Keresés

Részletes keresés

Bazsika_ Creative Commons License 2005.02.07 0 0 185
Üdv! A tesla b100 tegnap teljes pucoláson esett át, de a felvétel nem igazán jó néhány módban.(1ébként most vettem észre eddig nem próbáltam) ugyebár a sávváltó gomboknak van négy állása.(1-4,3-2,stereo, ha az összes ki van nyomva (nincs benyomva egyik sem) ((ezt jól megaszontam)). A deck egy videoton ea6383 S második tape kimenetén csücsül. A jelszint mérésére egy akai cs-m3-as decket használtam tape 1-re kötve hibák módok szerint: 1-4 - nincs hiba, jell korrekt csilingel mint atom 3-2 - tompa hang kevesebb jel Sztereó - bal ch. korrekt a jobb ugyan az mint elöbb. de ha ha nincs benyomva egyik gomb sem, jó mind a két csatorna szól mint atom, leveri a lécet. (mondjuk a bigyuszok ami odanyomja a szalagot a fejhez az ki lett cserélve.) Lejátszásnál nem mindegyik szalagnál jelentkezik ez a probléma, ami épp most megy az qrvajól szól, nincs ilyen gond sztereóban. Esetleg a fejek nincsenek rendesen beállítva?
Bazsika_ Creative Commons License 2005.02.07 0 0 184
Kedves Spacc! Jóvaan naa spongyát rá azt kész.Ma szar volt a napom és ez így kijött belőlem a fórumot olvasva, de remélem nem haragszol.
Előzmény: spacc (182)
spacc Creative Commons License 2005.02.07 0 0 183

terém!

 

Látod, mibúl lessz a cserebogár!  Pár év, és te is célpont leszel!

Az a tündéri, hogy emlékeim szerint annó én is ilyen wottam. Gyere cipó, hamm bekaplak!  De mosmár értem atyóm akkori pajkos szemvillanását... ugyan ez jutott eszébe. i tak dalse...i tak dalse..

Előzmény: tere (178)
spacc Creative Commons License 2005.02.07 0 0 182

Bazsika!

 

Ne jácc mán itt nekem szűzjányt! Ki baxtatott tégedet? He?  Kérdezted, hol a topictárs, és közöltem véled, hogy nem tom. Szal nem is értem, mit szíttál mejjre ezen.

Amúgy meg nagyon örülünk mi vén faszok, hogy a felnövekvő generáció is felfedezi a régi technika szépségét, és eszünk ágában sincs baxtatni őktet a koruk miatt.

 

Ha van türelmed, és időd, körbeolvasgatol az audioland topicban, akkor látni fogod, hogy ahol lehet inkább segítünk.

 

Na spongya rá!   Pusszantalak!

Előzmény: Bazsika_ (181)
Bazsika_ Creative Commons License 2005.02.07 0 0 181
Köszönöm.
gabocza1 Creative Commons License 2005.02.07 0 0 180

Kedves Bazsika!

 

Igazad van, nekem jó a memóriám, és emlékszem, 16 éves koromban, épp így lázádtam amikor a vén f@szok  elkűldtek a p*csába, hogy "mit okoskodsz kis hülye" kurva rosszul esett, igy hát kerültem is őket rendesen. Szóval örülök hogy itt vagy és nem b@sztatlak az életkorod miatt, de elvárok némi toleranciát, lökött humorunk iránt, amint látod, egymást sem kíméljük, úgyhogy.../mennyap*csába...:)))/

Előzmény: Bazsika_ (179)
Bazsika_ Creative Commons License 2005.02.07 0 0 179
Nem az a baj,csak azt utálom hogy ha az ember fiatalabb az átlagnál (jelen esetben 20-30 év vagy fene tudja) lehúzzák a p*csába.Inkább örülnének neki hogy egy 16 éves ember bakelitet és orsós/kazettás magnót hallgat nem azt a szar cd-t.Sőt azon se mai zenéket.
Előzmény: tere (178)
tere Creative Commons License 2005.02.07 0 0 178
No para! Türelem... :D
Bazsika_ Creative Commons License 2005.02.07 0 0 177
Ez a többieknek is szól!!!!! (tisztelet a kivételnek)
Bazsika_ Creative Commons License 2005.02.07 0 0 176
Hehe :-) JÓÓÓVAN NA (azért mert 16 éves vagyok attó az még nem jelenti azt hogy KIS PÖCS vagyok NNNna OKÉ??? De egyébként nem haragszom rátok de azé ezt MÁSKOR TALÁN MÉGSE .... köszi) csak eddig sűrűbben írt.
Előzmény: spacc (172)
tere Creative Commons License 2005.02.07 0 0 175
1ébként meg a legegyszerűbb koaxra RCA-t vagy jack-et szerelni...
tere Creative Commons License 2005.02.07 0 0 174

60ommoss? Az meg hova kell?!

Én végig interconnectről beszéltem, nem hangszóróról...

Előzmény: spacc (171)
quad Creative Commons License 2005.02.07 0 0 173

Ki tudja, ez a sokszor emlegetett Thököly úti bolt meddig van nyitva?

Telefont nem tud senki?

spacc Creative Commons License 2005.02.07 0 0 172

Bazsika!

 

metziv nagyfiú már, nem kér tőlünk engedélyt kimaradásra....

Előzmény: Bazsika_ (168)
spacc Creative Commons License 2005.02.07 0 0 171

Kössz. Terém!

Maradok a rövid, harvastagságú, kurvasokeres rezekné.  Ami a hanxórót illeti. :)))

Koaxa meg pöcsöjjön, aki szeresse. Bár momentán szükségem lenne vagy 5 méter igen-igen vékony 60 ohmosra, de ez scart-scart kábelho kéne a progressiv scanból kifolyólag.

Előzmény: tere (169)
The Rambler Creative Commons License 2005.02.07 0 0 170
mennyire van sanszom arra, hogy a Thököly úton kapok 'uj' fejet a kastánomba? mert akkor nem csencsenlém L.

thx
tere Creative Commons License 2005.02.07 0 0 169

:D

Ha UTP? OK, akkor lekódolom az egészet MPEG2-be mondjuk 10MBps-on Scopusszal, IP alapon tovaküldöm a búsba 100m-ig, vagy üvegszálon, mikron stb... amíg csak akarom, majd amott dekódolom és mégis kutya baja. :)

Jójaz a koax, na. RG59B/U. Erre esküdni merek. Meg arra a hőn emlegetett STP-re is.

Ami érdekes lehet még: Klotz J105, GY107. Meg a Belden H155. Ez utóbbi mániákusoknak való teflonos-ezüstös. Ha jól emlékszem.

Előzmény: spacc (167)
Bazsika_ Creative Commons License 2005.02.07 0 0 168
metzivről tudtok valamit???
spacc Creative Commons License 2005.02.07 0 0 167

terém!

Én meg akkor az antennakábelemet lecserélem egy jól méretezett bádogcsöves tápvonalra, a mikrohullámú mérnökök mek mennyenek el a bús pénbe..... =:DDDDD

 

Amúgy, meg ha koax, akkor már dukálna hozzá minima egy jó kis BNC-csati, nem ez a nyomoronc rca. 

Ha meg már lúd, legyen kövér, noh dazu az egész rencert átgányolnám 75 vagy 60 vagy 50 ohmosra....

Előzmény: tere (166)
tere Creative Commons License 2005.02.07 0 0 166

Ha ki akarod próbálni, adok én neked igen jó koax-RCA-s zsineget. Én csak ilyet használok hangra és S/Pdif-re is. :)

Előzmény: Linn Sondek (161)
spacc Creative Commons License 2005.02.07 0 0 165
totál arányos ár, sőőőőt!   még kedvezőnek is mondható, tekintettel arra, hogy a "nem megy"-hez képest a "megy" állapot legalább annyit ér, tehát az árképzés eccerü kékpete:   2xnemmegy=1xmegy  na ja, mellé még ott a kedvezmény.... az a tízezer... :)))
Előzmény: quad (164)
quad Creative Commons License 2005.02.07 0 0 164

Rambler!

 

A múlt héten a Király utcába beérkezett egy ilyen hangszórós, kofferes Revox, ott 40 ezerért is odaadták volna. Igaz valami kisebb gond volt vele (szerintem nem oldott ki a fék, mert szorultak az orsozó tengelyek). Mondták, hogy másnap elviszi egy "gyüjtő" - Valószinűleg most ez az "úriember" árulja - kisebb javítás után -  de már 70-ért. 

Előzmény: The Rambler (159)
spacc Creative Commons License 2005.02.07 0 0 163

Linn!

 

" Namost a vicc az, hogy sokszor-bár maga a dugó anyaga nem ferromágneses-, a felületvédelemkor felvitt valamelyik réteg az..."

 

Tegyük fel, hogy réuből vagyon. Akkor a felületvétedel lehet  nikkel, vagy arany. Ha arany, akkor az alá nem fognak mást galvanizálni, mert a réz-arany galvánkötés nagyon jó, és tartós. 

Amúgy én úgy utálom az RCA-t mint a szart, ha tehetném csak XLR (Canon) csatikat használnék, bár sok helyet foglal....

Előzmény: Linn Sondek (161)
gabocza1 Creative Commons License 2005.02.06 0 0 162

Amúgy jó!:)

Arra azért vigyázz, hogy ne legyen leharcolva, mert a felújítás nem 20 forint!

Előzmény: The Rambler (159)
Linn Sondek Creative Commons License 2005.02.06 0 0 161

Ezzel a mágnesezhető/nem mágnesezhető dologgal először Androvics Lászlónál hallottam egy kis bemutatót. Minden teljesen azonos volt: kábel, rendszer forraszanyag, csak az egyik dugó a permanens mágnesere reagált a másik nem. És mitet gondolsz, melyik vót jobbhangú?

Namost a vicc az, hogy sokszor-bár maga a dugó anyaga nem ferromágneses-, a felületvédelemkor felvitt valamelyik réteg az...

Toteléknél, Kácsáéknál végignéztül a teljes készletet: mind reagált a mágnesre((((

 

Az a vicc, hogy talán amit Tere javall, az lehet jó, mert az első hallott bemutatónál sem voltak méregdrága RCA dugók felvezetve...

 

Előzmény: spacc (160)
spacc Creative Commons License 2005.02.06 0 0 160

Te Linn!

 

Ha netántán, esetleg, de tényleg, ha mégis csak mágnesezhető ercéá zajzatot kapnál, akkor mint minden jó magnósnak, nekem van demagnetizáló ketyerém.... :))))

Előzmény: Linn Sondek (158)
The Rambler Creative Commons License 2005.02.06 0 0 159
most került fel az apronetre (audio-deck) egy Revox A77 3 motoros magnyó.
Sztem a kép róla más, mert asszongya hangszórók az oldalán, de a fényképen nem láccik.Árat persze nem ír.(hadd kapjon az embör szívrohamot inkább telefon közben :)

Jó masina amugy?
Linn Sondek Creative Commons License 2005.02.06 0 0 158
Az... nekem is teccik))) Pont jó lesz a kanpityer mellé másodrencernek)))
Előzmény: tere (156)
tere Creative Commons License 2005.02.06 0 0 156
Az egy állat konfig!
Előzmény: Linn Sondek (154)
tere Creative Commons License 2005.02.06 0 0 155

Mennyi nem mágnesezhető RCA-t küldjek? :DDD 300-350Ft /db itt a sarki barkácsboltban. Canare... :D

Előzmény: Linn Sondek (153)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!