Keresés

Részletes keresés

Nibiru Creative Commons License 2001.06.13 0 0 2468
Hát nem irigyellek, az egyszer biztos!
Remélem azóta már "kiszáradtál"...
Én azt hiszem tudom a problémád eredetét.
Szinte 100%, hogy román üvegből készült az akváriumod!
Akváriumot csak akváriumkészítésben tapasztalt üvegesekkel szabad csináltatni, és az olyanokat, akik román üvegből dolgoznak, nagy ívben el kell kerülni.
Sajnos Debrecenben nem vagyok ismerős ilyen szempontból...
Egyébként köveket nyugodtan lehet tenni az akváriumba, ha az üveg megfelelő vastagságú, és nem agyonmerevítgetéssel kompenzálták a hiányzó vastagságot, és persze ha az üvegben nincs feszültség, azaz nem román az üveg.
A román üvegnek tök mindegy, ha nem raksz bele csak vizet, meg halat, akkor is elrepedhet, mert olyan sz@r.
Előzmény: SÜGÉR (2461)
Nokiafan Creative Commons License 2001.06.13 0 0 2467
Nekem a 240L-t 10mm-ből csinálták. Mondta a srác, hogy elég a 8mm is, de mivel nem akarok ráfázni, árkülömbség nem nagyon volt ezért 10's lett. 100h*40sz*60m felül van egy hosszanti merevítés is az kb 15mm vastag. szerencse, hogy ébren voltál és a halak megúszták szárazon!!! :)) / :(

visszatérva a 10ˇs elég lesz a 250-300L-re

Előzmény: SÜGÉR (2461)
Sanfe Creative Commons License 2001.06.13 0 0 2466
Urak!

Koszonom reakciotokat. Hasznos volt. Latom hogy a halak betelepitese akkor nem jo megoldas.

KBalazs!
Szokokut, cirkulator nincs benne, egyelore. Lehet hogy segitene nekem, az algaknak meg nem ? :-)

aquad Creative Commons License 2001.06.13 0 0 2465
Sügér!

Részvétem! Ne keseredj, hasonló eset előbb-utóbb minden akvaristával előfordul.
Ne mondj le a perlites háttárről, mert szerintem az a legegyszerűbb. Nem a terheléstől törött el az biztos. Nekem az egyik 300-asomban perlites háttér és legalább 60-80 kg kő van, és 14 éve semmi baja. Lehet, hogy az üvegminőséggel volt a baj, vagy egy homokszem kerülhetett a hungarocell és az üveg közé. De inkább az előbbire gyanakszom. Nagy aksit csak első osztályú üvegből lehet csinálni!

Előzmény: SÜGÉR (2461)
WebM Creative Commons License 2001.06.13 0 0 2464
Hello!

A ko miatt szerintem nem lehetett, esetleg azt meg lehet nezni, hogy rendesen ala volt-e pockolva az aksi, erre ugy tudom, vigyazni kell, hogy korben legyen jo eros az alvany, de kozepen is, mindenhol, a hungarocel alatt legyen valami!

Az uveg vastagsaga nem tudom, hogy mennyi lenne idealis, annyit tudok, hogy nekem a 150 literes (75x37x55 asszem) 8mm-es uvegbol van, es alul van a hosszabbik oldallal parhuzamosan 2 oldalt 1-1 db szinten 8mm-es uvegbol keszult merevites, jo sok ragasztoval. Nem tudom, hogy mennyi kell, de biztos, hogy 1cm legalabb, de lehet, hogy tobb is. A tul vastag uvegbol nem lehet gond, legrosszabb esetben is csak nem tul praktikus (nagyobb a medence sulya).

Ja, es meg valami, amire oda kell figyelni: a ragasztasnak mindenhol tokeletesnek kell lennie, nem szabad, hogy legbuborek legyen benne, es ez vonatkozik az uvegre is!

Udv,
WebM

Előzmény: SÜGÉR (2461)
vecserosz Creative Commons License 2001.06.13 0 0 2463

Szasztok !

Megint nyaggatnálak Titeket a piranha-kérdéssel !

Meggyőznétek, hogy mér' badarság ?

Ha meg nem az, akkor tudnátok címet adni, hogy hol
lehetne beszerezni pár darabot ?

Még egyszer előre is köszi : csero

SÜGÉR Creative Commons License 2001.06.12 0 0 2462
Mas: letugna valaki irni bovebben, hogy kell pur habos epoxis hatteret csinalni. Ugyanis ezek utan a perlites sajna nem johet szoba.

Mehet emilbe is: Tgringo@freemail.hu
Barki is ir köszi!/egoist, Aqua, Szucsrobi, BMW001, Szillac es a tobbi akvarista "fenegyerek"/

ui: Bók volt!! :)

SÜGÉR Creative Commons License 2001.06.12 0 0 2461
Hello mindenkinek!

Beütött nálam az évszázad drámája!
Éppen a fórumba irtam levelet, amikor a hátam mögött egy furcsa pattanó hangot hallottam!
Megfordultam és ránéztem az aksira. Egy pár pillanatig semmi, majd ömleni kezdett belöle a viz. Mondanom sem kell mind a 300l a szönyegre ömlött, pl. ma a szabad ég alatt alszom, olyan állati büz van a szobában, a vadiuj szekrénysornak annyi stb. Az történt, hogy az alsó üveglap egy U alakban saroktól sarokig szétrepedt!/és mindez este fél 12-kor! cool!/ A halakat hátravittem a kisházba, most ott sündörögnek egy 40l- esbe. Semmi bajuk!
Szerintetek mitol torhetett el az aksi, amikor csak 3 egyenként 4kilos un. kenyakő volt benne?/volt alatta 2 centis hungarocell is/
És mások még azt tanácsolják, hogy pakoljam tele kővel! >:( A szitu most az, hogy mihamarabb megpróbálok beszerezni egy ujat, de most eleg lesz egy 200-250-es is! Az már biztos, hogy nem a kisállatkereskedőtől veszek, kétszer nem esek ugyanabba a hibába!/Debrecen, a CENTRUM mellet!!/
Valszeg én is üvegessel csináltatom meg! Véletlen nem tud valaki Debrecenben egy jó munkát végzö üvegest?
Megköszönném, ha valaki választ adna arra a kérdésemre, hogy egy 250l- es aksinak milyen vastagnak kell lennie, hogy tutira ne repedjen szét/ha kell inkább vastagabb mint az átlagos!/
+ hogy lehet ugy felpakolni kovel/kenya/, hogy ez ne történhessen meg! Szerintem ez lehetetlen! Akinek sikerult az irja meg hogyan van felépitve.

BMW001: Haat én sem vagyok egy Arnold Svájcinéger!
Te meg vigyázz azzal a perlittel ember, nehogy neked is széttörjön!

Elöre is köszi az esetleges válaszokat, és bocs, hogy titeket fárasztalak ezzel a problémámmal!
De hát érettségi előtt 2 nappal nem valami happy!

Sziasztok! További jó halazást és sok sikert a továbbiakban!

Sügér

bmw001 Creative Commons License 2001.06.12 0 0 2460
Jut eszembe, nem látott valaki valamelyik üzletben ramit? Először rossz aksiba raktam őket (nem jutott nekik elég kaja, vagy belepusztultak a stresszbe), de csak 6-ból 2 maradt meg. Egyébként is azt olvastam, hogy új környezetben nagyon nehezen szoknak meg, sok az elhullás. Nálam a 2 jól van, a hím mindenképp, de többet szeretnék.
Előzmény: G-cart (2459)
G-cart Creative Commons License 2001.06.12 0 0 2459
Hát legközelebb én is Gro-lux-ot veszek, ezt már korábban eldöntöttem.Csak gyanítom nem ilyen olcsón :-((
Leikrázott egy rami párom a közös akváriumban egy levélre! Mekkora esélyük van az esetleges kicsiknek a túlélésre? Jelenleg a pár minden halat agresszíven elkerget a környékről.
pozi Creative Commons License 2001.06.12 0 0 2457
Daryll Van Horne:

hol van ez a bolt?

Előzmény: Daryll Van Horne (2454)
Nibiru Creative Commons License 2001.06.12 0 0 2456
Csak tíz rugó egy 10K-s fémhalogén?! Beszarás!
Ez nagyon felkeltette az érdeklődésem...
Ki tudja, mennyire való ez édesvízi akváriumhoz?
Melanin nélküli halak esetében nem rontja el a halak színét?
Előzmény: Daryll Van Horne (2454)
Nokiafan Creative Commons License 2001.06.12 0 0 2455
én érdeklődtem, de csak hogy mely csövek is azok a tuti csövek. de min tolvastam....megnyugodhatok :))

köszi

THX BiroGaborx

Előzmény: Nibiru (2443)
Nibiru Creative Commons License 2001.06.12 0 0 2453
+n (vannak) :) Lassú ez a billentyűzet hozzám képest... .)
Előzmény: Nibiru (2452)
Nibiru Creative Commons License 2001.06.12 0 0 2452
Ja, igen , mert forwardoltam, és bennemaradtak... :)
Nem tudom milyen következtetést vontál, le, ezek mind fönt vanak egy akvarisztikai honlap levelezőlistáján. (Pixelén)
Onnan szedte a cég.
Előzmény: Daryll Van Horne (2451)
Nibiru Creative Commons License 2001.06.12 0 0 2450
Akkor neked is megküldöm ezt az anyagot.
Persze hogy nem algaIRTÓ csőről van szó, hanem az alga növekedését elősegítő UV-sugárzást árnyékolják le, valami bevonattal.

Mindenkinek + aquad mail ment.

Előzmény: aquad (2449)
aquad Creative Commons License 2001.06.12 0 0 2449
KBalazs
Írtad:
„Én nem az algák ellen akarnám használni, mint valami algagátló szert, hanem arra, hogy a természetes fény melletti világítás
ne segyítse elő plusszba a szaporodásukat.”

A legnagyobb probléma ott van, hogy kap természetes fényt az akváriumod. ill. az, hogy túl sokat kap. A napfényt, ha lehet teljesen ki kell iktatni és csakis mesterséges fénnyel világítani. Egyébként ez a fénycsõ dolgot mindig nem fogom, mert ami árthat az algáknak az árthat a növényeknek is.

Előzmény: KBalazs (2445)
WebM Creative Commons License 2001.06.11 0 0 2448
Szia Niburu,
engem is dobj meg eggyel, hatha talalok benne valami erdekeset :)
Thx,
WebM
Előzmény: Nibiru (2443)
KBalazs Creative Commons License 2001.06.11 0 0 2447
Aquad !
Igy utolag szeretnék elnézést kérni, mikor hirtelen válaszoltam, arra amit írtál- NEM IS NEKEM. Mindettől függetlenül a véleményem mellett
kitartok...
remélem nincs harag. Üdv: KBalazs
u.i.:többet most már tényleg nem írok.
Előzmény: KBalazs (2445)
KBalazs Creative Commons License 2001.06.11 0 0 2446
Szia !
1.Egyáltalán nem vagyok egy főokos ebben a témában, de aranyhalakat nem érdemes betelepíteni az algák ellen, mert egyáltalán nem esznek algát.
/ csak rontanának a helyzeten, az etetés meg az ürülék miatt/
2. Algaevő halakat pedig ugyebár nem lehet kertben tartani, tehát szerintem a halas megoldás
el van vetve, /persze lehet, hogy nincs igazam/
3.Szúrés vagy valamiféle szökőkút van ?
Üdv.:KBalazs
Előzmény: Sanfe (2435)
KBalazs Creative Commons License 2001.06.11 0 0 2445
Szia !
1. Az ismertetőt én kértem. Örülnék ha el tudnád küldeni.
2. Más:

aquad !

az algásodást nem elősegítő /!/ csövekről: ez tipikusan az az eset amikor a osztogatásból fosztogatás lesz a végére.
Én nem az algák ellen akarnám használni, mint valami algagátló szert, hanem arra, hogy a természetes fény melletti világítás
ne segyítse elő plusszba a szaporodásukat. Így nem az algák kizárásáról, hanem túlzott szaporodásuk meggátolásáról lenne szó, csak így nem szaporítanám tovább az akváriumomban általánosan nagy számban lévő algák mennyiségét.
Ha valamit félreértettem, légyszi javíts ki.
Üdvözlettel: KBalazs

Előzmény: Nibiru (2443)
Nibiru Creative Commons License 2001.06.11 0 0 2443
Jut eszembe, ki is kérte a Syvania ismertetőt, amit kaptam emil-ben?
szillac Creative Commons License 2001.06.11 0 0 2442
Aquad

Engem nagyon érdekelnek az alga ellenes ötleteid, mi is sokat bajlódunk velük.

Előzmény: aquad (2438)
WebM Creative Commons License 2001.06.11 0 0 2441
Hello!
Igazabol en sem tudok rola sok mindent, de a neten minden fenn van. Az Aquarium levlistan ugy latom, szoba kerult:

http://listserv.externet.hu/lists/aquarium/9901/msg00048.html

Talaltam egy szep nagy tablazatot is, ebben rengeteg cso ossze van foglalva, koztuk a Sylvaniak is:

http://aqua.passion.online.fr/pages/douce/articles/eclairage.html

Esetleg itt egy leiras roluk szlovakul :)
http://www.fakty.sk/1999/43/f4330.htm

Nah, most tobb url-t mar nem sorolok.

Udv,
WebM

Előzmény: aquad (2438)
Degec007 Creative Commons License 2001.06.11 0 0 2440
225 liter az aksi és 5 db van belőlük
és vannak benn fa növények ahova elbujhatnak
aquad Creative Commons License 2001.06.11 0 0 2438
Ez az ún. alga elleni fénycső szerintem, vagy baromság, vagy nagyon félreértettetek valami. Kérek tájékoztatást, hogy szerintetetek pontosan mi is ez, hogyan kell használni? Nekem azt hiszem vannak ötleteim, de ahogy leírtátok az nem stimm!
Előzmény: WebM (2423)
aquad Creative Commons License 2001.06.11 0 0 2437
Degec007

A vitorláshalaiddal az a probléma, hogy ők is sügérek ám. Következésképpen területvédők. Nem a sebek kezelése a megoldás, hanem a számuk normálisra való mérsklése. Ne bízz benne, nem fognak megváltozni és szépen uszikázni egymás mellet.

Előzmény: Degec007 (2432)
Sanfe Creative Commons License 2001.06.11 0 0 2435
Holgyek & Urak!

Segitsegetekre lenne szuksegem. Lehet hogy talan nem ebben a topicban kellene felvetnem a kerdesem, viszont csak benneteket ismerlek.

Szal', volna nekunk egy kerti medencenk amiben ket ekszerteknos lakozik. Palabol / by Eternit/ keszult a medence kb. 500 literes. Kb. 80-100 liter vizet szoktunk beletenni nekik, ezenkivul van benne marvany es termesko, ill. nagyobb kavicsok. A problema: legalabb egy heten egyszer takaritani kell mert bealgasodik, de mondhatnam hogy a 3. nap utan mar nem tul szep latvany. Eleinte zoldalgasodott, mostanaban inkabb barna, bar ez talan betudhato a fenyviszonyvaltozasoknak, mert megnott a medence mogotti bambusz. Nem talalom a biologia egyensulyt a mesterseges kerti medencenkhez. :-)
Kerdesem lenne: van -e valami termesztes megoldas a problemank orvoslasara? Algairtot nem akarok hasznalni! Hal, noveny, csiga, magasabb vizoszlop??????? vagy maradjak meg a heti tisztitasnal...

Koszonom segitsegeteket.

WebM Creative Commons License 2001.06.11 0 0 2434
Nekem amikor 4 vitorlasom volt (2 him, 2 nosteny), akkor mindig verekedett a 2 him, kulonosen, amikor vmelyik nosteny epp ikrasodott. Mindig rojtos volt a himek uszoja, de nem volt veluk gond.

WebM

Előzmény: szillac (2433)
szillac Creative Commons License 2001.06.10 0 0 2433
Nincsenek túl sokan?
Előzmény: Degec007 (2432)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!