.12 0 0 2640

egyébként én mikrotik routereket használok, és ár/érték arányban is agyonvernek minden más routert. A baj, hogy a belépőszint is inkább 20e ft. Hiába tud sokszorta többet, hiába gyorsabb, hiába..., ha azt mondod erre (és joggal), hogy ennyit nem szánsz rá, ez drága. Van TP-link 3e forintért is. Ezzel az árral nem lehet versenyezni.

(TP-Link TL-WR720N Vezeték nélküli 150Mbps -nek a nagyker ára most 3240 Ft áfával !) És már ez is kezel 4 SSID-t. Beszarás, ha tényleg csak megosztani akarod magadnak a netet otthon, nem kell ennél jobb..

Előzmény: nicko (2638)
bacus Creative Commons License 2013.11.12 0 0 2639

Nem, de én nem vagyok mérték adó router ügyben. Nekem az nem router amit (csak) webes felületen és csak előre meghatározott dolgokra tudsz használni. Ha van benne vpn, akkor igen, ha nincs, akkor garivesztés terhe mellett custom firmware, stb.

 

A tp-link routerek nagyon low end. Az áruk is az. Van belőle használható tipus, főleg otthonra. Árban verhetetlenek, amig 5 év gari járt hozzájuk, abban is.

 

Az én bajom, hogy inkább fizetek 20e forintot egy minden funkcióra használható, általam teljesen testreszabható routerért, mint vegyek egy majdnem jót, 10e forintért.

 

Hogy mit ajánlok? Hát ez szinte csak a rászánt pénztől függ, pont úgy, ahogy sokszor a tv tipusa is ettől függ, meg a mérete is. Ha pénz nem kérdés, akkor miért venne valaki 6xxx tipust, béna PIP-el, ami nem is pip, amikor a 8xxx sorozatban két tuner van, stb? Ha valakinek egy 8x8 m szobába kell, miért venne 32est, ha még az 56 os is elveszik benne?

Az én szememben egy routernél nem számit, hogy 10e forint, vagy 25e forint az ára. 5, de lehet 10 évenként kell megvenni a jót, ha kell bele egy AN-es wifi, hát veszek egy miniPCI-os kártyát és beleteszem. Ha majd kell az AC szabványos, akkor olyat rakok bele. A 4-5 év használati időre visszaszámolva ezek nem árkülönbségek. Egyébként is mindenkitől azt hallom, hogy ugyan már, minek kell neki "vendég" WIFI? Minek neki vpn szerver? Mikor akar ő proxyt? Minek akarna több webservert üzemeltetni? (pedig szinte mindig ez a második lépés router csere után, hogy rendben van, de akkor távolról hogy érem el a fiam gépét mobiltelefonról? Hogy tudom tiltani a torrentezését Gipsz Jakabnak?) Ja, hát ezek már bizony különleges kérések az átlag router kategóriában.

 

Na akinek elég az átlagos tudás, pl 2,4es wifi, nem konfigurálható lan portok, egy a wifi - egy a jelszó, a tűzfal beállitásoknál egy pipa jelenti, hogy van, vagy nincs, az vegye meg a tp-linket. Nem rosszabb az, mint a D-link, vagy netgear, vagy asus, stb. Persze vannak márkán belül is jobbak és kevésbé nagy tudásuak.

Előzmény: nicko (2638)
nicko Creative Commons License 2013.11.12 0 0 2638

ár/érték arányban tudsz jobbat? mond.

Előzmény: bacus (2636)
GPS Creative Commons License 2013.11.12 0 0 2637

 

Milyen príma, hogy itt kell dumázunk. Írtam az otthonidra pár napja, hogy voltam a bódédnál - arra viszont te nem haraptál :-))

 

Na, szóval mindkét állításban van sok igazság - lehet én értelmezem radikálisabban a dolgokat a kelleténél. Szóval:

 

- Pendrive ügyben valóban az van, hogy a meglévő 6 (hatos) darab pendrive-omból (vegyesen van mindenféle) - kizárólag csak egyetlen darab működik a Samun, mégpedig a régi, 4 Gigás Kingston.

A többi 5 egy szálat sem megy a TV-n... pedig van újabb is a Kingstonnál.

 

Erre felszívtam magam és vettem egy 16 Gigás Kingstont szinte ingyenpénzért - ez durván 160 perc (cca 2,5 óra)  felvétel-idő - legyen elég.

 

- WiFi ügyben is azt tapasztaltam, hogy akár még filmet is tudok nézni wifin... csak nem HD-t. Illetve azt is, csak leáll bufferolni néha.

 

Most 20 Mbit-et lát a TV wifin (a speedtest szerint legalábbis) - de most fenekedek új routert venni - ezen majd még konzultálnunk is kéne egy sort.

 

Ott kezdődött, hogy nagyon barátságos árban vannak TPLinkek itt a helyi fickóknál (valami területi képviselők, azért - meg különben is nagyon "barátságosak" egy ideje) - csak majd ki kell válasszam a típust.

.

Előzmény: drBubo69 (2623)
bacus Creative Commons License 2013.11.12 0 0 2636

En meg nem ezt vennem :-) 

Előzmény: nicko (2635)
nicko Creative Commons License 2013.11.12 0 0 2635

ha most kellene vennem akkor ezt venném, de most csak emiatt nem fogom lecserélni a meglévőt.

Előzmény: bacus (2634)
bacus Creative Commons License 2013.11.12 0 0 2634

Bar ez mar ac szabvanyt is ismeri, a baj, hogy ez is a 2,4Ghz-es savon tevekenykedik, ami eleg zavart.

 

Nyilvan nalam is azert mukodik minden, mert 5Ghzes ado egyedul van a hazban.

Előzmény: nicko (2633)
nicko Creative Commons License 2013.11.12 0 0 2633

nekem TL 1043ND van az csak N-es.

bár már piacon van a 1043ND V2 is csak még nálunk nem kapható ebayen van már.

Előzmény: bacus (2632)
bacus Creative Commons License 2013.11.11 0 0 2632

Nem kell ellenőrizni, tuti, hogy tudja :) Szerintem sem csináltak több d6500as tipust.

 

Lehet ez a sticknek megfelelő van benne, én is vmelyik oldalon olvastam, nem kerestem rá, bocsi.

 

Amig nincs olyan routered ami tudná az A és N-es szabványt, sosem tudod meg, hogy tud e ekkora sebességen kapcsolódni. A tv csak az SSID nevét irja ki, az édes kevés. Ezért kérdeztem le a routeren, hiszen az pontosan látja a rá akaszkodott kliensek adatait. Ráadásnak a tv, nem csak a sima N lite (150 Mbit) ismeri, hanem a teljes N szabványt.

Azért ez ritka, igy azt hiszem ideje visszavonni, hogy a D6500-as tipusban gyenge a wifi, mert még a Samsung Galaxy Note 2 telefon (ami azért jóval fiatalabb és drágább is volt mint a tv), is csak az N lite szabványt ismeri.

 

Én azt állitom, hogy legalábbis ebben a tipusban, az egyik legjobb wifi modul van, konkrétan csak a notebookomban van jobb, de ott is csak azért mert külön vettem bele egy másik kártyát..

Előzmény: nicko (2631)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!