Keresés

Részletes keresés

locsemege Creative Commons License 2009.09.14 0 0 68
Egy ilyen vack sima USB masstorage device-ként nem működik? Na, tudod kinek kellene olyan, amelyet csak Windows-on, külön driver telepítése után lehet használni? Valahogy természetesnek érzem, hogy külön USB keretet vettem, s abba a 400 GB-os 2.5"-os SATA HDD-t.

Amúgy ezt külön kiemelném, mert fontos:

csatlakoztassa a merevlemezt egyetlen USB-eszközként a számítógép hátoldalán levő USB-portra
Előzmény: mr_ricsi (66)
locsemege Creative Commons License 2009.09.14 0 0 67
Ja, hogy úgy! :)
Előzmény: DJG (64)
mr_ricsi Creative Commons License 2009.09.14 0 0 66
"A Windows XP saját beépített illesztőprogramjait használja, és az USB-eszközök telepítését saját maga kezeli.

Kérjük, húzza ki a számítógépből az összes külső eszközt (kivéve az egeret, a képernyőt és a billentyűzetet), keresse meg a számítógépen a c:/windows/inf/infcache.1 fájlt és nevezze át „infcache.1OLD” névre.

Lehetséges, hogy a felhasználói fiók részére írási és olvasási jogosultságokat kell adnia erre a fájlra. Ezeket a beállításokat a Tulajdonságok/Biztonság/Speciális útvonalon keresztül módosíthatja.

A fájl egy rendszerfájl, így rejtett lehet.

Ennek a problémának a megoldásához kövesse az alábbi lépéseket:
1. Kattintson a Start gombra, kattintson a Futtatás-ra, írja be: „explorer” („” nélkül), majd kattintson az OK gombra.
2. Keresse meg a következő mappát: C:/WINDOWS/inf

Az inf mappa rejtett. Az inf mappa megtekintéséhez kövesse ezeket a lépéseket:

a. Az Eszközök menüben kattintson a Mappa beállításai lehetőségre, majd kattintson a Nézet fülre.
b. A Speciális beállítások csoport Rejtett fájlok és mappák beállításában kattintson a Rejtett fájlok és mappák megjelenítése lehetőségre.
c. Kattintson az Alkalmaz gombra, majd az OK gombra.

Most már az INFCACHE.1 fájl látható lesz. Kérjük, járjon el a fentiek szerint.

Ezután indítsa újra a számítógépet (az USB-eszközöket még ne csatlakoztassa), és csatlakoztassa a merevlemezt egyetlen USB-eszközként a számítógép hátoldalán levő USB-portra, amint a WINDOWS elindult.

Ha ez nem segít, keresse meg az „usbstor.inf” fájlt (amely általában a C:/WINDOWS/INF/USBSTOR.INF) útvonalon található, és az illesztőprogram helyét kérő párbeszédablakban adja meg ezt a fájlt: C:/windows/winsxs/usbstor.inf

Miután az eszközt a számítógéphez csatlakoztatta, és még mindig nem jelent meg az illesztőprogramot kérő telepítővarázsló, kattintson jobb gombbal a Sajátgépre, válassza a Kezelést, kattintson az Eszközkezelőre és kattintson az USB-vezérlők előtti „+” gombra. Kattintson jobb gombbal a fel nem ismert (Ismeretlen) eszköz egységére (ezt egy ! vagy ? jel is jelölheti), és válassza az Illesztőprogram frissítése lehetőséget. Az első képernyőn válassza a „Nem” lehetőséget, a második képernyőn pedig a „Speciális” lehetőséget. A harmadik képernyőn válassza a Tallózást, és keresse meg az usbstor.inf fájlt, amikor a varázsló az illesztőprogramot kéri."
Forrás: link
Előzmény: juhlaci (60)
juhlaci Creative Commons License 2009.09.14 0 0 65
A merevlemez formázva van Fat32 -be és van rajta egy Nero BACKITUP 2 szoftver. Azóta Eljutottam odáig hogy Internet explorer startlap futtatás keresőbe beírtam hdwwíz.cpl ezzel telepítve lett, de kiírta a telepítés végén ,hogy nem használható hibakód (10.) Ma reggel viszont felsem lett csatolva a merevlemez és telepítést jelez  asztalon Új hardver MTP Device. Próbáltam ujrafuttatni az előző címmel de azt írja hogy ez folyamatban van. Van valami tanácsotok?
Előzmény: locsemege (61)
DJG Creative Commons License 2009.09.14 0 0 64
Ez két külön dolog, te különálló lemezt vettél, és betetted magadnak egy házba. Ott persze, hogy nem nyúltak hozzá, üresen kaptad

Itt viszont egy külső adattárolóról van szó, és bár technikailag pontosan ugyanarról van szó (külső ház táppal, benne egy merevlemez, USB, opcionálisan FW és eSATA csatlakozással), ezeket a felhasználók tipikusan azért veszik, mert nem akarnak (tudnak) szerelni, hanem kulcsrakész megoldás kell nekik. Ezek tehát formattálva vannak, és nem ritkán előretelepített program is van rajtuk (amit én láttam, WD MyBook, azon Windowshoz és Machez voltak különféle backup meg egyéb programok, közte olyan felesleges csicsa is, amellyel a házon levő kijelző átalakul kapacitásjelzővé, és mutatja, ahogy betelik a lemez).

Ezeket formázzák tipikusan FAT32-re, mert az a legnagyobb közös osztó manapság. Profi azzal kezdi, hogy átrakja másra, a felhasználók 95 százaléka, feltételezem, csak használja.
Előzmény: locsemege (63)
locsemege Creative Commons License 2009.09.14 0 0 63
Én ahányszor HDD-t vettem a boltban, egyszer sem volt rajta filerendszer. De hát minek is, majd partícionálja magának a felhasználó, s létrehozza a filerendszereket.
Előzmény: DJG (62)
DJG Creative Commons License 2009.09.13 0 0 62
Szerintem FAT32, az a szokás.
Előzmény: locsemege (61)
locsemege Creative Commons License 2009.09.13 0 0 61
Aztán filerendszer van-e azon a HDD-n? Addig mindenesetre a diskmanager-ből történő nézegetést javaslom, meg az onnan történő formázást.
Előzmény: juhlaci (60)
juhlaci Creative Commons License 2009.09.13 0 0 60
Sziasztok! Vettem egy Verbatim 1 Tb külső merevlemezt a www.lord.hu nál most akcióban.Otthon próbálom telepíteni de ezt saját maga csinálja és jelzi hogy kész az uj harverd telepítése. ezek után nem találom sehol.2002xp professionál van a gépen. A dobozán viszont 2000/xp/Vista, számít ez valamit? Van tanácsotok?
locsemege Creative Commons License 2009.09.03 0 0 59
Már ha hagyja magát...
Előzmény: mr_ricsi (58)
mr_ricsi Creative Commons License 2009.09.03 0 0 58
A Windows-t nem szeretni kell, hanem használni.
:-)
Előzmény: locsemege (57)
locsemege Creative Commons License 2009.09.03 0 0 57
Egy újabb ok, amiért nem szeretem a Windows-t.
Előzmény: mr_ricsi (56)
mr_ricsi Creative Commons License 2009.09.03 0 0 56
Mert win alatt egy csomó korlátozás van. Pl. nem lehet bootolhatóra formázni, nem lehet bármelyik fájlrendszert rárakni, nem lehet többfele particionálni, stb.
Előzmény: locsemege (55)
locsemege Creative Commons License 2009.09.03 0 0 55
Igazából nem látom a különbséget. Van egy block device, rajta többnyire partíciók, filerendszerek. Felcsatolod, használod, lecsatolod. Mi is a lényegi különbség? Hol érdekel engem, hogy cserélhetőnek neveződik vagy sem?
Előzmény: mr_ricsi (54)
mr_ricsi Creative Commons License 2009.09.03 0 0 54
És miért van az, hogy a SATA adapterbe dugott CF kártya cserélhető meghajtóként jelenik meg, nem HDD-ként???
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2009.09.01 0 0 53
Kis trükkös... Na majd holnap kipróbálom.
Köszi!
Előzmény: mr_ricsi (52)
mr_ricsi Creative Commons License 2009.09.01 0 0 52
Tényleg nem lehet...
...de azért megcsináltam. :-)
Formázd le FAT32-re, aztán konvertáld NTFS-re.
DOSablak
convert E: /FS:NTFS

Az E: a kártya betűjele.
Előzmény: Mr.Dimitrij (51)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2009.08.31 0 0 51
...de sajnos nem is működik. :-( Vista SP2 HU és Win7 Ultimate RC sem engedi. Sem a beépített TI kártyaolvasókkal, sem két különböző USB-s reader-rel. A módosítások után ájra is indítottam a masinákat.
Molyol egy kicsit (gyorsformázás vagy normál, tökmindegy), aztán kiírja, hogy nem tudta befejezni a formázást. Természetesen a meghajtó olvashatatlan lesz utána, mindenképp formázni kell.
Mit csinálok rosszul?
Előzmény: Mr.Dimitrij (50)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2009.08.29 0 0 50
Köszi, ezt eddig nem tudtam.
Előzmény: mr_ricsi (49)
mr_ricsi Creative Commons License 2009.08.29 0 0 49
Azért. mert az SD vagy a pendrive alapban gyors eltávolításra van beállítva a Windowsban. Az XP-ben az Eszközkezelőben a Meghajtóknál az SD-kártya tulajdonság-lapjának "Házirendek" fülén kell "Optimalizálás teljesítményre" átkapcsolni, azután az NTFS is használhatóvá válik.
W7-nél nem tudom, hol kell majd ezt állítani, miután megjelenik.
Előzmény: Mr.Dimitrij (48)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2009.08.29 0 0 48
Azt tudja valaki, hogy miért nem tudom (Win7 alatt) a memóriakártyáimat NTFS-re formázni? FAT, FAT32 működik. 2 és 4, 16 és 32GB-osak.
Előzmény: mr_ricsi (47)
mr_ricsi Creative Commons License 2009.08.29 0 0 47
Olvastam a "fenyegetést", és ennek hatására nem vettem meg. Ezért gyakorlati tapasztalatom nincs.
De az is jelenthet valamit, hogy a kezelésiben az előlapi USB használata során következetesen FlashDrive-ként említi a beledugott eszközt.
Előzmény: locsemege (46)
locsemege Creative Commons License 2009.08.29 0 0 46
több partíciót tartalmazó USB eszköz

Ez nem csak amolyan általános fenyegetés? Én úgy partícionáltam a pendrive-omat, hogy az sda1 legyen a FAT, majd ezután jön sda2 és sda3 az ext3-ak. Így a buta mikrohifi is tudja kezelni, hiszen éppen az első partíció bejegyzésben számít a FAT-re.
Előzmény: mr_ricsi (44)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2009.08.28 0 0 45
Van egy olcsóféle DVD-játszóm, az kezeli a CF-kártyámat, ha USB-s kártyaolvasóval dugom bele. SD-vel még nem próbáltam így, valószínűleg azt nem látja, mivel a kártyaolvasón az nem az első eszköz. (ez egyébként érdekes, mivel PC-re kötve nem a CF-slot kapja az első betűjelet)
Előzmény: mr_ricsi (44)
mr_ricsi Creative Commons License 2009.08.28 0 0 44
Ezt nem tudom, mert amikor bootolhatóra formáznak egy flashdriveot, akkor egy másik MBR-t copyznak rá, ami -szerintem- valamiféle kerülő megoldás. Viszont a win ezután floppynak vagy HDD-nek látja, tehát mégis megváltozik a típusa.

Találtam egy DVD-leírást is:
"Külső HDD, kártyaolvasó, több partíciót tartalmazó USB eszköz, lezárt eszköz, és MP3-lejátszó nem használható."
Előzmény: locsemege (43)
locsemege Creative Commons License 2009.08.28 0 0 43
Hogyan változtatható a típus? Hol tárolódik ez az infó? A drive kontrollerének firmware-ében?
Előzmény: mr_ricsi (42)
mr_ricsi Creative Commons License 2009.08.28 0 0 42
Az asztali DVDlejátszók az USB Mass Storage Class Bulk Only Transport (BOT) specifikációból a "Public drive" eszközöket kezelik, az USB-s HDD-k és DVD-k pedig az "additional drive" kategóriába tartoznak.

A pendrive alapban "Public drive", de átváltoztatható "Privat" vagy "additional drive" fajtájúra, és akkor már ezeket sem használják az asztali DVD lejátszók.
Előzmény: mr_ricsi (41)
mr_ricsi Creative Commons License 2009.08.28 0 0 41
"Én nem látok különbséget."

A windows például lát különbséget, mert a HDD-t "alapvető" eszköznek tekinti, a pendrivokat pedig "cserélhető"-nek.
Még drivert is külön tesz fel hozzá, majd újra kell indítani a gépet. Legalábbis ezt tapasztaltam, amikor egy féltucat pendriveval használt gépre először csatlakoztattam rackes HDD-t.
Előzmény: locsemege (36)
locsemege Creative Commons License 2009.08.27 0 0 40
Van ilyen alumínium keretem, alig nagyobb a HDD-nél, és legalább te döntöd el, milyen HDD-t teszel bele. Az alumínium meg azért jó, mert hővezető, szemben a hőszigetelő műanyaggal. Amúgy meg a te dolgod. Kérdeztél, válaszoltam.
Előzmény: bigrace (39)
bigrace Creative Commons License 2009.08.27 0 0 39
Szerintem nem műanyag, de nekem a belső tulajdonságok fontosabbak, mert nem kosárlabdázni akarok vele ,viszont a méret annál lényegesebb, és ez kb negyede a rack-nek méretre és súlyra is.

Ellenben továbbra is kérdezném (és a kérdés mindenkinek szól) hogy belsőleg mennyire megbízható akár a márkát akár az 500 gigát akár más tuilajdonságait nézzük (az alany 2-vel lejjebb).
Előzmény: locsemege (38)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!