Keresés

Részletes keresés

csumpika Creative Commons License 2001.06.07 0 0 2370
Sziasztok az érdekelne hogy tudtok e valamit a sóférgekről.Épp azt keltetek az ivadékoknak. kösszi
NiBiru Creative Commons License 2001.06.07 0 0 2369
(Ezt a hozzászólást egy új, ideiglenes regisztrációval írom, mert a régi valamiért nem műxik, de az vagyok, aki eddig is voltam) :)

Macerás olyan szempontból, hogy eleve ugye nem tudsz otthon üveget vágni,
tehát levágatni olyannal kell, aki ért hozzá. Hazaszállítás, és összerakás
közben megsérülhet az üveg, összekened még a micsodádat is szilikonnal,
aztán meg fortyogsz, hogy "miért voltam ilyen marha, hogy nekiálltam..."
mert az a pénz, amit egy profi akváriumkészítő ma elkér a ragasztásért, az
igazán túró.

Előzmény: Colorado (2365)
Sequoia Creative Commons License 2001.06.07 0 0 2368
KBalazs!
Úgy látom, senki nem válaszolt neked. Én nem vagyok nagy guru, de a következő a véleményem. Ha élő növényeket akarsz, akkor felejtsd el az izzólámpát. Aranyhalam soha nem volt, de valahogy úgy gondolnám, hogy eleve nem nagyon férnek meg a növényekkel, hacsak valami nagyon robusztus gazt nem találsz. Növényekhez érdemes spec fénycsöveket használni (ezekről találsz elég sok véleményt a fórum korábbi oldalain). Ha nem lesz növény, akkor saját esztétikai érzéked dönt. Sokak szerint az izzólámpa fénye szebb. Az mindenesetre tuti, hogy pontszerű fényforrás, és emiatt jobban néz ki, mint a neon (aminek a fénye elég egyenletesen szétszóródik mindenfelé, míg az izzóé láthatóan egy irányból jön, és nagyon szép árnyékokat csinál a talajon, ha fodrozódik a víz, meg a halak is szépen be tudnak csillanni tőle). Viszont a standard izzók fénye nagyon sárga, ami nem biztos, hogy jól néz ki. Én neoncsövekkel világítok, de fel van szerelve két mini halogén spotlámpa is, és este a neonok kikapcsolása után ezek még menni szoktak egy darabig - a halaknak naplementeszimuláció, nekem meg hangulatfény, iszonyú jól néz ki.
Előzmény: KBalazs (2351)
bmw001 Creative Commons License 2001.06.06 0 0 2367
Józsi bácsi:

Te kerestél suttoni-t, ugye? Találtál?
Nekem a nagykerből azt üzenték, hogy leciánozták azt a folyót Venezuálában, amelyben élt, s így kipusztult a természetes élőhelyén. Én ezt egy lusta cigány dumának tartottam már akkor is, (meg most is:), de nem mertem anno megirni Neked.

Nigrolineatusod van, ha jól emléxem? Hol vetted, és mennyiért?

Ez a krumpli, Q... jó ötlet. Én meg szívtam eddig a "megkövezett" salátalevéllel.

ui.: remélem a perlitbetont nem szereti:) drága volt, ugyanis.

SÜGÉR Creative Commons License 2001.06.06 0 0 2366
Hello Pozi meg mindenki!

De ha attol vakarodznak mert lagy a viz akkor mivel lehetne folyamatosan azonos kemenysegen tartani?

koszi!

Colorado Creative Commons License 2001.06.06 0 0 2365
okés majd még meglátom, most pár hétig, vagy egy hónapig még biztos nem, mert nem vagyok otthon. Mindenesetre köszi.

Mit jelent az, hogy macerás? Végülis az nem gond, a nagy kérdés az hogy nagyon el lehet-e cseszni? Végülis persze, hogy macerás, minden az elsőre, de ha egy szép napon mondjuk elkezd szivárogni vagy szétesik az nagyobb gáz, mintha 2 álló napig tart össszeeszkábálni

Előzmény: Nibiru (2364)
Nibiru Creative Commons License 2001.06.06 0 0 2364
Nekem van egy használt aksim 8-as üvegből, tolótetővel ha érdekel, egy hozzá való vadonás új, még kifúratlan szekrénnyel együtt. A kettő együtt 26, ha érdekel.
Megcsinálni macerás, ha még nem csináltál ilyet, az új meg úgy 25 körül lehet. Mármint az akvárium, és akkor az még tető nélkül...
Ha érdekel, dobj meg egy emillel!
Előzmény: Colorado (2363)
Colorado Creative Commons License 2001.06.06 0 0 2363
Előre is elnézést, ha már teljesen lerágott csont, akkor állítsatok le.

kiskamasz-korom óta szeretnék egy nagyobb akváriumot, de mindig csak 20-30 litereseim voltak. Egy időben bújtam a könyveket, meg a boltokat jártam, hogy mit, hol, hogy mi mennyiért, de az utóbbi években se időm, se kedvem nem volt foglalkozni vele. most megint komolyan gondolkozom egyen, (bár lehet, hogy vmi megint megakadályoz mire odajutok.)

Beugró kérdésem a tapasztaltabb gurukhoz az lenne: egy (nagyságrendileg) 200 l-es akvárium mennyibe kerül (felszerelések nélkül)? Érdemes-e otthon megcsinálni vagy megéri inkább csináltatni?

egyelőre ennyi,
üdv
C

szucsr Creative Commons License 2001.06.06 0 0 2362
G-cart

Szóval az után érdeklődnék, hogy a Tetra EASYBalance nevü termékét használta-e már valaki és milyen tapasztalatai voltak vele.

Probaltam kivancsisagbol, szerintem nem nagy cucc. Kell az a havonta egy vizcsere.

Robi

Előzmény: G-cart (2345)
Nibiru Creative Commons License 2001.06.06 0 0 2361
Ez egy mutáns orosz algaevő lehet! :)
Még a nyolcvanas években olvastam valahol, hogy a moszkvai patkányoknál egy olyan mutáció jelentkezett, amely csapat elkezdte enni a szerves műanyagokat. De az még hagyján, de meg is emésztették!
Előzmény: Nokiafan (2359)
pozi Creative Commons License 2001.06.06 0 0 2360
re!

suger:
szerintem nem betegek a halaid, hanem tul lagy nekik a viz. sok heleyen olvastam mar es nekem is voltak afrikai sugereim (amikor a biborsugerek leikraztak, kinyirtak mindet:((((() azok is vakaroztak neha.

Nokiafan Creative Commons License 2001.06.06 0 0 2359
nemsemmi!! a krumpli még: naja, de a háttér!!!!! :)))
Előzmény: Józsi bácsi (2358)
Józsi bácsi Creative Commons License 2001.06.06 0 0 2358
Nokiafan:
Nekem egy panaque van, ami kétnaponta kap egy fél (meghámozott, nyers) krumplit. A növényeket nem bántja...
Az akvárium hátfala a JUWE féle fekete müa. hab, amit a galád szépen csendben éjszakánként megzabált. Tenyérnyi foltokban hiányzik a műanyag....
vecserosz Creative Commons License 2001.06.06 0 0 2357

Oké! De a részletek furdalják az oldalamat !!

csero

bmw001 Creative Commons License 2001.06.06 0 0 2356
vecserosz:

Szerintem is verd ki a vejedből. Nem egy nagy élmény: egy buta, ronda, falánk hal. Ha azt mondom, hogy a polgári neve Roosevelt lazac, talán már nem is kell, ugye?

Előzmény: vecserosz (2354)
aquad Creative Commons License 2001.06.06 0 0 2355
Igen! Verd ki a fejedből. Ha érdekelnek a részletek később azt is elmondom.
Előzmény: vecserosz (2354)
vecserosz Creative Commons License 2001.06.05 0 0 2354
Hali !

Jó pár éve voltak halaim, de most újra szeretném kezdeni.

Nem ér kiröhögni, de piranhákra gondoltam.
Nagy baromság? Nem vagyok egy kigyúrt, kopasz, pitbullos állat, de kiváncsiságból megpróbálkoznék a tartásukkal.

Mindenképp segítséget szeretnék kérni !
Van esélyem a tartásukra, vagy verjem ki gyorsan a fejemből a dolgot?

Találtam egy honlapot: www.piranha.org ,de sajna németes vagyok, nem angolos:-((

Bocsi, ha már lett volna topic téma, de eddig nem találtam.

Előre is köszönöm segítségetek : csero

SÜGÉR Creative Commons License 2001.06.05 0 0 2353
Figyu SUSI 74!

A szitu ismerős! Valószinuleg hasvizkorral van dolgod! Ez általában az egyoldalu etetéstől van.
Ha táppal eteted őket akkor a SERA VIPANT vagy hasonlót de mindenképpen márkásat válassz! Hidd el régebben én is skót voltam ezen a téren, de megtanultam, hogy hosszu távon csak a márkás/bár igaz drágább/ táplálék a megbizható. Én is vetten kezdetben olcsó gagyi tápot, ami aztán sok halam halálát okozta./penészes,állott lett stb./
A megoldás: amennyiben tubival eteted oket azonnal állj le a féreggel való etetéssel!
A SERA gyogyszert ajánlom/Baktopur/ de elotte megprobálhatod a VERMOX tablettát/ Ez humán gyógyszertárban kapható - féreghajtó - egy tablettát porrá tőrsz, majd egy pohár viz kiséretében beontod az akváriumba!
Változatosabban etess!/ Mixet:50 százalék tonhal, salátalevél borsó spenót ezeket ledarálod, lefagyasztod, sajtreszelon reszelve eteted!!

SÜGÉR Creative Commons License 2001.06.05 0 0 2352
Hello mindenkinek!

Én még uj vagyok itt. Kb 3 éve akvarizálok, tudom ez nem sok idő. A segitségeteket kérem. Egyszerüen nem boldogulok a parazitákkal. A 3 év során sok betegséggel találkoztam de még egyik sem fogott ki igy rajtam. Nekem afrikai sügereim vannak és a vakaródzás már egy jó 2 hónapja állandónak mondható. Persze a SERA örömére kipróbáltam termékeinek széles skáláját, de 100 százalékosan egyik sem hatott. A vizet is sózom de nincs eredmény. Ha valaki használható ötlettel rendelkezik kérem irja meg. A másik gondom a fénycsövek. YSTY oldalán láttam /ez most nem reklám /v/akaródzik lenni/ szép megvilágitásu akváriumokat és érdekelne, hogy hogyan lehet azt a fényhatást elérni, hogy szinte az egész akvárium sötét legyen, a halak viszont ragyogjanak. Nekem Aqarelle- m van és az egész akvárium fényárban uszik ami kozel sem olyan szep mint az elobbi. Köszi.

KBalazs Creative Commons License 2001.06.05 0 0 2351
Sziasztok !
Először is üdvözlök mindenkit ! Mindenekelőtt el szeretném mondani, hogy /csak/ aranyhalakat tartok- ők a kedvenc halaim. Azt szeretném megtudni milyen előnye van a neoncsőnek a sima égőszálas lámpával szemben ??? / azon kívül, hogy kevesebbet fogyaszt. / Eddig sima asztali lámpával világítottam, de tervezek egy új medencét+állványt és még nem döntötttem el hogy milyen lámpával világítsam majd meg, pedig ez lényeges lenne az állvány tervezésekor ???
Vagyis neon kontra ízzó. Melyiket javasoljátok ?
Nibiru Creative Commons License 2001.06.05 0 0 2350
Ha fekszenek a homokon, akkor vagy valami nem stimmel a vízzel, vagy túl korán vetted el, és még meg van a szikzsákjuk. Ellenben enni akkor is esznek, csak sokkal kevesebbet.
Előzmény: csumpika (2349)
csumpika Creative Commons License 2001.06.05 0 0 2349
Hali adtam nekik valami apro rákocskát direkt ivadéknak vettem fagyasztott állítolag ez a legjobb /legelábbis ezt mondta a boltos/ De nem láttam enni őket csak fekszenek a homokon és kicsit uszkálnak. Amúgy hétfő reggel vettem ki őket az anya szájából. pá
Előzmény: Nibiru (2344)
pozi Creative Commons License 2001.06.05 0 0 2348
ja! meg annyit hozzateszek, h 100l -es akvarium eheim szurovel(300l/h).
guppipeti Creative Commons License 2001.06.05 0 0 2347
Kedves vizestársak! Mivel lehet etetni a zebradánió ivadékokat?
pozi Creative Commons License 2001.06.05 0 0 2346
re! en mar hasznaltam easybalance-t! egy nagy rakas ...az egesz - szerintem! bar csak 3 doboznyit vettem, de annyit nem er az egesz...ha mar mindenkeppen 'vegyszerezni' akarsz akkor az aquasafe-t valaszd! azzal nekem semmi gondom, a halak nagyon szeretik, foleg vizcserenel hasznalom, de siman is tettem mar a vizbe. a halak nyugodtak, sokat esznek, es meg egyszer sem fordult elo semmifele betegseg...
G-cart Creative Commons License 2001.06.05 0 0 2345
Hali Mindenkinek!
Először is remélem, hogy befejeződött az a balhé, ami vízhűtés ügyében pattant ki és számomra érthetetlen módon és minőségben zajlott. Korábbi kedvenc fórumomban (Ysty) nem tapasztaltam ilyet. (Kivétel talán a Zolika fantázianevű egyént.)
Szóval az után érdeklődnék, hogy a Tetra EASYBalance nevü termékét használta-e már valaki és milyen tapasztalatai voltak vele.
Üdv: G-cart
Nibiru Creative Commons License 2001.06.05 0 0 2344
Szia!
Azóta nem etetted meg őket?!
Azonnal adj nekik kaját!!!!
A kishalak rögtön éhesek, ne éheztesd őket!
Legegyszerűbb, ha FIX 1-est adsz nekik (piros tetejű) egy ideig, kb egy késhegynyit, és legalább kétszer, de inkább háromszor naponta.
Lényeg, hogy soha se éhezzenek, mindig legyen kajálás után "pocakjuk"!
Ha kedvezni akarsz, akkor fagyasztott artemiát adj nekik, imádják, és jól nőnek tőle.
Ami lényeg, hogy az ivadékokat nem szabad hagyni, hogy "kolduljanak", ha elmész az akvárium mellett.
Vagyis lehet, csak akkor lassabban nőnek, és ha kicsi korukban nem kapnak eleget enni, később a teljes méretük sem lesz olyan nagy.
Előzmény: csumpika (2340)
pozi Creative Commons License 2001.06.05 0 0 2343
re! eloszor is koszi az emilt birogabor. az arak egyebkent egesz turhetoek, ugy gondolom.
masodszor: a dezse fele tengeri akvarisztika c. konyvben olvastam, h a vegyes szures is eleg hatekony modszer lehet (pl.: talaj+kulso, belso+kulso stb.). errol mi a velemenye a nagyerdemunek? bar most, h elolvastam az utobbi par hozzaszolast, lehet h megprobalkozom en is egy szurorendszer megepiteseval...megis ez tunik a legjobbnak.
Nokiafan Creative Commons License 2001.06.05 0 0 2342
köszi, :) addig jó, míg nem eszi ez is a növényeket, pláne ha meg unalomból eszi!! mert, ha még csak éhes lenne... .))
Előzmény: Mur (2341)
Mur Creative Commons License 2001.06.05 0 0 2341
Hali!
Leforrázott salátaleveleket adtam az enyéimnek (egy követ raktam rá és lent is maradt). Bár azt vettem észre, hogy ha egyszer rákapnak a növényekre akkor csak úgy "unalomból" is tovább eszik, még ha volt ott más is. A salátalevéllel az a szívás, hogy a maradék kocsonyás trutyiként elég jól eltudja tömíteni a külső szűrőt.
Előzmény: Nokiafan (2339)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!