Keresés

Részletes keresés

kiggyo Creative Commons License 2015.02.07 0 0 77346

Persze mindig szigetelés a legfontosabb. Írta hogy lesz később minden de most így kell beköltözniük és pár évig nem nyúlnak a házhoz, gondolom pénz miatt. Ebből az 1-2 évböl szokott 5-6 lenni. Van vegyikazán, megvan a puffernek való, tipikus pénz nincs anyag és kedv van helyzet.

Így egy kis munkával sokkal komfortosabban tudnák használni ha benne van a pufi, és lehet később sem dobják ki a pufit majd a jővőbeni rendszerből. Pénzbe nem nagyon kerül.

Egy ilyen régi házat nagy melóval lehet AE házzá tenni, padlót, mindent felverni (tudom mert hasonlóval próbálkoztam én is), lehet sosem lesz téma náluk hőszivattyú, stb ..

Előzmény: halaloszto (77343)
salieri81 Creative Commons License 2015.02.07 0 0 77345
joevagyok68 Creative Commons License 2015.02.07 0 0 77344

Azert ez nala nem biztos, hogy igy van !

Van futesrendszere

van vegyeskazanja...a regi idokbol kiindulva biztos nem kisteljesitmenyu

gondolom van kemeny is hozza...

van 'puffernek valoja'..

Csak a 'sallangokat' kell megvennie es van egy pufferes rendszere !

Ha kesobb hoszigetel csak 1xűbb lesz az elete...annyi lesz a valtozas, hogy ritkabban kell begyuttani !

Kesobb meg akar reszenkent is 'ujitgathat'-cserelgethet benne barmit...kazant>faelgazra , holeadot, stb.

Felteve ha van szaraz faja....

Előzmény: halaloszto (77343)
halaloszto Creative Commons License 2015.02.07 0 0 77343

a szigeteletlen hazat mindegy mivel futi, pufferrel vagy anelkul, hoszipkaval vagy faval, elobb utobb rajon hogy muszaj hoszigetelni. es abban a pillanatban ertelmetlenne valik mindaz a beruhazas amit a szigeteletlen haz futhetosegere koltott. ez a helyzet lenyege. 

 

 

Előzmény: kiggyo (77340)
ottar Creative Commons License 2015.02.06 0 0 77342

Köszönöm!

A hőszivattyút sem vetem el teljesen, de ahhoz ugye a padlófűtés lenne célszerűbb, vagy nagy felületű radiátorok. Ugye?

Egyik sem igazán játszik. 

Meg attól kicsit idegenkedem, hogy a fűtésem az áramszolgáltatástól függjön teljes mértékben.. 

De persze körbenézek azért. 

(nem holnap állunk neki bontani.. :))

 

Előzmény: morgen66 (77339)
ottar Creative Commons License 2015.02.06 0 0 77341

Köszönöm!

Van 50 négyzetméter pincénk, ha nagyon kell akkor le tudok benne választani tárolóhelyet 20 m3 tűzifának. :) 

A puffertartályra (ha az olajtartályból csináljuk), mekkora és milyen szigetelés kell? Kózetgyapot? 

 

Előzmény: kiggyo (77340)
kiggyo Creative Commons License 2015.02.06 0 0 77340

A ház egy 70-es évekbeli szigeteletlen ház, ahoz még majdnem kevés is a 4000l puffer, főleg nagy előremenő hőfokot igénylő régi radiátoros rendszerhez. Lehet vagy 20kw höigénye annak a háznak. Vegyikazánhoz érdemes rakni, felhasználható akár az olajtartály is kimosva. Gázhoz tényleg felesleges.

 

Fagáz kazánhoz száraz fa kell, anélkül csak szívás az egész. A száraz fa alatt értem hogy van egy több évnyi kapacitású fedett fatárolód.

 

Előzmény: morgen66 (77339)
morgen66 Creative Commons License 2015.02.06 0 0 77339

1. Puffert érdemes betenni , de a 4m3 az nagyon sok egy ekkora házhoz.

    Gázzal fűteni puffert nem érdemes ,drága lenne.

 

2. Faelgáz szerintem de pénzkérdés.

    De ha már akarsz  napelemet akkor miért nem Hőszivattyúra cseréled az egész fűtésed és Hmv ellátásod,főleg hogy még plusz 

    12 centi szigetelést akarsz.

Nézz át a Hőszivattyús topikba is.

 

Előzmény: ottar (77320)
morgen66 Creative Commons License 2015.02.06 0 0 77338

Minden megoldás jó, te döntesz ami neked szimpatikus.

Ha nem akarod a falakat szétvésetni akkor falon kívül,de ha a padlót felszeded akkor lehet vinni a padlóba is a csöveket.

Falon kívül rézcső ,padlóban ötrétegű cső ajánlott.

De van több lehetőség is. 

Előzmény: szasa6 (77333)
citcat 18-16v Creative Commons License 2015.02.06 0 0 77337

próbálj rá préselni,talán seít.

Előzmény: _kip_ (77336)
_kip_ Creative Commons License 2015.02.06 0 0 77336

Westen Turbo, a cső azt hiszem Henco

 

Előzmény: kiggyo (77329)
nixon70 Creative Commons License 2015.02.06 0 0 77335

A bal oldali a szelep.

Azt tekergesd.

Előzmény: gyuri860213 (77334)
gyuri860213 Creative Commons License 2015.02.06 0 0 77334

Sziasztok.

A fürdőszobai törököző szárítót hogyan tudom szabályozni? amikor csak a szobákat szeretném fűteni akkor is megy a szárító és nagyon meleg van a fürdőben.

ilyen szárítóm van:

Az alsó műanyag kupak alatt van egy imbuszos szelep, azzal tudom állítani?! csak a jobb oldali kupakot vettem le, nem tudom a bal oldali csonkon van-e imbusz!? ha igen mindkettőt csavarjam beljebb!?

Köszi.

szasa6 Creative Commons License 2015.02.06 0 0 77333

Sziasztok!

 

Idén cserés lenne a fűtsünk (konvektor - kondenzációs kazán radiátorral). Pályáztunk az ÉMI-s pályázatban (döntés még ugye nincs).

Az ajánlatban szénacél csövezés van, de az még képlékeny... Mivel érdemes majd csövezni? Van ahol falban vagy a padlóban vezettetném el, hogy ne látszódjon és foglaljon helyet az amúgy is kicsi szobából.

De a nagyobb szobákban mehetne a padló felett a falon is, ott nem zavarna.

Láttam többféle megoldás, de nem tudom melyik lenne az ideális megoldás...

UazosMisi Creative Commons License 2015.02.06 0 0 77332

Üdv! Bár valószínűleg már eldőlt a dolog, nálunk a cégnél megy egy grundfos ups 25 50 es szivattyú, ami 96 os gyártású! 40 fokos víz keringetésére van használva 6 mm es csőben nyomja a vizet, az idomokban jó ha van 5ös furat, a cső hossza kb 3 méter. van hogy hetekig megy éjjel nappal csak hétvégén van kikapcsolva! Csak most jutott eszembe mert most itt dolgozok mellette! Gondoltam megírom hogy biztos legyen a dolog!

Üdv

Tibor

Előzmény: vftsforever (77284)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.02.06 0 0 77331

Már talán a vegyesesbe IS kérdezted...tegnap

Ott is leírtam, de leírom még1x, mert lehet nem olvastad...

 

Pufferes topik

keresószó

2T bekötés

vagy

Fűtőkör meleg víz kivét puffer tetejéből

Ilyenkor érdemes olyan puffert venni - de amúgy is - amiben a csonk után belül felfelé , illetve alul lefelé kunkor van !

Előzmény: DCSNZS (77330)
DCSNZS Creative Commons License 2015.02.06 -1 0 77330

sziasztok!

A következő képpen akarom kiépíteni a rendszerem szerintetek meglehet ezt így oldani????

legy egy Viadrus 5 tagú öntvény+Hajdu1000l puffer

 

ha begyujtok először a radiátorokat fűtse, majd ha elérte a fokot átkapcsoljon és fűtse a puffert!

Ha a radiátor lehűl már a tárolt pufferból vegyen.

 

honnan tudja h. 2x a radiátor a pufferről dolgozzon?

hogy működik ez?

 

ődv

kiggyo Creative Commons License 2015.02.06 0 0 77329

mivel fűt, hány fokos vízzel?

Vegyikazánnál láttam már forralás után ilyet sajnos, nem bírja a cső.

Előzmény: _kip_ (77328)
_kip_ Creative Commons License 2015.02.06 0 0 77328

Üdv Urak!

 

Anyósomnála fűtési rendszer ötrétegű csővel + radiátor lett kialakítva.

Polgári ház, jó hosszú (5-7-8m) egyenes szakaszokkal, Alpex press idommal.

A jelenség az, hogy a hosszú szakaszok T leágazásoknál minha "kicsúszott" volna a cső "könnyezni" kezdtek az idom pereménél a csatlakozások.

 

A hőtágulás kihúzta a csövet, vagy mi történt?

Rápréselés segíthet,vagy idom csere? Mert akkor cső is rövid és plussz oldók stb :-(

 

Zöldár Creative Commons License 2015.02.06 0 0 77327

Köszönöm.

 

Akkor van még kettő évem a projektig !

Előzmény: kiggyo (77326)
kiggyo Creative Commons License 2015.02.06 0 0 77326

Gyári, hitelesített mérőket kapsz 40eFt körül, teljesen jól működik.

 

Googlizz rá, van több webshop is aki árulja. Be kell kötni a visszatérő csőbe mint egy vízórát, az előremenőbe egy hőmérő szenzort és 10 évig működik gond nélkül.

Előzmény: Zöldár (77325)
Zöldár Creative Commons License 2015.02.06 0 0 77325

Sziasztok !

 

Érdeklődnék hogy a hőmennyiség mérés mennyire objektív és mennyire költséges ?

 Az eset  : van egy lakás , jelenleg kazáncsere előtt. Nyilván kondenzációs a jó megoldás, de ha már lúd , akkor ... tehát a szomszéd lakás is erről lenne fűtve. Az átadott hőmennyiséget viszont mérni kell,  másképpen nem bót !

 

 Víz és villany almérőknél kitűnően működik.

 Persze végül lehet terület alapon is elszámolni, de az nem az igazi.

digium Creative Commons License 2015.02.05 0 0 77324

Nagyon köszönöm mindenkinek a választ!

 

Ezek szerint kb. 850.000 Ft +-150.000 Ft lenne hőleadó nélkül egy kondis kazán ára telepítéssel együtt nálunk.

Előzmény: citcat 18-16v (77318)
kiggyo Creative Commons License 2015.02.05 0 0 77323

Te már tanulhatsz más hibáiból,pl az enyémből. Nem volt az rossz elsőre sem, de méregetős, számolós maximalista típus vagyok.

Ha nyitott rendszered van akkor a forralás ügyet megúszod gond nélkül. Gravitál az egyébként egymás mellett is, csak magas puffer kell és egy kis felszállóág. Maga a kazán is bejátszik felszállóágként, van ott felhajtóerő. Ha csövezel, föleg ha egymás mellett van a kettő nem nagy plusz a vastagabb cső.

Zártnál is működnie kell, ott a megfelelően méretezett tágulásira figyelj meg a NAGY keresztmetű biztonsági szelepre. Sok gőzt tud fejleszteni 30-40kw. 

 

A napkoli cser kft féle alumínium höelnyelő, doboz nélkül kértem mert a szarufák között van egy plexi alatt. Fagyállóval töltve  szivattyú tolja a puffer hőcserélőjébe. 4 db 50-60 fokon tartja a 3000l vizemet egész nyáron.

 

Ha a pufi vizét akarod direktben felkergetni akkor hőcserélő sem kell, tudsz drain-back rendszert csinálni,de ahoz réz abszorber ajánlott.

A napenergiás topicban régebben sokáig volt téma, less bele.

 

Előzmény: csubar86 (77322)
csubar86 Creative Commons License 2015.02.05 0 0 77322

Szép alkotás, gratulálok! Bár olvasom, hogy sokadik próbálkozásra lett ilyen, ezek után nem remélem, hogy elsőre sikerül a jó és optimális rendszert eltalálnom, s ezek szerint kb. egy szezon tuti rá fog menni, mire mindent bejátszok. :D

 

Okos ötlet a kazán kihelyezése, így tényleg csak egyszer kell bepakolni, s onnan már csak közvetlenül a tűzre megy a fa. Így mondjuk ahogy számolom, 60-70 liter víz van a csöveidben a kazán és a puffer között, tehát itt járható a gravitációs megoldás, mert van bőven víz, nálam sajnos a kettő egymás mellett lesz, így ezért vetettem el ezt a megoldást, pedig ez lenne a legjobb.

 

A napkollektorhoz lenne kérdésem:

- milyen tájolású tetőre tetted fel őket (gondolom a tető maga hagyományos sátortető),

- illetve mit takar az hőfokban, hogy melegen tartja a puffert,

- továbbá ha csak a hőelnyelőt vetted meg, akkor ezenkívül mit csináltál még vele, hogy fel tudd szerelni a tetőre?

 

Ezzel elgondolkodtattál, lehet, hogy megérné egy-két napkollektort feltenni, hogy a puffert melegítse, s így be tudna segíteni a HMV-be nyáron (de még a kisegítés is megtérülő lehet, ha 3*1,2 kW-s fűtőszál lesz a tárolóban).

 

Előzmény: kiggyo (77300)
Alapi42 Creative Commons License 2015.02.05 0 0 77321

 Tegyél félre másfél millát. Ha szerencsés vagy nem léped túl !

Előzmény: digium (77316)
ottar Creative Commons License 2015.02.05 0 0 77320

Sziasztok!

Véleményeteket szeretném kérni, 2 ügyben. 

1. Sógoromék most vesznek-vettek egy házat. Jó állapotú, a hetvenes években épült, durván 100 nm, plusz alagsor. jelenleg hőszigetelés nélküli. (hosszabb távon nyilván egy nyílászárócsere és hőszigetelés is be van tervezve, egyelőre így kell beköltözniük). Vastagcsöves radiátoros (radal ha jól emlékszem) nyílt rendszer van náluk. Van a pincében egy álló gázkazán, és egy vegyestüzelésű kazán. Mindkettő jó állapotban (az egész házat azt alku előtt átnézettük egy szakemberrel). Utóbbihoz a régi idők emlékeként egy hatalmas (saccra 4 m3) olajtartály, meg megvan az olajégő fej is..  A kérdésem: Lenne értelme annak, hogy (figyelembe véve, hogy néhány évig valószínűleg nem nyúlnak a házhoz) beszereltessünk egy puffert, amit a vegyestüzelésűvel (esetleg a gázzal) fel lehet fűteni, és arról menne a fűtés? (Most eszembe jut, hogy vad ötlet lenne a már meglévő olajtartályt átalakítani pufferré?) 

 

2. ez már saját. Szitu: Szintén hetvenes években épült ház, 93 nm, plusz 50 nm pince, B38 porotherm, jelenleg van rajta 5 cm eps (előző tulaj rakatta rá).

Van a pincében egy parapetes fég fali kazán, meg egy kissé lelakott vegyes kazán. A terveink: Valószínűleg tetőtér beépítés (nem teljesen, maradna pakolópadlás is), plusz a jelenlegi teraszt is beépítenénk. Ezzel a lakóterület összesen durván olyan 150 nm-re nőne. Ezzel együtt kapna a ház még hőszigetelést (én plusz 12 cm grafitosra gondoltam) és komoly nyílászárókat a mostani belső redőnytokos ablakok helyett, és ennek megfelelően a tetőtér rendesen szigetelve. 

Én az átépítésnél mindenképpen szeretnék napelemes rendszert a tetőre. Jó adottságú, déli tetősík van, áramot meg eszünk elég sokat (474 kW a legutóbbi fogyasztás, és ez nem lesz kevesebb...) Gondolom ez releváns info. 

Namost a kérdés a fűtés, és a melegvízellátás. A Fég fali kazán szerintem mindenképpen megy a kukába (a vegyes is). A gázvezeték óra utáni részét mindenképpen át kell alakítani, a beépítésnek útban lenne. Nagyon ostobán vezették, a ház udvar-terasz felőli oldalát ékteleníti. A másik oldalon sokkal egyszerűbb lett volna elvinni, és ugyanúgy a pincébe jutna... A meglévő kémény jó helyen van ahhoz, hogy a nappaliba egy kisebb esztétikus kandallókályha legyen, ami adott esetben akár áramtól, és mindentől függetlenül a nappalit-étkezőt egy picit melengetni tudja, meg még szép is. A meglévő kéméyn bontéséval és a helyére egy dupla hőszigetelt kémény építésével meg lehetne oldani a pincébe a kazán telepítését is. A fűtés, HMV rendszerrel kapcsolatban elvárás, hogy gazdaságos, egyszerű nem túl nagy bekerülési költségű legyen, és ha valami környezetbarát megoldást találunk az még jobb. Ami még sarokpont: Padlófűtést nagyon költséges lenne utólag a házba hekkelni, a radiátorossal ki vagyunk békülve.  És itt jönnek a kérdések: 

1. Faelgázosító, vagy vegyeskazán? (Olvasgatva a fórumon az elmúlt pár nap termését, kezdek ez utóbbi felé hajlani.) Pelletfűtést nem szeretnék. 

2. Esetleg érdemes a gázt teljesen  megszüntetni, és az így megspórolt költség egésze vagy egy része (új gázkazán ára, tervezés-engedélyeztetés költsége, kivitelezés, szerelvények-szelepek, plusz kémény) menjen bele a napelem bővítésébe, és temperáló fűtésre menjen egy elektromos fűtési lehetőség a pufferbe (nem vagyunk otthon hosszabb ideig, stb.)? 

HMV-t fenti kondíciók mellett mivel érdemes gyártani? Villanybojler, oszt jónapot :-)? Vagy kollektor? 

 

Bocsánat ha hosszú voltam, ezt a témát szeretném jól körbejárni, mert elég nagy tétel az építkezésnél.... 

Előre is köszönöm...

 

 

 

pajaci Creative Commons License 2015.02.05 0 0 77319

A kazán meg az egyéb cuccok (termosztát kémény) árát megtalálod a neten, add össze. Tervezés 30-40, szerelők pesten 100alatt egy kapavágást se csinálnak, az inkább 150körül lesz. A gázszolgáltatód meg elmondja neked az órára és a rájuk tartozó díjakra vonatkozó összeget.

Előzmény: digium (77316)
citcat 18-16v Creative Commons License 2015.02.05 0 0 77318

Ez nagyban függ attól hogy a telken belül lévő fővezetéken van -e szakaszolás mert ha nincs akkor  ahány fogyasztó van azt  azt mind le kell szerelni a gáz meo miatt( a gázórákat) és azt neked kell kicsengetned, és még várhatóan atöbbi lakó meg fog lincselni mert ha náluk valami szabálytalanul van kötve akkor nekik nem kötnek vissza amíg azt meg nem csinálják.

 Szerintem kb3-4000,000Ft biztos kell hozzá,így látatlanban nem lehet kitalálni mert nagyon sok és költséges dolog van ami vagy kell vagy nem.

Érdemes kiszámolni hogy megéri-e azt a gázt bekötni mert lehet hogy egy jó pellet kandallóval vagy  vegyes kazánnal, jobban járnál.

Előzmény: digium (77316)
digium Creative Commons License 2015.02.04 0 0 77317

Bocs, helyszínt nem mondtam: Budapest XI...

Előzmény: digium (77316)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!