Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2015.01.22 0 0 76998

fel meter hosszu, nevleges atmeroju

Előzmény: halaloszto (76997)
halaloszto Creative Commons License 2015.01.22 0 0 76997

ismerem. a szabvány fél méter névleges átmérőjű csővel mér, 15Pa mellett adja meg a légszállítást. 

 

gondolhatjuk hogy a kísérletben pont totál fojtva van, nincs légszállítás, ezért ponthogy maximális a nyomás. viszont ezek a ventik képtelenek igazi nyomás létrehozására, ha közvetlen befognám talán meglenne az 50Pa, de lehet akkor sem. ki kellene probaljam

 

Előzmény: c-stahl (76996)
c-stahl Creative Commons License 2015.01.22 0 0 76996

http://www.vivanyi.hu/katalogusok/para_informaciok.pdf

 

UNE EN 61591 szabvány

A konyhai elszívó-berendezésekre vonatkozó UNE EN 61591 szabvány a valós - köbméter óra (m3/óra) alapú - légszállítási teljesítményt, valamint a kürtőben lévő nyomás nagyságát (Pa) értékeli egy adott ellenőrzési ponton.

Az elszívási teljesítmény és a zajszint érvényes összehasonlítása csak akkor lehetséges, ha valamennyi mérést ezen szabvány szerint végeztek.

 

UNE EN 60704 szabvány

A konyhai elszívó-berendezésekre vonatkozó UNE EN60704 szabvány a működés közben decibelben [db(A)] mértmaximális zajszint nagyságát vizsgálja. A mérések visszhangmentes, vagy félig visszhangmentes kamrákban történnek.

 

 

Előzmény: halaloszto (76992)
balsa02 Creative Commons License 2015.01.22 0 0 76995

100W-tal csak a levegőt kavarják ezek a radiális ventik, nem szívnak azok semmit.

Előzmény: Wattocsak (76994)
Wattocsak Creative Commons License 2015.01.22 0 0 76994

Hát nem.

Előzmény: halaloszto (76992)
balsa02 Creative Commons License 2015.01.22 0 0 76993

Az enyémre rá is állhatok, akkor kibír 500Pa-t is? :)

Előzmény: Wattocsak (76991)
halaloszto Creative Commons License 2015.01.22 0 0 76992

nekem ebbol az jol le, hogy egy konyhai elszivo az eletben nem csinal 50Pa-t.

 

Vajk

Előzmény: Wattocsak (76985)
Wattocsak Creative Commons License 2015.01.22 0 0 76991

Bármelyik ajtó. Csak 8 kg-t kell megtartani.

Előzmény: balsa02 (76989)
sjohn Creative Commons License 2015.01.22 0 0 76990

A szakma az szakma...

Előzmény: balsa02 (76989)
balsa02 Creative Commons License 2015.01.22 0 0 76989

Azért majd szólj, ha majd megtaláltad az a konyhaajtót ami ellen tart 50Pa-nak. :)

Előzmény: Wattocsak (76985)
Wattocsak Creative Commons License 2015.01.22 0 0 76988

Harag? 

 

Viccelsz? :-) Miért lenne harag? Véleményeltérés az igen, de ettől még simán mehetünk a kocsmába egy sörre.

Előzmény: kormi07 (76987)
kormi07 Creative Commons License 2015.01.22 0 0 76987

Vazze:-), ez komoly.

 

Az elszívót ha a padlásra vezetted az nem szerencsés, mert a tetőszerkezet fog elrohadni nagyon hamar az elszívott levegőben lévő szennyeződésektől, kis szerencsével eltüzeled a tetőt.

 

Az életben nem fog elrohadni semmi sem, sima cseréptető, átfúj rajta a szél, az elszívó meg nem lesz használva, mint említettem, előtte sem volt.Egyébként a padlásajtó is innen nyílik, üzemszerűen fel van támasztva néhány centire, de télen, zárt állapotában sem a tökéletes tömítés netovábbja.

 

Légbeejtővel semmi probléma, mert ha lesz valami gond akkor csak ti fogtok széndioxid mérgesét kapni, ergó a szomszédokat nem veszélyezitek.

 

Ebben a helységben eddig egy B típusú gáz állókazán volt, az megszűnt, egy másik helységben lett felszerelve egy kombicirkó, C típusú, értelemszerűen zárt égésterű, mivel lakótérben nem nagyon engedélyeznek új beépítésként B típusút már.A légbeejtőt a gáztűzhely miatt abban az esetben kellett volna felszerelni, ha a konyha nyílászárói a 40 éves romok helyett újra cserélődnek valamikor.Tehát az átvétel idején a régiek vannak bent, ergo légbeömlő sem kell.

 

Az meg, hogy milyen mesterrel dolgoztattál azt a munkája minősíti, a tervet és előírásokat semmibe sem vette, remélem azóta elvesztette a gázszerelői igazolványát.

 

Teljesen hivatalos minden, gázterv,engedélyezés, csőhegesztés, óra le-fel, nyomáspróba, gázmeo.

 

Az már csak hab a tortán, hogy még el is dicsekedsz vele. Hát szerintem ez több mint elgondolkodtató.

 

Gondolkoznod azon kéne, hogy ha elsőre nem értesz meg valamit, akkor van-e értelme ennyi negatívumot azzal kapcsolatban feltételezned/leírnod.

 

Az egész abból indult ki, hogy kell légbeömlő, munkaponti vizsgálat, gázszelep, meg mitudomén még micsoda egy gáztűzhely üzemeltetéséhez, miközben azt ugye nem tudjuk, hogy az a gáztűzhely milyen körülmények között is üzemel.

Nekem nem kellett, hivatalosan sem.

 

Aztán ha szerencséd van akkor kijön egy másik ember a szolgáltatótól és leveszi az órát szabálytalan vételezés miatt.

 

Valószínű.

 

Nincs harag:-)))))))

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Wattocsak (76934)
Wattocsak Creative Commons License 2015.01.22 0 0 76986

Van program amivel a légcserét lehet számolni, de szerintem talán 5-en tudják kezelni:-) Ez a program írója mondta nem én találtam ki.

A természetes légcserénél nagy probléma a szél. Nem elég, hogy állandóan változik az iránya, és ha ez nem lenne elég még az erőssége is elég hektikus. Tehát számolhatatlan. A ventilátort meg elég jól tudom számolni és tudom mi várható tőle.

Aztán már nem is kell megemlíteni a téli és nyári állapotot.

Előzmény: c-stahl (76984)
Wattocsak Creative Commons License 2015.01.22 0 0 76985

Nézzük csak mi az az 50 Pa. Tételezzük fel, hogy a konyhádban van egy elszívó ventilátor ami 50 Pa nyomáskülönbséget hoz létre. 

Becsukod az ajtót és a konyhából ki akarsz jönni:

  1. befele nyílik az ajtó ekkor ha lenyomod a kilincset kirobban az ajtó a képedbe, mivel az ajtóra kívülről közel 8 kg erő hat és befelé tolja az ajtót. Peches esetben ha az orrod van elől akkor simán orrba vág, vagy ha papucsban közlekedsz és a lábad van elől akkor a nagy lábadról leugrik a köröm:-)
  2. Kifele nyílik az ajtó. Ekkor megint csak kellemetlen a helyzet, mert nem tudod kinyitni az ajtót mivel ekkor is legalább 8 kg erővel kell húzni az ajtót, ergó szép lassan letéped a kilincset és nem tudsz kijönni:-) 

Tehát a légbeejtőt nem a hóbortos gépészek találták ki.

Előzmény: balsa02 (76972)
c-stahl Creative Commons License 2015.01.22 0 0 76984

Azért csak el lehet követni vmiféle méretezést ( külső és belső levegő sűrűségkülönbségéből, a helyiség magasságából származó gravitációs felhajtóerőből), ha vki annál többet akar leírni, mint hogy, lyukas a ház és majd szellőzik :-)

 

Előzmény: Törölt nick (76983)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.22 0 0 76983

nem ! de mivel méretezni a természetes légcserét nem lehet, ezért ma a tervezők igy vetik le a felelősséget  biztos ami biztos alapon.

Előzmény: pajaci (76981)
halaloszto Creative Commons License 2015.01.22 0 0 76982

van olyan hely, ahol igy ertelmezik. de nincs ertelme agyalni rajta, mert idoben es terben is surun valtozik hogy mi a szabaly es hogyan ertelmezik. 

 

annyit tehetsz, hogy a gaztervnek megfelelsz es kesz. meg epesszel csinalsz mindent.


Vajk

Előzmény: pajaci (76981)
pajaci Creative Commons License 2015.01.22 0 0 76981

Tehát azt akarod mondani, hogy gáztűzhelyt csak páraelszívóval lehet üzemeltetni?

Előzmény: Törölt nick (76977)
c-stahl Creative Commons License 2015.01.22 0 0 76980

Ott ahonnan te is idéztél. 4.3.1.

Egyébként véleményed szerint egy gázellátás terve azt kellene beírni, hogy úgyis lyukas a ház, majd jön vhonnan a levegő, ne aggódjon senki?

Előzmény: balsa02 (76979)
balsa02 Creative Commons License 2015.01.22 0 0 76979

Úgy kell bekötni : a gáz mágnesszelep ne nyisson ki amíg a páraelszívó nem működik.

 

Ok ez lenne a gyakorlat. De hol van ez leírva? Most már tényleg érdekel.

Előzmény: Törölt nick (76977)
balsa02 Creative Commons License 2015.01.22 0 0 76978

A szellőző levegő beáramlását a légbeejtő luk hozza létre, nem az elszívó

 

Levegő áramlást nyomáskülönbséggel és legalább két lukkal lehet elérni. Nyomáskülönbséget vagy gépi úton (venti), vagy gravitációs elven (kémény) lehet létrehozni. Egy luk csak szükséges, de nem elégséges feltétel. És ahogy Wattocsak is fogalmazott, még egy passzív ház is tele van lukkal, gyakorlatilag a légbeejtő teljesen felesleges egy páraelszívó számára.

 

Sajnos a törvényalkotó a 4.3.1 c.) pontban egyszuszra túl akart lenni az A és B típusú készülékeken, de sajnos nem sikerül neki, mert a kérdéses mondat esetén a két készülékcsalád másképp viselkedik. Ami jó B-re (kéményes), tehát a rendelet mostani szövege, az nem jó az A-ra (kémény nélküli).

 

De egyébként a 4.3.1-es pont a.) b.) c.) d.) e.) mondatai között VAGY kapcsolat van. A e) pont pedig nem ír elő automatikusan záró szerelvényt.

 

Előzmény: pajaci (76974)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.22 0 0 76977

feltételezve hogy: a kazán zárt égésterű, a lakásban nincs más nyitott égésterű tüzelőberendezés :Pl. kandalló.

Akkor a páraelszívó a tűzhely fölé kell , 

Úgy kell bekötni : a gáz mágnesszelep ne nyisson ki amíg a páraelszívó nem működik.

A pára elszívó által kiszívott levegő pótlásáról légbevezetővel kell gondoskodni.

Na most a lényeg: vizsgálatkor az építéskori szabályoknak kell megfelelni.

Az építéskori előírásoknak viszont nem csak a gázkészülékeknek és azok bekötéseinek kell megfelelni hanem ezekkel összefüggő minden épület elemnek.

Ha pl ablak csere történik  akkor bizony a mostani szabályoknak megfelelően átalakítások kellenek.

Előzmény: joevagyok68 (76976)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.01.22 0 0 76976

Ha vegzel akkor hatha te elarulod vegre, hogy mi a helyzet turbos/zart egesteru cirko eseten a tuzhellyel , elszivoval ?

Mert amit szenacel bacsi bekopizott az a 'szabaly' nyilt egesterure vonatkozik !

Es szerintem kormibak se az lett felteve !!

Előzmény: Törölt nick (76975)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.22 0 0 76975

Felülvizsgálatot én is végzek!

hidd el lakótelepi lakások 40 % ban kizáratásra ítéltek!

 it a 70  es években épült házakra gondolok.

Kirohadt ablakokat újra cserélt lakó aki nem  oldotta meg a légellátását a készülékének azonnal kizárható.

stb .stb.stb.

kicsit fura a helyzet mert nem jogunk van a baleset veszélyes helyzet jelentésére hanem kötelességünk azt jelenteni.

Másik :

ha valaki megvádol hogy korrupt vagyok, és nem tudja bebizonyítani miből gondolod , hogy nem vádolom meg becsületsértésért, és nem fogom hitelrontásét elkalapálni. Persze jogi úton!

Előzmény: Palási (76939)
pajaci Creative Commons License 2015.01.22 0 0 76974

A szellőző levegő beáramlását a légbeejtő luk hozza létre, nem az elszívó. Elszívó nélkül is üzemelhet a gáztűzhely jól záródó ablakok mellett, ha van légbeejtő.

Én úgy tudom, a nyílt égésterű kazánoknál kell tiltani a ez elszívót, hogy ne szívja vissza a füstöt a kéményből.

Előzmény: balsa02 (76971)
balsa02 Creative Commons License 2015.01.22 0 0 76973

csak, hogy játszunk kicsit magyartanárosat a törvényalkotóknak:

 

Mit kell reteszelni? A ventilátor üzemét.

Mivel kell reteszelni? A gázfogyasztó készülék üzemével.

 

Mit jelent a reteszelés: lezárás.

 

Tehát, ha a gázkészülék üzemel, akkor reteszelni (le kell zárni) a ventilátor üzemét.

Üzemelhet a a gázkészülék ventilátor nélkül? Igen.

Üzemelhet a ventilátor, mikor a gázkészülék üzemel? Nem.

Előzmény: balsa02 (76971)
balsa02 Creative Commons License 2015.01.22 0 0 76972

Más kérdés, hogy ha az a 80-100 m3 összejön légbevezető nélkül akkor az a ház olyan mint a szita. :-)

 

passzívház blower door tesztjében <=0,6-os légcsere @ 50 Pa az előírás, tehát 80-100 m3/h simán összejön bármilyen házban egy páraelszívó hatására.

Előzmény: Wattocsak (76968)
balsa02 Creative Commons License 2015.01.22 0 0 76971

Én értem, de nem az van odaírva. Tárgyként a ventilátor üzeme szerepel. Vagy én nem tudok magyarul. :)

 

Ha a szellőző levegő beáramlását ventilátor hozza létre, akkor annak üzemét a gázfogyasztó készülék üzemével reteszelni kell."

 

Nincs kecmec, minden gázszelepet áramláskapcsolóra kell cseréni. Eztet mondja a tölvény kéremszépen.

Előzmény: Wattocsak (76969)
nixon70 Creative Commons License 2015.01.22 0 0 76970

Ha van elég víz a rendszeredben, álló szivattyúval tekerd ki a kupakokat.

Miután kifújta a levegőt, tekerd vissza, mert bizonyos esetekben szívhat is be levegőt.

Előzmény: méray (76908)
Wattocsak Creative Commons License 2015.01.22 0 0 76969

Pont fordítva! :-)

Tehát ha a szellőző levegőt ventilátor hozza létre, akkor a gázkészülék üzemét addig le kell tiltani, amíg a szellőztetés nem üzemel. Tehát a gázkészüléket addig nem lehet üzembe helyezni amíg a szellőzés nem biztosított.

Ebből az következik, hogy a páraelszívót akkor üzemeltetheted amikor csak akarod, de a gáztűzhely csak akkor tudod begyújtani ha az elszívás már működik.

Előzmény: balsa02 (76953)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!