Keresés

Részletes keresés

spacc Creative Commons License 2005.02.01 0 0 94

megoldás:

 

szétdobni a kapcsolót, a körmöket amik között csúszik összeszorítani, a csúszkát lecsötöszölni, és utána összerakni, és Kontakt 61 szpével beszórni. Olyan lessz mint az új, ha túléli...

Előzmény: Linn Sondek (93)
Linn Sondek Creative Commons License 2005.02.01 0 0 93
Tipikus Tesla hiba...csak pucolás nélkül két hét múlva újra kezdi. Pucolással kibírja fél évig is))))
Előzmény: Bazsika_ (92)
Bazsika_ Creative Commons License 2005.02.01 0 0 92
Sziasztok most jöttem haveromtól, és MŰKÖDIK RENDESEN A MAGNÓ.A hibát a sávváltó gombok okozták, kis csapdosás után rendbe jött és azóta sztereóban dübörög rajta a Saragosa band!.Segítségeteket nagyon szépen köszönöm. Bazsi.
Előzmény: metziv (76)
gabocza1 Creative Commons License 2005.02.01 0 0 91
Na, akkor a Braunomban azonnal kicserélem plexire...:)
Előzmény: spacc (90)
spacc Creative Commons License 2005.02.01 0 0 90

gabó!

 

Jó az a plexi ledülőkerék, a súlyához képest akkora tetája van, hogy csak na!

Előzmény: gabocza1 (85)
metziv Creative Commons License 2005.02.01 0 0 89
mármint a philipsre gondoltam! A sony-n még gondolkodom! :)
metziv Creative Commons License 2005.02.01 0 0 88
:))) Sajnos szedtem szét és nagyon utálatos szerkezet! Maga a szétszedése! Na  még az alkatrészcsere.  Ráadásul az előregedet műanyag nagyon könnyen tőrik.
Előzmény: gabocza1 (81)
gabocza1 Creative Commons License 2005.02.01 0 0 87
Igaza van az öregnek, Sonyt ne vegyél!
Előzmény: metziv (83)
spacc Creative Commons License 2005.02.01 0 0 86

keresztbe írtunk metziv!

 

én pilipcre gondoltam!

Előzmény: metziv (83)
gabocza1 Creative Commons License 2005.02.01 0 0 85

Mi van öreg csont, előkerültél?:)

Ha fölcipelted a philipsedet, nézd meg, át látsz-e még a lendkereken...:)

Előzmény: spacc (80)
spacc Creative Commons License 2005.02.01 0 0 84
kidobott pénz!   én a helyedben nem tenném.  Ez a technologia, amivel ezek készültek jó szar volt.  Több mérged lesz vele, mint örömöd.  Ennyiért, vagy kicsit többért már tudsz venni revoxot is
Előzmény: metziv (82)
metziv Creative Commons License 2005.02.01 0 0 83

a típus lemaradt és a kép is :)) Na mindegy. a típus:Sony TC-788-4 Elméletileg még műkődik is az eladó szerint.

metziv Creative Commons License 2005.02.01 0 0 82

ilyet akarok venni a Németországi ebayon! Ez egy icipicivel jobb, mint a 4404 és villámárban 15 ezerbe kerül!

 

 

gabocza1 Creative Commons License 2005.02.01 0 0 81

Rendben!:) Azt azért hadd tegyem hozzá, hogy nem az "egy motor" miatt nyávog a magnó, hanem a gyenge mechanika, illetve szalagfeszítés szabályzásának a hiánya okozza, legfőképp az olcsó Akaikban! Vannak nagyon jó egymotoros gépek is, és vannak silány hárommotorosak...

Egyébként -nem bántásból írom-, de kukkants bele a Philipsedbe, és rájössz, hogy nem három mototros, hanem, három mototocskás!:) 

Előzmény: metziv (79)
spacc Creative Commons License 2005.02.01 0 0 80
no azért kekeckedik ez a két vén szaros itten, mert hát ezeknek a pilipceknek tipushibája volt, hogy egy kis páréves intenzív használat után, a capstain csapágy kopása végett az a szaros kis beépített moci már nem volt képes egyenletesen pörgetni azt.  Meg hár a pilipc fejek is olyanok wott mint a vaj (butter)  De most hogy így szóbakerült, felhozom a pinyóból és kicsomaglom az én jó öreg 4418-asomat (az már olyan kis világítós, mikrokapcsolós dög)  műxik-e még...
Előzmény: metziv (79)
metziv Creative Commons License 2005.02.01 0 0 79
ok! :) Szóval a Philips 3 motoros! Ezt a nyávogás dolgot úgy akartam kifejezni hogy nincs szalagingadozás, stb! A lényeg az hogy rendesen műkődik a felvétel, a lejátszás. Ezt azért is akartam mondani, mert az egymotoros szíjhajtásos gépeknél elég sűrűn előfordult hogy a zene "nyávogot" Lassan vagy ingadozot a sebbesség. Egyébként ilyen hiba sűrűn az Akai 4000DS-ben fordult elő, amikor az egyok orsón már alig volt szalag.  Szóval a philipsben a capstain motor is jól műkszik meg a két orsózó motor is.  
gabocza1 Creative Commons License 2005.02.01 0 0 78
Gyüjtök, érdekes hifihez kapcsolódó cuccokat, az árán még nem gondolkodtam, mert inkább cserélnék! Ha mégis eladom, megkereslek magánban!
Előzmény: Bazsika_ (74)
gabocza1 Creative Commons License 2005.02.01 0 0 77

"A gép 3 motoros, szóval nyávogás, meg az ehhez hasonló dolgok kízártak."

Nem akarok kötekedni, de ezt fejtsd ki bővebben!:)

Előzmény: metziv (75)
metziv Creative Commons License 2005.02.01 0 0 76

Bazsika! A teslát sima erősítővel hajtom meg. Na most úgye van 4db DIN aljzat és két darab hangszóró kimenet, szintén DIN szabványú.  A bal alsó és a felső tehát hangszóró kimenet, melyre 4ohmos hangszórókat lehet kőtni és 4W teljesítményt szólgál. A középső felső kimenet és bemenet egyben. A kimenet megy rá az erősítőre, a bemenetre pedig rádiót lehet csatlakoztatni. A középső alsó fejhallgató kimenet. Ezt is lehet erősítőre kapcsolni, mert ez is DIN szanványos. Előnye hogy a nagyon tompán szóló zenébe is "bele lehet nyúlni" Szóval hangszínt külőn tudsz szabályozni az erősítőn kivűl. A jobb felső lemezjátszó bemenet, a jobb alsó pedig mikrofon bemenet. "A jobb felsőt is lehet rádió bemenetnek használni!

 

A felvett zenék minősége még a Teslával is nagyon jó mínőségű. Természetesen mind a két csatorna rendesen műkődik, szóval a búgásnak valami oka van. Nem tudom menyire vagytok otthon az elektronikában, de ezt okozhatja zárlatos alkatrész (kondenzátor, ellenálás) Vagy rosszul testelt kábel is.  

 

metziv Creative Commons License 2005.02.01 0 0 75

Na szóval! Most már van időm!

 

A Philips kiváló állapotban van! A gép 3 motoros, szóval nyávogás, meg az ehez hasonló dolgok kízártak. A fej enyhén kopott. "Bíztos nem sokat használták" A Teslában most cseréltem fejet! Aki olcson akar fejet venni Tesla gépekhez, az látogasson el a Thököly út 130-ra! Akár más géphez is lehet venni még fejeket! Egyébként nekem könnyű alkatrészeket cserélni. "apám régen ilyen gépeket javított és megmaradtak az alkatrészek. Tele van a raktár :)  

Bazsika_ Creative Commons License 2005.02.01 0 0 74
Mennyiért/Mire cserélhető?
Előzmény: gabocza1 (73)
gabocza1 Creative Commons License 2005.02.01 0 0 73
Az ott kapható szalagok 90%-a kukába való,  bár ott vettem egyszer 30 tekercs bontatlan Zonal-t, de nem ez a jellemző! Egyébként van egy 4415-ös Philipsem, eladó, cserélhető.
Előzmény: Zelko (72)
Zelko Creative Commons License 2005.02.01 0 0 72
Pecsaban nagyon sok van elado es neha meg a szalgokat ott is hagyjak, nem eri meg cipelni nekik
Bazsika_ Creative Commons License 2005.02.01 0 0 71

És mivel szólaltatod meg a tesla-t?

Mellelseg szép darab ez a philips.

A tesla zajmentes felvételt készít-em, és milyen minőségűt???

Válaszodat köszi.

Előzmény: metziv (68)
Bazsika_ Creative Commons License 2005.02.01 0 0 70

Köszi mellesleg nem tudsz ötletet hogy honnan lehetne szalagokat szerezni???,

 

spacc Creative Commons License 2005.01.31 0 0 69

metziv!

 

Na neked sincs jobb dógod... :))))

 

És a philipsben él még a fej?  jó még a capstain?

 

 

Amúgy teslásoknak:

 

a COMMEDTRADE Kft  régebben a Szugló utcában volt, most a VII.ker. Vörösmarty u. 3/a- alá költözött, elfekvő készleteket árul, többek közt tesla 4 sávos fejeket,

darabját 10 rénusi forintokért... ha érdekel valakit....

Előzmény: metziv (68)
metziv Creative Commons License 2005.01.31 0 0 68

Üdv mindenkinek!

 

Most először írok a fórumba! Én is egy ilyen magnóőrült vagyok 17 éves fejjel :))

 

Én jelenleg egy TESLA B100 és egy Philips N4504-es orsós magnóval nyomom a mai zenéket! Bármilyen orsós magnó témában otthon vagyok és szeretek róla beszélni! Szóval várom a beszélgetőtársakat!

 

UI:a minap láttam a Deák téren 16 ezer forintért TDK szalagot! "nem hiszem hogy sokan vennék"

Én egyébként Agfákkal és maxelekkel nyomom! "még apámtól maradt meg kiváló állapotban" + még rádiókból is vannak szalagok 

Linn Sondek Creative Commons License 2005.01.31 0 0 67

hát a Tesláknak örörkös és típushibája volt a kapcsolóléc kontakthibája. Ezen úgy lehet segíteni, hogy előbb zsírtalanítani kell (ha valaki hozzáfér mondjuk tetraklóretilénhez), majd után kontaktsprayyal lefújva jópárszor megcsattogtatja.

 

Előzmény: Bazsika_ (66)
Bazsika_ Creative Commons License 2005.01.31 0 0 66
Háát nem tudom, próbálkozunk, Előre is köszi.
tere Creative Commons License 2005.01.31 0 0 65

Bazsi, a leírtak alapján ott más gond van.

Ha megtisztítottad a fejet és egy darabig szóldogált, majd elhallgatott, akkor OK., nyertél. De ha az a csatorna tényleg csak brummos és áthallik, akkor valahol szakadás van. Persze lehet a fej is rossz éppen, de az nem túl gyakori, hogy megszakadjon.

Előzmény: Bazsika_ (63)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!