Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Honnandejo júl. 30. Creative Commons License 54038

Aha, na majd ha adok fel postán megnézem. Akkor mi van ha beírok egy kamu szolgáltatót amit elfogad az ebay és ha a vevő kérdezi akkor üzenetbe megírom neki hogy magyar posta. Tapasztalatom szerint ha EU-ba 1-2 héten, USA, Kanada meg Ausztráliába 3-4 héten belül megkapják a csomit akkor nem szokta érdekelni őket a tracking, én sem csekkolom csak ha már egy kicsit késik a csomag. Eddig 1 csomagomat vesztette el a USA posta a vevő meg is írta, nem lett belőle semmi, ő majd behajtja rajtuk, igaz csak kb 30 USD volt.

Előzmény: Savanyuhas (54034)
t.lantos júl. 30. Creative Commons License 54037

Spec. a ruszki postanal mukodik a kovetes.

Viszont sajna sanszos, hogy nem ajanlja fel.

Előzmény: Savanyuhas (54036)
Savanyuhas júl. 30. Creative Commons License 54036

Azzal tisztában vagyok, egyszer nekiálltam ténylegesen azokat megadni ahova küldöm, de lustaságból meg türelem elfogyásából feladtam. Most pl. orosz postát kéne keresnem, de az ebay semmit olyat nem kínál fel. Eddig leráztam azzal amit más is csinál, hogy csak simán beírja a magyar postát és kész. A vevőt úgy is értesítem hol tudja megsasolni hogy merre jár a küldeménye. Minden gördülékenyen ment/megy mindenki happy kapom is a sok jó pozitívot. Erre meg ilyenekkel idegesít az ebay.

Előzmény: t.lantos (54035)
t.lantos júl. 30. Creative Commons License 54035

Ez speciel a hulye ebay miatt van.

Usa, Kanada biztos nem gond. Az USPS illetve CPC.

De van meg sok masik, elkezded gepelni, es dobja a nevet.

Előzmény: Savanyuhas (54034)
Savanyuhas júl. 30. Creative Commons License 54034

Ezt írja ki mától, aztán lehet, hogy van valami hülye beállítás ami miatt van ez....

Előzmény: Honnandejo (54033)
Honnandejo júl. 30. Creative Commons License 54033

Milyen szövegdobozt? Tegnap is postáztam és én mindig ezt töltöm ki, nem jön semmilyen szövegdoboz. Mindig így csináltam, én is Top rated Seller vagyok illetve Power seller is. Fura.

Előzmény: Savanyuhas (54032)
Savanyuhas júl. 30. Creative Commons License 54032

Én is csak annyit szoktam, de most a drága ebay küld egy szövegdobozt, hogy azt nem ismeri és nem számítja bele a Top Rated Seller-be. Nem szeretném bukni, ha már megvan. Nekem a termékleírásban van a posta tracking linkje.

Előzmény: Honnandejo (54031)
Honnandejo júl. 30. Creative Commons License 54031

Beírom hogy "Hungarian Post", ennyi, illetve minden vevőnek küldök egy üzenetet hogy itt tudja csekkolni a küldeményt:

http://www.posta.hu/tracking Sokszor végig követi a küldeményt de van hogy csak addig hogy "megérkezett a célországba".

Előzmény: Savanyuhas (54025)
t.lantos júl. 30. Creative Commons License 54030

Azert a legtobb nyelven a post, posta vagy valami hasonlo.

Spanyolul speciel correos :)

Előzmény: Savanyuhas (54029)
Savanyuhas júl. 30. Creative Commons License 54029

A mindentudó :)

Előzmény: t.lantos (54028)
t.lantos júl. 30. Creative Commons License 54028
Előzmény: Savanyuhas (54027)
Savanyuhas júl. 30. Creative Commons License 54027

És honnan tudjam, hogy egy nem szokványos pl Izrael, vagy Üzbegisztánnak mi?

Előzmény: t.lantos (54026)
t.lantos júl. 30. Creative Commons License 54026

A celorszag postajat.

Előzmény: Savanyuhas (54025)
Savanyuhas júl. 30. Creative Commons License 54025

Ti mit írtok be az általatok küldött termék tracking numberjénél a vivő céghez? A listában én nem találtam Magyar Postát.

BTmaxx júl. 29. Creative Commons License 54024

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, remélem jó helyen teszem fel a kérdéseim.

A főnököm kitalálta, hogy bizonyos gépeket  - legyenek szórakoztató gépek - , meg kellene próbálni az ebay-en eladni, azon belül is a német oldalon. Szerencsére rám hárult e nemes feladat elintézése, aki maximum a magyar vaterát használta. Utánaolvasgattam fórumokon, de inkább arra találtam leírást, hogy mint magánember vásárol, arra végképp nem, hogy magyar cég elad.

1. jól gondolom, hogy dombornyomott kártya kell a regisztráláshoz? Ehhez külön készítenem kell Paypal számlát?
  2. eus adószám
  3. ha ebay.com-on regisztrálok, ki tudom listázni hogy csak német oldalon fusson a hirdetés....(angolul kicsit, németül már végképp egy szót sem gagyarászok)

Ha valaki végigcsinálta cégként ezt az egészet, lenne olyan kedves, hogy segít nekem?

Előre is köszönöm!

2319 júl. 29. Creative Commons License 54023

Köszönöm! Most már világos...

Előzmény: Degeczi (54022)
Degeczi júl. 29. Creative Commons License 54022

Nem csak a doboz fölirata, az is tökmindegy, kitől jött!

A 45 EUR határ arra vonatkozna, amikor valóban ajándékba kaptad, tehát nem fizettél érte. Mivel nem így van, erre a 22 EUR limit vonatkozik, ezért a 27% áfa és 1.5e Ft vámeljárási díj várható.

Előzmény: 2319 (54019)
blaze73 júl. 29. Creative Commons License 54021

Ha PayPal akkor a PayPal visszaigazolást a teljes összegről (termék+posta), ha netán pedig átutalás akkor a banki kivonat vonatkozó részét.

Emailben is jó  postaimport@posta.hu

A csomagszámot NE feledd beírni a subject-be + emailbe.

sjohn júl. 29. Creative Commons License 54020

Küldd el nekik a Paypal számlát, akár print screenben.

Hogy mi van a dobozra írva a kutyát nem érdekli, ha fizettél érte adóköteles.

2319 júl. 29. Creative Commons License 54019

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék!

Vásároltam az ebay-en és kaptam egy levelet A Magyar Postűtól, miszerint vámtartalmú postaküldeményem érkezett.

Ezzel nincs is gond.

Viszont a felsorolt összegek és lehetőségek közül melyiket válasszam.

Amit vettem:

Nincs jártasságom ebben a témában, mert eddig 1-2 ezer forintos tételeket rendeltem, néhányszor.

Nem tudom ez a rendelés magánszemélytől jött-e, azt sem, hogy mi van a dobozra írva...ajándék, illetve az értéke.

Mivel igazoljam azt amit kérnek, hogy mennyiért és hol vettem.

Bizonyára ismerős a gyakorlott vásárlóknak.

Köszönöm,  hogy elolvastad!

alfi13 júl. 28. Creative Commons License 54018

PayPal -al fizettem.

Előzmény: Honnandejo (54017)
Honnandejo júl. 28. Creative Commons License 54017

Én nem az ebay-en hanem a discogs.on fogtam ki egy mexikói csalót (fizetés után nem postázta a lemezt, kamu tracking számot adott), paypal visszafizette kb. 2 héten belül a pénzem, nem buktam szerencsére... Nem tudom hogyan fizettél de a paypal megvéd :)

Előzmény: alfi13 (54016)
alfi13 júl. 28. Creative Commons License 54016

Úgy néz ki én is beleszaladtam egy csalóba. Teljesen eltűnt az Ebay-ról és az email-re sem válaszol. Nyitottam egy Cases-t. Menyi idő múlva bírálják el hogy jogos e a panaszom illetve közben van e valami teendőm? Előre is köszönöm a válaszotokat.

Honnandejo júl. 27. Creative Commons License 54015

Gyors kérdésem lenne. Adtam 2 negatívot pár napja egy "csalónak" aki 2 törött CD-t küldött és hopp eltűnt mindenféle előzmény nélkül. Ez hogy lehet?

Még ha esetleg küldene feedback reviziót akkor is ha nem is bagózok a kérésére akkor sem törlik amit én adtam. Csak akkor ha én azt jóváhagyom!!! De nem is jött ilyen megkeresés. Semmi más módja nincs hogy a leadott feedbacket megváltoztassák.

"No matter what the outcome of your request is, please respect the buyer's decision."

http://pages.ebay.com/help/feedback/revision-request.html#submit

Köszi!

O_PETI júl. 26. Creative Commons License 54014

http://feedback.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewFeedback2&userid=gongshuanglong&&_trksid=p2047675.l2560&rt=nc&iid=321440751422&sspagename=VIP:feedback&ftab=FeedbackAsSeller

Ennek a csalónak végigkövettem a pályafutását a majdnem 100% feedbacktől a ki tudja majd hol áll meg-ig. Írtam neki többször, hogy csalás amit csinál de kamu válaszokkal lerázott. Az egyik vevője elég bátor volt, hogy a vásárlás után egyből negatívot adott és a kommentben jelezte a csalás tényét. Utána az eladó jelentette az ebaynek és a feedback megváltozott....

Itt jön a kérdésem:  Ha irreálisan olcsón kínál valaki egy amúgy felkapott terméket,  rácuppannak egyből több százan, akkor hogy lehet leállítani a folyamatot, hiszen a szállítási idő egy hónapja még nem telt le és ki tudja, hogy tényleg nem fog szállítani? Persze nem is tervez, de ezt az ebay miért hinné el?

Axióma júl. 25. Creative Commons License 54013

Egy szoval se mondtam, hogy CSAK a darabszam szamit... a 10ezer eladas altalaban ilyenkor 1 dolcsi alatti gyongyok, es hirtelen tabletet akar eladni tul olcson.

En egyszer voltam figyelmetlen, jo hat olcso volt, de nem annyira, az is ilyen volt hogy volt sok eladasa csak nem ugyanabban a szegmensben, egy andoid tv-stick csak nala beesett a vamhatar ala. Mondjuk nyilvan visszakaptam.

Előzmény: matuka10 (54012)
matuka10 júl. 25. Creative Commons License 54012

Én rendeltem ebay-ról olyan valakitől tablet pc-ét akinek 10000 feletti eladása volt és már 4 éve ebay-os  és rajtam kivül még több ezren és mindenkit átvágott a tabletes vásárlással.

Előzmény: Axióma (54011)
Axióma júl. 25. Creative Commons License 54011

Nem a szoveg a baj/gyanus, hanem a neve mellett az a 4-es szam... egyelore viszont nem tudsz semmit tenni, varj, de vszinu ebbol case - escalate kell legyen.

Előzmény: bj13 (54010)
bj13 júl. 24. Creative Commons License 54010

Sziasztok!

Egy keddi vásárlásom mellett ezt találtam:

"We had to remove this listing from the site and you're not required to complete the transaction. If you've already sent payment, the sale should process as normal and you don't have anything to worry about. If you have any questions about delivery, please check tracking or contact your seller. If you run into any trouble along the way eBay is here to help. Please visit the Resolution Center to help resolve any problems you may encounter."

Ilyenkor mi a teendő?

Ötlet?

nyubocs júl. 24. Creative Commons License 54009

Az nem (nekem is van 11 üzenetem a képek kis mérete miatt)

Előzmény: Savanyuhas (54008)