Keresés

Részletes keresés

MBman Creative Commons License 2015.03.16 0 0 11876

Én nem eszkábáltam fel rá a térd tartót, szerintem felesleges.

Előzmény: bohrer (11871)
Neil_ Creative Commons License 2015.03.16 0 0 11875

Szia Gyuszimók,

 

Mostanában nem voltam,de örültem neki,hogy a Brigi elküldte helyettem.

Remélem jutottál valamire a problémáddal,kérlek majd jelezd.

Szia

Kitartást!

 

Előzmény: Gyuszimók (11839)
Neil_ Creative Commons License 2015.03.16 0 0 11874

Szia Brigi,

 

Köszönöm,hogy elküldted helyettem a telefonszámot és a nevet. :) Mostanában nem voltam és nem láttam a kérést.

Szia

 

Előzmény: Törölt nick (11848)
W_B Creative Commons License 2015.03.16 0 0 11873

Kedves "Ildikó" !

 

Köszöntelek, látom csak azért regisztráltál be, hogy rákérdezz a csodadoktorra.

 

Egyébként honnan tudod, hogy "Csordás József"-nek hívják ?

Mert ebben a topicban senki nem írta le.

 

Esetleg az email címéből találtad ki, amit "molnaragota1941" írt a 11834. hsz-ban ?

De abban leírja a tapasztalatait is, akkor miért kéred, hogy "oszd meg a tapasztalataidat"..?

Plusz ott van a facebook címe is, amin ott van, hogy Budapest, akkor miért kérdezed, hogy "melyik városban praxizál"..?

 

Csengettyű, molnaragota1941, gotti eva, puravidalita, dika.73, miért írtok mindannyian csak és kizárólag erről a csodadoktorról, ugyanolyan stílusban és hibákkal..?

 

Előzmény: Csengettyü (11872)
Csengettyü Creative Commons License 2015.03.16 0 0 11872

kedves Ágota!

 

kérlek, hogy oszd meg a tapasztalataidat is Csordás Józseffel kapcsolatban. én is hallottam róla, és reménységgel tölt el, hogy talán van egy ember, aki tud is velem kezdeni valamit, mert ezidáig semmit nem javult a gerincem. Nem tudom, hogy melyik városban praxizál. esetleg megírnád?

 

köszönöm: Ildikó

bohrer Creative Commons License 2015.03.15 0 0 11871

Csatlakozom ! Én is a KIROMED Praktik deluxe változatát vettem meg, a 45E-est , használtan 30-ért, hason fekve használom, tökéletes. Állítólag a térd támasztásához kellene egy rúd, ami csak az 55E-es Delta-n van. Viszont a helye ott van a Praktik-on is, keresztben a csőnek és felülről a csavarnak is. Fél collos vízvezetékcső 30cm, és ráhúzva 2 réteg szivacs csőhéj. Igazából amikor ráfekszem, nem látom hasznát, de már vissza nem szerelem.

 

Igy használat után nem látom értelmét a legdrágább csapágyazott pad megvételének, próbáltam azt is, az sem jobb, ez is tökéletes.

Előzmény: MBman (11860)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.15 0 0 11870
Nekem sem jelent gondot a rövid karú és remélem ez így lesz
mindig :)
Előzmény: 1323333 (11867)
Gyuszimók Creative Commons License 2015.03.15 0 0 11869

Köszönöm !

Előzmény: Törölt nick (11848)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.03.15 0 0 11868

Köszi mindkettőtöknek, akkor valószínűleg a Wellimpex Apollo lesz, az van készleten, és nem csak bemutatótermi darab, amit csak személyesen lehet átvenni, hanem ki is szállítják.

(Ha esetleg nem tudtok jobbat / olcsóbbat)

 

1323333 Creative Commons License 2015.03.15 0 0 11867

köszi.közben rájöttem nekemm fitt pro van.hosszú karos, de mindegy...letudok hajolni...hs rövid lenne se lenne baj.

Előzmény: Törölt nick (11864)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.14 0 0 11866
Én is elégedett vagyok a fittel, hason is remekül tudom használni. DE! pl.egy lumbágónál, amikor az ember a cipőjét sem tudja bekötni, elég hajszás lenne a lehajlás.
Akkor jól jön a hosszú kar:-)


Remélem ez velünk nem töeténik meg!
Előzmény: 1323333 (11862)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.14 0 0 11865
Megnéztem a padot, amit meg akarsz venni.
Elolvastam a paramétereit. Hát én nem venném meg! Tudod miért? Mert feszített szövet. Az a fémrúd mellett szép lassan ki fog szakadozni.Hosszú távon a párnázott a jó.

üdv.
Előzmény: ex-petike23 (11858)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.14 0 0 11864
Valójában nem jobb, hanem biztonságosabb.(Bene szerint).
Komoly gerincpróblémáknál javasolja, két párnával a has alatt, mert az így elsimított gerinc jobban és biztonsaggal nyűjtható.
De ez nem azt jelenti, hogy háton rossz.
Előzmény: 1323333 (11862)
1323333 Creative Commons License 2015.03.14 0 0 11863

hason miért jobb?

Előzmény: 1323333 (11862)
1323333 Creative Commons License 2015.03.14 0 0 11862

nekem is a fitt van.elégedett vagyok vele.hasob miért jobb használni mint háton???

Előzmény: Törölt nick (11861)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.14 0 0 11861
Ja értem, azt hittem csak a fejtámla állítható.
Én negyvenért vettem, de már egyre olcsóbb,mert néhány éve piszok drágák voltak.
Akkor a negyven volt a relatíve olcsó kategória.
A lényege a lábrögzítésben van.
Előzmény: MBman (11859)
MBman Creative Commons License 2015.03.14 0 0 11860

Én 182 körül vagyok, és vagy 10 cm-el kisebb magassággal beállítva használom.

 

Az igaz, hogy a legolcsóbb is megfelel a célnak, de az nem mindegy, hogy a használat közben mennyire kényelmes, megoldásai vannak a padnak. És pl később mennyit kell szenvedni vele, ha pl rövid a lábrögzítő karja. Én nem bántam meg, hogy a Kiromednek nem a legolcsóbb verzióját vettem (36 e), hanem a másodikat (45 e), viszont azt is jól tettem, hogy nem hagytam magam rábeszélni az egyel drágábbra (55 e).

Előzmény: ex-petike23 (11858)
MBman Creative Commons License 2015.03.14 0 0 11859

"a Kiromed termékei azért nem szimpatikusak, mert a hosszúságot a fejtámla eltolásával lehet beállítani. Így lesz egy hézag."

 

Ez nem így van. A középső részhez képest a fejtámla is állítható, és az alsó rész is.

Előzmény: Törölt nick (11857)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.03.14 0 0 11858

Köszi mindkettőtöknek, közben Bene véleményét is olvastam, ő is azt írta, hogy a legolcsóbb is O.K., de hosszú legyen a kioldókar, hogy lógás után ne kelljen nagyot hajolni.

 

A Spartan Pro a Wellimpexnél bemutató darab, csak személyes átvétellel.. még nem találtam meg, hogy helyileg hol vannak.

 

Elvileg ezek 201 cm magasságig jók, akkor nem lehet gond ha 193 cm vagyok ?

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.14 0 0 11857
Amúgy nekem a Kiromed termékei azért nem szimpatikusak, mert a hosszúságot a fejtámla eltolásával lehet beállítani. Így lesz egy hézag.
Sokjal jobb a Wellimpex megoldása, mert ök alul oldják meg a hosszúság beállítását.
Bár ott is kapható fejtámlás.
Előzmény: MBman (11854)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.14 0 0 11856
De teljesen igazad van abban, hogy pár ezer forintért nem érdemes szarakodni, hiszen a biztonság és a kényelem többet ér.
Előzmény: MBman (11854)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.14 0 0 11855
Ha megnézed az enyém (fitt) azon is alig látszik, hogy van rúd.
Pedig van csak rövid.Ráadásul, mivel fordírva van felszerelve a két henger még takarja is.
De kétségtelen, hogy a hosszú karú kényelmesebb lehet, főleg egy lumbágosnak, aki egy centit sem tud hajolni.

A hason lógásnál úgy állítom be a távot, hogy oldalról beférjen a bokám. Nem lehet kicsúszni, hiszen a lábfej állása nem engedi. És kicsit sem bántja se a lábfejet, se a bokát. (Ha a henger hátul van).
Tehát hason nem használom a kart.
Előzmény: MBman (11854)
MBman Creative Commons License 2015.03.14 0 0 11854

Értem én, hogy mire gondolsz, mert az enyém is olyan (Kiromed De Luxe).

De ha megnézed a képet, amit belinkelt, azon nincsen ilyen rúd:

http://bolthely.hu/wellimpex/id/00669_WELLIMPEX_Spartan_gravitacios_gerincnyujto_pad_001D_A_

 

Viszont az egyel drágább verzión (28.000 Ft) már van ilyen rúd:

http://bolthely.hu/wellimpex/id/00886_WELLIMPEX_Spartan_Pro_gravitacios_gerincnyujto_pad__001D_

Erre kifejezetten írják is, hogy hosszúkarú lábrögzítős változat, és a képen jelölve is van ez!

 

expetike, higgyj nekem, a rövidkaros változattal szívni fogsz, főleg ha hason fekve akarod használni. Nem éred el a kezeddel. Ezért mindig valakinek a segítségét kell kérned, hogy biztosítsa be, vagy engedje ki.

Előzmény: Törölt nick (11852)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.13 0 0 11853
a terapeouta=terapeuta
Előzmény: Törölt nick (11851)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.13 0 0 11852
Itt a két boka között van a rúd.Felfelé, magad felé húzod a rúdat, és amikor elérted a bokádnak megfelelő távot, elengeded, kattan, mint a bilincs.
Előzmény: MBman (11850)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.13 0 0 11851
Kedves Ágota! A hit dolgot mégiscsak a vallással kapczolatosan hoztad fel, mert a pogány,mint hasonlat a valláshoz köthetö.Mi máshoz? A hit természetesen nagyon fontos.Na de ki az, aki úgy indul neki bármilyen terápiának hogy "elmegyek, bár ez rajtam biztosan nem fog segíteni" ? Tehát alapból a hit megvan, és ha nemis segített a terápia, a hit, mint placebó űgy két hétig még működik. Azután jön a valóság. A csiribú-csiribá nem cinizmus, sajnos nagyon is jelen van ezen a "piacon", mert én már hallottam olyan csontkovácsról, aki a vízerek meg a földsugárzások miatt átrendezteti a lakást, és bizony vannak a "szellemekkel suttogó táltos emberek". És én korlátozott vagyok, ami a hitet illeti. És azt sem szeretem, ha valaki el akarja adni az összes vitaminját, gyógyteáját. Mert ilyen is van, ezért kicsit szkeptikussá válunk. Sajnos olyan fogalom nincs, hogy távolkeletális, ez nem szól a gyógyító mellett és nem értem miért van erre szüksége ha jó a szakmájában. Nekem az a furcsa, hogy bizonyos kor felett nem szokás manuálterápiát végezni, nemhogy csontkovácsolást. Van olyan orvos manuálterapeouta, aki ötven felett elkéri a negatív dexa leletet, az osteoporosis miatt. De te azt írod, nem csontkovács módszerekkel dolgozik,hanem lágy technikával, így nem árthat. Sajnos nem derült ki saját írásaiból az FB-n ,hogy mit tud a gerincről, azok olyan általánosságok,amit mindenki ismer. Arra még kiváncsi lennék mi lehet az, amire azt írtad nehezen betartható. Azért nagyon örülök, hogy meggyógyultál! Üdv.
Előzmény: molnaragota1941 (11849)
MBman Creative Commons License 2015.03.13 0 0 11850

Én nem igazán értem, hogy a lábat hogy tudod vele beszorítani. Ami nekem van azon egy hosszú rúd van, autó kézifék szerű biztosítással, amit kis lehajolással el lehet érni.

Előzmény: ex-petike23 (11845)
molnaragota1941 Creative Commons License 2015.03.13 0 0 11849

kedves brigi57!

 

A hit dolgot csak mint hasonlatot hoztam fel, de nem mint vallás, mert ugye mindenben hinni kell, amit csinál az ember.

Igazából W_B hozzászólása volt számomra méltatlan reakció, és tőled csak a : csiribú-csiribá megjegyzés volt az, ami cinizmusra hajlott. De nyilván csak én nem vagyok ehhez a korotok béli szójárásokhoz szokva.

De a kedvedért leírom, amit kértél:  távolkeletális masszőr - igazából én sem tudom konkrétan hogy mit jelent, ezt a megfogalmazást csak tőle tudom. Azt tudom, hogy több helyen végezte el a csontkovács iskolát, és azokban az iskolákban ez kötelező volt mint előművelet.  Hogy mit csinál, onnantól hogy belép az ember: Mikor először voltam nála, két és fél órát voltam ott. Elkérte az orvosi diagnózisaimat, RTG felvételeket, kiértékelte, majd elővett egy kezelő lapot, feltett ha jól emlékszem közel 40 kérdést, 2 csontváz ábrán be kellett jelölnöm hogy pontosan hol érzek problémát, majd ezt követően közel háromnegyed órát csak beszélgettünk, körbe jártuk a gond lehetőségeit, mi honnan eredhet. Majd megnézett, és elkezdett áttapogatni, mozgatott, mélyen benyúlt az izomzat alá, amíg meg nem találta azt, amit találnia kellett. Elkezdte kidolgozni a területet, lágy mozgatásokat végzett közben, és különféle gyakorlatokat csináltatott velem közben. Ezek már minden kezelések alkalmával rendszeresek lettek. Utána "betett, feltett" az úgynevezett dekompressziós padra, és fokozatosan feszítve így folytatta a kezeléseket. Általában 20-40 perceket töltöttem benne.

A súlyfürdőhöz hasonló jelenséggel dolgozik ez a pad, de nem tudom mennyiszer, sokszorosan erősebb, és nagyon hatékony. Ilyen készüléket például még sehol nem láttam. De nagyon kellemes érzéseket ad. Szóval amiben egyedi a József az a technológiája, teljesen más gyógytornát alkalmaz mint eddig bárhol, bárkinél kaptam, mindig elmondja mi fog történni, azt is elmagyarázta, hogy ilyen gerincproblémáknál miért nem szabad hagyományos csontkovács módszereket alkalmazni, és ami számomra nagyon fontos volt, soha nem időre dolgozott. Remélem sikerült kielégítően válaszolnom a kérdéseidre. De bátran beszélj vele, ha valamire még kíváncsi vagy, hisz az nem kerül semmibe, és minden kérdésedre válaszolni fog véleményem szerint.      Mások hozzászólására még annyit mondanék, igen, akár reklámnak is fel lehet fogni a bejegyzéseimet, bár én segítő tapasztalatnak szántam, mivel érdemesnek tartottam írni róla.

 

További kellemes estét.

Előzmény: Törölt nick (11841)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.13 0 0 11848
Szia!

Remélem Neil nem tünt el végleg.

Dr. Mezei Györgyi 20/220-2155

Üdv.
Előzmény: Gyuszimók (11839)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.13 0 0 11847
Szeretnék megosztani veletek egy módszert, hátha valakinek használható.
Hozzáteszem, nincs benne személyes tapasztalatom. A szomszédom lányát gyógyították meg itt, ő kézilabdás és a térde sérült meg. Általuk szereztem tudomást a módszerről, a cégről.
Elérhetőségük: www.3dvertical.hu
Az országban három helyen vannak jelen.
Megnéztem a videót, nagyon jónak tűnik.
Az árát nem ismerem, nem lehet olcsó.

Ha valaki tud róla valamit, írja meg légy‘szi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!