Keresés

Részletes keresés

satine Creative Commons License 2003.07.31 0 0 396
Ühüm,
engem is ez érdekel!
Előzmény: rfpxl0 (395)
rfpxl0 Creative Commons License 2003.07.31 0 0 395
hi neurock!
Örülök, hogy megjöttetek és különösebb gondok nem voltak. (bár tudom, hogy a legnagyobb gond hogy az 1 hét marha gyorsan eltelik...).

Annak is örülök, hogy nem volt gond az idegenvezetőkkel, úgylátszik kezdenek beletanulni a dolgukba.

Az, hogy a Judit elmegy Agadirból kicsit meglepett de végülis várható volt. Kevesen jelentkeznek a fakultativakra mert drága, ezt a keveset 1 idegenvezető is el tudja látni.

Massa safariról írhatnál részletesebben, mi ott nem voltunk és nagyon nem is meséltek róla, de érdekelne...

Ja és minden elismerésem, 7 nap alatt 3 "nagyobb" program és agadir ez nemsemmi! Jó feszitett lehetett az ütem...

Előzmény: neurock (376)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.31 0 0 394
Ráhibáztál, imádom a szerpentineket:-) A dudálásra vonatkozó tanácsot pedig köszi, mert amúgy nem szoktam dudálni.
Előzmény: neurock (393)
neurock Creative Commons License 2003.07.31 0 0 393
Szép az északi rész mi Marrakesh-be mentünk arra, és volt aki Essaouriától volt elájulva. Nekem viszont a déli rész, az Anti-Atlasz volt a csúcs. Tafraut-Tiznit túrát tettünk arra egy kis mikrobusszal. Valami csodás. Ha úgy döntötök, hogy elmentek arra felé, akkor erősen kacskaringós, szerpentinekre számítsatok. Beláthatatlan kanyar előtt illik dudálni. :o)
Előzmény: Törölt nick (391)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.31 0 0 392
Vajon honnan?:-)

Bár nekem sem okoztál sok fejtörést, hiszen nem is voltam bunkó.:-))

Előzmény: Minority Report (389)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.31 0 0 391
Majd meglátjuk, hogy hova megyünk az autóval. Egyelőre az északi részt és a tengerpartot (esetleg Atlasz) tippelem, hiszen mi is körút után fogunk 1 hetet tölteni Agadirban (ebből 4 napig lesz autónk, onnan kirándulunk majd). Mindenesetre az ajándékokkal együtt számított félár nem rossz.
Előzmény: neurock (388)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.31 0 0 390
Még itthonról foglaltunk egy Toyota Land Cruiser-t, 31900 HUF/nap. (Ha jól számolom, az az általad írt ár jó másfélszerese, gondolom ebben a nagyobb gép és az utazási iroda haszna egyaránt benne van.)

Majd megírjuk, mi volt, a szicíliai őrületet szerintem nehéz lenne fokozni. Na meg remélem, Marokkóban is tisztelik a nagyobbat (mármint a nagyobb autót:-))!

Előzmény: neurock (388)
Minority Report Creative Commons License 2003.07.31 0 0 389
Balu, gyanus vagy te nekem...
Ezt a stílust valahonnan ismerem...
Előzmény: Törölt nick (387)
neurock Creative Commons License 2003.07.31 0 0 388
Jó dolog az autóbérlés, mert kötetlenek vagytok és anyagilag is jobban jártok.
De azért Marokkóban vigyázzatok! Nem egyszerű a közlekedés. A legdurvább a körforgalom. Nem a bentlévőnek, hanem a bemenőnek van elsőbbsége, lámpák vannak a körforgalmon belül, legtöbb helyen rendőr is fügyül összevissza plussz egyfolytában dudálnak. A lámpánál már a pirosnál elkezdik nyomni, hogy indulj már. A sávokat nem nagyon tartják.

De azért biztos jó buli. Csak figyeljetek oda. Vegyétek fel a kinti ritmust. Egy napra, ha jól tudom 450DHM a kocsibérlés vagy 550DHM sofőrrel.

Mi sajna itthon felejtettük a jogosítványokat :o(

Egy páról tudok akik béreltek autó. Ők mesélték, hogy Marrakesh-t félpénzből kihozták ajándékokkal együtt.

Előzmény: Törölt nick (381)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.31 0 0 387
Oszt' mé'?:-)
Előzmény: Minority Report (385)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.31 0 0 386
Nekünk a BT-nál, igaz, sima 4* FP, nem all inclusive, 3X ezer Ft a plusz egy hét Agadírban, valamit nagyon elcseszhettek, amikor benneteket tájékoztattak.
Előzmény: Vinnen (283)
Minority Report Creative Commons License 2003.07.31 0 0 385
Wazeg fiam... de bunkó vagy!
Előzmény: Törölt nick (384)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.31 0 0 384
Mi ez a repedtvirsli-vigyor?:-))
Előzmény: Minority Report (382)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.31 0 0 383
Oks. Agadir, Anezi?
Előzmény: libaro (202)
Minority Report Creative Commons License 2003.07.31 0 0 382
:-)))))
Előzmény: Törölt nick (381)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.31 0 0 381
Hát vazze', ha ez lesz, akkor Isten irgalmazzon az irodának! Én is türelmes vagyok, de amit itthon kapnak a pofájukba (nem 3 hét után, hanem 3 órán belül), azt nem teszik ki az ablakba!

OFF

Amúgy párommal a BT-nál foglaltuk a szicíliai szállásunkat, azzal semmi gond nem volt. 3*, 3* színvonal és szolgáltatások, semmi pofátlan drágaság, max. segítőkészség. Pedig mi sem tartottunk kint kapcsolatot egyetlen magyarral sem. A szervezett programokat nem vettük igénybe, autóval mentünk, pont azért, hogy ne legyünk túlságosan kötve (ugyanezért 4 napra Marokkóban is autót bérelünk majd). A római szállásunkról lenne mit mesélni, de az meg szerintem a német partner utazási iroda sara volt...

Előzmény: satine (174)
Minority Report Creative Commons License 2003.07.31 0 0 380
Hi Neurock,

tehát nem voltam elég figyelmes az indulásotokkal kapcs-ban....
Szívből örülök, hogy azé' alapvetően pozitív a végkicsengés. Nekünk is vannak várakozásaink, de a legjellemzőbb hozzáállás a nyitottság.
Mi sztem még olvasgatni fogjuk a hétvégén a praktikus tanácsokat, illetve ha lesz vmi konkrét kérdés, akkor lehet, zaklatunk vele téged/titeket. Most még elég üres az agyam, de hát mondják, a reggeli kávé csodákra képes...:-)
szép napot!
Üdv,
MR

neurock Creative Commons License 2003.07.31 0 0 379
A mi szobánk jóval "egyszerűbben" berendezett volt. Igaz mi csak kétszemélyesben voltunk, de úgy tűnik, hogy a miénk nem volt így felújítva. Kis kék pad volt, viszont se beépített asztalka se szép lámpák se...
Ócska beépített szekrények az előtérben.

Tényleg nem kifogásolni akarom, mert megfelelő volt, csak hát nem úgy nézett ki, mint a képeken.

Fürdőszoba - WC egyben, régi fehér (Csehszlovák design) csempe, régi mosdó.

De hát tiszta volt, elfértünk így a többi mellékes.

Előzmény: Riella (378)
Riella Creative Commons License 2003.07.30 0 0 378
Hello
Bocs a kekeckedésért, de ti milyen szobát kaptatok? Mi is az Al Moggarban voltunk, de teljesen olyan szobában mint a BT honlapján a képek!
Előzmény: satine (374)
neurock Creative Commons License 2003.07.30 0 0 377
Hello
Minority Report
Amint látod mi sajna már visszajöttünk.

Hát a magyar gyomor nem nagyon bírja az arab konyhát. Akivel beszéltem, mindenkinek volt egy kis bántalma, de azért nem kell megijedni. A széntabletta hasznos találmány.

Mi szerintem valamelyik palackozott vízzel jártunk pórul. (3.20 DHM - 6 DHM boltban)
Ott is lehet valamelyik ami, mint itthon a Bonaqua a világ legnagyobb átverése. Nem ásványvíz hanem csapvíz. Mi ilyet ihattunk, aminek meg is lett az eredménye.

Ha odafigyeltek akkor te ezt elkerülhetitek.

Előzmény: Minority Report (373)
neurock Creative Commons License 2003.07.30 0 0 376
Hát érzésem szerint elég sűrűre sikeredett a marokkói nyaralás. Volt benne magán túra, Budavár-os fakultatív program, kirándulás helyi utazási irodával.

A Budavár programjairól annyit, hogy pofátlanul drágák. Még a Neckermann programjai is olcsóbbak. A helyi utazási irodák meg fél áron vagy még olcsóbban visznek el. Ha valaki jó nyelvismerettel rendelkezik az egészen olcsón kihozhatja a nyaralást.

Mi Agadírt saját szervezésben fedeztük fel (gyalog vagy taxival).
Tafraut - Tiznit a helyiekkel.
Marrakesh, Massa-szafari - Budavár Tours.

Az idegenvezetők Barbara és Judit nagyon kedvesek. Nekünk csak jó tapasztalataink voltak velük. Marrakeshben Barbarával, a Massa vidéken Judittal voltunk. Mindketten sok infohoz juttattak és nagyon segítőkészek voltak.

Ettől a héttől kezdve csak Barbara lesz Agadírban, Judit elment a Körutazásra.

Na majd még összeszedem magam és untatlak benneteket az élményekkel.

neurock Creative Commons License 2003.07.30 0 0 375
Hát visszajöttünk :o(

A nyaralás nagyon jól sikerült! Marokkó tényleg fantasztikus.

Általában rendben volt minden az utazással kapcsolatban. De azért nekünk is jutott néhány negatívum. Csak néhány, de azért okulásképpen leírom az ezután indulóknak. Utánna jöhetnek a jó élmények, mellyek jóval nagyobb számban voltak.

Első az utazás: Amikor valaki érdeklődik a repülőút után, 4-4,5 órás útra számít. Belekalkulálja a várakozást, VÁM-ot. Na a reptéren reggel 7.30-ra kell kintlenni. Este 7 körül értünk a szállodába. (még jó, hogy vissza kell állítani az órát) Ez kissé megviselt! Pedig időben indult a gép. Nekem az is furcsa volt, hogy Marrakesh-ben úgy tankolták a gépet, hogy az Agadír-i utasok fent ültek. Ezt szerintem nem így szokás.

Második a szálloda: A szobákról készült képek nállunk sem fedték a valóságot. (Al Moggar) Lehet, hogy itt is a "Királyi lakosztályt" fotózták? De nem akarok kukacoskodni, mert jó volt a szálloda, tiszták a szobák és gyönyörű a park. A prospektusban kihangsúlyozták, hogy az óceánparton ingyen van a napágy és az ernyő. Még pénzért sincs!

Tehát azért a prospektusra ráférne egy kis korrekció!

Harmadik az időjárás: Mint már előttem írták, Agadírban nem kimondott strandidő van. Ez nem okozott problémát, mert kirándulni mentünk, de van akinek ez nem ideális.

Egyébként mindennel meg voltunk elégedve, a fenti dolgok csak apróságok. A többi szállodáról csak annyi negatívot hallottunk, hogy csöpög a csap, meg nem működik a légkondi. (Agadírban nincs is rá szükség)

Na, jöhetnek a jók!

satine Creative Commons License 2003.07.28 0 0 374
Mi, szegény kicsi itthonmaradottak pedig várjuk az élménybeszámolót!!!
Előzmény: Minority Report (373)
Minority Report Creative Commons License 2003.07.28 0 0 373
Hi,
Avar, Neurock!

az imént gyorsan végigfutottam a topicot, elég hasznos volt, miután Klein és a katalógus leírásain kívül semmit nem tudtam Marokkóról.
Ha jól vettem ki, ti is aug. 4-én mentek, én is a párommal. Várjuk nagyon. Most érkeztünk Sziciliából, szintén Budavár, teljesen rendben volt, ott mondjuk nem volt kérdés a 4 csillag színvonala. Szerintem egyébként az iroda korrektnek tűnik, ami feltűnő volt talán az iszonyatos túlfeszítettség, amiben az alkalmazottak dolgoznak. Hát nem lennék a helyükben.
Mi is az Anesiben leszünk, ha jól emlékszem. finnyásak nem vagyunk, de beteg semmitől sem szeretnék lenni...
Amitől tartok (nyilván nótórius lustaságom-puhányságom miatt), hogy az első egy hét királyi városok körutazása nem lesz -e túlfeszített (értsd: strapás). Jó, nyilván az lesz, kicsit félek is, mivel a program szerint marha sok mindent fogunk megnézni.
Remélem alapvetően kellemes élményekről fogunk beszámolni, ha hazajövünk...
Jó pakolászást, mi már nagyon benne vagyunk...

Üdv,
MR

satine Creative Commons License 2003.07.27 0 0 372
Jó utat!!!!!
Előzmény: Avar_ (370)
rfpxl0 Creative Commons License 2003.07.27 0 0 371
Jó utat és kellemes nyaralást. A beszámolót pedig várom!:)

Előzmény: Avar_ (370)
Avar_ Creative Commons License 2003.07.27 0 0 370
Már csak egyet kell aludni, és mi is indulunk!
Két hét múlva számíthattok egy kis élménybeszámolóra.
Köszönöm mindenkinek a sok infót!

Avar_

satine Creative Commons License 2003.07.19 0 0 369
Sziasztok!

Most elő kellene vennem a térképet, de a Mohammed boulevard-on, asszem, csak banképületek voltak, vannak, ott mindenütt van kinti automata is, különbözőek.
Persze hogy nem díjazzák nagyon, ha a szobához iratsz mindent, mert elmarad a jatt, valóban;
de mi nem ezért szoktuk ezt használni, hanem mert utálom dugdosni a pénzt,
és pláne utálom előre kiszámolni, hogy mennyit akarok fogysasztani, egy svédasztalos vacsinál sem túl kellemes állandóan fogni a táskádat és a tányérodat, mert az asztalnál ugye nem hagyod ott,
szóval sokkal egyszerűbb lazán lézengeni a hotelben, és ha a parton megszomjazol, nem a táskádban kutatni pénz után.
Ez tény.
Mondjuk a napi fogyasztásra célszerű ügyelni,
pláne, ha beindul a ki kit mire hív meg,
van, aki megengedheti magának, van, aki nem.
Ezt mindenki eldöntheti.
De nem kell a legvégén fizetni a számlát, ha olyanod van, 3-4 naponta rendezteted, és akkor látod, hogy hol tartasz.
De esténként fejben is össze lehet adni,
és akkor a legvégén nem ér meglepetés.
Ha valami gyanús, akkor el lehet kérni az összes általad aláírt másolatot, ez velünk egyszer fordult elő, mellesleg jobb helyeken rögtön mutatják is a számlád mellett,
persze ott jópofa magyarok, a mi számlánkra írták az esti fogyasztást,
nem pankráltunk, mi meg az övékre írattuk, ennyi.

Nagyon sok helyen tudsz fizetni kártyával,
de szúk részen nem ajánlom, az enyémet - ha jól emlékszem, összesen 3x húzták le, miközben elterelték a figyelmemet, de 2x biztosan,
de mire a mobilom bejelzett, 2x vagy 3x egymás után, már rég eltávolodtunk attól a helytől,
nem is tudtam, hogy mit csináljak,
hallgattam nagyokat,
mert másnap jöttünk haza, és rögtön bementem a bankhoz,
és mutattam, hogy csak 1x írtam alá,
fölvettek valami jegyzőkönyvfélét,
és csak nagysokára, kb. 3 hét múlva emelték le 1x az összeget, így megúsztam, viszont az akkori árfolyamon, ami kb. 2000 ft-tal volt több.
Asszem, az, hogy csak 1 nyugtát írtam alá, elég bizonyíték lett volna, de ebben nem vagyok biztos.

Előzmény: rfpxl0 (368)
rfpxl0 Creative Commons License 2003.07.19 0 0 368
Ja igen... Ez egy fontos kérdés.
Bankautomata szállodákban általában van (mienkbe pl. volt), hoy őszinte legyek utcán nemnagyon láttam, de sok bankjuk van ergo bankautomatának is kell lennie.
Kártyából szerintem a Visa biztosan megy, talán még a Maestro is.

Nagyobb boltokban, még a szukh néhány "jobb" árusánál, ahol nem fix árasok a dolgok lehet kártyával fizetni. De mégsem ajánlom... Satine említette, hogy 2-szer húzták le a kártyáját, ezt nálunk is említette egy család. (igaz nem egy nagy összeg valami 2 ezer Ft volt a kár, de akkor is bosszantó dolog)
A másik dolog amiért nem ajánlom, leheteséges, hogy elég rossz árfolyamon fogják váltogatni a dolgot. Nekem mindig az van a szemem előtt, mikor Spanyolországba kivettünk 10000 pesetát (akkori áron nagyjából 15000Ft) bankautomatából és valami 3000Ft-tal többbet vettek le (hogy ez kezelési költség, tranzakciós díj vagy egyszerü pénzváltási veszteség volt nemtudom mindenesetre azóta minidig van nálunk elég euro, dollár vagy svájci frank (ezt az utóbbit én személy szerint kedvelem).

Ja és a kártyákról jut eszembe. A szállodák többségében nem kulcs nyitja a szobát, hanem kártya és ez tárolja az adataidat és a költségeidet. (Pl. ha telefonálsz, ha szállodán belüli étteremben számlára eszel, iszol vásárolsz).
Nálunk pl. volt egy kis csapat (olyan 25 év körüliek), azok végig "hitelre" fogyasztottak, aztán utolsó nap telefonáltak haza apukának, hogy "figyu apu meg kéne tölteni picit a bankkártyát" és úgy fizettek mindent a legvégén. Ez annyiból jó (most jövök rá), hogy sose kell borravalót adni a pincérnek... Nem is voltak ezek olyan balgák...:)

Előzmény: Avar_ (367)
Avar_ Creative Commons License 2003.07.19 0 0 367

Köszi a választ!
Közben újabb kérdések merültek fel.Milyen gyakoriak a bankautomaták, és milyen kártyával lehet pénzt kivenni ?
Előzmény: rfpxl0 (361)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!