Keresés

Részletes keresés

Nibiru Creative Commons License 2001.05.30 0 0 2277
Csípd el a halat, fogd meg óvatosan, tartsd víz alatt(!) és egy nem hegyes végű vékony pálcikával nyisd ki az állkapcsát. Egy nagyon enyhe nyomást gyakorolhatsz a kopoltyújára, de a szeméhez ne érj lehetőleg. Tartsd úgy, a többit majd meglátod.
Nem engedd visszamenni a kishalakat az anya szájába, és hagyd, hadd "köpjön" az anya. fél percen belül kint lesz az összes.
Ellenőrzés nem árt, mert ha csak egy is bennemarad a szájában, tovább tartogatja, és nem eszik. Ha rendesen lélegzik, és fél óra múlva ráront a beszórt táplálékra, akkor biztos lehetsz benne, hogy mind kiszedted a csemetéket.
Előzmény: csumpika (2274)
birogabor Creative Commons License 2001.05.30 0 0 2276

Hello Dr-Anton!

Az értelmetlen pazarlás a tiszta vízzel gondolatod sajnos téves...
Gondolj bele, hogy ha elfolyatod a vizet, attól csak annyiban változik meg a helyzet, hogy nem a folyómederben folyik, hanem tesz egy kis kitérőt!
Nem lesz koszosabb meg stb... sőt még tisztítják is mielőtt fölérne hozzád!

Mivel még új vagy azért csak egy finomabb le*aszást kapsz!
Szóval vedd azt is figyelembe, hogy egy valamire való akváriumhűtő, körülbelül 500E Ft-ba kerül! Na akkor mi a pazarlás?? És ez mennyi áramot fogyaszt, meg milyen anyagokból készült! Szerinted az áramot hogy csinálják? Csak úgy van??
Na mi a pazarlás? Lehet, hogy a te pénztárcádnak pazarlás, de a halaidnak az élet... Ha a WC-be lehúzhatod őket akkor az a pazarlás!

Kicsit gondolkozz el, mielőtt fölháborodsz!

#-@

birogaborx
semi.fw.hu
biro@uze.net

Előzmény: Dr-Anton (2271)
bmw001 Creative Commons License 2001.05.30 0 0 2275
Szín, ár (nyalat..:) ??
Előzmény: Nibiru (2272)
csumpika Creative Commons License 2001.05.30 0 0 2274
Sziasztok márcsak az érdekelne hogy hogyan vegyem ki a szájukból, fogjam ki és préseljem ki?? :))Vagy automatice kiköpi??:) Ők az első sügereim és nemigazán tudom hogy mit csináljak.Valaki azt monja hadjam az annyukkal ,valaki azt hogy vegyem ki? kösz mindent pá
G-cart Creative Commons License 2001.05.30 0 0 2273
Hali birogabor!
Mellényúltam a fénycső adatainál, F54-es korábban volt, most F74 -es Tungsram az egyik. Ez elviekben a napfény hőfokával megegyező. Az algásodás másik fő oka ugye a nitrátszint lehet, létezik olcsó teszt, vagy csak a nagyok készleteit lehet kapni? Speciel Sera-t láttam 1800 Ft. körüli áron. Elég messze lakok Bp. országtól, ezért aztán bármit is tudok venni, istenigazából nincs összehasonlítási alapom. Ozmó vizet én is kipróbálnék, de hát nem mindegy hogy 20 km-t villamosozok, vagy oda-vissza 580 km-t vonatozok, buszozok.
Üdv: G-cart
Előzmény: birogabor (2270)
Nibiru Creative Commons License 2001.05.29 0 0 2272
Van két darab kétajtós 40.5x93cm felületű akváriumszekrényem eladó, ha tudtok valakit...
Vadonás újak, most lettek készen, de közben nálam változott a koncepció.
Nagyon olcsón adom, sőt még egy akváriumot is tudok hozzá adni ami rá való.
Dr-Anton Creative Commons License 2001.05.29 0 0 2271
Hali birogabor!

"Vízben sokba kerül, de ez a legolcsóbb megvalósítás!"

Na éppen ez volna itt a probléma.
Én kifejezetten pazarlásnak tartom azt hogy a tiszta vizet csak úgy elfolyassam a csatornába.
Főleg nyáron amikor rendszeres a vizhiány.
Mindemellet akinek vizórája van még csak nem is ólcsó megoldás,de ami szerintem a lények az értelmetlen pazarlás a tiszta vizzel.

Dr.Anton

birogabor Creative Commons License 2001.05.29 0 0 2270
Hello G-cart!

Frissítések menüpont készülőben... Csakugye kell hozzá akkor frissítés is! Köszi a tanácsot!
Sajnos a Sharkok nagyon gyengék lettek, és persze lehet, hogy elöregszik!
A tapadókorongot nem lehet, hogy drágán vetted?

Fény! Nem a FÉNY okozza az algásodást, és még csak nem is a túl sok fény!!! A nem jó színösszetételű fény okozza! Ez lehet a fénycső hibája is, illetve az elhasználódottság során természetes a színképváltozás...

Nekem az asztali 80l-es tetején 2db cső van, mindkettő Sylvania... Nincs alga stb...
90-eshez is ajánlom a Sylvania-t mondjuk 2-3 csövet!

ciao,

birogaborx
semi.fw.hu
biro@uze.net

Előzmény: G-cart (2262)
birogabor Creative Commons License 2001.05.29 0 0 2269

Ciao Dr-Anton

??? Nem kell fenntartásodnak lenni, hiszen csak fizika az egész! A csőben hideg víz áramlik és a spirál körüli vizet lehűti! Persze az akvárium vizét rendesen kell keringtetni!
Vízben sokba kerül, de ez a legolcsóbb megvalósítás!

Szóval?

pá,

birogaborx
semi.fw.hu
biro@uze.net

Előzmény: Dr-Anton (2265)
aquad Creative Commons License 2001.05.29 0 0 2268
Lukács-Sinkó-féle sügéres könyvet jószívvel ajánlom!
Előzmény: csumpika (2266)
Nibiru Creative Commons License 2001.05.29 0 0 2267
Ez pl pont olyan hely!
HA "állapotosak" a halaid, akkor pontosan "a teherbeesés után" 20 nappal elveheted a halacskákat az anyjuktól, aztán felnevelheted.
Nem olyan bonyolult.
Előzmény: csumpika (2266)
csumpika Creative Commons License 2001.05.29 0 0 2266
Sziasztok nemtudtok valami jo helyet ahol a sügerekről ,azon bellül a bölcsőszájuakrol lehet olvasni? 2 yellow sügerem épp állapotos televan a szájuk és különösképp nemigazán tudom hogy mit kezdjek velük előre is köszi üdv
Dr-Anton Creative Commons License 2001.05.28 0 0 2265
Először is szeretnék mindenkit üdvözölni a fórumon!
Új vagyok a csapatban.Elejétől a végéig végigolvastam a fórumot hogy teljesen képben legyek a témákkal kapcsolatbam.Ez idő alatt valamelyest megismertem a tagságot.
Az afrika sügerek tartoznak(ilyeneket tartok) a fő érdeklődési körömbe,de minden hal a kedvencem.

Birogabor!

Olvastam az akvárium hűtésével foglalkozó hozzászólásodat.Kifejtenéd kicsit bővebben a módszer lényegét?Persze értem a lényeget de érdekelnének bizonyos technikai részletek.
Megmondom őszintén hogy fenntartásaim vannak a módszerrel kapcsolatban de lehet hogy megdőlnek a részleteket halva.

Köszi

Dr-Anton

WebM Creative Commons License 2001.05.28 0 0 2264
Sziasztok!

Birogabor: ezt nem tudtam, hogy 1 evnel tovabb nem celszeru hasznalni, mindenhol csak azt olvastam, hogy a fenycso bizony tartos :)

A konyvvel kapcsolatban tegnap irtam a megadott cimre.

Silhouette: epp ez az, hogy nem Bp.-i vagyok. Ozmovizre folyamatosan szukseg van a vizcserek soran? Mert ha csak egyszer kell, lehet, hogy tudok hozni, de minden heten nem lenne jo :)

G-cart: a Shark szuro tapadokorongja nekem alig nehany honapig birta, de en egy muanyag huzallal felkotottem :)

Koszonom a segitseget,
WebM

Nibiru Creative Commons License 2001.05.28 0 0 2263
Azt nem merem, meg nemis nagyon akarom, inkább tűröm a zöld vizet, ha nincs más lehetőség.
A sügerek nem bírják a savanyú vizet, és az enyém csak 7.6-7.8 Ph-s. Ennél lejjebb nem akarok menni.
Más megoldás nincs?
Nem lehet valahogy a foszfátokat tényleg eltűntetni a vízből valami anyaggal?

Sose használtam még zeolitot. Az pl mire jó?
Valami olyasmit tudok, hogy a nehézfémeket szedi ki a vízből..
Bocs ez csak úgy jött... :)

Előzmény: aquad (2260)
G-cart Creative Commons License 2001.05.28 0 0 2262
Hali Birogabor! Én a honlapod technikai nem tudok, meg nem is akarok hozzászólni, nekem működik. Viszont jó lenne egy menüpont, ahol a frissítéseket lehetne időrendi sorrendben megtalálni.
Más ... Olvastam a Shark szűrők gyenge teljesítményéről szóló részt. Nekem 5-6 éve van Shark-1 -em egy 90×30×40 cm-es (kb. 90 l. víz)akváriumban. A gyártó szerint megfelelő, de mostanában egyre gyengébbnek érzem a teljesítményét, szivacsot szoktam cserélni, de el is öregedhet? Cserélni kellene !? Ráadásul múltkor vettem hozzá két tapadókorongot 800 Ft.-ért :-(((
Megint más : fény
Ehhez az akváriumhoz két 18W-os csövem van. Egy F54-es Tungsram és egy Aquaell Philips. Most a zöld alga kezdi megfojtani a korábbról származó barna szőrcsomókat (nemtudommilyenalga), amelyek a hátfaltól elkezdve a növények levelein keresztül egyik-másik csiga házig bezáróan megjelentek! Én most tehát nem érem el a 0,5W/liter több könyv szerint ideálisnak tartott arányt, de akkora fény már jelentős algásodást okozna. Már most is elég gyakran kell tisztítanom az előlapot.
Előzmény: birogabor (2259)
Silhouette Creative Commons License 2001.05.28 0 0 2261
W_e_b_M:

Ne forralt vizet használj, mert az csak a változó keménységet szünteti meg, az összkeménységet nem. A megoldás az ozmóvíz, kapsz több helyen is, ha Bp-i vagy, a legolcsóbb a Korallszirt (VII. Wesselényi 23), de a Murányi utcában az Aqua Stúdióban is kapsz.
Hidd el, megéri beszerezni, nekem sem sikerült soha a vizet lesavanyítani, de egy kis ozmóvizes csere és Sera pH-minus után szépen 6.5-7 pH közé beállt a víz. (Közben persze még megy egy kis tőzeggranulátumos kezelés).

birogabor:
Koszi a ragasztóval kapcsolatos tanácsot, bár sajnos már csak utólag olvastam. Persze igyekeztem vízzel megszababulni a kezemre folyt ragacstól, nem sok sikerrel. Gondolom, tipikus kezdő lépés tőlem.:) Most már okosabb lettem.
Amúgy nem akarom elkiabálni, de szépen sikerült megragasztani, nem folyik. Nem FBS-t vettem, valami más márkát (Silikon N vagy mi a szösz), de perfekt ez is.

S.

aquad Creative Commons License 2001.05.28 0 0 2260
Nibiru

Óvatosan próbáld meg savanyítani a vizet

Előzmény: Nibiru (2257)
birogabor Creative Commons License 2001.05.27 0 0 2259
Hi mindenkinek!

A nagyon fontos dolog, amiért írok, hogy kijavítottam a weblapom hibáit! Köszi W_e_b_m!!
Ha még találtok ilyen hibát, akkor lésgyszi e-mailel dobjatok meg!!

W_e_b_m
Igazad van, hogy elsődleges cél az infó eljuttatása az olvasóhoz! De nem nekünk, mert ez a honlap egyrészt reklám célú! Szóval jól is kell kinéznie, meg jó adatok kellenek... Nehéz kompromisszumot találni!
A segítséget mégegyszer köszi.
Egyébként mindig nézegetem más böngészővel is, de vannak problémák, és javítom is.

Aquadnak nagyon igaza van, de kihagyta, hogy egy fénycsövet sem használunk 1 évnél tovább, mert utána bajok lehetnek! Ha mégis tovább használod, akkor vedd figyelembe, amikor valami bajod van!

Ozmóvíz beszerzésről már nem olyan régn esett szó!
De szinte minden Tengeri akvarista boltban van!

Dezse Tibor könyvét e-mailben tudod megrendelni!!! De ez le van írva a Semi-n is a cikkei mellett! Elég nagy hirdetés, jól észrevehető!!!

Nibiru
Hajrá, jó úton jársz hogy elhagyod a vegyszereket! Már kezdesz egyre jobb akvarista lenni! Csak a legszükségesebb vegyszereket használd!!!

Mindenkinek pá, és mégegyszer, a honlapon a homokórázás kijavítva, mostmár műxik!

birogaborx
semi.fw.hu
biro@uze.net

Nibiru Creative Commons License 2001.05.27 0 0 2258
UTOLSÓ SOR > CUT! :)
Előzmény: Nibiru (2257)
Nibiru Creative Commons License 2001.05.27 0 0 2257
Na itt vagyok. Az egyik telefonvonalammal van valami gubanc, az szórakozik velem.
A vegyszer neve Tetra Algorem.
Mielőtt még bárki birokra kelne velem, hogy milyen jó ez a szer, hát íme a történés:
Az történt, hogy elnéztem, és duplán adagoltam!
Szóval én voltam a hunyesz.
Ettől függetlenül áll amit írtam, ugyanis amikor a halaim pipálni, és feküdni kezdtek, rögtön lecseréltem a víz felét, és utána folymatosan figyeltem őket.
Az első adag beöntése után, (ami még a javasolt porció alatt volt), volt két hal, amelyik furcsa rángatózó, és agonizáló mozgásba kezdett, és ki akart ugrani a vízből. Aztán ez abbamaradt, a többiek csak cikáztak egyet, aztán semmi különös nem történt, azon kívűl, hogy elbújtak a halak, amelyik meg nem, az meg rendkívűl agresszívvá vált, holott normálisan nem ilyen a természete.
Kissé opálos lett a víz, de hát gondoltam, csak "kiegészítem" az előírt adagra.
Szinte abban a pillanatban leült a halak fele az akvárium aljára, a másik fele meg fönt pipált.
Erre nagy hirteken a szűrő visszaáramló részét kiemeltem, hogy nyomja az is a levegőt, és beraktam még egy porlasztókövet. Az akvárium szinte nem állt másból, csak buborékból.
Egy tíz perc után a pipálók már nem pipáltak, de a jégsügerek még mindig feküdtek, és vörös volt néhány ha, (többek közt a jégsügerek) uszonya az oxigénhiány miatt. A víz nagyon opálos volt.
Miután fél óra múlva is feküdtek a jégsügerek, és ráadásul sokszor az oldalukon, gondoltam, ennek fele sem tréfa, lecseréltem azonnal a fele vizet, és nyomtam bele vízkezelőt.
A többi hal fellélegzett, a jégsügerek nem.
5 óra elteltével a legkisebb kezdett el először normálisan viselkedni, majd ma reggel, azaz több mint 18(!) óra múlva a nagy nőstény, és végül a hím mostanra mire hazajöttünk a Vértesből.
A víz hihetetlenül tiszta lett tényleg, a halak is túlélték végül, de lényeg, hogy egyrészt én adagoltam túl, másrészt azonban a dobozon az áll, hogy "az élőlényeket nem károsítja, NEM TOXIKUS"
Nos milyen az a nem toxikus, szer, amelyik tipikus oxigénhiányos állapotot idéz elő a halak bizonyos egyedeinél?
Szóval ez hazugság.
Nem azért nem fogok vegyszert használni, mert túladagoltam, és most már félek, hanem azért, mert hazudtak! Ha nem lett volna a szer toxikus, akkor nem kellett volna még dupla adagnál sem szenvednie a halaknak. Na jó, talán egy kis vakarózás mondjuk... de fulladozás?!
Emlékszem, hogyan viselkedtek, amikor az első porció megjelent a vízben, és ne mondja nekem egy Tetra, hogy ez a szer nem toxikus, mert akkor hazudnak!
A felirat miatt vettem meg, és próbáltam ki, de több vegyszert soha! Talán ha olyat nem, amit látom, hogy a barátaim azzal locsolják a halaikat. :)

Aquad!

Egyetértek, azonban egy kérdés:
Te hogyan szabadulsz meg a vizet homályosító zöld algáktól?
Mindig is ezektől szenvedtem, eddig nem találtam rá megoldást, és a vegyszer meg nem való akváriumba. Te mit csinálsz, hogy tiszta legyen a vized?


a következőket figyeltem meg.

Előzmény: aquad (2252)
WebM Creative Commons License 2001.05.27 0 0 2256
Kozben a mailcimbol en is rajottem :)
Előzmény: bmw001 (2255)
bmw001 Creative Commons License 2001.05.27 0 0 2255
Nem, az iró aquad :)
Előzmény: WebM (2254)
WebM Creative Commons License 2001.05.27 0 0 2254
Sziasztok, szia Aquad!

Koszonom a segitseget, ez a konyv nekem nincs meg, igy be kell szereznem vhonnan, azonban a kozelben nem hiszem, hogy megkapom. Az iro Dezse Tibor? (egy ilyen nevu konyvet talaltam a Waterfall-on, es a Semin is)

Koszi,
WebM

Előzmény: aquad (2253)
aquad Creative Commons License 2001.05.27 0 0 2253
WebM

Bocsi, mert ugyan nem engem szólítottál meg kérdéseiddel, de, ha nem haragszol néhány szóban válaszolnék én is.

Az F29 jelzésű Tungsram csöveket elég régóta gyártják, s évekkel ezelőt, amikor csak e gyár termékei voltak kaphatók, valóban ezeket ajánláttuk abban az esetben amikor 1 csővel kellett megoldani az édesvízi aksi világítását. Több cső esetén már ekkor is a többfajta fénykibocsátású fényforrások variációját javasoltuk. Hála a Teremtőnek, ma már idehaza nincsen olyan fénycső, melyet nem lehetne beszerezni.
Nagyon fontos értékek: Kelvin-fok, lumen, Ra index. Ezek figyelembe vételével lehet kiválasztani a megfelelő típust. Erről van egy jó táblázat Tengeri Akváriumok c. könyv 30. oldalán.
Ha csak egy csővel szeretnél világítani, akkor ajánlom az Interpet cég Triton nevű csöveit.

Forralással csak a változó keménységet okozó sók távílóthatók el a csapvízből, míg az állandó keménységet okozók visszamaradnak. Szóval ezzel az eljárással nem érsz el nagy, csak időleges, eredményeket. Nem ajánlom. Ha alkalmanként igazán jó lágyvízre van szükséged akkor az ioncserélő gyantákat javasolom. Az ozmó-készülékek üzemeltetése ugyan sokkal egyszerűbb, de figyelembe kell venni velük kapcsolatban, hogy áruk igen magas, sok vizet használnak fel, és, ha egyszer beüzemelted őket nem szabad kikapcsolni, mert tönkremennek. Csak olyanok használjanak ilyeneket akiknek állandóan szükségük van lágy vízre. Persze leheát, hogy most már léteznek más konstrukciók, ennek majd utána nézek.A többiek használjanak gyantát, mert ezeknél csak arra kell ügyelni, nehogy kiszáradjanak. Nálunk is gyártanak ilyeneken, azt hiszem Varikon név alatt futnak.

szűrő

Készíts magadnak külső szűrőt egy kisebb akváriumból. Vegyél hozzá magadnak egy jó szivattyút pl. EHEIM és máris magvan a legolcsóbb, leghatásosabb külső szűröd, ezt teheted a díszakvárium alá, vagy fölé (alsópolcos, ill. felsőpolcos rendszerek). Elvi leírások említett könyvben olvashatók!

Előzmény: WebM (2250)
aquad Creative Commons License 2001.05.27 0 0 2252
Nibiru!

Kongratyulésön!!! Te vagy itt az első, aki végre hisz nekem (bár saját hibádból okulva), és kejelenti azt, amit én már itt nagyon sokszor leírtam, hogy soha semmiféle vegyszert nem szabad használni az akváriumokba. Köszi! Remélem sokan követik példádat!

Előzmény: Nibiru (2251)
Nibiru Creative Commons License 2001.05.26 0 0 2251
Valami rossz a netemmel, mindjárt megint levág, gyors leszek.
A Tetra Algrem, vagy mi a neve a terméknek, erősen mérgező a sügerekre, bizonyos sügerek (én a jégsügereimet várom, hogy magukhoz térjenek)
nem biztos hogy túlélik!
NE VEGYETEK ILYET!
Ez egy algairtó, amely állítólag a foszfátokat eltávolítja a vízből.
De lehet, hogy a halaimat is, b...sza meg.
Itt határoztam el, hogy soha a büdös életben nem veszek még egyszer semmilyen vegyszert a gyógyszereken, vízelőkészítőn, és bacikon kívűl.
Majd leszek, ha megjavult a dial up-om.
Előzmény: WebM (2250)
WebM Creative Commons License 2001.05.26 0 0 2250
Hello!

Honlappal kapcs: a lapoddal semmi bajom sincs, csak azt nem ertem, hogy szerinted miert *kell* mindenaron egy honlapra vmilyen JavaScript?

En ugy gondolom, hogy egy honlap elsodleges, es legfontosabb celja az informaciok eljuttatasa az olvasohoz. Minden mas kulsoseg, grafikak, scriptek, appletek, animaciok, ilyesmik a hatterbe szorulnak. Rengeteg helyen latni (nem a Te honlapodra gondolok) meretes Flash-eket, grafikakat, az emberek neha otthagyjak az egeszet, mert nincs turelmuk toltogetni, ergo _nem tortent meg az informacio tovabbitasa_, ami pedig a honlap elsodleges celja. Van olyan, aki az egesz lapot VBScript, JavaScript, vagy hasonlo alapokra teszi, es nehany szorfprogrammal teljesen olvashatatlanok. Hasonlo a helyzet pl. a Flash-el is.

Azt sem ertem, hogy mi a bajod a fizetos szolgaltatokkal.

Tehat nekem semmi bajom sincs a lapoddal, nagyon tetszik, szerintem az egyik legjobb magyar nyelvu oldal, nekem gondjaim sem akadtak vele (habar a menu tenyleg lehetett volna szoveges, a kepek lassan jonnek), en a fenti meglatasaidat talaltam kicsit furanak. A lapod felepitese szerintem is logikus, ezzel semmi problema.

Nemtom, hogy jelenleg epp hol jar a fejlesztes, de eleg sok a hibas hivatkozas, jonehany file:///C|/Munka/... tipusu.

Vegul: en ezt epito jellegu kritikanak szantam, es nem pedig cseszegetesnek.

---honlap tema vege---

3 konyvet olvastam el, de az a meglatasom, hogy ahany konyv, annyi fele... Egyik ezt irja, masik azt.

Ozmo vizet nem tudok beszerezni a kozelben. Kb. mennyi forralt viz kellene?

Vilagitas: kb. 2 eve hasznalom oket, fogalmam sincs milyenek, a markajuk Philips, de nem kifejezetten akvarisztikai celra. Viszont amikor vettem, nem volt olyan, amilyet akartam (F29 jelzesu asszem).

Szuro: Te milyet ajanlasz nekem? (lehetoleg vmi olcsot)

Koszi,
WebM

Előzmény: birogabor (2249)
birogabor Creative Commons License 2001.05.26 0 0 2249
Hello MINDENKINEK!

Na most már tényleg elegem van a sok okosból! Mondjátok meg, hogy mi baja van a honlapomnak, amiért nem logikus (Nibiru), illetve érdekes meglátásaim vannak (Webm).
De ne azzal jöjjetek, hogy lassan jön le meg ilyesmi, mert akkor vegyetek magatoknak fénykábelt!
Ennél logikusabban nehéz kiépíteni a lapot! Egyszerűen nem értem, hogy hol a prob! Minden kint van a Navbaron, és csak a klikkre vár! ?-(
De most aztán várom az ötleteket, és sürgősen!!!

Silhouette
FBS-t kapsz minden Azúrban, barkácsboltban meg stb… FBS-ből létezik még szénhidrogéneknek ellenálló is, de ne azt a fajtát vedd!
Amit tudni kell róla, hogy vizes felületen nem tapad, és ki kell várni a száradási időt! A mellékelt hosszúkás fejjel szépen lehet dolgozni…
Ja és ha a kezed csupa FBS lesz akkor ne próbáld meg lemosni, hanem várd meg míg megszárad, és simán ledörzsölheted!
Vagy már megcsináltad??

W_e_b_m
Nem azért hogy cseszegesselek, de hány könyvet olvastál el? Írok könyvjavaslatot a HONLAPRA!
Szóval a kiömlő csapvízben van klór! Miután ez távozik, és stabilizálódik a víz életre kel a pufferhatás… Ezt mérted ki!
Megoldás erre a problémádra az ozmóvíz! Vagy forrald szét a vizet, és attól lehet, hogy jobb lesz, de az ozmó jobb.
A nem megfelelő GH, és PH miatt a tesztek igen nagy mértékben eltérhetnek a valós értéktől, gondolok a nitrit, nitrát mérésre!
A világítás kevés! De nem időben, hanem mennyiségben! Milyen fénycsöveket használsz, mióta?
A szűrésed sajnos édeskevés ehhez a medencéhez, de nem azért mert értékben kevés, hanem mert a Shark-ok nagyon alulteljesítenek! Abból a 400l/h-ból talán 100-150l/h-t tudnak! De még ha jó lenne is csak a határon mozognál! (jobb lenne 6-8 szoros szűrés)
Szóval több szempontból is kell erősítened!
De ezek le vannak írva könyvbe, és érdemes inkább ott elolvasni…

birogaborx
semi.fw.hu
biro@uze.net

WebM Creative Commons License 2001.05.26 0 0 2248
"Millenium 1000 (340l/s, kulso)"

Akarom mondani, 340 l/o :)

WebM

Előzmény: WebM (2247)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!