Keresés

Részletes keresés

sere Creative Commons License 2003.10.07 0 0 4461
Az ajánlatkéréseken már túl vagyunk. Azzal egyeztünk meg, aki az előző házunkban a konyhát csinálta (abszolút meg voltunk vele elégedve, ráadásul azonnal nekiállt, úgyhogy csak az MDF ajtókra kell várnunk 3 hetet).
Előzmény: MC Szasza (4460)
MC Szasza Creative Commons License 2003.10.07 0 0 4460
Az még nem is sok, szerintem

Attól függ... Érdemes jópár asztalostól árajánlatot kérni konyhabútorkészítés előtt. Mi nyáron csináltattunk, három asztalostól is 310-330 ezres árajánlatokat kaptunk, aztán sikerült találni egy fiatal asztalos srácot, aki 190-ért megcsinálta. Kis különbség...

Előzmény: wotan (4458)
sere Creative Commons License 2003.10.07 0 0 4459
Hát, mittomén :)))

Nincs benne semmi extra, és még csak nem is fából készül. Igaz, hogy elég nagy (az L alak egyik szára 2,30 m, a másik 1,9, ez fölött egy részben nyitott felsőszekrény + a 2,30-as külön pult)

A festés, csempézés, csaptelep, bojler, tűzhely, villanyszerelés stb. külön összeg, az 520-ban az üveges szekrény üveglapja, és a pult világítása sincs benne.

A férjem már tépné a haját, ha lenne neki :))))

Előzmény: wotan (4458)
wotan Creative Commons License 2003.10.07 0 0 4458
520e-nél tartok a költségvetésben (csak a bútor), nem gondoltam, hogy ilyen baromira sok lesz.

Az még nem is sok, szerintem

w.

Előzmény: sere (4457)
sere Creative Commons License 2003.10.07 0 0 4457
Igazából nem lesz minden pult fölött szekrény, a konyha egyik sarkában lesz egy L alak, az fölött lesz szekrény, de egy másik falon még lesz egy 2,3 m hosszú pult (ebben lesz a tűzhely is), ami fölé nem lehet szekrényt rakni, mert ott egy régi típusú dupla ablak a fal közepén. Az ablaktól jobbra és balra szándékozom majd az akasztókat rakni.

Már megkaptam az árat a konyhára, 520e-nél tartok a költségvetésben (csak a bútor), nem gondoltam, hogy ilyen baromira sok lesz.

Előzmény: leush (4456)
leush Creative Commons License 2003.10.07 0 0 4456
Szia Sere,

az 50 centi tökéletes, én is ilyen távolságra rakattam a felsőszekrényt. A szagelszívót valamivel magasabbra természetesen, szerintem 70 cm-nek azért kell lennie.

Az egyetlen hátránya az 50 cm-s távolságnak, hogy alá már nem nagyon lehet fémrudat szerelni akasztókkal, mert nehezebb hozzáférni, meg egyébként is nagyon lelóg róla egy-egy hosszabb kiegészítő. De ha ez neked nem hátrány, akkor csak hajrá.

Üdv:
leush

Előzmény: sere (4441)
Kanbéka Creative Commons License 2003.10.07 0 0 4455
szia:) Jó lenne minél előbb, egyelőre az erőt gyűjtöm, és várom a rávaló lét a számlámra - annak meg kell érkeznie pillanatokon belül -, és lehetséges vállalkozókat keresek.
Előzmény: moes (4452)
MC Szasza Creative Commons License 2003.10.07 0 0 4454
És persze várom az esetleges további tippeket...
MC Szasza Creative Commons License 2003.10.07 0 0 4453
Köszönöm mindenkinek a segítséget nádfonat-ügyben! Ez a Nádland különösen ígéretesnek tűnik...
moes Creative Commons License 2003.10.07 0 0 4452
sziasztok :-)
hiányoztok ám...

kanbrekk!
nem szédítelek tovább. nem kaptam meg a telefonszámokat. azért ha előkerülnek, szólok. mikorra tervezed a felújítást?

tyb, ígért nekem vízvezetékest. küldje már el legyen oly kedves, orrfacsaró a feredőszobám :-(( és hétvégén vendég jön, ha nem jegyzi majd meg, az csak udvariasságból lesz...

Előzmény: agicza (4451)
agicza Creative Commons License 2003.10.06 0 0 4451
Sziasztok, nem ám vesztünk el, csak lakásfelújítok, Maestro meg ki sem látszik a munkából, de a mostani festés alkalmával tanultam:

Meszelt fal diszperziós festésével, ha jól emlékszem, Moka kínlódott, itt a megoldás: létezik egy Falfix nevű anyag, amivel kész tragédia dolgozni, de hasznos jószág. Egy olyan ragadós, cukros limonádé állagú anyagot kell elképzelni, ami tapad, ragad, a teddy hengerből kicsöpög, de szerencsére a falon is marad belőle. És a lecsöpögött anyagot alig lehet feltakarítnai a padlóról, de a lényeg, hogy gyönyörűen megköti a meszet a falon, és utána már bármilyen diszperziós festékkel lehet rá dolgozni, nem fogja lepörgetni egy-két év után. Kicsit fényes felületet ad a végén, tehát arra is, ami amúgy is fehéren maradna (pl. plafon), érdemes még egy réteg diszperzitet rátenni. A Falfix valószínűleg kicsit eltömíti a fal pórusait, vagy telíti ideiglenesen, de tény, hogy antikolni sokkal könnyebb így a falra, mert több idő marad mintázni, strukturálni, lassabban szárad a felszivacsozott szín.

r_bendegúz Creative Commons License 2003.10.06 0 0 4450
http://www.nad.hu/termekek.htm
Előzmény: MC Szasza (4439)
.hun Creative Commons License 2003.10.06 0 0 4449
bambuszroló nincs, de én a BNV-n tavaly láttam egy céget, akik különböző babusz és egyéb fa térelválasztókat készítenek és ott az "anyagok" méterre vághatóak voltak!

ha megtalálom őket, szólok.

Előzmény: MC Szasza (4446)
tündérlala Creative Commons License 2003.10.06 0 0 4448
Ha jól emléxem nekem is toldva volt. Több szélesség van, az biztos, hosszúságra meg simán toldani kell. Jól vágható, és olyan olcsó, hogy nem érdemes azzal törődni, hogy mennyire pontosan jön ki.

lala

Előzmény: MC Szasza (4446)
sere Creative Commons License 2003.10.06 0 0 4447
A magyarországi konyhádat már korábban megnéztem, tényleg gyönyörű.

A elszívóval nálam nem lesz gond, a tűzhely körül nem lesz felsőszekrény, úgyhogy ott 70 cm magasra csempéztetem a falat, és 70 cm-en lesz a kürtős elszívó (ha majd egyszer rámszakad a bank, és meg tudom venni :))).

Előzmény: sera (4443)
MC Szasza Creative Commons License 2003.10.06 0 0 4446
Gondoltam rá, csak nekem meg hosszú kell, egy 3,5 méteres (bár ez megoldható 2+1,5 méterrel), meg egy 2,5 méteres. Van ilyen hosszú bambuszróló kb. méteres szélességben? Félek, hogy nem...
Előzmény: tündérlala (4445)
tündérlala Creative Commons License 2003.10.06 0 0 4445
Az Ikeában kapható nagyon vékony bambuszroló eszedbe jutott már? Nekem az volt falvédő az előző lakásomban az előszobában, vízszintesen az előszoba falra felszegezve. Kapható 2 féle fajtában/minőségben is.

lala

Előzmény: MC Szasza (4439)
JRita Creative Commons License 2003.10.06 0 0 4444
Sziasztok!
Most vagyok csempevasarlas elott. Igazabol a konyhaba szeretnek a falra es a munkapultra 10x10-es csempeket venni.
Szerintitek mire kell odafigyelnem vasarlaskor? Foleg azert fontos, mivel munkapultkent is az lesz. Kopasallosag?
Segitsegeteket koszonom.
Sziasztok Rita
sera Creative Commons License 2003.10.06 0 0 4443
Magyarorszagi konyham azert szebb :),ott ugy adodott,hogy 60cm-re kellett felraknom a szekrenyeket.
Nekem az magas igy a megszokott 47cm utan.
A masodik polchoz mar samlira kell felallnom.
Előzmény: sere (4441)
sera Creative Commons License 2003.10.06 0 0 4442
Gondolom,a felsöszekrenyeid is ilyesmi melysegüek lesznek.
Ja,az elszivom is ugyanolyan mely,mint a felsö szekreny,azert lehet ilyen alacsonyan.
Semmifele fejbeütes vagy utbanlet nincs.
Habar ha fözök,akkor ki kell huznom a az elszivot,akkor viszont melyebb,de akkor sincs utban.
Biztos szep lesz a konyhad :)
Előzmény: sere (4441)
sere Creative Commons License 2003.10.06 0 0 4441
köszi!

Ezek szerint az 50 cm távolság a pult és a felső szekrények között egyáltalán nem kevés :))), legalább elérem majd a felülre pakolt cuccokat is.

A párom és az asztalos egyébként felváltva aggitálnak a 60-65 cm mellett, de már megint a sarkamra kell állnom.

Az én konyhám a tiédhez képest nagyon is színes lesz, a konyhabútor vajszínű fóliázott MDF, a korpusz és a munkalap cseresznye színű. A padlóburkolat sajna adott (királykék), úgyhogy kénytelen voltam színben hozzáillő kékes csempét venni.

Előzmény: sera (4440)
sera Creative Commons License 2003.10.06 0 0 4440
Sere!
Az en konyhabutoromat profik csinaltak,ugyhogy egyszerüen lemertem.
A munkalapom 89cm magasan van,de magassagod folytan a 85-ös biztos szerencsesebb,mig a munkalap es a felsö 33.5cm! melysegü szekrenyek közötti tavolsag 47.5cm.
Az elszivo 56cm magasan van a pulttol.
Ime egy foto a konyhamrol ,amit zarojelben megjegyeznek,hogy nem volt szabad akaratom a valasztast illetöen,azt kaptam,amit beraktak.
Marmint a szint es egyebeket illeti.
Minden feher,szürke,söt a padlo is feher jarolap,amire felraktam egy pvc-t.
Szoval a konyha szinezete egyenes aranyban van a svajciak lelki vilagaval.Ilyened azert ne legyen.
Előzmény: sere (4419)
MC Szasza Creative Commons License 2003.10.04 0 0 4439
Sziasztok!

Falvédőnek szeretnék valamiféle nád- vagy gyékény-szövetet. Városomban, Pécsett végigjártam az összes lehetséges helyet, de csak fix méretű van mindenhol, méterre szegetlenül nincs. Így most fővárosunk felé venném az irányt... Nem tudja valaki, hol lehetne ilyesmit méterre kapni?

r_bendegúz Creative Commons License 2003.10.03 0 0 4438
Toth Andras,
- hirdetés:
http://www.dweb.hu/apro/detail.php?siteid=3348
- a honlapjuk:
http://vnet.hu/k2000/k2000.html

A klímakészülékek közül némelyik légszárításra is alkalmas (a kondenzvíz elvezetését vagy ürítését meg kell oldani); keress rá a "légszárítás" szóra itt: http://www.fulladmin.hu/stiebeleltron.htm

Keress rá a Google-ban a "légszárító" címszóra.
üdv.
r_b.

Előzmény: Toth Andras (4437)
Toth Andras Creative Commons License 2003.10.03 0 0 4437
Sziasztok!

Nem feltetlenul ebbe a topikba vag, de talan ez a legkozelebbi topik: van egy kb. pincehelyisegunk, amit berlunk (zenekarral, hangszereket tartunk lent) es az a problemank vele, hogy dohos.
Mivel bereljuk ezert nem akarunk egy draga szigetelesbe belekezdeni, de valamit kene azert tenni.
Tippek?
Koszi.

pitonix Creative Commons License 2003.10.02 0 0 4436
Koszi, ennek is utana jarok:) de nem Provence Home esetleg a nevuk? a Tudakozo csak ilyent ismer.
Előzmény: Törölt nick (4432)
pitonix Creative Commons License 2003.10.02 0 0 4435
Megint felhivtuk oket, de meg mindig azt allitjak nem arulnak ilyent. Ha meg sokat probalkozunk lehet elobb utobb feladjak, es szereznek :))
Előzmény: Holdanyó (4433)
moes Creative Commons License 2003.10.02 0 0 4434
Kanbrekk, nem feledkeztem ám el rólad, csak aki mondaná a számokat van nagy hallgatásban...
Holdanyó Creative Commons License 2003.10.02 0 0 4433
Még mindíg Milora :-)
(www.milora.hu)
Előzmény: pitonix (4431)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.02 0 0 4432
Valamivel kevésbé designos, de találtam egy ilyet a Free Home Decor asszem forgalmazza is (Nagymező-Hajós u sarok)
Előzmény: pitonix (4307)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!