Keresés

Részletes keresés

pozi Creative Commons License 2001.06.01 0 0 2303
sziasztok. kaptam egy emilt birogabortol, h nehogy kinozni mereszeljek egy polipot kulso szurovel. azt irta, lecsepegtetos szurot kell csinaljak. nem tud vki egy yo leirast? koszi.
Nibiru Creative Commons License 2001.06.01 0 0 2302
Hali bmw001!

Gondolkoztál a szekrényen, vagy csak poénból érdeklődtél a múltkor? :)

Előzmény: bmw001 (2301)
bmw001 Creative Commons License 2001.06.01 0 0 2301
Dr-Anton adatai
Felhasználónév: Dr-Anton
Email-cím: uno1@freemail.hu
Homepage: http://
Üzenetek száma: 5
Státusz: Új vendég
Jogosultságok: Témanyitás és hozzászólás írása
Bemutatkozás:

Ez az 5 "hozzászólás" 3 nap alatt jött össze, mind az akvárium topikban landolt. Már az elsőben is benne volt a tüske, a másodikkal pedig már a bilit borogattad.

Kedves Dr-Anton!

Olyan jól megvoltunk eddig nélküled, birogáborostol, mindenestől. Ha mi elfogadjuk, akkor fogadd el Te is. Ha nem megy, van még pár ezer topik az index fórumban, biztos találsz magadnak megfelelőt.

Dr-Anton Creative Commons License 2001.05.31 0 0 2300
Még annyit hozzáfűznék hogy ahol nincsen lakásoként vizóra ott egy közös vizóra van lakóközöségenként és az össz vizfogyasztás van elosztva az összes lakó között.
Tehát ha én a te szomszédod vagyok miattad többet kell fizetnem mert te csapvizzel hűtöd az akváriumokat!

Dr-Anton

Előzmény: birogabor (2286)
Dr-Anton Creative Commons License 2001.05.31 0 0 2299
birogabor!

Ahogy Nibiru emlitette a stilusod valami hihetetlen primitiv.Végigolvasva a topicot ez persze már nem lepett meg.Én nem kétlem hozzáértésedet a témában de szerintem ha elfogatsz tőlem egy jótanácsot talán vegyél vissza a stilusodból mert az életben komoly bajok érhetnek e miatt.
Megmondom őszintén azért szegeztem neked a kérdést mert kiváncsi voltam a reakciódra.
Hát mit mondjak,nem csalódtam benned!
És mielőtt talán kioktatnál valakit el kéne gondolkozni azon hogy lehet hogy talán a másik vitapartner is ért valamit a témához.

"És hidd el, hogy tudok hasznosabb dolgot is csinálni, mint kis kötekedő csávókkal kekeckedni!"

Szóval ez a mondat talán jellemez téged egy kicsit.
És ha megkérhetnélek velem ne társalogjál ilyen stilusban mert nem hiszem hogy ilyen hangnemet el kéne hogy tűrjek bárkitől!

aquad!

Használok vilanyt.meg motoros járművet és még akváriumom is van.
De hidd el ha tehetném elhagynám az első kettőt de a mai világban ez lehetetlen.
És igazad van védem a természetet,és átgondolom hogy mit mire pazarlok el.
De szerintem aki az akvarisztikával foglalkozik az alapjában természetszerető.
De lehet hogy tévedek és csak én vagyok ilyen hülye hogy a viz ész nélküli elfolyatását pazarlásnak tartom.

Kiváncsi volnék mások véleményére is.

Tisztelettel:
Dr-Anton

Előzmény: birogabor (2286)
WebM Creative Commons License 2001.05.31 0 0 2298
Jajaja, ertem mar! Mar csak 1 apro gond van: a kis medencet nem tudom olyan magasra emelni, hogy a 2 vizszint megegyezzen... :(
De biztosan van mas megoldas is.

WebM

Előzmény: kacsacsor (2297)
kacsacsor Creative Commons License 2001.05.31 0 0 2297

Hello!

Hát megpróbálok valamit magyarázni, de félek, hogy némi hülyeség is napvilágot lát, aztán meg tanult kollegák megorrolnak rám :).
Szoval meszívod a csovet és így addig áramlik át a nagy aksiból a víz a kicsibe amíg a két szint egyenlő nem lesz, viszont a csőben benne marad a víz (ez a lényeg). Ilyenkor ha az egyik medence vízszintjét megemeled ugyan az a hatás érvényesül, mint amikor egyszerűen megszívod a csövet.

Hát komoly fizikai leírást nem mernék megereszteni mert csak jól belebonyolódnék.

Üdv

Előzmény: WebM (2296)
WebM Creative Commons License 2001.05.31 0 0 2296
De nem ertem, hogy a nyomaskulonbsegtol miert fog atjonni a viz a kicsibe... A nagy aljat nem lehet kifurni, mert mukodo aksira kellene telepiteni. A konyvben azt olvastam, hogy lehet igy is, csak nem ertem, hogy hogy.

WebM

Előzmény: kacsacsor (2295)
kacsacsor Creative Commons License 2001.05.31 0 0 2295

Hi!

Nem lesz teljesen egyszintben a két aksi vízszintje, mert a pumpa által átnyomott víz megemeli a nagy akvárium vízszintjét, így nyomáskülönbség alakul ki.
Persze ez csak ugy működik, ha nem töltöd színültig az aksikat.
Legalábbis én így tudom.

Üdv

Előzmény: WebM (2292)
Nibiru Creative Commons License 2001.05.31 0 0 2294
Ha jövő hétig nem segít senki, majd jelentkezem, és ellátlak tanácsokkal, de most rohanok...
Előzmény: WebM (2293)
WebM Creative Commons License 2001.05.31 0 0 2293
Ja, a magnesszelepet azt nem ismerem, olyan, hogy aram hatasara nyitja ki magat?

Es most jut eszembe, nem csak az aramkimaradas ellen kell harcolni, hanem mondjuk mi van, ha nem vagyok itthon 2 hetig, es kozben meglehetosen eltomodik a szuro trutyival. Akkor nem megy at rajta megfelelo sebesseggel a viz, vagy rosszul gondolom?

WebM

WebM Creative Commons License 2001.05.31 0 0 2292
Hello,
de ha egy magassagba teszem, akkor hogy fog lejonni a viz az aksibol? Szvsz ugy 2 pumpa kell, ami dupla koltseg.

WebM

Előzmény: kacsacsor (2291)
kacsacsor Creative Commons License 2001.05.31 0 0 2291
Hi!

Bocs, hogy tojáshéjjal a fenekemen válaszolok, de ha jól tudom az általad vázolt esetben a víz tényleg elárasztja a lakást. Asszem lehet mágnesszelepet (vagy hogy hívják) alkalmazni és az megakadályozza a dolgot, vagy egyszerűen az aksival egy magasságba rakod a szűrőt, így nem tud túlfolyni.

Üdv

Előzmény: WebM (2290)
WebM Creative Commons License 2001.05.31 0 0 2290
Hello all!

Valaki elmagyarazna roviden a kulso szuro (szivattyubol es egy kisebb akvariumbol) megepitesenek gyakorlati reszet? Mert ertem a lenyeget, de pl. mi van egy alsopolcos rendszer eseten pl. aramkimaradaskor? A motor leall, tehat nem nyomja vissza a vizet, csak a leszivas marad, es egy ido utan tulcsordul a kis medence, es akkor mi tortenik? Az egesz a szonyegre kerul?

Biztosan hulyeseget mondok, de tenyleg nem ertem, hogy a gyakorlatban hogy kell egy ilyet elkesziteni, hogy megfeleloen is mukodjon.

WebM

kacsacsor Creative Commons License 2001.05.31 0 0 2289
Hi!

Kérdeznék valamit ebben a fagyott légkörben.
Szoval, szerintetek egy panellakásban statikai szempontból okozhat e gondot egy kb. 630l-es aksi elhelyezése?

Üdv mindenkinek

Nibiru Creative Commons License 2001.05.31 0 0 2288
Bár a mondanivaló szempontjából birogabor-ral értek egyet, de a stílusa - hogy finom legyek -hagy némi kívánnivalót maga után ebben az esetben.
Előzmény: aquad (2287)
aquad Creative Commons License 2001.05.31 0 0 2287
Na! Látom megint egymásnak feszülgetünk. Szerintem nem kell Dr-Antonnal vitatkozni. Örüljünk neki, hogy ennyire védi a természetet. Biztosan nem is jár semmiféle motoros járművel, nem használ villanyt etc. Ennek csak örülnünk lehet! És persze akváriuma sincsen a vízzel való spórolás végett!

Előzmény: birogabor (2286)
birogabor Creative Commons License 2001.05.30 0 0 2286
Dr-Anton!

Hogy milyen jogon baszlak le?
Én ezt nem is akarom megmagyarázni neked! Talán emelkedj túl a saját kicsinyes mivoltodon... Megint sok hülye kérdést tettél fel, amire magától adódik a válasz... Segítsek?

Hogy mennyibe kerül a víz tisztítása? Annyiba amennyit elkérnek érte!!
Energiailag: Nagyon vegyes téma, de a lényeg az, hogy hála a magyar viszonyoknak elég környezetkímélő módon tisztítjuk a vizet! (folyóvízből ivóvíz ágon!!)

Milyen többi lakóval fizetteted meg?? Mindenkinek van lehetősége a vízórához!!! Ha nem jó a rendszer cseréld le!!

Vízpazarlás
Az akvarisztikával együtt jár a víz pazarlása, ha lennél egy kicsit is jártas az akvarisztikában gondolhatnál a Reverse Osmo készülékekre! Mekkora is a hatékonyság amivel dolgoznak???

Szerinted mire egy akváriumhűtőt megcsinálnak mennyi káros anyag szabadul fel?? Emlékeztetlek!: alumínium, műanyag, hűtőfolyadék...
És még akkor árammal működik!

Szóval semmivel sem nagyobb pazarlás mint más rendszerek!

De nehogy már egy ilyen egyszerű dolgon vitatkozzak!!! Különben akinek nem tetszik vagy vegyen magának hűtőt vagy ...........!

És hidd el, hogy tudok hasznosabb dolgot is csinálni, mint kis kötekedő csávókkal kekeckedni!
Szóval,

na pá!

Előzmény: Dr-Anton (2285)
Dr-Anton Creative Commons License 2001.05.30 0 0 2285
birogabor!

Már ne haragudj de milyen jogon b@szol te le engemet??????????

Én nem akarok vitatkozni veled de neked fogalmad sincsen milyen költséges a viz tisztitása iparilag.
És ne csak abba gondolj bele hogy neked mennyibe kerül hanem abba gondolkozzál hogy mennyi a befektetett energia.
Szeretem az ilyen embereket akik úgy gondolkoznak hogy nekem semmibe nem kerül mert álalánydijjat fizetek viszont értelmetlenül pazarlom az energiát.
Ez akármilyen szemszögből nézzük hosszú távon nagyfokú pazarlása a természeti kincseknek.
Esetleg arról hallotál e már hogy azt a vizet amit te elfolyatsz a többi lakóval fizetteted meg amit ha tudnának nem hiszem hogy örülnének.

Párbeszédünk az iménti leb@szással jól indul.Ezen el kéne talán gondolkozni.

Tisztelettel:
Dr-Anton

Előzmény: birogabor (2276)
WebM Creative Commons License 2001.05.30 0 0 2284
Hello!

Külső szűrő építéshez nem tudtok gyakorlati leírást ajánlani?

Thx,
WebM

taxfree Creative Commons License 2001.05.30 0 0 2283
sziasztok,

új vagyok, rövid leszek:

hol kaphatók legjobb áron EHEIM cuccok Bp-en?

Lilian Creative Commons License 2001.05.30 0 0 2282
Az ozmóvíz engem is érdekelne, Debrecenben vagy a környéken tudnál mondani?
Előzmény: birogabor3 (2281)
birogabor3 Creative Commons License 2001.05.30 0 0 2281

Hello G-cart!

Én az F54 ill. F74 paramétereit nem ismerem! Én kifejezetten márkahű vagyok, és ami egyszer bevált, azon nem szívesen változtatok! Aquad írta, hogy csak régen voltak használatosak és mára már kimentek a divatból! (Én már ezer éve is spec. fénycsöveket használtam)

Sajna a teszteknél nagyon igaz, hogy minél olcsóbb annál silányabb!! Érdemes megvenni a drágábbat!
Attól még, hogy a világ végén lax még kaphatsz jó dolgokat! Példuál a SEMI postázza is a cuccait, persze ekkor rájon a postaköltség!
Írj emilt a részletekért...

Attól függ, hogy hol laksz, tudok mondani potenciális ozmóvíz-lelőhelyeket!!! Ahol talán adnak neked!

ciao,
birogaborx
semi.fw.hu
biro@uze.net

Előzmény: G-cart (2273)
Nibiru Creative Commons License 2001.05.30 0 0 2280
Szívesen!
Egyébként azért nem szabad a nősténynél hagyni őket, mert ha más hal is van az akváriumban, akkor nem engedi ki a kicsiket, és sem ő, sem a kishalak nem táplálkoznak. A jobb anya ilyenkor szokott kaját venni a szájába, hogy táplálja a kicsiket, de ő maga tovább soványodik, mert nem eszik. Ezért ha nem egy hatalmas akváriumod van, és több hal van benne kettőnél, el kell venni az ivadékokat. Van olyan tenyésztő, aki lárva állapotban veszi e a kicsiket, de ezt én lelketlenségnek tartom. Igaz ugyan, hogy így hamarabb ikrásodik be a nőstény újra.
Előzmény: csumpika (2279)
csumpika Creative Commons License 2001.05.30 0 0 2279
Köszi az infot Nibiru ezer hála :)
Nibiru Creative Commons License 2001.05.30 0 0 2278
Az eladó akváriumszekrény fekete, olyan érdesített (nem faerezett és nem fényes, de nem is a matt, remélem tudod melyik...) bútorlapból készült, kétajtós.
Csvaros állítható fémlábakon áll, azon van a takaróléc, hogy ha kimegy a víz, ki lehessen takarítani alatta. Alacsonyabb, nem konyhaszekrény lábak! :)
A szekrény mivel vadiúj, még ,ki sincs sehol fúrva, az már az új gazdájára vár!
Előzmény: bmw001 (2275)
Nibiru Creative Commons License 2001.05.30 0 0 2277
Csípd el a halat, fogd meg óvatosan, tartsd víz alatt(!) és egy nem hegyes végű vékony pálcikával nyisd ki az állkapcsát. Egy nagyon enyhe nyomást gyakorolhatsz a kopoltyújára, de a szeméhez ne érj lehetőleg. Tartsd úgy, a többit majd meglátod.
Nem engedd visszamenni a kishalakat az anya szájába, és hagyd, hadd "köpjön" az anya. fél percen belül kint lesz az összes.
Ellenőrzés nem árt, mert ha csak egy is bennemarad a szájában, tovább tartogatja, és nem eszik. Ha rendesen lélegzik, és fél óra múlva ráront a beszórt táplálékra, akkor biztos lehetsz benne, hogy mind kiszedted a csemetéket.
Előzmény: csumpika (2274)
birogabor Creative Commons License 2001.05.30 0 0 2276

Hello Dr-Anton!

Az értelmetlen pazarlás a tiszta vízzel gondolatod sajnos téves...
Gondolj bele, hogy ha elfolyatod a vizet, attól csak annyiban változik meg a helyzet, hogy nem a folyómederben folyik, hanem tesz egy kis kitérőt!
Nem lesz koszosabb meg stb... sőt még tisztítják is mielőtt fölérne hozzád!

Mivel még új vagy azért csak egy finomabb le*aszást kapsz!
Szóval vedd azt is figyelembe, hogy egy valamire való akváriumhűtő, körülbelül 500E Ft-ba kerül! Na akkor mi a pazarlás?? És ez mennyi áramot fogyaszt, meg milyen anyagokból készült! Szerinted az áramot hogy csinálják? Csak úgy van??
Na mi a pazarlás? Lehet, hogy a te pénztárcádnak pazarlás, de a halaidnak az élet... Ha a WC-be lehúzhatod őket akkor az a pazarlás!

Kicsit gondolkozz el, mielőtt fölháborodsz!

#-@

birogaborx
semi.fw.hu
biro@uze.net

Előzmény: Dr-Anton (2271)
bmw001 Creative Commons License 2001.05.30 0 0 2275
Szín, ár (nyalat..:) ??
Előzmény: Nibiru (2272)
csumpika Creative Commons License 2001.05.30 0 0 2274
Sziasztok márcsak az érdekelne hogy hogyan vegyem ki a szájukból, fogjam ki és préseljem ki?? :))Vagy automatice kiköpi??:) Ők az első sügereim és nemigazán tudom hogy mit csináljak.Valaki azt monja hadjam az annyukkal ,valaki azt hogy vegyem ki? kösz mindent pá

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!