Keresés

Részletes keresés

motorkami Creative Commons License 2011.06.20 0 0 487

Sziasztok, állást, szállást keresek Németországban. Elsősorban raktári munka, targoncavezetés érdekel. Németül jól beszélek, a gond a korom, 58 éves vagyok. 

 

fa.evica Creative Commons License 2011.06.18 0 0 486

Sziszatok!

Keresnék Dortmunkból, vagy környékéről valakit, aki tudna nekem segíteni tanáccsal. A fiam a dortmundi egyetemen szeretné elkezdeni a tanulmányait. Érdekelne, pár dolog erről. Szeretném tudni milyen szállás lehetőségek vannak a városban diákoknak, esetleg tudna-e valaki segíteni abban, hogy van-e diákhitel és nem német gyereknek jár-e, valamint milyen diákmunka lehetőség van Dortmundban.

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv.: Éva

évi27 Creative Commons License 2011.06.16 0 0 485

Köszönöm szépen a választ!

Egyébként a biztosítás olyan elven működik,mint itthon,vagy csak magánbiztosítás létezik?kint is van lehetőség magánorvoshoz menni(pl.fogorvos,nőgyógyász,),vagy az "megfizethetetlen"?

Köszönet! :)

 

Előzmény: Kovács szaki (478)
sexy30 Creative Commons License 2011.06.15 0 0 484

Sziasztok.

Ha van valaki aki Emmerich környékén lakik és dolgozik kérem jelentkezzen.  Mi is arra felé szeretnénk költözni.Kellene némi kiinduló pont.Mint például:ovi,munka lehetőség,orvos,stb.

Előre is köszönöm.

Sysy.

Nagyi78 Creative Commons License 2011.06.15 0 0 483

Sziasztok!

Már 1,5 év élünk Németországban (Plauen) és most elöfordulhat, hogy évvége felé esetleg Brémába költöznénk. Van itt közöttetek valaki aki esetleg ott, vagy a környéken él és tudna információval segíteni. (lakás bérlés, árak, ovi, helyiközlekedés, idöjárás, helyi magyarok) Szóval általános információk, amire egy pici gyerekes családnak szüksége lehet.

Köszönettel

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.15 0 0 482

Ezt én sem értem. Angoltanár aki nem tud németül? És akkor kiket tanít angolul?

Ahogy Angliában is kell az angol egy jó álláshoz, úgy Németországban is kell a német.

Előzmény: Kovács szaki (481)
Kovács szaki Creative Commons License 2011.06.15 0 0 481

Bajorországhoz nagyon sok pénz kell, föleg ha eleinte nincs állásotok és nem tudtok németül.

 

Korábban már leírtuk ezen a fórumon, hogy a lakásbérléshez Münchenben elöre  le kell tenni 1 havi bérletet + 3 havi kauciót + 1 havi ügynöki díjat + ÀFA. Tehát egy 1000 eurós lakás bérléséhez nagyjából 5300 körüli összeget. Tudom, hogy Nagy-Britanniában ez teljesen máshogy müködik. Bárki aki átjön Angliából, eleinte emiatt elájul. Ha van ismerösötök, segitö munkaadótok, nagy mázlitok, akkor esetleg kedvezöbb feltételekkel is meg lehet úszni, de az alapállás ez.

 

A TEFL egy jó dolog, de sajnos nem tudom, hogy magyar anyanyelvüként mit lelhet kezdeni vele. Az igaz, hogy MÜnchenben sok nevelöt keresnek nagyon jó angol nyelvtudással (pl babysitter, böcsödei, ovodai nevelö, felnöttoktató) és az angol anyanyelvüekre nagyon buknak. A bölcsödei, ovodai oktatáshoz óvodapedagógusi végzettség is szükséges. Változatlanul azt mondom, hogy némettudás nélkül nem nagyon tudom elképzelni a dolgot. Legalábbis nagyon drága kiruccanás lesz, ha nem találtok állást, a lakásbérlésre meg rá kell szánni azt az összeget, amint fent írtam.

Ha visszaolvastok ebben a fórumban, úgy emlékszem, betettem régebben egy rakás internetes munkakeresö honlapot. Nagyon sok van. De nyelvtudás nélkül hogy igazodsz el ezeken??? Vagy hogy találsz jó lakást magadnak?? Mindig ugyanoda jutunk vissza: nyelvtudás nélkül ne ugorjatok bele.....

 

Előzmény: Chirillo (480)
Chirillo Creative Commons License 2011.06.14 0 0 480

Szia Kovacs szaki!

 

Hat igazabol inkabb a bajororszagi reszen (ha nem is Munchenben) szeretnenk probalkozni; talan ott nincs annyi lebgyel, mint feljebb. Igazabol, most tesszuk majd le a TEFL angol tanari vizsgat es arra gondoltunk azzal lehetne keresni valonk, merthogy nagyon sok amerikait latunk kulonbozo nemetorszagi forumokon es azt tudom roluk, hogy ok bizony nem hajlandoak megtanulni nemetul.

Előzmény: Kovács szaki (479)
Kovács szaki Creative Commons License 2011.06.13 0 0 479

Szia Chirillo,

 

Helyetekben én Münchent hanyagolnám, mert az Németország legdrágább városa. Föleg a lakásbérlés már-már a hátborzongató kategória, de az élelmiszerárak sem éppen jutányosak.

Alap nyelvtudással a McDonald's-ban próbálkozzatok, a német honlapjukról le lehet tölteni a jelentkezési lapot.

Viszonylag jutányos nyelvtanfolyamokat szervez a Volkshochschule, ami minden német városban/faluban van.

De totálisan nyelvtudás nélkül én ezt a dolgot nem eröltetném....

Előzmény: Chirillo (475)
Kovács szaki Creative Commons License 2011.06.13 0 0 478

Ha nagyon-nagyon papírforma szerint szeretnétek eljárni, akkor elméletileg kellene, de a gyakorlatban senki nem fog egy honap miatt piszkálni benneteket. Föleg nem úgy, hogy érvényes munkaszerzödéssel jöttök és igazolni tudjátok, hogy egy másik EU-s országban (otthon) fizetitek még a tb-t.

 

Arra esetleg vigyázz, hogy ha ezalatt az egy hónap alatt orvoshoz kell menned, akkor az EU-s kártya csak az orvosilag indokolt vizsgálatokat fedezi. Hogy mi az orvosilag indokolt, az egy tág fogalom, de a szabály szerint az az orvos dönti el, akihez éppen az adott esetben fordultok. Àltalában a német orvosok ilyen szempontból nem nagyon kekeckednek, hanem minden lehetöt megteszenek; felírnak gyógyszert és adnak beutalót szakrendelésre is, ha kell.

 

Ha már kint lesztek és még nem dolgoztok, válasszatok magatoknak egy német  betegbiztosítót a sokból mert kismillió van; ugyan az áraik és ajánlataik hasonlóak, de nem azonosak.

Előzmény: évi27 (476)
évi27 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 477

júni 30..

 

évi27 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 476

Sziasztok kedves Fórumozók!

A segítségeteket,véleményeteket szeretném kérni!

Júni végén költözünk ki a párommal Stuttgart közelébe,egy eü intézményben fogunk dolgozni(lecsekkoltuk,voltunk kint próba munkán),szerződésünk már megvan,a többit(tb,bank,adó stb.) meg az első munkanapon intézzük.

Szerintetek kell-e  külön biztosítást kötnünk még indulás előtt az első hónapra,vagy elég az EU-s kártya,ha addig kell orvoshoz mennünk?(nekem sajnos lehet h kell)Június 31ig van munkaviszonyunk itthon,de a szabiknak köszönhetően hamarabb el tudunk kezdeni melózni...

köszi nektek!

Chirillo Creative Commons License 2011.06.13 0 0 475

Sziasztok!

 

Mi egy magyar par vagyunk akik itt szeretnenk hagyni Manchester-t, meg ugy Britanniat altalaban es szeretnenk minel kozelebb koltozni Magyarorszaghoz. Tobb, mint 5 eve lakunk itt es ez a kultura, az emberek... Nem a vilagunk. Nem is volt sosem eddig is csak az tartott itt minket, hogy nem mertunk valtani. Szeretnenk a segitsegeteket kerni. Mindketten remekul beszelunk angolul (parom angoltanar), de nemetul nem tudunk szinte semmit. Itt leginkabb irodakban dolgoztunk, legalabbis az utolso 3- 3 es fel evet. Elotte vendeglatasban. Nagyon elhataroztuk magunkat. Menni akarunk. Ha tud valaki legyen szives segitsen. Munchen (vagy a kornyeken) szeretnenk letelepedni. (Mert a lengyelekbol is elegegunk lett mar.)

A nyelvet mindenkepp megszeretnenk tanulni termeszetesen, de mar ott ha van ra lehetoseg. Kb. kb. 3-4 ezer euronk lenne indulasnak.

 

Elore is koszonjuk a segitsegeteket, tanacsotokat

Asztalos szaki Creative Commons License 2011.06.10 0 0 474

Itt van mégegy itt sok magyar dolgozik,helybeliek is vannak.Több telephelye van a cégnek.

 

http://www.technomatic.hu/

Előzmény: Asztalos szaki (473)
Asztalos szaki Creative Commons License 2011.06.10 0 0 473

Szia! Igaz ez itthoni hirdetés de egy próbát megér.Cégjegyzékben nézd meg szerepelnek e!

Meg miért nem írsz az ausztriai oldalra is,vagy oda nem akar menni a párod ?Ott van két fórumozó aki fémes területen dolgozik.

 

360403129 Új Néplap

2011. június 10.

Lakatosokat, minősített hegesztőket németországi munkára keresünk. Nyelvtudás előny.             34/300-114      , 06-70/322-8247.

 

360403130 Új Néplap

2011. június 10.

Németországi munkára keresünk marósokat, CNC-esztergályosokat             34/300-114      ,             70/322-8247   

Előzmény: gaboca0910 (471)
Kovács szaki Creative Commons License 2011.06.10 0 0 472

Na, örülök.

Ha bármi nyelvi gondod van, írj ide, biztos vagyok benne, hogy van néhány ember, aki segít. Nem azt mondom, hogy megírjuk helyetted az egész anyagot, de egy-egy részbe besegítünk, kijavítjuk, amennyire tölünk telik.

 

Előzmény: gaboca0910 (471)
gaboca0910 Creative Commons License 2011.06.10 0 0 471

Kedves Kovács szaki!Nagyon,nagyon szépen köszönöm a segitséged!Még a a mai nap neki ugrom,és leforditom az önéletrajzát,és köldözgetem.Az a baj,hogy a környékén sincs senki aki segitene neki.Itthonról én is csak annyit tudok amit lentebb már leirtam.A tervben az volt,kimegy..dolgozik..mindegy mit,csak tanulja a németet,(ehelyett csak kinait tanul)és aztán ha legalább eltudja mondani németül a dolgait,stb akkor már bármelyik cég alkalmazza.Mégegyszer köszi..és látod,itt is kaptam segitséget.Üdvözletem,és kellemes hétvégét ill.Pönkösdöt kivánok.

Előzmény: Kovács szaki (470)
Kovács szaki Creative Commons License 2011.06.10 0 0 470

Figyelj Gabóca,

találtam nektek egy magyar álláshirdetést hegesztönek Németországba:

http://www.afsz.hu/engine.aspx?page=ak_allasajanl_eu_nemeto&switch-content=ak_allas_euegt_DEU_110525_01&switch-zone=Zone1&switch-render-mode=full

Meg kell próbálni!

Ha ez nem jön össze, írjatok egy jó önéletrajzot fényképpel, kísérölevéllel, a bizonyítványok német nyelvü másolatával. Beírod, hogy alap szinten (A1) beszél németül. Az egész anyagot  átnézeted nyelvi szempontból egy németül tudó emberrel, hogy ne legyen benne sok hiba, mert az azért nem kelt jó benyomást.

Most felmentem helyetted a német munkaügyi központ honlapjára, beírtam, hogy Schweisser + München és 137 db állásajánlat jött ki csak az elmúlt 2 hétben!!!!!!

http://jobboerse.arbeitsagentur.de/vamJB/stellenangeboteFinden.html?execution=e1s3&d_6827794_p=1#a358706291

Ezek közül lehetöleg minél többnek küldd el az összeállított anyagot és reménykedj egy jó válaszban!

Nincs esetleg ott valami haver, aki legalább a telefonálásban tud segíteni a férjednek?

 

 

Előzmény: gaboca0910 (469)
gaboca0910 Creative Commons License 2011.06.10 0 0 469

Kedves fórumozók!Nachtsternés Asztalos szaki nagyon örülök hozzászólásaitoknak,netán kritikáitoknak,hiszen én ebből is tanulok!Természetesen a közösségi oldalakon való ismerkedés,barátkozás is segitség lehet,egyetértek!Most jön megint a de....ha ugy érzi az ember,(és itt most magamról beszélek)hogy ennél rosszabb már nem jöhet,vagy kilátástalannak látja a dolgokat,meg kel próbálni mindent!!Természetesen a férjem is tanult,fejlesztette magát,hiszen mig munkanélkül volt adddig tanult,járt CNC-tanfolyamra.Ülhetett volna nyugodtan itthon várva a sültgalambot és a segélyt.Ő nem ilyen ember!!Mindent megpróbálok,és mindenhol segitek neki ahol csak tudok.Folyamatosan küldöm azóta is a pályázatokat,jelentkezéseket,minden olyan állásra ami a szakmája,hátha mégis sikerül,mert én még mindig nem tudom elhinni hogy azok a szakemberek akik kinn dolgoznak mind perfect beszélnek németül,mert ha ez igy van akkor miért itt hirdetik az állást?Nem értem..nem is ez a fontos..addig fogok próbálkozni,és annyi helyen,amennyit tudok!Nem fogom feladni!!Mellékesen egy ugymond gyógyithatatlan betegséggel is küzdök,és eddig én állok nyerésre!

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.09 0 0 468

Én is-én is!

Nem kell annyira idegenkedni a jó dolgoktól!

Előzmény: Exxon73 (467)
Exxon73 Creative Commons License 2011.06.09 0 0 467

egyetértek veled Asztalos Szaki.

Előzmény: Asztalos szaki (466)
Asztalos szaki Creative Commons License 2011.06.09 0 0 466

Bocs hogy beleszólok,de ezek a közösségi oldalak sztem hasznosak tudnak lenni, ha csak bejelölsz valakit persze hogy nem válaszol.De ha irsz neki ,már más a helyzet.Ha hiszed ha nem nekem igy van egy magyar ismerősöm ,kint él Phoenixben/Arizona/,kb négy vagy öt éve ismerkedtünk meg,annak idején beadtam a vízum kérelmet,ő küldött meghívót stb,az más dolog hogy visszadobták

a kérelmet.Idén nyáron találkoztunk először.Ő is szakmabéli,saját cége van kinn.Na mindegy ez csak úgy mellékesen.

Előzmény: gaboca0910 (457)
Exxon73 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 465

2 hetes csúszással ma végre megjött az indulási parancsom :) csütörtökre derül ki hogy szombat este vagy vasárnap reggel indulok( a pünkösdi műszaktól függ)

 

mivel a cégnek kevés a sofőrje de sok a kisbusza ezért már felvagyok rá készitve hogy "mellékállásban" a szabadságra hazajövőket kell minden hétvégén hazahoznom(csak 1300km az semmi:)))))

Előzmény: Törölt nick (463)
Exxon73 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 464

A neten persze már szétnéztem albérlet ügyileg de látatlanban nagyon nehéz kimenni úgy hogy nincs albérlet nem szeretnék mert akkor nincs hol alaudnom.

 

Orsolya mennyi pénzed van összepakolva egy német kiruccanásra? albérlet: 200-250euro/hó egy szoba+4hónap kaució+2hónap sikerdij az irodának+Mwst azaz kb 1400-1800 euro alaphangon a kezdet és akkor még jó ha van 500-1000euro a zsebedben hogy ha nincs munka akkor átvészeld a kezdetet(hollandban hetifizetés van németben havi.hollandban ha van munka csak egy hetet kell átvészelni)

Előzmény: Orsolya892 (462)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.07 0 0 463

Ilyen mindenhol van. Én magamnak tanulok, magamnak igyekszem, nem másnak. Most éppen valami nyári Grippével küzdök és lázasan járok egy három napos oktatásra. De nem hagyom ki, kell a szakmai előmenetelemhez!

Pedig mindenki megértené, és nekem is kényelmesebb lenne otthon kifeküdni...

A jövő építése nem mindenkinek fontos, nekem igen.

Előzmény: Törölt nick (460)
Orsolya892 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 462

Sziasztok kedves fórumozók,

A segítségeteket szeretném kérni, pár hét múlva költözök ki Dortmundba, minden olyan jó tanácsnak örülnék mint hogy hogy tudnék olcsón albérletet keresni és munkát, szeretnék elősszőr babyszitter lenni majd csak utánna szeretnék a szakmámba dolgozni ami kozmetikus. A neten persze már szétnéztem albérlet ügyileg de látatlanban nagyon nehéz kimenni úgy hogy nincs albérlet nem szeretnék mert akkor nincs hol alaudnom. Annak is örülnék ha egy már régebb óta kint lakó fórumozó tudna nekem segíteni azért hálás lennék.

Előre is köszönöm a válaszokat!!!

Sziasztok

Szipolyka. Creative Commons License 2011.06.07 0 0 461

A gyerekeket nem kell felteni. Valoszinuleg nagyon nehez lesz nekik az elso idokben, akar meg a hazamenetelert is konyoroghetnek. Aztan ez el fog mulni, es hipp-hopp mar tudnak is nemetul.

Magadat feltheted :-D Nem konnyu a kezdet.

Előzmény: Kifli1 (459)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.07 0 0 460

 Sajnos itt a szakmai fejlődés alapfeltétele az életbemaradásnak...

 

Szerintem is ez a normális, de sajnos sokan olyan környezetben szocializálódtak, ahol a szorgalmasnak vagy intelligensnek lenni büntetés, mert a lusta, ostoba szarzsákok irigységbôl és félelembôl ellehetetlenítenek.

Előzmény: Törölt nick (456)
Kifli1 Creative Commons License 2011.06.06 0 0 459

Sziasztok!

Azért írok ide, mert nálunk is téma lett Németország(München). Egyelőre ő megy ki és mi majd utána, de kicsit félek tőle, félek az újtól. Munka van, minden megvan, ő németül beszél én angolul (konyhanyelvi németem van :), de én inkább attól félek, hogy hogyan lehet elindulni két gyerekkel egy harmadikossal és egy elsőssel, akik csak magyarul tudnak. Az igen kevés, amit angolul az iskolában tanultak még. Van valakinek tapasztalata 8-7 éves gyerekkel a beilleszkedésről? Engem most csak ez az oldala izgat a kintlétnek.

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.06 0 0 458

Akkor most még annyira sem értelek, mint eddig. A facebook és iwiw szerinted rossz ötlet, annak ellenére hogy ott találhatnál szakmabelieket az adott városban, de itt, ahol szinte a nullával egyenlő az esély, hogy valaki is segítsen, meg próbálkozol?

 

Ez egy mindössze 5-6 ember által látogatott kis topik, és talán senki sem Müncheni, és senki sem esztergályos-marós. Az említett oldalakon viszont egészen biztosan több tucat van belőlük.

Lassan kezdem érteni egyes emberek sikertelenségeinek az okát...

Előzmény: gaboca0910 (457)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!