Keresés

Részletes keresés

c-stahl Creative Commons License 2015.01.22 0 0 76949

"amennyiben a régi nyílászárókat új, fokozott légzárásúakra cserélik, úgy AT-G60 fali légbeejtő beépítése kötelező" + mágnesszelep, reteszelve a páraelszívóval+ páraelszívó tetősík fölé vezetve.

 

Részletek a 11/2013. (III. 21.) NGM rendeletből:

 

4.3. A gázfogyasztó készülék légellátása, helyiségének szellőzése, az égéstermék elvezetése.

4.3.1. ... Ha a szellőző  levegő  beáramlását ventilátor hozza létre, akkor annak üzemét a gázfogyasztó készülék üzemével reteszelni kell. ...

4.3.2. Égéstermék elvezetés nélküli (nyílt égésterű), „A” típusú gázfogyasztó készülékek helyiségének levegőellátása, szellőzése Az „A” típusú gázfogyasztó készülékek biztonságtechnikai és egészségügyi szempontból kifogástalan üzemének biztosítása céljából gondoskodni kell a helyiség olyan légcseréjéről, ami az égéstermék és a használat során keletkezett egyéb szennyező anyagok koncentrációját az egészségügyi követelményeknek megfelelően korlátozza. A szellőző levegő térfogatárama a gázfogyasztó készülék egyidejű terhelésére vonatkoztatva legalább 12 m3/h/kW legyen.

 

 

 

Előzmény: kormi07 (76932)
halaloszto Creative Commons License 2015.01.22 0 0 76948

ne terjessz teveszmeket. a szendioxid mergezo. 

 

hirtelen ezt találtam neked: http://www.omikk.bme.hu/collections/phd/Gepeszmernoki_Kar/2009/Herczeg_Levente/ertekezes.pdf

 

18. oldal alja.

 

ha a levegőben sok a co2, akkor a tüdőben a vörösvértestek nem tudják leadni a saját széndioxidukat. amíg a vérben sok a co2 a levegőben meg kevés, a tüdőben "magától" a kiegyenlítődés fele megy a dolog, megy kifele a co2. ha a levegőben emelkedik a koncentráció, egyre kevésbé megy a vérből kifele. hiába van oxigén bőven, megfulladsz mert nem vesz fel a véred oxigént mert nincs hova.

 

lásd még apollo13, film is készült belőle. volt oxigénjük bőven, viszont nem volt elég co2 elnyelő moduljuk mert többen és tovább tartózkodtak a leszállóegységben mint amire tervezték.

 

lásd még búvár újralélegző készülék. nem levegőt vagy más direkt lélegezhető gázkeveréket visznek le, mert annak nagyrésze ugye nitrogén vagy más intert gáz, feleslegesen foglalja a helyet. oxigént visznek, és a kilélegzett levegőhoz folyamatosan adagolják, azt lélegzik be. ráadásul a kilélegzett levegőben is van oxigén, az sem veszik el teljesen, szuper mi? azonos méretű palackkal többszörös eltöltött idő. viszont a co2-t el kell tüntetni a kilélegzett levegőből, ezért az újralélegző készülék lényege a co2 elnyelő eszköz.

 

remélem nem volt túl unalmas.

 

Vajk

Előzmény: FOMA (76947)
FOMA Creative Commons License 2015.01.22 0 0 76947

A szén-dioxid nem mérgező, a veszélyt az oxigénhiány jelenti magas szén-dioxid arány esetében. A szén-monoxid a mérgező. Biztosan találsz rá szakirodalmat a neten, de ha visszaemlékszel az iskolai kémia órákra, ott tanultuk.

Előzmény: halaloszto (76946)
halaloszto Creative Commons License 2015.01.22 0 0 76946

hogyapicsaba ne lenne mergezo. nagyonis mergezo. persze nem annyira mint a szenmonoxid, de mondjuk 5% szendioxid tartalmu levegoben nincs sok idod. 

 

Vajk

Előzmény: FOMA (76945)
FOMA Creative Commons License 2015.01.22 0 0 76945

"ti fogtok széndioxid mérgesét kapni"

 

Abszolút kizárt, mivel a szén-dioxid nem mérgező.:-)

Előzmény: Wattocsak (76934)
Palási Creative Commons License 2015.01.22 0 0 76944

"hol vegyek ilyen oldalra kivezetős elszivót meg csővet amibe nem kötnek bele? "

 

 

 Az elszívók a tűzhely felett vannak bizonyos távolságra. Más a villanyé és más a gázé.

 

 

 A hozzávaló cső lehet alumínium un. hajlítható ( korábban Westernform légtecnikai csőnek is nevezték )  és lehet műanyag, pl. nagyon jó a narancssárga   csatorna cső. Nem árt egy visszacsapó szelepet is beleépíteni.

Előzmény: murray (76925)
murray Creative Commons License 2015.01.22 0 0 76943

igen a gázterv maga engedélyezett,  rajta van a főgáz pecsétje.  már így hozta az ember

Előzmény: c-stahl (76926)
Palási Creative Commons License 2015.01.22 0 0 76942

 Mondjad miért szabálytalan vételezés az   kormiónál  van leírva ?

 

 

 

 Készíttetett egy tervet, kifizette, majd a Tigáz ellenőrízte a tervet. Ezután    k. megcsináltatta a terve alapján a projektet, kijött a tigáz meosa  és leellenőrizte a munkát, hogy a terv szerint készült e, mindent rendben talált, megkóstólta a diót. Intézkedett a gázszolgáltatásról.

 

Volt ott elszívó -igaz vita tárgya, hogy meddig vezetjük ki. Nem volt viszont légbeejtő és  mágnesszelep se - mert a terven se volt.

 És erre egy másik muki csak úgy lekapja azt az órát  !

 

 

 

 

"Az meg, hogy milyen mesterrel dolgoztattál azt a munkája minősíti, a tervet és előírásokat semmibe sem vette, remélem azóta elvesztette a gázszerelői igazolványát."

 Ezt honnan veszed ?

 A meós mást állapított meg   - elfogadta, mert a tervek szerint készült  - feltételezem.

Na ezen kéne elgondolkodni !!

Előzmény: Wattocsak (76934)
Zozzantoz Creative Commons License 2015.01.22 0 0 76941

A musttól:)

Előzmény: joevagyok68 (76940)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.01.22 0 0 76940

Ezt irta.

vízmelegítő-állókazán megszűnik, másik helységbe kombicirkó felszerel

 

Gondolom zart egesteru....es mg az is lehet az a helyiseg nem is a lakasban van !

 

 fogtok széndioxid mérgesét kapni, 

A gaztuzhelytol ?

Előzmény: Wattocsak (76934)
Palási Creative Commons License 2015.01.22 0 0 76939

 Nagyjából ezeket kell megvizsgálnia   a felülvizsgálat során   : / ha érvényben van még ez   a részletes előírás /

 

 8.1. Törvényben előírt időszakos műszaki biztonsági felülvizsgálat

8.1.4. A műszaki-biztonsági felülvizsgálat során ellenőrizni, dokumentálni és értékelni kell a fogyasztási helyen felszerelt gázfogyasztó készülékek:

- gyártmányát

,- típusát

,- gyári számát,

Gázfogyasztó készülékenként ellenőrizni kell a készülék:

- rögzítését

,- tömörségét szivárgás ellenőrzéssel a készülék elzárót is beleértve

,- biztonsági berendezések (égésbiztosítás, határolók) működőképességét

,- bekötés megfelelőségét, (gumitömlő, tömítés

)- az elektromos bekötés szabályosságát, földelés, EPH meglététét

,- égéstermék elvezető cső szabályos kivitelét, rögzítését,

- égési levegőellátás biztosítottságát

,- égéstermék visszaáramlás esetleges jelenlétét

,- a hőcserélő állapotát megtekintéssel

,- az égő állapotát, égés egyenletességét,

- csatlakozási nyomás megfelelőségét, és az előírásnak megfelelő égőnyomást

,- gázterhelését (ha a fogyasztói berendezés mérőjével megállapítható)

,- hatásfokát műszeres méréssel, (indirekt mérés

)- koncentrikus égéstermék-levegő csővel szerelt „C” típusú készüléknél az égéstermék csőszivárgásmentességét műszeres vizsgálattal, (CO2 mérés)

- környezetét (éghető anyag, bútor közelsége, építészeti átalakítás miatti nem megfelelőség

)8.1.5. A műszaki-biztonsági felülvizsgálat során elvégzett hatásfokméréshez legalább kalibrált mérőműszert kell használni.

.A jegyzőkönyv:- első példánya a tulajdonosnál marad (az épület energetikai audit részeként kezelve)- második példányát a felülvizsgáló köteles 10 évig megőrizni.

 Természetesen találhat  hibát, De minden hibáért azonnal nem zárhatnak ki a fogyasztásból. Vagy ha igen, csak lesz aki megóvja, netán kártérítést kér.  Sőt akinél már minden vesztve van  feljelent pl. korrupcióért.

 És a 'Jóbarát' tanítása alapján nem is kell azonnal megnevezni a korrupció konkrét tárgyát elég annyi hogy  XY  korrupt a felülvizsgálatok során.

 Szóval a szolgáltatók se nagyon örvendenek ennek a munkának.

Azért az az óra lekapkodás/kizárás csak indokolt okok miatt lesz lehetséges.

Előzmény: Törölt nick (76929)
Palási Creative Commons License 2015.01.22 0 0 76938

"Most nem tudom, hogy ez a bizonyos kötelező ellenőrzés, amit tavaly ingyenessé tettek a lakosság részére (vagyis ráterhelték a szolgáltatóra), az ingyenesség továbbra is fennáll-e, tudja valaki?"

 Meg kell kérdezni a szolgáltatót. De szerintem ez púp nekik is a hátukon, mert ha mindent felülvizsgálnának, nagyon ráfizetnének.

 Kizárják a fogyasztót  ? Ok. de akkor egyszer csak nem marad ügyfelük.

Előzmény: Törölt nick (76924)
Dunit Creative Commons License 2015.01.22 0 0 76937

Az egyik rokonnál már négy éve hasonlót írt rá. annyi különbséggel, hogy majd ha lesz nyílászáró csere kell légbeejtő.  Volt elszívó, semmi mágnesszelep.

 Viszont a gázmeós nem a tervet hagyja jóvá, hanem a terv szerint készült munkát.

Előzmény: kormi07 (76932)
Dunit Creative Commons License 2015.01.22 0 0 76936

Azt elfelejtette hozzátenni, hogy később meghosszabbítja és ezzel kivezeti a héjazat fölé.

 Vagy csak ritkán  használja..

 Nem vagy kissé félős ?

Előzmény: Wattocsak (76934)
cat5409 Creative Commons License 2015.01.22 0 0 76935
Wattocsak Creative Commons License 2015.01.21 0 0 76934

Aztán ha szerencséd van akkor kijön egy másik ember a szolgáltatótól és leveszi az órát szabálytalan vételezés miatt.

 

Pár gondolat:

Az elszívót ha a padlásra vezetted az nem szerencsés, mert a tetőszerkezet fog elrohadni nagyon hamar az elszívott levegőben lévő szennyeződésektől, kis szerencsével eltüzeled a tetőt. 

Tehát remélem, hogy én értetem félre az írásod.

Légbeejtővel semmi probléma, mert ha lesz valami gond akkor csak ti fogtok széndioxid mérgesét kapni, ergó a szomszédokat nem veszélyezitek. 

Az meg, hogy milyen mesterrel dolgoztattál azt a munkája minősíti, a tervet és előírásokat semmibe sem vette, remélem azóta elvesztette a gázszerelői igazolványát.

 

Az már csak hab a tortán, hogy még el is dicsekedsz vele. Hát szerintem ez több mint elgondolkodtató.

Előzmény: kormi07 (76932)
halaloszto Creative Commons License 2015.01.21 0 0 76933

nekem hányódik valahol pár soha be nem épített 10-15éves darab. megkeressem?

Előzmény: _szerel (76931)
kormi07 Creative Commons License 2015.01.21 0 0 76932

Tavaly augusztusban csináltattunk gáztervet, vízmelegítő-állókazán megszűnik, másik helységbe kombicirkó felszerel, gázcső nyomvonal módosítás, régi készülékek csövének megszüntetése.

A gáztűzhely fölé rajzolt egy elszívót a tervező(a valóságban nem volt), meg ráírta a tervre, hogy "amennyiben a régi nyílászárókat új, fokozott légzárásúakra cserélik, úgy AT-G60 fali légbeejtő beépítése kötelező", vagy valami hasonlót.

Gáztervet a Tigáz engedélyezte, én feltettem egy használt, működő elszívót, függőleges kivezetéssel a padlástérbe(fa födém, szerencsémre), légbeejtőt nem tettünk, mágnesszelepet sem.

Jött a gázmeós, megnézte az elszívót, megkóstolta a konyhaasztalon lévő dióbelet, majd jóváhagyta a tervet.

Előzmény: c-stahl (76913)
_szerel Creative Commons License 2015.01.21 0 0 76931

Nem azonos a két típus, még áramlástanilag sem, és a a felálló csonkok egymástól mért távolsága is eltérő, kb 5mm-el :-(

Előzmény: c-stahl (76912)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.01.21 0 0 76930

Tenyleg megfordult a fejemben, hogy kidobom a gaztuzhelyt...es veletlenul tudni szeretnem..

Es nem ertek semmihez...

Igy se mondod el ?

 

Komolyan erdekel !

De erdekelhet olyat is, aki konvektort szeretne megszuntetni/leszerelni !

Igy se mondod ?  :-) 

Előzmény: c-stahl (76923)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.21 0 0 76929

Isten óvj az ingyenestől!

fizess érte és akkor talán nem egy barom jön aki azonnal kizárat a fogyasztásból ha talál valami hibát!

Előzmény: Törölt nick (76924)
halaloszto Creative Commons License 2015.01.21 0 0 76928

ha meg csobog az egesz, akkor ott a rendszer legmagasabb pontjan mar nincs benne eleg viz...

amugy inkabb ugy szokott elromlani, hogy beragad, meg kell tolni gyufaszallal ovatosan.

 

Vajk

Előzmény: ottakring (76927)
ottakring Creative Commons License 2015.01.21 0 0 76927

A mellékelt képen automata légtelenítők vannak. Ha úgymond betekered, azaz lezárod, akkor a felgyülemlő levegő nem tud eltávozni a rendszerből. Jó félig ki kell tekerni, akkor szükség esetén automatikusan légtelenít. Ha netán víz spriccel ki rajta, akkor megadta magát, lehet cserélni.

Előzmény: méray (76908)
c-stahl Creative Commons License 2015.01.21 0 0 76926

Engedélyezett gázterv?

Mibe kötnének bele, hisz 2010 előtt telepített.

Előzmény: murray (76925)
murray Creative Commons License 2015.01.21 0 0 76925

itt van előttem a gázterv. az elszivó típusra illetve kivezetés módjára (födém vagy oldalfal) sem a rajz nem tér ki sem a leírás.

a mérnök is azt mondta hogy tökmindegy.

 

annyit ír hogy 2010 előtt telepitett elszivó és légbeeresztőt kell mondani. a légbeeresztő meg van adva : Aereco Efa 581  (ablak) vagy a rajzon AIR tonic ATG60 van. ez a fali.  én falit akarok. 

hol vegyek ilyen oldalra kivezetős elszivót meg csővet amibe nem kötnek bele? 

Előzmény: c-stahl (76913)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.21 0 0 76924

Ez így van sajnos, sokan meg szívták, akik ablakcserét végeztek, utána kötelezték őket ilyen kényszerüzemű elszívóra. Nem olcsó a gázelzáró mágnesszelep sem, meg a többi.

 

Tavaly nekem is leste a kéményseprő az ellenőrzésénél, hogy milyen ablak van: hagyományos van, és marad is. Inkább javítom, karbantartom, de a konyhában nem fogok ablakot cserélni.

 

Legutóbb azt hallottam a Híradóban, hogy a kéményseprőnek ezentúl be kell mutatni a kötelező gázellenőrzés jegyzőkönyvét. Pedig azt hittem, majd csak a legközelebbi gázóracserénél fogják kérni.

 

Most nem tudom, hogy ez a bizonyos kötelező ellenőrzés, amit tavaly ingyenessé tettek a lakosság részére (vagyis ráterhelték a szolgáltatóra), az ingyenesség továbbra is fennáll-e, tudja valaki?

Előzmény: joevagyok68 (76920)
c-stahl Creative Commons License 2015.01.21 0 0 76923

Nem írom le.

Csak ismételni tudom magamat, nem érdekel, hogy kinek mi a véleménye az előírásokról, szabályokról.

Leírtam, hogy mik a követelmények. De követelmények miatt ugye nem én vagyok a hibás?.-) (Gondolom ismerjük a mondást: Szólj igazat, betörik a fejed.)

MNeg hátha olvassa ezt a fórumot olyan ember is, aki mondjuk, véletlenül, tudni szeretné, hogy mi az előírás, és nem ért mindenhez...

 

Előzmény: joevagyok68 (76921)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.21 0 0 76922

Ezeket majd szépen át fogják kötni egy dróttal, mint a régi hőkioldós biztosítékokat.

Előzmény: joevagyok68 (76915)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.01.21 0 0 76921

Es azt leirnad szivessegbol, hogy mi a feltetele/szabalya ha valaki szeretne megszuntetni a vezetekes gaztuzhelyet ?

Mi a szabalyos ? eljaras/kivitelezes konyhai gazcsap kornyeken ?

 

Amugy meg a pb gazossal mi van ? Arra mi a szabaly ?

Előzmény: c-stahl (76919)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.01.21 0 0 76920

Nekem csak az furcsa/nem eletszeru, hogy felkel a paraszt hajnal negykor, inna egy kavet amit tuzhelyen fozne le 4 perc alatt......ezert kell menjen az elszivo kozben.

Előzmény: c-stahl (76919)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!